Mašina sušenje veša

Post Reply
User avatar
sve na kvadrat
Posts: 645
Joined: 02/02/2014 16:40

#1 Mašina sušenje veša

Post by sve na kvadrat »

Potrebna mi je mašina za sušenje veša, kapaciteta 8kg, budžet max 650 KM. Vaše preporuke?
aadam
Posts: 183
Joined: 25/11/2019 14:50

#2 Re: Mašina sušenje veša

Post by aadam »

sve na kvadrat wrote: 08/12/2019 11:36 Potrebna mi je mašina za sušenje veša, kapaciteta 8kg, budžet max 650 KM. Vaše preporuke?
https://technoshop.ba/proizvodi/bijela- ... ne-pranje/
User avatar
sve na kvadrat
Posts: 645
Joined: 02/02/2014 16:40

#3 Re: Mašina sušenje veša

Post by sve na kvadrat »

aadam wrote: 08/12/2019 11:37
sve na kvadrat wrote: 08/12/2019 11:36 Potrebna mi je mašina za sušenje veša, kapaciteta 8kg, budžet max 650 KM. Vaše preporuke?
https://technoshop.ba/proizvodi/bijela- ... ne-pranje/
Gledao po ovom šopovima online al ipak mi treba neko sa iskustvom istih....
aadam
Posts: 183
Joined: 25/11/2019 14:50

#4 Re: Mašina sušenje veša

Post by aadam »

ne kupuješ auto već mašinu za veš!
User avatar
rovac13
Posts: 5151
Joined: 08/12/2013 16:17

#5 Re: Mašina sušenje veša

Post by rovac13 »

sve na kvadrat wrote: 08/12/2019 11:49 Gledao po ovom šopovima online al ipak mi treba neko sa iskustvom istih....
Sve ti je u biti isto,bilo koju kondenzacijsku da kupis sve je to isto,grijac ventilator i opleti.
Nema razlike u potrosnji struje iako ces mozda procitat drugacije na kojekakvim reklamama.

Ako hoces nesto bolji uredjaj,mislim na sigurnost,dugotrajniji rad,mogucnost popravki itd uzmi MIele.
Bolje uzet polovnu miele ako nemas pare za novu,nego nove gorenje beko lg samsung i bilo sta

Nije to neka tehnika,grijac ventilator kondenz pumpa i vozi misko,nema tu nekih opcija bolje ili gore.

Toplotna pumpa je novija izvedba.Ona trosi mozda 3 puta manje struje.Komplikovanija je,ima kompresor freon ovo ono.
Ali je kompliciranija za popravke,kad stane najvjerovatnije baci i kupuj drugu.
U bosni struja nije skupa pa mislim da ti toplotna pumpa i ne treba.
Jedno susenje vesa znaci otprilike 2 kwh struje,to dodje nekih 0,30KM struje po susenju.
Ako susis 2 puta sedmicno to je mozda do 3KM struje mjesecno.
Jedino ako svaki dan susis po jednu ili dvije runde onda bi se mozda i isplatilo imat toplotnu pumpu,ali mozda :)
Dendrlix
Posts: 1106
Joined: 09/05/2005 14:14
Location: Sarajevo

#6 Re: Mašina sušenje veša

Post by Dendrlix »

Hoš polovnu kondezacijsku Gorenje za male pare?

:D
User avatar
sve na kvadrat
Posts: 645
Joined: 02/02/2014 16:40

#7 Re: Mašina sušenje veša

Post by sve na kvadrat »

rovac13 wrote: 26/12/2019 12:40
sve na kvadrat wrote: 08/12/2019 11:49 Gledao po ovom šopovima online al ipak mi treba neko sa iskustvom istih....
Sve ti je u biti isto,bilo koju kondenzacijsku da kupis sve je to isto,grijac ventilator i opleti.
Nema razlike u potrosnji struje iako ces mozda procitat drugacije na kojekakvim reklamama.

Ako hoces nesto bolji uredjaj,mislim na sigurnost,dugotrajniji rad,mogucnost popravki itd uzmi MIele.
Bolje uzet polovnu miele ako nemas pare za novu,nego nove gorenje beko lg samsung i bilo sta

Nije to neka tehnika,grijac ventilator kondenz pumpa i vozi misko,nema tu nekih opcija bolje ili gore.

Toplotna pumpa je novija izvedba.Ona trosi mozda 3 puta manje struje.Komplikovanija je,ima kompresor freon ovo ono.
Ali je kompliciranija za popravke,kad stane najvjerovatnije baci i kupuj drugu.
U bosni struja nije skupa pa mislim da ti toplotna pumpa i ne treba.
Jedno susenje vesa znaci otprilike 2 kwh struje,to dodje nekih 0,30KM struje po susenju.
Ako susis 2 puta sedmicno to je mozda do 3KM struje mjesecno.
Jedino ako svaki dan susis po jednu ili dvije runde onda bi se mozda i isplatilo imat toplotnu pumpu,ali mozda :)
Hvala na odgovoru. Uzeo sam marku Gorenje, na sniženju 600 KM. Suši minimalno jednu mašinu na dan. Sad za sad sve ok. 2h suši.
User avatar
Qler
Posts: 23547
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#8 Re: Mašina sušenje veša

Post by Qler »

E da se požalim na Candy sušilicu, već početkom godine počela da zeza (radi normalno ali neki ventilator se u njoj počeo da čuje da zuji) i ja nazovem servis, u garanciji je i kažu doći će neko. To je bilo u martu. I onda je nekad u aprilu došao napokon serviser, vidio da joj ne može ništa na adresi, i kaže da je ja odnesem kod njih u servis (servis je onaj na početku dobrinje 5) jer oni nemaju auto da je prevezu.

Nakon 3 sedmice sto je bila kod njih vrate mi je (i to nakon što sam ja zvao da pitam šta je više) i kad su je donijeli, oni jer sam rekao da se snadju za prevoz, vidim da su je pogrešno sastavili. I hajde natjeram ja njega da je fino sastavi i kad je sastavio upali je ona cvili, kao da nesto nije naleglo dobro. Kaze ne brini se kao ovo ce se smiriti. Nije se smirilo. I 01.06. ja opet zovem jer onaj ventilator zbog kojeg sam prvi put zvao i dalje reve, sad pored njega i ovo cvili. Kazu doci ce neko. 15.06 sam otisao na odmor, vratio se 03.07 niko nije zvao u međuvremenu. Ja onda pošaljem mail servisu, sa svim navedenim problemima i datumima, ništa se opet ne desi. Nazovem ih kažu bit će sigurno neko. Tri dana kasnije opet zove taj servis sa Dobrinje, da dođu, zovu oko 18h... reko ja sad nisam kuci, mozete sutra... to je bilo u ponedjeljak... opet niko nije zvao. Jutros zovem glavni servis opet u Grudama, Čitluku gdje li je... kaže šta se žalim, nisam još došao na red, tek sam u ponedjeljak prijavio problem. Ja kažem kako u ponedjeljak od marta ovo traje, ne kaže, bio ti je jednom serviser i radio, i ti si zadnji put zvao u ponedjeljak i od tad se računa... Ja nisam znao šta da mu kažem, jedino da počnem da psujem i *ebem majke od do...

I kome sad ja da se žalim, TehnoMag (MobilMedia) je ovlašteni distributer, njihov servis me ignoriše, oni isto, a ovaj ovlašteni servis na Dobrinji bolje da ne radi...

Je li mi sad jedina opcija da se javim udruženju za zaštitu potrošača? I koji je njihov kontakt, da se savjetujem?
Naslovnica
Posts: 27663
Joined: 20/03/2013 15:38

#9 Re: Mašina sušenje veša

Post by Naslovnica »

Qler wrote: 09/07/2020 09:29 E da se požalim na Candy sušilicu, već početkom godine počela da zeza (radi normalno ali neki ventilator se u njoj počeo da čuje da zuji) i ja nazovem servis, u garanciji je i kažu doći će neko. To je bilo u martu. I onda je nekad u aprilu došao napokon serviser, vidio da joj ne može ništa na adresi, i kaže da je ja odnesem kod njih u servis (servis je onaj na početku dobrinje 5) jer oni nemaju auto da je prevezu.

Nakon 3 sedmice sto je bila kod njih vrate mi je (i to nakon što sam ja zvao da pitam šta je više) i kad su je donijeli, oni jer sam rekao da se snadju za prevoz, vidim da su je pogrešno sastavili. I hajde natjeram ja njega da je fino sastavi i kad je sastavio upali je ona cvili, kao da nesto nije naleglo dobro. Kaze ne brini se kao ovo ce se smiriti. Nije se smirilo. I 01.06. ja opet zovem jer onaj ventilator zbog kojeg sam prvi put zvao i dalje reve, sad pored njega i ovo cvili. Kazu doci ce neko. 15.06 sam otisao na odmor, vratio se 03.07 niko nije zvao u međuvremenu. Ja onda pošaljem mail servisu, sa svim navedenim problemima i datumima, ništa se opet ne desi. Nazovem ih kažu bit će sigurno neko. Tri dana kasnije opet zove taj servis sa Dobrinje, da dođu, zovu oko 18h... reko ja sad nisam kuci, mozete sutra... to je bilo u ponedjeljak... opet niko nije zvao. Jutros zovem glavni servis opet u Grudama, Čitluku gdje li je... kaže šta se žalim, nisam još došao na red, tek sam u ponedjeljak prijavio problem. Ja kažem kako u ponedjeljak od marta ovo traje, ne kaže, bio ti je jednom serviser i radio, i ti si zadnji put zvao u ponedjeljak i od tad se računa... Ja nisam znao šta da mu kažem, jedino da počnem da psujem i *ebem majke od do...

I kome sad ja da se žalim, TehnoMag (MobilMedia) je ovlašteni distributer, njihov servis me ignoriše, oni isto, a ovaj ovlašteni servis na Dobrinji bolje da ne radi...

Je li mi sad jedina opcija da se javim udruženju za zaštitu potrošača? I koji je njihov kontakt, da se savjetujem?
Ja bih kontaktirao regionalnog zastupnika za Balkan ili nekoga ko je prva ruka u EU i požalio se, uz prijetnju da više nikada neću kupiti ništa od Candy.
User avatar
Qler
Posts: 23547
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#10 Re: Mašina sušenje veša

Post by Qler »

Nece biti prijetnja nego mi vise ne pada na pamet, kad im je ovakav servis... A imali su dobar servis prije, zato sam je bio i uzeo...

Znaci dodje mi da je stavim sad u gepek odvezem u onaj tehnoshop i bacim je na sred radnje.
User avatar
nivla
Posts: 4262
Joined: 12/01/2008 23:44

#11 Re: Mašina sušenje veša

Post by nivla »

ma samo trzisna inspekcija
Naslovnica
Posts: 27663
Joined: 20/03/2013 15:38

#12 Re: Mašina sušenje veša

Post by Naslovnica »

Qler wrote: 09/07/2020 09:59 Nece biti prijetnja nego mi vise ne pada na pamet, kad im je ovakav servis... A imali su dobar servis prije, zato sam je bio i uzeo...

Znaci dodje mi da je stavim sad u gepek odvezem u onaj tehnoshop i bacim je na sred radnje.
Ko je serviser za Candy.
Kod mene je sušilica još uvijek pod garancijom, a veš mašina nije.
User avatar
Qler
Posts: 23547
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#13 Re: Mašina sušenje veša

Post by Qler »

proservis u hercegovini negdje, a "ispostava" im je servis neki mali na dobrinji 5, ljudi nemaju caddy za prevoz uređaja... Ma katastrofa..
username_here
Posts: 255
Joined: 03/04/2019 18:05

#14 Re: Mašina sušenje veša

Post by username_here »

Od dana predaje uredjaja ako prodje vise od 45 dana otkako je uredjaj kod njih oni ti moraju dati novi ako postojeci ne mogu da poprave. U suprotnom zovi ove iz Zastite potrosaca da te posavjetuju.
User avatar
Qler
Posts: 23547
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#15 Re: Mašina sušenje veša

Post by Qler »

Zajebao sam se sto sam ih zvao, sto nisam cekao da prodje 45 dana i da trazim novu...
User avatar
nivla
Posts: 4262
Joined: 12/01/2008 23:44

#16 Re: Mašina sušenje veša

Post by nivla »

mada svi ti servisi su u 5%
meni su tako pocela iz cista mira hrdjati vrata na indesit susilici, primjetio u januaru i pozvao ih, sredinom maja donijeli nova vrata, nakon montaze primjetimo da su ta nova vrata na istom mjestu ogrebana i serviser napravi zapisnik, kao doci ce nova vratai evo jos nista se nije desilo
User avatar
Qler
Posts: 23547
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#17 Re: Mašina sušenje veša

Post by Qler »

Bas ispizdi covjek ovo pravljenje budalom. Kad mi je rekao da kao tek od ponedjeljka cekam kao sta se žalim, nisam znao šta da mu kažem... i to on drsko, kao tek od ponedjeljka cekas...
User avatar
Qler
Posts: 23547
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#18 Re: Mašina sušenje veša

Post by Qler »

Da li moze neko da mi da link od nekog udruzenja potrosaca ili inspekcije koju treba da zovem :) jer ima ih vise i ne znam ko je nadlezan za ove probleme?
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#19 Re: Mašina sušenje veša

Post by un1ted »

Zezaš? Pa samo u Google upisi ombudsman za zaštitu potrošača BiH i kreni u ostvarivanje svojih prava.
avijon
Posts: 1525
Joined: 20/08/2012 22:10

#20 Re: Mašina sušenje veša

Post by avijon »

Qler wrote: 11/07/2020 15:08 Da li moze neko da mi da link od nekog udruzenja potrosaca ili inspekcije koju treba da zovem :) jer ima ih vise i ne znam ko je nadlezan za ove probleme?
https://www.klix.ba/biznis/zalite-li-se ... /190730024
User avatar
Qler
Posts: 23547
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#21 Re: Mašina sušenje veša

Post by Qler »

Ovo sam ispostovao sto pise, obratio sam im se pismeno, sve to kako treba.. ali linkovi u clanku ne rade... Hvala u svakom slucaju :)
User avatar
Qler
Posts: 23547
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#22 Re: Mašina sušenje veša

Post by Qler »

Nakon prijetnje trzisnom inspekcijom, i ukljucivanjem iste u problem :) te iskreno i dobrim zalaganjem ljudi iz ekupi, dobio sam novu masinu za susenje vesa...

Al su me izjebali ovi iz proservisa da valja...
Post Reply