masina za susenje vesa

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

aida25
Posts: 673
Joined: 25/02/2011 12:42

#1 masina za susenje vesa

Post by aida25 »

Da pitam ovdje na forumu, mislila sam kupiti pa ako neko ima neki savjet.. Da li je bolja 2 u 1, zajedno za susenje i pranje ili samo za susenje? Za susenje, gdje ima kupiti ona mala, da se moze staviti na ves masinu posto nemam prostora? Zna li iko gdje u sa ili negdje drugo ima kupiti ta mala samo za susenje i kolko je para?
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40844
Joined: 29/06/2011 23:39

#2 Re: masina za susenje vesa

Post by dječak sa šibicama »

2 u 1 ima dvije velike mane, kao prvo po pravilu je po kilogram ili cak dva veci kapacitet pranja nego susenja, kao drugo gladak bubanj.

Solo masina za susenje ima "hrapavu" podlogu unutar bubnja, koja prakticno opegla ves.

Ali naravno, dva stroja su zato skuplja od jednog.
miki27A
Posts: 718
Joined: 18/04/2008 13:58
Location: IL

#3 Re: masina za susenje vesa

Post by miki27A »

2 u 1 je sestra imala Candy mislim da je bila marka, ok je samo joj je mana bila da moras biti tu da izvadis ves iste minute kad je gotovo susenje inace je ves kao da ga je krava zvakala.
@ djecak sa sibicama, ja do sada ne vidjeh ni jednu masinu "hrapavog" bubnja i nadam se da je necu ni vidjeti, taj ves bi bio u rezancima u roku tri pranja.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40844
Joined: 29/06/2011 23:39

#4 Re: masina za susenje vesa

Post by dječak sa šibicama »

miki27A wrote: @ djecak sa sibicama, ja do sada ne vidjeh ni jednu masinu "hrapavog" bubnja i nadam se da je necu ni vidjeti, taj ves bi bio u rezancima u roku tri pranja.
Ne znas o cemu govoris, imam takvu, i odlicna je.

Ne znam odakle ti ideja da je ves "u rezancima", nije rende za jabuke vec hrapava povrsina koja usput pegla ves, dok ga susi.
aida25
Posts: 673
Joined: 25/02/2011 12:42

#5 Re: masina za susenje vesa

Post by aida25 »

Zna li iko gdje ima kupiti ona mala masina samo za susenje, da se moze staviti na ovu za pranje-znaci ko pola ove obicne masine velicina?
rekla-kazala
Posts: 1308
Joined: 19/10/2013 16:50

#6 Re: masina za susenje vesa

Post by rekla-kazala »

Imam odvojeno i ne bi nikad kupio kombinovanu mašinu.
Bubanj u moje mašine za sušenje je zapreminski minimalno duplo veći nego mašine za pranje i zato veš nije zgužvan jer postoji prostor da se rastrese.
aida25
Posts: 673
Joined: 25/02/2011 12:42

#7 Re: masina za susenje vesa

Post by aida25 »

Hvala svima na savjetima, a ako neko zna ovo sto sam zadnje pitala, ova mala susilica gdje se moze nabavit i kolko je para, eto to me interesuje?
User avatar
Altsa
Posts: 7346
Joined: 19/03/2004 18:31

#8 Re: masina za susenje vesa

Post by Altsa »

aida25 wrote:Zna li iko gdje ima kupiti ona mala masina samo za susenje, da se moze staviti na ovu za pranje-znaci ko pola ove obicne masine velicina?
ja sam stavio veliku na masinu za pranje sto se i radi. ne isplati ti se kupovati malu.
rekla-kazala
Posts: 1308
Joined: 19/10/2013 16:50

#9 Re: masina za susenje vesa

Post by rekla-kazala »

aida25 wrote:Hvala svima na savjetima, a ako neko zna ovo sto sam zadnje pitala, ova mala susilica gdje se moze nabavit i kolko je para, eto to me interesuje?
Razlika u cijeni između te manje i ove standardne je minimalna a onda se ponovo javlja problem sa veličinom bubnja.
Bubanj mašine za pranje veša ( 7kg) je 54 l zapremine a ( standardne ) mašine za sušenje 117 litara.
Ako je problem prostor, staviš mašinu za sušenje na mašinu za pranje i tako rješiš problem.
Image
aida25
Posts: 673
Joined: 25/02/2011 12:42

#10 Re: masina za susenje vesa

Post by aida25 »

Ne moze mi stati jedna na drugu velika, treba mi mala pa zato pitam, znam da je bolja odvojena a samo mi mala odgovara...
User avatar
starii
Posts: 3301
Joined: 15/04/2007 13:49
Location: Tito partija, omladina akcija

#11 Re: masina za susenje vesa

Post by starii »

imam candy alice 2 u 1 model 264, radi vec 4 godine zadovoljni smo, susenje je za sada ok mada ga ne koristimo puno, vecinom zimi...
User avatar
pumica
Posts: 1077
Joined: 30/05/2014 14:36

#12 Re: masina za susenje vesa

Post by pumica »

Pisite malo o vrstama, razlicitim karakteristikama (ako neko ima sa toplinskom pumpom, iskustva?), proizvodjacima (bosh, lg, samsung, beko, ...?).

Vidim ima znalaca :) pomozite ostalima :?
aida25
Posts: 673
Joined: 25/02/2011 12:42

#13 Re: masina za susenje vesa

Post by aida25 »

Guzva li ves, imas li neke zamjerke?
aida25
Posts: 673
Joined: 25/02/2011 12:42

#14 Re: masina za susenje vesa

Post by aida25 »

starii wrote:imam candy alice 2 u 1 model 264, radi vec 4 godine zadovoljni smo, susenje je za sada ok mada ga ne koristimo puno, vecinom zimi...
Dobar prijedlog ako ima ko raspolozen a razumije se neka pise...hvala
User avatar
starii
Posts: 3301
Joined: 15/04/2007 13:49
Location: Tito partija, omladina akcija

#15 Re: masina za susenje vesa

Post by starii »

aida25 wrote:Guzva li ves, imas li neke zamjerke?
moja ne, ima 4 načina sušenja veša, mi na blazoj temp susimo tako da je uvijek spremno za peglanja...pokusaj naci na netu candy alice 264

Image
palmica
Posts: 102
Joined: 16/03/2011 20:40

#16 Re: masina za susenje vesa

Post by palmica »

Meni sušilica ne gužva veš. Ima svoje prednosti ali i mane. Prednosti - veš bude mekan i bez omekšivača (nije ga nužno stavljati), ugodan za nositi, a neke stvari ne moraš ni da peglaš. Nedostaci: uništava se veš i to je nešto što je neizbježno, skraćuje se definitivno rok upotrebe određenim stvarima.
Sušilica mi stoji na veš mašini. Nije neki svemirski brod :-D lako je koristiti, odaberem vrijeme sušenja sa mogućnošću snižavanja temperature za osjetljivije stvari.
aida25
Posts: 673
Joined: 25/02/2011 12:42

#17 Re: masina za susenje vesa

Post by aida25 »

Hvala svima....
BJB
Posts: 4523
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#18 Re: masina za susenje vesa

Post by BJB »

starii wrote:imam candy alice 2 u 1 model 264, radi vec 4 godine zadovoljni smo, susenje je za sada ok mada ga ne koristimo puno, vecinom zimi...
Koliko je kostala?
User avatar
starii
Posts: 3301
Joined: 15/04/2007 13:49
Location: Tito partija, omladina akcija

#19 Re: masina za susenje vesa

Post by starii »

BJB wrote:
starii wrote:imam candy alice 2 u 1 model 264, radi vec 4 godine zadovoljni smo, susenje je za sada ok mada ga ne koristimo puno, vecinom zimi...
Koliko je kostala?
mislim oko 600KM, ne znam tacno uzeli smo je prije 4 godine i bile su neke akcije i produzena garancija na 5 godina...mislim da sam ih viđao u penniju i merkuru...ljudi su tada hvala i indesitove i bekove masine, sad dal' valjaju je pitanje treba malo potraziti misljenja po forumima..
User avatar
muha_sa
Posts: 128646
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#20 Re: masina za susenje vesa

Post by muha_sa »

kod sina "Indesit" 2 u 1-------ne koristi susilicu jer se pojavljuje nesnosan smrad--osjeti se guma--reklamiro, dolazili i zamjenili perilicu/susilicu a opet smrdi :-)
User avatar
mayab
Posts: 27192
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#21 Re: masina za susenje vesa

Post by mayab »

Imam Beko DCU 7430, bila oko 600 KM, i to je kondenzacijska, dakle voda se skuplja u posudu koja se treba prazniti, ali ima se i mogucnost spojiti tankim crijevom, tako da voda odlazi u odvod.Pune je velicine i stoji na veš masini, s te strane nema nikakvih problema, povezao ih gurtnom za prtljag sa zatezacem!Veš se ne guzva (uglavnom)!
Ove druge, ventilirajuce , su dobro jeftinije, samo ti treba izlaz za paru od 12 cm precnik!(dimnjak ili na vanjskom zidu i sl.)
I najsavremenije i najekonomicnije u potrosnji struje su sa toplotnom pumpom, ali po mojim saznanjima su dosta rijetke na nasem trzistu, vjerovatno zbog "ŽARA" cijene :run:
I jos nesto: kada radi , prozor na kupatilu moramo sirom otvoriti, jer unutra postane, malo je reći, nepodnošljivo od vrućine :-) Čisto da znas i taj podatak
aida25
Posts: 673
Joined: 25/02/2011 12:42

#22 Re: masina za susenje vesa

Post by aida25 »

Hvala ti.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24892
Joined: 08/09/2005 20:08

#23 Re: masina za susenje vesa

Post by Haris.ba »

http://www.gorenje.ba/proizvodi/veliki- ... lja/345983

D622CM
Mašina za sušenje rublja - odzračna

Tip sušilice rublja: Odzračna Električni grijač Punjenje: Punjenje 6 kg Energetski razred: C Broj programa sušenja: 15
505.00 KM

Image

Ima li ko ovu mašinu, kakva je?
Hvala.
User avatar
Asta
Posts: 1082
Joined: 05/03/2012 14:54
Location: Sjeverno od tuge

#24 Re: masina za susenje vesa

Post by Asta »

Kod mene je Miele i jedna i druga, za pranje kapacitet 8 kg a za susenje 9 i stoje jedna na drugoj skoro 10 godina.
Tacno je da susara u bubnju ima drugaciju povrsinu nije ravna ne znam moze li se reci hrapava nego nekako za izbocenjima kao loptice koje su ravne nisu hrapave.
Jedino sto je malo problem je da je susara onaj starinski model pa moram uvjek kad susim drzat otvoren prozor jer moram onaj odvodni model za ispuhavanje izbaciti kroz prozor.
A inace za guzvanje vesa su najbolje one loptice sa bodljama i nikad se ne izguzva.
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3778
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#25 Re: masina za susenje vesa

Post by DaffyDuck »

starii wrote:
BJB wrote:
starii wrote:imam candy alice 2 u 1 model 264, radi vec 4 godine zadovoljni smo, susenje je za sada ok mada ga ne koristimo puno, vecinom zimi...
Koliko je kostala?
mislim oko 600KM, ne znam tacno uzeli smo je prije 4 godine i bile su neke akcije i produzena garancija na 5 godina...mislim da sam ih viđao u penniju i merkuru...ljudi su tada hvala i indesitove i bekove masine, sad dal' valjaju je pitanje treba malo potraziti misljenja po forumima..
Imali smo i mi tu Alice, kupljena 2011 godine i bila je 1200KM, tada u Merkuru. Nije losa masina ako nemas prostora. Ako imas obavezno preporucujem kupiti odvojeno susilicu.
Post Reply