Matrix 4, šta očekujete?

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

cassius
Posts: 3943
Joined: 29/06/2014 07:53

#101 Re: Matrix 4, šta očekujete?

Post by cassius »

Gerro wrote: 27/12/2021 19:10 Stvarno je misterija kako je Matrix kultni film. 0 od filma
Kultni film je prvi dio Matrixa. Odatle krece potop. Drugi dio, slabiji dosta , treci dio slabiji od drugog. Ovaj zadnji ne treba ni komentarisati. Smece tesko.
User avatar
pici
Posts: 43542
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#102 Re: Matrix 4, šta očekujete?

Post by pici »

revoluciju koju je matrix napravio u filmskoj SF akcionoj industriji je nepojmljiva... scene poput pucnjave u holu, morfius sa plavom i crvenom pilulom, triniti u prvoj "3D" sceni sa pozom zdrala zamrznuta u letu... itd itd... uz muziku koja sve to docarava i zvucne efekte... to je nesto sto dotada nikad nije vidjeno i postavilo standard filmskoj kinematografiji...





scena koju ni danas akcioni filmovi ne mogu prevazici...
User avatar
Rothmans
Posts: 2852
Joined: 21/11/2019 21:32

#103 Re: Matrix 4, šta očekujete?

Post by Rothmans »

Koji smor od filma :-)
User avatar
yoda82
Posts: 1604
Joined: 27/09/2013 09:53
Location: Dagobah

#104 Re: Matrix 4, šta očekujete?

Post by yoda82 »

dale cooper wrote: 26/12/2021 13:30
Tito_i_Partija wrote: 26/12/2021 00:48

Daj ba bježi, ono je bila žestoka karina od filma. Nisam mog'o izdržat' više od 30-45 minuta.
Opet je bolji od od verzije koju je Joss Whedon montirao i koji je pokušao aplicirati Avengers formulu na materijal koji po tonu nije bio
podložan takvom tretmanu. Bolji je i od Man Of Steel kao i od Batman v Superman: Dawn of Justice. Što naravno ne govori mnogo, ali
director's cut verzija Justice Leaguea je Snyderov najuspjeliji pokušaj u DC Univerzumu. Predug je svakako, i ovakva verzija ne bi nikada
stigla do kina, ali je bolje ispričana priča, sa boljom ekspozicijom, bolje rasvjetljenom motivacijom pojedinih likova kao i bolje razvijenim
likovima. Opet kažem nije nikakvo remek djelo, ali ni sranje kakvim ga pojedini prikazuju.
100%.

Man Of Steel loš, BvS najofirniji superherojski film ikad igdje (Marthaaaaa :roll: ), mada mu i WW84 tjesno parira.
Snyders cut dobar. Po meni najbolji DC film još od Nolanovih Batmena.

Što se tiče Matrixa, odgledao pola sata i djeluje ok. Naravno nisam imamo nikakva očekivanja, pa teško da se mogu razočarati.
Efekti jesu ofirni, ali sviđa mi se početak priče sa NEOvim tripovima...
User avatar
Truba
Posts: 81244
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#105 Re: Matrix 4, šta očekujete?

Post by Truba »

OK film pogledao sam do kraja za razliku od posljednjeg terminatora
a star warse vise ne znam ni šta sam zadnje gledao

uglavnom gledat cu i nastavak :mrgreen:

može ko i bućkuriš od jela koji je ipak ukusan ali ne znas sastojke :D
User avatar
spree
Posts: 7870
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#106 Re: Matrix 4, šta očekujete?

Post by spree »

malo losiji od 2 i 3. tesko da je i moglo bolje. radi love napravljen. love conquers all bla bla. nisam previse ocekivao, tako da nisam pretjerano razocaran. mada bilo je i par finih stvari, malo me vratio u djetinstvo. keanu ne moze vise. covjek je star. cini mi se ko da jedva hoda. jada pinkett smith sa ono masketinom ne da gledati u sebe. da su vratili laurencea fishburnea i hugo weavinga, sigurno bi mi bio malo bolji film.
jelleMania
Posts: 858
Joined: 29/09/2020 09:18

#107 Re: Matrix 4, šta očekujete?

Post by jelleMania »

Onako ....pocetak i dobar dok se ponovo ne vrati u svoje Ja ...kraj mi je preglup ... Pogotovo sto nema nikakve drame film ...sve mlaka voda ...2 ipo sata al bez da se uzivis i u jednog lika..sve neke epizodne uloge pa i Neo sam ...
tap3ah75
Posts: 5944
Joined: 07/09/2009 14:14

#108 Re: Matrix 4, šta očekujete?

Post by tap3ah75 »

Evo pregledao sam na HBO Matrix - prvi dio.

I slobodno ću reći - sranje je ovaj novi, klincu to ne valja.
Q_Line
Posts: 452
Joined: 29/04/2004 09:48
Location: Zenica

#109 Re: Matrix 4, šta očekujete?

Post by Q_Line »

"Dajem mnogo i živim jednostavno" :thumbup: :thumbup: :thumbup:

Svaka čast Keanu, ljudi kao ti su zaista rijetkost !!!

https://klix.lol/rytkk3t2
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#110 Re: Matrix 4, šta očekujete?

Post by KB9 »

novi matriks nije imo nikakve sanse da bude dobar film, bas je nazor sve nakon predugog cekanja

kecina je filmcina i po
User avatar
Qler
Posts: 23563
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#111 Re: Matrix 4, šta očekujete?

Post by Qler »

Gledao novi, nije loš, nije neka sreća i ne može se porediti sa prvim, nisu ni blizu, ali i kroz film se vidi da malo i oni podjebava ju ovo reboot I remake svega sada...
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#112 Re: Matrix 4, šta očekujete?

Post by 90minut »



:lol:
debeljko
Posts: 22
Joined: 02/01/2022 18:46

#113 Re: Matrix 4, šta očekujete?

Post by debeljko »

nejasno čemu pljuvanje po 4. nastavku
najvjerovatnije što mnogi nisu ni sposobni da skontaju bit i radnju filma

sasvim je logičan nastavak radnje od ranija 3. nastavka
onaj ko je oćekivao turske sapunice naravno da je razocaran i uglavnom kod svih sličnih franšiza sljedeći nastavci poslije prvog su lošiji, uglavnom i zbog subjektivnih očekivanja da budu sljedeći nastavci spektakulariji i bolji, pa iz tih očekivanja uslijede razocarenja

elem, film je sasvim solidan i drago mi je da je odrađen jer u njemu je, za razliku od 3. dijela, u kojem je o
pobijedio matrix, sada se situacija obrnula, matrix virtuelni svijet gubi a pobjednik je ljudska rasa, konkretno Neo i Trinit, koji na kraju filma i bukvalno izlupaju glavnog programera Matrixa čime dokazuju superiornost čovjeka nad umjetnom inteligencijom i"mašinama"
i to je konačna poruka, čovjek je ipak na kraju izašao kao pobjednik
Vuslat
Posts: 36
Joined: 24/10/2021 12:07

#114 Re: Matrix 4, šta očekujete?

Post by Vuslat »

Odgledala, i pozitivno sam iznenađena :thumbup:
Bilo mi je teško i zamisliti nastavak jer sam fan Matrixa, ali mislim da su pronašli način da 4. dio bude nastavak, u pravom smislu te riječi...
S jedne strane, da, nije to taj Neo, i dobro sto nije, jer je ovaj stariji, drugačiji... Triniti mi je extra, ne znam, mozda zato sto sam i sama u međuvremenu ostarila :lol:
Doista mi se sviđa kako je priča završila, sama radnja je ispričana iz drugačije perspektive, dosta poučnih dijaloga, dosta toga simbolično ukazuje na sadašnje vrijeme,...ima tu mnogo toga zbog čega ću sigurno pogledati još jednom film :bih:
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#115 Re: Matrix 4, šta očekujete?

Post by 90minut »

Nema šta prica stvarno jeste dobra i ima tu dosta pozitivnih stvari, al' je egzekucija velikim dijelom katastrofa.
cassius
Posts: 3943
Joined: 29/06/2014 07:53

#116 Re: Matrix 4, šta očekujete?

Post by cassius »

Zoya
Posts: 23149
Joined: 09/06/2008 14:54

#117 Re: Matrix 4, šta očekujete?

Post by Zoya »

Ništa mi se nije svidjelo. Film je pravo razočarenje :sad:
jjww
Posts: 119
Joined: 07/02/2021 17:59

#118 Re: Matrix 4, šta očekujete?

Post by jjww »

Prvi dio je postavio prevelik zadatak za nastavke.

Upravo u prvom dijelu, efekti su imali smisla, film ima pocetak, sredinu i kraj (very, very happy end).

Drugi i treci dio = overutilized effects, kao da se radi o utrci, koliko ce ih biti na sat filma.

Cetvrti dio. Previse momenata koji su tu da "evociraju uspomene" i to na nacin da (skoro svi ti momenti) izgledaju kao parodija na prethodne dijelove.

Jednostavno, ako se bilo koga upita sta se desava u cetiri dijela filma, vecina ce imati brz i jasan odgovor za prvi dio, drugi i treci ce biti u magli, a cetvrti, oblacno, sa kisom, susnjezicom i snijegom, uz suncana razdoblja, valjda, film treba odgledati vise puta (sto su i glavni akteri pomenuli), da se "gradivo" savlada (dobro, nije toliko vremenski haotican kao Nolanov "Tenet", koji i jeste, valjda, napravljen da malo sta bude jasno "iz prve", iako ni tamo glavnim glumcima film nije jasan, sto su potvrdili u intervjuima vise puta).

Nisam ocekivao dobar film ili los film, nisam ni odusevljen ni razocaran, jer, danas se filmovi prave zbog novca, mozda poneki film ipak naprave zbog jos vise novca.

Vrijeme kvalitetnih filmova je proslo.
User avatar
mayab
Posts: 27039
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#119 Re: Matrix 4, šta očekujete?

Post by mayab »

I šta bi, jesmol pobijedili mašine ? :mrgreen:
Jesmol izašli iz matrice?

Pogledah ovih dana na HBO prvi dio :thumbup: , pa i drugi :| , moraću i treći, jer uopće nisam siguran da sam ga ikad i pogledao cijelog :-x

Pa ćemo vidjeti možda i taj četvrti, jer svako od moje raje koji su pogledali, rekoše, da ništa ne očekujem....
User avatar
Dope_Man
Posts: 7761
Joined: 03/06/2016 16:31

#120 Re: Matrix 4, šta očekujete?

Post by Dope_Man »

jjww wrote: 04/01/2022 22:25 danas se filmovi prave zbog novca, mozda poneki film ipak naprave zbog jos vise novca.
Ovakve recenice su, u najmanju ruku, bespotrebne.

Uvijek su se pravili zbog novca, od prvog filma snimljenog i prikazanog publici kojoj je privilegija da gledaju naplacena, filmovi se prave zbog novca. Naravno, tu i tamo neko ko ima para, isfinansira sebi neki projekat koji je "za svoju dusu". Ali sve ostalo je zbog novca, bilo, jeste i bice, tako da je to impliciranje da se "nekad ranije" film snimao iz nekakvih drugih razloga cista glupost.
jjww
Posts: 119
Joined: 07/02/2021 17:59

#121 Re: Matrix 4, šta očekujete?

Post by jjww »

Uvijek su mi se gadili, onako bas gadili oni koji izdvoje recenicu ili dio recenice pa prokomentarisu onako da budu jos gadljiviji nego sto (obicno) jesu.

Gadno.
Post Reply