Medicinska sestra kao dentalni asistent

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
yourblackangel
Posts: 4
Joined: 17/11/2021 12:52

#1 Medicinska sestra kao dentalni asistent

Post by yourblackangel »

Pozdrav, zna li netko može li se sa završenom srednjom medicinskom školom - opći smjer (medicinska sestra/tehničar) zaposliti kao dentalni asistent bez ikakve prekvalifikacije? Ili je prekvalifikacija i diploma isključivo za dentalnog asistenta obavezna?
swanfilter
Posts: 7920
Joined: 06/06/2008 18:52

#2 Re: Medicinska sestra kao dentalni asistent

Post by swanfilter »

yourblackangel wrote: 06/05/2022 00:15 Pozdrav, zna li netko može li se sa završenom srednjom medicinskom školom - opći smjer (medicinska sestra/tehničar) zaposliti kao dentalni asistent bez ikakve prekvalifikacije? Ili je prekvalifikacija i diploma isključivo za dentalnog asistenta obavezna?
Moja mama radi na tom radnom mjestu zadnjih godina. Nije morala nista dodatno raditi. Sad, da li je tako uopsteno, ne bih znao ...
immuno
Posts: 2027
Joined: 07/04/2010 11:05

#3 Re: Medicinska sestra kao dentalni asistent

Post by immuno »

yourblackangel wrote: 06/05/2022 00:15 Pozdrav, zna li netko može li se sa završenom srednjom medicinskom školom - opći smjer (medicinska sestra/tehničar) zaposliti kao dentalni asistent bez ikakve prekvalifikacije? Ili je prekvalifikacija i diploma isključivo za dentalnog asistenta obavezna?
Da moze nebi bila zubotehnicka skola🙈 bar po pravilu ipak je to specificno I razlikuje se dosta od opsteg smjera.
bumerangss
Posts: 4476
Joined: 12/01/2015 16:47

#4 Re: Medicinska sestra kao dentalni asistent

Post by bumerangss »

immuno wrote: 07/05/2022 22:55
yourblackangel wrote: 06/05/2022 00:15 Pozdrav, zna li netko može li se sa završenom srednjom medicinskom školom - opći smjer (medicinska sestra/tehničar) zaposliti kao dentalni asistent bez ikakve prekvalifikacije? Ili je prekvalifikacija i diploma isključivo za dentalnog asistenta obavezna?
Da moze nebi bila zubotehnicka skola🙈 bar po pravilu ipak je to specificno I razlikuje se dosta od opsteg smjera.
I ja to mislim... ipak je druga skola
Opci smjer jeste najbolji jer mozes raditi na svim odjelima u bolnici i u operacionoj sali i na svim klinikama u domovima zdravlja ali ipak mislim da kao stomatoloska sestra ne bi moglo koliko god da je vec naucila mislim da po zakonu tj zbog inspekcije sa tom diplomom ne bi smjela raditi
Post Reply