McDonalds

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
User avatar
Troll_Happens
Posts: 2795
Joined: 25/04/2007 20:04
Location: negdje na istoku zaklet da nadjem nju...

#1126 Re: McDonalds

Post by Troll_Happens »

bandini wrote:
GOLFER wrote:Reci i misliti da je McD meso i meso kod Hodzica ili Ferhatovica ili Kurte JEDNO TE ISTO je van svake konkurencije u gluposti.... Al eto ima i takvih...

Uz to dodati da je ukusnije MOZDA :-) :-) :-) :-) Sori, ali kad meni neko tvrdi da je karton ukusniji od pravog mesa pecenog na ZARU, onda se tu svaka rasprava zavrsava... naravno ukusi su razliciti jel tako :lol: :lol: :lol: :lol:

drug ne mogu da vjerujem al mislim da je ovo prva tema na kojoj nismo kontra
bas mi nekako drago :)
e da se i ja slozim sa bandinijem u necemu :mrgreen:
User avatar
zvrcak
Posts: 326
Joined: 06/07/2009 00:50

#1127 Re: McDonalds

Post by zvrcak »

dječak sa šibicama wrote:
GOLFER wrote:
ultima_palabra wrote:Sad ispadoše ćevapi deluxe meso :-) Mislim jesu ukusniji od McD hamburgera, ali nećemo se lagati u pogledu sastojaka...
jeo sam cevapa raznih i svakakvih i od Srbije pa do Slovenije... Da se razumijemo svako u cevape gura svasta, zato imas i cevapa da te Bog dragi sacuva, i zna se gdje je i sta je pravi cevap... Zato u Sarajevu jedem na nekoliko mjesta gdje je kvalitetno i ukusno, i provjereno znam i nemam nikakv sumnju da ljdi koriste svjeze meso za cevape... Zato se sarajevski cevapi razlikuju od ostalih cevapa, tj pokusaja ''cevapa''---
Sto ne mogu na rende kora, eto nigdje cevapi ne valjaju, samo u Sarajevu :-)

Posebno su dobri kod Zelje recimo, gdje ih nabaca po 200 komada na rostilj i servira polusirove, a slicnom praksom su se i ostali poceli baviti, posebno ljeti kad dijaspora navali na cevape.
Kume da se razumijemo, bolja je pljeska u Melisi, nego cevap u Zelji, toliko je provikan lik, i poceo se kurciti, da gura sve sem mesa i losi su pravo.

Al mi nadji cevape da se porede sa Mrkvinim, Ferhatovicevim ili Farukovim (ona cevabdjinca na m. dvoru), ili pak Zmaj u Hrasnom... A jos da se razumijemo, Sarajevo je poznato po cevapima, i u Sarajevu se najbolji jedu, bilo ti to drago ili ne, tako je...

A najveci problem kod nas Bosanaca je taj, sto tudje govno valja, a nase zlato je smece... i to potvrdjujemo sa 50% teme ovde. Ovaj McD je toliko precjenjen i toliko nafuran kod nas da je to strasno, pa covjece, ta kvaliteta silna se u svijetu zove JUNK FOOD, sto bi znacilo bukvalno prevedeno SMECE HRANA!!!
GOLFER
Posts: 1351
Joined: 01/06/2010 14:08

#1128 Re: McDonalds

Post by GOLFER »

dječak sa šibicama wrote:
GOLFER wrote:
ultima_palabra wrote:Sad ispadoše ćevapi deluxe meso :-) Mislim jesu ukusniji od McD hamburgera, ali nećemo se lagati u pogledu sastojaka...
jeo sam cevapa raznih i svakakvih i od Srbije pa do Slovenije... Da se razumijemo svako u cevape gura svasta, zato imas i cevapa da te Bog dragi sacuva, i zna se gdje je i sta je pravi cevap... Zato u Sarajevu jedem na nekoliko mjesta gdje je kvalitetno i ukusno, i provjereno znam i nemam nikakv sumnju da ljdi koriste svjeze meso za cevape... Zato se sarajevski cevapi razlikuju od ostalih cevapa, tj pokusaja ''cevapa''---
Sto ne mogu na rende kora, eto nigdje cevapi ne valjaju, samo u Sarajevu :-)

Posebno su dobri kod Zelje recimo, gdje ih nabaca po 200 komada na rostilj i servira polusirove, a slicnom praksom su se i ostali poceli baviti, posebno ljeti kad dijaspora navali na cevape.
Cevapi su najbolji u Sarajevu, sto ne znaci da nigdje drugo ne valjaju, bilo je jos dobrih (tj ima ih jos) ali u drugim mjestima i gradovima vecina onoga sto se ''servira'' pod imenom CEVAP nema nikakve veze sa cevapima, al to naravno znaju samo oni koji su imali priliku jesti PRAVE CEVAPE!!!

Sto se tice Zelje (nije vrijedan spomena)... ima dobrih 5-6 godina otkad sam tamo zadnji put pojeo nesto... znam da su cevapi losi, meni ne treba vise, a odakle meso nabavljaju zaista ne znam, cini mi se da je siptar (nista uvrjedljivo) neki vlasnik, a onako na prvu siptari mi i nisu nekakvi MESARI, njihov biznis su ''tuljumbe'' i ''kifle'' uvjek bile...
Na carsiji ima dovoljno dobrih cevabdzinica koje nabavljaju svjeze meso sto iz sopstvenih klaonica, sto od provjerenih mesara, tako da tu nema puno mjesta supljoj o kvalitetu...
I cevapi, pljeske, pite i ostala nasa hrana NIKADA NE MOZE biti u rangu sa SMECE HRANOM (junk fuud) smjesno je opste porediti te stvari...
User avatar
bandini
Posts: 1339
Joined: 18/05/2011 10:01
Location: dimenzija X

#1129 Re: McDonalds

Post by bandini »

dječak sa šibicama wrote:
GOLFER wrote:
ultima_palabra wrote:Sad ispadoše ćevapi deluxe meso :-) Mislim jesu ukusniji od McD hamburgera, ali nećemo se lagati u pogledu sastojaka...
jeo sam cevapa raznih i svakakvih i od Srbije pa do Slovenije... Da se razumijemo svako u cevape gura svasta, zato imas i cevapa da te Bog dragi sacuva, i zna se gdje je i sta je pravi cevap... Zato u Sarajevu jedem na nekoliko mjesta gdje je kvalitetno i ukusno, i provjereno znam i nemam nikakv sumnju da ljdi koriste svjeze meso za cevape... Zato se sarajevski cevapi razlikuju od ostalih cevapa, tj pokusaja ''cevapa''---
Sto ne mogu na rende kora, eto nigdje cevapi ne valjaju, samo u Sarajevu :-)

Posebno su dobri kod Zelje recimo, gdje ih nabaca po 200 komada na rostilj i servira polusirove, a slicnom praksom su se i ostali poceli baviti, posebno ljeti kad dijaspora navali na cevape.

sarajevo, travnik, banjaluka
ne nuzno tim redom al ako hoces stvarno da pojedes cevape to su jedina tri grada vrijedna spomena
sad ne moras zelju spominjat, svako ko voli cevape zna sta je zeljo postao
ima dosta cevabdzinica odlicnih i bez zelje
mada ako ti se svidja da jedes hamburger sa ukusom kartona mozes u mcd
pa na kraju krajeva ovo je slobodna zemlja
Bitte_Halt_ja_ja
Posts: 670
Joined: 08/03/2009 12:25

#1130 Re: McDonalds

Post by Bitte_Halt_ja_ja »

u najmanju ruku su zdravi ko i hamburger u McD. Doduse cevapi ti dodatno nako lijepo na stomak legnu da se ne mozes kretati 5 sati. Ali eto McD je Junk Food a cevabdzinice po gradu doktori preporucuju. Onako malo zavalja cevap pa zapali koju, pa nastavi sa cevapima u ruci...

Neki su ovdje toliko preplaseni McDonaldsom da je to smijesno.
User avatar
Ady88
Posts: 1128
Joined: 08/02/2009 07:50
Location: Nikad saznat' nećemo

#1131 Re: McDonalds

Post by Ady88 »

Pricaju mi kako je neki dan stariji covjek cekao u redu i kad je trebao naruciti kaze: Dajte mi dva Mekdonaldsa :o :lol:
Dialer
Posts: 928
Joined: 06/05/2010 09:42

#1132 Re: McDonalds

Post by Dialer »

Burger house izdominiro mcd. :thumbup:
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#1133 Re: McDonalds

Post by zonbirile »

u "Zmaju 10 čevapa u cijelom somunu= 6KM,to je bar 2xBig Mc
mig
Posts: 6934
Joined: 18/05/2010 10:37

#1134 Re: McDonalds

Post by mig »

Da li se u MCD prave cevapi?
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55633
Joined: 15/12/2008 16:53

#1135 Re: McDonalds

Post by ultima_palabra »

Šta je ćevap i pita nego naš junk food, objektivno? Jedino da sam samelješ i ispečeš ćevap ili ti mati razvije pitu... to je onda možda neki slow food :)
A znam raje iz Sarajeva dosta koji kad odu u Travnik ponesu od tamo po par gotovih porcija ćevapa i razvlače ih po SA familiji i prijateljima :)
User avatar
Rauber
Posts: 1104
Joined: 07/05/2009 16:47

#1136 Re: McDonalds

Post by Rauber »

Jucer sam i ja bio u MCD-u, Bic Mac u oko stane, tako da mi je na kraju izasao kao predjelo za jos 5 cevapa koje sam morao pojesti da ne ostanem gladan.
User avatar
Troll_Happens
Posts: 2795
Joined: 25/04/2007 20:04
Location: negdje na istoku zaklet da nadjem nju...

#1137 Re: McDonalds

Post by Troll_Happens »

hocel biti kakvih organizovanih iftara danas u me(h)kiju,,, ili manje guzve u prije podnevnim casovima :lol:
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#1138 Re: McDonalds

Post by chuchumbamayumbe »

GOLFER wrote:Reci i misliti da je McD meso i meso kod Hodzica ili Ferhatovica ili Kurte JEDNO TE ISTO je van svake konkurencije u gluposti.... Al eto ima i takvih...

Uz to dodati da je ukusnije MOZDA :-) :-) :-) :-) Sori, ali kad meni neko tvrdi da je karton ukusniji od pravog mesa pecenog na ZARU, onda se tu svaka rasprava zavrsava... naravno ukusi su razliciti jel tako :lol: :lol: :lol: :lol:
U ćevapima je, procentualno, najmanje mesa. Ima više starog hljeba, loja, sode i ostalih điđa.
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#1139 Re: McDonalds

Post by zonbirile »

mig wrote:Da li se u MCD prave cevapi?
---------------------------------
trebali bi,dobri su i oni milk šejkovi,odeš kod Nagiba i narčiš himber uz burek.Niđe veze s vezom
User avatar
Lucazode
Posts: 2743
Joined: 27/03/2008 18:06
Location: Where I belong.

#1140 Re: McDonalds

Post by Lucazode »

E svašta :cry:

Sinoć odem do Donaldsa, rekoh "daj jedan BIGMAC" 5 KM. Kad sam otvorio kesu unutra kutija od šibica i u njoj žeton od hamburgera. WTF :?

Bez boje, okusa i mirisa. Uopšte nije slan, bljutav da bljutaviji ne može biti...Kontam za petaka uzet pite, doner, ćevape razvalit se da bljuješ cijelo veče...

Nego spakuj se ti lagano i kod trovača na pljesku :evil:

Kažu doduše da su im kolači i sladoled dobri, al haj tako su neki i za hambaće govorili.
User avatar
le piaf
Posts: 420
Joined: 13/12/2006 23:25
Location: sarajevo

#1141 Re: McDonalds

Post by le piaf »

Lucazode wrote:E svašta :cry:

Sinoć odem do Donaldsa, rekoh "daj jedan BIGMAC" 5 KM. Kad sam otvorio kesu unutra kutija od šibica i u njoj žeton od hamburgera. WTF :?

Bez boje, okusa i mirisa. Uopšte nije slan, bljutav da bljutaviji ne može biti...Kontam za petaka uzet pite, doner, ćevape razvalit se da bljuješ cijelo veče...

Nego spakuj se ti lagano i kod trovača na pljesku :evil:

Kažu doduše da su im kolači i sladoled dobri, al haj tako su neki i za hambaće govorili.
Trebao si se malo raspitati, za 3 marke vise mozes dobiti mcnuggets 9komada, veliki pomfrit i veliku kolu. Ko se od ovoga ne najede, onda on narucuje 15 u cijeli u cevabdzinicama.
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#1142 Re: McDonalds

Post by Michun »

Ova tema jos aktualena :shock:
Jbte, ko' da je restoran sa 3 michelin zvjezdice na sred ferhadije pa se komentarise.
Ako je ikad iko igdje bio i jeo u McD zna da je 99% isto u svakoj zemlji/gradu.
User avatar
karanana
Posts: 47238
Joined: 26/02/2004 00:00

#1143 Re: McDonalds

Post by karanana »

ovi sto govore o malim hambacima i porcijama u mcd-u, jeli to u usporedbi sa drugim mcdonalds restoranima? jer meni je porcija u ovom nasem restoranu ista kao bilo gdje drugo u svijetu.
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#1144 Re: McDonalds

Post by Michun »

karanana wrote:ovi sto govore o malim hambacima i porcijama u mcd-u, jeli to u usporedbi sa drugim mcdonalds restoranima? jer meni je porcija u ovom nasem restoranu ista kao bilo gdje drugo u svijetu.
pa zato i kazem - sve isto. ja jela McD u egiptu, austriji, rusiji, hrvatskoj, itd. sve isto
User avatar
shalla
Posts: 9324
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#1145 Re: McDonalds

Post by shalla »

karanana wrote:ovi sto govore o malim hambacima i porcijama u mcd-u, jeli to u usporedbi sa drugim mcdonalds restoranima? jer meni je porcija u ovom nasem restoranu ista kao bilo gdje drugo u svijetu.
Ma lupaju raja moj karanana, jeo sam u McD u 7-8 evropskih zemalja i svugdje je klopa apsolutno ista, možda je razlika u jednoj liski salate gore-dole tako da...
E sad, ko god je očekivao neku deluxe hranu taj ili nema pojma šta je McD ili je naivan :mrgreen:
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#1146 Re: McDonalds

Post by JThomas »

ultima_palabra wrote:Šta je ćevap i pita nego naš junk food, objektivno? Jedino da sam samelješ i ispečeš ćevap ili ti mati razvije pitu... to je onda možda neki slow food :)
A znam raje iz Sarajeva dosta koji kad odu u Travnik ponesu od tamo po par gotovih porcija ćevapa i razvlače ih po SA familiji i prijateljima :)
al' ga se makar možeš najesti. kakva je poenta jesti junk food ako se nećeš čak ni najesti? :D
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#1147 Re: McDonalds

Post by ladyblue18 »

Po 3278362832 put, postoje teme o cevabdzinicama, o pitama, o ascinicama...
delightful
Posts: 1409
Joined: 07/07/2006 16:58

#1148 Re: McDonalds

Post by delightful »

sad kad je bio u najavi, pripremi, izgradnji, u grahu, kafi, pa se otvorio, mislim da je dosta. nema vise otvaranja teme o McDonaldsu kao takvom. Barem ne na ovom pf. Hvala.
Locked