Marihuana...

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
bih_finest
Posts: 283
Joined: 27/06/2006 23:24
Location: Sarajevo

#1 Marihuana...

Post by bih_finest »

Ne znam da li je bila ova tema na forumu, koliko vidim nije. Zanima me da li ste za ili protiv legalizacije travulje :-) , mislim pušimo ko Kubanci pa bolje legalizovati i brati porez :D
Vertigo
Posts: 1188
Joined: 04/12/2005 12:06
Location: Sarajevo

#2

Post by Vertigo »

Dozvoliti al poslije tridesete. :)
MRAVOJED
Posts: 5224
Joined: 03/12/2003 00:00
Location: temple of vtec

#3

Post by MRAVOJED »

dobar prijedlog :-)
User avatar
vatana
Posts: 547
Joined: 25/04/2006 15:32
Location: Pejton
Contact:

#4

Post by vatana »

Trava je za hajvana! :x
bice_bice
Posts: 931
Joined: 07/09/2006 13:01

#5

Post by bice_bice »

kao sto vidis i za ljude je.. i te kako :)
konyan
Posts: 1285
Joined: 21/06/2004 10:03
Location: Sarajevo

#6

Post by konyan »

Film o stanovitoj Mary Jane.. ko ima vremena.

http://video.google.com/videoplay?docid ... =undefined

:D :D
rashomon
Posts: 1107
Joined: 15/01/2003 00:00
Location: "Bolestan; gostima pozdrav s poštovanjem!"

#7

Post by rashomon »

Ne vidim razlog zbog kojeg bi alkohol i nikotin bili legalizirani u odnosu na ostale vrste lakših droga.
EI Presidente
Posts: 765
Joined: 17/11/2004 21:24

#8

Post by EI Presidente »

naravno da treba bili legalizovana, al se to u bosni nece desiti ni za 1000 godina. zato suti i pusi :D
User avatar
Krigla_Sa
Posts: 667
Joined: 15/02/2006 11:48
Location: kuca poso poso kuca

#9

Post by Krigla_Sa »

Fina stranica http://www.vutra.org/ :)

Bila je jednom tema i neko rece "vutra je raja,legalizuj" :)
User avatar
chinese_water
Posts: 1688
Joined: 26/06/2006 01:02

#10

Post by chinese_water »

Mene sto se tice ne mora to biti legalizacija, barem dekriminalizacija... Ne vidim razlog zbog cega je trava krivicno djelo (dakle kada te uhvate, imas dosije,ne mozes dobiti potvrdu o nekaznjavanju bla bla)...Niti sam ja ikada cuo,vidio ili osjetio to da neko ko je napusen ...prebije nekoga, zenu recimo,sto je jako cest slucaj sa legalnim alkoholom. Trava fakat ne donosi nikakvo zlo,barem meni ne i ako ga kome donosi, onda je to u puno blazoj mjeri nego sto donosi alkohol i preglupo i predebilno je da je trava (koja se u nekim zemljama koristi i u medicinske svrhe :shock: ) krivicno djelo,da te radi trave privode, uzimaju ti otiske,slikaju te i sta sve ne... Dakle ja sam za legalizaciju, ali puno je bitnije prvo je dekrimininalizovati pa onda dalje ganjati legalizaciju,porast prihoda od turizma,od poreza itd ... Ipak je bolje pojedincima koji su postavili celinog covjeka na mjesto inspektora za narkotike, nego cijeloj drzavi i tako je to u svemu jer nam je drzava- quazi drzava
nadimak
Posts: 64
Joined: 27/11/2006 20:11

#11

Post by nadimak »

Krigla_Sa wrote:Fina stranica http://www.vutra.org/ :)

Bila je jednom tema i neko rece "vutra je raja,legalizuj" :)
Ma stranica je k'o lutka.
lul
Posts: 77
Joined: 10/11/2006 17:52

#12

Post by lul »

o travi kao dugogodišnji redovni konzument naravno imam najbolje mišljenje ali ja sam protiv legalizacije iste a razlog je taj što bi onda svaki idiot imao priliku da puši a to onda nebi bilo dobro.
nego crnjak je kod nas što je mislim od prošle ili predpošle godine posjedovanje,korištenje krivično djelo a prije je bio prekršaj što je po meni ok
nadimak
Posts: 64
Joined: 27/11/2006 20:11

#13

Post by nadimak »

Image
rashid
Posts: 932
Joined: 02/12/2005 01:21
Location: Sarajevo-Anarhija

#14 Re: Marihuana...

Post by rashid »

bih_finest wrote:Ne znam da li je bila ova tema na forumu, koliko vidim nije. Zanima me da li ste za ili protiv legalizacije travulje :-) , mislim pušimo ko Kubanci pa bolje legalizovati i brati porez :D
Slazem se!
bih_finest
Posts: 283
Joined: 27/06/2006 23:24
Location: Sarajevo

#15

Post by bih_finest »

Nedavno sam gledao emisiju, u SAD-u liku daju mjesečno 100-ak jointa zbog liječenja, i to finansira vlada :-) pokazuje lik kutiju, sve fino smotano, i naravno besplatno :D
Ma sumnjam da bi svi pušili, kod nas ovdje i dalje vlada mišljenje da je trava jednako smrt, ako probaš gotovo narkoman si, ideš na liječenje, komuna. A uđeš u kafić hebote dijete od 14-15 godina sa pivom u ruci...što se mene tiče onak pomalo rekreativno zapaliti je sasvim ok, barem jetru sačuvaš :D
Bosnian Gangsta
Posts: 89
Joined: 08/01/2007 13:49

#16

Post by Bosnian Gangsta »

Legalizovati definitivno! Pa k´o pusenje zabraniti u barovima osim u "smoker section".
Smeker
Posts: 23
Joined: 10/12/2006 14:46

#17

Post by Smeker »

Mene interesuje je li opasna ta travuljina??? :D :D
User avatar
Romeo 80
Posts: 4378
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#18

Post by Romeo 80 »

Naravno da sam protiv legalizacije! Alkohol, cigare i trava nisu iste stvari, prema tome nemojte miješati kruške i jabuke. Glavni razlog je taj što marihuana ima daleko pogubnije djelovanje po zdravlje organizma, pogotovo na duži rok i zaista ne vidim zašto bi onda tako nešto trebalo legalizovati!? Tkz. lake droge imaju tendenciju povišenja praga tolerancije na psihostimulanse, pa nakon nekog vremena postoji realna opasnost da se sa "trave" pređe na jače vrste droga. Trava kao i svaka druga psihoaktivna supstanca uništava jetru, a da o djelovanju na centralni nervni sistem i ne govorimo!
Kanabis se ne upotrebljava u medicini!!! Šta god da ste vidjeli ili čuli pogrešno ste protumačili! Pošto se u te stvari poprilično razumijem, objasniću vam: veće doze kanabisa (marihuana, trava) izazivaju psihotična stanja, a velike doze dovode do komatoznog stanja.
Kanabis se nekada upotrebljavao u medicinske svrhe dok nisu bila poznata njegova uništavajuća svojstva, danas ne!
Psihički poremećaji koji nastaju upotrebom kanabisa su:oštećenje intelektualnih i psihomotornih funkcija, smetnje socijalnog funkcionisanja, pojava depresivnih stanja i paničnih reakcija itd., itd.!
Prema tome, poštedite me šupljih priča da to nije opasno, a čak sam mogao čuti od nekih tipova da marihuana uopšte nije droga već "trava"!
Ako su vam zaista potrebne psihoaktivne supstance da bi ste se osjećali fino onda vas iskreno žalim! Jadan je taj vaš život kad bez droge niste u stanju biti sretni!!!
zloglas
Posts: 107
Joined: 02/12/2004 13:32

#19

Post by zloglas »

Ja sam protiv legalizacije!
Image

Zamislimo da je trava legalna. To znači da će se, kao i svaka druga visokoakcizna roba, oporezovati. Dalje, to znači da će i cijene porasti, i to duplo. I to, na kraju, znači da će se još više raširiti crno tržište - upravo zbog utaje poreza, te povećanja profita dilera koji će bez sumnje i dalje nastaviti sjajnu suradnju s policijom. :x :x

Krajnji gubitnici bi, u tom slučaju, postali krajnji korisnici, kakav sam i sam! Image


E, pošto nikad nisam imao problema ni sa nabavljanjem, a ni sa konzumiranjem, glasam da ovako i ostane. Jednostavno: ko zna - znaće, ko puši - imaće!
Image Image Image
Image
urbanagerila
Posts: 1187
Joined: 06/12/2005 16:02

#20

Post by urbanagerila »

Romeo 80 wrote:Naravno da sam protiv legalizacije! Alkohol, cigare i trava nisu iste stvari, prema tome nemojte miješati kruške i jabuke. Glavni razlog je taj što marihuana ima daleko pogubnije djelovanje po zdravlje organizma, pogotovo na duži rok i zaista ne vidim zašto bi onda tako nešto trebalo legalizovati!? Tkz. lake droge imaju tendenciju povišenja praga tolerancije na psihostimulanse, pa nakon nekog vremena postoji realna opasnost da se sa "trave" pređe na jače vrste droga. Trava kao i svaka druga psihoaktivna supstanca uništava jetru, a da o djelovanju na centralni nervni sistem i ne govorimo!
Kanabis se ne upotrebljava u medicini!!! Šta god da ste vidjeli ili čuli pogrešno ste protumačili! Pošto se u te stvari poprilično razumijem, objasniću vam: veće doze kanabisa (marihuana, trava) izazivaju psihotična stanja, a velike doze dovode do komatoznog stanja.
Kanabis se nekada upotrebljavao u medicinske svrhe dok nisu bila poznata njegova uništavajuća svojstva, danas ne!
Psihički poremećaji koji nastaju upotrebom kanabisa su:oštećenje intelektualnih i psihomotornih funkcija, smetnje socijalnog funkcionisanja, pojava depresivnih stanja i paničnih reakcija itd., itd.!
Prema tome, poštedite me šupljih priča da to nije opasno, a čak sam mogao čuti od nekih tipova da marihuana uopšte nije droga već "trava"!
Ako su vam zaista potrebne psihoaktivne supstance da bi ste se osjećali fino onda vas iskreno žalim! Jadan je taj vaš život kad bez droge niste u stanju biti sretni!!!
Bullshit :D Sta mislis o nikotinu kao ovisnosti ??? ili mozda tendenciji prelaska sa cigareta na jointe ??? :D
bih_finest
Posts: 283
Joined: 27/06/2006 23:24
Location: Sarajevo

#21

Post by bih_finest »

Romeo 80 wrote:Naravno da sam protiv legalizacije! Alkohol, cigare i trava nisu iste stvari, prema tome nemojte miješati kruške i jabuke. Glavni razlog je taj što marihuana ima daleko pogubnije djelovanje po zdravlje organizma, pogotovo na duži rok i zaista ne vidim zašto bi onda tako nešto trebalo legalizovati!? Tkz. lake droge imaju tendenciju povišenja praga tolerancije na psihostimulanse, pa nakon nekog vremena postoji realna opasnost da se sa "trave" pređe na jače vrste droga. Trava kao i svaka druga psihoaktivna supstanca uništava jetru, a da o djelovanju na centralni nervni sistem i ne govorimo!
Kanabis se ne upotrebljava u medicini!!! Šta god da ste vidjeli ili čuli pogrešno ste protumačili! Pošto se u te stvari poprilično razumijem, objasniću vam: veće doze kanabisa (marihuana, trava) izazivaju psihotična stanja, a velike doze dovode do komatoznog stanja.
Kanabis se nekada upotrebljavao u medicinske svrhe dok nisu bila poznata njegova uništavajuća svojstva, danas ne!
Psihički poremećaji koji nastaju upotrebom kanabisa su:oštećenje intelektualnih i psihomotornih funkcija, smetnje socijalnog funkcionisanja, pojava depresivnih stanja i paničnih reakcija itd., itd.!
Prema tome, poštedite me šupljih priča da to nije opasno, a čak sam mogao čuti od nekih tipova da marihuana uopšte nije droga već "trava"!
Ako su vam zaista potrebne psihoaktivne supstance da bi ste se osjećali fino onda vas iskreno žalim! Jadan je taj vaš život kad bez droge niste u stanju biti sretni!!!
Kako ti kažeš, nego reci mi ko je to umro od trave i konkretno koja su to oštećenja, kod alkohola se zna - jetra, kod cigara - rak pluća.
urbanagerila
Posts: 1187
Joined: 06/12/2005 16:02

#22

Post by urbanagerila »

bih_finest wrote:Kako ti kažeš, nego reci mi ko je to umro od trave i konkretno koja su to oštećenja, kod alkohola se zna - jetra, kod cigara - rak pluća.
Jako inteligentno pitanje ??? U sta motas vutru ??? :D Vidim decko i ti duvas (pazi na posljedice!) cim postavljas ovako visprena pitanja .... :D
bih_finest
Posts: 283
Joined: 27/06/2006 23:24
Location: Sarajevo

#23

Post by bih_finest »

urbanagerila wrote:
bih_finest wrote:Kako ti kažeš, nego reci mi ko je to umro od trave i konkretno koja su to oštećenja, kod alkohola se zna - jetra, kod cigara - rak pluća.
Jako inteligentno pitanje ??? U sta motas vutru ??? :D Vidim decko i ti duvas (pazi na posljedice!) cim postavljas ovako visprena pitanja .... :D
Jeste inteligentno pitanje ako ne pušiš cigare, i ako vutru pušiš rekreativno 8) Nemoj mi reći da je isti učinak ako popušiš 1kg duhana i 1g...ccc :-)
User avatar
Spliff.Master
Posts: 243
Joined: 29/02/2004 00:00

#24

Post by Spliff.Master »

Za sve one negativce:

"Don't knock it till you try it first. For you'll see it's a blessing and it's not a curse" - Ben Harper
Wednesday
Posts: 362
Joined: 24/12/2006 22:00
Location: Sarajevo

#25

Post by Wednesday »

lul wrote:..... ja sam protiv legalizacije iste a razlog je taj što bi onda svaki idiot imao priliku da puši a to onda nebi bilo dobro.....
k
nek pusi kome se pusi. sto bi tebi smetalo sto neko pusi? :?
zloglas wrote:Ja sam protiv legalizacije!
Image

Zamislimo da je trava legalna. To znači da će se, kao i svaka druga visokoakcizna roba, oporezovati. Dalje, to znači da će i cijene porasti, i to duplo. I to, na kraju, znači da će se još više raširiti crno tržište - upravo zbog utaje poreza, te povećanja profita dilera koji će bez sumnje i dalje nastaviti sjajnu suradnju s policijom. :x :x

Krajnji gubitnici bi, u tom slučaju, postali krajnji korisnici, kakav sam i sam! Image


E, pošto nikad nisam imao problema ni sa nabavljanjem, a ni sa konzumiranjem, glasam da ovako i ostane. Jednostavno: ko zna - znaće, ko puši - imaće!
Image Image Image
Image
upravu si... pametno razmisljanje :) :)
Post Reply