megane dci

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
jusuff
Posts: 523
Joined: 03/12/2005 13:44

#1 megane dci

Post by jusuff »

imam priliku da kupim megane 1,9 dci 105 ks 2002 god. (to je onaj stariji model, dakle nije megane II), auto nije puno preslo, ali nemam nikakvih informacija o kvalitetu ovog autica...
znam da nije nesto lijep, ali ako je pouzdan, oprostio bih...

ima li iko ikakva iskustva s ovim auticem, bilo kakav info, please
shin
Posts: 7092
Joined: 19/09/2005 10:52

#2

Post by shin »

Ima lagana vrata, ruzan osjecaj kad hoces da zatvoris :-D
User avatar
atko
Posts: 6054
Joined: 06/07/2006 14:51

#3

Post by atko »

Auto salon BUNJO (u Barama iza OMV pumpe, trazis Edvina) pa se raspitaj kod njih o cijeni dijelova, odrzavanja i sto je najvaznije o brzini nabavke dijelova kojih nemaju na stanju. Nemoj da ti se desi da 20 dana cekas na glupi termoprekidac na hladnjaku.

Generalno, Renault nije los, odrzavanje je skupo, pojedini dijelovi se cekaju... iz iskustva
shin
Posts: 7092
Joined: 19/09/2005 10:52

#4

Post by shin »

I ocekujes od Bunjevaca da ti daju realnu sliku :-D Fakat naivno, niko ti nece reci bolje nego sam vlasnik. Kakav Bunjo ba....
jusuff
Posts: 523
Joined: 03/12/2005 13:44

#5

Post by jusuff »

fakat me interesiraju liscna iskustva...
citao sam da je auto siguran (4 airbaga, abs...) ali sta ce mi sigurnost ako ce me redovno lupati po dzepu zbog kojekakvih sitnica...
imam jarana koji je nekoliko dana vozao ovakav model i kaze da nije bas "vozacko" auto... mekan ovjes, sjedista ne drze lijepo, ali sve ukupno nije se razocarao... medjutim o pouzdanosti motora i ostalih komponenti mi nije mogao nista reci

znam da bi mi fokus vise odgovarao i da je bolje auto, ali megan mi je pravo povoljan...
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#6

Post by ado-šampion »

Ja sam pročitao na više mjesta da mu je pouzdanost katastrofalna.
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#7

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

jusuff wrote:fakat me interesiraju liscna iskustva...
citao sam da je auto siguran (4 airbaga, abs...) ali sta ce mi sigurnost ako ce me redovno lupati po dzepu zbog kojekakvih sitnica...
imam jarana koji je nekoliko dana vozao ovakav model i kaze da nije bas "vozacko" auto... mekan ovjes, sjedista ne drze lijepo, ali sve ukupno nije se razocarao... medjutim o pouzdanosti motora i ostalih komponenti mi nije mogao nista reci

znam da bi mi fokus vise odgovarao i da je bolje auto, ali megan mi je pravo povoljan...
Kupis Volvo, 6 airbaga + zracne zavjese sa strane + hiljadu nekih điđa za sigurnost... :D A od 2000. godine u pojedine modele se ugraduje slican Renault DCi motor. :)
User avatar
atko
Posts: 6054
Joined: 06/07/2006 14:51

#8

Post by atko »

shin wrote:I ocekujes od Bunjevaca da ti daju realnu sliku :-D Fakat naivno, niko ti nece reci bolje nego sam vlasnik. Kakav Bunjo ba....
Naglasio sam da trazi Edvin (sef servisa), covjek ce mu reci korektno koje djelove imaju, koje narucuju, koliko se ceka i kakve su cijene.

A naravno da ce reci sve hvalospjeve o svim renaultovim modelima to se podrazumjeva :D
jusuff
Posts: 523
Joined: 03/12/2005 13:44

#9

Post by jusuff »

dajte ljudi, nije valjda da nema nikoga ko je imao ili ima ovaj autic... ili barem ima jarana/icu, pa zna, haman iz prve ruke, kakve je ocjena...

ili me rjesite muke, nadjite mi focus dizel s preko 100 ks ispod 14000 maraka, a da nije presao 133.000 (koliko su presla sva auta na nasim pijacama)
shadow
Posts: 1631
Joined: 18/12/2005 14:54
Location: Charles River

#10

Post by shadow »

jusuff wrote: ili me rjesite muke, nadjite mi focus dizel s preko 100 ks ispod 14000 maraka, a da nije presao 133.000 (koliko su presla sva auta na nasim pijacama)
:lol: :lol:
mehopuzic
Posts: 419
Joined: 13/06/2004 16:55

#11

Post by mehopuzic »

atko wrote:Auto salon BUNJO (u Barama iza OMV pumpe, trazis Edvina) pa se raspitaj kod njih o cijeni dijelova, odrzavanja i sto je najvaznije o brzini nabavke dijelova kojih nemaju na stanju. Nemoj da ti se desi da 20 dana cekas na glupi termoprekidac na hladnjaku.

Generalno, Renault nije los, odrzavanje je skupo, pojedini dijelovi se cekaju... iz iskustva
najbolje ti je uzeti auto i odvuci ga kod Halilovića (renault servis izmedju Bosnalijeka i groblja Bare) i vidjeti u kakvom je stanju auto. Ako kaze da valja i ako se tebi svidi ti onda ga tek kupi.

i ovo svima ponavljam

GAZDA JE KO IMA PARE, A NE KO IMA ROBU!
quantum
Posts: 227
Joined: 12/10/2005 19:17

#12 Re: megane dci

Post by quantum »

jusuff wrote:imam priliku da kupim megane 1,9 dci 105 ks 2002 god. (to je onaj stariji model, dakle nije megane II), auto nije puno preslo, ali nemam nikakvih informacija o kvalitetu ovog autica...
znam da nije nesto lijep, ali ako je pouzdan, oprostio bih...

ima li iko ikakva iskustva s ovim auticem, bilo kakav info, please
Nemam iskustva sa dizelima ali imam sa benzincima. 1,6 16V je sasvim OK auto, ja sam vrlo zadovoljan. Nisam imao ozbiljnijih kvarova, neke sitnice poput problema sa daljniskim zakljucavanjem jednih vrata, kasnije zastopala brava na gepeku, sve rjeseno vrlo brzo u servisu. Filtriranje zraka je "crklo" ali nisam ga popravljao jer nije nesto bez cega ne mogu s obzirom na cijenu.
Da li te jos nesto interesuje?
jusuff
Posts: 523
Joined: 03/12/2005 13:44

#13 Re: megane dci

Post by jusuff »

quantum wrote:
jusuff wrote:imam priliku da kupim megane 1,9 dci 105 ks 2002 god. (to je onaj stariji model, dakle nije megane II), auto nije puno preslo, ali nemam nikakvih informacija o kvalitetu ovog autica...
znam da nije nesto lijep, ali ako je pouzdan, oprostio bih...

ima li iko ikakva iskustva s ovim auticem, bilo kakav info, please
Nemam iskustva sa dizelima ali imam sa benzincima. 1,6 16V je sasvim OK auto, ja sam vrlo zadovoljan. Nisam imao ozbiljnijih kvarova, neke sitnice poput problema sa daljniskim zakljucavanjem jednih vrata, kasnije zastopala brava na gepeku, sve rjeseno vrlo brzo u servisu. Filtriranje zraka je "crklo" ali nisam ga popravljao jer nije nesto bez cega ne mogu s obzirom na cijenu.
Da li te jos nesto interesuje?
hvala ti, na zalost nisi vozio dizel, ali po snazi motora reklo bi se da je auto prilicno zivahan, a nadam se da me nece pretjerano lupati po dzepu tim sitnim kvarovima (o krupnim ne smijem ni misliti :) )
jusuff
Posts: 523
Joined: 03/12/2005 13:44

#14

Post by jusuff »

cini mi se da cu uskoro morati odluciti uzimam li renault megane dci za svoj next bibi...
nahvalite mi malo ovaj autic, olaksajte mi stress :D
LeKo
Posts: 1489
Joined: 07/05/2004 12:52
Location: AP

#15

Post by LeKo »

jusuff wrote:cini mi se da cu uskoro morati odluciti uzimam li renault megane dci za svoj next bibi...
nahvalite mi malo ovaj autic, olaksajte mi stress :D

Ma dobaaaarrrrrrrrrrrrrrrrrrr, jos nisi kupio, sta cekas ............
Post Reply