Mehmed Mesa Bazdarevic - Selektor reprezentacije

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40842
Joined: 21/05/2012 22:46

#8926 Re: Mehmed Mesa Bazdarevic - Selektor reprezentacije

Post by AmiĐa_Idriz »

Slo Burner wrote:Je li se ovo uporedjuje kvalitet Begovica i sehica ? :skoljka:
Volio bi da mi pokazes gdje sam uporedjivao kvalitete Asmira i Ibrahima.
vernes81
Posts: 1607
Joined: 25/04/2011 23:04

#8927 Re: Mehmed Mesa Bazdarevic - Selektor reprezentacije

Post by vernes81 »

AmiĐa_Idriz wrote:
Slo Burner wrote:Je li se ovo uporedjuje kvalitet Begovica i sehica ? :skoljka:
Volio bi da mi pokazes gdje sam uporedjivao kvalitete Asmira i Ibrahima.
Sta i da si uporedio, pogotovo nakon ovog x-a sa Atletikom.
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#8928 Re: Mehmed Mesa Bazdarevic - Selektor reprezentacije

Post by condy »

Sehic nije imao priliku u reprezentaciji da brani. Mislim da je zasluzio da dobije priliku i da pokaze koliko moze. Jer Begovic je odavno pokazao koliko moze i to nije dovoljno. Pa nek prica sta ko hoce, ali dok Sehic ne dobije priliku i ne pokaze se da je slabiji, za mene Begovic nece biti bolji, bez obzira sto brani u daleko jacoj ligi. Mislim da niti jedan igrac na forumu nije opravdavan za lose igre odnosno odbrane kao Begovic. Grijo klupu u Chelsiu pa sad treba bit nezamjenjiv na golu repke, ma jasta.
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40842
Joined: 21/05/2012 22:46

#8929 Re: Mehmed Mesa Bazdarevic - Selektor reprezentacije

Post by AmiĐa_Idriz »

vernes81 wrote:
AmiĐa_Idriz wrote:
Slo Burner wrote:Je li se ovo uporedjuje kvalitet Begovica i sehica ? :skoljka:
Volio bi da mi pokazes gdje sam uporedjivao kvalitete Asmira i Ibrahima.
Sta i da si uporedio, pogotovo nakon ovog x-a sa Atletikom.
I to sto kazes.
condy wrote:Sehic nije imao priliku u reprezentaciji da brani. Mislim da je zasluzio da dobije priliku i da pokaze koliko moze. Jer Begovic je odavno pokazao koliko moze i to nije dovoljno. Pa nek prica sta ko hoce, ali dok Sehic ne dobije priliku i ne pokaze se da je slabiji, za mene Begovic nece biti bolji, bez obzira sto brani u daleko jacoj ligi. Mislim da niti jedan igrac na forumu nije opravdavan za lose igre odnosno odbrane kao Begovic. Grijo klupu u Chelsiu pa sad treba bit nezamjenjiv na golu repke, ma jasta.
To je i bila poenta mog posta.
svi u napad
Posts: 1872
Joined: 14/10/2012 14:40

#8930 Re: Mehmed Mesa Bazdarevic - Selektor reprezentacije

Post by svi u napad »

Izvinjavam se sto stavljam komentar koji sam stavio i na podforumu o novom selektoru i ovdje ali mislim da pripada i ovdje i tamo.
Dakle ovo je zaista smijesno. Govnari iz Saveza ne smiju licno dati otkaz najlosijem selektoru u istoriji (imajuci u vidu igrace koje je dobio i rejting repke prije njega) pa daju fol odobrenje strucnoj komisiji da to urade. E sad i lukavi Svabo igra istu igru pa kaze da Pape treba dati svoje misljenje. Jebe lud zbunjenog a ceh placa drzava BiH i njene patriote tj. njeni navijaci. Dakle dno dna.
Pogledajte susjede. Prvo ljudi imaju samouvjerenost. Oni vec odlucili da ce pobjediti Grcku i da idu u Rusiju, pa iako ce taj odlazak odraditi Dalic oni traze Andjelotija da ih vodi na SP-u. Zamislite da smo mi tako uradili Mesi i umjesto njega doveli npr. Magata ili Vahu da vode repku protiv Irske. Dakle susjedi su svjesni kvalitete igraca koje imaju i zele da vide da li mogu isti da urade nesto korisno tj. nesto vise na SP, a ne samo da ucestvuju na istom. Znaci dragi igraci evo doveli smo jednog od najboljih trenera i sad nema izvlakuse da vas trener ne prati jer nije na tom visokom nivou. Mogu samo reci svaka cast susjedi ako uspijete u tome. Mislim cak i da ga mogu angazovati jer on ce se prvo malo odmoriti a zatim 3-4 dobre plate od Hrvata i veliki bonusi te eventualni uspjeh ne bi ni Andjelotiju skodio.
No da se vratim nasim mukama. Nasi ce uraditi suprotno. Umjesto Kataneca (najbolji izbor po meni - radisni Slovenac a bio veliki igrac) ili Bajevica oni ce dovesti Amara ili Kodru i usrati i konja i sarca tj. unazaditi fudbal bar za 30 godina. Dajte ljudi dovedite pravog trenera jer sa njim ce te dobiti vise love i vi lopovi jedni, bagro uhljupa i nistarija. Ova generacija moze jos 2 godine da igra kvalitetno i da nas vrati medju 20 najboljih gdje nam je i mjesto. Stavite pravog covjeka na mjesto selektora pa ce te vidjeti da nije do igraca. Zivjeli.
User avatar
Edin H.
Posts: 47031
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#8931 Re: Mehmed Mesa Bazdarevic - Selektor reprezentacije

Post by Edin H. »

Pa sta ti je cudno?

Kupuju vrijeme. Hoce da vide da li ce se neko jeftin pojaviti, a zvucno ime. :oops:
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15641
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#8932 Re: Mehmed Mesa Bazdarevic - Selektor reprezentacije

Post by problemnatravunu »

Ahhaaa , ma ja, dobar a jeftin, nećemo nipošto nekoga skupog a lošeg ..... :lol:
:oops:
Jebo ti nas....
User avatar
Slo Burner
Posts: 5360
Joined: 09/03/2012 14:20
Location: Apsurdistan
Grijem se na: Pelet
Vozim: Bembaru

#8933 Re: Mehmed Mesa Bazdarevic - Selektor reprezentacije

Post by Slo Burner »

A za to vrijeme Ivica govori da bi trebali pricekati zrijeb pa da izaberemo selektora, zamisli.
Kaze sta ako izvucemo Spaniju ili Portugal :(
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#8934 Re: Mehmed Mesa Bazdarevic - Selektor reprezentacije

Post by Tomahawk11 »

problemnatravunu wrote:Ahhaaa , ma ja, dobar a jeftin, nećemo nipošto nekoga skupog a lošeg ..... :lol:
:oops:
Jebo ti nas....
Treba na piku iliti ga olx.ba vidjeti....ima li kakav povoljan.
I koliko je zadnja za keš.
User avatar
spree
Posts: 7885
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#8935 Re: Mehmed Mesa Bazdarevic - Selektor reprezentacije

Post by spree »

Slo Burner wrote:A za to vrijeme Ivica govori da bi trebali pricekati zrijeb pa da izaberemo selektora, zamisli.
Kaze sta ako izvucemo Spaniju ili Portugal :(
Onda nam i ne treba selektor. Jeftinije ce proci :izet: .

I ovaj osim totalno odvojen od realnosti. Ok nas najveci fudbalski radnik, ali vrijeme ne stoji ni za koga. Vala odavno mu je vrijeme da se povuče iz javnog djelovanja.
User avatar
Point.
Posts: 27797
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#8936 Re: Mehmed Mesa Bazdarevic - Selektor reprezentacije

Post by Point. »

spree wrote:
Slo Burner wrote:A za to vrijeme Ivica govori da bi trebali pricekati zrijeb pa da izaberemo selektora, zamisli.
Kaze sta ako izvucemo Spaniju ili Portugal :(
Onda nam i ne treba selektor. Jeftinije ce proci :izet: .

I ovaj osim totalno odvojen od realnosti. Ok nas najveci fudbalski radnik, ali vrijeme ne stoji ni za koga. Vala odavno mu je vrijeme da se povuče iz javnog djelovanja.
Nazalost u pravu si. Kakve ima veze hocemo li izvuci Portugal ili Irsku. Sa Mesom je zijan svakako.
User avatar
kakotakonikako
Posts: 3028
Joined: 25/06/2014 14:16

#8937 Re: Mehmed Mesa Bazdarevic - Selektor reprezentacije

Post by kakotakonikako »

Odluku o novom selektoru ce donijeti Izvrsni odbor na prijedlog Komiteta, kao legalni organ. UEFA vodi racuna o legalitetu i legitimitetu.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14667
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#8938 Re: Mehmed Mesa Bazdarevic - Selektor reprezentacije

Post by DaysleepeR »

ni meni nije jasno zašto Šehić nije branio barem dvije utakmice protiv Gibraltara
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#8939 Re: Mehmed Mesa Bazdarevic - Selektor reprezentacije

Post by drug_profi »

Mislim da ima osnove da se Šehiću da prva postava u nekoj službenoj utakmici. Bega je, da kažem, navikao na konkurenciju, i to dobro podnosi.
On je jedan stabilan lik, tako da će sigurno ispoštovati i razumjeti.
vernes81
Posts: 1607
Joined: 25/04/2011 23:04

#8940 Re: Mehmed Mesa Bazdarevic - Selektor reprezentacije

Post by vernes81 »

Vala neznam sta je tolika frka oko davanja otkaza , ja se dobrovoljno javljam da mu urucim otkaz ,cak necu ni dnevnicu uzet :oops: .
User avatar
Thorgerson
Posts: 8549
Joined: 15/04/2015 11:26

#8941 Re: Mehmed Mesa Bazdarevic - Selektor reprezentacije

Post by Thorgerson »

vernes81 wrote:Vala neznam sta je tolika frka oko davanja otkaza , ja se dobrovoljno javljam da mu urucim otkaz ,cak necu ni dnevnicu uzet :oops: .
Kako ces uruciti nekome otkaz ko vise nije selektor?

Mesa zvanicno vise nije selektor, samo je ocito problem da se to fino i jasno objavi. Covjeku je istekao ugovor zavrsetkom kvalifikacija, dakle mi trenutno nemamo selektora.

Uostalom zar nisu tako nesto slicno rekli i iz saveza. Samo upakovali u celofan, da se Mesa ne naljuti.
ja71
Posts: 5400
Joined: 31/03/2006 14:45

#8942 Re: Mehmed Mesa Bazdarevic - Selektor reprezentacije

Post by ja71 »

drugi profil wrote: On je jedan stabilan lik, tako da će sigurno ispoštovati i razumjeti.
ovo sugerise da ako je neko umazeni pekmez da ga ne treba stavljati na probu time sto ces ga poslati na klupu.
ili ?

Sto se tice dijela sa Sehicem umjesto Begovica, sa tim se slazem.
Zasto bi bilo ko u reprezentaciji bio nedodirljiv ?
samo najboljih 11 treba igrati
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#8943 Re: Mehmed Mesa Bazdarevic - Selektor reprezentacije

Post by drug_profi »

ja71 wrote:
drugi profil wrote: On je jedan stabilan lik, tako da će sigurno ispoštovati i razumjeti.
ovo sugerise da ako je neko umazeni pekmez da ga ne treba stavljati na probu time sto ces ga poslati na klupu.
ili ?
ja ti rekoh ako ćeš da se s nekim natežeš, idi nađi vješalicu ne stalkaj mene.
BTW ovo gore znači da treba uvijek razmisliti da nekim potezom ne narušiš mir u ekipi. Nisu to cjepanice.
ja71
Posts: 5400
Joined: 31/03/2006 14:45

#8944 Re: Mehmed Mesa Bazdarevic - Selektor reprezentacije

Post by ja71 »

drugi profil wrote: ja ti rekoh ako ćeš da se s nekim natežeš, idi nađi vješalicu ne stalkaj mene.
BTW ovo gore znači da treba uvijek razmisliti da nekim potezom ne narušiš mir u ekipi. Nisu to cjepanice.

:D tek sam sada primijetio da si to opet ti.
nema potrebe za nervozom.

Inace mi je svejedno KO je nesto napisao.
Bitnije mi je STA je neko napisao

btw. ko je @vjesalica ?
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#8945 Re: Mehmed Mesa Bazdarevic - Selektor reprezentacije

Post by drug_profi »

ja71 wrote:
drugi profil wrote: ja ti rekoh ako ćeš da se s nekim natežeš, idi nađi vješalicu ne stalkaj mene.
BTW ovo gore znači da treba uvijek razmisliti da nekim potezom ne narušiš mir u ekipi. Nisu to cjepanice.

:D tek sam sada primijetio da si to opet ti.
nema potrebe za nervozom.

Inace mi je svejedno KO je nesto napisao.
Bitnije mi je STA je neko napisao

btw. ko je @vjesalica ?
EEeeee ako ne znaš vješalicu, onda si sretan čovjek. Natakari ti se i ne popušta. Pitbul, demon, šta li je. Vazda nervozna i nadr*ana.
Naravno sve zna i u sve se kuži.
User avatar
JoseMujica
Posts: 27606
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#8946 Re: Mehmed Mesa Bazdarevic - Selektor reprezentacije

Post by JoseMujica »

Thorgerson wrote:
vernes81 wrote:Vala neznam sta je tolika frka oko davanja otkaza , ja se dobrovoljno javljam da mu urucim otkaz ,cak necu ni dnevnicu uzet :oops: .
Kako ces uruciti nekome otkaz ko vise nije selektor?

Mesa zvanicno vise nije selektor, samo je ocito problem da se to fino i jasno objavi. Covjeku je istekao ugovor zavrsetkom kvalifikacija, dakle mi trenutno nemamo selektora.

Uostalom zar nisu tako nesto slicno rekli i iz saveza. Samo upakovali u celofan, da se Mesa ne naljuti.
:thumbup:

to je jasno rečeno i prije zadnje tekme sa Estonijom da sa sudijskim zviždukom završava Mešin ugovor.
User avatar
Laertes
Posts: 4256
Joined: 08/01/2015 18:25

#8947 Re: Mehmed Mesa Bazdarevic - Selektor reprezentacije

Post by Laertes »

drugi profil wrote:
ja71 wrote:
drugi profil wrote: ja ti rekoh ako ćeš da se s nekim natežeš, idi nađi vješalicu ne stalkaj mene.
BTW ovo gore znači da treba uvijek razmisliti da nekim potezom ne narušiš mir u ekipi. Nisu to cjepanice.

:D tek sam sada primijetio da si to opet ti.
nema potrebe za nervozom.

Inace mi je svejedno KO je nesto napisao.
Bitnije mi je STA je neko napisao

btw. ko je @vjesalica ?
EEeeee ako ne znaš vješalicu, onda si sretan čovjek. Natakari ti se i ne popušta. Pitbul, demon, šta li je. Vazda nervozna i nadr*ana.
Naravno sve zna i u sve se kuži.
Zna li ko će biti selektor? :mrgreen:
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#8948 Re: Mehmed Mesa Bazdarevic - Selektor reprezentacije

Post by drug_profi »

Laertes wrote:
drugi profil wrote:
ja71 wrote:
btw. ko je @vjesalica ?
EEeeee ako ne znaš vješalicu, onda si sretan čovjek. Natakari ti se i ne popušta. Pitbul, demon, šta li je. Vazda nervozna i nadr*ana.
Naravno sve zna i u sve se kuži.
Zna li ko će biti selektor? :mrgreen:
nemoj živ bio da je prizovemo ovamo. Demon, jbt. demon....
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 9222
Joined: 31/03/2007 00:07

#8949 Re: Mehmed Mesa Bazdarevic - Selektor reprezentacije

Post by Bosanski_kralj »

DakleM, ako budemo imali lakšu grupu imat ćemo slabijeg selektora, ako budemo imali težu grupu trebamo boljeg selektora. Jesam li dobro razumio Osima Starijeg?
last mohicans
Posts: 11982
Joined: 09/08/2012 23:19

#8950 Re: Mehmed Mesa Bazdarevic - Selektor reprezentacije

Post by last mohicans »

Slo Burner wrote:A za to vrijeme Ivica govori da bi trebali pricekati zrijeb pa da izaberemo selektora, zamisli.
Kaze sta ako izvucemo Spaniju ili Portugal :(
Meni je to najmisterioznije. Kakve veze ima koga cemo izvuci. To bi znacilo, ko biva, ako izvucemo neke slabije opet nas moze voditi jos jedan kvazi stručnjak u nizu. Ma dajte,klasicni spin i priprema terena za 'stručnjaka' kalibra dosadašnjih.
Locked