McDonalds u Tuzli?

Tuzla, Bijeljina, Brčko, Gradačac, Živinice, Srebrenik, Lukavac, sve do Gračanice, Kladnja i Zvornika...
Post Reply
Frutek
Posts: 1521
Joined: 22/01/2005 01:39

#226 Re: McDonalds u Tuzli?

Post by Frutek »

Ommadawn wrote: Sta je onda sa onim zgradama u centru gdje fasada spada sa zgrada, bukvalno ubijajuci narod, ako se Tuzla toliko razvila? Sta je sa fasadama zgrada u samom centru grada koje isto tako otpadaju? Tebi se Tuzla razvila jer se gradi onaj enormni hotel kod Jupitera koji niti je po urbanom planu dozvoljen niti mislim da ce ikada biti rentabilan.

Dalje, da li radi ona zeljeznicka rampa na raskrscu kad krenes od BKC-a prema Vatrogasnom domu? Ne radi.

Udjes u stambenu zgradu i ako krenes liftom - molis boga da se ne srusi jer se lift ljulja ko Sidran uz Bistrik.

Krenes prema Mandicima i pravis slalom na cesti da izbjegnes rupe i rovove - Bojan Krizaj bi ti zavidio na vjestini. Da ne govorim kako je tesko da se mimoidjes sa drugim autima. I mogao bih ja ovako do sutra da ti nabrajam.
Tobe jarabi, non-stop na ovoj temi, kruške i jabuke. Moja poenta je bila, iako ima sirotinje kao bilo gdje u svijetu, ima i jako puno svijeta s parama. Nisam rekao da su milioneri, al da su dobro stojeći, jesu. Tu su dokazi na sve strane. Kad je sveopšta kriza, osjeti se u zraku i vidljivo je na prvi pogled na ulicu.

Druga stvar, jel vi stvarno očekujete od Tuzle da bude neko savršenstvo pa da se tek onda kaže da je sve u redu. Ja sam u posljednje 2 godine bio u Minhenu, Beču i Pragu. Ni jedna od te 3 metropole, generalno gledajući nema bolje ceste nego mi (sad govorim o gradu Tuzli, a ne o Mandićima). Od Brna do Praga sam 2 i po sata bukvalno skako po autoputu, mislio sam da će mi se auto raspast. Ostao šokiran pogotovo Minhenom i količinom rupa, neravnog kolovoza itd. Imaju daleko kulturnije vozače i strožija pravila i to je to. Pa šta onda hoćete od Tuzle, da ti napravi rampu na zeljeznici pa da onda aminujete da ide sve kako treba?

Mellain nerentabilan? Eto nek je Hotel Tuzla rentabilan, soba ko iz horor filma...
Treba nekad i malo pozitivnije gledat na stvari pa će nam svima bit bolje.

Ja kažem, šta god da se gradi, dobro je. To nam je svima u interesu.

P.S. Žao mi je što se i McDonalds zatvorio, na stranu svi ideali oko kvaliteta njihove hrane. Tuzli treba što više investicija i tako svaka zdrava privreda treba valjda da rezonuje.
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#227 Re: McDonalds u Tuzli?

Post by Ommadawn »

Frutek wrote: Tobe jarabi, non-stop na ovoj temi, kruške i jabuke. Moja poenta je bila, iako ima sirotinje kao bilo gdje u svijetu, ima i jako puno svijeta s parama. Nisam rekao da su milioneri, al da su dobro stojeći, jesu. Tu su dokazi na sve strane. Kad je sveopšta kriza, osjeti se u zraku i vidljivo je na prvi pogled na ulicu.

Druga stvar, jel vi stvarno očekujete od Tuzle da bude neko savršenstvo pa da se tek onda kaže da je sve u redu. Ja sam u posljednje 2 godine bio u Minhenu, Beču i Pragu. Ni jedna od te 3 metropole, generalno gledajući nema bolje ceste nego mi (sad govorim o gradu Tuzli, a ne o Mandićima). Od Brna do Praga sam 2 i po sata bukvalno skako po autoputu, mislio sam da će mi se auto raspast. Ostao šokiran pogotovo Minhenom i količinom rupa, neravnog kolovoza itd. Imaju daleko kulturnije vozače i strožija pravila i to je to. Pa šta onda hoćete od Tuzle, da ti napravi rampu na zeljeznici pa da onda aminujete da ide sve kako treba?

Mellain nerentabilan? Eto nek je Hotel Tuzla rentabilan, soba ko iz horor filma...
Treba nekad i malo pozitivnije gledat na stvari pa će nam svima bit bolje.

Ja kažem, šta god da se gradi, dobro je. To nam je svima u interesu.

P.S. Žao mi je što se i McDonalds zatvorio, na stranu svi ideali oko kvaliteta njihove hrane. Tuzli treba što više investicija i tako svaka zdrava privreda treba valjda da rezonuje.
Niko ne ocekuje od Tuzle da bude neko savrsenstvo ali prijatelju, bio sam i ja u Minhenu i Pragu pa su bar u centru grada zgrade uredjene. U Tuzli to nisu, bar ne ona na Korzu.

Dobro, hajde ne moramo ici skroz do Mandica ako bas zelis da zatvoris oci (iako je i to dio grada Tuzle) ali skreni bilo gdje sa glavne ceste, naci ces rupe i jako los asfalt.

Jeste, hocu da napravi rampu na zeljeznici jer to je osnova za sigurnost u saobracaju i tek tad mogu aminovati da se nesto pozitivno desilo u Tuzli.
Hocu da se preseli ona livnica na Ircu jer nije nimalo zdrava za okolinu (pogotovo to nije bila kad je radila) pa cu tek tad aminovati da se nesto pozitivno desilo u Tuzli.
U Tuzli su otvorili nove medjunarodne linije i masa ljudi dolazi iz Svicarske i Svedske u Tuzlu, ali nigdje u Tuzli nije obiljezeno kako doci do aerodroma za one koji zele putovati avionom. Je li to razvoj grada Tuzle - nije!

Da li je Mellain rentabilan - tek cemo da vidimo. Ja mislim da nece biti. Za Hotel Tuzlu ne znam, niti sam upucen u njegovo poslovanje niti u njegove sobe.

Da li se u Tuzli zivi bolje, pokazale su proslogodisnje demonstracije kada je spaljena zgrada Vlade TK koja jos uvijek tako stoji nesredjena, a takodjer i ovi protesti radnika Aide i Livnice kojima nije uvezan radni staz a vodili su se sve ove godine kao zaposleni.

Da se u Tuzli zivi dobro, pokazuje i cinjenica da su se slovenacki Merkator i Tus povukli odatle, a ne znam da li jos postoji Interex na Sickom jer zadnji put kad sam bio tamo (prije godinu i po) bio sam jedini kupac u cijeloj onoj prodavnici.

Ni sa natalitetom se bas ne stoji najbolje - skole tek ispunjavaju pola svog kapaciteta jer djece nema. Nije to da se ljudi ne jebu, nego se dobro paze da ne naprave dijete jer mu ne mogu stvoriti uslove za zivot.

Naravno da svugdje ima sirotinje, u svim gradovima svijeta, pa i u Stockholmu. Ali to je neporedivo u odnosu na Tuzlu. Tako da svako ko zeli da investira u Tuzli, dobro razmisli i uradi marketinsko istrazivanje, analizira ga pa se tek onda odluci hoce li ili nece poslovati tamo. McDonalds se tu malo zajebao tako da ga nema ni u Tuzli a evo sad ni u Banja Luci.

Da ne bih previse crnio, evo ti nesto i pozitivno :) Ja posto nisam Tuzlak, jako sam odusljevljen Tuzlacima kao ljudima, jako kulturnim, prijatnim, gostoljubivim. To je jedna od stvari koje mene dovodi u Tuzlu i uvijek mi je lijepo proci kroz taj grad.
the_stick
Posts: 1170
Joined: 16/02/2002 00:00

#228 Re: McDonalds u Tuzli?

Post by the_stick »

Ommadawn wrote:
Da se u Tuzli zivi dobro, pokazuje i cinjenica da su se slovenacki Merkator i Tus povukli odatle, a ne znam da li jos postoji Interex na Sickom jer zadnji put kad sam bio tamo (prije godinu i po) bio sam jedini kupac u cijeloj onoj prodavnici.
nisam odavno bio u Tuzli, tako da ostatak dugog posta ne mogu komentarisati... ali ovaj boldirani dio - kao da si pao s marsa... Merkator se prodao Konzumu, Tus se povukao iz cijele BiH, Interex se prodao Bingu... nista od gore recenog nema veze sa Tuzlom... pored toga, Bingo je iz Tuzle i koliko ja znam Bingo je u Tuzli pomeo konkurenciju... sve i da su se sve pomenute radnje zatvorile samo u Tuzli, to ne mora nista znaciti... ljudi vjerovatno pretezno kupuju u Bingu... zadnji put kad sam ja bio u Tuzli, a ima tome mozda 2 i po godine, Bingo je bio na svakom cosku...

helem... kompletna rasprava je OT... ima li sta novo za McD?
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#229 Re: McDonalds u Tuzli?

Post by KB9 »

zatvorili su ga u slucaju da niste znali :run:
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#230 Re: McDonalds u Tuzli?

Post by Ommadawn »

Znao sam to ima već godina dana. Samo eto sad zvanično.
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#231 Re: McDonalds u Tuzli?

Post by KB9 »

nema na cemu kralju tu sam za raju
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#232 Re: McDonalds u Tuzli?

Post by Ommadawn »

Žalosno je samo što su ljudi ostali bez posla - inače McDonalds je bezveze.
User avatar
Edin H.
Posts: 46889
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#233 Re: McDonalds u Tuzli?

Post by Edin H. »

Ommadawn wrote:Žalosno je samo što su ljudi ostali bez posla - inače McDonalds je bezveze.
Sta mu fali? :oops:
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#234 Re: McDonalds u Tuzli?

Post by KB9 »

lijepo uredjen, hrana najgore preskupo smece u drzavi bila
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#235 Re: McDonalds u Tuzli?

Post by seln »

Edin H. wrote:
Ommadawn wrote:Žalosno je samo što su ljudi ostali bez posla - inače McDonalds je bezveze.
Sta mu fali? :oops:
Ukus.
sumirprimus
Posts: 80471
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#236 Re: McDonalds u Tuzli?

Post by sumirprimus »

sace pucat stanovi s okusom mekburgera...cijena sitnica. :D
Post Reply