Mehmed Mesa Bazdarevic - Selektor reprezentacije

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Locked
todd_smith
Posts: 30074
Joined: 23/06/2009 14:14
Location: Ja se ovdje samo zajebajem

#1176 Re: Mehmed Mesa Bazdarevic - Selektor reprezentacije

Post by todd_smith »

Ma neka rade sta hoce, imaju fore da se uvjezbaju i uigraju do kraja jer ionako necemo proci, tako da nema pritiska

Malo zbunjujuci pozivi za par igraca, ali nista sto do sada nismo navikli.

Sve najbolje momcima, neka se pripreme kako treba :bih:
User avatar
cyprus
Posts: 39269
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#1177 Re: Mehmed Mesa Bazdarevic - Selektor reprezentacije

Post by cyprus »

Znači, definitivno je počelo :mrgreen:

A rekoh još u novembru da će se Tino naći skoro sigurno na spisku novog selektora, ko god on bio... A Vršajević je zaslužio poziv... Igra u zaista dobroj formi...

Dujković je statistički najbolji golman lige... S tog aspekta je to opravdan poziv... Za Šehića također...

Zukanović je opet tu :thumbup: Iznenadio me poziv Štiliću, ali eto tražio narod :mrgreen: Cocalić sasvim zasluženo :thumbup:

Bajić i Cimirot zasluženo :thumbup: Mislim da se trebalo naći mjesto i za nekog iz Širokog...

Kolašinac jebiga nije oporavljen, ali je evidentno neizostavan čim se vrati na kolosjek... Tako da se oko toga ne treba brinuti...

Šta je sa Vrančićem? Jel dobio papire? Ako jeste, a nije pozvan - onda je to moja najveća zamjerka Meši... Ako nije, onda ništa :-D

Od često spominjanih imena, jedino je još ostao Mahmutović kao nepozvan... Jel tako?


Ne znam, po meni spisak i više nego zadovoljavajući... S tim što bi moj bio kraći :-D
User avatar
Zavatoni
Posts: 1641
Joined: 06/07/2005 07:44
Location: Sarajevo

#1178 Re: Mehmed Mesa Bazdarevic - Selektor reprezentacije

Post by Zavatoni »

Image
User avatar
Logovan
Posts: 94160
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#1179 Re: Mehmed Mesa Bazdarevic - Selektor reprezentacije

Post by Logovan »

Zavatoni wrote:Image
Kakva ti je ovo formacija života ti?
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10997
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#1180 Re: Mehmed Mesa Bazdarevic - Selektor reprezentacije

Post by Tito_i_Partija »

cyprus wrote:Šta je sa Vrančićem? Jel dobio papire? Ako jeste, a nije pozvan - onda je to moja najveća zamjerka Meši... Ako nije, onda ništa :-D
Kako ja znam, Mesa je bio jedan od tih koji je trazio da se Vrancicu srede papiri, tako da najvjerovatnije papiri nisu stigli na vrijeme za ovaj poziv.
User avatar
Zavatoni
Posts: 1641
Joined: 06/07/2005 07:44
Location: Sarajevo

#1181 Re: Mehmed Mesa Bazdarevic - Selektor reprezentacije

Post by Zavatoni »

Logovan wrote:
Zavatoni wrote:Image
Kakva ti je ovo formacija života ti?
Klasični 3-5-2...evo ti jedna slična...

Image
User avatar
BlueBlood
Posts: 5225
Joined: 20/06/2012 18:16
Location: JUG

#1182 Re: Mehmed Mesa Bazdarevic - Selektor reprezentacije

Post by BlueBlood »

shake69 wrote:Ocekivano. Jedino me iznenadio poziv Stilicu. Iako je dijete s Grbavice, mislim da formom i nije zasluzio poziv
http://www.klix.ba/sport/nogomet/semir- ... /141222141

User avatar
Logovan
Posts: 94160
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#1183 Re: Mehmed Mesa Bazdarevic - Selektor reprezentacije

Post by Logovan »

Tako ti može Juve igrati, mi ne možemo nema šanse.

Lulić sam na lijevoj strani (kao i Mujdža na desnoj). Ovo je jedan od razloga zašto se napadao Sušić.
User avatar
JoseMujica
Posts: 27556
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#1184 Re: Mehmed Mesa Bazdarevic - Selektor reprezentacije

Post by JoseMujica »

Vrančić još čeka zeleno za promjenu sportskog...kolko znam pasoš je završen i otišli su papiri FIFA-i

PS

kaki mi i 3-5-2...nemaju nam bočni kuveta za više od 50 minuta...do sada naša najtvrđa formacija je ona Sajina iz priprema + Argentina 4-5-1/4-3-3
User avatar
shake69
Posts: 7601
Joined: 18/06/2011 01:21
Location: Soukbunar

#1185 Re: Mehmed Mesa Bazdarevic - Selektor reprezentacije

Post by shake69 »

Ma lijepo si ti ovo postavio s Stilicem, ali sve je to starijega datuma, negdje do novembra, koliko znam. Pati se , zajedno s klubom. Levati ih dobiju, posljednji na tabeli.
Last edited by shake69 on 16/03/2015 13:37, edited 1 time in total.
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#1186 Re: Mehmed Mesa Bazdarevic - Selektor reprezentacije

Post by Fudo387 »

cassius wrote:U prijateljskoj utakmici protiv Austrije trebao bi zaigrati i Semir Štilić. "Nisam bio u prilici da ga vidim, ali mislim da zaslužuje šansu. Utakmica protiv Austrije je prava prilika za to", kazao je Baždarević.
Pametno, tako se to radi. :lol: ....odokativno. :D

Ovaj je novi Safet, a mozda i gori.
cassius
Posts: 3943
Joined: 29/06/2014 07:53

#1187 Re: Mehmed Mesa Bazdarevic - Selektor reprezentacije

Post by cassius »

Fudo387 wrote:
cassius wrote:U prijateljskoj utakmici protiv Austrije trebao bi zaigrati i Semir Štilić. "Nisam bio u prilici da ga vidim, ali mislim da zaslužuje šansu. Utakmica protiv Austrije je prava prilika za to", kazao je Baždarević.
Pametno, tako se to radi. :lol: ....odokativno. :D

Ovaj je novi Safet, a mozda i gori.
Prijateljska je utakmica, tako se i radi, pametni fudo.
User avatar
brad90
Posts: 698
Joined: 28/05/2011 07:37
Location: DVASPORTA.BA DALEKO NAJOZBILJNIJI FORUM NA NEBU INTERNETA

#1188 Re: Mehmed Mesa Bazdarevic - Selektor reprezentacije

Post by brad90 »

Point. wrote:Ne znam sta ce u toj fasistickoj vukojebini.
rece lik kojem je orao na avataru i navija za fasiste.
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#1189 Re: Mehmed Mesa Bazdarevic - Selektor reprezentacije

Post by Fudo387 »

cassius wrote:
Fudo387 wrote:
cassius wrote:U prijateljskoj utakmici protiv Austrije trebao bi zaigrati i Semir Štilić. "Nisam bio u prilici da ga vidim, ali mislim da zaslužuje šansu. Utakmica protiv Austrije je prava prilika za to", kazao je Baždarević.
Pametno, tako se to radi. :lol: ....odokativno. :D

Ovaj je novi Safet, a mozda i gori.
Prijateljska je utakmica, tako se i radi, pametni fudo.
Naravno, kod nas je sve mimo svijeta. U pravu si.
Haj', neka mu je sa srecom.
User avatar
jalijas74
Posts: 1347
Joined: 17/11/2010 15:10

#1190 Re: Mehmed Mesa Bazdarevic - Selektor reprezentacije

Post by jalijas74 »

Gledao sam Tina na derbiju bio je dosta los za tu poziciju sto mu s enamjesta imamo jako jako puno boljih igraca.

Mesa voli Papeta tako da ce Tino igrati jebo ga on :evil:
User avatar
brad90
Posts: 698
Joined: 28/05/2011 07:37
Location: DVASPORTA.BA DALEKO NAJOZBILJNIJI FORUM NA NEBU INTERNETA

#1191 Re: Mehmed Mesa Bazdarevic - Selektor reprezentacije

Post by brad90 »

jalijas74 wrote:Gledao sam Tina na derbiju bio je dosta los za tu poziciju sto mu s enamjesta imamo jako jako puno boljih igraca.

Mesa voli Papeta tako da ce Tino igrati jebo ga on :evil:
:lol: :lol: :lol:
User avatar
brad90
Posts: 698
Joined: 28/05/2011 07:37
Location: DVASPORTA.BA DALEKO NAJOZBILJNIJI FORUM NA NEBU INTERNETA

#1192 Re: Mehmed Mesa Bazdarevic - Selektor reprezentacije

Post by brad90 »

sveje super mesha uradijo osim stoje pozvo spahica onje smecljar
VCorp
Posts: 1233
Joined: 16/08/2013 16:59

#1193 Re: Mehmed Mesa Bazdarevic - Selektor reprezentacije

Post by VCorp »

shake69 wrote:Ocekivano. Jedino me iznenadio poziv Stilicu. Iako je dijete s Grbavice, mislim da formom i nije zasluzio poziv, ali kakvih ima, neka ga. Malo zbunjuje poziv Lulicu "koji je izrazio zeju da bude pozvan" a ne i Kolasincu, koji cak ima jedan nastup za Schalke II a Lulic ni jedan!? Ne vjerujem da Sead ne bi volio da je pozvan jer je ocigledno spreman, inace ga ne bi pustili da igra skoro cijeli mec za drugu postavu kluba!
A Štilić prije dan igrač utakmice, asistencija i izboren penal. Ako je iko zaslužio poziv da uopće dođe na okupljanje reprezentacije s obzirom u kakvoj su svi formi onda ja ne vidim boljeg kandidata.

Veseli me povratak Zukanovića jer želim napokon igrača na desnom beku koji će više napadati jer Mujdža koliko god dobar bio ima staklene noge i svaki put kada se vrati i igra dobro neko ga polomi i u lakšem startu.

Što se tiče napada drago mi je zbog Đurića što je napokon dobio svoju priliku, kao i vjerujem većina pratim ga još od mlade reprezentacije i nezaboravnog utrpavanja Švabama tri komada. Svakako je bio red za svježinu u napadu, pogotovo jer treba staviti pritisak malo Ibiševiću, rekao bih i Džeki ali svima je jasno da je nedodirljiv što se tiče napada naše reprezentacije.

Ako može neko šta napisati o Bajicu i Cocalicu pošto nisam nešto pretjerano upoznat s njihovim igrama. Ono što sam vidio kod Cocalica je da ima muda za krenuti naprijed, improvizira dobro i šalje pasove i duge lopte što jako cijenim a s druge strane zna stati lijepo na loptu a i uklizuje što barem meni fali u igri našeg tima.

Jedva čekam i tog Vrančića da vidim od čega je napravljen :mrgreen:
User avatar
shake69
Posts: 7601
Joined: 18/06/2011 01:21
Location: Soukbunar

#1194 Re: Mehmed Mesa Bazdarevic - Selektor reprezentacije

Post by shake69 »

VCorp wrote:
shake69 wrote:Ocekivano. Jedino me iznenadio poziv Stilicu. Iako je dijete s Grbavice, mislim da formom i nije zasluzio poziv, ali kakvih ima, neka ga. Malo zbunjuje poziv Lulicu "koji je izrazio zeju da bude pozvan" a ne i Kolasincu, koji cak ima jedan nastup za Schalke II a Lulic ni jedan!? Ne vjerujem da Sead ne bi volio da je pozvan jer je ocigledno spreman, inace ga ne bi pustili da igra skoro cijeli mec za drugu postavu kluba!
A Štilić prije dan igrač utakmice, asistencija i izboren penal. Ako je iko zaslužio poziv da uopće dođe na okupljanje reprezentacije s obzirom u kakvoj su svi formi onda ja ne vidim boljeg kandidata.

Veseli me povratak Zukanovića jer želim napokon igrača na desnom beku koji će više napadati jer Mujdža koliko god dobar bio ima staklene noge i svaki put kada se vrati i igra dobro neko ga polomi i u lakšem startu.

Što se tiče napada drago mi je zbog Đurića što je napokon dobio svoju priliku, kao i vjerujem većina pratim ga još od mlade reprezentacije i nezaboravnog utrpavanja Švabama tri komada. Svakako je bio red za svježinu u napadu, pogotovo jer treba staviti pritisak malo Ibiševiću, rekao bih i Džeki ali svima je jasno da je nedodirljiv što se tiče napada naše reprezentacije.

Ako može neko šta napisati o Bajicu i Cocalicu pošto nisam nešto pretjerano upoznat s njihovim igrama. Ono što sam vidio kod Cocalica je da ima muda za krenuti naprijed, improvizira dobro i šalje pasove i duge lopte što jako cijenim a s druge strane zna stati lijepo na loptu a i uklizuje što barem meni fali u igri našeg tima.

Jedva čekam i tog Vrančića da vidim od čega je napravljen :mrgreen:
To za Semira je , bojim se bila samo jedna utakmica. Ranije se nije proslavio kao i cijeli tim. A o Riadu se sve zna, kakvo je to pitanje? Bosanski Van Basten, ako Bog da! ;-) A Coca ide glavom tamo gdje neki nogom ne bi smjeli. Od kako je stigao u Belgiju, klub mu se ukljucio u borbu za Evropu. Uz Zukanovica i Vrancica, eto cetiri igraca koji bi trebali biti ozbiljni kandidati za startere u vrlo skoroj buducnosti.
VCorp
Posts: 1233
Joined: 16/08/2013 16:59

#1195 Re: Mehmed Mesa Bazdarevic - Selektor reprezentacije

Post by VCorp »

shake69 wrote:
VCorp wrote:
shake69 wrote:Ocekivano. Jedino me iznenadio poziv Stilicu. Iako je dijete s Grbavice, mislim da formom i nije zasluzio poziv, ali kakvih ima, neka ga. Malo zbunjuje poziv Lulicu "koji je izrazio zeju da bude pozvan" a ne i Kolasincu, koji cak ima jedan nastup za Schalke II a Lulic ni jedan!? Ne vjerujem da Sead ne bi volio da je pozvan jer je ocigledno spreman, inace ga ne bi pustili da igra skoro cijeli mec za drugu postavu kluba!
A Štilić prije dan igrač utakmice, asistencija i izboren penal. Ako je iko zaslužio poziv da uopće dođe na okupljanje reprezentacije s obzirom u kakvoj su svi formi onda ja ne vidim boljeg kandidata.

Veseli me povratak Zukanovića jer želim napokon igrača na desnom beku koji će više napadati jer Mujdža koliko god dobar bio ima staklene noge i svaki put kada se vrati i igra dobro neko ga polomi i u lakšem startu.

Što se tiče napada drago mi je zbog Đurića što je napokon dobio svoju priliku, kao i vjerujem većina pratim ga još od mlade reprezentacije i nezaboravnog utrpavanja Švabama tri komada. Svakako je bio red za svježinu u napadu, pogotovo jer treba staviti pritisak malo Ibiševiću, rekao bih i Džeki ali svima je jasno da je nedodirljiv što se tiče napada naše reprezentacije.

Ako može neko šta napisati o Bajicu i Cocalicu pošto nisam nešto pretjerano upoznat s njihovim igrama. Ono što sam vidio kod Cocalica je da ima muda za krenuti naprijed, improvizira dobro i šalje pasove i duge lopte što jako cijenim a s druge strane zna stati lijepo na loptu a i uklizuje što barem meni fali u igri našeg tima.

Jedva čekam i tog Vrančića da vidim od čega je napravljen :mrgreen:
To za Semira je , bojim se bila samo jedna utakmica. Ranije se nije proslavio kao i cijeli tim. A o Riadu se sve zna, kakvo je to pitanje? Bosanski Van Basten, ako Bog da! ;-) A Coca ide glavom tamo gdje neki nogom ne bi smjeli. Od kako je stigao u Belgiju, klub mu se ukljucio u borbu za Evropu. Uz Zukanovica i Vrancica, eto cetiri igraca koji bi trebali biti ozbiljni kandidati za startere u vrlo skoroj buducnosti.
Igrao je Semir dobro samo što nije bio pozivan pa se izgubio taj fokus koji je bio na njemu. Svakako ga treba isprobati jer mi smo reprezentacija koja ne može ništa izgubiti već samo dobiti.

To ti je za Riada legitimno pitanje jer bez obzira na to što je prvi strijelac, zabio iz slobodnog ovo - ono mene zanima komentar ljudi koji ga gledaju na utakmicama a ne samo nazivi bosanski Van Basten i par klipova po internetu gdje zabija golove u jednoj od najgorih liga na svijetu. Ne pratimo svi baš naš fudbal toliko da bi se nervirali i jebavali matere pitarske, grbavičke itd :mrgreen:

Hvala za informacije.
SSemir
Posts: 4560
Joined: 26/02/2009 08:42

#1196 Re: Mehmed Mesa Bazdarevic - Selektor reprezentacije

Post by SSemir »

jel ono bio neki forumas koji se kladio da novi selektor nece pozivati vise nikada susica i vrsajevica? bilo bi zanimljivo naci to
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#1197 Re: Mehmed Mesa Bazdarevic - Selektor reprezentacije

Post by hrasno38 »

SSemir wrote:jel ono bio neki forumas koji se kladio da novi selektor nece pozivati vise nikada susica i vrsajevica? bilo bi zanimljivo naci to
i Susic i Vrsajevic su zasluzili pozive u reprezentaciju a sto se tice igranja u prvih 11 to je druga prica.
todd_smith
Posts: 30074
Joined: 23/06/2009 14:14
Location: Ja se ovdje samo zajebajem

#1198 Re: Mehmed Mesa Bazdarevic - Selektor reprezentacije

Post by todd_smith »

ma ja, prvo je bilo nikako da ih pozove, sada je da budu u prvih 11, sta je sljedece? :lol:
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#1199 Re: Mehmed Mesa Bazdarevic - Selektor reprezentacije

Post by hrasno38 »

shake69 wrote:
VCorp wrote:
shake69 wrote:Ocekivano. Jedino me iznenadio poziv Stilicu. Iako je dijete s Grbavice, mislim da formom i nije zasluzio poziv, ali kakvih ima, neka ga. Malo zbunjuje poziv Lulicu "koji je izrazio zeju da bude pozvan" a ne i Kolasincu, koji cak ima jedan nastup za Schalke II a Lulic ni jedan!? Ne vjerujem da Sead ne bi volio da je pozvan jer je ocigledno spreman, inace ga ne bi pustili da igra skoro cijeli mec za drugu postavu kluba!
A Štilić prije dan igrač utakmice, asistencija i izboren penal. Ako je iko zaslužio poziv da uopće dođe na okupljanje reprezentacije s obzirom u kakvoj su svi formi onda ja ne vidim boljeg kandidata.

Veseli me povratak Zukanovića jer želim napokon igrača na desnom beku koji će više napadati jer Mujdža koliko god dobar bio ima staklene noge i svaki put kada se vrati i igra dobro neko ga polomi i u lakšem startu.

Što se tiče napada drago mi je zbog Đurića što je napokon dobio svoju priliku, kao i vjerujem većina pratim ga još od mlade reprezentacije i nezaboravnog utrpavanja Švabama tri komada. Svakako je bio red za svježinu u napadu, pogotovo jer treba staviti pritisak malo Ibiševiću, rekao bih i Džeki ali svima je jasno da je nedodirljiv što se tiče napada naše reprezentacije.

Ako može neko šta napisati o Bajicu i Cocalicu pošto nisam nešto pretjerano upoznat s njihovim igrama. Ono što sam vidio kod Cocalica je da ima muda za krenuti naprijed, improvizira dobro i šalje pasove i duge lopte što jako cijenim a s druge strane zna stati lijepo na loptu a i uklizuje što barem meni fali u igri našeg tima.

Jedva čekam i tog Vrančića da vidim od čega je napravljen :mrgreen:
To za Semira je , bojim se bila samo jedna utakmica. Ranije se nije proslavio kao i cijeli tim. A o Riadu se sve zna, kakvo je to pitanje? Bosanski Van Basten, ako Bog da! ;-) A Coca ide glavom tamo gdje neki nogom ne bi smjeli. Od kako je stigao u Belgiju, klub mu se ukljucio u borbu za Evropu. Uz Zukanovica i Vrancica, eto cetiri igraca koji bi trebali biti ozbiljni kandidati za startere u vrlo skoroj buducnosti.
Stilic je odavno zasluzio poziv selektora jer godinama je jedan od najboljih igraca poljske lige
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55471
Joined: 15/12/2008 16:53

#1200 Re: Mehmed Mesa Bazdarevic - Selektor reprezentacije

Post by ultima_palabra »

VCorp wrote:To ti je za Riada legitimno pitanje jer bez obzira na to što je prvi strijelac, zabio iz slobodnog ovo - ono mene zanima komentar ljudi koji ga gledaju na utakmicama a ne samo nazivi bosanski Van Basten i par klipova po internetu gdje zabija golove u jednoj od najgorih liga na svijetu. Ne pratimo svi baš naš fudbal toliko da bi se nervirali i jebavali matere pitarske, grbavičke itd
Baja bi mogao izrasti u odličnog igrača ako se neke stvari poslože... dobro je građen za centarfora iako su ga nekad forsirali na krilu što je bio promašaj. Dobro igra leđima prema golu i može igrati sam u napadu. Pas igra mu je solidna, a šut lijevom nogom razoran.

Brzina i fizička sprema mu nisu najjača strana, mada nije loše za poziciju koju igra. Često zna biti nonšalantan u završnici. Oni koji ga znaju kažu da je normalan momak koji je čvrsto na zemlji, tako da može još napredovati :)
Locked