Matematicke nadnaravnosti Kurana, dokaz da je ta knjiga od Boga

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
User avatar
Drekavac22
Posts: 679
Joined: 17/02/2022 09:38

#976 Re: Matematicke nadnaravnosti Kurana, dokaz da je ta knjiga od Boga

Post by Drekavac22 »

Bloo wrote: 09/04/2022 01:41
Drekavac22 wrote: 09/04/2022 01:35 moras da pratis arapski da bi mi mogla sudit mojim nalazima, tako nema smisla pokazao sam ti to sa onom rijeci Hadaiqa koja se isto prevodi Gardens

Dzenatin-plural jedna forma
جَنَّاتٍ - 69

Dzenetejn-dva dzenneta
4- جَنَّتَيْنِ

Dzenetani-plural druga forma
3 -جَنَّتَانِ

Dzannatayhim-njihova dva dzenneta
1 جَنَّتَيْهِمْ
--------------
77 puta

Je l iti sad jasno zasto ne moze traziti tako kako ti trazis pa moras preko arapski rijeci, vakat ti poceti uciti harfove, nema druge
جَنَّتَيْهِمْ ne postoji :D

Btw ne valja ti TRANSLITERACIJA arapskog jezika :) iako pokusavas da ignorises ono sto ti objasnjavam - ako je npr. جَنَّاتٍ jannātin mnozina, onda bih trebala naci jednak broj u transliteriranoj verziji. :) Ja mozda ne znam arapski, ti znas harfove ali ne i rijeci, ali tamaricaa zna arapski i koliko se sjecam masakrirala ti je post. I ja kasnije sa "hibridnim rijecima".
Tako da... :mrgreen:
aaa sto me ti volis pravit budalom malo je reci :-)

sta je ovo onda

(34:16:7) bijannatayhim their two gardens وَبَدَّلْنَاهُمْ بِجَنَّتَيْهِمْ جَنَّتَيْنِ ذَوَاتَيْ أُكُلٍ خَمْطٍ
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50432
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#977 Re: Matematicke nadnaravnosti Kurana, dokaz da je ta knjiga od Boga

Post by Bloo »

Ovo je Korkutov prevod. Jedan od rigidnijih prevoda. Tako da ne prosipaj se. :mrgreen: kao voda.

Da ne spominjemo kako u engleskom prevodu se boiling water spominje više puta, scolding water pa onda boiling fluids (tekućine)...

I s ovim završavamo :) „čuvajte se laži, jer je ona grijeh a oboje (i laž i grijeh) će u Džehennem"
Avonmusk
Posts: 449
Joined: 30/09/2021 21:26

#978 Re: Matematicke nadnaravnosti Kurana, dokaz da je ta knjiga od Boga

Post by Avonmusk »

Hahaha, joj sefice , ne zna arapski al eto bi da diskutuje, hahaha.
Deckard74
Posts: 38
Joined: 22/02/2022 00:23

#979 Re: Matematicke nadnaravnosti Kurana, dokaz da je ta knjiga od Boga

Post by Deckard74 »

Avonmusk wrote: 09/04/2022 03:03 Hahaha, joj sefice , ne zna arapski al eto bi da diskutuje, hahaha.
Avonmusk wrote: 04/04/2022 16:15 Ubi drekavac ko bayraktar ruski konvoj.

Vidimo se na ny sqveru na teraviji!

Edit: ko NLAW ruski tenk, bolje odgovara situaciji.
Avonmusk wrote: 08/04/2022 23:52 Sad si ih dotuko, nema dalje, jer za ovakvo rasporedjivanje ljudima bi uz pomoc kompjutera trebalo vremena i vremena da to naprave, a u 7 st. Nemoguce, osim toga jos sve posloziti u takve cjenine(price) za ljude je nemoguce, eto imaju ljudi izazov za samo jednu suru.

Bravo @Drekavac22
avon izvuko pom poms i dere: gooooo smrčak!

Image
Drekavac22 wrote: 03/04/2022 23:09 neke rijeci razumijem neke nerazumijem...pusti mi slova ,kakva slova covjece :) cuj nerazumijem slova a nauci ih 1995 godine
Drekavac22 wrote: 03/04/2022 23:04 razumijes napisano?

djelimicno razumijem.
Drekavac u komunikaciji na arapskom nije dobacio dalje od Selam alejk, a analizira Kur'an, drevne "manuskripte" (koje nam još nije pokazao). I svoje "analize" zasniva na "znam slova" i "razumijem poneku riječ". I evo drugi put je uhvaćen u pogrešnom brojanju, iako je sam birao parametre šta broji šta ne.
22 . Al-Hagg - Hadždž - ajet 19 - Ova dva protivnička tabora spore se oko Gospodara svoga; onima
koji ne budu vjerovali biće odijela od vatre skrojena, a ključala voda biće na
glave njihove ljevana;

10 . Yunus - Junus - ajet 4 -Njemu ćete se svi vratiti - Allahovo je istinito obećanje - On doista iz
ničega stvara, On će poslije to ponoviti, da bi pravedno nagradio one koji
budu vjerovali i dobra djela činili. A one koji ne budu vjerovali čeka piće od
ključale vode i patnja nesnosna, zato što su nevjernici bili.

37 . As-Saffat - Redovi Mekka - 67. zatim će to s ključalom vodom izmiješati

38 . Sad - Sad - 57. Eto toliko! Pa neka okušaju vodu ključalu i kapljevinu smrdljivu

40 . Al-Mu'min - Vjernik - 72. po ključaloj vodi, a zatim u vatri prženi,

55 . Ar-Rahman - Milostivi - 44. I između vatre i ključale vode oni će kružiti

56 . Al-Waqi'a - Događaj - 42. Oni će biti u vatri užarenoj i vodi ključaloj

56 . Al-Waqi'a - Događaj - 54. pa zatim na to ključalu vodu piti,

56 . Al-Waqi'a - Događaj - 93. pa, ključalom vodom biće ugošćen
Jednostavno prelijepo
User avatar
apsidejzi
Posts: 8259
Joined: 25/05/2013 23:49

#980 Re: Matematicke nadnaravnosti Kurana, dokaz da je ta knjiga od Boga

Post by apsidejzi »

Oj oj oj. Dvije stranice "teske kuranske artiljerije" nakon mog posta o constrained writing. I sve uzalud jer sama cinjenica da imas kompletan zanr knjizevnih dijela koji se bave tim... stavlja Kur'an u knjigu "jednu od mnogih". Tebi posebna jer si odlucio da ti bude posebna ali meni ista kao i sve ostale. Ne kazem ja da ove brojcane finese ne postoje u Kur'anu. Ja samo kazem da nisu nista posebno jer su mnogi drugi isto to uradili. To je produkt covjeka a ne boga. Cak sta vise, ljudi su napravili mnogo kompleksnije matematicke strukture u knjigama ciji su oni autori, a ne navodni bog.

Ta prica o nepismenom Muhamedu iz 7 stoljeca koji je uspio sastaviti ovakvo djelo sa ovakvim matematickim detaljima... Zasto da ne? 7 stoljece nije toliko daleko. Ljudska civilizacija je bila poprilicno razvijena. Imali smo nekoliko velikih carstava i veoma bogatih naroda koji su ulagali u nauku. Znanje samo po sebi nije bilo nemoguce dobiti. Muhamed je bio trgovac i putovao je sirom tada poznatog svijeta. Vidio je stvari. Jeste bio nepismen u smislu da nije znao pisati slova, ali nije bio glup. Mogao je razumjeti stvari. Imas koliko hoces ljudi danas koji su kompjuterski nepismeni ali su i dalje normalni i inteligentni ljudi.

Prosto bi me iznenadilo da Muhamed nije u svojih 40 godina zivota (prije poslanstva) sa silnim putovanjima i veoma bogatom arapskom poezijom, nikada cuo za umjetnicke oblike gdje se odredjene rijeci ponavljaju odredjeni broj puta. Mislim, neke stvari jesu fascinantne ali to ne znaci po automatizmu da je on poslanik i da je nadahnut og Boga. Leonardo da Vinci je takodjer napravio mnogo zanimljivih stvari i bio veoma posebna ljudska jedinka i nije tvrdio da je to nesto od boga. Isak Njutn je izmislio kalkulus u toku jednog godisnjeg odmora jer mu je trebalo da rijesi neki problem. Zamisli to!!! Danas ucenici idu u skolu i uce trigonometriju, limese, izvode, diferencijalne i integralne racune i trebaju im GODINE da savladaju gradivo. I opet nisu sigurni da razumiju i znaju implementirati sve. I onda imas covjeka koji je sve to izmislio za jedan ljetni raspust. Gdje je jedan Nikola Tesla koji je prije 100 godina vidio tehnologiju koju imamo danas. Covjek nije imao tehnickih mogucnosti ali je bio vizionar i znao je sta je moguce ako se njegove ideje implementiraju.

Ovih par primjera ti govori da nit je Muhamed nesto jedinstven, nit je njegova knjiga nesto jedinstvena. Jeste poseban na svoj nacin ali nije jedinstven. Imas mnogo ljudi u mnogo oblasti koji su ostavili pisani trag iza sebe i koji su fascinantni. Ne vidim nista nadnaravno u tome.
Avonmusk
Posts: 449
Joined: 30/09/2021 21:26

#981 Re: Matematicke nadnaravnosti Kurana, dokaz da je ta knjiga od Boga

Post by Avonmusk »

Deckard74 wrote: 09/04/2022 09:14
Avonmusk wrote: 09/04/2022 03:03 Hahaha, joj sefice , ne zna arapski al eto bi da diskutuje, hahaha.
Avonmusk wrote: 04/04/2022 16:15 Ubi drekavac ko bayraktar ruski konvoj.

Vidimo se na ny sqveru na teraviji!

Edit: ko NLAW ruski tenk, bolje odgovara situaciji.
Avonmusk wrote: 08/04/2022 23:52 Sad si ih dotuko, nema dalje, jer za ovakvo rasporedjivanje ljudima bi uz pomoc kompjutera trebalo vremena i vremena da to naprave, a u 7 st. Nemoguce, osim toga jos sve posloziti u takve cjenine(price) za ljude je nemoguce, eto imaju ljudi izazov za samo jednu suru.

Bravo @Drekavac22
avon izvuko pom poms i dere: gooooo smrčak!

Image
Drekavac22 wrote: 03/04/2022 23:09 neke rijeci razumijem neke nerazumijem...pusti mi slova ,kakva slova covjece :) cuj nerazumijem slova a nauci ih 1995 godine
Drekavac22 wrote: 03/04/2022 23:04 razumijes napisano?

djelimicno razumijem.
Drekavac u komunikaciji na arapskom nije dobacio dalje od Selam alejk, a analizira Kur'an, drevne "manuskripte" (koje nam još nije pokazao). I svoje "analize" zasniva na "znam slova" i "razumijem poneku riječ". I evo drugi put je uhvaćen u pogrešnom brojanju, iako je sam birao parametre šta broji šta ne.
22 . Al-Hagg - Hadždž - ajet 19 - Ova dva protivnička tabora spore se oko Gospodara svoga; onima
koji ne budu vjerovali biće odijela od vatre skrojena, a ključala voda biće na
glave njihove ljevana;

10 . Yunus - Junus - ajet 4 -Njemu ćete se svi vratiti - Allahovo je istinito obećanje - On doista iz
ničega stvara, On će poslije to ponoviti, da bi pravedno nagradio one koji
budu vjerovali i dobra djela činili. A one koji ne budu vjerovali čeka piće od
ključale vode i patnja nesnosna, zato što su nevjernici bili.

37 . As-Saffat - Redovi Mekka - 67. zatim će to s ključalom vodom izmiješati

38 . Sad - Sad - 57. Eto toliko! Pa neka okušaju vodu ključalu i kapljevinu smrdljivu

40 . Al-Mu'min - Vjernik - 72. po ključaloj vodi, a zatim u vatri prženi,

55 . Ar-Rahman - Milostivi - 44. I između vatre i ključale vode oni će kružiti

56 . Al-Waqi'a - Događaj - 42. Oni će biti u vatri užarenoj i vodi ključaloj

56 . Al-Waqi'a - Događaj - 54. pa zatim na to ključalu vodu piti,

56 . Al-Waqi'a - Događaj - 93. pa, ključalom vodom biće ugošćen
Jednostavno prelijepo
Sta bi vam covjek kad neke stvari ne mozete skontat, niti razumjeti, ono sto je drekavac rekao vec, jednostavno ima ljudi koji slusaju a ne cuju, gledaju a ne vide, jednostavno tako ti je to, ima taj zastor i gotovo, jer iz vasih odgovora se vidi da je sve utemeljeno na nevjerovanju u Boga, negiranju svega spomenutog u Kur'anu, to je ono sto vas tjera da diskutujete, i sa takvim vec unaprijed formiranim stavovima nema tog dokaza koji ce vama biti prihvatljiv.
User avatar
Optimus Prime
Posts: 2998
Joined: 21/01/2009 22:14

#982 Re: Matematicke nadnaravnosti Kurana, dokaz da je ta knjiga od Boga

Post by Optimus Prime »

Drekavac22 wrote: 08/04/2022 23:37 ...sad krece teska artiljerija sto se tice Brojcanih cuda u Kuranu

Ovo kodiranje na brojevima sura i ajeti, kroz par-nepar, homogeni-nehomogeni, uz presjek na pola je kodiranje gdje ti pamet zastaje, jedva mozes kontrolu odraditi da sve popratis verificiras sve to a kamoli da covjek moze ovako nesto uraditi uz svojoj glavi

Simetrija u raspodjeli ajeta u surama

Imamo dva reda, red sura i red ajeta, sa 4 kategorije:
par-par ,nepar-nepar,
par-nepar,nepar-par
Sura-Ajet, naprimjer prva sura fatiha ima 7 ajeta, spade u kategoriju (1-7) (nepar-nepar), dok druga sura ima 286, spade u kategoriju (par-par) jer su parni brojevi (2-286). Ako tako podijelimo Kur’an dobit cemo simetricnu raspodijeljenost, 27-30-30-27
Image

Sad podijelimo izmedju homogenih i nehomogenih sura
Homogene sure su: Par-Par, Nepar-Nepar
Nehomogene sure su: Par-Nepar, Nepar-Par
Dobijemo 57 homogenih, 57 nehomogenih
Image

Ako presijecemo Kuran na pola i vidimo kako su homogene i nehomogene sure rasporedjenje dobijemo sledece
Image

Sure ciji su ajeti VECI nego redoslijed sure, raspodijeljeno izmedju parnih i neparnih brojeva
23-25-25-23
Image


Sure ciji su ajeti MANJI nego redoslijed sure, raspodijeljeno izmedju parnih i neparnih brojeva
34-32-32-34
Image


Redoslijed sure sto se nalaze medju ajetima, naprimjer sura 3, imamo isto tako broj ajeta u suri Kevser, 3 ajeta. Raspodijeljeno na parne i neparne brojeve.
Image

Redoslijed sure sto se NE-nalaze medju ajetima, naprimjer, Fatiha sura 1, ni jedna sura nema toliko ajeta. Raspodijeljeno na parne i neparne brojeve.
Image
Prije ce biti da se radi o teskom sranju nego o teskoj artiljeriji. :run:

Kao i u svim tvojim drugim primjerima radi se samo o numeroloskom triku, u kojem se koristi statisticka distribucija od 0,5 ( u slucaju podjele na par nepar), testiranje ogromog broja raznoraznih kategorija koje se naravno ne spominju, te koristenje rodjendanskog paradoksa.
Dakle, propaganda za neinteligentne, poput ovih sto te ushiceno podrzavaju, neshvatajuci da ih um samozavarava.

Ova "naucna studija" koju citiras se vrti godinama po internetu, bez bilo kakvog odjeka u matematickim naucnim krugovima. A zasto, to je naravno autorima ovog pamfleta sasvim jasno,jer znaju da su u cilju propagande koristili jeftine numeroloske trikove.

Ovdje se dakle ne radi o teoloskim nego o cisto matematickim to jest statistickim problemima i bilo bi vrlo lako ( manje vise cak sa srednjoskoloskom matematikom) dokazati da se ne radi o slucaju, kada bi to bilo stvarno tako.

Mislim da je to i tebi jasno. Ako se sjecas, ja sam to prije jedno pet godina govorio da odes na neki matematicki institut da ti oni objasne, ako vec meni ne vjerujes. Jesi li kontaktirao ikog ui osvih zadnjih pet godina?
User avatar
Ludzak
Posts: 5483
Joined: 23/03/2013 21:56
Location: Grad na Drini

#983 Re: Matematicke nadnaravnosti Kurana, dokaz da je ta knjiga od Boga

Post by Ludzak »

Da li se moze dekodirati kakav lijek za karcinom, u Kuranu. De vidite to...
Avonmusk
Posts: 449
Joined: 30/09/2021 21:26

#984 Re: Matematicke nadnaravnosti Kurana, dokaz da je ta knjiga od Boga

Post by Avonmusk »

Podrska drekavcu,ne daj se druze, nemoj dopustiti da te pokolebaju.
User avatar
Dozer
Posts: 28388
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#985 Re: Matematicke nadnaravnosti Kurana, dokaz da je ta knjiga od Boga

Post by Dozer »

Tako jeee!
Smrle, keep rape your brain :lol:
User avatar
Optimus Prime
Posts: 2998
Joined: 21/01/2009 22:14

#986 Re: Matematicke nadnaravnosti Kurana, dokaz da je ta knjiga od Boga

Post by Optimus Prime »

Avonmusk wrote: 09/04/2022 19:29 Podrska drekavcu,ne daj se druze, nemoj dopustiti da te pokolebaju.
Za to se ne moras brinuti. :D

Sutra, i kad mu vrhunski strucnjaci za matematiku objasne da nema nista nadprirodno u ovim njegovim primjerima, on ce ih bez bismille optuziti da su nelogicni i nastaviti kao da se nista nije desilo.
Avonmusk
Posts: 449
Joined: 30/09/2021 21:26

#987 Re: Matematicke nadnaravnosti Kurana, dokaz da je ta knjiga od Boga

Post by Avonmusk »

Optimus Prime wrote: 09/04/2022 11:07
Drekavac22 wrote: 08/04/2022 23:37 ...sad krece teska artiljerija sto se tice Brojcanih cuda u Kuranu

Ovo kodiranje na brojevima sura i ajeti, kroz par-nepar, homogeni-nehomogeni, uz presjek na pola je kodiranje gdje ti pamet zastaje, jedva mozes kontrolu odraditi da sve popratis verificiras sve to a kamoli da covjek moze ovako nesto uraditi uz svojoj glavi

Simetrija u raspodjeli ajeta u surama

Imamo dva reda, red sura i red ajeta, sa 4 kategorije:
par-par ,nepar-nepar,
par-nepar,nepar-par
Sura-Ajet, naprimjer prva sura fatiha ima 7 ajeta, spade u kategoriju (1-7) (nepar-nepar), dok druga sura ima 286, spade u kategoriju (par-par) jer su parni brojevi (2-286). Ako tako podijelimo Kur’an dobit cemo simetricnu raspodijeljenost, 27-30-30-27
Image

Sad podijelimo izmedju homogenih i nehomogenih sura
Homogene sure su: Par-Par, Nepar-Nepar
Nehomogene sure su: Par-Nepar, Nepar-Par
Dobijemo 57 homogenih, 57 nehomogenih
Image

Ako presijecemo Kuran na pola i vidimo kako su homogene i nehomogene sure rasporedjenje dobijemo sledece
Image

Sure ciji su ajeti VECI nego redoslijed sure, raspodijeljeno izmedju parnih i neparnih brojeva
23-25-25-23
Image


Sure ciji su ajeti MANJI nego redoslijed sure, raspodijeljeno izmedju parnih i neparnih brojeva
34-32-32-34
Image


Redoslijed sure sto se nalaze medju ajetima, naprimjer sura 3, imamo isto tako broj ajeta u suri Kevser, 3 ajeta. Raspodijeljeno na parne i neparne brojeve.
Image

Redoslijed sure sto se NE-nalaze medju ajetima, naprimjer, Fatiha sura 1, ni jedna sura nema toliko ajeta. Raspodijeljeno na parne i neparne brojeve.
Image
Prije ce biti da se radi o teskom sranju nego o teskoj artiljeriji. :run:

Kao i u svim tvojim drugim primjerima radi se samo o numeroloskom triku, u kojem se koristi statisticka distribucija od 0,5 ( u slucaju podjele na par nepar), testiranje ogromog broja raznoraznih kategorija koje se naravno ne spominju, te koristenje rodjendanskog paradoksa.
Dakle, propaganda za neinteligentne, poput ovih sto te ushiceno podrzavaju, neshvatajuci da ih um samozavarava.

Ova "naucna studija" koju citiras se vrti godinama po internetu, bez bilo kakvog odjeka u matematickim naucnim krugovima. A zasto, to je naravno autorima ovog pamfleta sasvim jasno,jer znaju da su u cilju propagande koristili jeftine numeroloske trikove.

Ovdje se dakle ne radi o teoloskim nego o cisto matematickim to jest statistickim problemima i bilo bi vrlo lako ( manje vise cak sa srednjoskoloskom matematikom) dokazati da se ne radi o slucaju, kada bi to bilo stvarno tako.

Mislim da je to i tebi jasno. Ako se sjecas, ja sam to prije jedno pet godina govorio da odes na neki matematicki institut da ti oni objasne, ako vec meni ne vjerujes. Jesi li kontaktirao ikog ui osvih zadnjih pet godina?
Jel ovo sto si napisao znaci da je drekavac dobro sve prebrojao?
Jeli sve sto je napisao istina?
Avonmusk
Posts: 449
Joined: 30/09/2021 21:26

#988 Re: Matematicke nadnaravnosti Kurana, dokaz da je ta knjiga od Boga

Post by Avonmusk »

Optimus Prime wrote: 09/04/2022 23:09
Avonmusk wrote: 09/04/2022 19:29 Podrska drekavcu,ne daj se druze, nemoj dopustiti da te pokolebaju.
Za to se ne moras brinuti. :D

Sutra, i kad mu vrhunski strucnjaci za matematiku objasne da nema nista nadprirodno u ovim njegovim primjerima, on ce ih bez bismille optuziti da su nelogicni i nastaviti kao da se nista nije desilo.
To mi je bas drago, da je drekavac takav da se ne obazire na raznorazne upadice i pokusaje opovrgavanja.
User avatar
Optimus Prime
Posts: 2998
Joined: 21/01/2009 22:14

#989 Re: Matematicke nadnaravnosti Kurana, dokaz da je ta knjiga od Boga

Post by Optimus Prime »

Avonmusk wrote: 09/04/2022 23:23
Optimus Prime wrote: 09/04/2022 23:09

Za to se ne moras brinuti. :D

Sutra, i kad mu vrhunski strucnjaci za matematiku objasne da nema nista nadprirodno u ovim njegovim primjerima, on ce ih bez bismille optuziti da su nelogicni i nastaviti kao da se nista nije desilo.
To mi je bas drago, da je drekavac takav da se ne obazire na raznorazne upadice i pokusaje opovrgavanja.
Da, to je jako pametno.

I ti sutra ako se nedo bog ozbiljnije razbolis, predlazem ti da se drzis svoje intucije i da ne slusas sta ovi pametnajkovici od doktora predlazu.
User avatar
Optimus Prime
Posts: 2998
Joined: 21/01/2009 22:14

#990 Re: Matematicke nadnaravnosti Kurana, dokaz da je ta knjiga od Boga

Post by Optimus Prime »

Avonmusk wrote: 09/04/2022 23:21
Optimus Prime wrote: 09/04/2022 11:07

Prije ce biti da se radi o teskom sranju nego o teskoj artiljeriji. :run:

Kao i u svim tvojim drugim primjerima radi se samo o numeroloskom triku, u kojem se koristi statisticka distribucija od 0,5 ( u slucaju podjele na par nepar), testiranje ogromog broja raznoraznih kategorija koje se naravno ne spominju, te koristenje rodjendanskog paradoksa.
Dakle, propaganda za neinteligentne, poput ovih sto te ushiceno podrzavaju, neshvatajuci da ih um samozavarava.

Ova "naucna studija" koju citiras se vrti godinama po internetu, bez bilo kakvog odjeka u matematickim naucnim krugovima. A zasto, to je naravno autorima ovog pamfleta sasvim jasno,jer znaju da su u cilju propagande koristili jeftine numeroloske trikove.

Ovdje se dakle ne radi o teoloskim nego o cisto matematickim to jest statistickim problemima i bilo bi vrlo lako ( manje vise cak sa srednjoskoloskom matematikom) dokazati da se ne radi o slucaju, kada bi to bilo stvarno tako.

Mislim da je to i tebi jasno. Ako se sjecas, ja sam to prije jedno pet godina govorio da odes na neki matematicki institut da ti oni objasne, ako vec meni ne vjerujes. Jesi li kontaktirao ikog ui osvih zadnjih pet godina?
Jel ovo sto si napisao znaci da je drekavac dobro sve prebrojao?
Jeli sve sto je napisao istina?
Nisam bas toliko lud da provjeravam napisano. Ali nemam razloga da ne vjerujem Smrletu da nije dobro izbrojao, sa obzirom da je brojanje njegova super-moc.

Samo sam primjetio da se u ovim primjerima koriste proizvoljne kategorije, birane tako da se medjusobno balansiraju sa obzirom da je statisticka distribucija 0,5 te da je interval jako mali. Tako da su podudarnosti relativno ceste ako odaberes ogroman broj kategorija. Tipicni numeroloski trik.
Avonmusk
Posts: 449
Joined: 30/09/2021 21:26

#991 Re: Matematicke nadnaravnosti Kurana, dokaz da je ta knjiga od Boga

Post by Avonmusk »

Optimus Prime wrote: 09/04/2022 23:44
Avonmusk wrote: 09/04/2022 23:21

Jel ovo sto si napisao znaci da je drekavac dobro sve prebrojao?
Jeli sve sto je napisao istina?
Nisam bas toliko lud da provjeravam napisano. Ali nemam razloga da ne vjerujem Smrletu da nije dobro izbrojao, sa obzirom da je brojanje njegova super-moc.

Samo sam primjetio da se u ovim primjerima koriste proizvoljne kategorije, birane tako da se medjusobno balansiraju sa obzirom da je statisticka distribucija 0,5 te da je interval jako mali. Tako da su podudarnosti relativno ceste ako odaberes ogroman broj kategorija. Tipicni numeroloski trik.
Znaci, dobro je prebrojao, ok. To mi je bitno, da nema sumnje u njegovom poslu.
User avatar
shbc
Posts: 3347
Joined: 20/07/2012 12:13

#992 Re: Matematicke nadnaravnosti Kurana, dokaz da je ta knjiga od Boga

Post by shbc »

viewtopic.php?f=6&t=149028&p=14934215&h ... #p14934215

Cisto da znate s kime se raspravljate i zasto bezveze gubite vrijeme
Avonmusk
Posts: 449
Joined: 30/09/2021 21:26

#993 Re: Matematicke nadnaravnosti Kurana, dokaz da je ta knjiga od Boga

Post by Avonmusk »

Ne daj se drekavac, pusti ove sto hoce da te diskredituju.
User avatar
Dozer
Posts: 28388
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#994 Re: Matematicke nadnaravnosti Kurana, dokaz da je ta knjiga od Boga

Post by Dozer »

shbc wrote: 10/04/2022 10:22 viewtopic.php?f=6&t=149028&p=14934215&h ... #p14934215

Cisto da znate s kime se raspravljate i zasto bezveze gubite vrijeme
Ma znamo ba, ali volimo mi naseg nanadjebivog Smrleta :D

Uzitak je gledati ovoliku kolicinu njegovog antireligijskog pisanja :D

Izginu covjek da nas ubijedi da je njegovo vjerovanje potkrijepljeno cinjenicama i naucnim dokazima, ali se uvijek zakuca glavom u zid kada dodje do dokazivanja tih "cinjenica" :lol:
User avatar
Ludzak
Posts: 5483
Joined: 23/03/2013 21:56
Location: Grad na Drini

#995 Re: Matematicke nadnaravnosti Kurana, dokaz da je ta knjiga od Boga

Post by Ludzak »

Kako su hrišćani, budisti, hindusi, Židovi, zaglibili u pogrešnoj vjeri. Vi muslimani ste stvarno sretnici što ste pripadnici prave vjere i pravog boga. To dokazuje i jedina knjiga od boga.
Avonmusk
Posts: 449
Joined: 30/09/2021 21:26

#996 Re: Matematicke nadnaravnosti Kurana, dokaz da je ta knjiga od Boga

Post by Avonmusk »

Ima vise knjiga i pominju se: Tevrat, Zebur, Indzil i Kur'an, a i ostali poslanici su imali knjige.
Muslimani jesu sretni, a i hriscani i jevreji koji su muslimani su sretni takodjer.
User avatar
shbc
Posts: 3347
Joined: 20/07/2012 12:13

#997 Re: Matematicke nadnaravnosti Kurana, dokaz da je ta knjiga od Boga

Post by shbc »

Dozer wrote: 19/04/2022 13:15
shbc wrote: 10/04/2022 10:22 viewtopic.php?f=6&t=149028&p=14934215&h ... #p14934215

Cisto da znate s kime se raspravljate i zasto bezveze gubite vrijeme
Ma znamo ba, ali volimo mi naseg nanadjebivog Smrleta :D

Uzitak je gledati ovoliku kolicinu njegovog antireligijskog pisanja :D

Izginu covjek da nas ubijedi da je njegovo vjerovanje potkrijepljeno cinjenicama i naucnim dokazima, ali se uvijek zakuca glavom u zid kada dodje do dokazivanja tih "cinjenica" :lol:
To je bilo vise ovim novim sto su se upustili u diskusiju s njim. Tebi nemam sta reci, iskreno nemam pojma odakle ti snaga i strpljenje da opet naglabas sa njim :mrgreen: . Jer se sjecam da si i onda bio poprilicno aktivan.
User avatar
Dozer
Posts: 28388
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#998 Re: Matematicke nadnaravnosti Kurana, dokaz da je ta knjiga od Boga

Post by Dozer »

Ma volim se ja tako zabavljati s vremena na vrijeme :D

Pogotovo kada vidim sta i kako radi politika ovdje i koliko omladini ispire mozak tim, realno, izmisljenim glupostima.
User avatar
Ludzak
Posts: 5483
Joined: 23/03/2013 21:56
Location: Grad na Drini

#999 Re: Matematicke nadnaravnosti Kurana, dokaz da je ta knjiga od Boga

Post by Ludzak »

Avonmusk wrote: 20/04/2022 00:29 Ima vise knjiga i pominju se: Tevrat, Zebur, Indzil i Kur'an, a i ostali poslanici su imali knjige.
Muslimani jesu sretni, a i hriscani i jevreji koji su muslimani su sretni takodjer.
De mi ovaj dio objasni, sviju ti...
Avonmusk
Posts: 449
Joined: 30/09/2021 21:26

#1000 Re: Matematicke nadnaravnosti Kurana, dokaz da je ta knjiga od Boga

Post by Avonmusk »

Ludzak wrote: 21/04/2022 00:17
Avonmusk wrote: 20/04/2022 00:29 Ima vise knjiga i pominju se: Tevrat, Zebur, Indzil i Kur'an, a i ostali poslanici su imali knjige.
Muslimani jesu sretni, a i hriscani i jevreji koji su muslimani su sretni takodjer.
De mi ovaj dio objasni, sviju ti...
Da razjasnimo neke termine:

Musliman - onaj koji se pokorava Bogu (predanost Bogu), i onome sto je naredjeno u objavljenim Knjigama i listovima.
Mumin/un - vjernik, onaj koji (ispravno) vjeruje.

Tako imas da se govori za Poslanike i Vjerovjesnike da su mumin/un, muslimun, tj oni koji vjeruju ili se pokoravaju.

Negdje imas da su poslanici poslani samo jednom odredjenom podrucju ili narodu, recimo Adu ili Semudu, pa im poslanici govore da vjeruju u Allaha i da budu pokorni, da se pridrzavaju odredjenih zakona, recimo da ne zakolju kamilu koja im je tu kao dokaz (pa je oni zakolju i budu kaznjeni).

Recimo , Isaovi a.s. pomagaci kazu za sebe da su muslimun, tj da se pokoravaju.

Kao sto znas Isa a.s. dolazi da Indzilom ukaze na istinitost Tevrata i Zebura ali i to da su ga jevreji iskrivili tj uzimali dio koji im pase a odstranili koji ne pase.

Znaci bilo je naroda za koje je dolazio poslanik i objava, samo njima i trebali su biti pokorni tj muslimani, sad ovisi kakvi su bili tako ce im biti i poslije, recimo Junusov a.s. narod je bio pokoran.

I tako za sve te narode se kaze da su bili i prosli.

Posljednja objava je upucena cijelom svijetu, a ne samo pojedinacnom narodu tako da je obaveza da se slijedi.

E, sad , ko god je pokoran Bozijem zakonu on je musliman, pa eto , oni jevreji koji su radili po neiskrivljenom Tevratu, oni krscani koji su radili po neiskrivljenom Indzilu, i svi oni narodi prije, koji su bili pokorni su zapravo muslimani

Sura El-Maide - Trpeza
69
"Oni koji su vjerovali, pa oni koji su bili jevreji, i sabijci, i kršćani - oni koji su u Allaha i u onaj svijet vjerovali i dobra djela činili, - ničega se oni neće bojati i ni za čim oni neće tugovati."
Post Reply