Mašina za suđe

werr
Posts: 36
Joined: 24/04/2007 12:59

#1 Mašina za suđe

Post by werr »

Ljudi ima li ko kakvo iskustvo sa Bekovim mašinama za suđe?Treba mi manja (a time valjda i jeftinija),i zna li ko kakve su cijen?Nešto sam gledala nema kakvih nema,ali na što treba da obratim pažnju?

Unaprijed hvala :sax:
sulesavic
Posts: 3459
Joined: 22/01/2003 00:00
Location: apatrid

#2 Re: Ma¹ina za suðe

Post by sulesavic »

werr wrote:Ljudi ima li ko kakvo iskustvo sa Bekovim ma¹inama za suðe?Treba mi manja (a time valjda i jeftinija),i zna li ko kakve su cijen?Ne¹to sam gledala nema kakvih nema,ali na ¹to treba da obratim pa¾nju?

Unaprijed hvala :sax:
Ma¹ina k'o i svaka. Pere. Ima ih od 45 cm i 60 cm ¹irine. Garancija na njih je 3 godine, na Birin isti proizvod 1 godina. Birin je skuplji za 50 KM, a isto je to s.r.a.nj.e.


Cijena ove od 45 cm ¹irine i 85 (sa skinutom ploèom 82 i 83 cm) visine je 500 KM sa uno¹enjem u stan.

U kojem gradu kupuje¹?
User avatar
semmy
Posts: 2610
Joined: 02/02/2007 09:23
Location: mars

#3

Post by semmy »

kod mene je neka lijeva marka '' iberna'' pojma nemam ni ko je proizvodjac a radi bez prestanka vec 10 godina....
Leonid Breznjev
Posts: 5302
Joined: 04/11/2006 03:32
Location: Kamenskoje

#4

Post by Leonid Breznjev »

semmy wrote:kod mene je neka lijeva marka '' iberna'' pojma nemam ni ko je proizvodjac a radi bez prestanka vec 10 godina....
vidise da fakat ne znas! kakva lijeva pa iberna je bar marka! :D :D
Downunda
Posts: 484
Joined: 08/11/2006 17:10

#5

Post by Downunda »

semmy wrote:kod mene je neka lijeva marka '' iberna'' pojma nemam ni ko je proizvođač a radi bez prestanka vec 10 godina....
Ja isto imam frižider iste marke, koji rado besprijekorno (također veze nemam ko i gdje ga sastavlja, mada mi nekako zvuči španski- "Iberna" :lol:

Što se tiče mašine za pranje suđa, "Gorenje" mi je radila čitavih dva dana i zamjenio sam je i kupio "Whirlpool"(dodao još love) koja je super (bar za sad).

Ta ra
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#6

Post by chuchumbamayumbe »

Arslan wrote:
semmy wrote:kod mene je neka lijeva marka '' iberna'' pojma nemam ni ko je proizvodjac a radi bez prestanka vec 10 godina....
vidise da fakat ne znas! kakva lijeva pa iberna je bar marka! :D :D
Iberna mi radi ima 7 godina ko singerica.
Beko je cini mi se poceo davati garanciju na 5 godina?
werr
Posts: 36
Joined: 24/04/2007 12:59

#7

Post by werr »

Hvala ljudi na pomoći,kupila sam Beko i da, ima 5 godina garancije.Pa valjda je dobra čim daju toliko dugu garanciju a ako nije...
:x Hvala još jednom i pozdrav svima
forUMASH
Posts: 2180
Joined: 24/01/2006 04:12
Location: Razjedinjene Drzave BIH

#8

Post by forUMASH »

....e, nek' neko jos otvori temu o usisivacima i nakon sto to izucim, spreman sam za zenidbu...... :oops:
User avatar
baustelac
Posts: 1401
Joined: 16/07/2005 09:05
Location: AC-DE

#9

Post by baustelac »

Ista radi intenzivno i besprijekorno 3 i po godine. Ne znam samo da li je do Beka ali najbolji efekat pranja se postize sa obicnim deterdzentom (nista 3in1 ili 4in1) uz dodatak za to namijenje soli.
LaCici
Posts: 1571
Joined: 12/03/2010 15:33

#10 Re: Mašina za suđe

Post by LaCici »

Zna li neko gdje se ima kupiti Miele masina za sudje u Sarajevu?
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#11 Re: Mašina za suđe

Post by zelenashica »

Vala i ja sam zadovljna sa svojom masinom...evo 6-ta godine i nikad ni sitnica kvara.... :wink: samo meni i ova od 60 cm nešto pomala :roll:
Cijene ko cijene mijenjaju se ali mislim da je bekova sa 5 programa velika negdje oko 600KM...I 5 godina garancije.
User avatar
elizabeth a
Posts: 2718
Joined: 10/04/2010 16:16

#12 Re: Mašina za suđe

Post by elizabeth a »

zelenashica wrote:Vala i ja sam zadovljna sa svojom masinom...evo 6-ta godine i nikad ni sitnica kvara.... :wink: samo meni i ova od 60 cm nešto pomala :roll:
Cijene ko cijene mijenjaju se ali mislim da je bekova sa 5 programa velika negdje oko 600KM...I 5 godina garancije.
Aha, jeste. Malo manje od 600 KM. :)
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#13 Re: Mašina za suđe

Post by zelenashica »

elizabeth a wrote:
zelenashica wrote:Vala i ja sam zadovljna sa svojom masinom...evo 6-ta godine i nikad ni sitnica kvara.... :wink: samo meni i ova od 60 cm nešto pomala :roll:
Cijene ko cijene mijenjaju se ali mislim da je bekova sa 5 programa velika negdje oko 600KM...I 5 godina garancije.
Aha, jeste. Malo manje od 600 KM. :)
Ma da tu je to negdje.... :wink: ali vala vrijedi ko da je 6000KM :lol: :lol: :lol:
User avatar
elizabeth a
Posts: 2718
Joined: 10/04/2010 16:16

#14 Re: Mašina za suđe

Post by elizabeth a »

zelenashica wrote:
elizabeth a wrote:
zelenashica wrote:Vala i ja sam zadovljna sa svojom masinom...evo 6-ta godine i nikad ni sitnica kvara.... :wink: samo meni i ova od 60 cm nešto pomala :roll:
Cijene ko cijene mijenjaju se ali mislim da je bekova sa 5 programa velika negdje oko 600KM...I 5 godina garancije.
Aha, jeste. Malo manje od 600 KM. :)
Ma da tu je to negdje.... :wink: ali vala vrijedi ko da je 6000KM :lol: :lol: :lol:
Apsolutno se slažem. :D
s@mson
Posts: 894
Joined: 23/03/2007 10:50

#15 Re: Mašina za suđe

Post by s@mson »

Masina za pranje posudja je jedan od najboljih kucanskih aparata...
Ko konta kupovati neka kupi sto vecu, nece se pokajati, naravno sve u skladu sa prostorom u kuhinji...
Nikada nema prljavog posudja na sudoperu, sve se ubaci u masinu i kada se napuni onda pere...
Nema problema sa susenjem posudja, iz masine izlazi suho i odmah moze u ormarice i ladice...
Ma stroj koji vrijedi svake marke....
User avatar
roki
Posts: 1904
Joined: 08/09/2006 14:14

#16 Re: Mašina za suđe

Post by roki »

Mi imamo problem sa mašinom.Poslije svakog pranja voda koja se ne osuši je mljuzgava i od nje ostaju tragovi.So koju smo sipali u mašinu smo smanjili na 1 da se gotovo i ne koristi jer sve tablete imaju i funkciju soli.Da li je to razlof ili je do samih tableta jer nisu Somat i Calgon
User avatar
semmy
Posts: 2610
Joined: 02/02/2007 09:23
Location: mars

#17 Re: Mašina za suđe

Post by semmy »

roki wrote:Mi imamo problem sa mašinom.Poslije svakog pranja voda koja se ne osuši je mljuzgava i od nje ostaju tragovi.So koju smo sipali u mašinu smo smanjili na 1 da se gotovo i ne koristi jer sve tablete imaju i funkciju soli.Da li je to razlof ili je do samih tableta jer nisu Somat i Calgon

moras redovno sipati so iako ga tablete sadrze... ja koristim dm tablete i puno su mi bolje od somat i calgon tableta i nemam nikakvih problema, cim vidim flekice na casama od vode dospem so i to je to
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#18 Re: Mašina za suđe

Post by zelenashica »

roki wrote:Mi imamo problem sa mašinom.Poslije svakog pranja voda koja se ne osuši je mljuzgava i od nje ostaju tragovi.So koju smo sipali u mašinu smo smanjili na 1 da se gotovo i ne koristi jer sve tablete imaju i funkciju soli.Da li je to razlof ili je do samih tableta jer nisu Somat i Calgon
A jeste li pokusali pojčati dotok tečnosti za glanc i sjaj posuđa :?
User avatar
roki
Posts: 1904
Joined: 08/09/2006 14:14

#19 Re: Mašina za suđe

Post by roki »

Ovo nam je prva mašina za suđe pa neznamo baš najbolje oko nje.Sve smo prema uputstvu uradili: nasuli oko 1/2 kg soli u onaj spremnik i koristimo tablete.Samo suđe se dobro opete ali ako negdje ostane vode ona je bjelkasta.Smanjili smo korištenje soli iz spremnika na minimum ali je problem postojao i sa fabričkim postavkama.

Vodu ništa nismo dirali.Također,da li vi morate držati mašinu odškrinutu,kod nas ako je zatvorena konstantno podparava i kad se otvori bude skroz mokra.
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#20 Re: Mašina za suđe

Post by zelenashica »

roki wrote:Ovo nam je prva mašina za suđe pa neznamo baš najbolje oko nje.Sve smo prema uputstvu uradili: nasuli oko 1/2 kg soli u onaj spremnik i koristimo tablete.Samo suđe se dobro opete ali ako negdje ostane vode ona je bjelkasta.Smanjili smo korištenje soli iz spremnika na minimum ali je problem postojao i sa fabričkim postavkama.

Vodu ništa nismo dirali.Također,da li vi morate držati mašinu odškrinutu,kod nas ako je zatvorena konstantno podparava i kad se otvori bude skroz mokra.
Hm mene prvo zbunjuje ta opcija smanjenja soli iz spremnika....ja uvijek naspem soli u spremnik do maximuma...i vazda mi je sve na podešavanju na broju 3....do spremnika za tablete naspem tečni deterđent za sjaj i ispiranje....helem standardno.
Ja kad masina ne radi je uvijek drzim zatvorenu.Kad masina tek zavrsi pranje nikad ne vadim posudje dok se ne upali donja lampica (to je nekih 15 minuta nakon pranja)i pare nema sam jako toplo čisto glanc posdje.Ako mi nesto zatreba hitno otvorim masinu odmah nakon pranja i opali me ogroman oblak vrele pare i moje posudje nakon toga nikako ne bude ono baš bez muzgica jer ocito tim otvaranjem poremetim proces susenja.
Moja masina kada se ne koristi uvijek je zatvorna i nema podparavanja.
Koji je model masine u pitanju?
User avatar
Skyfox
Posts: 7489
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#21 Re: Mašina za suđe

Post by Skyfox »

manje je skuplje...
User avatar
roki
Posts: 1904
Joined: 08/09/2006 14:14

#22 Re: Mašina za suđe

Post by roki »

Mšina je Bosch a platili smo je malo više od 1100KM

Image

Mašina poslije pranja ostane sva mljuzgava i uvijek je držimo otvorenu jer kao što rekoh,ako stoji nekoliko dana zatvorena sva iznutra bude mokra.Tolika je ta neka vlaga da su nam se počele hvatati gljivice na plastičnoj zdjelici za kašike i viljuške.Al helem,ko bi znao rješiti ove mistrije
User avatar
mericak
Posts: 298
Joined: 10/05/2008 19:33

#23 Re: Mašina za suđe

Post by mericak »

Ja znam samo da su Gorenje masine SMECE!

a sto se tice otvorenog, to ti je ko na masini za ves-drzis vrata pritvorena jer je u pitanju vlazna sredina, razvit ce ti se gljivice. Barem je drzi nakon zavrsenog pranja neko vrijeme otvorenu, dok ne izade sva para... Ja je koristim svakodnevno par puta jer je mala masina, tako da mi se to ne desava, al ja mislim da cak i uputstvu pise, bar na mojoj Gorenje, da treba odskrinuti vrata bar malo.
User avatar
simbabimba
Posts: 719
Joined: 18/03/2008 09:35

#24 Re: Mašina za suđe

Post by simbabimba »

LaCici wrote:Zna li neko gdje se ima kupiti Miele masina za sudje u Sarajevu?

Na Ciglanama imaju prodavnicu. Husrefa Redzica - onaj niz prodavnica kod ulaza za kosi lift pa na potezu prema Ristoranteu.
Post Reply