Maroko

Vijesti sa cijele zemaljske kugle o dešavanjima u bh. dijaspori, zanimljivosti o drugim državama i slično.

Moderator: Bloo

Post Reply
User avatar
Romanista 101%
Posts: 8479
Joined: 25/05/2010 22:24
Location: Trigoria
Contact:

#1 Maroko

Post by Romanista 101% »

Ovu temu otvaram jer uskoro putujem prvi put u ovu zemlju pa mi trebaju osnovne informacije. Naravno od onih koji su boravili tamo ili mozda imaju stalni boravak u Maroku. Interesuje me kakvi su ljudi, zene, gostoprimstvo i koji se jezik koristi. Koliko se engleski koristi u ovoj zemlji? Ne znam nikoga od nasih koji tamo zive ali sigurno da ima dosta koji su boravili na odmoru.


I jos jedno pitanje, da li je potrebna viza da se sa marokanskim pasosem putuje u BiH, Hrvatsku ili Srbiju?

Nadam se da ima neko ko zna vise informacija o ovoj zemlji i bio bih zahvalan na pomoci.
User avatar
alternativna
Posts: 168
Joined: 09/06/2011 15:47
Location: u Njegovom hladu

#2 Re: Maroko

Post by alternativna »

Romanista 101% wrote:Ovu temu otvaram jer uskoro putujem prvi put u ovu zemlju pa mi trebaju osnovne informacije. Naravno od onih koji su boravili tamo ili mozda imaju stalni boravak u Maroku. Interesuje me kakvi su ljudi, zene, gostoprimstvo i koji se jezik koristi. Koliko se engleski koristi u ovoj zemlji? Ne znam nikoga od nasih koji tamo zive ali sigurno da ima dosta koji su boravili na odmoru.


I jos jedno pitanje, da li je potrebna viza da se sa marokanskim pasosem putuje u BiH, Hrvatsku ili Srbiju?

Nadam se da ima neko ko zna vise informacija o ovoj zemlji i bio bih zahvalan na pomoci.
Mogu ti samo reci da su sa engleskim slabi - samo francuski, jer su bili kolonija. Ljudi su otvoreni, gostoprimivi i prijatni. Zene - pa podalje od zena jer mozes dobiti probleme, jer je to ipak stara islamska zemlja gdje se paze neki obicaji. Zene ces naci na mjestima gdje se znaju da su tu "otvorenije" zene. Ovako na ulici jer to vise "zensko sa zenskom, musko sa muskom druzi se".

Marokancima treba viza kako za EU, tako i za BiH. Mislim da treba i za HR & Srbiju, no nisam sigurna.
sarajevsko_pivo
Posts: 3461
Joined: 27/07/2009 16:22

#3 Re: Maroko

Post by sarajevsko_pivo »

Ja samo znam da su zene tamo u diskotekama sto izlaze laka raba, neki ljudi pricaju da poslje Thailanda najvise kurvi ima u Maroku :)
User avatar
alternativna
Posts: 168
Joined: 09/06/2011 15:47
Location: u Njegovom hladu

#4 Re: Maroko

Post by alternativna »

sarajevsko_pivo wrote:Ja samo znam da su zene tamo u diskotekama sto izlaze laka raba, neki ljudi pricaju da poslje Thailanda najvise kurvi ima u Maroku :)
Da, to je tacno. One i zene iz Libanona. Ali one i idu na takva i zna se da su "otvorenijeg" tipa. Ja sam mislila ovako na prosjecnu marokansku zenu koja je btw i u 90% pokrivena.
aldm
Posts: 258
Joined: 21/08/2008 22:17

#5 Re: Maroko

Post by aldm »

Pozdrav,

kakva su iskustva sa vizama iz BiH u Maroko? Vidim zadnji post na temi je iz 2011. godine, pa da se nije sta promijenilo reko :)
Nazvao sam MVP i kazu da se mora ici u Zg ili Bg po vizu. Moze li se ista odraditi elektronski? Kakva je procedura?

I naravno, za one koji su bili, kakav je Maroko? Hoteli, sta bi valjalo obici, koji grad (gradove) preporucujete...?

Hvala unaprijed :sax:
User avatar
Ecci
Posts: 441
Joined: 03/06/2010 22:33
Vozim: Biciklam

#6 Re: Maroko

Post by Ecci »

Ja sam bio prije nekoliko godina. Vizu dobio u ambasadi Maroka u Bg, isti dan.
Poslao im mejl, oni meni termin za vizu i šta mi treba od papira, nista posebno, ujutro odnio, popodne dobio vizu.
Mislim da mora lično, da ne može elektronski

U avionu, prije slijetanja u Maroko, dobiješ papir koji treba popuniti, generalije, gdje ces biti smješten, obavezno popuni.

Obavezno obići Marakeš.
aldm
Posts: 258
Joined: 21/08/2008 22:17

#7 Re: Maroko

Post by aldm »

Hvala na odgovoru. Kontaktirao sam ambasadu u Zg za vizu za Maroko i treba imati dosta nekih dokumenata. Cak i potvrdu za rezervaciju smjestaja i kopiju avio karata. Mislim wtf, necu valjda prvo sve rezervisati pa onda poceti ganjati vizu. Jesi li ti isto ovo radio/la?

Hvala
Ecci wrote:Ja sam bio prije nekoliko godina. Vizu dobio u ambasadi Maroka u Bg, isti dan.
Poslao im mejl, oni meni termin za vizu i šta mi treba od papira, nista posebno, ujutro odnio, popodne dobio vizu.
Mislim da mora lično, da ne može elektronski

U avionu, prije slijetanja u Maroko, dobiješ papir koji treba popuniti, generalije, gdje ces biti smješten, obavezno popuni.

Obavezno obići Marakeš.
User avatar
Ecci
Posts: 441
Joined: 03/06/2010 22:33
Vozim: Biciklam

#8 Re: Maroko

Post by Ecci »

Imao sam rezervaciju smještaja, u formi e maila i priložio sam i rezervaciju avionske karte.
Dobio sam vizu bez problema.

Meni je najveći problem bio što nema ambasade Maroka u BiH nego moraš ići u Bg ili Zg.
Post Reply