Matrix 4, šta očekujete?

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11051
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#26 Re: Matrix 4, šta očekujete?

Post by Tito_i_Partija »

FunkyzeitGames wrote: 15/12/2021 20:03 Keanu tromo ispaljuje neke sile iz ruku i kreće se kao zbunjeni trut kojeg će CGI i bismile da drže na nogama pola filma...
Joj i ja nešto gledam trailere i kontam ovo isto. Valjda što je baš ostario (prošlo je više od 20 godina jbg), al' nekako se na pokretima vidi da frajer jedva na nogama stoji, a kamoli da skače gore-dole i da izvodi neke kung-fu marifetluke. Mislim da će taj dio prepustit' onim mlađim glumcima.

Apropos starenje, moram reć da je Carrie-Ann Moss baš fino ostarila i izgleda prelijepo, bez botoxa i ostalih hemijsko-hirurških pički materina koje su postale normalne u Holivudu. Keanu mi izgleda k'o klošar sa ulice, očigledno je odbio da se ošiša i obrije za ovaj film, što čak ismijavaju ljudi na youtube komentarima prilično intenzivno, i u pravu su.

Al' oba trailera mi izgledaju onako prosječno. Nisu me baš nešto oduševila, a samim tim što Wachowskis nisu napravili odličnog filma još od tog prvog Matrixa (osim možda Cloud Atlas u kolaboraciji sa Tomom Tykwerom), nemam baš neke velike nade za ovaj film.
Last edited by Tito_i_Partija on 15/12/2021 22:56, edited 2 times in total.
tap3ah75
Posts: 5997
Joined: 07/09/2009 14:14

#27 Re: Matrix 4, šta očekujete?

Post by tap3ah75 »

Očekujem da ću se razočarati.
Nažalost.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#28 Re: Matrix 4, šta očekujete?

Post by ExNihilo »

Šta ste se svi raskokodakali. Naravno da film neće valjati, ali njima trebaju pare, a nama treba nostalgija. :D Dakle, idemo na pretpremijeru. :lol:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66241
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#29 Re: Matrix 4, šta očekujete?

Post by _BataZiv_0809 »

Zivimo u dobu recikliranih ideja.

Sta je ovo pobogu, sve sami sequeli uspjesnica od prije xy godina?
User avatar
karanana
Posts: 47264
Joined: 26/02/2004 00:00

#30 Re: Matrix 4, šta očekujete?

Post by karanana »

sta trebam znati da se desavalo u 2 i 3 prije nego pogledam ovaj? jer necu ih sad gledati. ni keca se ne sjecam kako se zavrsio. valjda pridruzivanjem onim probudjenim u onom brodu sto ide kroz zemlju. sta je bilo u 2 i 3? jedino se sjecam dosadne scene kad je isao onoj klei u njen stan i kad je ona nesto filozofirala. umrla je ta glumica.
User avatar
dale cooper
Posts: 28477
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#31 Re: Matrix 4, šta očekujete?

Post by dale cooper »

Tito_i_Partija wrote: 15/12/2021 22:54
FunkyzeitGames wrote: 15/12/2021 20:03 Keanu tromo ispaljuje neke sile iz ruku i kreće se kao zbunjeni trut kojeg će CGI i bismile da drže na nogama pola filma...
Joj i ja nešto gledam trailere i kontam ovo isto. Valjda što je baš ostario (prošlo je više od 20 godina jbg), al' nekako se na pokretima vidi da frajer jedva na nogama stoji, a kamoli da skače gore-dole i da izvodi neke kung-fu marifetluke. Mislim da će taj dio prepustit' onim mlađim glumcima.

Apropos starenje, moram reć da je Carrie-Ann Moss baš fino ostarila i izgleda prelijepo, bez botoxa i ostalih hemijsko-hirurških pički materina koje su postale normalne u Holivudu. Keanu mi izgleda k'o klošar sa ulice, očigledno je odbio da se ošiša i obrije za ovaj film, što čak ismijavaju ljudi na youtube komentarima prilično intenzivno, i u pravu su.

Al' oba trailera mi izgledaju onako prosječno. Nisu me baš nešto oduševila, a samim tim što Wachowskis nisu napravili odličnog filma još od tog prvog Matrixa (osim možda Cloud Atlas u kolaboraciji sa Tomom Tykwerom), nemam baš neke velike nade za ovaj film.
Frajer izgleda starije bez brade, ako je to ikako moguće. :lol: Vidilo se to na prošlogodišnjem Bill & Tedu. Možda je to posljedica
što ga već godinama viđamo u bradatom izdanju, pa izgleda malo šokantno bez brade, ali sam imao taj dojam. Osim toga u ovom
zadnjem trejleru imaju nove scene sa kratkom kosom tako da se jeste u jednom momentu ošišao (i obrijao :D ) za potrebe filma.

Image

Lice mu izgleda nekako isprano i umorno. Opet moguće je da je taj osjećaj zato što nosi bradu već dugo.
Last edited by dale cooper on 15/12/2021 23:24, edited 1 time in total.
User avatar
dale cooper
Posts: 28477
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#32 Re: Matrix 4, šta očekujete?

Post by dale cooper »

A što se tiče samog filma, nemam nekih očekivanja. Mislim da su zasrali što su uopšte pravili trilogiju. Prvi film je bio znatno bolji od
nastavaka.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11051
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#33 Re: Matrix 4, šta očekujete?

Post by Tito_i_Partija »

dale cooper wrote: 15/12/2021 23:18
Tito_i_Partija wrote: 15/12/2021 22:54

Joj i ja nešto gledam trailere i kontam ovo isto. Valjda što je baš ostario (prošlo je više od 20 godina jbg), al' nekako se na pokretima vidi da frajer jedva na nogama stoji, a kamoli da skače gore-dole i da izvodi neke kung-fu marifetluke. Mislim da će taj dio prepustit' onim mlađim glumcima.

Apropos starenje, moram reć da je Carrie-Ann Moss baš fino ostarila i izgleda prelijepo, bez botoxa i ostalih hemijsko-hirurških pički materina koje su postale normalne u Holivudu. Keanu mi izgleda k'o klošar sa ulice, očigledno je odbio da se ošiša i obrije za ovaj film, što čak ismijavaju ljudi na youtube komentarima prilično intenzivno, i u pravu su.

Al' oba trailera mi izgledaju onako prosječno. Nisu me baš nešto oduševila, a samim tim što Wachowskis nisu napravili odličnog filma još od tog prvog Matrixa (osim možda Cloud Atlas u kolaboraciji sa Tomom Tykwerom), nemam baš neke velike nade za ovaj film.
Frajer izgleda starije bez brade, ako je to ikako moguće. :lol: Vidilo se to na prošlogodišnjem Bill & Tedu. Možda je to posljedica
što ga već godinama viđamo u bradatom izdanju, pa izgleda malo šokantno bez brade, ali sam imao taj dojam. Osim toga u ovom
zadnjem trejleru imaju nove scene sa kratkom kosom tako da se jeste u jednom momentu ošišao (i obrijao :D ) za potrebe filma.

Image

Lice mu izgleda nekako isprano i umorno. Opet moguće je da je taj osjećaj zato što nosi bradu već dugo.
Nisam uhvatio tu scenu detaljno, učinio mi se k'o neki tip flashbacka pa nisam baš obrać'o pažnju. U pravu si da izgleda umorno.

Eto jebiga, valja mi sad otić' do Keanua da se izvinem. I da ga pitam što je treći Bill & Ted bio onako loš. :D
User avatar
Rootboi
Posts: 20607
Joined: 07/06/2011 17:14

#34 Re: Matrix 4, šta očekujete?

Post by Rootboi »

Od dva frajera postaše 2 trebe od te dvije jedna sama, očekujem ispodprosječan film,
a i kinematografija izgleda totalna rinaka plus na sve to kianu ko neki zalutali beskućnik a ne neo.
blah :skoljka:
User avatar
Dope_Man
Posts: 7780
Joined: 03/06/2016 16:31

#35 Re: Matrix 4, šta očekujete?

Post by Dope_Man »

karanana wrote: 15/12/2021 23:03 sta trebam znati da se desavalo u 2 i 3 prije nego pogledam ovaj? jer necu ih sad gledati. ni keca se ne sjecam kako se zavrsio. valjda pridruzivanjem onim probudjenim u onom brodu sto ide kroz zemlju. sta je bilo u 2 i 3? jedino se sjecam dosadne scene kad je isao onoj klei u njen stan i kad je ona nesto filozofirala. umrla je ta glumica.
Pofajtali se ljudi i masine u stvarnom svijetu. Smit postao negativni bogotacisussupermen i haman htio unistiti i matrix i stvarni svijet, al je Neo takodjer postao bogotacisussupermen i unistio Smita i sebe zajedno. Kao zahvalnost, masine zaustavile rat s ljudima i dozvolili da oni koji zele napuste matrix. The end.
bob_1921
Posts: 586
Joined: 12/10/2018 10:09

#36 Re: Matrix 4, šta očekujete?

Post by bob_1921 »

novi matrix :lol: :lol:
User avatar
Rootboi
Posts: 20607
Joined: 07/06/2011 17:14

#37 Re: Matrix 4, šta očekujete?

Post by Rootboi »

Koje totalno i nepotrebno sranje od filma i gore nego sam očekiv'o!

:twisted: Fuck this movie!
User avatar
TheWatcher
Posts: 2603
Joined: 08/03/2007 12:09
Location: *** tamo gdje prestaje logika tu pocinje Bosna ***

#38 Re: Matrix 4, šta očekujete?

Post by TheWatcher »

gledao sinoc :skoljka: usrase trilogiju :oops:
Naslovnica
Posts: 27936
Joined: 20/03/2013 15:38

#39 Re: Matrix 4, šta očekujete?

Post by Naslovnica »

ExNihilo wrote: 15/12/2021 16:50
karanana wrote: 15/12/2021 15:39 ne ocekujem nista jer ne znam ni hocu li pogledat. nakon remek djela prvog filma, drugi mi se smucio tako da treci nisam ni pogledo.

p.s.: sta je woke?
vidim svugdje se spominje.
Zbog woke ideologije ti često kukaš kako ne možeš upaliti film/seriju bez gay agende. Woke je kad protagonist novog He Mana nije He Man, nego žena. Woke je kad promijeniš kompletnu Star Wars mitologiju, jer Leila mora imati Silu. Woke je kad crnci traže da budu konstitutivni u osvajanju oskara. I tako dalje. :D
I Superman je postao gay. :roll:
User avatar
apsidejzi
Posts: 8278
Joined: 25/05/2013 23:49

#40 Re: Matrix 4, šta očekujete?

Post by apsidejzi »

Rootboi wrote: 16/12/2021 00:07 Od dva frajera postaše 2 trebe od te dvije jedna sama, očekujem ispodprosječan film,
a i kinematografija izgleda totalna rinaka plus na sve to kianu ko neki zalutali beskućnik a ne neo.
blah :skoljka:
Upravo smo to i dobili. Gledao sinoc i film se moze opisati sa jednom rijeci: Gej. Film je gej. Nemam nista protiv gejeva da se razumijemo ali ovaj koncept filma je nekako mekan. Ima dosta dobrih ideja koje su katastrofalno iskoristene. Svidio mi se nacin na koji su Nea i Trinity vratili u zivot. Mogli su usrati sa nekim cudima ili matrixom u matrixu ali nisu. Cak i ideja da oni dodatno napajaju matrix mi se svidjela. Sad se moze razviti mnogo kompleksniji matrix jer imaju vise energije.

E onda dolazi dio koji mi se ne svidja. Grupa obozavatelja odluci da izvadi Nea samo zato sto ga obozavaju. Jer su culi price o njemu. Kao da sad grupa titoljubitelja odluci da vrati Tita u danasnji svijet. Sta bi on uradio? Nista. Bas tako i Neo nije uradio nista. Legenda iz proslosti treba ostati legenda U proslosti. Problem sa ovim pristupom je taj sto vise nema Nea i Trinity da napajaju Matrix i kvalitet zivota svih stanovnika se naglo srozao. Taj dio problema uopste nije rijesen. Matrix je postao popularan upravo zbog toga sto su rjesavali logicke probleme i inkorporirali ih u film. Zato i jest nezadovoljavajuci i neispunjujuci osjecaj nakon ovog filma. Nije rijesio osnovne logicke pretpostavke. Ja mogu prihvatiti naucnu fantastiku ali ona i dalje mora biti logicna. Ako prihvatim nesto sto je naucna fantastika kao moguce onda sve oko toga mora biti moguce. Ne mozes jedan problem rijesiti magijom. To je onda religija.

Da sam ja pravio film napravio bih slijedeci scenarij: Neo i Triniti napajaju matrix ali se trose. Ne mogu ih vjecno cuvati u zabludi. Umrijece uskoro i matrix ce se morati vratiti na stari nivo i svi ce patiti. Slobodni ludi nece moci uzgajati voce i povrce a veliki broj zarobljenih ljudi ce morati umrijeti kao i veliki broj masina. opcija je rat za resurse. I onda se javlja ideja "spasitelja" gdje skontaju da je doslo vrijeme da se uklone oblaci i vrati sunceva energija na zemlju. Tu se sad moze dosta uraditi na detaljima kako ukloniti oblake i prica moze ici u dva smjera: Neo ce to uraditi sa Triniti ili ce novi likovi iz matrixa to uraditi. Nakon dosta zapleta i raspleta uklone se oblaci i sunce nas obasja. Masine skontaju da je sunceva energija dovoljna za odrzavanje matrixa bez Nea i Trinity ali da je ljudska energija superiornija i dalje. Masine i ljudi naprave deal u kojem se ostavi izbor ljudima da se sami prikljuce na matrix ako zele. Imace ugodna iskustva zauzvrat. Nesto kao igrica. Mozda cak i kao radno mjesto. Odoh sada osam sata u matrix da se dobro provedem a usput njima proizvedem energije. I tako se napravi balans izmedju masina i ljudi. Po meni bi ovo bio idealni scenarij.

Ovo sto smo dobili je jedno obicno sranje.
Last edited by apsidejzi on 23/12/2021 13:24, edited 1 time in total.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24900
Joined: 08/09/2005 20:08

#41 Re: Matrix 4, šta očekujete?

Post by Haris.ba »

Meni se film veoma svidja.

Kada ga gledam kao komentar Lane o svemu sto se zeljelo komentarisati (pa i mi kao gledaoci/konzumenti).
Last edited by Haris.ba on 23/12/2021 13:24, edited 1 time in total.
User avatar
Dope_Man
Posts: 7780
Joined: 03/06/2016 16:31

#42 Re: Matrix 4, šta očekujete?

Post by Dope_Man »

TheWatcher wrote: 23/12/2021 13:03 gledao sinoc :skoljka: usrase trilogiju :oops:
Ljudi su vec prije 20 godina govorili da su 2. i 3. film unistili trilogiju koja to nikad nije trebala ni biti :lol:
User avatar
TheWatcher
Posts: 2603
Joined: 08/03/2007 12:09
Location: *** tamo gdje prestaje logika tu pocinje Bosna ***

#43 Re: Matrix 4, šta očekujete?

Post by TheWatcher »

Dope_Man wrote: 23/12/2021 13:23
TheWatcher wrote: 23/12/2021 13:03 gledao sinoc :skoljka: usrase trilogiju :oops:
Ljudi su vec prije 20 godina govorili da su 2. i 3. film unistili trilogiju koja to nikad nije trebala ni biti :lol:
to mogu da kazu ljudi koji nisu ljubitelji SF-a :izet: 2 i 3 dio su sasvim solidni (po mom misljenju naravno) :D
User avatar
karanana
Posts: 47264
Joined: 26/02/2004 00:00

#44 Re: Matrix 4, šta očekujete?

Post by karanana »

Cekamo ineskinu dubokoumnu recenziju
User avatar
FunkyzeitGames
Posts: 461
Joined: 29/09/2021 17:49

#45 Re: Matrix 4, šta očekujete?

Post by FunkyzeitGames »

Sinoć gledao, očekivano ispodprosječan i pun gluposti. Plavokosa genderfluid Mary Sue na samom početku prebije dvojicu agenata i izdrži čitave dvije minute prije nego počne sa predavanjem da joj je dosta binarnog shvatanja svijeta. Spominjanje binarnog problema se ponavlja još jedno pet puta u filmu, čisto da nam trandža preko svog filma pošalje ličnu poruku dovoljan broj puta.

Sjetite se Trinity u prvom filmu na početku, scena kada je toliko paralizovana od straha od agenata da mora da se glasno ubijedi da ustane i nastavi dalje. Sjetite se te tenzije i neizvjesnosti koja vas je još više zaintrigirala da saznate ko su ti agenti. E pa toga sada nema jer nije dozvoljeno da LGBT osobe pokažu ljudsku slabost i nesavršenost pred svijetom, kamoli da izgube borbu. Plavokosa nema nijednu jedinu slabost i dijalog sa agentima joj je neko arogantno dječije podjebavanje uz malo lažne nervoze.

Agenti su prosječni protivnici sa kojim se manje-više svako od likova može nositi i nemaju nikakvu svrhu u filmu. Morpheus je rasplesani klaun u fensi odijelima, Smith je "oh-em-gee" peško sa neobjašnjivim prednostima kada je pogodno, Neo je neodlučni trut kojeg Trinity spasi magičnim dobijanjem moći letenja. Novi negativci su nedodiirljivi kada treba, a i zaborave na svoje moći kada je to pogodno. Ima par dobrih stvari poput toga kako su ljudi nastavili nakon rata i kako je IO primjer puta Ziona u normalan životm ali sve je generalno nekako ili zbrzano ili puno pretjeranog objašnjavanja i ubjeđivanja publike u privatna uvjerenja reditelja. Očekivano od mentalno nestabilne osobe poput "sestre" Wachowski, još jednog glasnika današnjeg woke debilizma. :-)
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#46 Re: Matrix 4, šta očekujete?

Post by ExNihilo »

karanana wrote: 23/12/2021 15:58 Cekamo ineskinu dubokoumnu recenziju
Očekujem zbog blue/red pill da napravi poveznicu s farmakomafijom.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24900
Joined: 08/09/2005 20:08

#47 Re: Matrix 4, šta očekujete?

Post by Haris.ba »

FunkyzeitGames wrote: 23/12/2021 16:34 Ima par dobrih stvari poput toga kako su ljudi nastavili nakon rata i kako je IO primjer puta Ziona u normalan život
IO je antiteza Zionu koji je vjerovatno unisten, a sigurno napusten.
U IO su odlucili na saradnju sa jednom stranom masina, a u Zionu to nisu i zbog toga su izgleda nastradali. Otprilike, Zion nije mogao da napusti svoja uvjerenja o nesaradnji sa masinama, prilagodi se trenutku, ostao je u proslosti.
Zanimljivo je da su te ko biva dobre masine opet drzale IO u mraku sa informacijama oko Neo i Triniti bukvalno odlucujuci umjesto ljudi sta im je bitnije (izgradnja IO). Takoreci, napravili su mjesto za zivot ljudi (i "dobrih" masina) da su ljudi u IO poceli da smatraju da ne treba ni da ljute masine i oslobadjaju ljude iz matriksa.
User avatar
Truba
Posts: 81800
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#48 Re: Matrix 4, šta očekujete?

Post by Truba »

Dope_Man wrote: 23/12/2021 13:23
TheWatcher wrote: 23/12/2021 13:03 gledao sinoc :skoljka: usrase trilogiju :oops:
Ljudi su vec prije 20 godina govorili da su 2. i 3. film unistili trilogiju koja to nikad nije trebala ni biti :lol:
Upravo to htjedoh reci hahahah
Naslovnica
Posts: 27936
Joined: 20/03/2013 15:38

#49 Re: Matrix 4, šta očekujete?

Post by Naslovnica »

Sjooo filmskih kritičara, popljuvaše sve. :-)
Odlični su bila sva 3 Matrixa, prvi naravno najbolji, ali ni ostala 2 za odbaciti.
To je bilo prije cca 20 godina, sa ove distance vjerovatno ima onih koji neke stvari gledaju kritički u nekim aspektima, ali vala horsko pljuvanje, niđe veze.
Još uvijek nisam pogledao četvrti dio, a vala kada sam čuo za woke preseravanja izgubio sam volju da ga gledam.
User avatar
yoda82
Posts: 1611
Joined: 27/09/2013 09:53
Location: Dagobah

#50 Re: Matrix 4, šta očekujete?

Post by yoda82 »

Odgledao sam drugi i treći kad su izašli, i ničega se ne sjećam osim da su bili smeće.
Post Reply