Maturska večer

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

delirium.sa
Posts: 257
Joined: 24/02/2012 13:25

#1 Maturska večer

Post by delirium.sa »

Blizi se matura :) Znate li slucajno gdje se mogu u Sarajevu naci lijepe haljine, gdje je najbolje proslaviti itd :D
Cudi me da ne postoji vec ova tema.
Bellica
Posts: 1714
Joined: 19/08/2009 14:32
Location: Sarajevo

#2 Re: Maturska večer

Post by Bellica »

delirium.sa wrote:Blizi se matura :) Znate li slucajno gdje se mogu u Sarajevu naci lijepe haljine, gdje je najbolje proslaviti itd :D
Cudi me da ne postoji vec ova tema.
Vrijeme mojih matura je proslo, davno, ali sestra je imala svoju maturu prosle godine. Haljinu je sasila kao i vecina njenih prijateljica iz razreda jer su modeli u buticima katastrofa. Imas lijepih haljinica preko puta DM-a u Starom Gradu, neke su malo skuplje, a mozes naci i po povoljnoj cijeni. Skenderiju zaobilazi u najsirem mogucem krugu. Ja ti svakako predlazem kupovinu putem Interneta (ASOS npr.) jer su im haljine dosta ljepse i jeftinije u odnosu na nase. Ako ne, onda nadji odgovarajuci model na Internetu pa neka ti krojac sasije. To djevojke uglavnom rade jer zele biti originalne. Ja ne znam postaviti sliku na forum, a rado bih ti poslala sliku haljine koju je imala moja sestra i jos nekoliko modela koje je htjela sasiti, ali se predomislila. Ako budem kupovala materijal, predlazem ti prodavnicu u Robotu na Socijalnom, pored materijala imaju i cvijetnih detalja koji se mogu prisiti na haljinu. Ne znam kako se prodavnica zove, ali sjetit cu se i napisati, da dam doprinos temi :)
Inace, oni su slavili u hotelu "Radon Plaza" i nije im bilo nimalo lose. Sretno. Ako je mala matura sretan upis u srednju skolu, a ako je velika matura, onda sretan upis na fakultet ili pronalazak odgovarajuceg posla.
NoaLada
Posts: 143
Joined: 11/02/2012 16:01

#3 Re: Maturska večer

Post by NoaLada »

Ove godine i ja proslavljam maturu (hvala Bogu više). Haljinu ću šiti zbog toga što je u Sarajevu teško naći lijepu, originalnu i kvalitetnu haljinu. Strah me je samo da haljina ne ispadne onakvom kakvom sam je zamislila i nacrtala, naši krojači/dizajneri (bar oni pristupačni) nisu na nekom aman- zaman glasu. Kao što je Bellica rekla, zaobilazi Skenderiju i njihove ''modne'' butike, jer mislim da su primjer tipičnog šunda i grand-show oblačenja. To je samo moje mišljenje.
Bilo bi dobro kad bi neko ko je imao iskustva sa šivanjem haljina preporuči krojača/ dizajnera kod kojeg se isplati raditi.

Što se tiče proslave, škola tradicionalno obilježava maturu u Domu mladih (neki vid svečanosti), a nakon toga učenici sami odlaze na proslavu u neki klub koji su ranije rezervisali. Onako, odokativno, mislim da je Sloga super mjesto za proslavu, mada se danas većina omladine odluči na mjesta tipa Aqua, Bazeni & slično.

Pozdrav :)
delirium.sa
Posts: 257
Joined: 24/02/2012 13:25

#4 Re: Maturska večer

Post by delirium.sa »

Ja sam isto razmišljala o šivenju haljine, ali ne znam nijednog krojača u Sarajevu, pa nisam sigurna za to :) Mislila sam pogledati haljine u inostranstvu, ali htjela sam prvo vidjeti ponudu kod nas.

Naša škola tradicionalno proslavlja u Holiday Innu, ne znam šta ćemo odlučiti za ovu godinu.
mini2
Posts: 518
Joined: 17/05/2011 00:06

#5 Re: Maturska večer

Post by mini2 »

kao i ekonomska škola...ne zna ni za jedno drugo mjesto osim holiday inna i muzika tribun band :-)
User avatar
Traktor`
Posts: 1774
Joined: 03/08/2010 23:36
Location: Sarajevo

#6 Re: Maturska večer

Post by Traktor` »

eh djevojke ako hocete da sijete maturske haljine...imate dobru krojacicu kod trznice...ne znam tacno kako se ta krojacka radnja zove, ali uglavnom se nalazi kod trznice, iznad buregdzinice Bosna (cini mi se da se tako zove)...
NoaLada
Posts: 143
Joined: 11/02/2012 16:01

#7 Re: Maturska večer

Post by NoaLada »

Ono Velagić, tako nešto?

Ne znam ni ja baš najbolje, ja sam čula da je Velida Skaka super. Radila je neke revije, e sad ne znam kakva je što se tiče haljina po narudžbi.
Bellica
Posts: 1714
Joined: 19/08/2009 14:32
Location: Sarajevo

#8 Re: Maturska večer

Post by Bellica »

NoaLada wrote:Ono Velagić, tako nešto?

Ne znam ni ja baš najbolje, ja sam čula da je Velida Skaka super. Radila je neke revije, e sad ne znam kakva je što se tiče haljina po narudžbi.
Mojoj sestri je haljinu sasila krojacica Lida. Mislim da govorimo o istoj. Ona se nalazi kod Vodovoda iza Katedrale, iza te ulice udjes u sljedecu pa se popnes do kraja ulice. Sestra ima broj telefona pa cu postaviti kad mi ga posalje.

Inace, sestra je zadovoljna sasivenom haljinom :) Lida radi onako kako joj se kaze, nema onog "sto ce ti ovo, nece ti pristajati, ovo nije moderno..." i sl.
User avatar
Partizzanka
Posts: 2732
Joined: 14/01/2011 09:01

#9 Re: Maturska večer

Post by Partizzanka »

a zasto ,morate siti haljine??

zar nema neka haljinica u mangu ili new yorker ili orsay ili koja vec prodavnica nesto slicno onako klasicno mladalacki i opusteno
skombinujete sa nekim dobrim nakitom i cipelicama i budete super ultra cool
Bellica
Posts: 1714
Joined: 19/08/2009 14:32
Location: Sarajevo

#10 Re: Maturska večer

Post by Bellica »

Partizzanka wrote:a zasto ,morate siti haljine??

zar nema neka haljinica u mangu ili new yorker ili orsay ili koja vec prodavnica nesto slicno onako klasicno mladalacki i opusteno
skombinujete sa nekim dobrim nakitom i cipelicama i budete super ultra cool
Zato jer je izbor haljinica u ovim prodavnicama nije za Matursko vece. Sve curice hoce da blistaju tu noc i traze nesto svecano, a to se u ovim prodavnicama ne moze naci. Za neku zabavicu, necije vjencanje svakako da, ali za maturu...
Bellica
Posts: 1714
Joined: 19/08/2009 14:32
Location: Sarajevo

#11 Re: Maturska večer

Post by Bellica »

Evo kome treba broj krojacice Lide 061/201011 :)
User avatar
alica.k
Posts: 8774
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#12 Re: Maturska večer

Post by alica.k »

Partizzanka wrote:a zasto ,morate siti haljine??

zar nema neka haljinica u mangu ili new yorker ili orsay ili koja vec prodavnica nesto slicno onako klasicno mladalacki i opusteno
skombinujete sa nekim dobrim nakitom i cipelicama i budete super ultra cool
ni meni to nikad nece biti jasno, al eto.
i moja sestra je napravila dogadjaj od haljine za maturu, isli smo cak do ljubljane da je trazimo.

btw, ima u mangu predivnih dugih haljina al su od 200 do 300KM. ona zelena mi je prelijepa.
User avatar
Partizzanka
Posts: 2732
Joined: 14/01/2011 09:01

#13 Re: Maturska večer

Post by Partizzanka »

ja se sjecam da su kod nas sve cure imale te neke sivene satenske aman zaman haljine
i moja je bila sivena ali je bila obicna a kroja crna haljinica ... sasvim obicno neobicna da je tad bilo manga kupila bih je tamo recimo (ovo kazem mango ne kao reklama nego cisto sto haman samo njih znam :=)))
a znam i cure koje su se obukle tako dobro od nekih komada odjece koje su kupile onako eto u mangu ili nesto

a sve ono sto je sljastalo i bljestalo kasnije je slike cijepalo i dan danas se kao nesto stidi sta uradise od sebe
nigdje veze


ono sto je najvaznije je da imate dobre ali prije svega UDOBNE cipele za plesanje cijelu noc :)
NoaLada
Posts: 143
Joined: 11/02/2012 16:01

#14 Re: Maturska večer

Post by NoaLada »

Ne planiram ni ja šiti satensku haljinu, a još manje dodavati neke šljokice i slično. U Mangu ima divnih dugih haljina, ali ja ne preferiram duge, a i mislim da mi ne bi to baš stajalo. U Orsayu ima stvarno lijepih haljinica na spratu, što bi se reklo ''pismenih''. Problem je što sam ja tu haljinu koju želim vidjela u jednoj epizodi serije koju pratim i sad sam u fazonu ''za mene ne postoji nijedna druga''.
delirium.sa
Posts: 257
Joined: 24/02/2012 13:25

#15 Re: Maturska večer

Post by delirium.sa »

Ako se kupi u Mangu, Orsayu itd, postoji ogrooomna mogucnost da ce jos neko imati istu :)
Vidjela sam u izlogu Kikirika jednu ili dvije onako lijepe (pored onih 1000 uzasnih), ali se stvarno tu ne usudim kupiti.
Takodjer, vise i ne znam koliko haljina treba da bude svecana, posljednjih godina su sve obicnije i obicnije.
mini2
Posts: 518
Joined: 17/05/2011 00:06

#16 Re: Maturska večer

Post by mini2 »

delirium.sa wrote:Ako se kupi u Mangu, Orsayu itd, postoji ogrooomna mogucnost da ce jos neko imati istu :)
Vidjela sam u izlogu Kikirika jednu ili dvije onako lijepe (pored onih 1000 uzasnih), ali se stvarno tu ne usudim kupiti.
Takodjer, vise i ne znam koliko haljina treba da bude svecana, posljednjih godina su sve obicnije i obicnije.
haljina uopće ne treba biti svečana kao za crvenog tepiha....to one folkerke izmodale :mrgreen: sa jednostavnim stvarčicama se ne može pogriješiti..ali, naravno, ne treba biti ni kao za plažu (svašta sam vidjela)
User avatar
Partizzanka
Posts: 2732
Joined: 14/01/2011 09:01

#17 Re: Maturska večer

Post by Partizzanka »

Image
evo dobre kombinacije
i nije tesko sasiti sigurno (iako su ovakve "jednostavne" haljine najteye obicno)
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#18 Re: Maturska večer

Post by ladyblue18 »

Vala meni ovo gore izgleda ko da je samo zavjesu na sebe nabacila. :-? Ni oblika, ni kroja, ni boje, nicega...
Naravno, ne treba od sebe praviti grand zvijezdu (kad se sjetim :mrgreen: )ali ne treba vala ni doci kao da si nabacio na sebe prvo sto si nasao.
delirium.sa
Posts: 257
Joined: 24/02/2012 13:25

#19 Re: Maturska večer

Post by delirium.sa »

Necu crnu sigurno, vjerovatno bez ili plavu :) ne znam, ljubitelj sam tila, tako da cu vjerovatno neku kratku sa puno tila :D
samo jos da je nadjem :p
User avatar
male_okice
Posts: 2746
Joined: 22/06/2009 13:33

#20 Re: Maturska večer

Post by male_okice »

za matursku haljinu izaberite nesto lijepo krace /ne prekratko, leprsavo, sareno, blagi make-up lezerna frizura, mlade ste, neka se vidi vasa mladost, nemojte se obuci u haljine koje ce vas postarati za 20 godina i u kojima cete izgledati ko neke tete-smijesno. A vala kupite i nesto sto mozete obuci opet, ne mozda u setnju po gradu subotom, ali opet na neki rodjendan, svadbu i sl. Ja sam dobila svoju haljinu do tetke iz H&M, crvena je bila na bretele onaj zvono stil tik do koljena, super je i dan danas je obozavam a obukla sam je jos sigurno 10x od tad a vjerovatno cu jos toliko tako da nadjite nesto normalno nesto sto vam pristaje nista vi holivudske glumice a matura nije dodjela oskara.
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#21 Re: Maturska večer

Post by ladyblue18 »

Moja nije bila za crvenog tepiha, ali je svejedno nisam vise nikada obukla jer je ascare vidi se svecanija haljina.
Sila sam je, i to slucajno na internetu bila naletila na sliku nekih maturanata, i cim sam vidjela djevojku u haljini znala sam da je moram imati :-) isprintala, otisla nasla materijala i pravac krojacici. :D
Bellica
Posts: 1714
Joined: 19/08/2009 14:32
Location: Sarajevo

#22 Re: Maturska večer

Post by Bellica »

Partizzanka wrote:Image
evo dobre kombinacije
i nije tesko sasiti sigurno (iako su ovakve "jednostavne" haljine najteye obicno)
Meni ova haljina ne izgleda lijepo i nije za maturu. Prejednostavna je. Moja haljina je bila u obliku zvona, bijela podloga sa plavim cvjetovima, crnom cipkom(po dnu haljine) i masnom oko struka, duzine do ispod koljena. Nije imala rukave niti bilo sta sto bi je cuvalo :) ali je stajala na mjestu. Dakle, nije bila satenska, presvecana, jednobojna. Jedina sam na maturi imala sarenu haljinu. Kasnije sam joj odrezla gornji dio i napravila sam suknju koje se sita nanosam ljeti, prelijepa je. Preporucujem svakako haljinu koja nece skupljati prasinu nakon mature :)
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#23 Re: Maturska večer

Post by minjonja »

ja sam svoju sasila kod krojacica na platou skenderije i prezadovoljna sam bila uslugom. haljinu sam platila 100 KM i ispala je tacno onako kako sam je htjela, u bobu. zene su vrlo fine, cesto se dolazi na probu da znaju tacno je li sve onako kako zelis. samo sto je to bilo prije 3 godine i ne sjecam se broja, samo znam da se skroz desno skrene pored svih foto studija i kafica pa pravo dva tri metra i negdje sa lijeve strane je. ima vise krojaca tu, ovaj salon je onako ofucano izgledao i samo jedna zena bude tu, ali ona primi narudzbu i dalje je radnicama prenese koje onda haljinu siju.
bio je ovakav kroj samo sto je bila ljubicasta i imala je tregere i nisam imala til preko haljine ali jeste virio ispod.
Image
delirium.sa
Posts: 257
Joined: 24/02/2012 13:25

#24 Re: Maturska večer

Post by delirium.sa »

Danas sam gledala haljine po gradu, može se naći ponegdje neka lijepa haljina, ali meni je previše rizično kupocati haljine u ovim "svakodnevnim" prodavnicama.
delirium.sa
Posts: 257
Joined: 24/02/2012 13:25

#25 Re: Maturska večer

Post by delirium.sa »

Ima li neko iskustva sa maturom koju orgaziju PK "Romantik"?
Post Reply