MASLINOVO ULJE LIJEK

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

levantinka
Posts: 44
Joined: 07/12/2011 11:06

#1 MASLINOVO ULJE LIJEK

Post by levantinka »

Nedovoljno u prehrani se koristi ekstra djevičansko maslinovo ulje. Po raznim analizama stručnjaci ga smatraju najzdravijom hranom. Ekstra djevičansko maslinovo ulje može se jedino usporediti sa majčin mljekom, jer po svom sastavu niti jedna druga hrana nema takve sličnosti. Na tržištu se malo nudu ulja visoke kvalitete i kakvoče . Svim ljubiteljima maslinovog ulja preporučam da obrate pozornost na kvalitetu a onim koji ga ne koriste da ga počnu koristiti.
Last edited by levantinka on 13/12/2011 10:02, edited 1 time in total.
User avatar
fatamorgana
Posts: 26857
Joined: 16/02/2010 22:35
Location: došao je tiho i ušao u .... banoviće

#2 Re: MASLINOVO ULJE LIJEK

Post by fatamorgana »

levantinka wrote:Nedovoljno u prehrani se koristi ekstra djevićansko maslinovo ulje. Po raznim analizama strućnjaci ga smatraju najzdravijom hranom. Ekstra djevićansko maslinovo ulje može se jedino usporediti sa majćin mljekom, jer po svom sastavu niti jedna druga hrana nema takve slićnosti. Na tržištu se malo nudu ulja visoke kvalitete i kakvoće . Svim ljubiteljima maslinovog ulja preporućam da obrate pozornost na kvalitetu a onim koji ga ne koriste da ga poćmu koristiti.
Na sve ove riječi sa meHko Ć stavi tvrdo Č osim kakvoća, počnu a ne poĆMu, volim maslinovo ulje, :thumbup:
levantinka
Posts: 44
Joined: 07/12/2011 11:06

#3 Re: MASLINOVO ULJE LIJEK

Post by levantinka »

Ljepo od vas što volite maslinovo ulje, a što se tiće meko i tvrdo ČĆ, neznam što im je to trebalo kada je moglo biti smo jedno.
zemo_online
Posts: 3497
Joined: 13/05/2007 12:00

#4 Re: MASLINOVO ULJE LIJEK

Post by zemo_online »

mogu li jesti masline umjesto ulja,dali je to u stvari isto??
inace ulje je dodatak hrani i ne pije se samo.
User avatar
fatamorgana
Posts: 26857
Joined: 16/02/2010 22:35
Location: došao je tiho i ušao u .... banoviće

#5 Re: MASLINOVO ULJE LIJEK

Post by fatamorgana »

levantinka wrote:Ljepo od vas što volite maslinovo ulje, a što se tiće meko i tvrdo ČĆ, neznam što im je to trebalo kada je moglo biti smo jedno.
LIJepo je to od nas što volimo maslinovo ulje, :)
Fauja Singh
Posts: 2469
Joined: 07/12/2011 12:40

#6 Re: MASLINOVO ULJE LIJEK

Post by Fauja Singh »

Citao sam o mnogim dobrobitima maslinovog ulja i odlucio ga koristiti, posto tad nisam znao koje je ulje dobro vodio sam se time da uzmem najskuplje, i naletim tako na agrolagunino koje zaista ima izvrstan ukus, a poslije sam i citao da je njihovo ulje dobitnik mnogih nagrada za kvalitetu...
Image
Nisam ovdje da ih reklamiram nego me interesuje ima li ga igdje kupiti u Sarajevu, prije je bilo u konzumu ali od ljetos ga nema :( nema ni u mercatoru :( u nedostatku njega sam probao sa proizvodjacima basso i olma ali nije to to, cak se i ne stisnu u frizideru sto je pokazatelj kvalitete.
Ako nema nigdje agrolagunino zna li ko koje je najkvalitetnije ulje kod nas koje se moze uzeti i gdje ga ima?
levantinka
Posts: 44
Joined: 07/12/2011 11:06

#7 Re: MASLINOVO ULJE LIJEK

Post by levantinka »

Maslinovo ulje vrhunske kvalitete, jest dodatak jelima ali se može i piti u manjim količina. Ujutro popiti jednu žlicu je jako zdravo.
Što se tiče kvalitete točno da Agrolaguna dd Poreč proizvodi vrhunska ulja. Na manifestaciji POVENJAK ocjenjivanja kvalitete i kakvoče maslinovog ulja u Omišu http://www.paicusa.hr dodjeliva se nagrada proizvođaču maslinovog ulja uzetog iz trgovine i ocjenjenog po kriterijama manifestacije. Ocjeniva se kemijska i senzorska svojstva ulja. Moram kazati da je AGROLAGUNA dd Poreč dva puta pobjedila.
Last edited by levantinka on 13/12/2011 10:04, edited 1 time in total.
User avatar
jazzer
Posts: 7217
Joined: 20/12/2004 14:44

#8 Re: MASLINOVO ULJE LIJEK

Post by jazzer »

levantinka wrote:Nedovoljno u prehrani se koristi ekstra djevićansko maslinovo ulje. Po raznim analizama strućnjaci ga smatraju najzdravijom hranom. Ekstra djevićansko maslinovo ulje može se jedino usporediti sa majćin mljekom, jer po svom sastavu niti jedna druga hrana nema takve slićnosti. Na tržištu se malo nudu ulja visoke kvalitete i kakvoće . Svim ljubiteljima maslinovog ulja preporućam da obrate pozornost na kvalitetu a onim koji ga ne koriste da ga poćmu koristiti.
Malo ti ofirno ovo reklamiranje :) ..
levantinka wrote:Nedovoljno u prehrani se koristi ekstra djevićansko maslinovo ulje. Po raznim analizama strućnjaci ga smatraju najzdravijom hranom. Ekstra djevićansko maslinovo ulje može se jedino usporediti sa majćin mljekom, jer po svom sastavu niti jedna druga hrana nema takve slićnosti. Na tržištu se malo nudu ulja visoke kvalitete i kakvoće . Svim ljubiteljima maslinovog ulja preporućam da obrate pozornost na kvalitetu a onim koji ga ne koriste da ga poćmu koristiti.
levantinka
Posts: 44
Joined: 07/12/2011 11:06

#9 Re: MASLINOVO ULJE LIJEK

Post by levantinka »

Poštovani gospodine, nije mi namjera reklamiranje proivoda, ali želi ukazati na važnost maslinovog ulja za zdravlje ljudi.Drago mi je da pojedini forumaši znaju prepoznati znaćaj i kvalitetu maslinovog ulja, što je rijetko pogotovo danas kada je tržište prepuno roba upitnih kvaliteta.
User avatar
fatamorgana
Posts: 26857
Joined: 16/02/2010 22:35
Location: došao je tiho i ušao u .... banoviće

#10 Re: MASLINOVO ULJE LIJEK

Post by fatamorgana »

levantinka wrote:Poštovani gospodine, nije mi namjera reklamiranje proivoda, ali želi ukazati na važnost maslinovog ulja za zdravlje ljudi.Drago mi je da pojedini forumaši znaju prepoznati znaćaj i kvalitetu maslinovog ulja, što je rijetko pogotovo danas kada je tržište prepuno roba upitnih kvaliteta.
značaj, ne znaĆaj, maslinovo ulje je važno ali i malo pravopisa nije zgoreg ....
zemo_online
Posts: 3497
Joined: 13/05/2007 12:00

#11 Re: MASLINOVO ULJE LIJEK

Post by zemo_online »

levantinka wrote:Maslinovo ulje vrhunske kvalitete, jest dodatak jelima ali se može i piti u manjim kolićina. Ujutro popiti jednu žlicu je jako zdravo.
Što se tiće kvalitete toćno da Agrolaguna dd Poreć proizvodi vrhunska ulja. Na manifestaciji POVENJAK ocjenjivanja kvalitete i kakvoče maslinovog ulja u Omišu http://www.paicusa.hr dodjeliva se nagrada proizvođaču maslinovog ulja uzetog iz trgovine i ocjenjenog po kriterijama manifestacije. Ocjeniva se kemijska i senzorska svojstva ulja. Moram kazati da je AGROLAGUNA dd Poreć dva puta pobjedila.

pa maslinovo ulje se ne pije samo jer je ruznog okusa.
mogu li jesti masline umjesto ulja?
User avatar
suncokret_1984
Posts: 536
Joined: 02/04/2010 09:21

#12 Re: MASLINOVO ULJE LIJEK

Post by suncokret_1984 »

fatamorgana wrote:
levantinka wrote:Poštovani gospodine, nije mi namjera reklamiranje proivoda, ali želi ukazati na važnost maslinovog ulja za zdravlje ljudi.Drago mi je da pojedini forumaši znaju prepoznati znaćaj i kvalitetu maslinovog ulja, što je rijetko pogotovo danas kada je tržište prepuno roba upitnih kvaliteta.
značaj, ne znaĆaj, maslinovo ulje je važno ali i malo pravopisa nije zgoreg ....
a mislim da je ovo ispravljanje pravopisa preslo svaku granicu..
User avatar
fatamorgana
Posts: 26857
Joined: 16/02/2010 22:35
Location: došao je tiho i ušao u .... banoviće

#13 Re: MASLINOVO ULJE LIJEK

Post by fatamorgana »

suncokret_1984 wrote:
fatamorgana wrote:
levantinka wrote:Poštovani gospodine, nije mi namjera reklamiranje proivoda, ali želi ukazati na važnost maslinovog ulja za zdravlje ljudi.Drago mi je da pojedini forumaši znaju prepoznati znaćaj i kvalitetu maslinovog ulja, što je rijetko pogotovo danas kada je tržište prepuno roba upitnih kvaliteta.
značaj, ne znaĆaj, maslinovo ulje je važno ali i malo pravopisa nije zgoreg ....
a mislim da je ovo ispravljanje pravopisa preslo svaku granicu..
Pa prije bih rekao da nepismenost prelazi svaku granicu .... :)
User avatar
suncokret_1984
Posts: 536
Joined: 02/04/2010 09:21

#14 Re: MASLINOVO ULJE LIJEK

Post by suncokret_1984 »

fatamorgana wrote:
Pa prije bih rekao da nepismenost prelazi svaku granicu .... :)
pa kad bi ispravljali nepismenost na svakoj temi, gdje bi nam bio kraj :roll:
User avatar
fatamorgana
Posts: 26857
Joined: 16/02/2010 22:35
Location: došao je tiho i ušao u .... banoviće

#15 Re: MASLINOVO ULJE LIJEK

Post by fatamorgana »

suncokret_1984 wrote:
fatamorgana wrote:
Pa prije bih rekao da nepismenost prelazi svaku granicu .... :)
pa kad bi ispravljali nepismenost na svakoj temi, gdje bi nam bio kraj :roll:
Pa ovo je eklatantan slučaj, :lol:
levantinka
Posts: 44
Joined: 07/12/2011 11:06

#16 Re: MASLINOVO ULJE LIJEK

Post by levantinka »

Eto moji dragi forumaši, obratite se fatamorgani on će vas ubuduće podučavati o pravopisu? a njemu evo malo ččččćććć pa neka ih rasporedi gdje mu trebaju. papapapapapapappa.
Last edited by levantinka on 13/12/2011 10:06, edited 1 time in total.
User avatar
thea
Posts: 1166
Joined: 04/10/2011 23:05

#17 Re: MASLINOVO ULJE LIJEK

Post by thea »

Ja vec 10 godina iskljucivo samo koristim maslinovo ulje.
Probala sam razne proizvodace, a i danas ga rado promijenim. Kupujem talijanska, jer su mi po kvaliteti izvrsni.
Znam da su mnogi u hrvatskoj dobili nagrade za svoj rad, ali kako znati kojom metodom ga cijede.

Naj bolje bi bilo da ljudi pisu svoja iskustva, te ako nesto tacno poznajete oko prerade ulja, kao savijet.

Ja sam skoro saznala sledece, da se berba maslina nikako ne smije ubrati prije vremena, jer se na taj nacin cijedenjem dobija kvantitet a ne kvalitet. A maslina koja se ubere u pravo vrijeme, ne daje kolicinu ulja vec KVALITET.

Meni osobno best jadransko ulje je ono, koje kupim kod seljaka na podrucju dalmacije.
Ima mi poseban ukus.
*mima*

#18 Re: MASLINOVO ULJE LIJEK

Post by *mima* »

Jel u Omisu kupujes maslinovo ulje?
User avatar
graue_maus
Posts: 3576
Joined: 13/11/2011 15:01

#19 Re: MASLINOVO ULJE LIJEK

Post by graue_maus »

koristim ga za salate i imju poseban okus, kuham na normalnom ulju ne podnosim mu miris kad se ugrije.
User avatar
fatamorgana
Posts: 26857
Joined: 16/02/2010 22:35
Location: došao je tiho i ušao u .... banoviće

#20 Re: MASLINOVO ULJE LIJEK

Post by fatamorgana »

levantinka wrote:Eto moji dragi forumaši, obratite se fatamorgani on će vas ubuduće podučavati o pravopisu? a njemu evo malo ččččćććć pa neka ih rasporedi gdje mu trebaju. papapapapapapappa.
Napreduješ, ni jedne greške, :lol:
User avatar
fatamorgana
Posts: 26857
Joined: 16/02/2010 22:35
Location: došao je tiho i ušao u .... banoviće

#21 Re: MASLINOVO ULJE LIJEK

Post by fatamorgana »

babyline wrote:volim maslinovo i treba mi preporuka za neko dobro... a inace sam se neocekivano ismijala na temi, stvarno fatamorgana :-D
pa i smijanje je jedan od faktora zdravlja, :lol:
User avatar
fatamorgana
Posts: 26857
Joined: 16/02/2010 22:35
Location: došao je tiho i ušao u .... banoviće

#22 Re: MASLINOVO ULJE LIJEK

Post by fatamorgana »

babyline wrote:shuti ti.. ćčšđ
se pretvara u khhđš, :lol:
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#23 Re: MASLINOVO ULJE LIJEK

Post by KatarinaKosaca »

Maslinovo ulje.. jedino koje koristim :thumbup:
Last edited by KatarinaKosaca on 15/12/2011 19:30, edited 1 time in total.
dotoressa
Posts: 19
Joined: 16/04/2011 00:31

#24 Re: MASLINOVO ULJE LIJEK

Post by dotoressa »

Ali samo kada je hladno presovano..ostale ekstrakcije su hemijske pa se gube ljekovita dejstva.a dobro je i kao maska za lice
User avatar
graue_maus
Posts: 3576
Joined: 13/11/2011 15:01

#25 Re: MASLINOVO ULJE LIJEK

Post by graue_maus »

babyline wrote:bucicino je hmmm odlicno!!
jel mislis na ulje od tivinih kospica.......
Post Reply