McDonalds u Tuzli?

Tuzla, Bijeljina, Brčko, Gradačac, Živinice, Srebrenik, Lukavac, sve do Gračanice, Kladnja i Zvornika...
Post Reply
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#201 Re: McDonalds u Tuzli?

Post by seln »

Ommadawn wrote:Nema od toga nista - McD u Tuzli je zatvoren! Kome bacaju patku da je zbog mijenjanja lokacije? Svako normalan ce raditi u medjuvremenu dok ne preseli na novu lokaciju - nikada nisam cuo slucaj da je firma zatvorena zbog mijenjanja lokacije i to nekoliko mjeseci.

Uostalom, da je McDonalds otvoren u BiH negdje tamo 1996/1997-e, mozda bi i opstao. Ovako, zakasnio je i pojavio se u vrlo lose vrijeme.
Steta, iako ne volim McD. Malo razlicitosti ne bi smetalo.
User avatar
IcedMFEarth
Posts: 2634
Joined: 15/08/2011 16:15
Location: http://www.clixsense.com/?6843403

#202 Re: McDonalds u Tuzli?

Post by IcedMFEarth »

Uostalom kakva im je to politika, svjesni su na kakvo su tržište došli i prodaju hamburger za 4-5 maraka. Ne može me niko ubijediti da proizvodnja njihovog hamburgera košta više nego u nekom manjem fast food-u gdje je 2,50.
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#203 Re: McDonalds u Tuzli?

Post by Ommadawn »

To ti je McDonalds, jarane. Oni tvrde da svugdje u svijetu mozes jesti njihovu hranu i biti bez brige da ces se "otrovati" s njom. Eh sad, kvalitet i ukus iste je diskutabilan.
Tvrdim, da su dosli netom poslije rata kod nas - opstali bi. Ovako, dosli su uveliko poslije globalne finansijske krize, recesije i sta sve vise ne u drzavu u tranziciji gdje narod (narocito mladji) ne vidi neku svijetliju buducnost. Dodaj k tome jaku konkurenciju ostale brze hrane (cevapi, burek i pljeskavice) na koju se narod navikao a kosta upola manje nego u McDonaldsu. I ukusnija je - sto jest-jest.
User avatar
em11r
Posts: 942
Joined: 14/03/2012 16:28
Location: TuzlOk

#204 Re: McDonalds u Tuzli?

Post by em11r »

Treba uzeti u obzir da nije MCD taj koji diktira cijene, niti je na kraju MCD taj koji je "grohno" sa svojim napuhanim cijenama nego Gliese - vlasnik fransize/licence za FBIH.

Ne da se Bosnji obogatit na brzaka da si pita :) a sto neko rece koliko to kosta njihova proizvodnja kad se u inim fast foodivima moze za 2.5 pojesti hamburger, ja sam siguran da mcd ga proizvodi 3-4 puta jeftinije nego sto ove nase ugostitelje kostaju sastojci.
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#205 Re: McDonalds u Tuzli?

Post by Ommadawn »

em11r wrote:Treba uzeti u obzir da nije MCD taj koji diktira cijene, niti je na kraju MCD taj koji je "grohno" sa svojim napuhanim cijenama nego Gliese - vlasnik fransize/licence za FBIH.

Ne da se Bosnji obogatit na brzaka da si pita :) a sto neko rece koliko to kosta njihova proizvodnja kad se u inim fast foodivima moze za 2.5 pojesti hamburger, ja sam siguran da mcd ga proizvodi 3-4 puta jeftinije nego sto ove nase ugostitelje kostaju sastojci.

Vlasnik je taj koji treba da ima znanje o trzistu i konkurentima na izvjesnom geografskom podrucju prije nego sto se misli etablirati na istom.
User avatar
em11r
Posts: 942
Joined: 14/03/2012 16:28
Location: TuzlOk

#206 Re: McDonalds u Tuzli?

Post by em11r »

Ommadawn wrote:
em11r wrote:Treba uzeti u obzir da nije MCD taj koji diktira cijene, niti je na kraju MCD taj koji je "grohno" sa svojim napuhanim cijenama nego Gliese - vlasnik fransize/licence za FBIH.

Ne da se Bosnji obogatit na brzaka da si pita :) a sto neko rece koliko to kosta njihova proizvodnja kad se u inim fast foodivima moze za 2.5 pojesti hamburger, ja sam siguran da mcd ga proizvodi 3-4 puta jeftinije nego sto ove nase ugostitelje kostaju sastojci.

Vlasnik je taj koji treba da ima znanje o trzistu i konkurentima na izvjesnom geografskom podrucju prije nego sto se misli etablirati na istom.

Tacno tako. Samo sam htjeo reci da mcd nije taj koji je napuhao cijene. Ali opet treba uzeti u obzir njihove lokacije, objekte i nacin poslovanja. Ima tu troskova kamaru.
neki
Posts: 6609
Joined: 17/02/2005 07:57

#207 Re: McDonalds u Tuzli?

Post by neki »

em11r wrote: ja sam siguran da mcd ga proizvodi 3-4 puta jeftinije nego sto ove nase ugostitelje kostaju sastojci.
:lol: :lol:
Tyke
Posts: 2590
Joined: 23/02/2012 05:44

#208 Re: McDonalds u Tuzli?

Post by Tyke »

IcedMFEarth wrote:Uostalom kakva im je to politika, svjesni su na kakvo su tržište došli i prodaju hamburger za 4-5 maraka. Ne može me niko ubijediti da proizvodnja njihovog hamburgera košta više nego u nekom manjem fast food-u gdje je 2,50.
Oni su brend, to ih prodaje, a ne kvantitet hrane. Tu je i KFC, Buffalo grill i slicni lanci prehrane.
Frutek
Posts: 1521
Joined: 22/01/2005 01:39

#209 Re: McDonalds u Tuzli?

Post by Frutek »

Šteta je samo iz razloga te raznovrsnosti da grad ima ponudit i nešto drugačije. Ionako nema 3,4 normalna restorana u Tz, niko ništa ne otvara. A što se njihovog epiloga tiče, nisam izenadjen ni najmanje. Dvoje nije moglo proći ispod 20 km a da uzme neku normalniju porciju nečeg (big mac, pomfrit i kola x2). Žara su bili, pa kafa im je išla do 4 ili 4,5 KM. A da postavimo paralelu da su cijene iste ko u Sarajevu koje ima duplo bolji standard od Tuzle. Ne znam šta su mislili, da će zaista opstat tako u doba ove besparice?! Ko god im je bio manager/vlasnik, nije normalan...
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#210 Re: McDonalds u Tuzli?

Post by Ommadawn »

Frutek wrote:Šteta je samo iz razloga te raznovrsnosti da grad ima ponudit i nešto drugačije. Ionako nema 3,4 normalna restorana u Tz, niko ništa ne otvara. A što se njihovog epiloga tiče, nisam izenadjen ni najmanje. Dvoje nije moglo proći ispod 20 km a da uzme neku normalniju porciju nečeg (big mac, pomfrit i kola x2). Žara su bili, pa kafa im je išla do 4 ili 4,5 KM. A da postavimo paralelu da su cijene iste ko u Sarajevu koje ima duplo bolji standard od Tuzle. Ne znam šta su mislili, da će zaista opstat tako u doba ove besparice?! Ko god im je bio manager/vlasnik, nije normalan...
Nema dovoljno klijentele. Narod jedva da ima i za osnovne namirnice - ko ce ici i jesti po restoranima?
Frutek
Posts: 1521
Joined: 22/01/2005 01:39

#211 Re: McDonalds u Tuzli?

Post by Frutek »

Ommadawn wrote:
Frutek wrote:Šteta je samo iz razloga te raznovrsnosti da grad ima ponudit i nešto drugačije. Ionako nema 3,4 normalna restorana u Tz, niko ništa ne otvara. A što se njihovog epiloga tiče, nisam izenadjen ni najmanje. Dvoje nije moglo proći ispod 20 km a da uzme neku normalniju porciju nečeg (big mac, pomfrit i kola x2). Žara su bili, pa kafa im je išla do 4 ili 4,5 KM. A da postavimo paralelu da su cijene iste ko u Sarajevu koje ima duplo bolji standard od Tuzle. Ne znam šta su mislili, da će zaista opstat tako u doba ove besparice?! Ko god im je bio manager/vlasnik, nije normalan...
Nema dovoljno klijentele. Narod jedva da ima i za osnovne namirnice - ko ce ici i jesti po restoranima?
Ne govorim o nekim eksluzivnim restoranima, ali bilo šta novo ne bi bilo na odmet. I ima narod, ne brini, Royal je skoro svaki dan pun gdje nema obroka ispod 12,13 KM. Mama Mia takodje, tako da ta priča "nema svijet para", pusti to...Zgrada se krene pravit, dok dodješ do firme, prodano i rezervisano sve :roll:
sumirprimus
Posts: 80471
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#212 Re: McDonalds u Tuzli?

Post by sumirprimus »

Frutek wrote: Ne govorim o nekim eksluzivnim restoranima, ali bilo šta novo ne bi bilo na odmet. I ima narod, ne brini, Royal je skoro svaki dan pun gdje nema obroka ispod 12,13 KM. Mama Mia takodje, tako da ta priča "nema svijet para", pusti to...Zgrada se krene pravit, dok dodješ do firme, prodano i rezervisano sve :roll:
to melain rasprodali? :skoljka:
Frutek
Posts: 1521
Joined: 22/01/2005 01:39

#213 Re: McDonalds u Tuzli?

Post by Frutek »

sumirprimus wrote:
Frutek wrote: Ne govorim o nekim eksluzivnim restoranima, ali bilo šta novo ne bi bilo na odmet. I ima narod, ne brini, Royal je skoro svaki dan pun gdje nema obroka ispod 12,13 KM. Mama Mia takodje, tako da ta priča "nema svijet para", pusti to...Zgrada se krene pravit, dok dodješ do firme, prodano i rezervisano sve :roll:
to melain rasprodali? :skoljka:
Jeste se uhvatili Mellaina kad god je kakva rasprava ccc. Ta zgrada je u TK ubjedljivo najkvalitetnije napravljena, samo loša prodajna politika, predugo trajanje izgradnje, ogroman broj stanova i činjenica da su najskuplji u Tuzli su rezultirali slabom prodajom. Svaka druga zgrada ili naselje (osim Robota u Solani) je rasprodano. Poneki stan tu i tamo je ostao, al koliko se kuka, stanovi idu ko halva. Stupine su rasprodane u rekordnom roku, toliko brzo da su odma ukinuli popust za keš i plaćanje unaprijed. O Audijima, Passatima i dr.vozilima od preko 50.000 km da ne govorim. Puna ih Tuzla...
sumirprimus
Posts: 80471
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#214 Re: McDonalds u Tuzli?

Post by sumirprimus »

Frutek wrote: Jeste se uhvatili Mellaina kad god je kakva rasprava ccc. Ta zgrada je u TK ubjedljivo najkvalitetnije napravljena, samo loša prodajna politika, predugo trajanje izgradnje, ogroman broj stanova i činjenica da su najskuplji u Tuzli su rezultirali slabom prodajom. Svaka druga zgrada ili naselje (osim Robota u Solani) je rasprodano. Poneki stan tu i tamo je ostao, al koliko se kuka, stanovi idu ko halva. Stupine su rasprodane u rekordnom roku, toliko brzo da su odma ukinuli popust za keš i plaćanje unaprijed. O Audijima, Passatima i dr.vozilima od preko 50.000 km da ne govorim. Puna ih Tuzla...
znaci sve je lose osim najkvalitetnije gradnje jeli? moguce...
drug moj,dosta toga sto se vidi je koprena,laz i mimikrija ni u kom slucaju ne oslikava stvarno stanje..
User avatar
escobar__
Posts: 8850
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#215 Re: McDonalds u Tuzli?

Post by escobar__ »

Ima se love, ne brinite...
User avatar
mayab
Posts: 26960
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#216 Re: McDonalds u Tuzli?

Post by mayab »

PROMAŠENA INVESTICIJA: Zatvara se banjalučki McDonald's!

Jedini banjalučki restoran McDonald's, otvoren sredinom oktobra 2012. biće zatvoren 15. februara.

Kompanija „Dreamfoods restorani“, korisnik „McDonald's“ franšize za Republiku Srpsku, iz poslovnih razloga planira da zatvori restoran McDonald's u Banjaluci 15. februara 2015. godine.

"Vlasnik franšize „McDonald's“ za Republiku Srpsku u budućem periodu namjerava potražiti alternativnu lokaciju za restoran i nastaviće da razmatra opcije za razvoj brenda na tržištu Republike Srpske", saopšteno je iz ove kompanije.

U kompaniji su također kazali i da su svi radnici McDonald's restorana u Banjaluci obaviješteni o zatvaranju restorana i da će na odgovarajući način biti ispoštovana sva njihova prava na naknadu u skladu s pozitivnim zakonskim propisima u Republici Srpskoj.

McDonald's Banjaluka otvoren je u oktobru 2012. godine, a investitor „Dreamfoods restorani“ u restoran u Gospodskoj ulici uložio je više od 2,5 miliona KM.
Izgleda da se nastavlja , poslije Tuzle!Ćevapno pitarski lobi uzvraća udarac :D
User avatar
em11r
Posts: 942
Joined: 14/03/2012 16:28
Location: TuzlOk

#217 Re: McDonalds u Tuzli?

Post by em11r »

Frutek wrote:
sumirprimus wrote:
Frutek wrote: Ne govorim o nekim eksluzivnim restoranima, ali bilo šta novo ne bi bilo na odmet. I ima narod, ne brini, Royal je skoro svaki dan pun gdje nema obroka ispod 12,13 KM. Mama Mia takodje, tako da ta priča "nema svijet para", pusti to...Zgrada se krene pravit, dok dodješ do firme, prodano i rezervisano sve :roll:
to melain rasprodali? :skoljka:
Jeste se uhvatili Mellaina kad god je kakva rasprava ccc. Ta zgrada je u TK ubjedljivo najkvalitetnije napravljena, samo loša prodajna politika, predugo trajanje izgradnje, ogroman broj stanova i činjenica da su najskuplji u Tuzli su rezultirali slabom prodajom. Svaka druga zgrada ili naselje (osim Robota u Solani) je rasprodano. Poneki stan tu i tamo je ostao, al koliko se kuka, stanovi idu ko halva. Stupine su rasprodane u rekordnom roku, toliko brzo da su odma ukinuli popust za keš i plaćanje unaprijed. O Audijima, Passatima i dr.vozilima od preko 50.000 km da ne govorim. Puna ih Tuzla...

Ja ne znam jeli Bato djeli onako, ali gdje god se okrenes novi Cayenne i Macan, o q3-5-7 fukarama da ne pricamo ... Ne moze se na praonama doci na red, a sve neke picajzle izgidose one jade na praoni lickajuci i drhteci nad porscheima.
Frutek
Posts: 1521
Joined: 22/01/2005 01:39

#218 Re: McDonalds u Tuzli?

Post by Frutek »

em11r wrote: Ja ne znam jeli Bato djeli onako, ali gdje god se okrenes novi Cayenne i Macan, o q3-5-7 fukarama da ne pricamo ... Ne moze se na praonama doci na red, a sve neke picajzle izgidose one jade na praoni lickajuci i drhteci nad porscheima.
O tome sam i govorio. Auta, stanovi, razni poslovi tipa nazoveš neku firmu da ti nešto urade, niko vremena nema, zidari i stolari rezervisani po par mjeseci unaprijed, u kafićima nema mjesta kafe da popiješ, svi na stolovima mobitele od 500+ KM i onda ti neko dodje sa klasičnom bosanskom socijalom "nema se, sve je to fasada"! Od svih prijatelja, užih i širih poznanika, dobro bi morao razmislit nebil' našao nekog da nema auta. Kreneš ujutru na posao, guzve ko na Manhetenu i u svakom autu po jedno :D Ma daj ba...Proputovao sam dosta po svijetu i bio sam u gradovima i sredinama koje su, hajmo reći, siromašne. Tuzla to sigurno nije!
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#219 Re: McDonalds u Tuzli?

Post by Ommadawn »

Frutek wrote:
em11r wrote: Ja ne znam jeli Bato djeli onako, ali gdje god se okrenes novi Cayenne i Macan, o q3-5-7 fukarama da ne pricamo ... Ne moze se na praonama doci na red, a sve neke picajzle izgidose one jade na praoni lickajuci i drhteci nad porscheima.
O tome sam i govorio. Auta, stanovi, razni poslovi tipa nazoveš neku firmu da ti nešto urade, niko vremena nema, zidari i stolari rezervisani po par mjeseci unaprijed, u kafićima nema mjesta kafe da popiješ, svi na stolovima mobitele od 500+ KM i onda ti neko dodje sa klasičnom bosanskom socijalom "nema se, sve je to fasada"! Od svih prijatelja, užih i širih poznanika, dobro bi morao razmislit nebil' našao nekog da nema auta. Kreneš ujutru na posao, guzve ko na Manhetenu i u svakom autu po jedno :D Ma daj ba...Proputovao sam dosta po svijetu i bio sam u gradovima i sredinama koje su, hajmo reći, siromašne. Tuzla to sigurno nije!
Moja iskustva po pitanju Tuzle su drugacija. Moji prijatelji nemaju posao, jedva se nekako snalaze da bi sastavili kraj s krajem ali bas niko od njih ne kuka. Jeste, vidim i ja masu dobrih auta koja se vozaju po Tuzli ali prodji malko izvan Tuzle i ono auta sto vidis su istrosene Golfovi dvojke i Jette. U Tuzli itekako ima siromastva - dovoljno je da prodjes kroz naselje Irac (one stare zgrade) pa da vidis kako ispred ulaza ljudi na malim standovima prodaju sve i svasta. Nisam dolazio ljeti, kada dodju ljudi iz inostranstva, nego "van sezone" i nasao sam praznih mjesta koliko hoces i u kaficima i u restoranima. Doduse, na vrhu Omege je vazda puno, da sam se i ja zapitao "odakle ljudima lova" a kasnije skontam da su to vecina onih koji zive na budzetu ili su tek dosli iz Afganistana.
Mobiteli od 500+KM - da ali koliko je tih mobitela placeno?
SSemir
Posts: 4560
Joined: 26/02/2009 08:42

#220 Re: McDonalds u Tuzli?

Post by SSemir »

odrastao, zivim, radim u tuzli, pa nigdje ne primjetih tu vasu menhetensku atmosferu jbt. u moru auta starijih od 15 godina, pojavi se jedan Q7 i ono odma navali "vidi kako se ima", "vidi koji su bogatasi"...

onaj kaze kako je bio u mnogim siromasnim zemljama svijeta i skontao da tuzla nije siromasna :-) zivis u europi, za evropski prosjek i standarde, na dnu smo po svim pokazateljima kvalitete zivota
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#221 Re: McDonalds u Tuzli?

Post by quarterback »

odoh ja na tortilju sa pomfrijem i kolom, hajd :D
Frutek
Posts: 1521
Joined: 22/01/2005 01:39

#222 Re: McDonalds u Tuzli?

Post by Frutek »

SSemir wrote:odrastao, zivim, radim u tuzli, pa nigdje ne primjetih tu vasu menhetensku atmosferu jbt. u moru auta starijih od 15 godina, pojavi se jedan Q7 i ono odma navali "vidi kako se ima", "vidi koji su bogatasi"...

onaj kaze kako je bio u mnogim siromasnim zemljama svijeta i skontao da tuzla nije siromasna :-) zivis u europi, za evropski prosjek i standarde, na dnu smo po svim pokazateljima kvalitete zivota
Bukvalac, kad sam rekao "menhetn", mislio sam na saobaćajne gužve. Ako ih ti ne primjetiš, onda sigurno nisi vozač! Ja sam svaki dan u autu i znam koliko živaca i vremena potrošim da dodjem s jednog kraja grada na drugi, a za koju udaljenost u normalnim uslovima ne bi trebalo duže od 10 min. Ako nema para, otkud tolika auta?!?! Nebitno sad koje je auto, gorivo je do neki dan bilo 2,5 KM, registracija 400-700 KM, da ne govorim servisi i održavanja. Kad nema para, onda nema!

To što ti vidiš samo jedan Q7, opet ne gledaš dobro, ja vidim more dobrih auta, nebitno njihova godišta, ali znam da ta auta vrijede dobrih para i nisu jeftina ni za kupit, a bogami ni za vozit.

I da pojasnim, naravno da i u Tuzli ima bijede, nisam ni rekao da je nema, jer svaka drzava ima bijede. New York City pa je na milione beskućnika i sirotinje. Ta Europa koju ti spominješ i njihov kvalitet života i nije nešto s obzirom da rade od jutra do sutra. Porezi ih ubiše itd.

Očigledno se ne slažemo, ne mislim se svadjat, al Tuzla se razvila jako puno u posljednjih 10 god, to ne bi bilo moguće da nema para. U političke faktore ne bih da ulazim i da idem off topic, govorim konkretno za razvoj i kupovnu moć.
User avatar
em11r
Posts: 942
Joined: 14/03/2012 16:28
Location: TuzlOk

#223 Re: McDonalds u Tuzli?

Post by em11r »

Frutek wrote:
SSemir wrote:odrastao, zivim, radim u tuzli, pa nigdje ne primjetih tu vasu menhetensku atmosferu jbt. u moru auta starijih od 15 godina, pojavi se jedan Q7 i ono odma navali "vidi kako se ima", "vidi koji su bogatasi"...

onaj kaze kako je bio u mnogim siromasnim zemljama svijeta i skontao da tuzla nije siromasna :-) zivis u europi, za evropski prosjek i standarde, na dnu smo po svim pokazateljima kvalitete zivota
Bukvalac, kad sam rekao "menhetn", mislio sam na saobaćajne gužve. Ako ih ti ne primjetiš, onda sigurno nisi vozač! Ja sam svaki dan u autu i znam koliko živaca i vremena potrošim da dodjem s jednog kraja grada na drugi, a za koju udaljenost u normalnim uslovima ne bi trebalo duže od 10 min. Ako nema para, otkud tolika auta?!?! Nebitno sad koje je auto, gorivo je do neki dan bilo 2,5 KM, registracija 400-700 KM, da ne govorim servisi i održavanja. Kad nema para, onda nema!

To što ti vidiš samo jedan Q7, opet ne gledaš dobro, ja vidim more dobrih auta, nebitno njihova godišta, ali znam da ta auta vrijede dobrih para i nisu jeftina ni za kupit, a bogami ni za vozit.

I da pojasnim, naravno da i u Tuzli ima bijede, nisam ni rekao da je nema, jer svaka drzava ima bijede. New York City pa je na milione beskućnika i sirotinje. Ta Europa koju ti spominješ i njihov kvalitet života i nije nešto s obzirom da rade od jutra do sutra. Porezi ih ubiše itd.

Očigledno se ne slažemo, ne mislim se svadjat, al Tuzla se razvila jako puno u posljednjih 10 god, to ne bi bilo moguće da nema para. U političke faktore ne bih da ulazim i da idem off topic, govorim konkretno za razvoj i kupovnu moć.

Ja zivim kod Omege u novim zgradama (Merkur) i guzve su bas menhetenske, na rubu sam zivaca, ne znam sta onaj narod radi onoliko u Omegi, kao da se tamo dzaba nesto dijeli. Nedo Bog da mora sanitet doci u nasu zgradu, studentski ili omegu, bilo bi mrtvih.

Sto se tice Irca, onde se sir kajmak i priglavci (pletene pape one) prodaju odkako ja znam za sebe.
SSemir
Posts: 4560
Joined: 26/02/2009 08:42

#224 Re: McDonalds u Tuzli?

Post by SSemir »

nista, trebamo poceti grad pripremati za izbjeglice iz svedske :-)
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#225 Re: McDonalds u Tuzli?

Post by Ommadawn »

Frutek wrote:
SSemir wrote:odrastao, zivim, radim u tuzli, pa nigdje ne primjetih tu vasu menhetensku atmosferu jbt. u moru auta starijih od 15 godina, pojavi se jedan Q7 i ono odma navali "vidi kako se ima", "vidi koji su bogatasi"...

onaj kaze kako je bio u mnogim siromasnim zemljama svijeta i skontao da tuzla nije siromasna :-) zivis u europi, za evropski prosjek i standarde, na dnu smo po svim pokazateljima kvalitete zivota
Bukvalac, kad sam rekao "menhetn", mislio sam na saobaćajne gužve. Ako ih ti ne primjetiš, onda sigurno nisi vozač! Ja sam svaki dan u autu i znam koliko živaca i vremena potrošim da dodjem s jednog kraja grada na drugi, a za koju udaljenost u normalnim uslovima ne bi trebalo duže od 10 min. Ako nema para, otkud tolika auta?!?! Nebitno sad koje je auto, gorivo je do neki dan bilo 2,5 KM, registracija 400-700 KM, da ne govorim servisi i održavanja. Kad nema para, onda nema!

To što ti vidiš samo jedan Q7, opet ne gledaš dobro, ja vidim more dobrih auta, nebitno njihova godišta, ali znam da ta auta vrijede dobrih para i nisu jeftina ni za kupit, a bogami ni za vozit.

I da pojasnim, naravno da i u Tuzli ima bijede, nisam ni rekao da je nema, jer svaka drzava ima bijede. New York City pa je na milione beskućnika i sirotinje. Ta Europa koju ti spominješ i njihov kvalitet života i nije nešto s obzirom da rade od jutra do sutra. Porezi ih ubiše itd.

Očigledno se ne slažemo, ne mislim se svadjat, al Tuzla se razvila jako puno u posljednjih 10 god, to ne bi bilo moguće da nema para. U političke faktore ne bih da ulazim i da idem off topic, govorim konkretno za razvoj i kupovnu moć.
Sta je onda sa onim zgradama u centru gdje fasada spada sa zgrada, bukvalno ubijajuci narod, ako se Tuzla toliko razvila? Sta je sa fasadama zgrada u samom centru grada koje isto tako otpadaju? Tebi se Tuzla razvila jer se gradi onaj enormni hotel kod Jupitera koji niti je po urbanom planu dozvoljen niti mislim da ce ikada biti rentabilan.

Dalje, da li radi ona zeljeznicka rampa na raskrscu kad krenes od BKC-a prema Vatrogasnom domu? Ne radi.

Udjes u stambenu zgradu i ako krenes liftom - molis boga da se ne srusi jer se lift ljulja ko Sidran uz Bistrik.

Krenes prema Mandicima i pravis slalom na cesti da izbjegnes rupe i rovove - Bojan Krizaj bi ti zavidio na vjestini. Da ne govorim kako je tesko da se mimoidjes sa drugim autima. I mogao bih ja ovako do sutra da ti nabrajam.
Post Reply