Masinski fakultet Sarajevo?

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
Post Reply
soha96
Posts: 2377
Joined: 13/01/2015 23:30

#951 Re: Masinski fakultet Sarajevo?

Post by soha96 »

Postoji li jos uvijek sport na masinstvu? :D
Denox
Posts: 93
Joined: 13/03/2012 17:05
Location: Goražde

#952 Re: Masinski fakultet Sarajevo?

Post by Denox »

Ne, prosle godine je bilo anketiranje da se uvede, ali jednoglasno je odluceno NE.

U moru obaveza jos to ne ide nikako u prilog pogotovo jer se taj sport odrzava negdje na kosevu,pa trci gore-dolje..nema smisla.
Cak ovim rijecima prije nego sto je podijeljena anketa od strane prodekana za nastavu, Damira smo ovo culi.
Anketa se morala odrzati jer je bila na zahtjev univerziteta, i mislim ako bi bio taj sport da bude u drugoj godini.
zipoo
Posts: 18876
Joined: 20/06/2011 16:27
Location: Sarajevo

#953 Re: Masinski fakultet Sarajevo?

Post by zipoo »

Moze li se gdje u BiH vanredno studirati masinstvo? Ili je Travnik jedina opcija ?
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#954 Re: Masinski fakultet Sarajevo?

Post by vješalica »

zar u travniku ima mašinstvo????????????????????????????????
Inman
Posts: 55
Joined: 16/03/2013 19:30

#955 Re: Masinski fakultet Sarajevo?

Post by Inman »

Ja koliko znam u Travniku nema masinstvo. Znam da ima arhitektura i gradjevina, ali ne bih rekla da ima masinstvo. Na Masinskom fakultetu u Mostaru je postojala opcija vanrednog studija, valjda jos uvijek postoji, a i u Bihacu mozes vanredno studirati...
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#956 Re: Masinski fakultet Sarajevo?

Post by vješalica »

nek kontaktira zenicu i istočno sarjaevo pa neka pita
oba su državna
zipoo
Posts: 18876
Joined: 20/06/2011 16:27
Location: Sarajevo

#957 Re: Masinski fakultet Sarajevo?

Post by zipoo »

Inman wrote:Ja koliko znam u Travniku nema masinstvo. Znam da ima arhitektura i gradjevina, ali ne bih rekla da ima masinstvo. Na Masinskom fakultetu u Mostaru je postojala opcija vanrednog studija, valjda jos uvijek postoji, a i u Bihacu mozes vanredno studirati...
http://www.iu-travnik.com/v2/index.php/ ... ckih-nauka

Ne znam koja je razlika izmedju iu-Travnik i un-Travnik :-)

U istočnom i Zenici ne može se vanredno studirati.
Inman
Posts: 55
Joined: 16/03/2013 19:30

#958 Re: Masinski fakultet Sarajevo?

Post by Inman »

zipoo wrote:
Inman wrote:Ja koliko znam u Travniku nema masinstvo. Znam da ima arhitektura i gradjevina, ali ne bih rekla da ima masinstvo. Na Masinskom fakultetu u Mostaru je postojala opcija vanrednog studija, valjda jos uvijek postoji, a i u Bihacu mozes vanredno studirati...
http://www.iu-travnik.com/v2/index.php/ ... ckih-nauka

Ne znam koja je razlika izmedju iu-Travnik i un-Travnik :-)

U istočnom i Zenici ne može se vanredno studirati.
Kakva god da je razlika, ja ti studij na bilo kom tehnickom fakultetu u Travniku nikada ne bih preporucila, Zenicu bih takodjer zaobisla zbog nastavnog kadra, a i zastarijelog nastavnog procesa, a eto kazes i da nemaju opciju vanrednog studija. Ja sam ti navela Mostar i Bihac, jer znam da je kod njih postojala opcija ovog nacina studiranja, ali naravno, nazovi pa provjeri. Vecina univerziteta ne nudi vanredan studij za tehnicke fakultete, sto je i opravdano, jer imas predmeta koji zahtijevaju konstantno ucesce u nastavi, izradu projektnih zadataka, kolokvije itd... A i bez obzira na to, tebi prvom bi bilo jako tesko da sve ispite sam spremas, jer ima stvari, koje ti stvarno neko treba objasniti i tesko da ces ih sam tako lahko shvatiti...
Sretno ti. :)
zipoo
Posts: 18876
Joined: 20/06/2011 16:27
Location: Sarajevo

#959 Re: Masinski fakultet Sarajevo?

Post by zipoo »

Hvala na odgovoru
Amer996
Posts: 617
Joined: 11/11/2014 18:44

#960 Re: Masinski fakultet Sarajevo?

Post by Amer996 »

Pozz kada se mogu ocekivati grupe i rasporedi za studente prve godine ?
Denox
Posts: 93
Joined: 13/03/2012 17:05
Location: Goražde

#961 Re: Masinski fakultet Sarajevo?

Post by Denox »

Amer996 wrote:Pozz kada se mogu ocekivati grupe i rasporedi za studente prve godine ?
Prosle godine je u vezi toga nastao opsti haos, ne znam da li su ranije na stranici bili izbaceni spiskovi grupa i linija, al prvi dan svi smo znali da trebamo u veliki amf, da bi se dekan obratio to je bilo u 9, trajalo 10 min i onda je rekao sad pozurite u 9:15 imate nastavu, mi pojma nemamo ni koja smo grupa, ni koja linija, ni koji amfiteatar, ni koje predavanje, al eto uglavnom nije toliko bitno bilo, znam da su materijali bili u dvici.

U svakom slucaju samo provjeravaj stranicu, jedino tu mogu biti, ili mozda od nekog ako je u blizini faxa na oglasnoj, to ako bude na oglasnoj onda ocekuj da grupi prve godine da bude objavljeno.
Inman
Posts: 55
Joined: 16/03/2013 19:30

#962 Re: Masinski fakultet Sarajevo?

Post by Inman »

Amer996 wrote:Pozz kada se mogu ocekivati grupe i rasporedi za studente prve godine ?
Bit ce na oglasnoj poloci nekoliko dana prije pocetka semestra. Tako da dodji malo prije uvodnog predavanja koje bude u Velikom amfitetru i pogledaj gdje si, do sada nije nikada objavljeno na stranici fakulteta, tako da ne vjerujem da ce i sada.
Denox
Posts: 93
Joined: 13/03/2012 17:05
Location: Goražde

#963 Re: Masinski fakultet Sarajevo?

Post by Denox »

Inman wrote:
Amer996 wrote:Pozz kada se mogu ocekivati grupe i rasporedi za studente prve godine ?
Bit ce na oglasnoj poloci nekoliko dana prije pocetka semestra. Tako da dodji malo prije uvodnog predavanja koje bude u Velikom amfitetru i pogledaj gdje si, do sada nije nikada objavljeno na stranici fakulteta, tako da ne vjerujem da ce i sada.
Raspored je na stranici fakulteta, oprosti ali nisi u pravu, bio je i prosle godine, imam ja .pdf rasporeda, sto znaci da je bio dostupan na stranici u elektronskoj formi, cisto sumnjam da ga je neko mimohod nabavio iz studentske.
Inman
Posts: 55
Joined: 16/03/2013 19:30

#964 Re: Masinski fakultet Sarajevo?

Post by Inman »

Denox wrote:
Inman wrote:
Amer996 wrote:Pozz kada se mogu ocekivati grupe i rasporedi za studente prve godine ?
Bit ce na oglasnoj poloci nekoliko dana prije pocetka semestra. Tako da dodji malo prije uvodnog predavanja koje bude u Velikom amfitetru i pogledaj gdje si, do sada nije nikada objavljeno na stranici fakulteta, tako da ne vjerujem da ce i sada.
Raspored je na stranici fakulteta, oprosti ali nisi u pravu, bio je i prosle godine, imam ja .pdf rasporeda, sto znaci da je bio dostupan na stranici u elektronskoj formi, cisto sumnjam da ga je neko mimohod nabavio iz studentske.
Mislila sam na spisak sa grupama za vjezbe. Raspored i termini ispita su uvijek dostupni na stranici. :-D
Denox
Posts: 93
Joined: 13/03/2012 17:05
Location: Goražde

#965 Re: Masinski fakultet Sarajevo?

Post by Denox »

Oprosti onda, nesporazum.
O grupama ne razmisljam, posto cu vjecito biti prva, pa tako da zaboravim :D
Svako dobro, i sretno nam u nastavku studija, svima.

LP
Laviee
Posts: 3
Joined: 08/11/2015 12:27

#966 Re: Masinski fakultet Sarajevo?

Post by Laviee »

Kako se racunaju bodovi za kljucne predmete?Je li se fizika gleda samo zadnje dvije godine?
moee
Posts: 1370
Joined: 07/06/2011 10:44

#967 Re: Masinski fakultet Sarajevo?

Post by moee »

Ima li neko konačne spiskove studenata upisanih na I godinu II ciklusa ove godine? Konkretno me zanima Procesni inžinjering.

Znam da imaju preliminarni spiskovi na stranici fakulteta, zanimaju me konačni. Može i u pp.

Hvala!
T-Armin
Posts: 14
Joined: 26/02/2016 20:28

#968 Re: Masinski fakultet Sarajevo?

Post by T-Armin »

.
Last edited by T-Armin on 05/02/2020 22:10, edited 1 time in total.
zigson
Posts: 2859
Joined: 04/04/2015 22:17

#969 Re: Masinski fakultet Sarajevo?

Post by zigson »

Sta je reci jel ovo niko ne upisuje Masinstvo :P
soha96
Posts: 2377
Joined: 13/01/2015 23:30

#970 Re: Masinski fakultet Sarajevo?

Post by soha96 »

zigson wrote:Sta je reci jel ovo niko ne upisuje Masinstvo :P
Nije niko lud jarane :mrgreen:
Last December
Posts: 686
Joined: 13/10/2014 11:55

#971 Re: Masinski fakultet Sarajevo?

Post by Last December »

soha96 wrote:
zigson wrote:Sta je reci jel ovo niko ne upisuje Masinstvo :P
Nije niko lud jarane :mrgreen:
Šta je za reć, nema posla?
soha96
Posts: 2377
Joined: 13/01/2015 23:30

#972 Re: Masinski fakultet Sarajevo?

Post by soha96 »

Ma salim se malo, mislio sam na tezinu studija :D

Naravno ko redovno radi i posveti se prvenstveno fakultetu moze ga zavrsiti.
Free Spirit
Posts: 354
Joined: 03/02/2014 20:01

#973 Re: Masinski fakultet Sarajevo?

Post by Free Spirit »

Evo četvrtu godinu završio (po bolonji). Prve dvije najteže, kasnije već rahatluk kad se po smjerovima rasporedi.

Znam ljude koji polažu bez problema, uživaju u faxu. Znam i ove što se žale da ih svi mrze i nijedan prof ne valja. Ja sam maznuo jednu godinu, čisto svojom krivicom, al realno gledajući mašinstvo nije toliko zahtjevan fax. Bitna je redovnost, radi se dosta seminarskih, projektnih zadataka, zadaća, na većini predmeta se ispiti sastoje od teorije i zadataka pa se i to treba vježbati. Ko radi redovno nema velikih problema, pa ni ja od kad sam se opametio na drugoj :D

Bujrum narode, koliko znam ni ove godine nema prijemnog već se rang lista pravi prema prosjeku u srednjoj (matematika najbitnija), smjerova imate za svačiji ukus. Više informacija možete naći na stranici fax-a :thumbup:


Što se tiče posla, inžinjerski kadar u BiH se počinje pomalo popunjavati ali za odgovorne studente i buduće sposobne radnike nema problema. Pogotovo vani ko ima želju da ode.
T-Armin
Posts: 14
Joined: 26/02/2016 20:28

#974 Re: Masinski fakultet Sarajevo?

Post by T-Armin »

.
Last edited by T-Armin on 05/02/2020 22:10, edited 1 time in total.
Free Spirit
Posts: 354
Joined: 03/02/2014 20:01

#975 Re: Masinski fakultet Sarajevo?

Post by Free Spirit »

T-Armin wrote: Koji odsjek si ti ??
Mašinski proizvodni inžinjering
Post Reply