Mehmed Mesa Bazdarevic - Selektor reprezentacije

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Locked
SSemir
Posts: 4580
Joined: 26/02/2009 08:42

#8951 Re: Mehmed Mesa Bazdarevic - Selektor reprezentacije

Post by SSemir »

Ako dobijemo spaniju i portugal ionako nemamo nikakvih sansi da prodjemo pa je onda bolje nekog bezveze selektora dtavit da se uci poslu...na to je mislio ovaj starac
last mohicans
Posts: 11992
Joined: 09/08/2012 23:19

#8952 Re: Mehmed Mesa Bazdarevic - Selektor reprezentacije

Post by last mohicans »

Ne shvatam, zar se liga nacija nece igrati s protivnicima iste jakosne skupine. Moze li neko objasniti to podrobnije.
User avatar
phillie
Posts: 9363
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#8953 Re: Mehmed Mesa Bazdarevic - Selektor reprezentacije

Post by phillie »

last mohicans wrote:
Slo Burner wrote:A za to vrijeme Ivica govori da bi trebali pricekati zrijeb pa da izaberemo selektora, zamisli.
Kaze sta ako izvucemo Spaniju ili Portugal :(
Meni je to najmisterioznije. Kakve veze ima koga cemo izvuci. To bi znacilo, ko biva, ako izvucemo neke slabije opet nas moze voditi jos jedan kvazi stručnjak u nizu. Ma dajte,klasicni spin i priprema terena za 'stručnjaka' kalibra dosadašnjih.
Ako izvucemo Spaniju ili Portugal, onda je ko biva svejedno ko ce nas voditi, jer nam je prvo mjesto zdra'o makar Murinjo dosao za selektora...Ako izvucemo nekog kao npr. Poljska, Slovacka, onda nam Murinjo i ne treba, kao mozemo mi to dobiti... jbo mater, ovaj izbort selektora mi dodje ko izbor za miss (nase)..uvijek izaberu "gabora" a dobre trebe ispadnu iz konkurencije.

Edit: Vidim Semir je vec objasnio :D
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#8954 Re: Mehmed Mesa Bazdarevic - Selektor reprezentacije

Post by channel10 »

A da nije mislio da ako dobijemo jake protivnike, da na osnovu toga postave selektora koji bi izvršio smjenu generacija i pokušao uigrati te igrače za sljedeće kvalifikacije i da se " ne troši" neko veliko trenersko ime.
User avatar
phillie
Posts: 9363
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#8955 Re: Mehmed Mesa Bazdarevic - Selektor reprezentacije

Post by phillie »

channel10 wrote:A da nije mislio da ako dobijemo jake protivnike, da na osnovu toga postave selektora koji bi izvršio smjenu generacija i pokušao uigrati te igrače za sljedeće kvalifikacije i da se " ne troši" neko veliko trenersko ime.
Ljudi u Savezu ne misle dalje od ponedeljka, a da racunaju na one tamo kvalifikacije :D A sto ce tice trosenja velikih imena, Ciro je vec potrosen, a ovi ostali ne znaju nas jezik (kao sto im stoji kao uslov u konkursu za selektora).
User avatar
Point.
Posts: 27809
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#8956 Re: Mehmed Mesa Bazdarevic - Selektor reprezentacije

Post by Point. »

last mohicans wrote:Ne shvatam, zar se liga nacija nece igrati s protivnicima iste jakosne skupine. Moze li neko objasniti to podrobnije.
Hoce. Medjutim postoje i klasicne kvale koje pocinju negdje pocetkom 2019 godine, tu ce se dobiti vecina zemalja ucesnica EP. Kroz Ligu Nacija ce se dobiti samo 4 ekipe (po jedna iz svake lige/grupe). Liga Nacija je zamisljena umjesto prijateljskih a ne kvalifikacija.
ja71
Posts: 5400
Joined: 31/03/2006 14:45

#8957 Re: Mehmed Mesa Bazdarevic - Selektor reprezentacije

Post by ja71 »

Point. wrote:Kroz Ligu Nacija ce se dobiti samo 4 ekipe (po jedna iz svake lige/grupe).
Pa onda je bolje da upadnemo u slabiju skupinu.
Gdje je logika ?
SSemir
Posts: 4580
Joined: 26/02/2009 08:42

#8958 Re: Mehmed Mesa Bazdarevic - Selektor reprezentacije

Post by SSemir »

Ko se kvalifikuje preko redovnih kvalifikacija onda prvi slj iz grupe nacija koji se nije kvalifikovao, zauzima to mjesto. Da smo u prvoj grupi haman pa sigurno bi imali osiguran plasman
User avatar
drug_profi
Posts: 50621
Joined: 16/07/2012 16:00

#8959 Re: Mehmed Mesa Bazdarevic - Selektor reprezentacije

Post by drug_profi »

Prvo izdanje UEFA-ine Lige nacija igrat će se od rujna 2018. godine do lipnja 2019. godine. Utakmice u skupini igrat će se u rujnu, listopadu i studenom, dok će se Final Four Lige A igrati u lipnju po principu polufinale --> finale.

Svaka reprezentacija u Ligama A, B i C odigrat će po četiri utakmice kroz šest kola natjecanja u jesen 2018. U Ligi D, s obzirom na to da će biti po četiri reprezentacije u skupini, svaka momčad odigrat će po šest utakmica.

Liga A - 12 reprezenentacija (četiri skupine s tri momčadi, prvaci igraju Final four, najlošiji ispadaju u Ligu B)

Liga B - 12 reprezenentacija (pobjednici skupina ulaze u Ligu A, najlošiji ispadaju u Ligu C)

Liga C - 12 reprezenentacija (pobjednici skupina ulaze u Ligu B, najlošiji ispadaju u Ligu D)

Liga D - 16 reprezentacija (pobjednici skupina ulaze u Ligu C)

Mjesto održavanja završnice Lige nacija odredit će Izvršni odbor UEFA-e. Svake iduće neparne godine dobivat ćemo novog pobjednika UEFA-ine Lige nacija!

Play-off utakmice u kojima ćemo dobiti četiri dodatna sudionika Europskog prvenstva 2020. godine odigrat će se u ožujku 2020. godine. U natjecanju će se naći 16 reprezentacija, a u slučaju da se za play-off Lige nacija kvalificiraju reprezentacije koje su u regularnim kvalifikacijama izborile Euro, onda se ta 'ulaznica' za play-off prebacuje na iduću plasiranu reprezentaciju. Teoretski je moguće da se sve reprezentacije iz Lige A kvalificiraju za Euro, što znači da bi se dodatna četiri mjesta u play-offu prebacila u Ligu B.
Austrija, Wales, Rusija, Švedska, Ukrajina, Irska, BiH, Sjeverna Irska, Danska, Češka i Turska.

Mi smo ovdje kandidati za ispadanje, a ne za plasman na EP, naročito sa lošim selektorom.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#8960 Re: Mehmed Mesa Bazdarevic - Selektor reprezentacije

Post by channel10 »

phillie wrote:
channel10 wrote:A da nije mislio da ako dobijemo jake protivnike, da na osnovu toga postave selektora koji bi izvršio smjenu generacija i pokušao uigrati te igrače za sljedeće kvalifikacije i da se " ne troši" neko veliko trenersko ime.
Ljudi u Savezu ne misle dalje od ponedeljka, a da racunaju na one tamo kvalifikacije :D A sto ce tice trosenja velikih imena, Ciro je vec potrosen, a ovi ostali ne znaju nas jezik (kao sto im stoji kao uslov u konkursu za selektora).
Pa eto, ocito da Ivan misli.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#8961 Re: Mehmed Mesa Bazdarevic - Selektor reprezentacije

Post by channel10 »

ja71 wrote:
Point. wrote:Kroz Ligu Nacija ce se dobiti samo 4 ekipe (po jedna iz svake lige/grupe).
Pa onda je bolje da upadnemo u slabiju skupinu.
Gdje je logika ?
Tacno. Logika je da EP prvenstvo vide Malta i ostale odron reprezentacije. Ocekujmo iznenadjenja u ovim slabijim grupama, ako nista da se kakve pare uzmu na kladionici :D
vernes81
Posts: 1607
Joined: 25/04/2011 23:04

#8962 Re: Mehmed Mesa Bazdarevic - Selektor reprezentacije

Post by vernes81 »

Thorgerson wrote:
vernes81 wrote:Vala neznam sta je tolika frka oko davanja otkaza , ja se dobrovoljno javljam da mu urucim otkaz ,cak necu ni dnevnicu uzet :oops: .
Kako ces uruciti nekome otkaz ko vise nije selektor?

Mesa zvanicno vise nije selektor, samo je ocito problem da se to fino i jasno objavi. Covjeku je istekao ugovor zavrsetkom kvalifikacija, dakle mi trenutno nemamo selektora.

Uostalom zar nisu tako nesto slicno rekli i iz saveza. Samo upakovali u celofan, da se Mesa ne naljuti.
Ti ko da neznas kako kod nas frcera i jest i nije i bice i nece.
RtrnOfSalisbury
Posts: 3603
Joined: 13/02/2008 04:52
Location: Tullarosa

#8963 Re: Mehmed Mesa Bazdarevic - Selektor reprezentacije

Post by RtrnOfSalisbury »

treba razjasnit moral se meske opet prijavit na konkurs. znaci ako objave konkurs meske se more prijavit :?: samo nek dopuni rezime: vodio sam bih do baraza i zbog magle nisam proso, i uzo sam trece mjesto u grupi za sp, sto mu dodje ko bronzana medalja u grupnoj fazi, za ideje srecu i rezultate komisija vec zna i nek podeblja to o uspjesima ... :idea:
User avatar
Edin H.
Posts: 47049
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#8964 Re: Mehmed Mesa Bazdarevic - Selektor reprezentacije

Post by Edin H. »

Bravo Savez, koliko cemo ustediti sto ne moramo placati selektora. :izet:

Ako je Kardelj mogao izmisliti ekonomski system jedinstven u svijetu - samoupravljanje, zasto ne bi mogao i Begic to prenjeti na fudbal. :oops:
User avatar
leškarenje
Posts: 17455
Joined: 30/12/2010 20:49
Location: Sa druge strane

#8965 Re: Mehmed Mesa Bazdarevic - Selektor reprezentacije

Post by leškarenje »

Joj koja smo mi kita kad nama senilni Osim bira selektora....covjek zaboravi sta je prico nakon 5 minuta....ko moj dedo,za pola sata jedno te isto pitanje postavi deset puta :(
User avatar
drug_profi
Posts: 50621
Joined: 16/07/2012 16:00

#8966 Re: Mehmed Mesa Bazdarevic - Selektor reprezentacije

Post by drug_profi »

leškarenje wrote:Joj koja smo mi kita kad nama senilni Osim bira selektora....covjek zaboravi sta je prico nakon 5 minuta....ko moj dedo,za pola sata jedno te isto pitanje postavi deset puta :(
De ba lesko, malo respekta. Pa ti nista zivo ne postujes, a hoces da tebe neko postuje.
kako ono ti rece? Jedes govedinu buraz.
User avatar
leškarenje
Posts: 17455
Joined: 30/12/2010 20:49
Location: Sa druge strane

#8967 Re: Mehmed Mesa Bazdarevic - Selektor reprezentacije

Post by leškarenje »

drugi profil wrote:
leškarenje wrote:Joj koja smo mi kita kad nama senilni Osim bira selektora....covjek zaboravi sta je prico nakon 5 minuta....ko moj dedo,za pola sata jedno te isto pitanje postavi deset puta :(
De ba lesko, malo respekta. Pa ti nista zivo ne postujes, a hoces da tebe neko postuje.
kako ono ti rece? Jedes govedinu buraz.
Pa ovo isto ti pise vecina ,ali ti si se meni natovario :D
bjelave
Posts: 3944
Joined: 20/01/2010 09:34

#8968 Re: Mehmed Mesa Bazdarevic - Selektor reprezentacije

Post by bjelave »

Ma nije ljudi do Svabe, sto ste se njemu svezali na kosti. Covjek je objektivno star i bolestan a zena mu neprekidno zvoca da nece da pomogne malom koji je vec podugo bez posla. Stalno mu prigovara dok se Amar zguza na guz premjesta i ne pusta daljinski iz ruku. A glava mu sve veca i veca. Nije to lako gledati.
A nije lako podnijeti da ti zena prigovara da neces da pomognes dijetetu da se zaposli.
A u situaciji si, moze ti se.Ko moze izdrzati takav pritisak?
svi u napad
Posts: 1872
Joined: 14/10/2012 14:40

#8969 Re: Mehmed Mesa Bazdarevic - Selektor reprezentacije

Post by svi u napad »

Bjelave sve lijepo opisao. :thumbup: :izet: :D
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#8970 Re: Mehmed Mesa Bazdarevic - Selektor reprezentacije

Post by channel10 »

Svabo je i dalje mozak za 95 posto ljudi u ovom Savezu, bez obzira na godine.
User avatar
luckylaka
Posts: 22532
Joined: 15/01/2010 06:28

#8971 Re: Mehmed Mesa Bazdarevic - Selektor reprezentacije

Post by luckylaka »

channel10 wrote:Svabo je i dalje mozak za 95 posto ljudi u ovom Savezu, bez obzira na godine.
Ma jeste Svabo mozak niko to ne podcjenjuje ali Boga mi poceo je da daje neke izjave kojim pokusava odbraniti i savez i Meshu.Nekada davno Svabo je znao direktno u oci reci istinu sada to malo zaobilazi.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#8972 Re: Mehmed Mesa Bazdarevic - Selektor reprezentacije

Post by channel10 »

Neki dan je rekao da je za to da se izbor novog slektora (znaci da nije za to da ostane Mesha) izvrsi nakon izvlacenja grupa sto je mozda i najbolje. Da se prvo vidi s kim cemo igrati pa tek onda vidjeti sta raditi sa reprezentacijom, mada je kod nas neminovno podmladjivanje. S kim, s cim, to samo Bog zna :roll:
SSemir
Posts: 4580
Joined: 26/02/2009 08:42

#8973 Re: Mehmed Mesa Bazdarevic - Selektor reprezentacije

Post by SSemir »

channel10 wrote:Neki dan je rekao da je za to da se izbor novog slektora (znaci da nije za to da ostane Mesha) izvrsi nakon izvlacenja grupa sto je mozda i najbolje. Da se prvo vidi s kim cemo igrati pa tek onda vidjeti sta raditi sa reprezentacijom, mada je kod nas neminovno podmladjivanje. S kim, s cim, to samo Bog zna :roll:
da da, a do tad, godinu cemo bez selektora? eee ako je to najbolje...
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#8974 Re: Mehmed Mesa Bazdarevic - Selektor reprezentacije

Post by channel10 »

Zar ne bi trebalo ubrzo biti izvlačenje grupa?
User avatar
Thorgerson
Posts: 8549
Joined: 15/04/2015 11:26

#8975 Re: Mehmed Mesa Bazdarevic - Selektor reprezentacije

Post by Thorgerson »

O kakvom izvlacenju glupa se konkretno govori?

Koliko sam upoznat izvlacenje grupa ide za ligu nacija. E sad mi u grupi ne mozemo biti ni sa kojom drugom reprezentacijom, osim ovih ispod.

Liga B:
Rusija,
Sjeverna Irska,
Slovačka,
Švedska,
Holandija,
Ukrajina,
Austrija,
Turska,
Republika Irska,
Danska,
Mađarska

i mi.

Dakle, ja bih volio da mi neko i dalje objasni logiku da cekamo izvlacenje grupe? Ako se zna da tu grupu moze ciniti samo reprezentacije od pobrojanih 12. Ne 50 zemalja, ne 60 zemalja, ne 70...nego 12.

Ja stvarno cijenim Ivicu Osima, ali on je mozda ranije trebao doci u savez. Mislim upao je ajd na vrijeme, generalno mislim da je on jednim velikim dijelom zasluzan zasto uopste imamo reprezentaciju, ako se sjetimo u kakvim smo problemima bili. Ali, ova izjava mu nema nikakve logike.


Nemamo selektora, raspisi konkurs i cao. Sta pametuju koji qrac. Mislim znamo mi zasto...ali eto...konto sam da barem u fudbalu ne moramo ovo raditi.
Locked