Među pet najboljih gaziranih voda u svijetu čak četiri iz Bi

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

Post Reply
Murat Sabanovic

Među pet najboljih gaziranih voda u svijetu čak četiri iz Bi

Post by Murat Sabanovic » 06/03/2007 19:30

http://www.24sata.info/4156
Berkeley Springs: Među pet najboljih gaziranih voda u svijetu čak četiri iz BiH
*** SPAM *** - Gazirane mineralne vode iz BiH zauzele su četiri od pet prvih mjesta na međunarodnom takmičenju održanom u Berkeley Springsu, SAD, saopštio je danas OHR. Sve nagrađene vode iz BiH potiču sa izvorišta u Tešnju.

Voda Esperanca zauzela je drugo, Tešanjski dijamant treće, Hana sparkling četvro i Tešanjski kiseljak peto mjesto.

Na takmičenju u Berkeley Springsu, održanom krajem februara, ocjenjivan je okus više od 100 različitih marki vode iz 23 države SAD i 11 zemalja svijeta u različitim kategorijama.

Portparol specijalnog predstavnika EU u BiH Eldar Subašić ocijenio je da ovo pokazuje da su ovdašnja preduzeća sposobna da ispune najviše međunarodne standarde proizvodnje i kvaliteta.

"Ono što je tim preduzećima potrebno da bi otvorili više radnih mjesta i pomogli u podizanju životnog standarda jeste bolje poslovno okruženje", istakao je Subašić.

On je podsjetio da je visoki predstavnik i specijalni predstavnik EU Christian Schwarz-Schilling prije dvije sedmice, tokom govora na dodjeli nagrada FIPA najboljim međunarodnim ulagačima u BiH, naglasio da je srazmjera stranih ulaganja u BiH samo kap od onoga što bi trebalo da bude.

Kako bi se ova kap pretvorila u bujicu, vlasti moraju usvojiti zakonske propise za koje već postoji širok politički konsenzus, a koji će omogućiti da domaća preduzeća budu konkurentna, rekao je tom prilikom Schwarz-Schilling.

Subašić je dodao da će, sve dok se ne usvoje ključne reforme, novac za proširenje poslovanja i nova radna mjesta umjesto u BiH ići u susjedne zemlje, a konkurentna preduzeća će imati pred sobom težak zadatak u svojim naporima da proizvode prezentuju na svjetskim tržištima.
------------------------
eh jebi ga ,kako da ni jedna od te cetiri vode prvo mjesto zauzme. :D

Edin H.
Has thanked: 18 times
Been thanked: 6 times

Post by Edin H. » 07/03/2007 01:34

Je li Knjaz Milos bio prvi :D

van Basten
Has thanked: 4 times

Post by van Basten » 07/03/2007 01:47

I mene zanima ko nam to preote primat... prije par godina jedna tešanjska voda je bila i prva čini mi se.
A da mi imamo malo samo ekonomske pameti u državi i malo resurse raspodjelimo za vodoprivredu i prodaju voda zauzimali bismo možda i 15 u prvih 20 mjesta :D

AmchoSM

Post by AmchoSM » 07/03/2007 08:52

Jes jes, al zato mi BOSANCI i HERCEGOVCI smo najgluplji narod na svijetu. Zašto ???
Zato evo kao što vidimo imamo extra bogate i dobre vode ne samo gazirane već i onu sa česme koju malo koja država na svijetu ima, a što je poznato već godinama.
E sad zašto to pišem ??? Zato što mi isti ti Bosanci i Hercegovci ostavljamo silne milione Hrvatskoj i Sloveniji za njihove vode koje nam prodaju po njihovim tržnim centrima. A sve zato jer smo toliko glupi jer mislimo da njivovo bolje. Ja već 2 godine bojkotujem sve uvozne proizvode osim onih koje moram uzeti.
Molio bih ako neko ima podatak da ga iznese koliko to mi vode uvezemo u toku jedne kalendarske godine samo da vidimo koliko smo glupi. Imamo taj dobar odnos sa arapskim zemljama, pa zar im niko ne može izvoziti vodu koja je skuplja kod njih od nafte, a imamo je kao arapi nafte

Celicna_saka

Post by Celicna_saka » 07/03/2007 08:54

60 miliona km, toliko se uveze vode i sokova, a arapima srbi izvoze vodu tipa vilinska vlas, voda voda i ta sranja, cak su i hrvati neke aranzmane postigli, a mi bi nekad mogli zeljezo izvoziti, posto je lepi onako dobar sa kuvajcanima.

sveu16

Post by sveu16 » 07/03/2007 13:35

Svaka cast!

shuriken

Post by shuriken » 07/03/2007 15:57

sve je to ok
stvarno su super vode u BH
stvarno je idiotizam uvozit vodu koja je cesto puta losija

ali povjerovat da su medju 5 najboljih na svijetu 4 iz Tesnja ?!?

a da je to tako zar mislite da ne bi Cocacola i Nestle uzeli koncesiju na te izvore? Ili Todoric? Ili neki nas tajkun?

Svaka cast nasoj vodi, svaka cast ljudima koji je pune i prodaju, dole strane vode, sve se slazem, al nemojte nasjedat. Zimski festival vode u nekim banjama u West Virginiji? Na Festivalu vode koji traje 3 mjeseca? To je neka Fojnica gdje se to prvenstveno organizuje da lokalno stanovnistvo ne umre od dosade preko zime.

pitt

Post by pitt » 07/03/2007 16:00

Svaka cast nasoj vodi....a sramota nama sto to ne iskoristimo u ekonomiji.

U.S. town judged to have tastiest tap water; Bosnia wins for sparkling

Published: Tuesday, February 27, 2007 | 1:44 PM ET
Canadian Press
BERKELEY SPRINGS, W.Va. (AP) - For the third time in four years, the town of Montpelier, Ohio, can claim bragging rights to the world's tastiest tap water. Three British Columbia communities are not far behind.

Bosnian waters also performed well, winning four of the five top spots for sparkling water. More than 100 waters from 23 U.S. states and 11 countries were judged in various categories at the tasting competition.

Montpelier won the Best Municipal Water category, repeating 2003 and 2006 victories at the annual Berkeley Springs International Water Tasting.

Only one other community, Atlantic City, N.J., has had back-to-back victories in the same category, claiming gold in 1993 and 1994.

Second, third and fourth places for tastiest tap water this year went to three towns in British Columbia - Clearbrook, Elkford and Campbell River, respectively.

The Metropolitan Water District of Southern California, a former gold medal winner, came in fifth among 32 waters from 13 U.S. states and three Canadian provinces, event producer Jill Klein Rone said Tuesday.

Continue Article

"Good water rises to the top," said Klein Rone, who oversaw the two-day weekend competition.

Other first-through fifth-place winners were:

Best Bottled: I Am Healthy, Mount Palomar, Calif., and Muskoka Natural Spring Water, Gravenhurst, Ont. (tie); John Deere Artisan Water of Grayling, Mich., and Ramona Springs, Washago, Ont. (tie); ESKA from St-Mathiew d'Harricana, Que.; Aquaroyale, Baguio City, Philippines, and Woolrich Spring Water, Woolrich, Pa.

Best Sparkling: Sparkling StoneClear Springs, Vanleer, Tenn.; Esparanza, Tesanj, Bosnia; Tesanjski Dijamant, Tesanj, Bosnia; Hana Sparkling, Tesanj, Bosnia, and Tesanjski Kiseljak, Tesanj, Bosnia.

Best Purified: Coral Water, Rost Labs, Fla.; Crystal Mountain Natural Spring Water, Huntsville, Ala.; Daytona Beach, Fla.; Chill, Mechanicsville, Va., and Stone Clear Premium, Vanleer, Tenn..

Best Packaging: Aquadeco, Mount Ararat, Armenia; Dabau Luxury Water, New York; StoneClear Springs Natural Spring Water, Vanleer, Tenn.; Waiwera Infinity Artesian Water, Waiwera, New Zealand, and Aquarius Oxygen Water, Eugene, Ore.

chinese_water

Post by chinese_water » 07/03/2007 16:05

Mi od tih voda imamo sto i reprezentacija od Ibrahimovica, ako nisu vec Slovenacke, uskoro ce biti...

pitt

Post by pitt » 07/03/2007 16:14

chinese_water wrote:Mi od tih voda imamo sto i reprezentacija od Ibrahimovica, ako nisu vec Slovenacke, uskoro ce biti...

a sta ti cekas biznismene :D:D mani se onih svojih propalih ideja :D:D

angevin

Post by angevin » 07/03/2007 16:17

shuriken wrote:sve je to ok

a da je to tako zar mislite da ne bi Cocacola i Nestle uzeli koncesiju na te izvore? Ili Todoric? Ili neki nas tajkun?

Svaka cast nasoj vodi, svaka cast ljudima koji je pune i prodaju, dole strane vode, sve se slazem, al nemojte nasjedat. Zimski festival vode u nekim banjama u West Virginiji? Na Festivalu vode koji traje 3 mjeseca? To je neka Fojnica gdje se to prvenstveno organizuje da lokalno stanovnistvo ne umre od dosade preko zime.

zar ne rekose prije par godina, kada je Oaza osvojila prvo mjesto, da se pobjednicka voda sluzi sljedecih godinu dana u Bijeloj Kuci???

chinese_water

Post by chinese_water » 07/03/2007 16:29

pitt wrote:
chinese_water wrote:Mi od tih voda imamo sto i reprezentacija od Ibrahimovica, ako nisu vec Slovenacke, uskoro ce biti...

Nisam zaintereovan za taj biznis... samo hotline... i mozda hortikultura :D :D

pitt

Post by pitt » 07/03/2007 16:32

chinese_water wrote:
pitt wrote:

a mozes i hotline za hortikulturu...tj proizvode :D:D u svakom slucaju, i za to ti je dobra voda potrebna :D:D mozes zamisliti sloghan....zaljevano najboljom vodom na svijetu (ili muskom vodom za neke) :D:D

kekec

Post by kekec » 07/03/2007 17:03

Gazirane mineralne vode iz BiH zauzele su četiri od pet prvih mjesta na međunarodnom takmičenju održanom u Berkeley Springsu, SAD, saopštio je danas OHR. Sve nagrađene vode iz BiH potiču sa izvorišta u Tešnju.
Pitanje je ko je sve ucestvovao na tom takmicenju.

I kako shuriken rece:
je malo naivno.

Pogledaj sta kazu na:
http://www.mineralwaters.org/

Predstavnice iz BiH:
1. excellent (5) Tuzlanski Kiseljak (6 votes)
112. excellent (5) Sarajevski Kiseljak (6 votes)
319. excellent (4.5) Oaza Tesanj (4 votes)
329. excellent (4.5) Celvik Extra /Tesanj/ (2 votes)
347. very good (4.33) Sarajevska Voda (6 votes)
433. very good (4) Dijamant - Ilidza (4 votes)
434. very good (4) Ilidzanski Dijamant (5 votes)
470. very good (4) Tesanjski Dijamant (1 vote)

chinese_water

Post by chinese_water » 07/03/2007 17:13

pitt wrote:
chinese_water wrote:
pitt wrote:

a mozes i hotline za hortikulturu...tj proizvode :D:D u svakom slucaju, i za to ti je dobra voda potrebna :D:D mozes zamisliti sloghan....zaljevano najboljom vodom na svijetu (ili muskom vodom za neke) :D:D

Ma hajde ... to se moze i slagati :D :D :D

uvjek dobar gost

Post by uvjek dobar gost » 07/03/2007 17:17

...... imamo najgluplje političare u europi....

I to od prvih pet ... svih pet....

tech10

Post by tech10 » 07/03/2007 17:29

Iznad Tesnja sunce sija... :-D

Sarafcina

Post by Sarafcina » 12/03/2007 13:42

kekec wrote:
Gazirane mineralne vode iz BiH zauzele su èetiri od pet prvih mjesta na meðunarodnom takmièenju odr¾anom u Berkeley Springsu, SAD, saop¹tio je danas OHR. Sve nagraðene vode iz BiH potièu sa izvori¹ta u Te¹nju.
Pitanje je ko je sve ucestvovao na tom takmicenju.

I kako shuriken rece:
je malo naivno.

Pogledaj sta kazu na:
http://www.mineralwaters.org/

Predstavnice iz BiH:
1. excellent (5) Tuzlanski Kiseljak (6 votes)
112. excellent (5) Sarajevski Kiseljak (6 votes)
319. excellent (4.5) Oaza Tesanj (4 votes)
329. excellent (4.5) Celvik Extra /Tesanj/ (2 votes)
347. very good (4.33) Sarajevska Voda (6 votes)
433. very good (4) Dijamant - Ilidza (4 votes)
434. very good (4) Ilidzanski Dijamant (5 votes)
470. very good (4) Tesanjski Dijamant (1 vote)

eee kekec ... kakav je ovo sajt ... mrsko mi da ga pretrazujem ... jel oni to imaju neko takmicenje ili je ovo samo .... neko web glasanje...

za berkley sam negdje cuo da je ko fol glavno svjetsko "water tasting" .. nesto ... ali mi je interesantno da vazda nasi dobijaju te nagrade...

visby

Post by visby » 12/03/2007 13:54

shuriken wrote:sve je to ok

Slazem se, to bi bilo to.

umorni

123

Post by umorni » 12/03/2007 14:00

Ma daj koja je to medijska patka... samo da umire duhove koji su pokrenuli pricu o vodenim tokovima i izvorima pitke vode u Sarajevu i BiH..

LAZNJAK COVJECE! I onaj iz Tesnja je supljiro svasta o priznanjima satro od Bil Klintona :shock: :shock:

Pijemo zagadjenu vodu i svi smo ovdje pokusni kunici.. od hrane do vode...i mjesta na kojem zivimo sa konstantnim psihickim i medijskim uticajem...

Dori

Post by Dori » 12/03/2007 16:28

Svaka cast!

Treba nam vise ovakvih vijesti :thumbup:

Zhaba

Post by Zhaba » 12/03/2007 16:33

jao ja ne znam koje je mjerilo ali mene od tesanjske samo moze proljev naci :s ipak drago mi je da ima i nase vode medju prvih pet

Post Reply