MC SUPERBIKE - Ostvarljivo u Sarajevu?

Podforum za motocikliste...
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14667
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#26

Post by DaysleepeR »

twowheelkamikaza wrote:
Ticall wrote:Sve se slazem i podrzavam ja ci ti reci moje iskustvo sto odbija mene i moju raju i jos bikera sto znam od klubova to su neke obaveze sto ti predsjednik naredi da se mora ici negdje na neku motorijadu ili nesto a tebi se neide ili sta ja znam i onda svi digu nos ili neke uprave kluba sastanci svaka 3 dana moras doci nesmijes izostajati jer su te klubove osnovali neka 2-3 jarana i mora biti po njihovom kontas vjerovatno sta hocu da ti kazem ,znam da su te neke stvari obavezne ali treba biti malo fleksibilan.

I da crna je skroz mi YAMAHA U MENE :D uzeo sam je novu ove godine i da vrtim se po carsiji jer mi sestra stanuje na vratniku a imam havera sto ima radnju pored hodzica tako da si vjerovatno to mene vidio, a i ovaj haver je isto motorista tako da nas ima jest malo na internetu ali bi se ta ideja cim bi krenula rasirila po cesti :D
Ticall,

mi formiramo klub najvise iz razloga okupljanja istomisljenika u smislu odabira vrste motocikla, nacina eksploatacije (sport, kombinacija sport-merak, prevozno sredstvo, nacin zivota).
Sto vise razmjenjujemo iskustava i ideja, vise cemo iskristalisati koji potencijalni clanovi kluba vide sebe u takvom udruzenju.
Generalno, jedini preduslovi koje smo zamislili jeste ljubav prema sportskim masinama, preusmjeravanje na moto-sport u bliskoj buducnosti (brzina i budalastine na pisti, uzivanje i samo ponekad budalastine na cesti :D , jebiga samo sam iskren i realan).
Da ne supljiram, definitivno NIKAKVA ogranicavajuca pravila. Sloboda jeste jedan od sinonima biker-a, svako odgovara za svoje postupke, moralno prvestveno pa onda krivicno itd.
Nema obaveza. Motorijada, takmicenje, treninzi, sve u skladu sa licnim obavezama i zivotnim prioritetima.
Naravno, timski, klupski duh treba da preovlada u situacijama kada ti je mrsko ispostovat raju koja idu na neki moto-skup, jer zele tvoje prisutvo kao clana kluba.
Opet, nema obaveza, sloboda mrtva.
Svi sjednemo skupa, prezentiramo grubi plan aktivnosti i kod ponasanja (nema j.....ma... drugovima milicajcima kad si pod "bojama" kluba, nosi lacigu kad si pod "bojama" kluba i sl.) i onda slijedi konstruktivna diskusija da vidimo sta vecina prihvata. Definitivno, nema zloupotrebe "boja" kluba ni u kom smislu, to bi bilo jednio pravilo.
Kad ides da se mlo "ispraznis", skini velcro (i to smo isplanirali :D ) amblem sa rukava jakne ili kombinezona i radi sto zelis. Lako i jednostavno.
Kad smo pod "bojama", po dogovoru :D (sta god to znacilo, svi smo pomalo buntovnici)
NE znam kako je u drugim klubovima, jer nikad nisam bio clan jednog.
Mi ovo zamisljamo kao "freestyle" klub. Klub urbane, moderne generacije.

Idemo naprijed Ticall
Preporucujem ti da se konsultujes sa postojecim klubovima oko toga da li zelis da osnujes MC ili MK ( tj. klub sa otvorenim ili zatvorenim oznakama).

Ako neznas sta to znaci, opet ti je konsultacija glavna stvar.

Primjer, ako se odlucis da si MC, moras dobro znati sta to znaci kako bi izbjegao probleme u drzavi i izvan nje.

Evo ti jedan koristan link.

http://home.earthlink.net/~rcvsmc-edu/index.html
twowheelkamikaza
Posts: 127
Joined: 12/07/2005 20:53
Location: Sarajevo

#27

Post by twowheelkamikaza »

Cim registrujemo klub i pronadjemo prostorije, moji prijatelji imaju ozbiljne planove oko otvaranja "Biker's Club-a", mjesta okupljanja svih sarajevksih biker-a, mislim na raju koja su orjentirana prema "cruiser-ima" , "chopper-ima" i naravno, prema nama koji gajimo ljubav prema "niskoletecim aparatima".
twowheelkamikaza,

ozbiljni klubovi imaju nesto sto se zove "Club House" gdje pripadnici tog kluba provode svije vrijeme, tako da sumnjam da ce buduci Biker's Klub biti konstantni hangaround svih klubova, ali sto se tice svracanja na kafu, svakako se to radi u kafanama koje nemaju ni izbliza bajkerski prefiks pa zasto nebi tamo.

Ja licno bih bio tamo svaki dan kad sam u gradu.[/quote]

Daysleeper,

ideja za Biker's club se rodila otprilike kada i ideja za MC usmjeren ka prezentaciji moto-sporta.
Konkretno, prijatelji koji zele da otvore taj klub su orijentirani ka biznisu, tako da zele privuci sto je vise moguce biker-a, za koje se misli da su potencijalno narastajuca kategorija potrosaca kafe, sokova, pive i ostalog. Uglavnom, pare haveru.
Zato pokusavam njima da ucinim uslugu ( da znaju sta biker-i zele), a i nama, svim bikerima, da mozda dobijemo mjesto po nasem ukusu.
U smislu, na jednom mjestu pijes omiljeno pice, pojedes sendivic, gledas kvalitetne plakate modela masina, snimke sa zadnjih motorijada, Moto GP i WSBK utrka, miss motora, imas mogucnost da parkiras motor, da operes bike na adekvatan nacin, da pomazes lanac, ocistis vizir, mali kompresor za gume i takve stvari.
Ono, da imas prakticne stvari pri ruci, da ne ides na tri razlicita mjesta zbog gluposti.
Za te ljude je to dobar biznis.
Meni ne smetaju bilo koji biker-i. Super sam jaran sa ljudima iz "Rajvosa", slusa se ista muzika itd.

Uglavnom, vidim tebi se svidja ideja, daj par sugestija i kad stignes, malo komentarisi ove nase diskusije, pratim tvoja izlaganja i podrzvaam sto pises.

twowheelkamikaza
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14667
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#28

Post by DaysleepeR »

Ja ti zelim srecu, i eto me tamo cim proradi, a do tad ti dodji nama.

I ja sam iz Rajvosa MC tako da znas gdje me mozes naci.

;)

Vidimo se.
twowheelkamikaza
Posts: 127
Joined: 12/07/2005 20:53
Location: Sarajevo

#29

Post by twowheelkamikaza »

DaysleepeR,

drago mi je sto si iz MC Rajvosa.
Kako mi je "Babuka" (Dino)?
Nismo se vidjeli odavno.
Ako imas priliku, pozdravi ga od "Zadave" iz kolijevke civilizacije!
On zna ko sam i gdje sam.

sto se tice ovog oko MK/MC (u onom linku predstavljeno kao MC/RC), definitivno ganjamo opciju RC, tj. liberalniju verziju udruzenja.
S obzirom da si dobro upucen u to, sad znas cemu tezimo.
Termine MC i colors koristim kao osnovicu, mada se u nasim planovima tesko mozemo identifikovati sa klubovima takvih prefiksa.

Mislim da, za razliku od "easy rider" komponente, mi necemo forsirati clanstvo u usko zblizavanje jedni sa drugim, mislim na nivo bratstva.
Postujem i cijenim osjecaj i duznost pripadnosti klubu (MC), imao sam dosta kolega (amerikanci), koji su fakat (doslovce) prolili krv da postanu clanovi takvog kluba (MC Paladins). Gledao sam pukovnika, covjeka koji vidio 2 rata kako place na toj ceremoniji, kad je dobio "colors". Nikad ne bi pomislio da taj covjek moze pustiti suzu.
Znam to cijeniti.
Ali, uska grupa ljudi koja ce akoBogda formirati klub imaju pripadnost necemu sto nema veze sa moto-sportom, tako da nam je ovo jedan fin vid druzenja i pozitivnog usmjerenja omladine (jesam to fino reko, a :-D ).
Cim dodjem nazad, eto mene do Rajvosa i pogotovo da vidim "Babuku"(Dinu). dino nam je ponudio pomoc i prosle godine, kad smo pokrenuli inicijativu ali, nazalost, obaveze su sprijecile progres. Sada, imamo priliku da se malo vise posvetimo tome, i vjerujem da ce "Babuka" izaci u susret da nas uputi oko administrativnih zavrzlama.

Pozdravi Daysleeper, ostani aktivan na ovoj temi i pomozi nam izmedju ostalog, komentarima i kritikama. Tvoje misljenje se cijeni.

twowheelkamikaza
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14667
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#30

Post by DaysleepeR »

Hvala, prenijecu tvoje pozdrave Dini.

Drago mi je sto se razumijes u sve, i samo naprijed sa osnivanjem kluba.

Ja sam se dugo borio da se ova soba reimenuje iz Automobili u Auto-Moto i strasno mi je drago da je to rezultiralo okupljanjem bajkera.

Zelim svima srecu i mirno more ;) i da se u zdravlju sretnemo, upoznamo i provozamo.
debela
Posts: 3201
Joined: 02/07/2002 00:00

#31

Post by debela »

evo i moj glas za klub zbog recenice da cete promovisati sigurnu voznju :)
twowheelkamikaza
Posts: 127
Joined: 12/07/2005 20:53
Location: Sarajevo

#32

Post by twowheelkamikaza »

Najvise mi je drago sto zaista dobijam pozitivne odgovore na inicijativu pokretanja kluba.
Veliko je ohrabrenje znati da vec sad postoji solidan broj ljudi koji ce podrzati taj projekt.
Volio bi da se na forumu nadju i oni biker-i na koje ciljamo kao clanove.
Evo, debela je jos jedna djevojka koja nas podrzava, bumbar nam se malo izgubio ali bice ona tu :-D .
Izuzetno su bitni konstruktivni prijedlozi, sugestije i kritike (i pozitivne i negativne, samo da su dobronamjerne)
Svijetal primjer je reakcija Daysleepera i Ticall-a, vidi se da su i jedan i drugi hardcore rider-i, oba na svoj nacin.

Opet ponavljam, nemam nista protiv nikoga u BiH, ni najmanje, ali je malo sega da Banjaluka, Modrica i Bijeljina imaju vise moto-klubova (sportski orijenitanih), a Sarajevo, pored toliko motora, nema nijedan.

AkoBogda, to cemo promjeniti,

Puno pozdrava svima i nadam se da cu vidjeti jos biker-a i bike fan-ova na ovoj diskusiji

twowheelkamikaza
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14667
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#33

Post by DaysleepeR »

twowheelkamikaza wrote:Najvise mi je drago sto zaista dobijam pozitivne odgovore na inicijativu pokretanja kluba.
Veliko je ohrabrenje znati da vec sad postoji solidan broj ljudi koji ce podrzati taj projekt.
Volio bi da se na forumu nadju i oni biker-i na koje ciljamo kao clanove.
Evo, debela je jos jedna djevojka koja nas podrzava, bumbar nam se malo izgubio ali bice ona tu :-D .
Izuzetno su bitni konstruktivni prijedlozi, sugestije i kritike (i pozitivne i negativne, samo da su dobronamjerne)
Svijetal primjer je reakcija Daysleepera i Ticall-a, vidi se da su i jedan i drugi hardcore rider-i, oba na svoj nacin.

Opet ponavljam, nemam nista protiv nikoga u BiH, ni najmanje, ali je malo sega da Banjaluka, Modrica i Bijeljina imaju vise moto-klubova (sportski orijenitanih), a Sarajevo, pored toliko motora, nema nijedan.

AkoBogda, to cemo promjeniti,

Puno pozdrava svima i nadam se da cu vidjeti jos biker-a i bike fan-ova na ovoj diskusiji

twowheelkamikaza
Imas pozdrav od Naneta, Ibe i Elvira iz MC Rajvosa, Dinu jos nisam vidio.

Pitaju puca li se tamo ko sto se pucalo vamo?

;)
twowheelkamikaza
Posts: 127
Joined: 12/07/2005 20:53
Location: Sarajevo

#34

Post by twowheelkamikaza »

Puno pozdrava legendama,

momci su prva liga.
Cesto smo vozili skupa, Nane je zadavao sa nama kvalitetno, ako uzme jacu masinu eto na pistu ko da gledam :-D .

Raji prenesi da dok se cuju posljednji pucnji sa Ljubinog groba, Baghdad nece pasti :D . Hvala Bogu dobro je, ne d'o Bog gore.

Cuo sam da je dole lose vrijeme, da ima puno kise, da rade cestu prema Ilidzi (bice kvalitetnog prolijetanja prema autoputu :roll: ). Samo da se nekako probit do obale (opet, kazu da je i dole vrijeem bezveze).
Ovdje je vrijeme odlicno, samo me malo nervoza puca, jer fakat nisam sjeo na bike predugo. Istina, adrenalin je visok, uzbudjenja ne fali, ali nedostaje sloboda kakvu mi poznajemo.

Posto vjerovatno poznajes dosta biker-a, (Rajvosa je jedan od najpopularnijih klubova kod nas) vidi ako znas neke od momaka koji su slicnog profila poput mene i mojih drugova, usmjeri ga na diskusiju.
Planiramo podici web-site uskoro, samo da vidimo kakvo je interesovanje, jer kako pisao ranije, medju nama ima ljudi, biznismena koji vide potencijalno trziste u tome (zastupnistvo motora, oprema, itd.).
Bitno je znati koliko postoji interesovanja za moto-sport i generalno interesovanje za sportske motocikle.

twowheelkamikaza
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14667
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#35

Post by DaysleepeR »

Nane mi je pricao o vasim zadavanjima, ali to nije za foruma :D
Zadnja zelja mu je Suzuki Hayabusa kaze to je jedino dovoljno brzo :D

Kisa je padala, ali bilo je voznji i putovanja, sad se evo stabilizovalo i predstoji nam mjesec dana ljeta.

Sto se tice puta, prave nesto od Otoke do Ilidze i prave produzetak onog izlaza iz Sarajeva sve do Mostarskog Raskrsca.

Posto sam ja Easy Rider, ne vozam se puno sa rajom koja vozi sportske motore, ali znam da ima ekipa od jedno 10-tak motorista svi na novim masinama koji voze manje vise sa opremom.
Za tvoju ideju ima ljudi to je sigurno.
twowheelkamikaza
Posts: 127
Joined: 12/07/2005 20:53
Location: Sarajevo

#36

Post by twowheelkamikaza »

Nane je legenda, i njegova "masina sa performansama" (samo mu spomeni "performanse", sve ce mu jasno bit :D )
Nane je nesto izmedju easy rider-a i sportskog biker-a, mada mi malo vise tezi prema jurilicama. Ljudina. Naravno, ostali momci su 1/1 takodjer, samo smo sa Nanetom imali najvise provedenog vremena.
Ekipa od 10-tak momaka (najcesce smo u opremi, kombinezoni i ostalo, ali i po gradu se rijetko vozi bez jakne, kacige, rukavice i sl.) ti je skupina ljudi koji su se, skoro svi do jednog, upoznali tokom voznji kroz grad.
Vjeruj, ja nekolicini ni ime nisam znao ni poslije mjesec dana druzenja, a bilo je fine zajebancije, putovanja, kafa...Neoptereceni momci zeljni zabave. druzenja i vozanja. Znas vec pricu.
Uskoro se vracam nazad akoBogda, pa cemo iskoristiti taj period da zavrsimo administraciju oko kluba (Dino ce tu pomoci akoBogda, sigurno ce mu biti drago, jer jedva ceka da se sklonimo na stazu). Imamo namjeru da se okupimo, da formiramo formalno clanstvo, i da se krene sa aktivnostima.

Do tada, lagano sakupljamo ideje i identifikujemo potencijalne clanove kluba. Najbitnije je da vidimo kako na takvu ideju reaguju raja, prevnstveno biker-i pa onda svi ostali bike fan-ovi.

Nemoj mi zaboravit pozdravit "Babuku" svega ti :)

twowheelkamikaza
User avatar
Bumbar
Posts: 5638
Joined: 06/04/2005 10:46
Location: suncan dan :S

#37

Post by Bumbar »

twowheelkamikaza wrote: debela je jos jedna djevojka koja nas podrzava, bumbar nam se malo izgubio ali bice ona tu :-D .
twowheelkamikaza
nisam se izgubila nego bussy, bussy :D ...
Frutek
Posts: 1525
Joined: 22/01/2005 01:39

#38

Post by Frutek »

Bumbar wrote:
twowheelkamikaza wrote: debela je jos jedna djevojka koja nas podrzava, bumbar nam se malo izgubio ali bice ona tu :-D .
twowheelkamikaza
nisam se izgubila nego bussy, bussy :D ...
Busy se piše sa jednim "s" :D
twowheelkamikaza
Posts: 127
Joined: 12/07/2005 20:53
Location: Sarajevo

#39

Post by twowheelkamikaza »

Pa bumbar legendo sta mai?

Raja biker-i se vec prepoznaju na diskusiji, malo sam usao u dublju "cupri" sa DaysleepeR-om, poznajemo iste ljude i tako.

Kako idu pripreme sa familijom :-D ?
Jeli diploma na pomolu?

twowheelkamikaza
User avatar
Bumbar
Posts: 5638
Joined: 06/04/2005 10:46
Location: suncan dan :S

#40

Post by Bumbar »

Frutek wrote:
Bumbar wrote:
twowheelkamikaza wrote: debela je jos jedna djevojka koja nas podrzava, bumbar nam se malo izgubio ali bice ona tu :-D .
twowheelkamikaza
nisam se izgubila nego bussy, bussy :D ...
Busy se piše sa jednim "s" :D
eto vidis kako ne znam gdje mi je glava hahha...
ma kakva diploma na pomolu...imam ja jos puno puno :-)
twowheelkamikaza
Posts: 127
Joined: 12/07/2005 20:53
Location: Sarajevo

#41

Post by twowheelkamikaza »

Bilo bi interesantno vidjeti djevojku na sport bike-u bumbar.
Zadnje koje smo vidjeli su bile iz Splita, cini mi se.

Zato naprijed legendo, knjigu u ruke, uz tebe smo!

twowheelkamikaza
User avatar
phil manzanera
Posts: 720
Joined: 14/07/2005 12:26
Location: Sarajevo

#42

Post by phil manzanera »

Nemojte sta zamjeriti jer nisam procitao nista drugo (odgovore) osim inicijanlog topica.

Pa kako moze biti ovo (citiram): MC koji bi predstavljao Sarajevske racer-e u svjijetu amaterskog moto-sporta. Podvlacim: AMATERSKOG !!!

Ustvari, u Bosni moze sve, ali prvo se DOBRO informirajte sta je to MC, sta je to MK, sta je to MCC, sta je to RC itd. da vam ne bi neko IZVAN Bosne (i Hrvatske), znaci vec od Slovenije, a da ne govorimo o Njemackoj, Danskoj, Francuskoj, Nizozemskoj (posebno) itd. polomio i noge i ruke i motore. Sa MC nema zajebancije (rekoh, u Bosni moze sve, po principu je*e mi se, ko mi sta moze).

Deder, stavi MC na ledja pa otidji malo u Frankfurt ili Amstardam, a da ne kazem Aalkmar.....

Momci, pamet u glavu ako mislite putovati dalje od nase avlije......

P.S.
Jedan nas prijatelj koji se je pravio pametan i nije prihvatio upozorenje da mu djevojka NE SMIJE imati oznaku MC na ledjima, imao je OZBILJNO upozorenje prosle godine u UMAGU (pazi: UMAG) i dobro je prosao jer je bio (napokon pametan) i zgulio to sto ne treba da bude! I sad prica svoje iskustvo onima koji hoce da ga slusaju.
twowheelkamikaza
Posts: 127
Joined: 12/07/2005 20:53
Location: Sarajevo

#43

Post by twowheelkamikaza »

Prvo pozdrav i hvala sto si se ukljucio u diskusiju.

DaysleepeR mi je objasnio razike oko MC, RC i ostalog, prakticno njegov post je bio vrlo slican tvome.
Trebao si procitati ostatak postova, vec smo razradili ovu temu, ali to nije ni bitno u ovom trenutku.
Evo objasnjenja :

- Ideja glasi ovako : moto-klub sportskog karaktera,znaci superbike, supersport i sl. takmicenja, treninzi, i slicno. Podvlacim, ideja. Niko od buducih clanova kluba nikada nije bio clan nikakvog kluba, terminologiju MC koristim cisto orjentacije radi, nikog od nas ne interesuje takav vid udruzivanja.
- Niko od raje s kojom se cesto vozim se apsolutno ne lozi na clanstvo u slicnom klubu(MC). Slabo da ikoga interesuju motorijade i slicna okupljanja (vise smo za skupove tipa MotoHappening-ana Grobniku i sl), znaci skoro potpuno razlicita furka.
- Niko nema ideju o standardnim MC oznakama, ne stoje dobro na kombinezonima i sportskim jaknama, i ne uklapaju se u nasu viziju. Ideja je neki vid diskretnog patch-a/malog amblema (necemo pokvariti Spidi, Dainese ili Spyke dizajn :D ), koji se lako skida, najvise zbog murije, da ne ne vide nesto lose i da ne identificiraju postupke pojedinaca ili sviju nas kao nesto stoje 'zastitni znak kluba'.

- Sad vidi, oko lomljenja nogu, ruku i motora, to se desavalo i ranije, ali iskljucivo smo ih sami sebi lomili, uslijed padova i sl. Hvala za upute, cijenim to, znam da je dobronamjerno, da nema zlobe u tome.
Jarane, vecini raje koja ce akoBogda formirati klub, pun je k.... pucnjava, ranjavanja, da ne spominjem cega sve ne.
Sama pomisao da bi neko pogino (vjeruj da bi neko pogino, ako bi doslo do ozbiljnog fajta) oko motora i komada krpe na ledjima me uzasava.
Ljudima sa kojima se druzim i vozam (i sam sam takav) motor predstavlja odusak, neki pozitivan smjer u zivotu, pozitivan nacin razmisljanja.
E jebiga sad, ako bi neko pored toga jos uhvatio pametovat sta se smije, a sta ne smije napisat na komadu koze koji sam ja kupio, jebiga haveru nek bude sta bude.

Jebo ovu pricu, bezveze se iznerviram. Nego reci ti meni, jesi li ti clan nekog od nasih MC klubova? Ima li kakvih motorijada,skupova, r'n'r koncerata itd? HAjmo malo pozitive :D.

twowheelkamikaza
User avatar
phil manzanera
Posts: 720
Joined: 14/07/2005 12:26
Location: Sarajevo

#44

Post by phil manzanera »

Pazi, u principu ne poznajem te i nije mi bitno sta ces uraditi, to je tvoja stvar. Drugo, ja ne pametujem, nego samo odgovaram na tvoje pitanje, obzirom da sam na forumu, a kad pametujem onda nisam anoniman i gledam u oci.

Znaci, radi sta hoces, ali posto si pitao, zelim ti reci da je KRPA jako bitna (makar je ti zvao KRPA) i ne mozes reci "neka bude sta ce biti". Ako si takav mangup, napravi KRPU na kojoj pise "Ustasa", stavi sahovnicu i idi u Sekovice. Ili obratno, stavi "Ja sam cetnik", stavi 4 C i idi u zapadnu Hercegovinu pa ces videjti sta ti ko moze ili ne moze i koliko je vazno sta na krpi- PISE!

Elem, shvati da je osnov MCa - postovanje, znaci ne mozes raci "boli mene...." jer je upravo to - NEPOSTOVANJE. Kazem, ovo je Bosna, nece biti problema, ali vani.......uostalom probaj.

Jos jedno: najlakse ti je uraditi ovako, ako bas hoces oznake: ne stavljaj oznake u TRI dijela (trodijelne oznake) vec obavezno IZ JEDNOG DIJELA (krug, kvadrat i sl.) i nece biti problema.

I pri kraju, ako ti se ne svidja moj odgovor, zasto si na forumu i zasto trazis upute? Ja mislim da je minimum da platis DaysleepeRu i meni picce i da se lijepo zahvalis na instrukcijama.

S postovanjem i pamet u glavu.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14667
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#45

Post by DaysleepeR »

twowheelkamikaza wrote:DaysleepeR,

drago mi je sto si iz MC Rajvosa.
Kako mi je "Babuka" (Dino)?
Nismo se vidjeli odavno.
Ako imas priliku, pozdravi ga od "Zadave" iz kolijevke civilizacije!
On zna ko sam i gdje sam.

sto se tice ovog oko MK/MC (u onom linku predstavljeno kao MC/RC), definitivno ganjamo opciju RC, tj. liberalniju verziju udruzenja.
S obzirom da si dobro upucen u to, sad znas cemu tezimo.
Termine MC i colors koristim kao osnovicu, mada se u nasim planovima tesko mozemo identifikovati sa klubovima takvih prefiksa.

Mislim da, za razliku od "easy rider" komponente, mi necemo forsirati clanstvo u usko zblizavanje jedni sa drugim, mislim na nivo bratstva.
Postujem i cijenim osjecaj i duznost pripadnosti klubu (MC), imao sam dosta kolega (amerikanci), koji su fakat (doslovce) prolili krv da postanu clanovi takvog kluba (MC Paladins). Gledao sam pukovnika, covjeka koji vidio 2 rata kako place na toj ceremoniji, kad je dobio "colors". Nikad ne bi pomislio da taj covjek moze pustiti suzu.
Znam to cijeniti.
Ali, uska grupa ljudi koja ce akoBogda formirati klub imaju pripadnost necemu sto nema veze sa moto-sportom, tako da nam je ovo jedan fin vid druzenja i pozitivnog usmjerenja omladine (jesam to fino reko, a :-D ).
Cim dodjem nazad, eto mene do Rajvosa i pogotovo da vidim "Babuku"(Dinu). dino nam je ponudio pomoc i prosle godine, kad smo pokrenuli inicijativu ali, nazalost, obaveze su sprijecile progres. Sada, imamo priliku da se malo vise posvetimo tome, i vjerujem da ce "Babuka" izaci u susret da nas uputi oko administrativnih zavrzlama.

Pozdravi Daysleeper, ostani aktivan na ovoj temi i pomozi nam izmedju ostalog, komentarima i kritikama. Tvoje misljenje se cijeni.

twowheelkamikaza
Phil nema potrebe za zahvaljivanjem, kamikaza je covjek koji vrlo dobro zna termine a ima prijatelje koji ce ga uputiti.

Nema potrebe da se raspravljamo, poenta je popit to pice, nije ni bitno ko ce platit, ha ja ;)
User avatar
phil manzanera
Posts: 720
Joined: 14/07/2005 12:26
Location: Sarajevo

#46

Post by phil manzanera »

A zar se neko raspravlja, samo odgovara na forumski post i daje svoje misljenje.
twowheelkamikaza
Posts: 127
Joined: 12/07/2005 20:53
Location: Sarajevo

#47

Post by twowheelkamikaza »

Vidi Phil,

malo smo otisli daleko sa usporedbom MC klubova i visevijekovnih sukoba i mrznje, jel tako? Gdje ces porediti nase skoro milionske zrtve sa nekim evropskim moto-klubovima?
Ne ide mi se ni u Sekovice ni u Hercegovinu. Pusti na miru i nastradalu sirotinju i ove nase biznismene.
A meni Phil ovdje ne fali problema, jos mi se valja borgat sa "ustasama" i "cetnicima". Pusti belaje, neka ih malo van nase zemlje, za promjenu.

Ja razumijem da je vama (clanovima MC klubova) stalo do postovanja prema oznakama, razumijem da je i nekome u svijetu stalo do postovanja prema nekim oznakama. Lijep je to osjecaj pripadnosti, podrzavam ja to.

Opet ponavljam, da si citao kompletan forum, ne bi postavio post koji si postavio, jer me je Daysleeper prosvijetlio u tom pogledu, vec smo diskutovali na tu temu. Ja sam ti pozitivac u ovoj prici prijatelju, samo se malo vrati i pregledaj forum.
U svakom slucaju, zahvaljujem ti sto si me na fin nacin uputio na eventualne probleme u inostranstvu. Pice akoBogda kad se vidimo u Sarajevu, platice ga brzi ili sporiji (sta god, samo da ima malo takmicarskog duha :) ). Ko god izgubi, bice ispostovan, nece se valjda zavrsit na jednom :-D ? Opet mi nisi odgovorio kojeg si kluba clan?

twowheelkamikaza
User avatar
phil manzanera
Posts: 720
Joined: 14/07/2005 12:26
Location: Sarajevo

#48

Post by phil manzanera »

Sve je OK, obzirom da si PITAO, samo sam zelio da ti pomognem/odgovorim i radi toga sam, slikovitosti radi, uzeo onaj primjer. Mozda nije bio bas najbolji, ali je posluzio svrsi.

Sretno i cuvaj se.
twowheelkamikaza
Posts: 127
Joined: 12/07/2005 20:53
Location: Sarajevo

#49

Post by twowheelkamikaza »

Phil,

nek si se ti nama pridruzio u diskusiji, potrebno je sto vise misljenja.

DaysleepeR, sta mi je sa Babukom? Ima li ga igdje?

Zazelio sam se cevapa pravo, akoBogda, umjesto onog pica ide 20 u cijeli s kajmakom, a vas dvojica sta god hocete (Hodzic - Bascarsija).

twowheelkamikaza
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14667
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#50

Post by DaysleepeR »

Babuku nisam vidio danima, mozda se danas sretnemo, ali i to je pitanje.

Nane mi je pricao scenu s tobom kad si poslije pada vozio dole u bermudama radi rana a gore ful oprema sve zategnuto :D :D

To je bio prizor :)
Post Reply