Masinski fakultet Sarajevo?

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
Post Reply
STARx
Posts: 2094
Joined: 24/11/2020 19:21

#1076 Re: Masinski fakultet Sarajevo?

Post by STARx »

Guadalajara wrote: 26/08/2021 18:54
Ja bolan te ljude licno znam. Od onih koji su radili na razvoju nove tehnicke dokumentacije na Masinskom fakultetu na odjeljenju za odbrambene tehnologije do onih koji su radili na ponovnom pokretanju serijske proizvodnje municije i ponovnom osvajanju proizvodnje. Sa nekim sam i kucni prijatelj, znamo se porodicno 40 i vise godina. Ja ti fino kazem ja kad sam bio u Pretisu i moji...tvoji su ovce i kokosi po planinama cuvali...cobane jedan zatucani. jer ne mozete se vi papci porediti sa nama gradskom rajom. Ne znas da se kovacka presa moze rastaviti, demontirati i da se u dijelovima moze helikopterom displocirati, kao sto je uradjeno 1996. godine. U podzemni dio koji nisu odnijeli, a u kojem su se nalazili agregati za pokretanje prese preusmjerili su i prokopali su potok tako da voda unisti agregate. Dio sa agregatima bio je pun mulja i blata od vode kad su ispumpavali i cistili podzemni dio. Sta hoces da apsolutno svaki postupak bude automatizovan, a da radnici ispijaju kahve. Nema toga ni u Njemackoj, a ni u Americi. O radnicima koji su politicki i stranacki instruisani nema se nista pozitivno reci, a koji su tu dosli preko raznih veza i poznanstava. I onda kad zaskripi kmeci placi. Gdje to pise da sam ja rekao da ne znam rukovati ? Sto sam napisao da se stelim? Davno sam sa tim radio, a ni rad nije bilo tesko. Kladim se da bi 99% raje znalo zavarivati. jedino sto je potrebno je mirna ruka. Je li te toliko jebem u mozak da me ovdje vrijedjas ? Misicu jedan jadni i nemocni. Imas li djece, da ti ne napravim sirotinju od porodice ?
Ne znas ti glupane nikog od ovih ljudi sa snimka jer niko od ovih ljdui sa snimka nema zavrsen fakultet. Kakav si ti patoloski lazov. Svi ovi ljudi su pogonski radnici, iz kovnice, fine, grube obrade i lakirnice. Presu su pokusali ukrasti, nije im uspjelo. Presta stoji gdje stoji. Necu ja nista, samo hocu da prestanes lagat i pravit se da se razumijes citajuci informacije s gugla. Nemas ti balavac predstavu sta znaci kovati ove komade i koliko snage fizicke moras imati da valjas ovo. Ne mogu ovi ljudi doci preko veza kad 70% ovih ljudi radi jos za vrijeme jugoslavije. Toliko o tvom znanju i masinstvu, pocinjem da sumnjam da imas ista vise od srednje skole. Ja se kladim da 99% raje ne bi znalo zavarivati. S tvojim kapacitetom inteligencije i ne cudi me sto mislis da je za zavarivanje potrebna samo mirna ruka. Ne jebes ti mene, nego ja tebe provaljujem u lazima. Da bi nesto napravio moras ugasit kompjuter, izaci na ulicu.
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#1077 Re: Masinski fakultet Sarajevo?

Post by Guadalajara »

STARx wrote: 26/08/2021 19:00
Guadalajara wrote: 26/08/2021 18:54
Ja bolan te ljude licno znam. Od onih koji su radili na razvoju nove tehnicke dokumentacije na Masinskom fakultetu na odjeljenju za odbrambene tehnologije do onih koji su radili na ponovnom pokretanju serijske proizvodnje municije i ponovnom osvajanju proizvodnje. Sa nekim sam i kucni prijatelj, znamo se porodicno 40 i vise godina. Ja ti fino kazem ja kad sam bio u Pretisu i moji...tvoji su ovce i kokosi po planinama cuvali...cobane jedan zatucani. jer ne mozete se vi papci porediti sa nama gradskom rajom. Ne znas da se kovacka presa moze rastaviti, demontirati i da se u dijelovima moze helikopterom displocirati, kao sto je uradjeno 1996. godine. U podzemni dio koji nisu odnijeli, a u kojem su se nalazili agregati za pokretanje prese preusmjerili su i prokopali su potok tako da voda unisti agregate. Dio sa agregatima bio je pun mulja i blata od vode kad su ispumpavali i cistili podzemni dio. Sta hoces da apsolutno svaki postupak bude automatizovan, a da radnici ispijaju kahve. Nema toga ni u Njemackoj, a ni u Americi. O radnicima koji su politicki i stranacki instruisani nema se nista pozitivno reci, a koji su tu dosli preko raznih veza i poznanstava. I onda kad zaskripi kmeci placi. Gdje to pise da sam ja rekao da ne znam rukovati ? Sto sam napisao da se stelim? Davno sam sa tim radio, a ni rad nije bilo tesko. Kladim se da bi 99% raje znalo zavarivati. jedino sto je potrebno je mirna ruka. Je li te toliko jebem u mozak da me ovdje vrijedjas ? Misicu jedan jadni i nemocni. Imas li djece, da ti ne napravim sirotinju od porodice ?
Ne znas ti glupane nikog od ovih ljudi sa snimka jer niko od ovih ljdui sa snimka nema zavrsen fakultet. Kakav si ti patoloski lazov. Svi ovi ljudi su pogonski radnici, iz kovnice, fine, grube obrade i lakirnice. Presu su pokusali ukrasti, nije im uspjelo. Presta stoji gdje stoji. Necu ja nista, samo hocu da prestanes lagat i pravit se da se razumijes citajuci informacije s gugla. Nemas ti balavac predstavu sta znaci kovati ove komade i koliko snage fizicke moras imati da valjas ovo. Ne mogu ovi ljudi doci preko veza kad 70% ovih ljudi radi jos za vrijeme jugoslavije. Toliko o tvom znanju i masinstvu, pocinjem da sumnjam da imas ista vise od srednje skole. Ja se kladim da 99% raje ne bi znalo zavarivati. S tvojim kapacitetom inteligencije i ne cudi me sto mislis da je za zavarivanje potrebna samo mirna ruka. Ne jebes ti mene, nego ja tebe provaljujem u lazima. Da bi nesto napravio moras ugasit kompjuter, izaci na ulicu.
Pricaj ko normalan covjek a ne ko budala. Nauci se komunikacirat. Izadji malo u grad medju ljude socijalizuj se. Ne znas Berku Zecevica, a ja ga znam. Pojma nemas sta je on radio u Pretisu ni prije a ni poslije rata. Ne znas da je Berko radio na izradi nove tehnicke dokumentacije a koja se danas u Pretisu koristi. Takav strucnjak a ne zna ko je Berko Zecevic. Strasno, nemas ti pojma i nikakve veze sa Pretisom. Vidi se da su irgeti tvoj nivo jer ne znas ni jednog akademskog gradjanina koji je zaposlen u Pretisu ili da je radio nesto za Pretis kao vanjski strucni saradnik. Sta je bilo nakupilo se matori godina, a ne moze se u penziju. Neka nema penzije za neradnike i lezihljebovice kao sto si ti idi pa zaradi mani se glupiranja i supljiranja od kojeg nemas nikakve koristi. Sta kazes 70% radnika radilo i prije rata. A to je ono sto sam ja govorio navikli da imaju stalno zaposlenje , kontaju da nista ne rade a da im ide radni staz, e kurko nema od toga nista. Takve je davno trebalo istjerati iz Pretisa jer su stetocine kao i ti. Gdje si ba ti radio u inostranstvu ? Na cemu si radio. Kad si ti radio u TAT-u na nuklearnim separatorima ? Idi radi tende, ozbiljna masinska, elektro i IT industrija nije za tebe, nemas ti stucnog ni intelektualnog kapacitete za to. Vidi se da si jako ogranicen, frustriran i nezadovoljan zato ne znas normalno komunicirati. Meni je posao za kompjuterom, dok si ti profesionalno irget i hamal i zato si i iskompleksiran. Educiraj se, danas barem svako moze sebi priustiti obrazovanje makar ono iz Kiseljaka ili iz Travnika :lol:
STARx
Posts: 2094
Joined: 24/11/2020 19:21

#1078 Re: Masinski fakultet Sarajevo?

Post by STARx »

Guadalajara wrote: 26/08/2021 19:20
Pricaj ko normalan covjek a ne ko budala. Nauci se komunikacirat. Izadji malo u grad medju ljude socijalizuj se. Ne znas Berku Zecevica, a ja ga znam. Pojma nemas sta je on radio u Pretisu ni prije a ni poslije rata. Ne znas da je Berko radio na izradi nove tehnicke dokumentacije a koja se danas u Pretisu koristi. Takav strucnjak a ne zna ko je Berko Zecevic. Strasno, nemas ti pojma i nikakve veze sa Pretisom. Vidi se da su irgeti tvoj nivo jer ne znas ni jednog akademskog gradjanina koji je zaposlen u Pretisu ili da je radio nesto za Pretis kao vanjski strucni saradnik. Sta je bilo nakupilo se matori godina, a ne moze se u penziju. Neka nema penzije za neradnike i lezihljebovice kao sto si ti idi pa zaradi mani se glupiranja i supljiranja od kojeg nemas nikakve koristi. Sta kazes 70% radnika radilo i prije rata. A to je ono sto sam ja govorio navikli da imaju stalno zaposlenje , kontaju da nista ne rade a da im ide radni staz, e kurko nema od toga nista. Takve je davno trebalo istjerati iz Pretisa jer su stetocine kao i ti. Gdje si ba ti radio u inostranstvu ? Na cemu si radio. Kad si ti radio u TAT-u na nuklearnim separatorima ? Idi radi tende, ozbiljna masinska, elektro i IT industrija nije za tebe, nemas ti stucnog ni intelektualnog kapacitete za to. Vidi se da si jako ogranicen, frustriran i nezadovoljan zato ne znas normalno komunicirati. Meni je posao za kompjuterom, dok si ti profesionalno irget i hamal i zato si i iskompleksiran. Educiraj se, danas barem svako moze sebi priustiti obrazovanje makar ono iz Kiseljaka ili iz Travnika :lol:
:roll:
Sine, u pretisu nikad nije bila nikakva krema na koju se ti lozis. Mozda je bila tebi, jer dolazis iz banovica, breze, ilijasha. Vozaris do vogosce, pa ti strahota vidjeti svjetla grada.. Provaljen si ti papcicu mali davno.. Idi mastaj o stotinama miliona maraka, nikakvog argumenta ti balavac nemas.
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#1079 Re: Masinski fakultet Sarajevo?

Post by Guadalajara »

STARx wrote: 26/08/2021 19:23
Guadalajara wrote: 26/08/2021 19:20
Pricaj ko normalan covjek a ne ko budala. Nauci se komunikacirat. Izadji malo u grad medju ljude socijalizuj se. Ne znas Berku Zecevica, a ja ga znam. Pojma nemas sta je on radio u Pretisu ni prije a ni poslije rata. Ne znas da je Berko radio na izradi nove tehnicke dokumentacije a koja se danas u Pretisu koristi. Takav strucnjak a ne zna ko je Berko Zecevic. Strasno, nemas ti pojma i nikakve veze sa Pretisom. Vidi se da su irgeti tvoj nivo jer ne znas ni jednog akademskog gradjanina koji je zaposlen u Pretisu ili da je radio nesto za Pretis kao vanjski strucni saradnik. Sta je bilo nakupilo se matori godina, a ne moze se u penziju. Neka nema penzije za neradnike i lezihljebovice kao sto si ti idi pa zaradi mani se glupiranja i supljiranja od kojeg nemas nikakve koristi. Sta kazes 70% radnika radilo i prije rata. A to je ono sto sam ja govorio navikli da imaju stalno zaposlenje , kontaju da nista ne rade a da im ide radni staz, e kurko nema od toga nista. Takve je davno trebalo istjerati iz Pretisa jer su stetocine kao i ti. Gdje si ba ti radio u inostranstvu ? Na cemu si radio. Kad si ti radio u TAT-u na nuklearnim separatorima ? Idi radi tende, ozbiljna masinska, elektro i IT industrija nije za tebe, nemas ti stucnog ni intelektualnog kapacitete za to. Vidi se da si jako ogranicen, frustriran i nezadovoljan zato ne znas normalno komunicirati. Meni je posao za kompjuterom, dok si ti profesionalno irget i hamal i zato si i iskompleksiran. Educiraj se, danas barem svako moze sebi priustiti obrazovanje makar ono iz Kiseljaka ili iz Travnika :lol:
:roll:
Sine, u pretisu nikad nije bila nikakva krema na koju se ti lozis. Mozda je bila tebi, jer dolazis iz banovica, breze, ilijasha. Vozaris do vogosce, pa ti strahota vidjeti svjetla grada.. Provaljen si ti papcicu mali davno.. Idi mastaj o stotinama miliona maraka, nikakvog argumenta ti balavac nemas.
Sine, naravno da je u Pretisu bila krema, krema najboljih strucnjaka u oblasti vojne industrije na podrucuju bivse Jugoslavije. Pretis je bio glavna i najveca tvornica municije u bivsoj drzavi. Sto ti ocigledno ne znas. Najveci umovi od postanka svijeta bavili su se razvojem i proizvodnjom naoruzanja.. Jedna raketa za Orkan je tehnolosko cudo, al sta ti znas sta je raketa za Orkan. Ja sam iz Starog Grada, sto zna vecina forumasa. Odakle si ti, gdje ti zivis ? Iz koje si opstine iz kakve pripizdine.
STARx
Posts: 2094
Joined: 24/11/2020 19:21

#1080 Re: Masinski fakultet Sarajevo?

Post by STARx »

Guadalajara wrote: 26/08/2021 19:33
Sine, naravno da je u Pretisu bila krema, krema najboljih strucnjaka u oblasti vojne industrije na podrucuju bivse Jugoslavije. Pretis je bio glavna i najveca tvornica municije u bivsoj drzavi. Sto ti ocigledno ne znas. Najveci umovi od postanka svijeta bavili su se razvojem i proizvodnjom naoruzanja.. Jedna raketa za Orkan je tehnolosko cudo, al sta ti znas sta je raketa za Orkan. Ja sam iz Starog Grada, sto zna vecina forumasa. Odakle si ti, gdje ti zivis ? Iz koje si opstine iz kakve pripizdine.
Sine, lozis se previse na proslost. Poslije rata je pretis od strane sda stranke unisten. Ta firma danas sluzi samo za pranje para. Hajde javi mi se privatno da dogovorimo susret, docu ja iz svoje pripizdine da ti dam edukaciju. Da ne moras citati s gugla. Moras bolan stati iza svojih rijeci. Sta god si spomenuo demantujem te, ti samo nastavis dalje. Tvrdis da je pretis i zrak dobra firma za raditi kao vss masinac. Ja ti pokazem da je to odron firma, ti nastavis dalje drugim temama. Pricas mi kako se puni 155mm u pretisu, a u pretisu se od rata do danas nije napunila ni jedna 155mm. Pricas o nekim iznosima, stotinama miliona maraka, ja ti pokazem link od prije 20dana da se gore desio bunt, nema para, ti preskocis i tu. Hajde evo ja sam slobodan sad daj mi kontakt da se dogovrimo

Da ne spominjem ovo brukanje na temi zavarivanja, gdje si ti STELIO motoric za tjeranje zice.. bolan kad lazes ne mozes toliko lagat da ispadas glupan svjetske kategorije

Ps. Ne znam cega se bojis. Kovan si znanjem, ponesi i laptop sa sobom da se mozes podsjetiti sta pise na guglu. Ne pozivam te na nasilje, samo si malouman da to skontas. Pozivam te da te demoliram ko zadnjeg klosara znanjem kojim se hvalis da posjedujes o pretisu, zraku. Njegovim masinama, konceptu rada, trenutnom stanju. Ja odgovorno tvrdim da ti licno KROCIO nisi u pogonsku halu. Sve sto znas je od rekla kazala, sda stranke koja te finansira da lazes. Cim si ti provalio glupost da se 155mm puni eksplozivom u vogosci tu je bio troll alert upaljen. Samo gledam dokle ces ici, jer obraza nemas.
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#1081 Re: Masinski fakultet Sarajevo?

Post by Guadalajara »

STARx wrote: 26/08/2021 19:37
Guadalajara wrote: 26/08/2021 19:33
Sine, naravno da je u Pretisu bila krema, krema najboljih strucnjaka u oblasti vojne industrije na podrucuju bivse Jugoslavije. Pretis je bio glavna i najveca tvornica municije u bivsoj drzavi. Sto ti ocigledno ne znas. Najveci umovi od postanka svijeta bavili su se razvojem i proizvodnjom naoruzanja.. Jedna raketa za Orkan je tehnolosko cudo, al sta ti znas sta je raketa za Orkan. Ja sam iz Starog Grada, sto zna vecina forumasa. Odakle si ti, gdje ti zivis ? Iz koje si opstine iz kakve pripizdine.
Sine, lozis se previse na proslost. Poslije rata je pretis od strane sda stranke unisten. Ta firma danas sluzi samo za pranje para. Hajde javi mi se privatno da dogovorimo susret, docu ja iz svoje pripizdine da ti dam edukaciju. Da ne moras citati s gugla. Moras bolan stati iza svojih rijeci. Sta god si spomenuo demantujem te, ti samo nastavis dalje. Tvrdis da je pretis i zrak dobra firma za raditi kao vss masinac. Ja ti pokazem da je to odron firma, ti nastavis dalje drugim temama. Pricas mi kako se puni 155mm u pretisu, a u pretisu se od rata do danas nije napunila ni jedna 155mm. Pricas o nekim iznosima, stotinama miliona maraka, ja ti pokazem link od prije 20dana da se gore desio bunt, nema para, ti preskocis i tu. Hajde evo ja sam slobodan sad daj mi kontakt da se dogovrimo

Da ne spominjem ovo brukanje na temi zavarivanja, gdje si ti STELIO motoric za tjeranje zice.. bolan kad lazes ne mozes toliko lagat da ispadas glupan svjetske kategorije
Sine i to sto se u proslosti radilo je napredna tehnologija koja se i danas koristi u procesu proizvodnja naoruzanja i municije. Neko ko kaze da je radio u Pretisu, osim ako ne laze a laze 100% bi trebao da zna. Ili je mozda ovdje doslo do izrazaja ono sto sam vec rekao da nemas ti dovoljno intelektualnih i strucnih kapaciteta da razumijes o cemu se tu radi. SDA nije unistila Pretis, vec SDS i cetnici. Nije SDA opljackala industrijsku zonu. I ne samo industrijsku zonu u Vogosci, vec i industrijske zone u Hrasnici, Stupu, Rajlovcu i Hadzicima. Ne znas ko je u ratu drzao Energoinvest na Stupu, ne znas ko je drzao industrijsku zonu u Rajlovcu, ne znas ko je drzao industrijsku zonu u Hrasnici i u Hadzicima. Zavrsi prvo kakav fakultet da budes akademski gradjanin pa tek cemo onda pricati u RL. Meni je iz ponizenja sa tobom zanatlijom da se raspravljam. To su tvoje rijeci jer ja tu nista ne tvrdim. Za one radnike inzinjere bez ikakvog radnog iskustva nisu lose firme da u svojem CV-u imaju i tu referencu u oblasti vojne industrije. Sto lazes da se u Pretisu nije napunila ni jedna granata od 155mm? Opet se vrati na tehnologiju lijevanja eksploziva. Naravno da se lijevao ekploziv i to rucno bakrenim loncicem. Licno ga je Berko Zecevic lijevao. Eto za tvoju informaciju to bi trebao da znas a ne da se provaljujes da se nije nikad lijevao sto je totalna nebuloza. U ratu se iz PP i PT mina vadio eksploziv i pretapao u kosuljice od mina i granata, a on ovdje tvrdi da se u Pretisu ni jedna granata od 155mm nije napunila eksplozivom. Hoces da ti stavim link iz Pobjeda iz Tesnja ili iz Novog Travnika iz fabrike Bratstvo da vidis kako se ulijeva eksploziv u kosuljicu od granate ili od mine. :-)

Toliko si nemocan da u svakom postu pokusavas da me isprovociras i da ti isto odgovorim, ali kao sto sam rekao ja ipak imam odgoj i kulturu, i nisam papak kao ti. Ja sam ipak gradsko dijete iz Starog Grada 8-) :-D
STARx
Posts: 2094
Joined: 24/11/2020 19:21

#1082 Re: Masinski fakultet Sarajevo?

Post by STARx »

Nema svrhe provocirati nekog krpelja u maminom podrumu. 155 se puni u srbiji. Zivi s tim. Nemas ti lutko mamina dana iskustva u ovoj oblasti. Znanje ti se svelo na citanje neke literature, gugla. Praksa nula. Ovo je tvoj domet
Image
I da, snsd i cetnici nisu unistili pretis. Pretis je unisten od strane SDA stranke poslije rata. BiH posjeduje pismen, strucan kadar. Samo sto taj kadar nece da radi ni pod cijom naredbom, a pogotovo ne da kroz razne malverzacije izvlaci pare za drugog. To su oko tvoji uradili, ti isti bez kojih sutra ne bi imo hljeba jesti. Razumijem sto ih branis, koliko si nesposoban ni do javne kuhinje ne bi dobacio.
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#1083 Re: Masinski fakultet Sarajevo?

Post by Guadalajara »

Tako je to kad nekoga ubijes u pojam argumentima. ;-)

Ad hominem (latinski "prema čovjeku" ili "prema osobi"), je skraćenica za argumentum ad hominem i pokušaj je negiranja istinitosti neke tvrdnje ukazivanjem na negativne karakteristike ili vjerovanja osobe koja je iznijela tu tvrdnju kao takvu. Ad hominem rasuđivanje obično se objašnjava kao logička zabluda.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50325
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#1084 Re: Masinski fakultet Sarajevo?

Post by Bloo »

Jeste se fino ispricali i pocastili. Koliko je energije ulozeno (kod nekog od huje, kod nekog od majoneze), mogli ste pokrenuti novu proizvodnju u PRETIS-u...
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#1085 Re: Masinski fakultet Sarajevo?

Post by Guadalajara »

Bloo wrote: 26/08/2021 20:15 Jeste se fino ispricali i pocastili. Koliko je energije ulozeno (kod nekog od huje, kod nekog od majoneze), mogli ste pokrenuti novu proizvodnju u PRETIS-u...
neka nas Bloo :D
STARx
Posts: 2094
Joined: 24/11/2020 19:21

#1086 Re: Masinski fakultet Sarajevo?

Post by STARx »

Nikakav ti argument nisi dao osim izmisljanja i prepisivanja s gugla. Smaranja starog i zapitkivanja drugih kako se nesto radi, pa pokusaj da to prisvojis ti prodje neslavno.
Tvrdnja da je pretis i zrak dobra firma - dokazi.
Tvrdnja da je pretis i zrak firma za vss masinca - dokazi.
Tvrdnja da pretis i zrak posjeduju stotine miliona - dokazi.
Tvrdnja da pretis i zrak redovno izmiruju doprinose pio-mio, platu - dokazi.
Samo mi nemoj opet pocet spinovanje o ratu, 96, cetnicima. Rat je proso prije 30godina. Tvoji su veci cetnici od ovih 96te. Tvoji kradu dan danas. Od piralica, peze, turbe, nermina, do ove nove. Tvoji, ne drugi.
Pod tvojim mislim na SDA jer te oni finansiraju. Ne na nacionalizam.
Last edited by STARx on 26/08/2021 20:16, edited 1 time in total.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50325
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#1087 Re: Masinski fakultet Sarajevo?

Post by Bloo »

Guadalajara wrote: 26/08/2021 20:15
Bloo wrote: 26/08/2021 20:15 Jeste se fino ispricali i pocastili. Koliko je energije ulozeno (kod nekog od huje, kod nekog od majoneze), mogli ste pokrenuti novu proizvodnju u PRETIS-u...
neka nas Bloo :D
Naravno, samo ti, necemo da te Zaha ruzi... :mrgreen:
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#1088 Re: Masinski fakultet Sarajevo?

Post by Guadalajara »

Bloo wrote: 26/08/2021 20:16
Guadalajara wrote: 26/08/2021 20:15

neka nas Bloo :D
Naravno, samo ti, necemo da te Zaha ruzi... :mrgreen:
Neki dan sam ga dodao u prijatelje na FB :mrgreen: Nakon xx godina :D
STARx
Posts: 2094
Joined: 24/11/2020 19:21

#1089 Re: Masinski fakultet Sarajevo?

Post by STARx »

Na kraju krajeva. Brat selefija od jarana zahiragica ti je radio u pretisu kao inzinjer. Sto je napustio kad je tako dobro nakon 3-4 mjeseca, naso mu hare bolje jel? Napustio jer plate nema. Stotine miliona maraka, a ne mozes isplatit platu. Struja im se gasi jer ne placaju. Smijesan si decko. Tuko sam te sakama i nogama.
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#1090 Re: Masinski fakultet Sarajevo?

Post by Guadalajara »

Izdominiran si totalno. Nema od tebe nista. Izgazao sam te nogama po glavi. Bolje ti je suti, jer ja ovako mogu do sabaha.

Ti da ista pratis na oficijalnoj temi znao bi sta sam ja pisao.

Pogresna ti je tvrdnja - jer ja to nikad nisam tvrdio.

Pretis je bitna firma jer jedina ima tehnoloske kapacitete za serijsku proizvodnju municije od 155mm.
Pretis i Zrak za inzinjere bez ikakvog i sa malo radnog iskustva jeste dobra firma. Bolje da mladi inzinjeri steknu ikakvo radno iskustvo nego da sjede na birou nezaposleni.
Zrak ima toliko zemljista i zgrada da sama lokacija vrijedi minimalno 100-150 miliona maraka.
Pretis takodjer ima dosta zemljista koje se moze pametnije iskoristiti. ili prodati ili da prosire oblasti poslovanja na rentanje hala i zemljista.
Pa sto rade radnici, a ne uplacuje im se PIO/MIO ? Jel ih neko tjera na to. Kažu tuku ko nece da se zaposli u Pretis i Zrak.

Ta nova je prva zena - direktor u Pretisu. A nemas pojma koliko ti ja gotivim i begenisem takve zene. Sad se moram pocet ulizivati ovoj Bloo :mrgreen:

Evo hocu novu fasadu na kuci da pravim i bazen kako me finansiraju. :D
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50325
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#1091 Re: Masinski fakultet Sarajevo?

Post by Bloo »

Guadalajara wrote: 26/08/2021 20:45 Pa sto rade radnici, a ne uplacuje im se PIO/MIO ? Jel ih neko tjera na to.
:shock:
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#1092 Re: Masinski fakultet Sarajevo?

Post by Guadalajara »

Bloo wrote: 26/08/2021 20:53
Guadalajara wrote: 26/08/2021 20:45 Pa sto rade radnici, a ne uplacuje im se PIO/MIO ? Jel ih neko tjera na to.
:shock:
i meni je :shock: posebno ako im je to navedeno u ugovoru o radu.
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#1093 Re: Masinski fakultet Sarajevo?

Post by Guadalajara »

Imam komsiju 10 godina radio u pivari. i samo mu uplatili 6 mjeseci. ostalo nista. i danas ima problema sa penzionisanjem.

Ne zna niko otici u poreznu da vidi jel sta uplacno, da provjeri.

isto onaj slucaj sa radnicima u Butmiru koji su radili za strance. Dali im dobre plate, a PIO/MIO nije uplacivan-
BiBi911
Posts: 2787
Joined: 09/12/2018 17:47

#1094 Re: Masinski fakultet Sarajevo?

Post by BiBi911 »

STARx wrote: 26/08/2021 20:32 Na kraju krajeva. Brat selefija od jarana zahiragica ti je radio u pretisu kao inzinjer. Sto je napustio kad je tako dobro nakon 3-4 mjeseca, naso mu hare bolje jel? Napustio jer plate nema. Stotine miliona maraka, a ne mozes isplatit platu. Struja im se gasi jer ne placaju. Smijesan si decko. Tuko sam te sakama i nogama.
Ako govorimo o istom glavonji.

Nije napustio vec je otjeran. Raspitaj se malo sta je rekao, kada je dolazio na posao I kakve je nebuloze valjao. Cistacica mu objasnjavala kako da radi posao za koji je masno placenj.

Prvu sedmicu u petak je otisao I nikome se nije javio, ljudi haos digli jer fali covjek. On u ponedeljak se pravio frajer kao on ne mora nikome podnosti izvjestaj gdje ide.
Dao nalog za brusenje fulio mjere kilometar pa se izvlacuo na strugare da ne znaju citati crtez...
STARx
Posts: 2094
Joined: 24/11/2020 19:21

#1095 Re: Masinski fakultet Sarajevo?

Post by STARx »

BiBi911 wrote: 26/08/2021 21:03
STARx wrote: 26/08/2021 20:32 Na kraju krajeva. Brat selefija od jarana zahiragica ti je radio u pretisu kao inzinjer. Sto je napustio kad je tako dobro nakon 3-4 mjeseca, naso mu hare bolje jel? Napustio jer plate nema. Stotine miliona maraka, a ne mozes isplatit platu. Struja im se gasi jer ne placaju. Smijesan si decko. Tuko sam te sakama i nogama.
Ako govorimo o istom glavonji.

Nije napustio vec je otjeran. Raspitaj se malo sta je rekao, kada je dolazio na posao I kakve je nebuloze valjao. Cistacica mu objasnjavala kako da radi posao za koji je masno placenj.

Prvu sedmicu u petak je otisao I nikome se nije javio, ljudi haos digli jer fali covjek. On u ponedeljak se pravio frajer kao on ne mora nikome podnosti izvjestaj gdje ide.
Dao nalog za brusenje fulio mjere kilometar pa se izvlacuo na strugare da ne znaju citati crtez...
Ma ne znam detalje, znam da se povlacio ko lesinar gore. Pravio se, glumio neki nivo. Ismijavo radnike u pogonu, prsio se nekim vezama. Takav smrad je i ovaj iznad kako mu vec nick ide. Veze oni nemaju o tom poslu.
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#1096 Re: Masinski fakultet Sarajevo?

Post by Guadalajara »

De mi jednu tendu zavari :lol:
STARx
Posts: 2094
Joined: 24/11/2020 19:21

#1097 Re: Masinski fakultet Sarajevo?

Post by STARx »

Stuko sam te krelac pesnicama. Nije radnikova obaveza da misli o doprinosima. Drzavna firma. Ne mozes pustiti platu, a da ne uplatis doprinosr i izdas platnu listu. Kako i KOJIM vezama su direktori pretisa i preko KOJE banke (bbi) vrsili malverzaxije samo oni znaju.
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#1098 Re: Masinski fakultet Sarajevo?

Post by Guadalajara »

U sipu pa prijavi zanatlija, izgazani nogama po glavi.
BiBi911
Posts: 2787
Joined: 09/12/2018 17:47

#1099 Re: Masinski fakultet Sarajevo?

Post by BiBi911 »

STARx wrote: 26/08/2021 22:14
BiBi911 wrote: 26/08/2021 21:03

Ako govorimo o istom glavonji.

Nije napustio vec je otjeran. Raspitaj se malo sta je rekao, kada je dolazio na posao I kakve je nebuloze valjao. Cistacica mu objasnjavala kako da radi posao za koji je masno placenj.

Prvu sedmicu u petak je otisao I nikome se nije javio, ljudi haos digli jer fali covjek. On u ponedeljak se pravio frajer kao on ne mora nikome podnosti izvjestaj gdje ide.
Dao nalog za brusenje fulio mjere kilometar pa se izvlacuo na strugare da ne znaju citati crtez...
Ma ne znam detalje, znam da se povlacio ko lesinar gore. Pravio se, glumio neki nivo. Ismijavo radnike u pogonu, prsio se nekim vezama. Takav smrad je i ovaj iznad kako mu vec nick ide. Veze oni nemaju o tom poslu.
Dosla su im troica tih terorista(drug radi tu al ne zadugo jbga), to je sralo na sve I svasta, jedan je ostao al on radi za vlahadiju(peny I novalica). Nece jos dugo pretis ostat u vogosci
Ili ce ga novalic odvuci u gradacac(kao utl) ili gasenje. Vec vlahadija ima plan za neke zgrade, malo ih je afera sa adom I postom zajebala al uskoro industrijska zona se mijenja u stambenu sve pod izgovorom da ima nova ind. zone sa druge strane I nema potrebe za dvije.
STARx
Posts: 2094
Joined: 24/11/2020 19:21

#1100 Re: Masinski fakultet Sarajevo?

Post by STARx »

BiBi911 wrote: 26/08/2021 23:36
STARx wrote: 26/08/2021 22:14

Ma ne znam detalje, znam da se povlacio ko lesinar gore. Pravio se, glumio neki nivo. Ismijavo radnike u pogonu, prsio se nekim vezama. Takav smrad je i ovaj iznad kako mu vec nick ide. Veze oni nemaju o tom poslu.
Dosla su im troica tih terorista(drug radi tu al ne zadugo jbga), to je sralo na sve I svasta, jedan je ostao al on radi za vlahadiju(peny I novalica). Nece jos dugo pretis ostat u vogosci
Ili ce ga novalic odvuci u gradacac(kao utl) ili gasenje. Vec vlahadija ima plan za neke zgrade, malo ih je afera sa adom I postom zajebala al uskoro industrijska zona se mijenja u stambenu sve pod izgovorom da ima nova ind. zone sa druge strane I nema potrebe za dvije.
Drago mi je da se javio neko normalan. Iskren prije svega. Namjenska industrija je stub odbrane drzave. A savjetovati omladinu da gore pronalazi srecu je u najmanju ruku zalosno. Gore za znanje nema mjesta. Dovlace se podobni, a ne sposobni. U pogonu rade stariji ljudi koji barataju tim masinama, pogonom, proizvodnjom, ko malo ko. Njih jebe cijela administracija/stranka. Ja sve i jednog starog radnika gore znam. Sad vec penzionisanog poslovodju grube obrade ramiza, brigadira kevru,'poslovodju fine obrade mandru, brigadira rileta. Bilo ko moze provjeriti ova imena pa uviditi je li ja lazem ili ne. Smijesno je da me neki selefija ispravlja i uci o stanju kojem sam svjedocio. Ja pozivam sve i jednu osobo koja ima ikoga u pogodnu pretisa ili poznanika da kaze je li ja lazem nesto. Ista situacija je u zraku. Papak mene poziva da nesto prijavim u sipu, a ne vidi levat da je sindikat prijavio sipi, fupu, mupu. Nikad se niko nije oglasio, nit ce. Taj lobi je prejak, a privatizacija ili unistenje pretisa je neminovno. Za druge grane industrije ne mogu govoriti jer nisam ulazio i pogone.
Post Reply