Matični ured Tuzla

Tuzla, Bijeljina, Brčko, Gradačac, Živinice, Srebrenik, Lukavac, sve do Gračanice, Kladnja i Zvornika...
Post Reply
sarajevo-x.com
Posts: 838
Joined: 19/04/2013 08:42
Location: Tuzla, Bosnia and Herzegovina

#1 Matični ured Tuzla

Post by sarajevo-x.com »

Zdravo,
interesuje me da li je neko podizao rodne listove u matičnom uredu Tuzla nakon što su ga ponovo vratili u staru zgradu i koliko traje procedura tj koliko se čeka ?
User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#2 Re: Matični ured Tuzla

Post by nevenkagaragic »

sarajevo-x.com wrote:Zdravo,
interesuje me da li je neko podizao rodne listove u matičnom uredu Tuzla nakon što su ga ponovo vratili u staru zgradu i koliko traje procedura tj koliko se čeka ?
U ponedeljak je proradio na staroj lokaciji, a ja sam u utorak otisla da izvadim novi rodni list. Dobila sam broj 88 i odmah otisla na jedan salter (nema vise, mozda za sada, onih monitora koji obavestavaju broj gradjana i broj saltera). Na svakom od 3-4saltera je bilo samo par osoba, tako da sam odmah dosla na red.
No, ne lezi vraze...
Iako sam pre 1,5 godinu vadila novu, isteklu, licnu kartu, MORALA sam i novi rodni list i drzavljanstvo vaditi u onoj stravicnoj guzvi jer su ONI umesto zareza ili tacke stavili ono drugo.
Eh, posto mi treba rodni list NE STARIJI od 6 meseci, bez obzira sto imam onaj TRAJNI, uputih se ponovo i PONOVO su nasli GRESKU - ne pise u rodnom listu drzava u kojoj sam rodjena?!
Dakle, odoh kod maticara, sacekam pauzu 30 minuta, maticar nadje knjigu i rece: "Ne pise drzava" (a na kopiji rodnog koji sam im daaaavno -1997. predala na vrhu dokumenta velikim slovima pise Republika Hrvatska...) Morate, kaze, hitno doneti novi rodni list iz Hrvatske jer necete moci dobiti biometrijski pasos (a ja ga IMAM) !!!
40 godina zivim u BiH i svaki put nadju neku gresku - SVOJU naravno. Zasto?
Vratim se na salter, sluzbenica na pauzi, ali gospodja koja potpisuje i overava dokumente rece da ne cekam ponovo, nego da na drugom salteru zavrsim preko reda (samo par ljudi bilo). Tako zavrsih, na veliko cudjenje, brzo.

Eto, trenutno guzve nema, ali je pitanje kakvu ce gresku (SVOJU)naci, jer vidim da je ovaj novi rodni list drugaciji od onog iz 2013.godine: dopisano uz drzavljanstvo "Federacija BiH" (sto do sada nije bilo) i na kraju moj broj u knjizi drzavljana BiH...
sarajevo-x.com
Posts: 838
Joined: 19/04/2013 08:42
Location: Tuzla, Bosnia and Herzegovina

#3 Re: Matični ured Tuzla

Post by sarajevo-x.com »

Hvala Vam puno na odgovoru. Interesuje me još u koliko sati im je ta pauza (da ne potrefim baš na pauzu da dođem) i do kada rade (klasika do 15 h ?). Koliko je to vaše čekanje bilo , onako odokativno ? Sat, dva...
Meni ove informacije mnogo znače jer pokusavam da uskladim to sa školom (prvi put vadim ličnu). Još jednom puno Vam hvala :thumbup:
User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#4 Re: Matični ured Tuzla

Post by nevenkagaragic »

Nema na cemu da mi zahvaljujete, slucajno sam videla temu na pocetnoj stranici, pa rekoh da odgovorim sa svezim iskustvom.

Pauza je bila kod maticara, u kancelariji, ne na salteru. Na vratima je pisalo (rukom) 10-10,30. Ja sam naletela bas kada je pocela, tako da je to jedino vreme cekanja.
Inace na salterima ne idu svi zajedno, kad sam se vratila na salter, vec je i ta gospodja otisla na pauzu (10,30) tako da sam zavrsila posao na drugom salteru.
Sve u svemu (sa cekanjem da zavrsi pauza) za manje od 1 sat sam zavrsila. Inace, proteklih godina je bio UZAS od guzve. Savetujem Vam da izbegavate dane oko praznika kad dolazi mnogo gradjana iz inostranstva (mislim da ce uskoro uskrs), kao i pred godisnje odmore.

Kad budete vadili rodni list, obavezno uzmite i uverenje o drzavljanstvu da Vas ne vracaju iz MUP-a (poste) za licne karte i da ne cekate 2 puta. Trenutno ni tamo nema guzve jer sam isti dan tu uzela novi CIPS bez problema.
I rodni i drzavljanstvo su trajni, te cuvajte originale i kopirajte ih odmah.

Znate da prvo uzimate broj, cim udjete, prvi salter "Informacije", Cena rodnog lista je 3 KM.

Pozdrav i sa srecom!
sarajevo-x.com
Posts: 838
Joined: 19/04/2013 08:42
Location: Tuzla, Bosnia and Herzegovina

#5 Re: Matični ured Tuzla

Post by sarajevo-x.com »

Hvala Vam još jednom na ovako detaljnim odgovorima i objašnjenjima. Čuo sam da su bile gužve na onoj vandrednoj lokaciji pa sam zbog toga i pitao. Tu na istom mjestu se vadi rodni listr i uvjerenje o državljanstvu i sve skupa košta 6 KM, koliko sam ja upućen, ispravite me ako griješim. Planiram u utorak da odem i nadam se da će me sreća poslužiti da ne čekam dugo.
User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#6 Re: Matični ured Tuzla

Post by nevenkagaragic »

U pravu ste 2x3=6 KM.
Ja nisam isla na onu privremenu lokaciju, vec u salter salu i govorim o guzvi TU (ranijoj), i drugi put sam tu provela nekoliko sati kad sam vadila dokumente sinu i snajki.
Mislim da im je radno vreme od 7,30 - 15,30. Na vratima kancelarije maticara sam videla da radi sa strankama do 15,15h.

Ako budete overavali kopije, imate notara odmah iza stanice gradskog busa preko puta bivseg "Bristola" (pored apoteke). Notari sami kopiraju dokument koji overavaju.

Pozdrav.
sarajevo-x.com
Posts: 838
Joined: 19/04/2013 08:42
Location: Tuzla, Bosnia and Herzegovina

#7 Re: Matični ured Tuzla

Post by sarajevo-x.com »

Završio za 15 minuta, nikakvih problema, sve super :D
Može /lock
User avatar
anglista
Posts: 31
Joined: 02/08/2021 07:11

#8 Re: Matični ured Tuzla

Post by anglista »

Pozdrav! Moze li mi neko napisati radno vrijeme maticnog ureda? Ne mogu da nadjem online. Hvala!
Post Reply