MC SUPERBIKE - Ostvarljivo u Sarajevu?

Podforum za motocikliste...
twowheelkamikaza
Posts: 127
Joined: 12/07/2005 20:53
Location: Sarajevo

#1 MC SUPERBIKE - Ostvarljivo u Sarajevu?

Post by twowheelkamikaza »

Vozdra raja,

vec sam duze vremena poslovno van grada, surfam netom i primjetim nekoliko web stranica moto-klubova iz BiH, onih iz RS-a, koji promovisu amaterska takmicenja u Open Class/No Limit, SuperStock, SuperSport i ostalim klasama/serijama.
Momci vec godinama organizovano aktivno ucestvuju na otovrenim prvenstvima i amaterskim natjecanjima, uglavnom u Srbiji i Crnoj Gori, ali i sire (Hrvatska, Madjarska, Ceska, Austrija itd).
Veliki sam zaljubljenik sportskih motocikala, pogotovo "kraljevske klase", masina od 1000ccm. Imam namjeru da se ukljucim u amaterska takmicenja u Open Class-u/No Limit i SuperStock seriji.
Nekako mi je truba da se takmicim pod licencom RS-a ili Srbije.
Mislim da je vrijeme da se osnuje MC koji bi predstavljao Sarajevske racer-e u svjijetu amaterskog moto-sporta.
Dosta je motora na ulicama, ne mozemo reci da nam nedostaje para. Istina to je skup sport, isto tako je istina da vecina "sretnika" u gradu koji imaju 25,000Km da kupe respektabilnu SuperStock masinu (R1,GSXR1000K5, ZX10R, CBR1000RR i sl.) djeluje nezainteresovano za sportsko angazovanje (voznja u majici, sorcu, papucama i sa naocalama umjesto kacige na glavi).
Medjutim, isto tako sam siguran da sa adekvatnim pristupom (malo marketinga, malo prezentacije) se moze adekvatno prezentovati ovaj vid sporta (na kraju krajeva, poprilicno je "in" u svijetu, smikerski sport, trebe vole takve dogadjaje, tako da ima sve predispozicije da postane popularan u gradu).
Klub ima svoje prednosti, pogotovo sa finansijskog aspekta (Udruzenje Gradjana ne placa porez na kupovinu osnovnih sredstava poput opreme, guma, ulja, goriva i sl), jer moze legalno primati donacije.
Industrija koja vidi marketinski izazov u ovom sportu je prisutna u BiH (fabrika duhana, pivara, energetska pica, i sl), tako da postoji realna mogucnost sponorstva, makar i u simbolicnom vidu.
Naprimjer, koliko Sarajevska Pivara i FDS daju novca mjesecno na oglasavanje putem medija (radio,tv, dnevne novine, magazini, billboard-i, itd)?
Kako atraktivno bi izgledala ekipa od 7-8 momaka sa kombinezonima, kacigama i masinama obojenih u "Auru", "Sarajevsko Pivo" i sl?
Kada smo u gradu, majice, prsluci i sl?

Volio bih vidjeti komenare na ovu ideju i neke konstruktivne ideje. Ja vec imam nekoliko prijatelja koji su zainteresovani za ovaj vid druzenja i aktivnosti u slobodno vrijeme.
Siguran sam da postoji dovoljan broj momaka (i djevojaka?) koji imaju ideja, volje i energije za ovakav projekt.

twowheelkamikaza





Ticall
Posts: 123
Joined: 21/02/2003 00:00

#2

Post by Ticall »

Vozdra
ideja je dobra i ja je podrzavam maximalno jer sam jedan od motorista u gradu (koji se vozaju u full opremi), ali ne znam kako bi mogao tu realizaciju jer nas ionako osuduju svi zbog ponasanja pojedinaca, Imaces podrske to je sigurno ali pare sponzori i ostale stvari ne znam reba to dobro skontati.
zgembo adislić
Posts: 259
Joined: 14/01/2003 00:00
Contact:

#3

Post by zgembo adislić »

u svakom slucaju nesto sto je potrebno..naravno inicijativu i konkretne postupke morate uciniti vi..obozavaoci i vozaci motocikala..a interesovanja nece nedostajati..puno je tu adrenalina da bi proslo nezapazeno..
twowheelkamikaza
Posts: 127
Joined: 12/07/2005 20:53
Location: Sarajevo

#4

Post by twowheelkamikaza »

Raja,

prvenstveno mi je ideja da vidim odziv sport rider-a na ovu temu.
Koliko vidim, vec je krenulo.
Ima dosta ideja i realnih mogucnosti za brzo pokretanje kluba, medjutim, kao sto sam vec napisao, zelim prikupiti sto je moguce vise ideja, misljenja te ukljuciti entuzijaste u ovaj projekt.

Sad, otvoreno je pitanje, bez ogranicenja u bilo kojem smislu, kako oni koji sebe vide u takvom udruzenju zele ucestvovati u tome?
Takodjer, kako oni koji i bas nisu u "moto-vodama" vide osnivanje ovakvog kluba?
Promocija "sigurne" voznje (mislim na kacigu i ostalu opremu naravno :D , a ne na brzinu), jos jedan vid pozitivnog razloga okupljanja mladih, moguc zacetak i razvoj ovog sporta u nasem gradu?

twowheelkamikaza
User avatar
Bumbar
Posts: 5638
Joined: 06/04/2005 10:46
Location: suncan dan :S

#5

Post by Bumbar »

Red bull ili Red bat? Sarajevsko pivo? kao podrska za pare...clanarina.

Vidi i sa klubovima sirom Bh.
twowheelkamikaza
Posts: 127
Joined: 12/07/2005 20:53
Location: Sarajevo

#6

Post by twowheelkamikaza »

Vidi legendo,

ima dosta ideja vezano za sponzorstvo.
S obzirom da ovo jos niko nije "napao" do sada, moguce je izorganizovati mnogo stvari.
Naprimjer, Corona (Sponzor SUZUKI Factory Racing Team-a) opasno napada trziste BiH, kao nagradu daju putovanje u Italiju na trku WSBK cini mi se. Idu po klubovima sirom BiH, dovode manekenke i trose solidan novac na kampanju.
To je samo jedan od primjera. Ako bi se ovom pristupilo ozbiljno, moglo bi se mnogo toga postici.
I nasi "industrijalci" su skontali da je marketing najcesce presudan u uspjesnoj borbi sa konkurencijom, tako da ima mjesta za nas definitivno.

Hvala za komentar, hajde da rasprostranimo ovu ideju, da vidimo sta raja kaze i da krenemo sa nekom pocetnom organizacijom, u smislu iznosenja misljenja, ideja i konkretnih prijedloga.

twowheelkamikaza
twowheelkamikaza
Posts: 127
Joined: 12/07/2005 20:53
Location: Sarajevo

#7

Post by twowheelkamikaza »

Bumbar,

tek sam sad skont'o da si djevojka.
Fakat, izgleda da ima interesovanja za nesto poput ovog.
Nadam se da ce i djevojke poput tebe imati mogucnost jos jednog nacina zabave i uzivanja pored uobicajenih izlazaka kada se malo organizujemo.

twowheelkamikaza
User avatar
Bumbar
Posts: 5638
Joined: 06/04/2005 10:46
Location: suncan dan :S

#8

Post by Bumbar »

hahahah...vidim...ok je :) :)
twowheelkamikaza
Posts: 127
Joined: 12/07/2005 20:53
Location: Sarajevo

#9

Post by twowheelkamikaza »

Ispricao sam svoje planove jednom prijatelju, biznismenu, koji je pored podrske u ostvarivanju odredjenih kontakata sa potencijalnim sponzorima, vidio i finansijski potencijal.

Kako nasa urbana kultura maksimalno stimulise izlaske, sate, dane i mjesece proveden u bastama, kaficima i klubovima, on je zamislio otvorenje kluba koji bi bio mjesto okupljanja bikera, razlicitih usmjerenja (cruiser-i, chopper-i, sportski motori).
Iako naizgled nespojivo, uz malo truda je moguce okupiti sve bikere na jednom mjestu.
Prvenstveno, mjesto za parkiranje motora, po mogucnosti blizu mjesta gdje vlasnik motora sjedi, i definitvno vizuelni kontakt je obavezan.
Drugo, rock i druga vrsta "normalne" muzike (bez papanluka) i velik izbor i povoljna cijena piva (to je za ove usmjerene prema malo sporijoj i komfornijoj "zadavi"). Za nas, koji letimo nisko :D , bitnije je da imamo Red Bull i sl. po promotivnim cijenama (najbitnije da je hladno), sprej za lanac i sredstvo za ciscenje vizira :-D .
Trece, mala moto-praonica u blizini, koja bi sigurno radila ko sat, jer smo bolesnici kad je u pitanju glancanje ljubimaca.
Mali kompresor za pumpanje guma, set alata i sl. bi za vrijeme sezone privukao mnogo bikera, a kad si vec tu, definitvno ide "fuka, sok, i neki sendvic".

stga mislte sta bi trebao imati takav klub, takvo mjesto za izlazak?

Bumbar, imas li ti komentar, iz zenskog ugla :) ?
User avatar
Bumbar
Posts: 5638
Joined: 06/04/2005 10:46
Location: suncan dan :S

#10

Post by Bumbar »

hahaha...meni ne zvuci lose :-) dapace :)
twowheelkamikaza
Posts: 127
Joined: 12/07/2005 20:53
Location: Sarajevo

#11

Post by twowheelkamikaza »

Dobro Pcelice Majo :),

vidim da ti se svidja, ali hajde ovako:
S obzirom da je ovo slozen, ozbiljan projekt :roll: , mnogo su bitna misljenja djevojaka poput tebe.

Sta bi ti voljela vidjeti u jednom takvom klubu? Nije da nam fali ideja, ali bilo bi lijepo znati unaprijed sta raja vole.
U smislu, sta je bitno, lokacija, muzika, interijer, i sl.
Vidim da ti se svidja ideja, jer opet to je nesto novo, nesto sto nas grad nema, jer sve ostalo su "improvizovana" mjesta okupljanja (vec postojeci, uobicajeni klubovi ili kafane)
Bas zbog toga, nas par koji zelimo ovo ostvariti bi voljeli znati sta bi, pored bikera :-D , privuklo djevojke poput tebe u takav prostor?

twowheelkamikaza
User avatar
Bumbar
Posts: 5638
Joined: 06/04/2005 10:46
Location: suncan dan :S

#12

Post by Bumbar »

twowheelkamikaza wrote:Dobro Pcelice Majo :),

vidim da ti se svidja, ali hajde ovako:
S obzirom da je ovo slozen, ozbiljan projekt :roll: , mnogo su bitna misljenja djevojaka poput tebe.

Sta bi ti voljela vidjeti u jednom takvom klubu? Nije da nam fali ideja, ali bilo bi lijepo znati unaprijed sta raja vole.
U smislu, sta je bitno, lokacija, muzika, interijer, i sl.
Vidim da ti se svidja ideja, jer opet to je nesto novo, nesto sto nas grad nema, jer sve ostalo su "improvizovana" mjesta okupljanja (vec postojeci, uobicajeni klubovi ili kafane)
Bas zbog toga, nas par koji zelimo ovo ostvariti bi voljeli znati sta bi, pored bikera :-D , privuklo djevojke poput tebe u takav prostor?

twowheelkamikaza

Hm...hm...sto se lokacije tice...da ne bude negdje bogu iza tregera da mozemo doci i mi smrtnici koji cipelarimo. (dok ne diplomiramo i dobijemo motor :D ako Bog da), ali ne previse istureno da postane trendi mjesto. Jos samo fale tipovi sa pramencicima tu :shock: .
Muzika...rock, metal :D mislim zar bi i mogla biti neka druga.
Interijer...hm...mislim da nema tople vode tu... :-)

Naravno...i meni procenat od zarade i free pica :D :D hahaha...
btw. od piva molim da bude i Preminger :D
Mozete napraviti i majice i nabaciti kakvu ideju da se moze kupiti i oprema. :-)

Eto tako... :D
twowheelkamikaza
Posts: 127
Joined: 12/07/2005 20:53
Location: Sarajevo

#13

Post by twowheelkamikaza »

Drugarice Majo,

da smo u jos uvijek u Partiji, ja bi te odlikovao :-D .

vidim ti si opasno nalozena na bike.
Vidis, jedan od nasih ciljeva (nije suplja) bi bio popularizacija moto-sporta u smislu da organizujemo skolu, ali skolu sportske voznje (pista, slider na stazi, pravi izazov).
Djevojke su dobro dosle, pogotovo sto bi pojava djevojaka "u kozi " udarila na ego "novih momaka", koji bi se od samog pocetka usmjerili na pozitivne stvari.

Danas smo lagano krenuli u razgovor sa advokatom oko registracije Udruzenja Gradjana, kotrljamo se. Ukoliko bude vise svijetlih primjera poput tebe drugarice Majo, ovo ce krenuti vrlo brzo akoBogda.
Ako znas jos nekoga slicnih ubijedjenja, usmjeri ga/je ovamo!

SMRT FASIZMU - SLOBODA NARODU!! :-D
User avatar
Bumbar
Posts: 5638
Joined: 06/04/2005 10:46
Location: suncan dan :S

#14

Post by Bumbar »

twowheelkamikaza wrote:Drugarice Majo,

da smo u jos uvijek u Partiji, ja bi te odlikovao :-D .

vidim ti si opasno nalozena na bike.
Vidis, jedan od nasih ciljeva (nije suplja) bi bio popularizacija moto-sporta u smislu da organizujemo skolu, ali skolu sportske voznje (pista, slider na stazi, pravi izazov).
Djevojke su dobro dosle, pogotovo sto bi pojava djevojaka "u kozi " udarila na ego "novih momaka", koji bi se od samog pocetka usmjerili na pozitivne stvari.

Danas smo lagano krenuli u razgovor sa advokatom oko registracije Udruzenja Gradjana, kotrljamo se. Ukoliko bude vise svijetlih primjera poput tebe drugarice Majo, ovo ce krenuti vrlo brzo akoBogda.
Ako znas jos nekoga slicnih ubijedjenja, usmjeri ga/je ovamo!

SMRT FASIZMU - SLOBODA NARODU!! :-D

Moze li i samo drugarice Bumbar...a ne Majo...odmah gledam kakve mi jaranica ima veze s tim :-)

Interesantno...nocne trke :D ...
Ja se inace uvrgnem na tatu u pogledu tih stvari.
Hm...pojava djevojaka u kozi...hajd dobro.
Kakav odnos planirate sa drugim klubovima u BiH...ako se ne varam ima ih par u saraju...
hahaha...usmjeravam odmah...primljeno k znanju :D
twowheelkamikaza
Posts: 127
Joined: 12/07/2005 20:53
Location: Sarajevo

#15

Post by twowheelkamikaza »

Drugarice Bumbar,

kad god ja spomenem ovaj nadimak, pomislim na svog jarana :-D , pa mi ovaj atribut "drugarica" zvuci malo sega..
Ja sam sad pricao sa jednim od istomisljenika, puni smo entuzijazma i vjerovatno cemo registrovati klub najdalje pocetkom Augusta.
Ostatak ekipe trazi pogodnu lokaciju za klub, vrlo je bitan "feedback" od buducih clanova ( kako napadan nacin regrutacije :-D ), da startujemo kvalitetno.
Kad sam spomenuo djevojke u kozi, mislio sam na kozne kombinezone i zastitnu odjecu koja je daleko od onog sto djevojke zamisljaju.
Na curama izgleda super, poznati svjetski dizajneri pomazu prilikom izrade modela, tako da pored odlicne zastite, djevojke izgledaju super u njima (check http://www.dainese.com)
Vec imamo kontakt sa vise zastupnika opreme kod kojih smo ostavili brdo para, u sklopu kluba cemo imati mogucnost kupovine opreme bez poreza (fina usteda) za clanove kluba na rate (ma institucija smo vec, casna pionirska :lol: ).
Fakat, opasno smo se nalozili na ovo, a poprilicno smo ozbiljni momci (i djevojke, nadam se :-D ) i ne gubimo vrijeme na stvari koje ne mislimo odraditi do kraja.

Idemo dalje, da vidimo koliko nas tvojih drugarica (i drugova?) podrzava u svemu ovome.

twowheelkamikaza
User avatar
Bumbar
Posts: 5638
Joined: 06/04/2005 10:46
Location: suncan dan :S

#16

Post by Bumbar »

Nhahaha...
Ne znam koliko mojih drugarica i drugara...ja sam jos u fazi da molim mamu da mi kupe motor kad diplomiram za par godina. :D
rekoh...da pocnem ranije :)...

molim u clanstvo i osobe bez motora :-)
twowheelkamikaza
Posts: 127
Joined: 12/07/2005 20:53
Location: Sarajevo

#17

Post by twowheelkamikaza »

Legendo,

ne moras imati bike da bi bila clan kluba, pogotovo sto je vrlo malo djevojaka koje "have guts" da sjednu na bike. Mislim, bez onog "celavog kriminalca u papucama i sorcu, sa naocalama na glavi" na prednjem sjedistu, kako nas raja opisuje.
Izuzetno smo dobri sa vecinom sa svim bikerima koje poznajemo, koji su aktivni u gradu. Konkretno mislim na raju iz "MC Rajvosa" i "MC Sarajevo Bikers Club".
Istina, postoji tu malo precutnog posmjeha i "komentara" kad proletimo kroz grad, ali sve to normalno. Mislim, oni imaju jasnu "percepciju" sta mi vidimo kroz vizir kad pocnemo malo "divljati", pa je malo cudno otkud transformacija iz " finih, pametnih i odgovornih mladica ", u "idiote" :D .
Pokretanje ovog kluba jeste nas novi izazov da prenesemo taj adrenalin na pistu.
Ali istina je, uvijek ces cuti ponocno opustanje kroz grad. Uvijek ce biti bliskog mimoilazenja u gradu, pri velikoj brzini. Uvijek ce biti "ganje" kroz grad.
Ne pokusavamo da se dokazujemo nikome. Samo zivimo na brzim frekvencijama, to je sve :-) .

Sto se tice muntanja roditelja, ne sekiraj se. Bice interesantna promocija, mislim da ti nikad nece dati da sjednes na bike :-D. Zato je bolje, tisina ispocetka i onda na foru, diploma i daj Yamahu R6.
Do tada, stelices se na jednom od nasih masina.

twowheelkamikaza
LeKo
Posts: 1489
Joined: 07/05/2004 12:52
Location: AP

#18

Post by LeKo »

Ala je zacataste nabrzaka, no nebitno od mene puna podrska i cim bude klub u funkciji eto me da postanem clan, a o ostalom cemo kada to postanem ;)
Ticall
Posts: 123
Joined: 21/02/2003 00:00

#19

Post by Ticall »

Evo i mene opet citam ovo i nemogu da vjerujem da ce nesto biti od toga ideja extra malo nas jebe sto nemamo nigdje kakvu stazi mislim da bi se i to trebalo ubaciti u plan da se sa svim klubovima i MOTO i AUTO proba nesto skontati, ovo ostalo sve extra zvuci ionako se sad ova neka normalna raja skuplja u parkusi tako da jedno takvo mjesto sigurno treba (samo da nepocnu dolaziti znas vec ko i oni likovi sa pricama ja ga nagazio 150 vidim havera kazem mu djesi sta ima :D mislim smijesno)

Nego cire ti meni citam onu drugu temu temu koji motor vozis jel se i ja vrtim po gradu pa reko mozda se znamo.
Ja ti vozim Yamahu R6 crnu
pozdrav
User avatar
Bumbar
Posts: 5638
Joined: 06/04/2005 10:46
Location: suncan dan :S

#20

Post by Bumbar »

twowheelkamikaza wrote:Legendo,

ne moras imati bike da bi bila clan kluba, pogotovo sto je vrlo malo djevojaka koje "have guts" da sjednu na bike. Mislim, bez onog "celavog kriminalca u papucama i sorcu, sa naocalama na glavi" na prednjem sjedistu, kako nas raja opisuje.
Izuzetno smo dobri sa vecinom sa svim bikerima koje poznajemo, koji su aktivni u gradu. Konkretno mislim na raju iz "MC Rajvosa" i "MC Sarajevo Bikers Club".
Istina, postoji tu malo precutnog posmjeha i "komentara" kad proletimo kroz grad, ali sve to normalno. Mislim, oni imaju jasnu "percepciju" sta mi vidimo kroz vizir kad pocnemo malo "divljati", pa je malo cudno otkud transformacija iz " finih, pametnih i odgovornih mladica ", u "idiote" :D .
Pokretanje ovog kluba jeste nas novi izazov da prenesemo taj adrenalin na pistu.
Ali istina je, uvijek ces cuti ponocno opustanje kroz grad. Uvijek ce biti bliskog mimoilazenja u gradu, pri velikoj brzini. Uvijek ce biti "ganje" kroz grad.
Ne pokusavamo da se dokazujemo nikome. Samo zivimo na brzim frekvencijama, to je sve :-) .

Sto se tice muntanja roditelja, ne sekiraj se. Bice interesantna promocija, mislim da ti nikad nece dati da sjednes na bike :-D. Zato je bolje, tisina ispocetka i onda na foru, diploma i daj Yamahu R6.
Do tada, stelices se na jednom od nasih masina.

twowheelkamikaza
hahaha..hvala, hvala...
Tatu obavezno moram na promociju dovesti :D
twowheelkamikaza
Posts: 127
Joined: 12/07/2005 20:53
Location: Sarajevo

#21

Post by twowheelkamikaza »

Raja,

drago mi je da se vec okupljamo.
Nazalost, dosta raje rijetko ili nikako koriste net, tako da ne mogu aktivno ucestvovati u diskusiji.
Ticall, ja sam unazad godinu i pol vozio 4 motora, idemo redom:
- 1999 Honda SuperBlackBird 1100 XX, crna
- 2000 Yamaha R1, crvena sa Akrapovic Slip-on auspuhom
- 2003 Yamaha R6 Limited Edition, zuto-crna sa dosta dodatne opreme
- 2004 Yamaha R1, Crno siva
Ja mislim da sam te vise puta vidio na Carsiji, kod Hodzica i na tim mjestima.
Ti vozis onu novu verziju R6, potpuno crna, ne siva. Izgleda pravo dobro.
Sto se tice staze, Banjaluka je otvorena, staza nije losa, non-stop nesto doradjuju i poboljsavaju na pisti iz godine u godinu.
Grobnik je blizu, Hungaroring nije daleko (skoro kao Grobnik), sve je lako kad nas ima dovoljno, kad imamo volje i kad se organizujemo.
Definitvno nije suplja, ovo je ideja koja se "vuce" vec skoro dvije godine, samo nikad nismo imali dovoljno vremena za to.
I sada je malo otezano, jer ja sam van BiH, ali smo skontali modus kako ce to funkcionisati., uz aktivno ucesce svih clanova kluba.
Svi clanovi kluba su mladi, ali ozbiljni momci, tako da nismo htjeli trositi vrijeme na neesto sto smo znali da necemo imati vremena ni mogucnosti zavrsiti do kraja. Sad je malo povoljnija situacija.

Bumbar, Partija vjeruje u tebe, definitivno te ocekujemo i molim te da se jos prijateljica i drugova sa tvoje strane ukljuci (to je naredjenje drugarice! :D ). Tatu prepusti nama, smeksacemo ga na nas nacin, samo nemoj da mama bude prisutna, prebice ti tatu :lol:.

Konkretno, pored misljenja, zelio bih cuti sta oni koji se vide u takvom klubu zele vidjeti, po pitanju osnovih ciljeva (evo me ko partijski komesar, citas li ovo Bumbar!?). Da ne supljiram, mislim na aktivnosti (treninzi, promocije, pred-marketinske aktivnosti pri trazenju sponzora, ucestvovanje na amaterskih utrkama, mala skola voznje sportskih motora, itd.).
Grb (popularno "colors"), sta bi trebalo da sadrzi idejno rijesenje.
Ako neko zna za kakvu finu lkokaciju za klub o kojem sam vec pisao, dajte na forum. Dole imamo momke koji ce to otici provjeriti i popricati sa gazdama oko dogovora.
Postoje dvije opcije registracije, mada je nebitno kako ce to ici.
Jedna ide nezavisno na UG, druga na Sportsku Akademiju (ne srednja skola, nego novoformirana sportska akademija u Sarajevu koja ima sekcije borilackih sportova, padobranstva, paragliding-a, sportskog i prakticnog/taktickog streljastva, itd).

Da cujem ideje?

twowheelkamikaza
twowheelkamikaza
Posts: 127
Joined: 12/07/2005 20:53
Location: Sarajevo

#22

Post by twowheelkamikaza »

Leko,

drago mi je da si se prikljucio temi.
Prati diskusiju, i bices obavjesten kada budemo krenuli sa konkretnim radom.
Cim registrujemo klub i pronadjemo prostorije, moji prijatelji imaju ozbiljne planove oko otvaranja "Biker's Club-a", mjesta okupljanja svih sarajevksih biker-a, mislim na raju koja su orjentirana prema "cruiser-ima" , "chopper-ima" i naravno, prema nama koji gajimo ljubav prema "niskoletecim aparatima".

Volio bi cuti tvoje komentare na daljnju konstruktivnu diskusiju oko formiranja kluba, i naravno sugestije i prijedlozi su vise nego pozeljni.

twowheelkamikaza
Ticall
Posts: 123
Joined: 21/02/2003 00:00

#23

Post by Ticall »

Sve se slazem i podrzavam ja ci ti reci moje iskustvo sto odbija mene i moju raju i jos bikera sto znam od klubova to su neke obaveze sto ti predsjednik naredi da se mora ici negdje na neku motorijadu ili nesto a tebi se neide ili sta ja znam i onda svi digu nos ili neke uprave kluba sastanci svaka 3 dana moras doci nesmijes izostajati jer su te klubove osnovali neka 2-3 jarana i mora biti po njihovom kontas vjerovatno sta hocu da ti kazem ,znam da su te neke stvari obavezne ali treba biti malo fleksibilan.

I da crna je skroz mi YAMAHA U MENE :D uzeo sam je novu ove godine i da vrtim se po carsiji jer mi sestra stanuje na vratniku a imam havera sto ima radnju pored hodzica tako da si vjerovatno to mene vidio, a i ovaj haver je isto motorista tako da nas ima jest malo na internetu ali bi se ta ideja cim bi krenula rasirila po cesti :D
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14667
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#24

Post by DaysleepeR »

Ticall wrote:Sve se slazem i podrzavam ja ci ti reci moje iskustvo sto odbija mene i moju raju i jos bikera sto znam od klubova to su neke obaveze sto ti predsjednik naredi da se mora ici negdje na neku motorijadu ili nesto a tebi se neide ili sta ja znam i onda svi digu nos ili neke uprave kluba sastanci svaka 3 dana moras doci nesmijes izostajati jer su te klubove osnovali neka 2-3 jarana i mora biti po njihovom kontas vjerovatno sta hocu da ti kazem ,znam da su te neke stvari obavezne ali treba biti malo fleksibilan.
Ovo sto si napisao za klubove je stvar koja je od kluba do kluba i do tebe je hoces li izraziti zelju da se pridruzis klubu u kojem ce te neko tjerati na nesto.
Cim registrujemo klub i pronadjemo prostorije, moji prijatelji imaju ozbiljne planove oko otvaranja "Biker's Club-a", mjesta okupljanja svih sarajevksih biker-a, mislim na raju koja su orjentirana prema "cruiser-ima" , "chopper-ima" i naravno, prema nama koji gajimo ljubav prema "niskoletecim aparatima".
twowheelkamikaza,

ozbiljni klubovi imaju nesto sto se zove "Club House" gdje pripadnici tog kluba provode svije vrijeme, tako da sumnjam da ce buduci Biker's Klub biti konstantni hangaround svih klubova, ali sto se tice svracanja na kafu, svakako se to radi u kafanama koje nemaju ni izbliza bajkerski prefiks pa zasto nebi tamo.

Ja licno bih bio tamo svaki dan kad sam u gradu.
twowheelkamikaza
Posts: 127
Joined: 12/07/2005 20:53
Location: Sarajevo

#25

Post by twowheelkamikaza »

Ticall wrote:Sve se slazem i podrzavam ja ci ti reci moje iskustvo sto odbija mene i moju raju i jos bikera sto znam od klubova to su neke obaveze sto ti predsjednik naredi da se mora ici negdje na neku motorijadu ili nesto a tebi se neide ili sta ja znam i onda svi digu nos ili neke uprave kluba sastanci svaka 3 dana moras doci nesmijes izostajati jer su te klubove osnovali neka 2-3 jarana i mora biti po njihovom kontas vjerovatno sta hocu da ti kazem ,znam da su te neke stvari obavezne ali treba biti malo fleksibilan.

I da crna je skroz mi YAMAHA U MENE :D uzeo sam je novu ove godine i da vrtim se po carsiji jer mi sestra stanuje na vratniku a imam havera sto ima radnju pored hodzica tako da si vjerovatno to mene vidio, a i ovaj haver je isto motorista tako da nas ima jest malo na internetu ali bi se ta ideja cim bi krenula rasirila po cesti :D
Ticall,

mi formiramo klub najvise iz razloga okupljanja istomisljenika u smislu odabira vrste motocikla, nacina eksploatacije (sport, kombinacija sport-merak, prevozno sredstvo, nacin zivota).
Sto vise razmjenjujemo iskustava i ideja, vise cemo iskristalisati koji potencijalni clanovi kluba vide sebe u takvom udruzenju.
Generalno, jedini preduslovi koje smo zamislili jeste ljubav prema sportskim masinama, preusmjeravanje na moto-sport u bliskoj buducnosti (brzina i budalastine na pisti, uzivanje i samo ponekad budalastine na cesti :D , jebiga samo sam iskren i realan).
Da ne supljiram, definitivno NIKAKVA ogranicavajuca pravila. Sloboda jeste jedan od sinonima biker-a, svako odgovara za svoje postupke, moralno prvestveno pa onda krivicno itd.
Nema obaveza. Motorijada, takmicenje, treninzi, sve u skladu sa licnim obavezama i zivotnim prioritetima.
Naravno, timski, klupski duh treba da preovlada u situacijama kada ti je mrsko ispostovat raju koja idu na neki moto-skup, jer zele tvoje prisutvo kao clana kluba.
Opet, nema obaveza, sloboda mrtva.
Svi sjednemo skupa, prezentiramo grubi plan aktivnosti i kod ponasanja (nema j.....ma... drugovima milicajcima kad si pod "bojama" kluba, nosi lacigu kad si pod "bojama" kluba i sl.) i onda slijedi konstruktivna diskusija da vidimo sta vecina prihvata. Definitivno, nema zloupotrebe "boja" kluba ni u kom smislu, to bi bilo jednio pravilo.
Kad ides da se mlo "ispraznis", skini velcro (i to smo isplanirali :D ) amblem sa rukava jakne ili kombinezona i radi sto zelis. Lako i jednostavno.
Kad smo pod "bojama", po dogovoru :D (sta god to znacilo, svi smo pomalo buntovnici)
NE znam kako je u drugim klubovima, jer nikad nisam bio clan jednog.
Mi ovo zamisljamo kao "freestyle" klub. Klub urbane, moderne generacije.

Idemo naprijed Ticall
Post Reply