Mayweather vs McGregor

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Tomahawk11, Charuga

nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#401 Re: Mayweather vs McGregor

Post by nema me tamo »

Ovdje je pametan bio ovo je onaj period kad sam i ja reko gotovo je i onda je poceo da trci okolo..

Ma da je pametan i dalje sad se oprosti i cao imas oko 150 miliona rijesi tim i cao.
User avatar
Daryl Dixon
Posts: 6466
Joined: 18/06/2014 01:09
Location: Šeher Sarajevo

#402 Re: Mayweather vs McGregor

Post by Daryl Dixon »

User avatar
malakh
Posts: 7178
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#403 Re: Mayweather vs McGregor

Post by malakh »

@konektovan buraz u svakom borilačkom sportu ima krvi, od karatea, judoa, k1, boksa pa do mma. ja ne znam šta ti gledaš i koliko pratiš mma, ali naprosto nije tačno da u svakoj mma borbi ima krvi i u prosjeku puno je više borbi u kojima ne bude toliko krvi. ti si od toga napravio klaonicu što je presmiješno.

npr. ne znam koliko pratiš judo, ali pogledaš jedan judo turnir i tamo finalne mečeve i vidiš koliko krvi ima po bijelom kimonu. a udaraca nigdje. znači i judo je klaonica po tvom? :lol: :lol:

i samo ne znam šta bi rekao za pride jer tu kada je borac na podu prijeti mu opasnost da primi koljeno u glavu ili da ga neko dobro nagaza petom po glavi, a u mma postoje kakva takva pravila i dok je borac na koljenima, ne smije ga udariti nogom u glavu.

znači malo ozbiljnosti kada spominješ jedan od najpopularniji sportova na svijetu.

da se vratim na floyda. za mene lično je conor pobjednik i to iz nekoliko razloga. kao amater je sa šampionom izdržao 10 rundi (možda da se nije onoliko potrošio u prve tri runde, izdržao bi do kraja), dobro je mlatarao rukama mada nema nikakve ručne tehnike za boks meč, ulazio je sa profesionalcem u otvorenu razmjenu udaraca i na kraju uopće nije bio oboren i nije mi jasno što je borba bila prekinuta. sudija je trebao pustiti, pa neka ga onaj našaketa i obori i sudija odborji do 10 i pobjedi kako treba.

gledam meč joshua - kličko i marišu se opasno i nijedan se ne saginje i postavlja potiljak da ga protivnik udari, kličko - čisora, mlavi ga kličko, rastura ga, a onaj se ne savija, čisora - haye isto tako, a floyd se bori sa amaterom i najmanje 15 puta se sageo ko pičkica. i to je još jedan razlog što je conor za mene pobjednik. momak otvoreno ušao u borbu da se pošaketa, a onaj ko fol šampion taktizira i saginje se da ga conor udari u potiljak i da bude diskvalifikovan.

i onda poslije svega neki gotive floyda.

nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#404 Re: Mayweather vs McGregor

Post by nema me tamo »

Ma kakvi niko ne gotivi Flojd, a nakon sinoc ga jos mrze i nikad ga niko nece gledati kao top 3 recimo..

Upravo sto kazes da se nije istrosio u prve 3 mogao bi hladno do zadnje izdrzati kao Pakjao, a to sve govori o boksu!
Samprotivsviju
Posts: 6411
Joined: 03/12/2011 13:10

#405 Re: Mayweather vs McGregor

Post by Samprotivsviju »

malakh wrote: gledam meč joshua - kličko i marišu se opasno i nijedan se ne saginje i postavlja potiljak da ga protivnik udari, kličko - čisora, mlavi ga kličko, rastura ga, a onaj se ne savija, čisora - haye isto tako, a floyd se bori sa amaterom i najmanje 15 puta se sageo ko pičkica. i to je još jedan razlog što je conor za mene pobjednik. momak otvoreno ušao u borbu da se pošaketa, a onaj ko fol šampion taktizira i saginje se da ga conor udari u potiljak i da bude diskvalifikovan.

i onda poslije svega neki gotive floyda.

Gledaj ne znam koliko pratis boks i Floyda...ali Floyd je oduvijek bio poznat kao bokser na granici sa pravilima, pa i cesto prelazio....gledalo mu se cesto kroz prste.... uvijek je koristio sva sredstva kako bi dosao do pobjede pa cak ispao i najveci supak, svaki sport ima svog Floyda

Evo naprimjer protiv Victora Ortiza

Zato ja njega nikad ne mogu staviti u ravan sa velikanima...jer npr Tyson kad je god napravio glupost, bio je kaznjen

Ovaj lik se kroz karijeru toliko puta provukao da je to nevjerovatno...npr protiv Castilla...Floyd je izgubio, svaki strucnjak sportski ce reci da je Castillo dobio mec...medjutim sudije su glasale za Floyda

User avatar
Hasan006
Posts: 686
Joined: 14/06/2015 20:45

#406 Re: Mayweather vs McGregor

Post by Hasan006 »

Conor je uvukao nos gdje mu nije mjesto i dobio po njemu, to je to. Jest da je opet zgrnuo hrpu love, ali ipak Floyd završava karijeru na najjači način, 50-0 porazom protiv svjetskog MMA šampiona :D
aratet
Posts: 3142
Joined: 26/07/2016 12:33

#407 Re: Mayweather vs McGregor

Post by aratet »

_BataZiv_0809 wrote:
leškarenje wrote:
malakh wrote:daj ne serite. lik koji je klasicni mma borac se borio po klasicnim boks pravilima i ovdje se vodi polemika da je mogao pobijediti najboljeg boksera na svijetu. haj da se borio protiv nekog prosjecnog boksera, pa da covjek nesto i prokomentarise.

polozaj ruku mcgregora i taj niski gard, zahvati, udarci u potiljak, cekici neki i to je sve dokaz da lik nije bokser i da se bas i ne razumije u boks.

fin mec, malo neobican, a conoru svaka cast jer je pristao na sve ovo i fino zaradio. naravno da floyd nece prihvatiti mec po mma pravilima, jer se na njemu vidi da nema muda za to, a i svjestan je da bi ga u nosilima iznijeli iz oktagona.
:thumbup:
Upravo.
Pristao bi da ce zaraditi jedno 50x vise nego u boksu.
Zasto bi ovako pristao na zaradu manju 50x da bi se borio u jednom smijesnom sportu?
User avatar
leškarenje
Posts: 17455
Joined: 30/12/2010 20:49
Location: Sa druge strane

#408 Re: Mayweather vs McGregor

Post by leškarenje »

Bilo bi tu love mozda i vise nego sinoc,ali valja stisnuti muda pa uci u oktagon :izet: mozda,kazem mozda da bi stajao na nogama jednu minutu i da bi nakon borbe pola para potrosio da sredi onu svoju odvratnu facu :thumbup:
aratet
Posts: 3142
Joined: 26/07/2016 12:33

#409 Re: Mayweather vs McGregor

Post by aratet »

Pryda wrote:
Mozes li obrazloziti boldirano ili samo lupas gluposti?

MMA realniji sport od boksa 10 puta, prosjecan mma borac bi nokautirao na ulici sve top boksere u najboljim godinama. A u borilackim vjestinama je najbitnije ko zadnji stoji zar ne?
bi
Djelimicno si upravu, MMA fajter bi imao prednost ukoliko bi se zakacili negdje u kaficu pa izasli negdje na ulicu gdje ima prostora da se posoraju, ali zato da se zakace u kaficu i tu se posoraju, MMA fighter na malom prostoru nebi imao sansi.
aratet
Posts: 3142
Joined: 26/07/2016 12:33

#410 Re: Mayweather vs McGregor

Post by aratet »

leškarenje wrote:Bilo bi tu love mozda i vise nego sinoc,ali valja stisnuti muda pa uci u oktagon :izet: mozda,kazem mozda da bi stajao na nogama jednu minutu i da bi nakon borbe pola para potrosio da sredi onu svoju odvratnu facu :thumbup:
Floyd nije nokauer, plus je manji od Connora, zato je boks mec toliko dugo trajao, to su mogli svi predvidjeti.
Da je recimo Gennady Golovkin boksao protiv Connora svaka sekunda u ringu bi mu bila premija.
User avatar
leškarenje
Posts: 17455
Joined: 30/12/2010 20:49
Location: Sa druge strane

#411 Re: Mayweather vs McGregor

Post by leškarenje »

aratet wrote:
leškarenje wrote:Bilo bi tu love mozda i vise nego sinoc,ali valja stisnuti muda pa uci u oktagon :izet: mozda,kazem mozda da bi stajao na nogama jednu minutu i da bi nakon borbe pola para potrosio da sredi onu svoju odvratnu facu :thumbup:
Floyd nije nokauer, plus je manji od Connora, zato je boks mec toliko dugo trajao, to su mogli svi predvidjeti.
Da je recimo Gennady Golovkin boksao protiv Connora svaka sekunda u ringu bi mu bila premija.
Ti druze ocito ne kontas,Conor nije bokser :roll: i ovo mu je prvi boks mec u zivotu....
aratet
Posts: 3142
Joined: 26/07/2016 12:33

#412 Re: Mayweather vs McGregor

Post by aratet »

leškarenje wrote:
aratet wrote:
leškarenje wrote:Bilo bi tu love mozda i vise nego sinoc,ali valja stisnuti muda pa uci u oktagon :izet: mozda,kazem mozda da bi stajao na nogama jednu minutu i da bi nakon borbe pola para potrosio da sredi onu svoju odvratnu facu :thumbup:
Floyd nije nokauer, plus je manji od Connora, zato je boks mec toliko dugo trajao, to su mogli svi predvidjeti.
Da je recimo Gennady Golovkin boksao protiv Connora svaka sekunda u ringu bi mu bila premija.
Ti druze ocito ne kontas,Conor nije bokser :roll: i ovo mu je prvi boks mec u zivotu....
Kontam ja odlicno.
Bokser bi jednako dobro prosao u MMA, koliko bi MMA borac prosao dobro u boksu, to su cinjenice jer se traze razliciti skillovi koje jedni, a i drugi treniraju citav zivot da bi ih se moglo pobijediti za par mjeseci vjezbanja.
Samo mi je smijesno, ovo sto uzimati za primjer da bi MMA borci mogli izdrzati vise rundi jer se zna da u boksu imas dosta tehnicara koji upravo zele da se ide u duze meceve, jedan od njih je FLoyd, a isto tako imas boksere koji zele sto prije zavrsiti, kao npr. Tyson, Joshua, Golovkin itd.
Pored ovih prvih MMA fighter ima sansi da izdrzi mec, ali to nista ne znaci ako se ne pokaze tehnika, protiv drugi nebi ni runde izdrzao, isto kao sto ni bokseri nebi u MMA izdrzali.
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#413 Re: Mayweather vs McGregor

Post by nema me tamo »

Fazon je sto bi izdrzali dok ovi drugi ne bi niti jednu rundu. :lol:
Samprotivsviju
Posts: 6411
Joined: 03/12/2011 13:10

#414 Re: Mayweather vs McGregor

Post by Samprotivsviju »

nema me tamo wrote:Fazon je sto bi izdrzali dok ovi drugi ne bi niti jednu rundu. :lol:
Pa normalno da bi sama pravila u oba sporta su takva da u boksu dozvoljava da nastavis i kad si u knock downu..krene brojanje

U MMA sudija prekida borbu ako borac dobije knock down

Zato i smatraju boks brutalnijim sportom, jer dobijes batina i batina...u MMA sudija prekida nakon tap outa ili cim vidi da je nokautiran

https://www.badlefthook.com/2015/11/6/9 ... s-than-mma
cassius
Posts: 3943
Joined: 29/06/2014 07:53

#415 Re: Mayweather vs McGregor

Post by cassius »

Samprotivsviju wrote:
nema me tamo wrote:Fazon je sto bi izdrzali dok ovi drugi ne bi niti jednu rundu. :lol:
Pa normalno da bi sama pravila u oba sporta su takva da u boksu dozvoljava da nastavis i kad si u knock downu..krene brojanje

U MMA sudija prekida borbu ako borac dobije knock down

Zato i smatraju boks brutalnijim sportom, jer dobijes batina i batina...u MMA sudija prekida nakon tap outa ili cim vidi da je nokautiran

https://www.badlefthook.com/2015/11/6/9 ... s-than-mma
Ja , ali u mma kad si u knockdownu, borac ima pravo da te udari jos koji put dok sudija ne prekine :D u boxu se broji cim budes malo uzdrman.
Smijesno je poredit stvarno, mma preuzima stafetu od boxa i to je to. Samo romantici to nece priznat , dok se ne desi za koju godinu jos.

Ova borba je dokaz da jedan kvalitetan mma borac moze izdrzat u boxu, koliko toliko. Dok jedan boxer nema sta trazit u mma. Cinjenice.
User avatar
muhafuca
Posts: 5460
Joined: 14/03/2012 00:06

#416 Re: Mayweather vs McGregor

Post by muhafuca »

Ja jos uvijek ipak mislim da je Conor njega mogao nokautirati, samo da ga je dobro zakacio :D

Nema ovaj Floyd pojma - Da ga je Conor kako zna dokacio ljevicom osjetio bio to - al imao srece :D

Opala koncentracija Conoru - sta li, mora da mu je mali bio prehladjen ili nesto tako inace bi on njega ... uh :D
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#417 Re: Mayweather vs McGregor

Post by nema me tamo »

Mozda bi i mogao nesto uradit da je prvu rundu isao na sve ili nista...

Zato kad ga ne bi uspio u tom scenariju da sjebe onda bi u drugoj rundi vec bio nokautiran..
Ma 10 rundi je opstao zadao vise udaraca od onog Mannija i sta moze vise ocekivat covjek koji voli MMA,,
User avatar
SpecialOffer
Posts: 2598
Joined: 16/05/2015 12:49

#418 Re: Mayweather vs McGregor

Post by SpecialOffer »

aratet wrote:
Pryda wrote:
Mozes li obrazloziti boldirano ili samo lupas gluposti?

MMA realniji sport od boksa 10 puta, prosjecan mma borac bi nokautirao na ulici sve top boksere u najboljim godinama. A u borilackim vjestinama je najbitnije ko zadnji stoji zar ne?
bi
Djelimicno si upravu, MMA fajter bi imao prednost ukoliko bi se zakacili negdje u kaficu pa izasli negdje na ulicu gdje ima prostora da se posoraju, ali zato da se zakace u kaficu i tu se posoraju, MMA fighter na malom prostoru nebi imao sansi.
Ako mislis da na bilo kakvom prostoru u pravoj tuci bokser ima bilo kakvu sansu protiv MMA borca ubij se (ovdje mislim na slicne tezine a ne teskas protiv lake kategorije i sl.)
User avatar
SpecialOffer
Posts: 2598
Joined: 16/05/2015 12:49

#419 Re: Mayweather vs McGregor

Post by SpecialOffer »

Samprotivsviju wrote:
nema me tamo wrote:Fazon je sto bi izdrzali dok ovi drugi ne bi niti jednu rundu. :lol:
Pa normalno da bi sama pravila u oba sporta su takva da u boksu dozvoljava da nastavis i kad si u knock downu..krene brojanje

U MMA sudija prekida borbu ako borac dobije knock down

Zato i smatraju boks brutalnijim sportom, jer dobijes batina i batina...u MMA sudija prekida nakon tap outa ili cim vidi da je nokautiran

https://www.badlefthook.com/2015/11/6/9 ... s-than-mma
Sine jesi li ti kad pogledao MMA borbu, udara te lik dok si na zemlji sa jednom jedinom namjerom da te uspava. Ako imas srece pa nisi zaspao i sudija uletio kad nemas kontrole nad tijelom, tijelo ne slusa mozak, jer te lik vec privodi kraju i eto broji se da si dobro prosao, nisi uspavan.
Samprotivsviju
Posts: 6411
Joined: 03/12/2011 13:10

#420 Re: Mayweather vs McGregor

Post by Samprotivsviju »

SpecialOffer wrote:
Samprotivsviju wrote:
nema me tamo wrote:Fazon je sto bi izdrzali dok ovi drugi ne bi niti jednu rundu. :lol:
Pa normalno da bi sama pravila u oba sporta su takva da u boksu dozvoljava da nastavis i kad si u knock downu..krene brojanje

U MMA sudija prekida borbu ako borac dobije knock down

Zato i smatraju boks brutalnijim sportom, jer dobijes batina i batina...u MMA sudija prekida nakon tap outa ili cim vidi da je nokautiran

https://www.badlefthook.com/2015/11/6/9 ... s-than-mma
Sine jesi li ti kad pogledao MMA borbu, udara te lik dok si na zemlji sa jednom jedinom namjerom da te uspava. Ako imas srece pa nisi zaspao i sudija uletio kad nemas kontrole nad tijelom, tijelo ne slusa mozak, jer te lik vec privodi kraju i eto broji se da si dobro prosao, nisi uspavan.
Nisam, molim te nauci me

Daj ba o cemu pricas ovo je cinjenica i dosta ljudi koji znaju nesto o oba sporta ce ti potvrditi.

U MMA imas 3 runde po 5 minuta...15 min max u tih 15 minuta bude svega lowkickova hrvanja u parteru itd...dosta se meceva zavrsi jedostavno polugom

U boksu imas 12 rundi po 3 minute...36 min max...sad zamisli kako je kad 2 lika 36 minuta razmjenjuju udarce u 80% u glavu 20% u rebra i bubrege...i jedini nacin da ga pobjedis je da zadas vise cistih udaraca ili nokaut

U MMA ima vise krvi jer koriste tanje rukavice...tako da su sanse za posjekotinu daleko vece nego kod bokserskih
User avatar
konektovan
Posts: 40627
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#421 Re: Mayweather vs McGregor

Post by konektovan »

VPSA wrote:Ja nikad nisam vidio u zivotu nekog da je bio smijesniji u boks mecu nego Irac jutros. Njegovi "udarci" od sinoc ne bi moju nanu oborili.

Ali jbga znao je i on to, uzeo pare, boli ga k.

Ma ovo je prije svega bio show pa tek onda nekakav mec, u reziji covjeka, koji pored boksa u kojem je odlican, jos bolje zna napravitib biznis od nicega. Bokserske vjestine jednog i drugog nema smisla komentarisati.
aratet
Posts: 3142
Joined: 26/07/2016 12:33

#422 Re: Mayweather vs McGregor

Post by aratet »

SpecialOffer wrote:
aratet wrote:
Pryda wrote:
Mozes li obrazloziti boldirano ili samo lupas gluposti?

MMA realniji sport od boksa 10 puta, prosjecan mma borac bi nokautirao na ulici sve top boksere u najboljim godinama. A u borilackim vjestinama je najbitnije ko zadnji stoji zar ne?
bi
Djelimicno si upravu, MMA fajter bi imao prednost ukoliko bi se zakacili negdje u kaficu pa izasli negdje na ulicu gdje ima prostora da se posoraju, ali zato da se zakace u kaficu i tu se posoraju, MMA fighter na malom prostoru nebi imao sansi.
Ako mislis da na bilo kakvom prostoru u pravoj tuci bokser ima bilo kakvu sansu protiv MMA borca ubij se (ovdje mislim na slicne tezine a ne teskas protiv lake kategorije i sl.)
Jarane, kad do tuce dodje u kaficu, nema vremena, micati stolove i micati ljude pa se hrvati, izbjegavati udarce i takve stvari.
Uglavnom boks radi, tako je to na malom prostoru.
Nemas prostora da upotrijebis noge, a hvatanje u klinc bi tesko prolazilo jer su bokseri na to navikli, a ici u razmjenu udaraca je pogibija.

Ti kad se sa frajerom zakacis, dok ti uzmes sto i pomaknes ga da bi se rokao il igovorio ljudima da se mici, jaro je tebe vec poslao u bolnicu.
Drugo je rokanje po ulici, gdje je prostor veci.
User avatar
malakh
Posts: 7178
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#423 Re: Mayweather vs McGregor

Post by malakh »

Samprotivsviju wrote:
malakh wrote: gledam meč joshua - kličko i marišu se opasno i nijedan se ne saginje i postavlja potiljak da ga protivnik udari, kličko - čisora, mlavi ga kličko, rastura ga, a onaj se ne savija, čisora - haye isto tako, a floyd se bori sa amaterom i najmanje 15 puta se sageo ko pičkica. i to je još jedan razlog što je conor za mene pobjednik. momak otvoreno ušao u borbu da se pošaketa, a onaj ko fol šampion taktizira i saginje se da ga conor udari u potiljak i da bude diskvalifikovan.

i onda poslije svega neki gotive floyda.

Gledaj ne znam koliko pratis boks i Floyda...ali Floyd je oduvijek bio poznat kao bokser na granici sa pravilima, pa i cesto prelazio....gledalo mu se cesto kroz prste.... uvijek je koristio sva sredstva kako bi dosao do pobjede pa cak ispao i najveci supak, svaki sport ima svog Floyda

Evo naprimjer protiv Victora Ortiza

Zato ja njega nikad ne mogu staviti u ravan sa velikanima...jer npr Tyson kad je god napravio glupost, bio je kaznjen

Ovaj lik se kroz karijeru toliko puta provukao da je to nevjerovatno...npr protiv Castilla...Floyd je izgubio, svaki strucnjak sportski ce reci da je Castillo dobio mec...medjutim sudije su glasale za Floyda

pratim boks, ali heavyweight diviziju, ove kako kad. ali sam jednom gledao floyda i smorio sam se ko foka. sve ja razumijem, pobjedi se ne gleda u zube i ovo uopće nije lahko što floyd radi, odnosno njegov način boksovanja i njegova taktika, ali meni ne ide u glavu kako tu istu taktiku koristiti protiv amatera i toliko slaviti pobjedu protiv amatera.

mene niko ne može ubijediti da je meč otišao u desetu rundu zbog navijača i zbog para, jer da ga je mogao nakautirati u prvoj to bi isto i učinio. vidjelo se da je floyd ušao sa velikom dozom opreza (jer đe će izgubiti 50-i meč i gdje će biti nakautiran u prvoj rundi od amatera) i tek nakon četvrte runde je krenuo u kakvu takvu ofanzivu. realno veći bi spektakl bio da je nakautirao conora u prvoj rundi ili četvrtoj, nego onaj kvazinokaut u desetoj rundi.

da rezimiram, baš šupačka taktika, baš jalova pobjeda, floyd velika kukavica i jedino dobro za njih je što su obojica dobro zaradili, a zaradili su obojica zato što je conor vanserijska budala, što privlači vanserijsku pažnju svojim ekscesima i što je od ovog meča napravio decenijski meč sa onim svojim glupiranjima.
Samprotivsviju
Posts: 6411
Joined: 03/12/2011 13:10

#424 Re: Mayweather vs McGregor

Post by Samprotivsviju »

Floydu je svaka pobjeda pobjeda bez obzira ko je bio protivnik i kako je dosao do nje...

Ovdje je imao malo veci motiv, jer je ovom pobjedom prestigao Rockya Marciana i postao najuspjesniji bokser ikad

Mada mu dobar dio bokserskog svijeta osporava ovu pobjedu, jer je pobjedio amatera
Last edited by Samprotivsviju on 27/08/2017 23:22, edited 2 times in total.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23276
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#425 Re: Mayweather vs McGregor

Post by Sanjarko »

Nisam gledao. Jb ga nije link radio, a bio sam budan jutros do 5 sati.
Post Reply