Mašina za suđe

-Ekser-
Posts: 218
Joined: 14/07/2009 14:10

#51 Re: Mašina za suđe

Post by -Ekser- »

AWT je domaca trgovacka marka u vlasnistvu Robota. Svi AWT proizvodi se proizvode u Kini i(li) Turskoj. Robot samo narucuje odredjenu kolicinu od proizvodjaca bijele tehnike (koji inace rade po narudzbi za mnoge male i srednje firme).
tipfl
Posts: 8
Joined: 11/10/2007 02:22

#52 Re: Mašina za suđe

Post by tipfl »

[quote="mumi80"]Od ponude u BiH Bosh je mislim najkvalitetniji al su i cijene poprilično visoke. Indesit, Ariston, Gorenje, Beko...su najpovoljniji a kvalitet je upitan. AEG/Electrolux je neka sredina. Ja sam kupio Electrolux i za sad sam zadovoljan.

Pozdrav, je li jos uvijek aktuelno zadovoljstvo Electrolux masinom za sudje? :) S obzirom na to da nam predstoji kupovina, svako misljenje je dobrodoslo :)
User avatar
mayab
Posts: 27199
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#53 Re: Mašina za suđe

Post by mayab »

mayab wrote:Beko sudjerica evo radi punih 6 god,sad ce sedma,nikakvih vecih problema osim sto je crklo pozadinsko svjetlo na lcd displeju.displejuJa bi odabrao opet Beko jer imaju garanciju od 3 godine full,a od 3. do 5. godine placas samo rezervne dijelove ,ne znam sta nude ostali proizvodjaci

LGG2
Evo, godinu kasnije (od gornjeg posta) Beko je jos u zivotu :D , u medjuvremenu pukle opruge i spage-sajle koje drze vrata u ravnotezi, plus skontam da bi poslije toliko godina valjalo zamijeniti i dihtunge na vratima (2 komada, jedan dole horizontalni i jedan kao naopako U za ostatak otvora).
To me sve izaslo samo 29 KM :shock: , originalni Beko rez dijelovi, a zamijenio ja sam-od alata treba samo šarafciger , i to zbog opruga da se odvrnu 4 šarafa i pridje im se!
Dakle, za mene ostaje Beko i dalje best bay
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#54 Re: Mašina za suđe

Post by dobar osjecaj »

Koristim par godina Electrolux. Opere osrednje, ostaje previse vode nakon susenja. Polovna Bosch je bila bolja. Sljedeca koju bi uzela bi bila nova Bosch.
User avatar
Asta
Posts: 1082
Joined: 05/03/2012 14:54
Location: Sjeverno od tuge

#55 Re: Mašina za suđe

Post by Asta »

Miele skoro vec 13 godina, nikad nisam imala problema.
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#56 Re: Mašina za suđe

Post by dobar osjecaj »

Da imam perverzno puno novca kupila bih Miele mada kad odlucim platiti vise, Boschove proizvode smijem kupiti zatvorenih ociju.
palmica
Posts: 102
Joined: 16/03/2011 20:40

#57 Re: Mašina za suđe

Post by palmica »

Kupila Gorenje mašinu za suđe prije otprilike godinu dana. Radila mjesec dana (možda) jače i pokvarila se. S obzirom da problem nije bio rješiv po navodu servisera, mašina je kroz par dana zamijenjena i ta nova radi ko satić, bez greške. Mi prezadovoljni. Usluga servisa odlična. Moj savjet neće biti usmjeren na to koju robnu marku da kupite (za svoj novac birate ono što vam najviše odgovara, kako cjenovno tako i kvalitetom) već da se prije kupovine dobro raspitate o servisnoj mreži. A što se kvalitete tiče mislim da je to sve tu negdje...
User avatar
mayab
Posts: 27199
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#58 Re: Mašina za suđe

Post by mayab »

Asta wrote:Miele skoro vec 13 godina, nikad nisam imala problema.
Eeee, Miele je pojam kvaliteta, ali ga zato treba dobro i platiti!
Malo off; sjećam se priča jednog naseg bivseg izbjeglice koji je radio na selidbama po Minkenu, kaze sve je dobro, sve ide, samo nemoj da imaju Miele ves masinu, teska ko tenk! :lol:
User avatar
Asta
Posts: 1082
Joined: 05/03/2012 14:54
Location: Sjeverno od tuge

#59 Re: Mašina za suđe

Post by Asta »

E to jest, sjecam se kad smo je kupili i postavljali kako je bila teska.
User avatar
newklear
Posts: 1384
Joined: 10/12/2009 15:59

#60 Re: Mašina za suđe

Post by newklear »

Ima li neko ovu Telefunken mašinu za suđe što ih BINGO prodaje? Iskustva, saznanja???
putnik2107
Posts: 158
Joined: 22/04/2013 13:26

#61 Re: Mašina za suđe

Post by putnik2107 »

Iskustva sa KONČAR mašinama za sude?
UterivacDugoga
Posts: 324
Joined: 13/06/2016 11:53

#62 Re: Mašina za suđe

Post by UterivacDugoga »

Zar se jos Koncar gdje prodaje? :lol:
User avatar
Altsa
Posts: 7346
Joined: 19/03/2004 18:31

#63 Re: Mašina za suđe

Post by Altsa »

Imao Gorenje koja je brzo riknula i nije bilo isplativo da se popravlja. Zavrsila na smecu i ja zavrsio za sva vremena sa Gorenjem. Sada imam Indesit i dobra je i jednostavna . Uglavnom po stazu je vec pretekla prethodnu Gorenje.
Last edited by Altsa on 06/11/2017 11:30, edited 1 time in total.
putnik2107
Posts: 158
Joined: 22/04/2013 13:26

#64 Re: Mašina za suđe

Post by putnik2107 »

UterivacDugoga wrote:Zar se jos Koncar gdje prodaje? :lol:
eto ima, u Domodu 400 KM
stepway
Posts: 53
Joined: 16/03/2013 08:36

#65 Re: Mašina za suđe

Post by stepway »

putnik2107 wrote:Iskustva sa KONČAR mašinama za sude?
Kupljena mašina za sude Končar Ardo ,već sad daleke 2004 godine ,na preporuku trgovca.Od tada svaki,al baš svaki dan je ,a milion puta i dva i više puta dnevno prala sude i evo do dana današnjeg još u funkciji radi bezprijekorno.Možda sam ja imao sreću,ali sve moje kolege koje su tada kupile Gorenjevu mašinu već su je davno zamjenile novom.Prema tome, ne znam za današnje modele ,ali u svakom slučaju Končar od mene ,preporuka
User avatar
Paulaner
Posts: 271
Joined: 04/01/2014 21:23

#66 Re: Mašina za suđe

Post by Paulaner »

Ukljucim masinu pocne ona kao raditi,cuje se nesto bruji i onda odjednom prijavljuje da je zavrsila pranje?
Zna li neko sta bi moglo biti?
Proizvodjac je Privileg
User avatar
chockad
Posts: 246
Joined: 02/06/2008 09:55
Location: Usa
Contact:

#67 Re: Mašina za suđe

Post by chockad »

Ima li neko iskustva sa masinom za sudje Telefunken DWC 14? Mater navukli pricom kako je povoljna, servis, garancija isl, i ona kupi. U Bingu. Masina pere, sve radi kako treba. Ali belaj je sto dok pere sudje kao da slijecu i uzlijecu avioni, helikopteri, dok neko u pozadini turira golfa 2ku. To buci, to huci, voda klokoce, cujes prskanje... Citava kakofonija zvukova. Ako si u kuhinji fok radi, moras se dovikivati da bi te neko cuo.
Kad poredim sa mojom masinom, Privileg, koja se jedva cuje tokom rada, ovo je katastrofa.
Interesuje me ima li neko iskustva sa ovim drndjalima, jer kontam da nesto nije prikopcano kako treba, ili da je negdje nesto labavo, ko ce ga znati...
User avatar
rovac13
Posts: 5161
Joined: 08/12/2013 16:17

#68 Re: Mašina za suđe

Post by rovac13 »

Jeftina kineska perilica,mora nesto da i ne bude dobro na njoj :D
Nebi bilo smisla da bude savrsena,dok drugi kupuju puno skuplje :)
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#69 Re: Mašina za suđe

Post by P308 »

Ja imam Beko. Ne cuje se osim ako si u neposrednoj blizini, ali da sam nesto zadovoljan i nisam. Lose pere. :|A i morali smo je servisirati poslije godinu dana, samo prestala raditi. tj. pokrene se pa stane. Sreca pa je u garanciji. Garancija je 5 godina a ona vec nakon godinu pravi probleme. :|
Prije toga imao Gorenje, bila je malo bucnija u odnosu na Beko ali daleko bolja mada vecina ima lose iskustvo sa Gorenje aparatima.
User avatar
Boemica
Posts: 8617
Joined: 03/09/2018 21:55
Location: Žena bez koje se može.

#70 Re: Mašina za suđe

Post by Boemica »

Moja je Indesit. Meni je to isto kao i Gorenje, nisam sigurna je li?!

Uglavnom, čuje se, moja soba je odmah do kuhinje i kad su zatvorena vrata čujem blagi šum, ništa nepodnošljivo, ali definitivno nije nečujna. Nikakvih problema nije bilo već 6 godina. Svi kućanski aparati su Indesit, osim mikrovalne, ona je Gorenje (opet, mislim da je to isto). Nikakvih problema već 6 godina. Sve preporuke ako je neko neodlučan :thumbup:
probook
Posts: 4595
Joined: 13/10/2013 22:38

#71 Re: Mašina za suđe

Post by probook »

Kod mene Ariston nesto 3Dwash inverter motor, moras uho prisloniti uz vrata od masine da cujes radi li :thumbup:
User avatar
N.N.
Posts: 3029
Joined: 04/04/2012 19:27
Location: 072

#72 Re: Mašina za suđe

Post by N.N. »

Paulaner wrote:Ukljucim masinu pocne ona kao raditi,cuje se nesto bruji i onda odjednom prijavljuje da je zavrsila pranje?
Zna li neko sta bi moglo biti?
Proizvodjac je Privileg
Mater joj jebem Privilegovanu, i kod mene je ona :mrgreen: :lol:
Smece.
Jedan dan pere, drugi dan nece nista. Onda sutradan je ukljucis, odradi, pa navecer onda opet nece. I sve tako...
Pojma nemamo do cega je.
:-)
Zoya
Posts: 23153
Joined: 09/06/2008 14:54

#73 Re: Mašina za suđe

Post by Zoya »

Samo miele ili bosh i miran si jedno desetak godina.
User avatar
duminjo
Posts: 20133
Joined: 03/09/2011 12:43
Location: Sarajevo

#74 Re: Mašina za suđe

Post by duminjo »

Zoyo spavaj bog te ne ubio. Kakvo sudje u ovo doba
Zoya
Posts: 23153
Joined: 09/06/2008 14:54

#75 Re: Mašina za suđe

Post by Zoya »

duminjo wrote:Zoyo spavaj bog te ne ubio. Kakvo sudje u ovo doba
Kod mene 19:05 :D koja je tvoja mašina i kako te služi?
Post Reply