Masoni ?!

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
AdnaNr
Posts: 14
Joined: 13/11/2009 00:49

#1 Masoni ?!

Post by AdnaNr »

Samo da napomenem ovo je c/p sa jedne stranice. Zelio bih cuti vase komentare.

Počeo sam pratiti jednu veoma zanimljivu dokumentarnu seriju, pod nazivom "The Arrivals". Serija govori o dolasku Antikrista (Dedžala), i naporima nekih ljudi da ubrzaju njegov dolazak. Prema autorima serijala, koji su iznijeli veoma ubjedljive činjenice i dokaze, skoro čitav svijet kontroliše jedno društvo,tzv. "Elita", koji su u stvari Masoni. Masoni ili Sotonisti su obožavaoci Sotone, odnosno Lucifera, i oni smatraju da je njihov Bog Sotona.

Kako Masoni kontrolišu čitav svijet?
Njihovo osnovno oružje za kontrolu velikih narodnih masa jesu medijiske kuće, poznate ličnosti, muzika, film. Ono čime oni drže ljude pod svojom vlašću je kontrola uma. Svaka plasirana informacija na TV-u, u novinama ili na radiju je u stvari poslata od strane Masona. Nakon 11. septembra, medijiske kuće u Americi su vrvile informacijama o počiniteljima terorističkih napada. Naravno, "teroristi" su bili članovi El Kaide. Iako je Michael Moore kasnije iznio dokaze da terorističkog napada nije ni bilo, već je to djelo Bušove administracije, narod Amerike i dalje je čvrsto uvjeren da je El Kaida kriva za to. Postoji još niz primjera kako Amerikancima biva izapran mozak. Masoni i preko filmova šalju poruke, koje vi podsvjesno primate, a ne znate šta one zaista znače. Jedna od najvećih Masonskih marioneta je i Madonna, koja, pjevajući pjesme koje su napisane samo za nju, sama ne znajući šalje poruku Masonskih ideala.

Kakva je Masonska poruka?
Dolazak Antikrista, odnosno Dedžala, je u stvari potpuna preobrazba svijeta, gdje ljudi neće biti pozivani da se ostave uživanja na ovom svijetu i usredotoče na budući svijet, nego obrnuto. Antikrist će govoriti ljudima kako trebaju uživati na ovom svijetu, a da drugi svijet i ne postoji. Stvari se veoma lako mogu povezati kroz reklamu za pivo: "Proživi život, jer samo jednom se živi".

Želim da malo prodiskutujem sa zrelijim članovima foruma i dobijem vaše mišljenje o Masoni, Novosvjetskom poretku i samom Antikristu. Da li mislite da ima istine u ovome što sam naveo?
Marija Magdalena
Posts: 78
Joined: 21/04/2009 18:30

#2 Re: Masoni ?!

Post by Marija Magdalena »

Mnoge su price na temu Masona. Ipak, ako neko zeli drugaciji pogled na Masone ili Antikrista (Dedzdzala) od uobicajenog, preporucujem knjigu "Tajna veza", autor Isa Davud. Iako vecinom govori o Bermudskom trokutu i povezanosti Antikrista (Dedzdzala) sa njim, ima i o ulozi Masona u svemu tome. Interesantno!
AdnaNr
Posts: 14
Joined: 13/11/2009 00:49

#3 Re: Masoni ?!

Post by AdnaNr »

Marija Magdalena
Posts: 78
Joined: 21/04/2009 18:30

#4 Re: Masoni ?!

Post by Marija Magdalena »

Dobro, sada uporedi njihov znak sa tog bloga sa znakom na novcanici americkog dolara...
AdnaNr
Posts: 14
Joined: 13/11/2009 00:49

#5 Re: Masoni ?!

Post by AdnaNr »

Marija Magdalena wrote:Dobro, sada uporedi njihov znak sa tog bloga sa znakom na novcanici americkog dolara...
Da, veoma cudno... a posto vidim da ti nesto znas vise o ovome, mozes li mi malo objasniti molim te, posto na jendom sajtu raspravljaju o tome duboko a ja nikako da shvatim a i nemam nesto vremena.. :)

btw. veceras sam se nagledao svakakvih stvari... pored ovog, gledao sam na youtube da su ljudi pravili viruse HIV, pticija gripa, i sada H1N1....

Sve ovo sto vam ja govorim nije provjereno vec samo su stvari koje sam nasao na netu. :)
Dajte ljudi malo napisite svoja misljenja ako nije problem... aktivirajmo temu !
andrija2007
Posts: 1717
Joined: 16/10/2008 13:13

#6 Re: Masoni ?!

Post by andrija2007 »

AdnaNr wrote:Samo da napomenem ovo je c/p sa jedne stranice. Zelio bih cuti vase komentare.

Počeo sam pratiti jednu veoma zanimljivu dokumentarnu seriju, pod nazivom "The Arrivals". Serija govori o dolasku Antikrista (Dedžala), i naporima nekih ljudi da ubrzaju njegov dolazak. Prema autorima serijala, koji su iznijeli veoma ubjedljive činjenice i dokaze, skoro čitav svijet kontroliše jedno društvo,tzv. "Elita", koji su u stvari Masoni. Masoni ili Sotonisti su obožavaoci Sotone, odnosno Lucifera, i oni smatraju da je njihov Bog Sotona.

Kako Masoni kontrolišu čitav svijet?
Njihovo osnovno oružje za kontrolu velikih narodnih masa jesu medijiske kuće, poznate ličnosti, muzika, film. Ono čime oni drže ljude pod svojom vlašću je kontrola uma. Svaka plasirana informacija na TV-u, u novinama ili na radiju je u stvari poslata od strane Masona. Nakon 11. septembra, medijiske kuće u Americi su vrvile informacijama o počiniteljima terorističkih napada. Naravno, "teroristi" su bili članovi El Kaide. Iako je Michael Moore kasnije iznio dokaze da terorističkog napada nije ni bilo, već je to djelo Bušove administracije, narod Amerike i dalje je čvrsto uvjeren da je El Kaida kriva za to. Postoji još niz primjera kako Amerikancima biva izapran mozak. Masoni i preko filmova šalju poruke, koje vi podsvjesno primate, a ne znate šta one zaista znače. Jedna od najvećih Masonskih marioneta je i Madonna, koja, pjevajući pjesme koje su napisane samo za nju, sama ne znajući šalje poruku Masonskih ideala.

Kakva je Masonska poruka?
Dolazak Antikrista, odnosno Dedžala, je u stvari potpuna preobrazba svijeta, gdje ljudi neće biti pozivani da se ostave uživanja na ovom svijetu i usredotoče na budući svijet, nego obrnuto. Antikrist će govoriti ljudima kako trebaju uživati na ovom svijetu, a da drugi svijet i ne postoji. Stvari se veoma lako mogu povezati kroz reklamu za pivo: "Proživi život, jer samo jednom se živi".

Želim da malo prodiskutujem sa zrelijim članovima foruma i dobijem vaše mišljenje o Masoni, Novosvjetskom poretku i samom Antikristu. Da li mislite da ima istine u ovome što sam naveo?
Od poznatih ličnosti meni je donekle sumnjiv Dino Merlin.
breuer
Posts: 7205
Joined: 06/07/2009 15:44

#7 Re: Masoni ?!

Post by breuer »

AdnaNr wrote:Kakva je Masonska poruka?
Dolazak Antikrista, odnosno Dedžala, je u stvari potpuna preobrazba svijeta, gdje ljudi neće biti pozivani da se ostave uživanja na ovom svijetu i usredotoče na budući svijet, nego obrnuto. Antikrist će govoriti ljudima kako trebaju uživati na ovom svijetu, a da drugi svijet i ne postoji. Stvari se veoma lako mogu povezati kroz reklamu za pivo: "Proživi život, jer samo jednom se živi".
Želim da malo prodiskutujem sa zrelijim članovima foruma i dobijem vaše mišljenje o Masoni, Novosvjetskom poretku i samom Antikristu. Da li mislite da ima istine u ovome što sam naveo?


podebljano: masoni ne primaju u svoje redove ateiste, a koliko znam da sve monoteisticke religije itekako zagovaraju zivot poslije smrti, tako da...

a uostalom, predlazem ti nesto od f. nietzschea pa da vidis na kojem bi to svijetu trebalo uzivati :D :D
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#8 Re: Masoni ?!

Post by zonbirile »

postoji već nekoliko tema o Masonima,a priča o njima je priča o nastanku svijeta-zapadnog.Malo je šega,što jedan reće,nemam vremena pa ako može ko,valjda ,u dvije tri rečenice da mu se objasni.
Marija Magdalena
Posts: 78
Joined: 21/04/2009 18:30

#9 Re: Masoni ?!

Post by Marija Magdalena »

breuer wrote:
AdnaNr wrote:Kakva je Masonska poruka?
Dolazak Antikrista, odnosno Dedžala, je u stvari potpuna preobrazba svijeta, gdje ljudi neće biti pozivani da se ostave uživanja na ovom svijetu i usredotoče na budući svijet, nego obrnuto. Antikrist će govoriti ljudima kako trebaju uživati na ovom svijetu, a da drugi svijet i ne postoji. Stvari se veoma lako mogu povezati kroz reklamu za pivo: "Proživi život, jer samo jednom se živi".
Želim da malo prodiskutujem sa zrelijim članovima foruma i dobijem vaše mišljenje o Masoni, Novosvjetskom poretku i samom Antikristu. Da li mislite da ima istine u ovome što sam naveo?


podebljano: masoni ne primaju u svoje redove ateiste, a koliko znam da sve monoteisticke religije itekako zagovaraju zivot poslije smrti, tako da...

a uostalom, predlazem ti nesto od f. nietzschea pa da vidis na kojem bi to svijetu trebalo uzivati :D :D
Niezsche je super. A razlog zasto Masoni ne primaju ateiste jeste zato sto traze da se obozava Sotona (Sejtan).
Marija Magdalena
Posts: 78
Joined: 21/04/2009 18:30

#10 Re: Masoni ?!

Post by Marija Magdalena »

AdnaNr wrote:
Marija Magdalena wrote:Dobro, sada uporedi njihov znak sa tog bloga sa znakom na novcanici americkog dolara...
Da, veoma cudno... a posto vidim da ti nesto znas vise o ovome, mozes li mi malo objasniti molim te, posto na jendom sajtu raspravljaju o tome duboko a ja nikako da shvatim a i nemam nesto vremena.. :)

btw. veceras sam se nagledao svakakvih stvari... pored ovog, gledao sam na youtube da su ljudi pravili viruse HIV, pticija gripa, i sada H1N1....

Sve ovo sto vam ja govorim nije provjereno vec samo su stvari koje sam nasao na netu. :)
Dajte ljudi malo napisite svoja misljenja ako nije problem... aktivirajmo temu !
Trazi se opsiran i sveobuhvatan odgovor. Meni je najoriginalnija bila gore pomenuta knjiga. Preporucujem! :thumbup:
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#11 Re: Masoni ?!

Post by respo »

da tih "elita" ima i da postoje vjerovatno je tacno da kontrolisu citav svijet ne bi se slozio

ovdje pominjes ameriku
i sam znas da amerika ne cini citav svijet
tako da to odmah pada u vodu
to da su ameri zaludjeni i ispranih mozgova moguce
ne moras ici tako daleko dovoljno je pogledati bih i politiku poruke i sve ostalo ovdasnjih politicara i bilo koga ko ima neku "moc" bilo privrednici bilo propovjedaci vjera itd i sve ce ti biti jasno
eto ukratko kad se tema rasplamsa dolazim opet ;)
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#12 Re: Masoni ?!

Post by zonbirile »

ima toliko toga mjesto da naprđujete ovde surfajte,pa komentarišite.Ne stoji vam priča tipa,ja ne znam anatomiju,ali hajmo pričati o ljudskom tijelo,naučići,sutra imam ispit-neozbiljno.
@marijamagdalena
to je stav možda rimokatoličke crke,kao i da jedu djecu na obredima.Ne sve vjere priznate,3 knjige na inicijaciji,ali u suštini cilj bez vjere.Mali nivoi ne znaju stvarni cilj.
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#13 Re: Masoni ?!

Post by dezurni_ucenik »

simboli iluminata kroz filmove



ovo je nevjerovatno ..terminator ,,matrix ,,,simpsonovi ....


evo kroz muziku

User avatar
ToolHead
Posts: 5
Joined: 05/12/2009 19:35
Location: Arizona Bay

#14 Re: Masoni ?!

Post by ToolHead »

malo smiješno je što su sve te činjenice otkrili obični ljudi...

mislite da bi neki inteligentni ljudi kao masoni (tolstoj je bio među njima, btw) tako očigledne stvari i asocijacije na njihovo postojanje plasirali u javnost?
možda oni koji nas stvarno kontrolišu i jesu izmislili priču o masonima. možda su njihovi ljudi oni koji šire priče o masonima, samo da ljudi se okrenu u drugu stranu, prema onome što nije bitno...kao teorije zavjera.

prava istina je da ovaj sistem ne opstaje, postajemo robovi bankara. nemamo lance oko ruku i nogu, al imamo novac u banci.
niko nas ne bičuje, ali nam kontrolišu podsvijest.

"Niko nije beznadežno zarobljen kao onaj koji misli da je slobodan." - Goethe
User avatar
2407
Posts: 4437
Joined: 26/07/2007 21:32
Location: on a 50 milion year trip...

#15 Re: Masoni ?!

Post by 2407 »

And do you think that unto such as you;
A maggot-minded, starved, fanatic crew:
God gave the secret, and denied it me?--
Well, well, what matters it! Believe that, too.


Kani te se ljudi corava posla i prihvatite se cega konkretnijeg :kravata:
User avatar
alica.k
Posts: 8775
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#16 Re: Masoni ?!

Post by alica.k »

meni nikad u glavu nece uci kako normalni ljudi, imaju pamet i sve, i puste da neko drugi razmislja za njih i ovakve im stvari u glavu trpa i ispira im mozak.

da, amerika je velika sila...jbg, pomirite se vise s tim. neki dan slusam na tvu obama je mason :S i oni su smislili svinjsku gripu :S da pobiju stanovnistvo :S ONO WTF? pa zar ne bi smislili nesto efikasnije onda? vise ljudi umre u saobracajnim nesrecama nego od svinjske gripe... i kao madonna u svom nekakvom spotu ima nekakve simbole iscrtane po ruci :S pa milioni ljudi sirom svjeta hodaju istetovirani svim i svacim...od svastike do raznoraznih simbola mrznje...o dolaru i simbolu na dolaru da ne pricam koja je to nebuloza :S

masoni, elita, antikrist...

opasniji su pojedinci koji vodjeni ovim pricama umisle da mogu i oni nesto, pa onda u skolama ubijaju djecu i slicno :S uf.

nevjerovatno cime se sve ljudi bave.
User avatar
black
Posts: 17166
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#17 Re: Masoni ?!

Post by black »

masoni i nisu vishe neka tajna,(tako kazhu), njihovi chalnovi javno istupaju govore o svom chlanstvu u organizaciji,itd. samo josh uvijek se ne moze prisustvovati njihovim okupljanjima i ceremonijama i zbog toga i imaju taj josh uvijek prisutni 'prizvuk' misterije ..bla bla.. :mrgreen:
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#18 Re: Masoni ?!

Post by dezurni_ucenik »

zovite ih masoni..zovite ih elita

sta je vaznije od jedne male drzave ..to je jedna velika ideja ..NEW WORLD ORDER


kad vec pricate o tome ..koja je razlika izmedju masona i iluminata
User avatar
Murat Sabanovic
Posts: 5527
Joined: 18/01/2005 20:55

#19 Re: Masoni ?!

Post by Murat Sabanovic »

zonbirile wrote:ima toliko toga mjesto da naprđujete ovde surfajte,pa komentarišite.Ne stoji vam priča tipa,ja ne znam anatomiju,ali hajmo pričati o ljudskom tijelo,naučići,sutra imam ispit-neozbiljno.
@marijamagdalena
to je stav možda rimokatoličke crke,kao i da jedu djecu na obredima.Ne sve vjere priznate,3 knjige na inicijaciji,ali u suštini cilj bez vjere.Mali nivoi ne znaju stvarni cilj.
kakvo iznenadjenje!!! prije nego sto uskoci u ovu teme, reko, garant ce biti poznatih faca.

izgleda da su vecinu raje "arrivalsi" naveli da se malo informisu o zidarima..
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#20 Re: Masoni ?!

Post by zonbirile »

Murat Sabanovic wrote:
zonbirile wrote:ima toliko toga mjesto da naprđujete ovde surfajte,pa komentarišite.Ne stoji vam priča tipa,ja ne znam anatomiju,ali hajmo pričati o ljudskom tijelo,naučići,sutra imam ispit-neozbiljno.
@marijamagdalena
to je stav možda rimokatoličke crke,kao i da jedu djecu na obredima.Ne sve vjere priznate,3 knjige na inicijaciji,ali u suštini cilj bez vjere.Mali nivoi ne znaju stvarni cilj.
kakvo iznenadjenje!!! prije nego sto uskoci u ovu teme, reko, garant ce biti poznatih faca.

izgleda da su vecinu raje "arrivalsi" naveli da se malo informisu o zidarima..
------------------------------------------------------------------
očekivao sam te @unscar,@veleposlanika@alhuseino,ovako tema nema draž i ne kontam,tema je za diskusiju ,a ne za obuku.Čuj hajmo pričati o masonima,ali ja ne znam ništa.
User avatar
Murat Sabanovic
Posts: 5527
Joined: 18/01/2005 20:55

#21 Re: Masoni ?!

Post by Murat Sabanovic »

slazem se !!! o zidarima je bilo dosta tema na razlicitim podforumima,al nikako da zvaku sazvacemo do kraja.kakvog kraja,ni do pola.
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#22 Re: Masoni ?!

Post by zonbirile »

kako ćemo sažvakati kada ni oni ne znaju.
User avatar
Murat Sabanovic
Posts: 5527
Joined: 18/01/2005 20:55

#23 Re: Masoni ?!

Post by Murat Sabanovic »

jest vala, nose sarene suknjice, a zenama iste te suknjice zabranili. logicnije je da ih zene nose.
uroborus
Posts: 465
Joined: 08/04/2008 20:24
Location: Balvan-grad

#24 Re: Masoni ?!

Post by uroborus »

AdnaNr wrote:Samo da napomenem ovo je c/p sa jedne stranice. Zelio bih cuti vase komentare.

Počeo sam pratiti jednu veoma zanimljivu dokumentarnu seriju, pod nazivom "The Arrivals". Serija govori o dolasku Antikrista (Dedžala), i naporima nekih ljudi da ubrzaju njegov dolazak. Prema autorima serijala, koji su iznijeli veoma ubjedljive činjenice i dokaze, skoro čitav svijet kontroliše jedno društvo,tzv. "Elita", koji su u stvari Masoni. Masoni ili Sotonisti su obožavaoci Sotone, odnosno Lucifera, i oni smatraju da je njihov Bog Sotona.

Kako Masoni kontrolišu čitav svijet?
Njihovo osnovno oružje za kontrolu velikih narodnih masa jesu medijiske kuće, poznate ličnosti, muzika, film. Ono čime oni drže ljude pod svojom vlašću je kontrola uma. Svaka plasirana informacija na TV-u, u novinama ili na radiju je u stvari poslata od strane Masona. Nakon 11. septembra, medijiske kuće u Americi su vrvile informacijama o počiniteljima terorističkih napada. Naravno, "teroristi" su bili članovi El Kaide. Iako je Michael Moore kasnije iznio dokaze da terorističkog napada nije ni bilo, već je to djelo Bušove administracije, narod Amerike i dalje je čvrsto uvjeren da je El Kaida kriva za to. Postoji još niz primjera kako Amerikancima biva izapran mozak. Masoni i preko filmova šalju poruke, koje vi podsvjesno primate, a ne znate šta one zaista znače. Jedna od najvećih Masonskih marioneta je i Madonna, koja, pjevajući pjesme koje su napisane samo za nju, sama ne znajući šalje poruku Masonskih ideala.

Kakva je Masonska poruka?
Dolazak Antikrista, odnosno Dedžala, je u stvari potpuna preobrazba svijeta, gdje ljudi neće biti pozivani da se ostave uživanja na ovom svijetu i usredotoče na budući svijet, nego obrnuto. Antikrist će govoriti ljudima kako trebaju uživati na ovom svijetu, a da drugi svijet i ne postoji. Stvari se veoma lako mogu povezati kroz reklamu za pivo: "Proživi život, jer samo jednom se živi".

Želim da malo prodiskutujem sa zrelijim članovima foruma i dobijem vaše mišljenje o Masoni, Novosvjetskom poretku i samom Antikristu. Da li mislite da ima istine u ovome što sam naveo?
Tebe bi raja sa hercegbosne.org objerucke docakala! :mrgreen:

Odmah da ti odgovorim na pitanje-ovo nema nikakve veze sa istinom!
Nasjeo si najgoru mogucu propagandu o masonima koja se moze naci na bosnjci.net ili islambosni, kao i na bezbroj neoustaski i neocetnicki sajtova u susjedstvu. Jednom rijecju-krupna omaska!
Prvo, nije istina da Masoni vjeruju u Satanu, boze me oprosti, jer isti stupaju u loze tako sto se zaklinju nad Biblijom, Torom ili Ku'ranom, drugo- nije istina, sto neko rece, da ne primaju ateiste u svoje redove, trece- na Discavery-u je svojedobno isao dokumentarac o masonima u kojem su pripadnici drustva otvoreno govorili o svojoj ulozi, ciljevima,kao i stereotipima o njima, sto nije lose da prionadjes i pogledas, cetvrto-veoma bi razljutio evangeliste i krscanske fundamentaliste svojom konstrukcijom o Bushu kao masonu, jer bas njegove pristalice Moora optuzuju da je mason i komunjara, peto-sto bi reko stari dobri Al Jurgenson iz Ministry - GREAT SATAN je G.W.Bush i njegovi generali iz Pentagona, kakvi masoni, iluminati, rotarijanci i sto ti ja vise znam... :run:
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#25 Re: Masoni ?!

Post by zonbirile »

Murat Sabanovic wrote:jest vala, nose sarene suknjice, a zenama iste te suknjice zabranili. logicnije je da ih zene nose.
--------------------------------------------
evo vidiš@uroborus,ne konta dijalektiku i dualnost bratstva.Pa od 1-33 je dijalektika,stalno se mjenjaš sa spoznajom,a tada dolazi i dualizam na scenu da bi na kraju završio sa 666.
Post Reply