Marvel Cinematic Universe

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50441
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#26 Re: Marvel Cinematic Universe

Post by Bloo »

Znanje od DBZ universe/omniverse? mi je malo limitirano.... :D
Zapela sam negdje na ovoj verziji
Image
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21580
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#27 Re: Marvel Cinematic Universe

Post by MarlboroGold »

Bloo wrote:Znanje od DBZ universe/omniverse? mi je malo limitirano.... :D
Zapela sam negdje na ovoj verziji
[/img]
Ima i nastavak nakon DBZ... dragon ball super. Drug gleda i valjda ima neku moć da stvara galaksije :D
Ipak ja njega volim pamtiti iz DBZ.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50441
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#28 Re: Marvel Cinematic Universe

Post by Bloo »

MarlboroGold wrote:
Bloo wrote:Znanje od DBZ universe/omniverse? mi je malo limitirano.... :D
Zapela sam negdje na ovoj verziji
[/img]
Ima i nastavak nakon DBZ... dragon ball super. Drug gleda i valjda ima neku moć da stvara galaksije :D
Ipak ja njega volim pamtiti iz DBZ.
Zar on može da diše u svemiru? :mrgreen:
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21580
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#29 Re: Marvel Cinematic Universe

Post by MarlboroGold »

Bloo wrote:
MarlboroGold wrote:
Bloo wrote:Znanje od DBZ universe/omniverse? mi je malo limitirano.... :D
Zapela sam negdje na ovoj verziji
[/img]
Ima i nastavak nakon DBZ... dragon ball super. Drug gleda i valjda ima neku moć da stvara galaksije :D
Ipak ja njega volim pamtiti iz DBZ.
Zar on može da diše u svemiru? :mrgreen:
Nije mogao. Sad nemam pojma :D
Ako ga superman krene šutati u atmosferu i dalje, samo se teleportuje do Yamche ili nekog drugog. :D
Superman ne bi nikad planetu uništio :D
User avatar
spree
Posts: 7885
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#30 Re: Marvel Cinematic Universe

Post by spree »

MarlboroGold wrote:
Bloo wrote:
Zar on može da diše u svemiru? :mrgreen:
Nije mogao. Sad nemam pojma :D
Ako ga superman krene šutati u atmosferu i dalje, samo se teleportuje do Yamche ili nekog drugog. :D
Superman ne bi nikad planetu uništio :D
moze u svemiru, ali ne moze pod vodom :D , ali eto svakako ima instant transmition.

ta ce kryptonac, sismis ga razvalio.

Image
(treba izbrisati ovu sedmu i osmu formu)

ima jos najnovija forma ultra instinct.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50441
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#31 Re: Marvel Cinematic Universe

Post by Bloo »

Mislim da bi sve navedene i ove i one Batman posamarao, tako da.. :mrgreen:
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21580
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#32 Re: Marvel Cinematic Universe

Post by MarlboroGold »

Supermana bi i Piccolo sredio. Vuče na živeći kriptonit :D
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50441
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#33 Re: Marvel Cinematic Universe

Post by Bloo »

MarlboroGold wrote:Supermana bi i Piccolo sredio. Vuče na živeći kriptonit :D
:lol:
On mi je bio presmjesan lik...
User avatar
spree
Posts: 7885
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#34 Re: Marvel Cinematic Universe

Post by spree »

MarlboroGold wrote:Supermana bi i Piccolo sredio. Vuče na živeći kriptonit :D
:lol:

batmana iako mi je uvijek bio najdrazi bi razvalio i yamcha, koji ce umrijeti jos jednom kad vidi sta smo mu uradili od teme.

Image
:run:
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21580
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#35 Re: Marvel Cinematic Universe

Post by MarlboroGold »

:pisnuo:
User avatar
drag_gost
Posts: 5538
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#36 Re: Marvel Cinematic Universe

Post by drag_gost »

MarlboroGold wrote:
Bloo wrote:
Thanos upija energiju, a Darkseid puca one beams iz očiju..tako je tu sam sebe zajebao.
I da Gauntlet mu uvijek daje opciju da trenutni univerzum u kojem se nalazi može da alter u neki njemu pogodniji...

Thanos wins.
Thanos je favorit u svakom slučaju. Nećemo to nikad vidjeti. Zanimljivije mi je Goku vs Superman, ali to je već teški offtopic jer veze sa MCU nemaju :lol:
Možda nam Yamcha ipak oprosti :D
Nista tu zanimljivo nema. Goku wins by far. Pogotovo Mastered Ultra Instinct Goku.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50441
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#37 Re: Marvel Cinematic Universe

Post by Bloo »

Eno sad, Goku (koji Goku, koji universeeee) k'o Terminator... :|
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50441
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#38 Re: Marvel Cinematic Universe

Post by Bloo »

Po vama bi Goku sve ove pošamarao :D

Image
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50441
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#39 Re: Marvel Cinematic Universe

Post by Bloo »

Kad ovako gledam ove likove, neke filmove bi trebalo opet snimiti :| koja su karina bili
User avatar
Yamcha
Posts: 266
Joined: 06/12/2011 08:11

#40 Re: Marvel Cinematic Universe

Post by Yamcha »

uh, alergičan sam i na Supermana i na Gokua. A iz DBZ mi je Tenshinhan najbolji lik :)
povratak na temu. Meni se ni Dr. Strange nije previše svidio. Antman sam morao gledati 2 puta da mi se počne sviđati.
A sami Avengers i Avengers Age of Ultron su bili ..onako.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50441
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#41 Re: Marvel Cinematic Universe

Post by Bloo »

Yamcha wrote:uh, alergičan sam i na Supermana i na Gokua. A iz DBZ mi je Tenshinhan najbolji lik :)
povratak na temu. Meni se ni Dr. Strange nije previše svidio. Antman sam morao gledati 2 puta da mi se počne sviđati.
A sami Avengers i Avengers Age of Ultron su bili ..onako.
Pa da možda malo elaborate što ti se nisu svidjeli?
Otklon od stripa?
Gluma?
Izbor glumaca?

why?
User avatar
spree
Posts: 7885
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#42 Re: Marvel Cinematic Universe

Post by spree »

Bloo sve je to isti universe, samo je goku odrastao, dobro dbgt je sad navodno drugi universe, ustvari skroz su ga odbacili, sto je pametan potez. Da se ne peglamo ova najnovija forma MUI bi posamarao sve te sa slike lako. Tensinhan je bio zanimljiv jedan kratki period dok je bio relevantan, al' dobre borbe dobiv'o je sve rijedje, prestigli ga novi pastuvi brzi, sto im je nekad zvao ture, sto ih je pusto da vire kada guzi (chiaotzua) :skoljka:

On topic: meni su nesto losiji IM2 i Thor 2, ostalo je sve vrhunsko.
User avatar
jasko_ba
Posts: 7807
Joined: 13/11/2006 17:47

#43 Re: Marvel Cinematic Universe

Post by jasko_ba »

Bloo wrote:
jasko_ba wrote:Civil War sam najvise puta gledao, a recimo Doctor Strange mi nije sjeo nesto posebno.
Što?
Ma same borbe, svega nabacano, ne znam sta da pratim vise. Pogotovo kad su sa ovim krenuli :-)
Image
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#44 Re: Marvel Cinematic Universe

Post by irac300 »

'ebi te me ako mogu ijedan od ovih filmova opisati, a sve sam ih odgledao. Kao jaje jajetu su svi.
DancingKing
Posts: 202
Joined: 26/05/2010 16:51

#45 Re: Marvel Cinematic Universe

Post by DancingKing »

Yamcha wrote:S obzirom da se sve više približava Avengers: Infinity War, kakvo je vaše mišljenje o MCU? Šta su najveći uspjesi? Koji su propusti? Koji film vas je najviše dojmijio? Koji razočarao? Šta je sa glumačkom ekipom? itd

Meni je lično najlošiji Spiderman: Homecoming. jednostavno se ne mogu identifikovati sa ovim djetinjstim filmom koji je sa svojim "divesity" totalno uništio koncepciju paukovog svijeta. ili sam previše nostalgičan za Raimijevom trilogijom sa Tobey Maguirem :)

Najbolji su sigurno Captain America: WInter Soldier, Civil War, Ironman 1 i Guardians of the Galaxy 1. Iako preovaladava nešto drugačije mišljenje, meni se svidio i Incredible HUlk )kamo sreće da su zadržali Nortona).
MCU je bio fenomen kad se tek pojavio, sad je već došlo do nekog zasićenja. Filmovi služe kao traileri za naredne nastavke i prodaju igračaka, priče su manje-više sve na isti kalup, sa prilično lošim humorom, i bez ikakvih "stakes" (uvijek znaš ko će pobijediti/preživjeti). Ali jbg, kao fan stripova, ne mogu da ne pogledam svaki novi.

Što se tiče omiljenih, odnosno onih koji su me se najviše dojmili iako ih možda nisam gledao više od jedanput, to su "The Incredible Hulk" (složio bih se da je potcijenjen i žao mi je što Norton nije više uključen u serijal), "Iron Man 3", "Guardians of the Galaxy" i sva tri "Captain America" filma. "Black Panther" je isto bio osvježenje.

Najgora su mi ova tri iz prošle godine, "Spider-Man: Homecoming" (neopisivo dosadan film i vrlo djetinjast humor; čak sam prispao u kinu pred kraj), "Thor: Ragnarok" (sav značaj i ozbiljnost "sumraka bogova" su toliko devalvirani nepotrebnim humorom; zašto bi ikome bilo stalo do propasti jednog svijeta ako glavni likovi zbijaju šale u toku istog?), te "Guardians of the Galaxy Vol. 2" (na momente dobar, ali onda useru sve humorom u situaciji kad ga ne bi trebalo biti -- sukob Starlorda i Davida Hassel-- sorry, Ega). Pogotovo su "Spider-Manom" zeznuli stvar, mislim da je ovo bila idealna prilika da ponovo uvedu u serijal Raimijevu/Maguireovu verziju, kao starijeg i zrelijeg Petera/Spider-Mana, što bi puno bolje odgovaralo i priči "Civil War"-a. Al' eto.

A generalno, moraju zaista poraditi na čitavom tonu serijala. Meni je lično najprivlačniji način na koji to rade "X-Men" filmovi, neka zlatna sredina između ozbiljnosti i sumornosti DC filmova i neozbiljnosti Marvel Studios, dramatični ali sa dovoljno "svjetlih" elemenata.
User avatar
Yamcha
Posts: 266
Joined: 06/12/2011 08:11

#46 Re: Marvel Cinematic Universe

Post by Yamcha »

Bloo wrote:
Yamcha wrote:uh, alergičan sam i na Supermana i na Gokua. A iz DBZ mi je Tenshinhan najbolji lik :)
povratak na temu. Meni se ni Dr. Strange nije previše svidio. Antman sam morao gledati 2 puta da mi se počne sviđati.
A sami Avengers i Avengers Age of Ultron su bili ..onako.
Pa da možda malo elaborate što ti se nisu svidjeli?
Otklon od stripa?
Gluma?
Izbor glumaca?

why?
iskreno, DR. Strange (dugometražni) animirani je bio bolji od filma. Ultron kao negativac je bio...meh. Ne sviđa mi se Hulk, valjda što sam fan Incredible Hulk-a , nadam se da ćeš razumijenti. Sviđa mi se Norton više od Ruffolo-a, a i romansa sa Black Widow je totalni promašaj. Quicksilver je bio također bezveze, iako sam njegova fan u stripovima.
Last edited by Yamcha on 20/03/2018 15:17, edited 1 time in total.
User avatar
Yamcha
Posts: 266
Joined: 06/12/2011 08:11

#47 Re: Marvel Cinematic Universe

Post by Yamcha »

DancingKing wrote:
Yamcha wrote:S obzirom da se sve više približava Avengers: Infinity War, kakvo je vaše mišljenje o MCU? Šta su najveći uspjesi? Koji su propusti? Koji film vas je najviše dojmijio? Koji razočarao? Šta je sa glumačkom ekipom? itd

Meni je lično najlošiji Spiderman: Homecoming. jednostavno se ne mogu identifikovati sa ovim djetinjstim filmom koji je sa svojim "divesity" totalno uništio koncepciju paukovog svijeta. ili sam previše nostalgičan za Raimijevom trilogijom sa Tobey Maguirem :)

Najbolji su sigurno Captain America: WInter Soldier, Civil War, Ironman 1 i Guardians of the Galaxy 1. Iako preovaladava nešto drugačije mišljenje, meni se svidio i Incredible HUlk )kamo sreće da su zadržali Nortona).
MCU je bio fenomen kad se tek pojavio, sad je već došlo do nekog zasićenja. Filmovi služe kao traileri za naredne nastavke i prodaju igračaka, priče su manje-više sve na isti kalup, sa prilično lošim humorom, i bez ikakvih "stakes" (uvijek znaš ko će pobijediti/preživjeti). Ali jbg, kao fan stripova, ne mogu da ne pogledam svaki novi.

Što se tiče omiljenih, odnosno onih koji su me se najviše dojmili iako ih možda nisam gledao više od jedanput, to su "The Incredible Hulk" (složio bih se da je potcijenjen i žao mi je što Norton nije više uključen u serijal), "Iron Man 3", "Guardians of the Galaxy" i sva tri "Captain America" filma. "Black Panther" je isto bio osvježenje.

Najgora su mi ova tri iz prošle godine, "Spider-Man: Homecoming" (neopisivo dosadan film i vrlo djetinjast humor; čak sam prispao u kinu pred kraj), "Thor: Ragnarok" (sav značaj i ozbiljnost "sumraka bogova" su toliko devalvirani nepotrebnim humorom; zašto bi ikome bilo stalo do propasti jednog svijeta ako glavni likovi zbijaju šale u toku istog?), te "Guardians of the Galaxy Vol. 2" (na momente dobar, ali onda useru sve humorom u situaciji kad ga ne bi trebalo biti -- sukob Starlorda i Davida Hassel-- sorry, Ega). Pogotovo su "Spider-Manom" zeznuli stvar, mislim da je ovo bila idealna prilika da ponovo uvedu u serijal Raimijevu/Maguireovu verziju, kao starijeg i zrelijeg Petera/Spider-Mana, što bi puno bolje odgovaralo i priči "Civil War"-a. Al' eto.

A generalno, moraju zaista poraditi na čitavom tonu serijala. Meni je lično najprivlačniji način na koji to rade "X-Men" filmovi, neka zlatna sredina između ozbiljnosti i sumornosti DC filmova i neozbiljnosti Marvel Studios, dramatični ali sa dovoljno "svjetlih" elemenata.
Slažem se sa svim osim sa Iron Man 3, ne mogu da "prežalim" Mandarina. Ali ostalo je bilo ok. Mada mislim da će Infinity War biti odličan. Ipak to rade Russo braća, a oni su napravili Winter Soldier i Civil War.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21580
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#48 Re: Marvel Cinematic Universe

Post by MarlboroGold »

Kad se sve sabere i oduzme, Civil War mi je najbolje legao. Jednostavno je imao sve. Stark vs C. America, dobar humor, svi likovi su imali svoj spotlight... jednostavno je sve bilo dobro.
User avatar
Hasan006
Posts: 686
Joined: 14/06/2015 20:45

#49 Re: Marvel Cinematic Universe

Post by Hasan006 »

Gotivio sam ih do par godina unazad, sad ih jedva organski podnosim. Jbg kad izlazi novi svaki drugi mjesec i ljudi se za svakim nešto hype-uju ko da smo uspostavili kontakt s vanzemaljcima, a ono zapravo niđe veze, sve već viđeno po 100 puta. I sa svakim bude isto, raja poludi kad izađe, legnu stotine i stotine miliona na box office-u, i onda za godinu dana film ostane zapamćen samo kao još jedan u nizu. Da hoće sad nakon ovih Avengersa prestat trend pa da normalni filmovi opet dobiju malo pažnje.
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#50 Re: Marvel Cinematic Universe

Post by KB9 »

ne znam zbog cega vas dosta pljuje zadnjeg thora, nakon drugog gledanja meni je mozda cak i ponajbolji ikad marvelov, bas ono imas osjecaj kao da citas strip, sve one boje, efekti, humor, akcija, najblize mi je dao taj neki osecaj jednak citanju stripa od svih filmova :-D

sto se tice serijala od ovih bitnijih junaka mi je ironman skoro pa sigurno najgori :(
Post Reply