Mediji odbijaju prikazati slike spaljene libanonske djece

fyshek
Posts: 89
Joined: 05/07/2005 14:42

#1 Mediji odbijaju prikazati slike spaljene libanonske djece

Post by fyshek »

Novinar jednog libanonskog lista poslao pismo na sve relevantnije svjetske medije u kojem vapi za pomoć, jer izraelske rakete pogađaju civilne ciljeve i ubijaju djecu. Sa pismom je poslao i fotografije. Na žalost ne znam pasteat fotografije, ali i pismo i fotografije su ovdje. Kako nitko ne želi ovo objaviti, šaljem ovaj link gdje stignem. Minimalno što mogu učiniti za ovu djecu.
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#2

Post by mostarac »

:( :( :( :(

sad ce se spring javiti da kaze da je ovo propaganda :( :x :x :x :x
Dedda
Posts: 196
Joined: 06/06/2006 17:26
Location: Sarajevo

#3

Post by Dedda »

:( Zalosno hebote, fakat !!!
I ja cu link da proslijedim gdje god da je moguce.

Da ne izjave da je neka fotomontaza poslije :-x
novel
Posts: 1071
Joined: 21/03/2006 10:24
Location: PM
Contact:

#4

Post by novel »

:oops: CNN sere kao nikada do sada :oops: hebo im Bush....... :oops:



:(
ztluhcs
Posts: 3356
Joined: 28/04/2006 09:17
Location: Life isn't fair. It's just fairer than death, that's all.
Contact:

#5

Post by ztluhcs »

:( :( :( :angry: :angry: :angry: :( :( :(
Dedda
Posts: 196
Joined: 06/06/2006 17:26
Location: Sarajevo

#6

Post by Dedda »

Naravno da ce CNN prvi da se buni.
Razlog je jednostavan: Preko 80 odsto dionica CNN je u rukama nekoga izraelca koji zivi u Atlanti.

:-?
Sniper
Posts: 48
Joined: 30/06/2006 11:04
Location: Sweden

#7

Post by Sniper »

Slika iz Libanona

Image

Zgrada Oslobodjenja..

Image


............................................. :sad:
User avatar
stickitout
Posts: 1744
Joined: 15/01/2005 23:58

#8

Post by stickitout »

:sad: :sad: :sad: :sad: :sad:
podari im mir vjecni kad ga na zemlji ne nadjose........
:sad: :sad: :sad: :sad: :sad:
Dedda
Posts: 196
Joined: 06/06/2006 17:26
Location: Sarajevo

#9

Post by Dedda »

Image
Libanon

Image
Libanon


Image
Markale

Image
Markale

I ovdje su sutjeli kao zakopani. Prokleti bili zapadni mediji !!!
edikamedika
Posts: 252
Joined: 10/06/2006 11:56

#10

Post by edikamedika »

Image

Image

Rezultati "borbe za slobodu" u Badadu.

Masallah Al Zarqawi.
Lola_77
Posts: 179
Joined: 15/03/2006 16:07

#11 Re: Mediji odbijaju prikazati slike spaljene libanonske djec

Post by Lola_77 »

fyshek wrote:Novinar jednog libanonskog lista poslao pismo na sve relevantnije svjetske medije u kojem vapi za pomoć, jer izraelske rakete pogađaju civilne ciljeve i ubijaju djecu. Sa pismom je poslao i fotografije. Na žalost ne znam pasteat fotografije, ali i pismo i fotografije su ovdje. Kako nitko ne želi ovo objaviti, šaljem ovaj link gdje stignem. Minimalno što mogu učiniti za ovu djecu.
Ovo je uzas :( :(
Sniper
Posts: 48
Joined: 30/06/2006 11:04
Location: Sweden

#12

Post by Sniper »

User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#13 Re: Mediji odbijaju prikazati slike spaljene libanonske djec

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

fyshek wrote:Novinar jednog libanonskog lista poslao pismo na sve relevantnije svjetske medije u kojem vapi za pomoć, jer izraelske rakete pogađaju civilne ciljeve i ubijaju djecu. Sa pismom je poslao i fotografije. Na žalost ne znam pasteat fotografije, ali i pismo i fotografije su ovdje. Kako nitko ne želi ovo objaviti, šaljem ovaj link gdje stignem. Minimalno što mogu učiniti za ovu djecu.
Da se radi o kakvoj prostackoj karikaturi koja vrijedja muslimane, vjerovatno bi se sada uturkivali ko ce prije objaviti... :-?
Sloboda izrazavanja, sloboda govora i pristupa informacijama u koju se demokratski svijet kune u ovom slucaju naravno ne vaze. :?
Bosnian_spring
Posts: 363
Joined: 12/07/2006 22:10

#14

Post by Bosnian_spring »

mostarac wrote::( :( :( :(
sad ce se spring javiti da kaze da je ovo propaganda :( :x :x :x :x
Isti novinar koji to hoce da "pokaze" svijetu je novinar Hezbollaha (koji pored vojske ima i civilne institucije kao sto je radio, TV itd.)

Usput, ja sam na zapadu, i svi zapadni mediji uredno izvjestavaju o civlnim zrtvama u Libanu i imaju svoje reportere svuda.

Cinjenica jeste da ginu civili u Libanu jer su pomijesani sa Hezbolahom, a i Hezbolah ne krije da mu je to upravo strategija. Kamioni koji nose kacuse, kao i polozaji Hezbolaha u Bejrutu su duboko pomijesani sa obicnim civilima.

A sto se tice prikazivanja stravicnih slika, imas istih takvih slika spaljene izrelske djece od samo-ubica po autobusima u Tel-Avivu, Haifi.

Pravljenje paralela sa patnjama naseg naroda - ostavljam tebi na dusu. Meni to lici vise na motiviranje regrutacije za Hezbollah/Hamas po Bosni.

Opste je poznato, kako u Iraku, ti isti "pan-islamski" borci (ala Hamas/Hezbolah) ubijaju civile, ukljucivsi i musilimane. Njih nije puno briga za neduzne, jer jednostavno sve je opravdano u cilju unistenja Izraela i formiranja pan-islamske drzave sa Iranom.

I jedno da budemo cisto - ovo je rat izmedju Izraela i Hamas/Hezbollaha, koji su finansirani od Irana. Libanska Armija nije ukljucena u ovo, a velika vecina Libanaca bi jedva cekala da Hezbolah se rasformira.

Kljucna je razlika danas: Izrael vojno napada i veoma ima usmjerenu vatru i nazlost kao u svakom ratu postoji "kolateralna steta". Ne volim taj izraz. Da je srece rata ne bi bilo. Ali isto vidim njihovo pravo da se bore sa teroristickom grupom koja se skriva u suverenoj drzavi Liban.

Hezbollah sa druge strane nepreciznim kacusama gadja civilne objekte gdje stigne. Eto, kakve veze sa mozgom ima sto je npr. danas Hezbollah pogodio Nazariju sa kacusama i ubio 2 djece. Nazarija nije nikakav vojni cilj, duboko je u Izraelskoj teritoriji, a tu i ne zive jevreji, vec gotovo 95% su muslimani i hriscani.

Ako razumijes engleski - sve ce biti jasno. I pazi ovdje se javlja musliman koji zivi u Nazariji i kaze o cemu je rijec.
In Nazareth, the two children were killed by a direct hit from a Katyusha rocket on a building, the army said. Police later said that a third person was killed and two other people were wounded.

Smoke billowed from the damaged a building and its roof appeared mostly destroyed, television footage showed. Local residents ran to the building and helped fire fighters unwind their water houses.

Mohammed Assawi, who saw the attack, told Israel's Channel 10 that the rocket that killed the two children struck in the middle of a downtown street.

Isjecak iz izjestaja AP ; novinari: Sam F. Ghattas and Zeina Karam i Ravi Nessman
Toliko od mene. Zaista nemam namjeru diskutovati sa nekim koji su ucili o bliskom istoku u Titovim nestvrstanim knjigama (ala SDP-ovac Mostarac) u kojim je pisalo da je Causesku i Sjeverna Koreja izvor demokratije.

Mene licno zaboli sto ljudi "prostiru" propagandu Hamasa/Hezbollaha ovdje. Oni znaju zasto to rade. Nek usput i ostave broj telefona da se mogu novi "pan-islamski" borci prijavljivati za dzihad u Ceceniji, Palestini, Avganistanu i Iraku.

Ja licno ovdje pisem vise o temi u nadi da cujem interesantne komentare i neki dobar dijalog potkovan cinjenicama, a ne propagande slikice.

Radio sam prije neko vrijeme istrazivanje o ovom sukobu, pa mi je interesantno bilo cuti misljenja od nasih ljudi, a svakako i pri tome ocuvati nas jezik. Eto mnogi bi se ovdje zacudili kad bi culi kako pametni Palestinici, Libanci, Jordanci razmisljaju o ovom sukobu umjesto sto se "pale" na Hamas parole.

Ima par kvalitetnih diskutanata na drugoj listi (otprilike 50% dijeli moje misljenje uglavnom, 50% ima drukacije), nazalost vecina ne zna neke osnovne stvari a diskutuje - sto se otprilike svodi na blejanje.

Isto, kod ne-kvalitetnih diskutanta, ocito je da oni 100% prostiru Hamas/Hezbollah propagandu, vrse licne napade na ne-istomisljenike i pljuju po njima na razne nacine od toga da su spijuni pa do toga da im oni odredjuju da nisu Bosnjaci da nisu Muslimani itd., ponavljaju jedne te iste clanke po 100x puta, nemaju nikakve odgovore, a cesto puta koriste neprimjerene komentare poput:
Nemam rijeci,osim spali Izrael :x :x
1. ****************************
Beslija smatraj se opomenutim zbog ovog sto si gore bio napisao.
Moderator
<Ovu je cak i Moderator izbrisao>
fasistoidna tvorevina izrael
da se pobije sve sto nosi u srcu Davidovu zvijezdu.
cifuti trebaju zavrsiti u sredozemnom moru…
to je to...... kako zaustaviti??...ili svi muslimani lagano u palestinu pa branite "svoju bracu" ILI cekajte dok svi palestinci poginu pa da vas pocnu napadati...

svaki onaj koji se suprostavlja gore napisanom

1. je nacionalista koji mrzi muslimane
2. se pravi glup
3. je maloumnik
Izrael je genocidna tvorevina….pa svaka sila je opravdana…
O ovome ima vise detalja na drugoj diskusiji. I ovdje ne mislim pisati.
EOD ovdje.
Last edited by Bosnian_spring on 19/07/2006 19:15, edited 2 times in total.
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9905
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#15

Post by Bosanac sa dna kace »

jel ima ko pismo od ovog novinara na engleskom?????
ako ima nek hitno posalje na PP!!!
User avatar
Bosanac_21
Posts: 1313
Joined: 07/05/2005 04:56
Location: Bosanski Novi

#16

Post by Bosanac_21 »

Kao uobicajno nikog ni zasta nije briga, svijet gleda kao da se nista nije desilo. Sve me to potsjeca na Bosnu i Hercegovinu '92. :( :x
auto de fe
Posts: 76
Joined: 05/04/2006 17:04
Location: Sarajevo-Beograd
Contact:

#17

Post by auto de fe »

@Spring ti si provokator svoje vrste...provokator i nista vise.....
User avatar
chinese_water
Posts: 1688
Joined: 26/06/2006 01:02

#18

Post by chinese_water »

auto de fe wrote:@Spring ti si provokator svoje vrste...provokator i nista vise.....
nije on provokator, on je...jevrej (proklet, za one koji malo bolje poznaju Islam,i koji su procitali Kur'an vise od 3 puta)...
Bosnian_spring
Posts: 363
Joined: 12/07/2006 22:10

#19

Post by Bosnian_spring »

auto de fe wrote:@Spring ti si provokator svoje vrste...provokator i nista vise.....
A jel? Hoce to ko misli glavom, sve ga isprovociraju. Narocito kad se cinjenicama govori umjesto blejanja. :-)

Evo necu vise, samo ti ukljuci Bin Ladenov kanal, Hamasove vijesti i uzivaj. Mozda i nadjes kakav telefon da ides pomoci..... :-)
Bosnian_spring
Posts: 363
Joined: 12/07/2006 22:10

#20

Post by Bosnian_spring »

chinese_water wrote:
auto de fe wrote:@Spring ti si provokator svoje vrste...provokator i nista vise.....
nije on provokator, on je...jevrej (proklet, za one koji malo bolje poznaju Islam,i koji su procitali Kur'an vise od 3 puta)...
Neces mi ti odredjivati ko sam i sta sam. I ostavi moj casni Islam na miru, a svoje peksinluke sto si od zabradjenih Arapa naucio prosipaj tamo gdje si to uradio. Neces ti mene uciti kako se klanja i sta casni Kur'an govori.

Ako si ti Vehabija i pises onakve gadosti, nismo mi ostali Bosnjaci. Nijedan normalan Musliman ne bi rekao ono sto ti pises.

Ti si bolestan
Last edited by Bosnian_spring on 20/07/2006 00:19, edited 3 times in total.
Haqqani
Posts: 1087
Joined: 06/12/2005 10:49

#21

Post by Haqqani »

ĐUBRAD FAŠISTICKA!!!
User avatar
chinese_water
Posts: 1688
Joined: 26/06/2006 01:02

#22

Post by chinese_water »

Bosnian_spring wrote:
chinese_water wrote:
auto de fe wrote:@Spring ti si provokator svoje vrste...provokator i nista vise.....
nije on provokator, on je...jevrej (proklet, za one koji malo bolje poznaju Islam,i koji su procitali Kur'an vise od 3 puta)...
Neces mi ti odredjivati ko sam i sta sam. I ostavi moj casni Islam na miru, a svoje peksinluke sto si od zabradjenih Arapa naucio prosipaj tamo gdje si to uradio. Neces ti mene uciti kako se klanja i sta casni Kur'an govori.

Ako si ti Vehabija i pises onakve gadosti, nismo mi ostali Bosnjaci. Nijedan normalan Musliman ne bi rekao ono sto ti pises.

Ti si bolestan.
ne, ja to nisam ucio u Arabiji, ja sam to ucio u Kur'an-u casnom!!!
ne, ja nisam vehabija!!!
rekoh, samo za one sto su ga procitali vise od 3 puta...(a to znaju samo oni zasto)
da, jevreji jesu prokleti od strane Allaha...koji je njima obecao da ih nikada niko nece unistiti (na zalost)
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#23

Post by mostarac »

ja jos jednom kazem, da je Izrael sta valjo Tito im ne bi dao otkaz :D
Bosnian_spring
Posts: 363
Joined: 12/07/2006 22:10

#24

Post by Bosnian_spring »

chinese_water wrote:
Bosnian_spring wrote:
chinese_water wrote: nije on provokator, on je...jevrej (proklet, za one koji malo bolje poznaju Islam,i koji su procitali Kur'an vise od 3 puta)...
Neces mi ti odredjivati ko sam i sta sam. I ostavi moj casni Islam na miru, a svoje peksinluke sto si od zabradjenih Arapa naucio prosipaj tamo gdje si to uradio. Neces ti mene uciti kako se klanja i sta casni Kur'an govori.

Ako si ti Vehabija i pises onakve gadosti, nismo mi ostali Bosnjaci. Nijedan normalan Musliman ne bi rekao ono sto ti pises.

Ti si bolestan.
ne, ja to nisam ucio u Arabiji, ja sam to ucio u Kur'an-u casnom!!!
ne, ja nisam vehabija!!!
rekoh, samo za one sto su ga procitali vise od 3 puta...(a to znaju samo oni zasto)
da, jevreji jesu prokleti od strane Allaha...koji je njima obecao da ih nikada niko nece unistiti (na zalost)
Sine, dobro su te "odradile" vehabije. Tako nijedan hodza po Bosni ne uci casni Kur'an i Islam. To su Vehabijske interpretacije. Tako se ne cita casni Kur'an i ne peksni ga.

Je si li to naucio po Maleziji, Emiratima i vehabijskim getoima Londona? Dobro su ti tamo mozak isprali. Svaka cast. Cak i ne znas u sta su te pretvorili.

Vidi molim te gdje je ovaj lik bio. Pa sad nesto prica.....
chinese_water wrote:zivo jesam u england doduse samo 11 mjeseci),maleziji,emiratima i turskoj...
cyberneo
Posts: 19
Joined: 09/03/2005 01:21

#25

Post by cyberneo »

jah sta sve covjek nece navest kao opravdanje a sad da krenemo tvojim putem logike i da kazemo da je izrael visoko militarizovana zona i da je svaki jevrej/izraelac odsluzio vojsku sto ga cini potencijalnim vojnikom i tako postaju legitimna meta ( jer po tvojoj logici u libanonu ginu samo hezbollah/hamas vojnici i par civila koji su igrom slucaju se tu nasli kao sto kazes ZALIM SLUCAJ :zzzz: logika anti logike)

ali da se vratim na temu spring zasto je bitno dali je taj novinar ovaj ili onaj jer covjek pokazuje UBIJENU DJECU sto se treba osudit a ne trazit neke glupe razloge da se to opravda jer to je cisto licemjerstvo

dobar drugar mi rece (i on je jevrej ali kako kaze prije svega covjek) sramota me sto smo od zrtve postali krvoloci koji su izgleda zavrsili obuku kod najgorih fasista a to zrtva nam dodje kao joker koji koristimo kad se neko ne slaze sa nama!


zalis se na kako kazes ove sto prostiru hezbollah/hamas propagandu a ti kako volis reci potkovan si informacijama i uprkos tome prostires cionisticku/fasisticku propagandu

ne valja ti vaga neg hajde vidi da je ko malo izbalansira (neutralac :? )

shalom spring
Post Reply