Marvel Cinematic Universe

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
Averus
Posts: 20338
Joined: 13/02/2008 17:07

#1926 Re: Marvel Cinematic Universe

Post by Averus »

Mora se primjetiti pad hype-a, jer su ovi Avengersi koje smo do sad pratili ujedno i "pravi" Avengersi iz stripova. Većina Marvel fandoma je nastalo zbog njih. Od svih njih, jedino i ostaje Spider-Man kao nosioc Avenger titule iz stripa, dok ovo sve novo ide više u pravcu onih dodatnih i specijalnih izdanja.

Shvatam da je nekad teško prebaciti strip u film, pa ne zamjerim jbg. Nažalost birokratija i politika usere mnogo toga (primjer: Spidey, Venom itd.).
Mogli bismo se sad baviti raznim scenarijima iz želja, ali ja opet kontam trebamo biti zahvalni što imamo i ovo.
Pogledajte koliko se DC pati da napravi jedan dobar film. Toliki WB, toliki DC, toliko heroja, a oni izdaju "Martha" storyline jbt :lol:
User avatar
spree
Posts: 7868
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#1927 Re: Marvel Cinematic Universe

Post by spree »

Bitno je da ima contenta. Jbg tesko je nakon onakve kulminacije imati stalno hype. Mislim da idu u dobrom smjeru. Polako ponovo grade za neki epski showdown.
User avatar
Garak
Posts: 188
Joined: 06/10/2007 16:59

#1928 Re: Marvel Cinematic Universe

Post by Garak »

Problem sa Marvelom, a koji je najviše vidljiv u Disney+ serijama, jeste potrošena formula koja je uspijevala sve do IW/Endgamea kada je dosegla kulminaciju. Jednostavno se ne mogu pomaknuti sa uhodanog recepta, moraju biti woke, politički korektni, family frendly, i onda dobijamo proizvode koji su mogli biti nešto više, i taman kontaš evo ga sad će rasturiti sa ovime, i onda šipak - kamilica kao i uvijek. Evo primjer Hawkeyea poslije 3 epizode - svo vrijeme dok gledaš osjetiš da su mogli otići korak dalje, napraviti ozbiljniju priču ali ne, same old Marvel content.

CA: WS i CA:CW su odlični primjeri guranja naprijed, svakako i IW/Endgame. A da ne spominjem Logana, Deadpoola, Daredevila, Jessicu Jones (prvu sezonu barem), Punishera.
User avatar
Averus
Posts: 20338
Joined: 13/02/2008 17:07

#1929 Re: Marvel Cinematic Universe

Post by Averus »

https://www.cinemablend.com/interviews/ ... -be-pumped

Čudno da je Feige tek tako izašao i potvrdio, ali ovo je stvarno dobra vijest za MCU. Cox je prekucao ulogu u seriji :thumbup:
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#1930 Re: Marvel Cinematic Universe

Post by Raigor Stonehoof »

Nikad necu skontati umobolnike koji neartikulisano vriste iz petnih zila, ko da mu utrobu rezu, u kinu kad se pojavi neko novi u filmu :run: to ne moze biti mentalno dobra osoba, ali nikako

Pa aplaudiranje i urlanje kad cura pada a spajdermen je uhvati, ko da je Dzeko zabio makazicama sa centra u 95tom minutu finala svjetskog prvenstva Bosna-Brazil

U KINU SE SUTI jebo vas hljeb primitivni
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#1931 Re: Marvel Cinematic Universe

Post by Raigor Stonehoof »

sta ovo svi izbjegavaju temu dok ne pogledaju film :D
User avatar
spree
Posts: 7868
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#1932 Re: Marvel Cinematic Universe

Post by spree »

kevin feige heroju našeg vremena :izet: .
Spoiler
Show
oni snimci na skelama ipak su bili pravi leakovi :shock: . Najjace mi je opet gledati kako andrew garfield
tvrdi da nije u filmu :mrgreen:
User avatar
Garak
Posts: 188
Joined: 06/10/2007 16:59

#1933 Re: Marvel Cinematic Universe

Post by Garak »

Šta je ovo narode dragi... novi Endgame :shock: Kod mene na projekciji ovacije u kinu bile :-D
User avatar
Qler
Posts: 23547
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#1934 Re: Marvel Cinematic Universe

Post by Qler »

čekam uhd rip :)
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#1935 Re: Marvel Cinematic Universe

Post by Raigor Stonehoof »

Garak wrote: 18/12/2021 18:23 Šta je ovo narode dragi... novi Endgame :shock: Kod mene na projekciji ovacije u kinu bile :-D
Blago tebi, nisi imao debile koji vriste iznad glave :cry:
User avatar
spree
Posts: 7868
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#1936 Re: Marvel Cinematic Universe

Post by spree »

Qler wrote: 18/12/2021 18:25 čekam uhd rip :)
Nacekat ces se + spoilat ce ti neko negdje. Ja sam radi toga pozurio.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50325
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#1937 Re: Marvel Cinematic Universe

Post by Bloo »

Raigor Stonehoof wrote: 17/12/2021 10:43 sta ovo svi izbjegavaju temu dok ne pogledaju film :D
:mrgreen:

tako'e
User avatar
Averus
Posts: 20338
Joined: 13/02/2008 17:07

#1938 Re: Marvel Cinematic Universe

Post by Averus »

Konacno pogledali
Ne bih da spoilam ista, zaista je steta ne pogledati ga odmah

@Raigor Stonehoof da znas da sam te se sjetio dok su aplaudirali a tu scenu :lol:
Jebo ih kloc koji ih rodi :oops:


Ovaj film je, sto bi rekli, "NEŠTA"
User avatar
Rootboi
Posts: 20560
Joined: 07/06/2011 17:14

#1939 Re: Marvel Cinematic Universe

Post by Rootboi »

Šta su sve mogli s materijalom bezveze tačno bez ideje,
čisto ok film i ništa više,nisu znali ni sami mansečini na kraju šta će i kako će i onda samo MEH,
a post credit scene koji srednji prst onim što se ponadali na kraju sonijevog filma :-)
to jedan a druga čisti trejler za naredni marvelov film

p.s. dr stjendž u ovom filmu levat

p.p.s.Vilijem defo jede malu djecu i dalje ,da nije njega film mnogo slabiji
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#1940 Re: Marvel Cinematic Universe

Post by Raigor Stonehoof »

Averus wrote: 18/12/2021 22:39 Konacno pogledali
Ne bih da spoilam ista, zaista je steta ne pogledati ga odmah

@Raigor Stonehoof da znas da sam te se sjetio dok su aplaudirali a tu scenu :lol:
Jebo ih kloc koji ih rodi :oops:


Ovaj film je, sto bi rekli, "NEŠTA"
Blago tebi pa su aplaudirali, kod mene su vristali ko da ih kolju :roll: u nesvjest padali kad se
Spoiler
Show
Garfield
pojavi
User avatar
Averus
Posts: 20338
Joined: 13/02/2008 17:07

#1941 Re: Marvel Cinematic Universe

Post by Averus »

Možda smo i mi naivni što očekujemo kulturu uopšte u ovoj divljini, al' haj'... :D

Meni je samo drago da je neko konačno napravio odličan, skoro savršen Spider-Man film.
Ovim filmom su završili trilogiju koja je tek sad i zbog njega postala faktički Origin Trilogy.
Nisu smorili onom standardnom (kreni ispočetka - ujed pauka, mary jane itd., nego su preokrenuli stvari)
Spoiler
Show
(Ide veliki spoiler, otvarajte na svoju odgovornost)
Spoiler
Show
U isto vrijeme su uspjeli i prethodna dva Spideya zaokružiti, ispoštovati stripove bez da ih rekreiraju, te su na kraju filma vratili Peter 1 na ono što Spider-Man treba biti i kakav heroj treba biti.
Doslovno mi nema glupe ni loše scene u ovom filmu.

Borbe su odlično urađene, konačno Spider-Man udara, a ne samo neki mini šamarčići kao do sad.
Konačno ga protivnik brutalno istuče, a ne ono bacio ga sa zgrade, u provaliju i slično.
Konačno smo se riješili Starkovih gadgeta i gluposti (mnogi to zovu njegovim pomoćnim točkovima i da je on tek sad postao Spider-Man, da tek sad počinje pravi Spidey u MCU)
Konačno je podnesena ta žrtva koja ga i čini herojem kakav jeste.

Čak mi je super što je ono sa May poslužilo umjesto Bena.

I konačno Spidey može lagano da ide u malo mračnijem pravcu, ali ne suhoparnom (kao što DC pokušava sa svim jebenim filmovima), nego realnijem, kvalitetnijem. Polako ćemo gubiti razigranog dječaka Petera, a on će postajati sve jači i opasniji za buduće protivnike.
Nikako mi nije jasno kako su ti ljudi toliko genijalni i sposobni napraviti toliko filmova, većinom dobrih, pa sad i serije - a da je sve tako dobro uvezano, povezano i uklopljeno. Na to dodaj da im je casting savršen, kostimi nevjerovatni (kad skontaš koliko su šareni u stripovima, a kako su ih vjerodostojno, moderno, a opet stripovski prebacili u live action)... Ma nema, prekucali su ljudi.
Opet kažem, ko nije pogledao, neka pogleda u kinu ako ikako može jer je šteta ovo ne pogledati.
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#1942 Re: Marvel Cinematic Universe

Post by Raigor Stonehoof »

Dobar je nez daljnjeg, nisam neki ljubitelj paukcovjeka al ovo je najbolji od svih dosadasnjih njegovih filmova.
Spoiler
Show
jos kad se pojavi daredevil.... a u hawkeye dosao d'onoforiov kingpin...jos sam negdje procitao da hoce i bernthala vratit kao punishera... sve bolje od boljeg
Najsmjesnije je sto eternals nikoga ne zanimaju, taj storyline bi trebali izbrisat skroz :D
User avatar
Garak
Posts: 188
Joined: 06/10/2007 16:59

#1943 Re: Marvel Cinematic Universe

Post by Garak »

To je ostala furka od Endgamea da se navija i viče u kinu kada su WOW scene
User avatar
Averus
Posts: 20338
Joined: 13/02/2008 17:07

#1944 Re: Marvel Cinematic Universe

Post by Averus »

Ma jok brate, bio sam svjedok i kako ljudi aplaudiraju tokom Inception-a, Avatara isl. :oops:
Jednostavno papanluk neki, neupućenost valjda
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21492
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#1945 Re: Marvel Cinematic Universe

Post by MarlboroGold »

Meni je odličan film. U rangu infinity war i civil war iako ovo sigurno nije popularno mišljenje. Malo je na početku smor, ali nakon tridesetak minuta postane super.

Ne znam kako misle nadmašiti ovakav savršen film o Spidermanu.
Spoiler
Show
Očekivao sam Tobeya i Andrewa da će se pojaviti, ali nisam očekivao da će imati toliko scena zajedno sa Tomom. Sve u svemu sva trojica i interakcije između njih su imale smisla i bili su izuzetni. Najjače je kako su se ibretili Tobeyu za mrežu :lol:
User avatar
spree
Posts: 7868
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#1946 Re: Marvel Cinematic Universe

Post by spree »

meni je najbolji dio kad mu govori u are amazing, pa nekoliko puta :D . jos kaze say it :lol:
User avatar
Garak
Posts: 188
Joined: 06/10/2007 16:59

#1947 Re: Marvel Cinematic Universe

Post by Garak »

Ne psuj Boga :run: I kakav spojler matere ti, za šta? Kingpin je najavljen na kraju prošle epizode, znali smo da će Yelena biti u zadnjoj :?
User avatar
LSD
Posts: 27199
Joined: 24/07/2007 08:26

#1948 Re: Marvel Cinematic Universe

Post by LSD »

Ovaj novi Spajdermen vrlo dobar, 4/5 :thumbup: možda što su ubacili Strejndza u pricu, mog omiljenog marvelovca :mrgreen:
User avatar
LSD
Posts: 27199
Joined: 24/07/2007 08:26

#1949 Re: Marvel Cinematic Universe

Post by LSD »

:lol: :lol:

Ma Stone je cafir koji 'suje bogove i pije rakiju, a nece na dzumu :mrgreen: :P
User avatar
jasko_ba
Posts: 7801
Joined: 13/11/2006 17:47

#1950 Re: Marvel Cinematic Universe

Post by jasko_ba »

Spiderman savrsen! Ulazi mi definitivno u top 3 listu, pored infinity war i civil war :thumbup:
Post Reply