Marka vozila - koju marku uzeti?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

User avatar
shiljak
Posts: 6496
Joined: 13/01/2005 11:58
Location: internet

#1 Marka vozila - koju marku uzeti?

Post by shiljak »

Evo jedno pitanje u vezi marke automobila.

Koliko je vazna marka, recimo neko kaze da npr. ukoliko uzmes "pezo" da neces naci imati dobar servis, nedostaju dijelovi, ili se ne moze popraviti atuo - naravno ukoliko nesto ode sto ja ne znam sta bi to tebalo otici da ga ne moze neko popraviti :D ?

Onda, recimo kaze ukoliko budes prodavao auto, tesko ces ga prodati (koja su to auta?)..
I trece, kaze da recimo "pezo" nije za nas u bih, zato jer je nizak (spusten previse prema zemlji) - ja bas gledao automobile, i ima raznih marki sto su "spusteni" kao pezo..
User avatar
shibonja
Posts: 1724
Joined: 29/05/2006 08:37
Location: Cogito, ergo sum

#2 Re: Marka vozila - koju marku uzeti?

Post by shibonja »

Ma samo vau vau ,sve ostalo je smece :lol:
Drule_sa
Posts: 115
Joined: 26/01/2010 16:19

#3 Re: Marka vozila - koju marku uzeti?

Post by Drule_sa »

Ma sve ti zavisi za sta ti treba auto,i koliko ga namjeravas koristit....
Ja recimo mijenjam auto svakih godinu dana u prosjeku, i zato se drzim nijemaca, jer se lahko prodaju, i dosta zadrzavaju cijenu.Cak sam cuo i pricu o liku koji je kupio Cordobu, vozio je 2-3 godine, i onda je prodao za milju vise nego sto je uzeo...
Kad bih kupovao novo auto koje ce ostati sa mnom par godina, onda bih se okrenuo prema francuzima, jer recimo C5 novi mi je daleko bolji od golfa VI, sa puno vise opreme a cijee su gotovo iste.Kriza je takva trenutno da ne mozes se rijesiti auto, ukoliko je neko skuplje od preko tih nekih 15k, jer oni koji kupuju nova auto spremni su da doplate samo neku sicu, npr daje ti auto od 10k i 2k u parama, a hoce auto koje vrijedi 15.
Trenutno vozim a6, i u ovih par dana sto je na piku, dobijao sam dosta smijesne ponude...
User avatar
slobodni armirach
Posts: 5588
Joined: 22/06/2010 17:17
Location: Administrativni Centar Kantona 4

#4 Re: Marka vozila - koju marku uzeti?

Post by slobodni armirach »

shibonja wrote:Ma samo vau vau ,sve ostalo je smece :lol:
pridruzujem se savjetu :lol: :lol:

mada nije losa ni konvertibilna
Last edited by slobodni armirach on 16/02/2011 18:59, edited 1 time in total.
User avatar
AmADin_gospo
Posts: 2202
Joined: 14/05/2010 11:29

#5 Re: Marka vozila - koju marku uzeti?

Post by AmADin_gospo »

ja sam vala mislio da je golfista postavio ovu temu... opet željan prepirke wagen vs. svi ostali. :lol:
Blizanac
Posts: 722
Joined: 28/01/2005 13:02

#6 Re: Marka vozila - koju marku uzeti?

Post by Blizanac »

shibonja wrote:Ma samo vau vau ,sve ostalo je smece :lol:
jest, vala, bmw su baš trulje spram vw... :D
maxell_sarajevo
Posts: 2222
Joined: 08/02/2008 19:19

#7 Re: Marka vozila - koju marku uzeti?

Post by maxell_sarajevo »

VW koncern, ostalo je manje vise smece :D
User avatar
maslačak
Posts: 7
Joined: 21/07/2010 19:57

#8 Re: Marka vozila - koju marku uzeti?

Post by maslačak »

Nemoj 'pezo' svak' ti ga moze shuknut na mom lezo
User avatar
shiljak
Posts: 6496
Joined: 13/01/2005 11:58
Location: internet

#9 Re: Marka vozila - koju marku uzeti?

Post by shiljak »

maslačak wrote:Nemoj 'pezo' svak' ti ga moze shuknut na mom lezo
ima li ovdje ozbiljnih komenara :D
User avatar
drndalo
Posts: 22825
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#10 Re: Marka vozila - koju marku uzeti?

Post by drndalo »

maslačak wrote:Nemoj 'pezo' svak' ti ga moze shuknut na mom lezo
Posebno ne 308 ili 3008... :lol:
User avatar
drndalo
Posts: 22825
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#11 Re: Marka vozila - koju marku uzeti?

Post by drndalo »

A jesi li ti uopste probao Rio, kad ti se toliko gadi ?

Mislim mora biti neki razlog zasto ti se sve ostalo toliko gadi ???
User avatar
drndalo
Posts: 22825
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#12 Re: Marka vozila - koju marku uzeti?

Post by drndalo »

Uh, dobra je Mirinda... Hadzo moj...
User avatar
SadaMeHuseine
Posts: 281
Joined: 15/12/2010 10:14
Location: Rajvosa

#13 Re: Marka vozila - koju marku uzeti?

Post by SadaMeHuseine »

Počelo je, počelo.....
Ja predlažem referendum za otcijepljenje za poseban podforum za naskoji imamo KVAZI AUTOMOBILE.....mi kao nebeski narod zasluzujemo da imamo svoj nebeski podforum..... :mrgreen: :mrgreen:
User avatar
drndalo
Posts: 22825
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#14 Re: Marka vozila - koju marku uzeti?

Post by drndalo »

Ja dok sam vozio Jetta-u, imao sam KVASI Automobil... I onda sam rijesio problem kvalitetnom aplikacijom zvakace gume Bubble-gum... :evil:
User avatar
nineinchnails
Posts: 1668
Joined: 24/02/2009 12:09

#15 Re: Marka vozila - koju marku uzeti?

Post by nineinchnails »

"Najbolje auto je novo auto" - direktor FORD-a

U okviru VW koncerna imas i Seat, Skodu i Audi. Sve su to dobre marke pa biraj. Skoda je najjeftinija, Audi je najskuplji a VW (kao sto mu sam naziv kaze) je prevozno sredstvo koje je zamijenilo ciganske kocije, pa ih danas voza svaka stuha (papak) i kupuje dijelove na trafici i kune se da nema boljeg auta. Da nisam vozio 2 golfa i pasata u svom zivotu, ne moze me niko preveslat' da je VW najbolje auto. Golf.............pa makar jedini auto ostao na svijetu, ja cu ici pjeske. S druge strane, Audi, BMW i Mercedes su postali omiljeno prevozno sredstvo naseg kriminalnog miljea i sandzackih izbjeglica, samozvanih direktora i mafijaske politicke strukture. 8)
Tako da kao zlatna sredina ti ostaje Seat (Leon 2008). Vrlo blizu je i Opel (Astra 2010).
Fiat se unakazio losim dijelovima tako da su se dizajnerski najljepsa auta u to vrijeme Bravo i Brava nasli na smetljarniku sbog lose tehnicki izvedenih dijelova, motora i prenosa. Ipak, novi Fiat Bravo (2008) je odlican auto i s njim se Fiat znatno popravio. Ipak, Alfa Romeo je savrsenija verzija Fiata (ali zato i skuplja i gadna na skupim dijelovima, pa nije preporucljiva). ;-)
U principu, "koliko para - toliko muzike", a ako ces i sta polovno i starije, opet Seat i Opel. :thumbup:
Od Kineskih auta - nijedno. Korejskih - nijedno. Od japanskih bih ti preporucio: Mitsubishi i Toyota. Ovaj prvi je malo tezi na dijelovima, ali se zato pokvari jednom u 10 godina.

Eto, to je moje misljenje. Pozdrav ljubiteljima golfa uz pjesmu: hebotegolf i nova verzija 17 (kad izadje). :mrgreen:
Desert Wind
Posts: 1065
Joined: 01/03/2010 20:46

#16 Re: Marka vozila - koju marku uzeti?

Post by Desert Wind »

samo kod homobalkanikusa moze biti usko razmisljanje i ogranicenost da mu se sve u zivotu svodi na istu stvar i pacenje za pomodarstvom i lijecenjem kompleksa autom mobitelom - za nemalo slucajeva sam cuo novo auto ima al za petak toci ili fontele od par stoja a nema kredita - valjda pokusaji da se istakne u drustvu na neke nepoznate nacine......

ja sam covjek koji ne pati od marki i markiranog... pa ni od auto marke - vozio bih bilo sta sto sluzi oblacio bih bilo sta sto je koliko toliko lijepo jeo bilo sta koliko je jestivo a da nije ubitacno - pio bih i jeftina pica i skupa... i kad vidim mnoge osjetim se sretnim sto nisam jedan od tih pacenika....

ovdje gdje sam ja honde mazde subarui drze cijenu ko pjan plot... a sve benzinare...
al eto kao sto rekoh... mi smo nacija najpametnija a svi ostali su idioti svi otisli u 3. milenij samo smo mi u prdari i qrcu najbistriji....
User avatar
olensoner
Posts: 1151
Joined: 24/01/2008 19:34

#17 Re: Marka vozila - koju marku uzeti?

Post by olensoner »

Od sad pa na dalje i ubuduce :D
Image
goibos
Posts: 341
Joined: 15/10/2009 12:42

#18 Re: Marka vozila - koju marku uzeti?

Post by goibos »

olensoner wrote:Od sad pa na dalje i ubuduce :D
Image
e tu si u pravu, sigurno naj naj naj bolje vozilo(a i skupo)... još kad bi ovi golfijaneri to priznali
User avatar
dottore
Posts: 1349
Joined: 06/02/2008 18:18
Location: Canton SA

#19 Re: Marka vozila - koju marku uzeti?

Post by dottore »

^^Made in P.R.C. :mrgreen:

bilo koja marka auta je OK, ako se auto redovno odrzava...osim onih kineza Maple i sl. sranja....

gledam neki dan u samoposluznoj, zena uzela spuzvu za pranje suđa, i onim grubim dijelom trlja auto(novi Clio), i onda neko kupi takvog Clia, koji nikad nije vidio servisa i razocara se u Renault.... :razz:
a da ne govorim o nakucavanjima na trotoar, motornom ulju koje se nikada ne mjenja, nego samo dosipa... i t d...
User avatar
olensoner
Posts: 1151
Joined: 24/01/2008 19:34

#20 Re: Marka vozila - koju marku uzeti?

Post by olensoner »

Jes' ali pare su made in P.R.C. ostalo nista ;-)
NediM17
Posts: 21693
Joined: 05/11/2009 11:49

#21 Re: Marka vozila - koju marku uzeti?

Post by NediM17 »

nineinchnails wrote:"Najbolje auto je novo auto" - direktor FORD-a

U okviru VW koncerna imas i Seat, Skodu i Audi. Sve su to dobre marke pa biraj. Skoda je najjeftinija, Audi je najskuplji a VW (kao sto mu sam naziv kaze) je prevozno sredstvo koje je zamijenilo ciganske kocije, pa ih danas voza svaka stuha (papak) i kupuje dijelove na trafici i kune se da nema boljeg auta. Da nisam vozio 2 golfa i pasata u svom zivotu, ne moze me niko preveslat' da je VW najbolje auto. Golf.............pa makar jedini auto ostao na svijetu, ja cu ici pjeske. S druge strane, Audi, BMW i Mercedes su postali omiljeno prevozno sredstvo naseg kriminalnog miljea i sandzackih izbjeglica, samozvanih direktora i mafijaske politicke strukture. 8)
Tako da kao zlatna sredina ti ostaje Seat (Leon 2008). Vrlo blizu je i Opel (Astra 2010).
Fiat se unakazio losim dijelovima tako da su se dizajnerski najljepsa auta u to vrijeme Bravo i Brava nasli na smetljarniku sbog lose tehnicki izvedenih dijelova, motora i prenosa. Ipak, novi Fiat Bravo (2008) je odlican auto i s njim se Fiat znatno popravio. Ipak, Alfa Romeo je savrsenija verzija Fiata (ali zato i skuplja i gadna na skupim dijelovima, pa nije preporucljiva). ;-)
U principu, "koliko para - toliko muzike", a ako ces i sta polovno i starije, opet Seat i Opel. :thumbup:
Od Kineskih auta - nijedno. Korejskih - nijedno. Od japanskih bih ti preporucio: Mitsubishi i Toyota. Ovaj prvi je malo tezi na dijelovima, ali se zato pokvari jednom u 10 godina.

Eto, to je moje misljenje. Pozdrav ljubiteljima golfa uz pjesmu: hebotegolf i nova verzija 17 (kad izadje). :mrgreen:
Korejskih nijedno? Dobro svako ima pravo na svoje misljenje, ali Koreja u zadnje vrijeme pravi bolja auta od japanaca.
User avatar
dottore
Posts: 1349
Joined: 06/02/2008 18:18
Location: Canton SA

#22 Re: Marka vozila - koju marku uzeti?

Post by dottore »

olensoner wrote:Jes' ali pare su made in P.R.C. ostalo nista ;-)
ma znam ;-)

a ovo da su korejska auta bolja od japanskih, pa i ne znam bas... :D
User avatar
olensoner
Posts: 1151
Joined: 24/01/2008 19:34

#23 Re: Marka vozila - koju marku uzeti?

Post by olensoner »

Sto se tice Korejanaca, vozao sam dosta Santa Fe, Magentis i Sonatu, iskreno trebaju oni jos pure jesti sto bi se reklo. Najvise mi kod ovih modela smeta jeftina unutrasnjost, vanjski izgled nimalo privlacan, ne bas neke dobre preformanse i snaga, osjecaj u voznji. Malo ih izvlaci pouzdanost, ali opet konkretno ovaj Santa Fe sto stari ima u firmi dva puta mu je mjenjana turbina jednom na 60000km i nakon 20000km opet, a i Sonata je prilicno luda sa elektronikom, cesce je u servisu nego na cesti...
herbert mekfjuger
Posts: 462
Joined: 11/11/2010 16:12

#24 Re: Marka vozila - koju marku uzeti?

Post by herbert mekfjuger »

ja ako budem imo mogućnost, odsad ništa osim amerikanaca u moju garažu ne ulazi :D
od evropljana moje veeeeliko poštovanje ima Renault (zbog 15ak godina dobrog iskustva s njihovim vozilima)... a onako marka ko marka mi se sviđa Volvo skroz...
User avatar
Dabba
Posts: 206
Joined: 08/09/2008 11:34
Location: Blagi Haj-Nehaj

#25 Re: Marka vozila - koju marku uzeti?

Post by Dabba »

shiljak wrote:
maslačak wrote:Nemoj 'pezo' svak' ti ga moze shuknut na mom lezo
ima li ovdje ozbiljnih komenara :D
sve lima sto se "okomota" :lol: oko motora 1.3JTD. jel' valja ova? :-)
btw ozbiljno mislim da auti (za normalne potrebe) sa tim motorom nisu losa kupovina. fakat taj motor trosi k'o upaljac, a nije ni za odrzavanje los.
Post Reply