Medijsko praćenje poplava - nula bodova

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Truba
Posts: 81592
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1 Medijsko praćenje poplava - nula bodova

Post by Truba »

Mediji su još jednom pokazali ko su i što su = ništa nula bodova...čast izuzetcima
pokušavam na TVu da nađem nešto sinoć... ništa... serije i gluposti...teleteks... stoji li stoji...

a da je džeko zabio argentincima cijelu noć bi bile uživo emisije sa komentatorima i javljanjem publike
a koke voditeljice bi se trudile da se preko veze nabiju guzom na njegov uzavreli ud

slika i prilika države

ne zaslužujem(o) bolje ostade samo molitva ko se moli
User avatar
Truba
Posts: 81592
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#2 Re: Medijsko praćenje poplava - nula bodova

Post by Truba »

eluna wrote:u vraga i BHT i FTV i TV SA i svi naši novinari ....... pa kako mogu spavati noću dok je okolo haos!?!?!? ....zar niko ne smije na teren gdje je poplava, kako bi tek otišli u ratno područje!?!?!? ....šta bi bilo sa nama da nije bilo hrabrih novinara koji su tokom rata dolazili u BiH i prenosili vijesti!?!?!? ...pa *ebem te bagro bosanska kad samo voliš sjedit u toplom i da ti neko prinese!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

BHRT jutarnji program - najava crtića i muzike, a u vijestima u 7 sati dvije rečenice, jedino su prije toga nazvali šefa federalne civilen zaštite ............... to što u ovakvoj situaciji program počinje TEK u pola 7 nikome ništa!? .....ma nikad im ne treba taksu platiti

FTV - program počeo spotovima .......... treba zatvoriti tu kuću kad ne znaju svoj posao - punktum.

TV SA ..... program nije ni počeo do 7.20 kad sam izašla .......... zatvoriti kuću i nalemati bagru iz uprave - kako ih nije stid!!!

web portali - FUJ!! ....osim klixa koji barem toliko koliko radi, ako ništa drugo ovdje na forumu se mogu naći informacije

Radio stanice ......samo prenose stare vijesti, ali za njihove budžete RESPECT što barem nazovu svoje vjerne slušaoce pa upitaju za situaciju.
User avatar
Truba
Posts: 81592
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#3 Re: Medijsko praćenje poplava - nula bodova

Post by Truba »

na anteni sarajevo nemam struje čekam vijesti prije svih u pet do 9 sati
pjesma...
jutros prva pjesma kakav divan dan :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
Truba
Posts: 81592
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#4 Re: Medijsko praćenje poplava - nula bodova

Post by Truba »

emmir1 wrote:Na TVSA promotor madraca , voditeljka klima glavom a on daje 20% popusta svima
User avatar
newlevel
Posts: 1168
Joined: 30/03/2013 23:51

#5 Re: Medijsko praćenje poplava - nula bodova

Post by newlevel »

Zalosno, ja upali tv, kad ono crtići nakvi.

Sent from my Nokia 3310
User avatar
LieToMe
Posts: 1300
Joined: 21/02/2011 11:07
Location: ...tamo gdje je sve po mom...

#6 Re: Medijsko praćenje poplava - nula bodova

Post by LieToMe »

Da nije ljudi koji slikaju i salju slike ili onog prokletog facebooka ispalo bi da poplava i nema. Tu i tamo koja sporadicna vijest...najvise indijskih, turskih i ovih drugih sapunica... Jutros bolje vijesti i sadrzajnije procitah na stranim portalima. U Beogradu i prva zrtva poplava :cry: U Hrvatskoj se isto zagovnalo, raspisali se svi. Samo kod nas i mediji a i blentavi narod ismijava Miljacku i njene mostove i stanje nam u drzavi a Bosna oborila rekorde (sami Bog zna koliki je zapravo vodostaj jer vise ne mogu ni da izmjere) a hidrometeoroloski zavod fbih najavljuje danas u prosjeku izmedju 60-80 litara po metru kvadratnom novih padavina (a ni sa ovim starim ne mozemo izaci na kraj) :roll: A nas blentavi narod okrenuo na igru i na veselje...mediji jos gori :-) to ko ona stara: Znas nas, jebo nas!
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#7 Re: Medijsko praćenje poplava - nula bodova

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

LieToMe wrote:Da nije ljudi koji slikaju i salju slike ili onog prokletog facebooka ispalo bi da poplava i nema. Tu i tamo koja sporadicna vijest...najvise indijskih, turskih i ovih drugih sapunica... Jutros bolje vijesti i sadrzajnije procitah na stranim portalima. U Beogradu i prva zrtva poplava :cry: U Hrvatskoj se isto zagovnalo, raspisali se svi. Samo kod nas i mediji a i blentavi narod ismijava Miljacku i njene mostove i stanje nam u drzavi a Bosna oborila rekorde (sami Bog zna koliki je zapravo vodostaj jer vise ne mogu ni da izmjere) a hidrometeoroloski zavod fbih najavljuje danas u prosjeku izmedju 60-80 litara po metru kvadratnom novih padavina (a ni sa ovim starim ne mozemo izaci na kraj) :roll: A nas blentavi narod okrenuo na igru i na veselje...mediji jos gori :-) to ko ona stara: Znas nas, jebo nas!
Da u ratu u Sarajevu nije bilo te zezancije i entuzijazma ljudi bilo bi jedno 393949 puta gore zato to nije ništa loše već način da se odagna briga, pogotovo u doba pogroma ili prirodnih nepogoda kakva je ova. A da su mediji mogli bolje popratiti ove događaje mogli su, to stoji.
User avatar
LieToMe
Posts: 1300
Joined: 21/02/2011 11:07
Location: ...tamo gdje je sve po mom...

#8 Re: Medijsko praćenje poplava - nula bodova

Post by LieToMe »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:
LieToMe wrote:Da nije ljudi koji slikaju i salju slike ili onog prokletog facebooka ispalo bi da poplava i nema. Tu i tamo koja sporadicna vijest...najvise indijskih, turskih i ovih drugih sapunica... Jutros bolje vijesti i sadrzajnije procitah na stranim portalima. U Beogradu i prva zrtva poplava :cry: U Hrvatskoj se isto zagovnalo, raspisali se svi. Samo kod nas i mediji a i blentavi narod ismijava Miljacku i njene mostove i stanje nam u drzavi a Bosna oborila rekorde (sami Bog zna koliki je zapravo vodostaj jer vise ne mogu ni da izmjere) a hidrometeoroloski zavod fbih najavljuje danas u prosjeku izmedju 60-80 litara po metru kvadratnom novih padavina (a ni sa ovim starim ne mozemo izaci na kraj) :roll: A nas blentavi narod okrenuo na igru i na veselje...mediji jos gori :-) to ko ona stara: Znas nas, jebo nas!
Da u ratu u Sarajevu nije bilo te zezancije i entuzijazma ljudi bilo bi jedno 393949 puta gore zato to nije ništa loše već način da se odagna briga, pogotovo u doba pogroma ili prirodnih nepogoda kakva je ova. A da su mediji mogli bolje popratiti ove događaje mogli su, to stoji.
Ne bih da raspravljam o ratu i ratnoj temi (nekako mi je to rak rana :roll: fakat mi se ne da a i ne vidim smisao politiziranja ovakve situacije i prebacivanja na rat). Htjela sam da kazem da situacija nije nimalo nevina i naivna koliko pokusava da se prikaze i ismije nastalo stanje... Sit gladnom ne vjeruje :roll: Ali dobro je, samo nek ne puca :wink: :thumbup: :run:
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#9 Re: Medijsko praćenje poplava - nula bodova

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

LieToMe wrote:
Drvosjeca iz Dejcica wrote:
LieToMe wrote:Da nije ljudi koji slikaju i salju slike ili onog prokletog facebooka ispalo bi da poplava i nema. Tu i tamo koja sporadicna vijest...najvise indijskih, turskih i ovih drugih sapunica... Jutros bolje vijesti i sadrzajnije procitah na stranim portalima. U Beogradu i prva zrtva poplava :cry: U Hrvatskoj se isto zagovnalo, raspisali se svi. Samo kod nas i mediji a i blentavi narod ismijava Miljacku i njene mostove i stanje nam u drzavi a Bosna oborila rekorde (sami Bog zna koliki je zapravo vodostaj jer vise ne mogu ni da izmjere) a hidrometeoroloski zavod fbih najavljuje danas u prosjeku izmedju 60-80 litara po metru kvadratnom novih padavina (a ni sa ovim starim ne mozemo izaci na kraj) :roll: A nas blentavi narod okrenuo na igru i na veselje...mediji jos gori :-) to ko ona stara: Znas nas, jebo nas!
Da u ratu u Sarajevu nije bilo te zezancije i entuzijazma ljudi bilo bi jedno 393949 puta gore zato to nije ništa loše već način da se odagna briga, pogotovo u doba pogroma ili prirodnih nepogoda kakva je ova. A da su mediji mogli bolje popratiti ove događaje mogli su, to stoji.
Ne bih da raspravljam o ratu i ratnoj temi (nekako mi je to rak rana :roll: fakat mi se ne da a i ne vidim smisao politiziranja ovakve situacije i prebacivanja na rat). Htjela sam da kazem da situacija nije nimalo nevina i naivna koliko pokusava da se prikaze i ismije nastalo stanje... Sit gladnom ne vjeruje :roll: Ali dobro je, samo nek ne puca :wink: :thumbup: :run:
A kao nas je ovo iznenadilo? To može reći samo oanj ko ne živi u ovoj državi ili leži doslovno na parama pa ga se ne tiče. Evo da ne spominjemo rat, ali nakon onih požara od prije par godina pitanje je bilo samo kada i gdje će doći do izražaja sva ne funkcionalnost i slabost ovog sistema. Ako kreneš od medija, civilne zaštite pa preko općina sve je usporeno, ne zna se šta je čija dužnost i nadležnost. Kuka se kako nema opreme a poplave su se dešavale i godinama prije. Da stvar bude još gora kada voda malo opadne svi će zaboraviti poplave, bespravne objekte, loša korita rijeka i potoka, nepostojanje adekvatnog sistema za borbu protiv poplava, loš nadzorni sistem rijeka...itd. do idućeg belaja, požara, poplave, zemljotresa ili rata. E to je suštinski problem a ne to dali ću se ja našaliti ili ne, da se ne našalim u ovakvom jebenom sistemu jedina alternativa bi mi bio štrik o banderu ili metak u glavu. :(

P.S Zaboravih pitati koga da zovemo da nam pomogne sa helikopterima i čamcima? Tursku ili Hrvatsku, možda bolje Srbiju, Vučić je frišak iz Bosne i pod emocijama. :mrgreen:
User avatar
LieToMe
Posts: 1300
Joined: 21/02/2011 11:07
Location: ...tamo gdje je sve po mom...

#10 Re: Medijsko praćenje poplava - nula bodova

Post by LieToMe »

Drvosjeca iz Dejcica wrote: A kao nas je ovo iznenadilo? To može reći samo oanj ko ne živi u ovoj državi ili leži doslovno na parama pa ga se ne tiče. Evo da ne spominjemo rat, ali nakon onih požara od prije par godina pitanje je bilo samo kada i gdje će doći do izražaja sva ne funkcionalnost i slabost ovog sistema. Ako kreneš od medija, civilne zaštite pa preko općina sve je usporeno, ne zna se šta je čija dužnost i nadležnost. Kuka se kako nema opreme a poplave su se dešavale i godinama prije. Da stvar bude još gora kada voda malo opadne svi će zaboraviti poplave, bespravne objekte, loša korita rijeka i potoka, nepostojanje adekvatnog sistema za borbu protiv poplava, loš nadzorni sistem rijeka...itd. do idućeg belaja, požara, poplave, zemljotresa ili rata. E to je suštinski problem a ne to dali ću se ja našaliti ili ne, da se ne našalim u ovakvom jebenom sistemu jedina alternativa bi mi bio štrik o banderu ili metak u glavu. :(
Tri puta pisem i brisem... jedino sto mogu reci na sve ovo je: ne mogu se saliti iz udobnosti i topline svoje fotelje kad vidim ove silne slike poplavljenih gradova ove (kakve takve) ali MOJE drzave i njenog napacenog naroda. Jednostavno ne mogu, do mene je :cry:
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#11 Re: Medijsko praćenje poplava - nula bodova

Post by StupskaBitanga »

Bruka i sramota
FTV postavi Danijelu Mijatović da vodi vijesti a nisu u stanju javiti se uživo ako ništa iza RTV doma a o drugim gradovima da ne govorimo :(
User avatar
LieToMe
Posts: 1300
Joined: 21/02/2011 11:07
Location: ...tamo gdje je sve po mom...

#12 Re: Medijsko praćenje poplava - nula bodova

Post by LieToMe »

Dok je Nova TV jos fercerala, najvise sam o stanju u BiH u njihovim vijestima tj dnevniku znala vidjeti (da ne kazem kako me fascinira kako njihovi reporteri jos malo pa ce i iz wc solja pocet izlaziti koliko im je informativa dobra) i to pod onom rubrikom iz svijeta ili razno :mrgreen:
Nemamo mi nazalost ni tih finasija, ni kapaciteta, ni kadrova... Nemamo mi nista sem vode i kise :roll:
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#13 Re: Medijsko praćenje poplava - nula bodova

Post by StupskaBitanga »

imamo mi kapacitete itkekako ali je našim kapacitetima koji su u uredničkim pozicijama da trenutno na FTV ide indijska serija
Vala je i Indija pojam za nas
User avatar
LieToMe
Posts: 1300
Joined: 21/02/2011 11:07
Location: ...tamo gdje je sve po mom...

#14 Re: Medijsko praćenje poplava - nula bodova

Post by LieToMe »

StupskaBitanga wrote:imamo mi kapacitete itkekako ali je našim kapacitetima koji su u uredničkim pozicijama da trenutno na FTV ide indijska serija
Vala je i Indija pojam za nas
Indija je sad IN :D a shvati te indijske serije kao edukativni program, oni imaju problema sa poplavama. Jos mozemo sta i nauciti od njih :wink:
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#15 Re: Medijsko praćenje poplava - nula bodova

Post by StupskaBitanga »

A i od Danijele Mijatović koja je iako u programu skida bubicu i škripi rukama po mikrofonu
emmir1
Posts: 4483
Joined: 07/06/2013 15:28

#16 Re: Medijsko praćenje poplava - nula bodova

Post by emmir1 »

Evo tv ekipa sa TVSA se vratila sa terena , snimili su smeće u nabujaloj rijeci , pustili izjavu jednog mještana iz Dogloda .

Najjača je voditeljica koja na to kaže , mislim da smo jutros bili pravi servis građanima.

To je taj sarajevski humor
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3778
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#17 Re: Medijsko praćenje poplava - nula bodova

Post by DaffyDuck »

Black swan wrote:
eluna wrote:u vraga i BHT i FTV i TV SA i svi naši novinari ....... pa kako mogu spavati noću dok je okolo haos!?!?!? ....zar niko ne smije na teren gdje je poplava, kako bi tek otišli u ratno područje!?!?!? ....šta bi bilo sa nama da nije bilo hrabrih novinara koji su tokom rata dolazili u BiH i prenosili vijesti!?!?!? ...pa *ebem te bagro bosanska kad samo voliš sjedit u toplom i da ti neko prinese!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

BHRT jutarnji program - najava crtića i muzike, a u vijestima u 7 sati dvije rečenice, jedino su prije toga nazvali šefa federalne civilen zaštite ............... to što u ovakvoj situaciji program počinje TEK u pola 7 nikome ništa!? .....ma nikad im ne treba taksu platiti

FTV - program počeo spotovima .......... treba zatvoriti tu kuću kad ne znaju svoj posao - punktum.

TV SA ..... program nije ni počeo do 7.20 kad sam izašla .......... zatvoriti kuću i nalemati bagru iz uprave - kako ih nije stid!!!

web portali - FUJ!! ....osim klixa koji barem toliko koliko radi, ako ništa drugo ovdje na forumu se mogu naći informacije

Radio stanice ......samo prenose stare vijesti, ali za njihove budžete RESPECT što barem nazovu svoje vjerne slušaoce pa upitaju za situaciju.
Malo kasnije na BHT-u, oko 8 coek mi ide na put pa gleda da cuje kakvo je stanje na putevima... Kad oni kazu "informacije o poplavama mozete naci na portalima, mi idemo na blok reklama a onda cemo ugostiti gosta u studiju" :jbt:

A i klix i novinari ... po fejsu vrbuju slike i trazu da im se salje. Nije to novinara vidjelo....Jedino sto na radiju mozes nesto cut.
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#18 Re: Medijsko praćenje poplava - nula bodova

Post by ladyblue18 »

DaffyDuck wrote:
A i klix i novinari ... po fejsu vrbuju slike i trazu da im se salje. Nije to novinara vidjelo....Jedino sto na radiju mozes nesto cut.
Mislim da svi mediji sirom svijeta ovo rade, a koliko vidim Fedja i kompanija su i jucer bili aktivni cijeli dan a i jutros su. :?
User avatar
Truba
Posts: 81592
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#19 Re: Medijsko praćenje poplava - nula bodova

Post by Truba »

ja shvaćama da su male plate i da kasne ili da ih nema
da novinar ne može biti 24 sata dostupan
da su ljudi umorni više od života
ali ovo je neuobičajena situacija

ima li iko da može biti poluprofesionalan na terenu i da prenese kakvu aktualnu situaciju sa kritičnog podneblja

urednici?
iko?

lako je lovorike kupiti kad sve funkcionira

ajd sad budi novinar
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3778
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#20 Re: Medijsko praćenje poplava - nula bodova

Post by DaffyDuck »

ladyblue18 wrote:
DaffyDuck wrote:
A i klix i novinari ... po fejsu vrbuju slike i trazu da im se salje. Nije to novinara vidjelo....Jedino sto na radiju mozes nesto cut.
Mislim da svi mediji sirom svijeta ovo rade, a koliko vidim Fedja i kompanija su i jucer bili aktivni cijeli dan a i jutros su. :?
E ako je portal koji pretendira da bude najveci u BiH se oslonio jedino na Fedju....sve ti je jasno
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#21 Re: Medijsko praćenje poplava - nula bodova

Post by ladyblue18 »

DaffyDuck wrote: E ako je portal koji pretendira da bude najveci u BiH se oslonio jedino na Fedju....sve ti je jasno
Hebiga daffy ja vidim bar 3 razlicita imena novinara/fotografa na ovim slikama na portalu :D
User avatar
lavorpunvode
Posts: 3109
Joined: 19/07/2012 19:16

#22 Re: Medijsko praćenje poplava - nula bodova

Post by lavorpunvode »

Drvosjeca iz Dejcica wrote: Da u ratu u Sarajevu nije bilo te zezancije i entuzijazma ljudi bilo bi jedno 393949 puta gore zato to nije ništa loše već način da se odagna briga, pogotovo u doba pogroma ili prirodnih nepogoda kakva je ova. A da su mediji mogli bolje popratiti ove događaje mogli su, to stoji.
Trenutno tog entuzijazma i zezancije ima jedino kod onih koji tipkaju iz topline svojih domova, daleko od svake moguce opasnosti. Mislis da je ljudima koje je ovo zlo zaista pogodilo do te "zdrave zezancije", da vodu iz domova u koje su cijele zivote ulozili ispumpavaju uz refren one Halidove debilne pjesmice?
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3778
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#23 Re: Medijsko praćenje poplava - nula bodova

Post by DaffyDuck »

Cak. :D

Postoji nesto sto se zove ugovor o djelu, ili honorarni poslovi, pa kad ti je frka zoves ljude da pomognu i odrade posao. I napravis BUM. A doduse, u tom slucaju bi im vjerovatno pao server :roll:
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#24 Re: Medijsko praćenje poplava - nula bodova

Post by StupskaBitanga »

Avdo Avdić i kompletna urednička postava na FTV nakon ovakvog blama neinformisanja javnosti treba dati ostavku
User avatar
dog_killer
Posts: 326
Joined: 05/02/2014 22:56

#25 Re: Medijsko praćenje poplava - nula bodova

Post by dog_killer »

RTRS ima konstantan program uzivo sa svih poplavljenih podrucja. Neka ovi sa ftv gledaju i uče
Post Reply