matematika

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
Post Reply
BillGatesSon
Posts: 2
Joined: 17/05/2007 21:25
Location: Sarajevo

#1 matematika

Post by BillGatesSon »

evo treba mi par formula za matematiku pa bih bio zahvalan ako neko pomogne

1. kako se izracuna broj dijagonala u mnogouglu
2. kako se izracuna zbir uglova mnogougla
3. kako se izracuna stranica a i visina h u rombu
4. povrsina i visina jednakostranicnog trougla
5. povrsina i visina jednakokrakog trougla


hvala unaprijed
Last_one
Posts: 349
Joined: 20/05/2006 01:00
Location: Sarajevo..Hrasno

#2

Post by Last_one »

A da pitas tatu? :-D
Forsaken
Posts: 826
Joined: 11/02/2005 10:51

#3

Post by Forsaken »

Jes cuo za knjigu?
User avatar
Jara
Posts: 31408
Joined: 27/03/2006 00:36

#4 Re: matematika

Post by Jara »

BillGatesSon wrote:evo treba mi par formula za matematiku pa bih bio zahvalan ako neko pomogne

1. kako se izracuna broj dijagonala u mnogouglu
2. kako se izracuna zbir uglova mnogougla
3. kako se izracuna stranica a i visina h u rombu
4. povrsina i visina jednakostranicnog trougla
5. povrsina i visina jednakokrakog trougla


hvala unaprijed
Nek ti babo pokaže :D
Nedovoljan broj podataka...zavisi koje su ti velicine date...
Formule ćeš naći u matematičkom prirucniku i knjigama za o.š.
Uzmi instrukcije, ne moze ovako ako pojma nemas... :-) duga je to priča...
Deb's
Posts: 145
Joined: 04/06/2005 23:42
Location: Sarajevo

#5 Re: matematika

Post by Deb's »

BillGatesSon wrote:evo treba mi par formula za matematiku pa bih bio zahvalan ako neko pomogne

1. kako se izracuna broj dijagonala u mnogouglu
2. kako se izracuna zbir uglova mnogougla
3. kako se izracuna stranica a i visina h u rombu
4. povrsina i visina jednakostranicnog trougla
5. povrsina i visina jednakokrakog trougla


hvala unaprijed
1. misli mda formula ide S=n(n+2)/2 al trebo bi provjeriti (s- broj dijagonala, n broj stranica)
2. pogledaj u knjizi
3. nisi rekao sta je dato da bi se to izračunalo???
4. P=(a^2)*sqrt(3)/2; h=a*sqrt(3)/2
5. P=a*h/2=a*sqrt(b^2-(a/2)^2)/2 ;h=a*sqrt(b^2-(a/2)^2)/2 ;

ovo je po sjećanju, ne garantujem tačnost- provjeri sve formule u knjizi ;)
everybody hurts
Posts: 373
Joined: 13/06/2005 13:10

#6

Post by everybody hurts »

Pa liCe :D , pa rekoh ti na gamersu da uzmes u knjizari malu, crvenu knjizicu "matematicki prirucnik" od nasihe fazlic, SVE IMA TU, ne mislis valjda uciti za prijemni gledajuci na kompjuteru formule :D ,nista od toga nece biti, idi bolan uzmi tu knjizicu odmah i sretno! :-D

A sto se tice ovih bolida sto mu spominju oca kao od sale, jeste li pomislili i sekunde da ga nema mozda? :roll: ccccccc
Borej
Posts: 521
Joined: 31/03/2007 20:15

#7

Post by Borej »

everybody hurts wrote:Pa liCe :D , pa rekoh ti na gamersu da uzmes u knjizari malu, crvenu knjizicu "matematicki prirucnik" od nasihe fazlic, SVE IMA TU, ne mislis valjda uciti za prijemni gledajuci na kompjuteru formule :D ,nista od toga nece biti, idi bolan uzmi tu knjizicu odmah i sretno! :-D

A sto se tice ovih bolida sto mu spominju oca kao od sale, jeste li pomislili i sekunde da ga nema mozda? :roll: ccccccc
nasiha fazlic....moja profesorica u srednjoj.....vazda sam spavao na njenim casovima..... :D :D tako da ove formule ne znam...... :D :D
everybody hurts
Posts: 373
Joined: 13/06/2005 13:10

#8

Post by everybody hurts »

Borej wrote: nasiha fazlic....moja profesorica u srednjoj.....vazda sam spavao na njenim casovima..... :D :D tako da ove formule ne znam...... :D :D
hahaha :D , e ne znam kakva je profesorica bila, ali vjeruj mi odlicna joj je ova knjizica, ja sam je nabavio jos u osnovnoj, u srednjoj je takodjer bila hit :D , a bogme sad mi ponekad i na faksu zatreba....a dusu dala za prijemni u srednju fakat...niti je skupa niti bilo sta, ima sve doslovno, nadjes sta ti treba za 30 sekundi, umjesto da prelistavas nekakve knjige ogromne po 3 sata....fakat ne znam sta sprecava ovog momka da uzme to,jos mu jucer rekoh fino,ali eto... :roll: :-D
User avatar
Lady Saray
Posts: 1237
Joined: 13/05/2005 13:53
Location: Sarajevo

#9

Post by Lady Saray »

everybody hurts wrote:
A sto se tice ovih bolida sto mu spominju oca kao od sale, jeste li pomislili i sekunde da ga nema mozda? :roll: ccccccc
a jesi li ti pomislio da se ljudi zezaju na racun njegovog nicka... BillGatesSon

:roll: :roll:
Borej
Posts: 521
Joined: 31/03/2007 20:15

#10

Post by Borej »

everybody hurts wrote:
Borej wrote: nasiha fazlic....moja profesorica u srednjoj.....vazda sam spavao na njenim casovima..... :D :D tako da ove formule ne znam...... :D :D
hahaha :D , e ne znam kakva je profesorica bila, ali vjeruj mi odlicna joj je ova knjizica, ja sam je nabavio jos u osnovnoj, u srednjoj je takodjer bila hit :D , a bogme sad mi ponekad i na faksu zatreba....a dusu dala za prijemni u srednju fakat...niti je skupa niti bilo sta, ima sve doslovno, nadjes sta ti treba za 30 sekundi, umjesto da prelistavas nekakve knjige ogromne po 3 sata....fakat ne znam sta sprecava ovog momka da uzme to,jos mu jucer rekoh fino,ali eto... :roll: :-D
mislim da sam imao prilike malo prelistat tu knjigu ali vec godinama se ne susrecem s matematikom tako da.... :D :D

ja ne sumnjam u njeno poznavanje matematike ali uspava na casu...jos sjednem u prvu klupu i max 10 min. sam mogao pratit predavenje, dalje spavao...... :D
User avatar
zolloo85
Posts: 266
Joined: 21/04/2007 13:01

#11 Re: matematika

Post by zolloo85 »

BillGatesSon wrote:evo treba mi par formula za matematiku pa bih bio zahvalan ako neko pomogne

1. kako se izracuna broj dijagonala u mnogouglu
2. kako se izracuna zbir uglova mnogougla
3. kako se izracuna stranica a i visina h u rombu
4. povrsina i visina jednakostranicnog trougla
5. povrsina i visina jednakokrakog trougla


hvala unaprijed
prihvati se Veanove zbirke zadataka (uobičajena literatura u srednjim školama) i Matematiskopa (dodatna literatura u srednjim školama). Ove formule su među jednostvanijim.
Raul Gonzales Blanco
Posts: 75
Joined: 31/05/2007 12:17

#12

Post by Raul Gonzales Blanco »

Lady Saray wrote:
everybody hurts wrote:
A sto se tice ovih bolida sto mu spominju oca kao od sale, jeste li pomislili i sekunde da ga nema mozda? :roll: ccccccc
a jesi li ti pomislio da se ljudi zezaju na racun njegovog nicka... BillGatesSon

:roll: :roll:
mali zakuhao i zbrisao !!! :D:D
Post Reply