Marihuana...

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Sezam
Posts: 3412
Joined: 03/08/2006 20:30

#201

Post by Sezam »

chinese_water wrote:
Smeker wrote:
Sezam wrote:Evo vako...

Ja duvam (uglavnom hashish, trava me isfura) ima vec 15 godina, sa manjim ili vecim intezitetom. Bogu fala, josh uvijek mi se dizhe bez problema, evo neki dan i dijete dobih, zhivo zdravo i rumeno...;)...isto tako znao sam ljude koji nisu voljeli duvati, jer ih duvka baci u paranoju, a bili su na heroinu...od ostale 'gudre' probao sam E par puta i bilo je super, ali 'coming down' me je isfuravao, pa sam prestao...NIKAD mi nije palo na pamet da probam heroin...iako sam bivao nudjen X puta...tvrditi da trava vodi ovisnosti heroinu je naivno. To je kao da kazhesh da je pivo krivo shto je neki teshki alkoholichar umro od ciroze jetre...
Isto tako, bez trave neb bilo ni dobre mjuze...ni Bob Marley, ni Beatles, ni Rolling Stones, ni Clash, ni Massive Attack, ni Vuneny...;)...

Ko voli nek izvoli, a ko ne voli nek poljubi pa ostavi...
Dobar komentar vezano za dizanje. Ja sam duvao hashish jedno vrijeme ali sam primjetio da interes u sex opada i ne dize mi se bas kao normalno. Zato sam prestao, ipak je ovaj dole najbitniji hehehehe. :D :D

Ne znam da li stvarno utice na zelju i sexualnu moc, ako neko ima neka iskustva volio bih cuti. Unaprijed zahvalan. Ja mislim da utice, opada sexualna zelja.
Konkretno problem kod trave su njene sjemenke kada je u pitanju sex,sexualni problemi itd... Istina je da sjemenka marihuane veoma lako moze uzrokovati impotenciju i sterilnost. No to i ne cudi uopste, s obzirom na to kakvog su cvrstog agregatnog stanja... mogu samo misliti sta se desava sa cijelim organizmom kada se to pretvori u dim i ude u pluca(desavalo se da bukvalno kompletan joint pukne kad neko naleti na sjemenku,bukvalno se raspadne). Ali ipak njihovo odstranjivanje je veoma lagan postupak... tako da nema brige ;)
Pa dobro...kome se ne dizhe nek posegne za viagrom... :D ...

Inache, kao i mnogo stimulanata, vutra u srazmjernim kolichinama (a svakob trebao znati svoju mjeru) je vrlo efikasan afrodizijak...oslobadja stida, jelte... :D ...;)...
miranda_
Posts: 94
Joined: 10/01/2007 16:04

#202

Post by miranda_ »

kome odgovara nek pusi,kome ne odgovara nek se navikne da ostali puse..i svi smo sretni :D jer..svi puse
User avatar
Sezam
Posts: 3412
Joined: 03/08/2006 20:30

#203

Post by Sezam »

miranda_ wrote:kome odgovara nek pusi,kome ne odgovara nek se navikne da ostali puse..i svi smo sretni :D jer..svi puse
da prefolmulishem...svi se pucaju nechim...jal travom, jal alkoholom, jal parama, jal sexom, jal politikom, jal religijom...isto sr..e, drugo pakovanje...;)...
User avatar
chinese_water
Posts: 1688
Joined: 26/06/2006 01:02

#204

Post by chinese_water »

Moj 666-ti post jednostavno posvecujem ovoj temi. I love you Mary Jane :D :D
miranda_
Posts: 94
Joined: 10/01/2007 16:04

#205

Post by miranda_ »

to je postalo normalno..najsmjesnije mi je kad cure pricaju o frajerima i pita je drugarica:"uzima li sta?" a ona odgovori:"ma normala,sredi se za vikend." znaci sasvim normalno,a istina je da svako ima drugaciji ventil
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#206

Post by ladyblue18 »

imala sam gadnih iskustava sa marihuanom :D
ne ja odma da se razumijemo :)
bivsi...koji je jednostavno volio da mi vadi zivce tom pricom kako on ide da se napusi...a mene je to znalo zivcirati :roll: onda sam vremenom postala imuna na tu pricu al on je i dalje nastavljao...il alkohol il trava...svaki dan druga prica...
"idemo sutra prije skole da se napusimo"uhhh intelekt na nivou 10godisnjaka :-? i ja sam sa svakakvim hajvanima znala zaglaviti :roll:
on je ostao sa svojim starim navikama i porocima...pretpostavljam da je ona stara:"And they lived happily ever after" :D
Sogan
Posts: 1421
Joined: 29/10/2006 02:46
Location: Centar za socijalnu skrb Kraljevine Svedske

#207

Post by Sogan »

chinese_water wrote:Moj 666-ti post jednostavno posvecujem ovoj temi. I love you Mary Jane :D :D
Image
User avatar
chinese_water
Posts: 1688
Joined: 26/06/2006 01:02

#208

Post by chinese_water »

Sogan wrote:
chinese_water wrote:Moj 666-ti post jednostavno posvecujem ovoj temi. I love you Mary Jane :D :D
Image
Yes, you are Soggy :D :D
User avatar
Sezam
Posts: 3412
Joined: 03/08/2006 20:30

#209

Post by Sezam »

A po chemu je to lisica glupa?
User avatar
chinese_water
Posts: 1688
Joined: 26/06/2006 01:02

#210

Post by chinese_water »

Sezam wrote:A po chemu je to lisica glupa?
Po tome sto nije ljudsko bice,mozda?
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18277
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#211 Re: Marihuana...

Post by GandalfSivi »

Zapalio sam, lijepo mi je...
Vipsilon
Posts: 422
Joined: 18/06/2014 12:47

#212 Re: Marihuana...

Post by Vipsilon »

GandalfSivi wrote:Zapalio sam, lijepo mi je...
Zapalio i hajmo malo otvarati teme stare 8 godina.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18277
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#213 Re: Marihuana...

Post by GandalfSivi »

Duga prica...
User avatar
Russki
Posts: 19647
Joined: 28/05/2012 15:38
Location: Mentmore Towers

#214 Re: Marihuana...

Post by Russki »

bujrum, evo gori
ZelenaZgrada
Posts: 64
Joined: 06/03/2015 19:47

#215 Re: Marihuana...

Post by ZelenaZgrada »

Nemojte pušiti, vaporizirajte.

1) manje je štetno za pluća
2) sav kvalitet se koncentriše u pari, ništa ne ode bezveze u dim, posledično smanjuje se potrošnja
3) upoznaćete gandžu na potpuno nov način, pošto dim ubija sve fine arome i ukuse koje 1 cvet može sadržati a koji ostaju očuvani u vejporu
4) ostaje ti sekundarna sirovina (komovina i smola nalik hašu) od koje možeš da praviš lincuru, čaj, dodatak kafi ...
trubadur
Posts: 114
Joined: 04/08/2013 00:27

#216 Re: Marihuana...

Post by trubadur »

Jesi to gled'o Super High Me, pa se nafur'o :mrgreen:
ZelenaZgrada
Posts: 64
Joined: 06/03/2015 19:47

#217 Re: Marihuana...

Post by ZelenaZgrada »

trubadur wrote:Jesi to gled'o Super High Me, pa se nafur'o :mrgreen:
Jok, preporuka na osnovu ličnog iskustva od godinu+ dana.

Pogotovo preporučujem onima koji nemaju nezavisnu nikotinsku naviku. Ja sam godinama tukao bezmalo kutiju singlova dnevno. Otkad sam prešao na ovo, dramatično smanjio potrošnju i doveo pritisak u normalu. Ipak mi je glavni utisak bogatstvo arome koje se u džokavcu može naslutiti jedino ako je u pitanju baš vrhunski pupoljak, i to samo na početku dok ga dim i katran iz duvana ne usmrde.

Lincura je isto super stvar za relaksaciju i nesanicu.
pemanapemani
Posts: 5358
Joined: 09/09/2008 15:12

#218 Re: Marihuana...

Post by pemanapemani »

ZelenaZgrada wrote:
trubadur wrote:Jesi to gled'o Super High Me, pa se nafur'o :mrgreen:
Jok, preporuka na osnovu ličnog iskustva od godinu+ dana.

Pogotovo preporučujem onima koji nemaju nezavisnu nikotinsku naviku. Ja sam godinama tukao bezmalo kutiju singlova dnevno. Otkad sam prešao na ovo, dramatično smanjio potrošnju i doveo pritisak u normalu. Ipak mi je glavni utisak bogatstvo arome koje se u džokavcu može naslutiti jedino ako je u pitanju baš vrhunski pupoljak, i to samo na početku dok ga dim i katran iz duvana ne usmrde.

Lincura je isto super stvar za relaksaciju i nesanicu.
Možda je glup upit, ali možeš li objasniti vaporizaciju? Mrsko mi da kopam po internetu.
ZelenaZgrada
Posts: 64
Joined: 06/03/2015 19:47

#219 Re: Marihuana...

Post by ZelenaZgrada »

pemanapemani wrote:
Možda je glup upit, ali možeš li objasniti vaporizaciju? Mrsko mi da kopam po internetu.
Isparavanje. Gandža ne dolazi u direktan kontakt sa plamenom niti se pali, već se zagreva na 100-120 stepeni, pa sad imaš različite sisteme (na struju, na upaljač itd) Sušiš je dok ne dođe skroz smeđa a posle od toga što ostane možeš napraviti čaj ili staviti u rakiju da praviš lincuru.

Image

Ovo ti je jedna od prostijih varijanti, skroz ok.
User avatar
All Apologies
Posts: 315
Joined: 06/02/2015 18:09

#220 Re: Marihuana...

Post by All Apologies »

Kada bi je legalizovali smanjio bi se broj onih koji puše radi neke furke. Smjela bi se koristiti u medicinske svrhe, čak i da nema zaista korisnih sastojaka bila bi dobar placebo. Svakako je zdravija od cigareta okupanih u 4000 dodatnih otrova. Biljka se može iskoristiti i za druge stvari, ne samo za pušenje pa predstavlja eventualan jeftin izvor zarade. Država bi imala koristi.

ZA legalizaciju :thumbup:
rekla-kazala
Posts: 1308
Joined: 19/10/2013 16:50

#221 Re: Marihuana...

Post by rekla-kazala »

Danas gledam neki prilog na TV,. u Kanadi neki gradić propao ekonomski i dozvolili im da proizvode marihuanu za prodaju u medicinske svrhe. Očito da će u vrlo skoroj budućnosti većina zemalja odobriti korištenje marihuane u medicinske svrhe i da će potražnja za legalnim proizvodima rasti. Pitam se zašto ovako jadna zemlja ne bi na vrijeme krenula sa proizvodnjom i uzela godišnje par desetina miliona.
Bambino Blu
Posts: 2052
Joined: 24/07/2014 15:38

#222 Re: Marihuana...

Post by Bambino Blu »

Nestasica ubija raja se bode kolje po gradu dajte vutreee dajte vutreeee
User avatar
All Apologies
Posts: 315
Joined: 06/02/2015 18:09

#223 Re: Marihuana...

Post by All Apologies »

Naš komplikovani državni sistem ne može se dogovoriti ni u najjednostavnijim stvarima, a kamo li u odobravanju takvog zakona. Složni su jedino kad treba pare pokrast.
iTo
Posts: 923
Joined: 06/06/2013 14:37

#224 Re: Marihuana...

Post by iTo »


:D
User avatar
U-zap
Posts: 563
Joined: 12/08/2012 12:10

#225 Re: Marihuana...

Post by U-zap »

Grozna droga za sirotinju od koje svake godine umre preko milion ljudi.
Post Reply