Marginalizacija bosanskih Hrvata - hercegovačka hegemonija

Post Reply
Atanasije_Svilar
Posts: 56
Joined: 16/07/2003 00:00
Contact:

#51

Post by Atanasije_Svilar »

Pozitivan migracijski saldo koji Hrvatsku prati u posljednjem desetljeću i dalje se nastavlja. U Hrvatsku se 2006. godine uselilo 14.978 osoba, dok se odselilo samo 7.692 ljudi, izračunao je Državni zavod za statistiku o migraciji stanovništva. Najviše osoba uselilo se iz Bosne i Hercegovine (62,3 posto), a najviše ih se odselilo u Srbiju i Crnu Goru (37,8 posto).
Ako ovako nastave postace najveca manjina u BiH (nazalost.). Definitivno vodeci politicari hrvatske i bosanskih hrvata ovo rade svesno.

http://www.jutarnji.hr/dogadjaji_dana/c ... ,,83023.jl
User avatar
Novi_Nick
Posts: 2872
Joined: 24/08/2003 00:00

#52

Post by Novi_Nick »

cyprus wrote:
finta wrote:
cyprus wrote:Pa kako onda objašnjavate to da su Bošnjaci i Hrvati ušli u federaciju, a ne Hrvati i Srbi?

Željno iščekujem odgovor.
Pa nisu se Slobo i Fanjo sastali u Kardjordjevu zato sto se vole i da sklope
brak ...nego zato sto se mrze i da naprave rastavu jugoslavenskog braka za sva vermena ." Podjelom Bosne izmedju Hrvatske i srbije nestace svi problemi i sve povijesne razmirice izmedju Hrvata i Srba " Ovo je citat Franje Tudjmana ,( 1993 godina )citat iz glave ja pamtim kao slon.Oni su dogovorili podjelu na racun Bosne i preko bosanskih ledja .Srpsko -hrvatski rat je bio rat izmedju Hrvata i Srba do posljednjeg muslimana .Gdje su u Bosni i Hercegovini ratovali Hrvati i Srbi odnosnio Kardjic i Bobabn odnosno Franjo i Slobo .Pokusao Blaz Kraljkevic da zarati sa Srbima i likvidarili ga Susak , Boban , tuta , Franjo & com .....Ma nigdje bolan HVO i VRS nisu ratovali jednoi protiv drugih .Nesto oko mostara na pocetku dok je bio Perisic dok se nisu jos rastalili kako treba .Oni su suradjivali .I za vrijeme rata je opskrba nafte prema cetnicima bila uredna .... Da li si se ikad upitao otkud Glamoc , drvar , bosansko Grahovo da padnu poslije Oluje u hrvatske ruke a tamo je zivjelo 99 , 99 % Srba .Trampa .Zasto dati bogatu posavinu naseljenu Hrvatima za siromsne vukojebine gavrila Principa naseljene Srbima .E pa fino uzmi kartu jugoslavije i baci pogled .Pa ces onda da vidis sta su radili crtaci karata Josip Sentija i njegovo drustvo sa srpske strane .Ako hoces heceg bosnu po tim nekavim granicama banovine ( koju su dogovorili Cvetkovic i Macek 1929 ) onda moras obratiti paznju na kontinuitet teritorije bez obzira na sve .Teritorija ne smije da da se prekida .A to Bosansko Grahovo Grahovo i Drvar su tik pored hrvtske granice , a tu je bilo puno srba jer je tu i Knin u blizini i oni tuu zive stoljecima kao sto imas slivne regije uvijek i svugdje .Zasto je Bscanima i Krajisnicima podijeljeno 6 5 000 hrvatskih pasosa ? Dalje Amerkinanci su prislili Tudjmana i njegove geliptere na Washingtonski sporazum .Ti ociti ne znas da su UN pod broje 479 ?? izbacile rezoluciju da ce Hrvatsku proglasiti agresorom i da ce joj uvesti sankcije i jos puno toga ako momentalno ne povuce svoju vojsku sa teritorije BiH i prekine nametnuti rat Armiji BiH .
Hrvatska nije imala iza ledja Rusiju kao Srbija niti su Hrvati i Franjo ikad bili toliko ludi ( niti " hrabri " ) da izaberu sankcije i totalnu izolaciju, vize i vojnu intervenciju kao ludi sloba i njegova Srbija .Zato je nastao Washingtoonski sporazum i tako je nastala Pederacija .Gledao sam Franceka kako to potpisuje .Klinton ga gleda da stagod ne zajebe :-D a on kiselo vadi naliv pero i guta knedle . Ima toga jos , ali mladsicu meni se cini da si ti jako mlad i da toga dosta nisi ni vidio ni cuo niti procitao .......Da bi ucestvovao u forumskim rasapravama moras se malo potkovati .Glup nisi to je cinjenica .Nisi ni zao ali lutas brate .....
Većina ovog texta stoji. Ovo da Hrvati nisu nigdje ratovali u BiH sa Srbima je moraš priznat malo lutanje sa tvoje strane (Ravno, Posavina, Jajce i taj dio, nastavak Oluje u BiH itd.).

Dobro je da si reko da su se ova dvojica sastala u Karađorđevu ne zato što se vole, nego zato što se mrze. Po dosadašnjoj tvojoj priči, a posebno zavrzlaminoj, dalo bi se zaključit da su se oni volili, da su precizno utvrdili podjelu Bosne, te da su međusobno zaratili čisto rekreativno, da bi zavarali svijet i Bošnjake.

Uostalom da li misliš da bi BiH i njena armija opstale bez pomoći Hrvatske. Šta misliš preko koje države je dolazila sva pomoć iz svijeta u BiH, bilo u naoružanju, hrani ili ostalim stvarima? Nije valjda preko Srbije? Ko je primio veliki broj izbjeglica iz BiH? Nije valjda Srbija?

Ja znam da je Tuđman bio jedno velko govno, ali da je on imao konkretan plan kako podijelit Bosnu, on bi to već na početku rata ovdje uradio. Moja vizija njegovog djelovanja je bila ta da je on najprije imao san o banovini Hrvatskoj, koju je pokušao prvo ostvariti kroz Karađorđevo, ali mislim da tamo nije bilo konkretnog dogovora. Da je on imao plan, reko bi Hrvatima da ne glasaju za nezavisnost BiH, te bi dogovorio podjelu sa Miloševićem, a to bi se dalo sredit, i Bosne ne bi bilo. Kasnije je probo nešto na svoju ruku, međutim bez uspjeha i onda uvidjevši da nema ništa od "podebljane" kifle i pod pritiskom SAD-a ulazi u savez sa bosanskom stranom.

Mnogi zbog ovih sranja tokom 93. godine, rušenja Starog mosta, Ahmića, Dretelja i sličnih stvari, zaboravljaju potpuno pozitivni uticaj Hrvatske u prošlom ratu, a to mislim da nije dobro. Mislim da istinu treba pogledat iz svih aspekata, a ne samo sa jedne tačke gledišta.

Da, Milosevic i Tudzman su dogovorili podjelu njihovih teritorijalnih sfera u BiH. Franjo je morao s jedne strane pustiti dotok oruzja Bosancima preko Hrvatske (ali ga je dozirao i uzimao veliki kolac istog) jer se plasio ako Bosanci izgube rat da ce ga Milosevic izraditi u vezi dogovora i za Hrvatsku i za djelove teritorije BiH pa ce sve to sam Milosevic uzeti.

Bosanci su Franji bila perfektna tampon zona izmedju srpske vojske u Bosni i Hrvatske i da ne ginu hrvatski vojnici jer da su poceli masovno ginuti u ratu sa Srbima on bi bio smjenjen. S druge strane je pustao bosanske izbjeglice u Hrvatsku i dalje ih liferovao u druge zemlje svjeta kao i humanitarnu pomoc da bi varao svijet pokazujuci im kako je Hrvatska humana drzava i zamaglio im oci da svijet ne vidi i da nista ne uradi po vojnom pitanju hrvatskih oruzanih snaga u hercegovini.

Kako se vidi bio je mudriji od Slobe i ostvario je vecinu njegovih ciljeva. To ne zato sto je bio nesto specijalno pametan nego zato sto mu je u tome svemu valjala maximalno Bosanska vojska jer nije imala drugog izbora nego da se bori za goli opstanak i spasavanje drzave BiH.
finta
Posts: 170
Joined: 03/07/2007 16:18
Location: express station
Contact:

#53

Post by finta »

graciella wrote:
finta wrote:
graciella wrote: Naravno da se daje prevelik znacaj sa pokusajem ublazavanja cilja koji je Alija pred sebe postavio zvan stvaranje Bosne kao islamske drzave.
Bilo je i Karađorđevo ali je takodje bio i san Bosna po ustroju na Iran.
Sva sreca sto se nista od toga nije ostvarilo. :)
Kao sto rece Graciella i potvrdi a da toga jadnica u svojoj zaslijepljnosti da su svi isti , nije ni svjesna .Bravo Graciella i hvala ti .Dakle bilo je Karadjordjevo ( bila je java ) i bila je islamska Bosna kao san kao sto rece . :P
Ne uzbudjuj se djecace. To nije dobro za srce i prestani zivjeti u snu.Ako ti treba koja fotkica da te podsjeti kako je izgledala i zasto se borila takozvana ABIH rado cu ti ih pokazati.One obicno imaju instant efekat na uspavane forumase koji zive u svom filmu :-D
Mozda sam cak i alergicniji na islamizaciju vojske i drzave i drustva nego ti .
Budi siguran da ja kao Bosanac koji ne moze zamisliti drukciju Bosnu nego onakvu kakva je bila prije rata nimalo blagonaklono ne gledam na islamizaciju , sta vise .SDA stranku blaglo receno , prezirem .....samo ti pokusavam istine radi "nacrtati" slijed dogadjaja da vidis da su neke stvari po Njutnovim zakonima i zakonima prirode i kosmosa , jednostovno neumitne .Karadjic je posto poto trazio po Bosni nekakve fundametaliste i islamsku drzavu da bi ih na kraju dobio .Slicna stvar je sa Franjom Tudjamnom i njogovim kerovima poput Ivica Pasalica koji nikad u zivotu nisu uzivo vidjeli bosanskog muslimana a pricaju o njima na takav nacin da ti pamet stane .Pa je tako Tudjamn govorio da ce civilizirati muslimane i uvesti ih u Evropu ./ Naravno prije toga ih treba odvesti u Dretelj i heliodrom da prevaspitavanje .Mozes li zamisliti Graciella , kada se desila tragedija i strahota u New- Yorku Ivic Pasalic se zadesio tada u Berlinu na kongresu HDZ mladezi .I kaze lijecnik iz Suice pored Duvna sljedece " Evo vidite li protiv cega smo se mi borili " . Da se sledis covjece da jedan fasista i nacista teskog kalibra Her Flick ( Ivic Pasalic ) islamski extremizam i terorizam pripise Bosancima koji se nikad u svojoj hiljadugodisnjoj istoriji nisu bavili terororm i slicnim glupostima .Nikad , niti onda kada su bili krscani niti onda ( sada ) kada su bili muslimani , dok su bas ( dakle obrnuto je bilo ) Pasalicevi pajdasi istomisljenici pucali po Marseju , stokholmu ( ubistvo Vladimira Rolovica ) u Njemackoj napad na JAT , otomica aviona ......i slicne akcije koje su izvodili i cetnici i ustase .
Neozda ja i ti razgovaramo na razlicitim talasnim duzinama .Ja licno nikad ne bi pustio iz zatvora behmena , latica , Izetbegovica .....oni su zaista ljudski i moralni patuljci , zatucane seoske hodze koje ne vide dalje od mindera ali zlo je dojahalo na talasima srpskog nacionalizma .........procitaj ovo :
/--------/---------/

DANI: U svojim istraživanjima, u brojnim člancima koje ste objavili za vrijeme rata, a onda i u publikacijama i knjigama koje su kasnije nastale, analizirali ste govore, razgovore i pisanja aktera koji su učestvovali u genocidu u Bosni i Hercegovini. Koji su Vama najupečatljiviji primjeri?

HARTMANN: Genocidne namjere Karadžića i ostalih članova bosanskosrpskog rukovodstva izrečene su posebno prilikom govora na 16. zasjedanju Skupštine bosanskih Srba 12. maja 1992. a, već sam rekla, vidljive su i kroz presretnute razgovore Karadžića i ostalih tokom 1991. i 1992. godine. No, Šest strateških ciljeva srpskog naroda, koji su objavljeni 12. maja 1992. u Službenom listu RS-a najjasnija su manifestacija postojanja plana uklanjanja nesrba sa vlasti u svim ciljanim područjima i fizičkog uklanjanja nesrba iz ciljanih područja Bosne, bez obzira da li su oni u tim dijelovima činili etničku većinu ili ne. Uzimajući u obzir kontekst narastajućih želja Karadžića i ostalih za uništenjem muslimana u Bosni i sve šta je nakon toga slijedilo, ovi dokumenti mogu biti viđeni kao stavljanje u pogon mašinerije za impelmentaciju genocidnog plana od strane bosansko-srpskog rukovodstva. Prvi strateški cilj, odvajanje srpskog naroda od drugih dviju etničkih zajednica izrekao je Karadžić na toj 16. sjednici skupštine. Citiram: "Mi ne možemo živjeti u jedinstvenoj državi. Mi dobro znamo; gdje dođe fundamentalizam, više ne možete živjeti, nema tolerancije. Srbi i Hrvati po stopi priraštaja ne mogu kontrolisati prodor islama u Evropu, za 5-6 godina u jedinstvenoj Bosni muslimani će preći 51 posto"… Ovaj konflikt je potaknut s namjerom da muslimani nestanu. Još ranije, 12. oktobra '91, Karadžić je imao dugu diskusiju sa Gojkom Đogom. Tokom tog razgovora, Karadžić je pet puta ponovio da će u slučaju rata muslimani nestati. Dozvolite mi da ga opet, makar dijelom, citiram: "Oni ne razumiju da će biti krvoprolića i da bi muslimanski narod mogao nestati. Izgubljeni muslimani, koji ne znaju gdje ih on (misli se na Izetbegovića) vodi, bi mogli nestati" ili "oni će nestati, taj narod će nestati sa lica zemlje". Samo dan kasnije, 13. oktobra '91, Karadžić razgovara sa Momčilom Mandićem i kaže: "U samo nekoliko dana neće biti Sarajeva i bit će više od 500.000 mrtvih, u jednom mjesecu muslimani će biti uništeni u BiH!". Onda, 15. oktobra '91, Karadžić predviđa eksterminaciju muslimana u slučaju rata u Bosni. U razgovoru sa Miodragom Davidovićem i Lukom Karadžićem, svojim bratom, Radovan Karadžić kaže: "Na prvom mjestu, niko od njihovih vođa neće ostati živ, za tri-četiri sata svi će biti ubijeni. Neće imati uopšte šanse da prežive!". Istog dana, u svom poznatom govoru u Skupštini Bosne i Hercegovine - dakle, javnom govoru, Karadžić kaže još jedanput: "Ovo je put kojim želite Bosnu i Hercegovinu voditi istom autostradom pakla i patnje kroz koju su prošli Slovenija i Hrvatska. Nemojte misliti da BiH ne vodite u pakao, a muslimanski narod možda u nestanak!". Početkom rata, aprila 1992, zločini su se počeli dešavati u širokoj lepezi i sistematično, posebno u Prijedoru, Brčkom, Sanskom Mostu, Zvorniku, Bratuncu, te poslije u Srebrenici, kao dio genocidne kampanje širom cjelokupne željene srpske države u Bosni. Dokazi o ponavljanju, modelu ili sistemu su indikacija prisutnosti genocidnog plana ili kampanje zamišljene na nivou rukovodstva. Ovo je trebalo privući pažnju međunarodne zajednice, u cilju preduzimanja neophodnih mjera sprečavanja srpskog rukovodstva ne samo u realizaciji njihovih vojnih ciljeva nego i njihovih genocidnih ambicija. Jasna genocidna namjera bosansko-srpskog rukovodstva u vezi sa Srebrenicom iskazivana je tokom rata. Na 33. zasjedanju Skupštine RS-a održanom 20. i 21. jula '93, Karadžić kaže da će, ukoliko bosansko-srpske snage uđu u Srebrenicu, biti "krvi do koljena"?! Godinu kasnije,1994, Karadžić ovako govori u vezi sa enklavama: "Ako nas međunarodna zajednica tretira kao zvijer, mi ćemo se i ponašati kao zvijer!". Tokom sastanka sa britanskim generalom Rupertom Smithom, 30. aprila 1995, on je ponavljao slične rečenice - ako međunarodna zajednica tretira bosanske Srbe kao zvijeri u kavezu, oni će se tako i ponašati. U skladu sa poznatim dokazom koji je Miroslav Deronjić dao pred ICTY-em, Karadžić je devetog jula '95. na Palama, nakon sastanka sa Jovicom Stanišićem, rekao: "Miroslave, svi oni trebaju biti ubijeni… Sve ono na šta naiđeš!". S druge strane, Mladić je otvoreno izrazio takvu namjeru tokom sastanka 11. i 12. jula 1995. u hotelu Fontana. Mladić je Bošnjacima ponudio opciju "opstanka ili nestanka".
User avatar
cyprus
Posts: 39272
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#54

Post by cyprus »

Novi_Nick wrote:Da, Milosevic i Tudzman su dogovorili podjelu njihovih teritorijalnih sfera u BiH. Franjo je morao s jedne strane pustiti dotok oruzja Bosancima preko Hrvatske (ali ga je dozirao i uzimao veliki kolac istog) jer se plasio ako Bosanci izgube rat da ce ga Milosevic izraditi u vezi dogovora i za Hrvatsku i za djelove teritorije BiH pa ce sve to sam Milosevic uzeti.

Bosanci su Franji bila perfektna tampon zona izmedju srpske vojske u Bosni i Hrvatske i da ne ginu hrvatski vojnici jer da su poceli masovno ginuti u ratu sa Srbima on bi bio smjenjen. S druge strane je pustao bosanske izbjeglice u Hrvatsku i dalje ih liferovao u druge zemlje svjeta kao i humanitarnu pomoc da bi varao svijet pokazujuci im kako je Hrvatska humana drzava i zamaglio im oci da svijet ne vidi i da nista ne uradi po vojnom pitanju hrvatskih oruzanih snaga u hercegovini.

Kako se vidi bio je mudriji od Slobe i ostvario je vecinu njegovih ciljeva. To ne zato sto je bio nesto specijalno pametan nego zato sto mu je u tome svemu valjala maximalno Bosanska vojska jer nije imala drugog izbora nego da se bori za goli opstanak i spasavanje drzave BiH.
To da je Tuđman bio mudriji od Miloševića je apsolutna istina. Al u ovom postu je izrečena nevjerovatna kontradikcija: prvo kažeš da je Tuđman dogovorio podjelu teritorijalnih sfera u BiH, a onda da su Bosanci trebali Tuđmanu kao tampon zona. Nije mi jasno slijedeće: ako je dogovorena podjela BiH, a samim tim i njen nestanak, kako onda ista može služiti kao tampon zona.
finta
Posts: 170
Joined: 03/07/2007 16:18
Location: express station
Contact:

#55

Post by finta »

cyprus wrote:
Novi_Nick wrote:Da, Milosevic i Tudzman su dogovorili podjelu njihovih teritorijalnih sfera u BiH. Franjo je morao s jedne strane pustiti dotok oruzja Bosancima preko Hrvatske (ali ga je dozirao i uzimao veliki kolac istog) jer se plasio ako Bosanci izgube rat da ce ga Milosevic izraditi u vezi dogovora i za Hrvatsku i za djelove teritorije BiH pa ce sve to sam Milosevic uzeti.

Bosanci su Franji bila perfektna tampon zona izmedju srpske vojske u Bosni i Hrvatske i da ne ginu hrvatski vojnici jer da su poceli masovno ginuti u ratu sa Srbima on bi bio smjenjen. S druge strane je pustao bosanske izbjeglice u Hrvatsku i dalje ih liferovao u druge zemlje svjeta kao i humanitarnu pomoc da bi varao svijet pokazujuci im kako je Hrvatska humana drzava i zamaglio im oci da svijet ne vidi i da nista ne uradi po vojnom pitanju hrvatskih oruzanih snaga u hercegovini.

Kako se vidi bio je mudriji od Slobe i ostvario je vecinu njegovih ciljeva. To ne zato sto je bio nesto specijalno pametan nego zato sto mu je u tome svemu valjala maximalno Bosanska vojska jer nije imala drugog izbora nego da se bori za goli opstanak i spasavanje drzave BiH.
To da je Tuđman bio mudriji od Miloševića je apsolutna istina. Al u ovom postu je izrečena nevjerovatna kontradikcija: prvo kažeš da je Tuđman dogovorio podjelu teritorijalnih sfera u BiH, a onda da su Bosanci trebali Tuđmanu kao tampon zona. Nije mi jasno slijedeće: ako je dogovorena podjela BiH, a samim tim i njen nestanak, kako onda ista može služiti kao tampon zona.
Stvari na terenu se nikako nisu mogle odvijati po zamisli Tudjmana i Milosevica zato sto su u "bosanskom ratu" ( agresiji na Bosnu tacnije govoreci ) bile tri vojske i a u Kardjordjevu dva covjeka .Armija BiH i drugi faktori koji su bili neminovni su remetili neke planove pa se u hodu od nekih stvari odstupalo a pridodavale su nove verzije .Takodje podjela BiH u Franjinoj glavi ne znaci 100 % likvidicaju bosanskih muslimana( jer je to nemoguce ili barem je to jako tesko izvesti ) i podjelu iskljucivo na dva dijela .Sam Franjo je cesto govorio .Podjelom Bosne podijelili bi se Srbi i Hrvati i oni ne imali vise dodirnih tacaka u ( fizickom od.granicnom smislu ) jer bi izmedju njih bila zemlja Bosnica. On je tu recenicu cesto ponavljao i pred domacom i pred inozemnom javnoscu nimalo se ne libeci da otvoreno govori o svjim namjerama jer taj covjek je mislio da zapadni svijet o muslimanima misli isto kao i on .
P.S. Takodje traba imati na umu da je Alija donosio cesto tako cudne odluke da to mora zbuniti i zabrinuti , u najmanju ruku , dobronamjernog covjeka koji trazi odgovor na puno pitanja . Moramo biti svjesni da ne mozemo prodrijeti u djavolski mozak takvih ljudi kao sto Slobo i Francek pa ce vjerojatno mnoga pitanja ostati bez odgovora .
Last edited by finta on 20/07/2007 15:06, edited 1 time in total.
User avatar
Novi_Nick
Posts: 2872
Joined: 24/08/2003 00:00

#56

Post by Novi_Nick »

cyprus wrote:
Novi_Nick wrote:Da, Milosevic i Tudzman su dogovorili podjelu njihovih teritorijalnih sfera u BiH. Franjo je morao s jedne strane pustiti dotok oruzja Bosancima preko Hrvatske (ali ga je dozirao i uzimao veliki kolac istog) jer se plasio ako Bosanci izgube rat da ce ga Milosevic izraditi u vezi dogovora i za Hrvatsku i za djelove teritorije BiH pa ce sve to sam Milosevic uzeti.

Bosanci su Franji bila perfektna tampon zona izmedju srpske vojske u Bosni i Hrvatske i da ne ginu hrvatski vojnici jer da su poceli masovno ginuti u ratu sa Srbima on bi bio smjenjen. S druge strane je pustao bosanske izbjeglice u Hrvatsku i dalje ih liferovao u druge zemlje svjeta kao i humanitarnu pomoc da bi varao svijet pokazujuci im kako je Hrvatska humana drzava i zamaglio im oci da svijet ne vidi i da nista ne uradi po vojnom pitanju hrvatskih oruzanih snaga u hercegovini.

Kako se vidi bio je mudriji od Slobe i ostvario je vecinu njegovih ciljeva. To ne zato sto je bio nesto specijalno pametan nego zato sto mu je u tome svemu valjala maximalno Bosanska vojska jer nije imala drugog izbora nego da se bori za goli opstanak i spasavanje drzave BiH.
To da je Tuđman bio mudriji od Miloševića je apsolutna istina. Al u ovom postu je izrečena nevjerovatna kontradikcija: prvo kažeš da je Tuđman dogovorio podjelu teritorijalnih sfera u BiH, a onda da su Bosanci trebali Tuđmanu kao tampon zona. Nije mi jasno slijedeće: ako je dogovorena podjela BiH, a samim tim i njen nestanak, kako onda ista može služiti kao tampon zona.
Koja kontradikcija :oops: ? njih dvojica su krojili i skrojili podjelu bez treceg faktora a to je Bosanska Armija koja je cuvala BiH od podjele a usput je morala valjati Hrvatskoj zbog dotoka oruzja i bosanskih izbjeglica. Kao takvi su bili oruzana i civilna tampon zona izmedju Srbije i Hrvatske.

Cyprus, ja se dalje nebi uvlacio u razglabanje ovih vec odavno poznatih stvari. Ovo je bilo i proslo. Gledaj da ubuduce citas sve ranije pisane postove jer u njima postoji kontinuitet i cijela slika a ne samo zadnje koji su napisani. Sada se treba razglabati o stvarima koje su sada momentalno bitne i aktuelne da bi se popravila situacija i otklonile greske koje su nametnute ratom.
User avatar
cyprus
Posts: 39272
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#57

Post by cyprus »

OK, ja prekidam diskusiju sa svoje strane, jer ionako teče u pogrešnom smjeru.
graciella
Posts: 59
Joined: 05/06/2006 21:21

#58

Post by graciella »

finta wrote: Mozda sam cak i alergicniji na islamizaciju vojske i drzave i drustva nego ti .
Budi siguran da ja kao Bosanac koji ne moze zamisliti drukciju Bosnu nego onakvu kakva je bila prije rata nimalo blagonaklono ne gledam na islamizaciju , sta vise .SDA stranku blaglo receno , prezirem .....samo ti pokusavam istine radi "nacrtati" slijed dogadjaja da vidis da su neke stvari po Njutnovim zakonima i zakonima prirode i kosmosa , jednostovno neumitne ...
Pa ja to nisam nigdje ni sporila. Sve je to meni poznato ali mi je uvijek islo na nerve to prikrivanje islamizacije i svega onoga sto ona nosi sa sobom.
Druge dvije strane su krive ukljucuju lidere Tudjmana i Milosevica (naravno da su i jedan drugi takvi da ih se ne volim ni sjetiti) a Alija je jadnicak i med i mlijeko!?

On je potpuno isti kao i druga dvojica i ima je potpuno isti cilj drukcije upakova. Zao mi je sto nisu zivi vise da si prave drustvo u Hagu gdje bi svi i zavrsili.

A jedan od odgovora zasto se broj Hrvata smanjuje i zbog cega odlaze dalje je i upravo ta islamizacija i njeno perfidno provodjenje.
Atanasije_Svilar
Posts: 56
Joined: 16/07/2003 00:00
Contact:

#59

Post by Atanasije_Svilar »

cyprus wrote:OK, ja prekidam diskusiju sa svoje strane, jer ionako teče u pogrešnom smjeru.
Bilo je vreme. Sve vreme ste tapkali u mestu. To je opsti problem svih ljudi koji misle da su za njihove neuspehe krivi drugi. Nikda se necemo pomeriti iz 90 - tih, treba prestati razmisljati o tome ko, zasto i bla bal. Sto bi rekao Hese skakanje u vise i bolje nikako u nazad.
Atanasije_Svilar
Posts: 56
Joined: 16/07/2003 00:00
Contact:

#60

Post by Atanasije_Svilar »

graciella wrote:A jedan od odgovora zasto se broj Hrvata smanjuje i zbog cega odlaze dalje je i upravo ta islamizacija i njeno perfidno provodjenje.
Ne znam, mozda je to cena ili dogovor ili ne bitno sta.
Dalje RH je mnogo bolja i privlacnija za zivot nego bosan. Naravno i RH ce uci u EU pre Bosne definitivno. Dosta mladih ljudi jednostavno ide za boljim zivotom, sto je i logicno. Ovde niko ne garantuje ljudima da rata opet nece biti ( nedaj boze ). Zasto nebi bio siguran medzu "svojima", ili da se mom detetu desi ono sto se meni desilo 92'.
Nazalost etnicki ciste srednine su bolje i sigurnije na bilo koji nacin.
zavrzlama
Posts: 10303
Joined: 15/01/2006 18:35

#61

Post by zavrzlama »

Nazalost etnicki ciste srednine su bolje i sigurnije na bilo koji nacin.


Jesu ako je teritorija tih etnicki cistih teritorija vlasnistvo tog naroda u kojem zive...U BIH to pravilo ne vazi zato sto niti jedan narod u bilo kakvoj teritorijalnoj podjeli BIH koja bi bila zasnovana na etnickom principu nebi imao vise od 50% teritorije ciji su vlasnici iskljucivoi jedan narod...onih ostalih 50% bi bilo vlasnistvo druga dva naroda....parola ko je sta hapio /hapio nije dugorocno rjesenje za BIH...stoga svi narodi u BIH moraju shvatiti da u BIH je zdravija i funkcionalnija individualna zastita gradjanina i pojedinca nego kolektivna zastita..jer u kolektivnoj zastiti uvijek jedan odredjen broj spostvenog naroda se nadje na milosti i nemilosti onih drugih...pogotovo sto Balkanski narodi nemaju razvijenu svijest i demokratsku naviku da manjine tretiraju kao i vecinski narod.....
proljetni kauboj
Posts: 103
Joined: 16/04/2007 14:13
Location: na kraju u zatisju

#62

Post by proljetni kauboj »

Stvar je u tome da nitko ne zeli biti manjina na nekom podrucju i to je tako. Hrvati iz Kaknja, Banovica itd isli su za svojim narodom, bas kao i Bosnjaci koji su se koncentrirali na podrucju gdje su vecina. Ne moze me nitko ubijediti da 12 godina nakon rata netko ne moze da se vrati...moze ali nece. Nije lako nigdje biti manjina, postoji i primjer Muslimana iz Sandzaka , koji iako su drzavljani Republike Srbije, ne osjecaju tu drzavu bas toliko svojom i desetinama tisuca dolaze u BIH.

Dobra stvar za bh Hrvate je sto je pok. Dr. Franjo imao mozga, pa je bh Hrvatima dao drzavljanstvo RH koje im moze koristiti u buducnosti .(htjeli to priznat ili ne Hrvatska ce u EU bar tri godine prije BIH i Srbije).

Uglavnom bh Hrvatima situacija ce se isplatiti dugorocno , jer BIH, kao ni Turska , kao vecinski muslimanske zemlje, da se na glavu nasade , nece tako lako u EU.
Atanasije_Svilar
Posts: 56
Joined: 16/07/2003 00:00
Contact:

#63

Post by Atanasije_Svilar »

Bravo zavrzlama!
stoga svi narodi u BIH moraju shvatiti da u BIH je zdravija i funkcionalnija individualna zastita gradjanina i pojedinca nego kolektivna zastita
To je ono sto treba! :thumbup:
ohz
Posts: 30
Joined: 11/07/2007 12:45

#64

Post by ohz »

Ja ne znam da li smo mi u 1990-tim živjeli na istoj planeti ili nismo.
Nas Hercegovce za izdaju optužuju oni koji su grad Prijedor (sa 50 000 Bošnjaka)predali u ruke agresoru bez ispaljenog metka.
Ma ni da su molotovljev koktel bacili na jedan tenk.
Isto tako i za Doboj gdje je živjelo isto tako 50 000 bošnjaka.
U Bijeljini isto bez ispaljenog metka a živjelo 40 000 Bošnjaka.

U Derventi je 1500 bojovnika poginulo s puškom u ruci , a za Derventu se kaže da je prodana a za Doboj koji je pao bez metka nije prodan.



Koliko ste brigada poslali ABIH poslali u B.Posavinu u ljeto 1992.
Koliko ste u Hercegovinu poslali brigada ABIH u ljeto 1992. Nijednu.
Ali ih je bilo ko u priči 1993 kada je srpski neprijatelj bio savladan i kada ste došli na gotovo.

Gdje je ta silna 'oslobodilačka' ,narodna' ABIH bila 1995 kad je Franjo Tuđman gonio bandu skoro do Banjaluke.
Niste nosa promolili iz Sarajeva, Zenice, Tuzle, Ist. Mostara da pomognete u borbi protiv okupatora da se slomije okupator na cijeloj teritoriji a tu pričate o nekoj izdaji i suradnji.

Smiješni ste da smiješniji ne možete biti
klif
Posts: 1309
Joined: 28/12/2005 12:58

#65

Post by klif »

graciella wrote: ...A jedan od odgovora zasto se broj Hrvata smanjuje i zbog cega odlaze dalje je i upravo ta islamizacija i njeno perfidno provodjenje.
Proces islamizacije Bošnjaka se sprovodi. Perfidno ili otvoreno – je u konačnici svejedno. Ista stvar se dešava sa BH Hrvatima i Srbima – proces katolizacije odnosno pravoslavizacije. Svakom je čovjeku, međutim, zagarantovano pravo na slobodu vjeroispovjesti. Njeno ispoljavanje je također dio zagarantovanih prava i sloboda svakog pojedinca.

Bosanci i Hercegovci nemaju problema ni sa jednom od religija, niti sa njihovim ispoljavanjem. Oni su svjesni činjenice da ih samo njihovo postojanje, njihova vjekovna prisutnost i slobodno ispoljavanje svih BiH imanentnih – ravnopravnih i jednakovrijednih – religija u BiH duhovno, kulturno i na svaki drugi način obogaćuje, te da ih upravo iskreno prihvatanje – između ostalih – i te BH specifičnosti i različitosti čini posebnim i jedinstvenim.

PS. Mogu da razumijem da jednog Hrvata smeta proces islamizacije Bošnjaka, jednako kao što mogu da razumijem da jednog Bošnjaka smeta proces katolizacije Hrvata – pod uslovom da je tvoja tvrdnja tačna. To samo pokazuje da nisu spremni na suživot i na međusobno prihvatanje na principima jednakosti i ravnopravnosti.
Šandor
Posts: 2383
Joined: 13/04/2005 20:26
Location: Negdje izmedju

#66

Post by Šandor »

graciella wrote:Problem je u tome sto se obicno Bosnjaci ne slazu sa tim a Srbi i Hrvati slazu. Interesantno.Tipicne podjele kao i uvijek.

Tiha (sto se ne bi moglo rijeci da je bila "tiha" za vrijeme rata) islamizacija je uzela narocito maha u onome trenutku kada je izgledalo da ce se drzava pocijepati i kada je doslo do sukoba i sa Hrvatima i Srbima.
Sada ti meni pricaj o cistim namjerama i ostale nebuloze a tu su bili i mudzahedini dovedeni da se bore za islamsku stvar, Alija je krenuo da pozdravlja takozvanu ABIH vjerskim i skljucivo vjerskim pozdravima, slobodno su se setali islamski misionari i bilo je vise nego ocigledno za cim tezi.
Ta ista tiha (samo mnogo proracunatija i mnogo tisa) islamizacija je nastavljena i poslije rata posto je naravno i njemu bilo jasno da cista islamska drzava u srcu Europe nema sanse.
Kažem ti, to izjednačavanje koje pokušavaš proturiti na ovoj temi ne poklapa se sa činjenicama. Islamizacija koja je bila prisutna ne može biti izjednačena sa onim što su učinile druge dvije strane. Mudžahedini jesu počinili zločine na određenom prostoru. A ovo ostalo nikako se ne može porediti. Islamizacija se sastojala u tome što se zaoštrila situacija. Muslimani su zbijeni na jedan mali prostor i nacionalna netrpeljivost je rasla. Jedno vrijeme se u nekim ustanovama moralo nazivati selam, bilo je verbalnih uvreda i provokacija, bile su onemogućene ateističke sahrane(ali ne i pravoslavne i katoličke), i armija je islamizovana (korišteni su vjerski pozdravi).....i to je otprilike to. Tu je završavala ta strašna islamizacija o kojoj govoriš.

Druge dvije strane zajedno porušile su oko 1000 džamija, pobili desetine hiljada civila (according to Mirsad Tokača).....protjerali maltene sve što se može protjerati a rijetki koji su nekako ostali (endemični primjerci) nisu smjeli oka promoliti na ulicu. Tako je bilo i sa banjalučanima Osmanom Selakom i Fuadom Turalićem.

A da ne pričam o urbanističkim planovima kojima se brišu svi tragovi Islama na određenom prostoru.

I što je najbitnije sve je rađeno planski. Masovne egzekucije i silovanja, masovne grbnice i premještanje istih, plansko rušenje islamskih bogomolja u gradovima koji su u nekim slučajevima udaljeni oko 100 kilometara od najbližeg fronta.

Na osnovu onoga što je učinjeno može se zaključiti da su Srbi i Hrvati imali cilj da u potpunosti istrijebe Bošnjake. Sud u Hagu je odbio da to verifikuje kao genocid ali to ne znači da ću se ja složiti sa perfidnim izjednačavanjem.

Alija je meni potpuno nebitan i ne pišem ovo da bih odbranio lik i djelo bilo koga. Znam samo da nikad neću prihvatiti gnusne laži kojima se pokušava izjednačiti ono što je učinila Armija Bih sa onim što su učinile VRS, HVO, Srbija, Crna Gora i Hrvatska.

Da je ovo tačno najbolje dokazuje ova skalamerija koju zovemo država i politički potezi onih koji su se nekoć borili za uništenje Bosne, uništenje jednog od njenih konstitutivnih naroda i njihovog kulturnog i historijskog nasljeđa i podjelu BiH između Srbije i Hrvatske.
User avatar
Jara
Posts: 31408
Joined: 27/03/2006 00:36

#67

Post by Jara »

Atanasije_Svilar wrote: Nazalost etnicki ciste srednine su bolje i sigurnije na bilo koji nacin.
Sorry, al' ovo je odobravanje etničkog čišćenja ( izvlači te ono "nažalost")... :-)
Zašto onda narod grebe i rukama i nogama da se dokopa etnički nečiste amerike, australije, kanade ?
Ergo... :roll:
basta sljezove boje
Posts: 3623
Joined: 16/03/2007 14:54

#68

Post by basta sljezove boje »

klif wrote: Proces islamizacije Bošnjaka se sprovodi. Perfidno ili otvoreno – je u konačnici svejedno. Ista stvar se dešava sa BH Hrvatima i Srbima – proces katolizacije odnosno pravoslavizacije. Svakom je čovjeku, međutim, zagarantovano pravo na slobodu vjeroispovjesti. Njeno ispoljavanje je također dio zagarantovanih prava i sloboda svakog pojedinca.

Bosanci i Hercegovci nemaju problema ni sa jednom od religija, niti sa njihovim ispoljavanjem. Oni su svjesni činjenice da ih samo njihovo postojanje, njihova vjekovna prisutnost i slobodno ispoljavanje svih BiH imanentnih – ravnopravnih i jednakovrijednih – religija u BiH duhovno, kulturno i na svaki drugi način obogaćuje, te da ih upravo iskreno prihvatanje – između ostalih – i te BH specifičnosti i različitosti čini posebnim i jedinstvenim.

PS. Mogu da razumijem da jednog Hrvata smeta proces islamizacije Bošnjaka, jednako kao što mogu da razumijem da jednog Bošnjaka smeta proces katolizacije Hrvata – pod uslovom da je tvoja tvrdnja tačna. To samo pokazuje da nisu spremni na suživot i na međusobno prihvatanje na principima jednakosti i ravnopravnosti.
svakakvih gluposti na ovom forumu. Katolizacija Hrvata je zavrsena u 9. vijeku, islamizacija Bosnjaka u 15. :-)

ono sto smeta ljude je diskriminacija odnosno dvostruki kriteriji za sunarodnjake i one koji to nisu. U Americi, Kanadi, Australiji te niko ne maltretira ako se prezivas Milosevic, u Sarajevu se svaka minderpuza u opcini izivljava na tebi mada uopce nisi srpske nacionalnosti
finta
Posts: 170
Joined: 03/07/2007 16:18
Location: express station
Contact:

#69

Post by finta »

basta sljezove boje wrote:
klif wrote: Proces islamizacije Bošnjaka se sprovodi. Perfidno ili otvoreno – je u konačnici svejedno. Ista stvar se dešava sa BH Hrvatima i Srbima – proces katolizacije odnosno pravoslavizacije. Svakom je čovjeku, međutim, zagarantovano pravo na slobodu vjeroispovjesti. Njeno ispoljavanje je također dio zagarantovanih prava i sloboda svakog pojedinca.

Bosanci i Hercegovci nemaju problema ni sa jednom od religija, niti sa njihovim ispoljavanjem. Oni su svjesni činjenice da ih samo njihovo postojanje, njihova vjekovna prisutnost i slobodno ispoljavanje svih BiH imanentnih – ravnopravnih i jednakovrijednih – religija u BiH duhovno, kulturno i na svaki drugi način obogaćuje, te da ih upravo iskreno prihvatanje – između ostalih – i te BH specifičnosti i različitosti čini posebnim i jedinstvenim.

PS. Mogu da razumijem da jednog Hrvata smeta proces islamizacije Bošnjaka, jednako kao što mogu da razumijem da jednog Bošnjaka smeta proces katolizacije Hrvata – pod uslovom da je tvoja tvrdnja tačna. To samo pokazuje da nisu spremni na suživot i na međusobno prihvatanje na principima jednakosti i ravnopravnosti.
svakakvih gluposti na ovom forumu. Katolizacija Hrvata je zavrsena u 9. vijeku, islamizacija Bosnjaka u 15. :-)

ono sto smeta ljude je diskriminacija odnosno dvostruki kriteriji za sunarodnjake i one koji to nisu. U Americi, Kanadi, Australiji te niko ne maltretira ako se prezivas Milosevic, u Sarajevu se svaka minderpuza u opcini izivljava na tebi mada uopce nisi srpske nacionalnosti
Kako je katolizacija tzv Hrvata u Bosni i Hercogovini zavrsena kada se moj komsija Ivan krstio 1993 -ce u svojoj 60 toj godini i tako postao katolikom u 20-tom stoljecu .Na popisu stanovnistva 1991 se izjasnio po nacionalnosti kao Jugosalaven . Bio ateista , zakleti .Ustase ga zvale drug komunjara . Sreo ga ja prije prije tri mjeseca kaze mi da je danas Bosanac . :D
Atanasije_Svilar
Posts: 56
Joined: 16/07/2003 00:00
Contact:

#70

Post by Atanasije_Svilar »

Jara wrote: Sorry, al' ovo je odobravanje etničkog čišćenja ( izvlači te ono "nažalost")... :-)
Zašto onda narod grebe i rukama i nogama da se dokopa etnički nečiste amerike, australije, kanade ?
Ergo... :roll:
Znasa kada sam bio u Londonu, dosao je autobus nasta la je mala guzva ustao se kondukter mahno rukom stvorio se red. Mi koji smo bili ispred ostali smo napolju ali za manje od minut se pojavio isti autobus i mi smo usli. Sada prijatelju zamisli da je sledeci autobu bio za par stai?
Kanda, verovatno zans price ali oni imaju socijalnu sigurnost koja je malo gde na svetu. Zamisli da je nema. Mislis da bi tolerancija bila na mestu!
finta
Posts: 170
Joined: 03/07/2007 16:18
Location: express station
Contact:

#71

Post by finta »

basta sljezove boje wrote:
klif wrote: Proces islamizacije Bošnjaka se sprovodi. Perfidno ili otvoreno – je u konačnici svejedno. Ista stvar se dešava sa BH Hrvatima i Srbima – proces katolizacije odnosno pravoslavizacije. Svakom je čovjeku, međutim, zagarantovano pravo na slobodu vjeroispovjesti. Njeno ispoljavanje je također dio zagarantovanih prava i sloboda svakog pojedinca.

Bosanci i Hercegovci nemaju problema ni sa jednom od religija, niti sa njihovim ispoljavanjem. Oni su svjesni činjenice da ih samo njihovo postojanje, njihova vjekovna prisutnost i slobodno ispoljavanje svih BiH imanentnih – ravnopravnih i jednakovrijednih – religija u BiH duhovno, kulturno i na svaki drugi način obogaćuje, te da ih upravo iskreno prihvatanje – između ostalih – i te BH specifičnosti i različitosti čini posebnim i jedinstvenim.

PS. Mogu da razumijem da jednog Hrvata smeta proces islamizacije Bošnjaka, jednako kao što mogu da razumijem da jednog Bošnjaka smeta proces katolizacije Hrvata – pod uslovom da je tvoja tvrdnja tačna. To samo pokazuje da nisu spremni na suživot i na međusobno prihvatanje na principima jednakosti i ravnopravnosti.
svakakvih gluposti na ovom forumu. Katolizacija Hrvata je zavrsena u 9. vijeku, islamizacija Bosnjaka u 15. :-)

ono sto smeta ljude je diskriminacija odnosno dvostruki kriteriji za sunarodnjake i one koji to nisu. U Americi, Kanadi, Australiji te niko ne maltretira ako se prezivas Milosevic, u Sarajevu se svaka minderpuza u opcini izivljava na tebi mada uopce nisi srpske nacionalnosti

1) Zasto bi te u Americi , Kanadi , Australiji neko malteritaro ako se zoves Milosevic ? Zasto ? Niti je Milosevic srusio hiljadu protestantskih crkava niti je silovao i klao i napravio genocid u doticnim zemljama .Da je samo ubio deset Amerikanca ,i silovao jednu Amerikanku i stavio dva Amerikanca u konclogor tipa Manjaca , Amerikanci bi pobili sve Srbe od Chicaga do Toronta i od Nisa Do Novog Sada pa onda zaredali po Bosni .Kokunili bih sve i jednog .
Pod 2) Ne samo da izgleda nego se podrazumijeva po tebi da je u sarajevu sasvim normalno izivljavati se na nekome ko je Srbin , ko ima prezime Milosevic ( mada ima Milosevica koji su i Hrvati ) po tebi je normalno "izivljavati se " ( mada su tvoje rijeci ) u Sarajevu nad Srbima jer su oni napali Bosnu i zapalili Vijecnicu ali je za tebe potpuno nenormalno da se isti arsin ( iz tvoje maste ) upotrijebi za one koji su srusili Mostar i Stari Most i napravili Dretelj i Heliodrom i Vojno .Interesantno .Kada bi recimo neki Srbin sa prezimenom Petkovic( Milovoj Petkovic [ Hrvat ] , general HVO ratni zlocinac ) imao problema( potencijalimih ) u tzv istocnom Mosratru , mene interesuje da li bi se ti javila i rekla .
" Svaka minderpuza u opcini u Mostaru se izvivljava nad prezimenom Petkovic mada uopce nisu hrvatske nacinalnosti " :D
graciella
Posts: 59
Joined: 05/06/2006 21:21

#72

Post by graciella »

Šandor wrote:
graciella wrote:Problem je u tome sto se obicno Bosnjaci ne slazu sa tim a Srbi i Hrvati slazu. Interesantno.Tipicne podjele kao i uvijek.

Tiha (sto se ne bi moglo rijeci da je bila "tiha" za vrijeme rata) islamizacija je uzela narocito maha u onome trenutku kada je izgledalo da ce se drzava pocijepati i kada je doslo do sukoba i sa Hrvatima i Srbima.
Sada ti meni pricaj o cistim namjerama i ostale nebuloze a tu su bili i mudzahedini dovedeni da se bore za islamsku stvar, Alija je krenuo da pozdravlja takozvanu ABIH vjerskim i skljucivo vjerskim pozdravima, slobodno su se setali islamski misionari i bilo je vise nego ocigledno za cim tezi.
Ta ista tiha (samo mnogo proracunatija i mnogo tisa) islamizacija je nastavljena i poslije rata posto je naravno i njemu bilo jasno da cista islamska drzava u srcu Europe nema sanse.
Kažem ti, to izjednačavanje koje pokušavaš proturiti na ovoj temi ne poklapa se sa činjenicama. Islamizacija koja je bila prisutna ne može biti izjednačena sa onim što su učinile druge dvije strane. Mudžahedini jesu počinili zločine na određenom prostoru. A ovo ostalo nikako se ne može porediti. Islamizacija se sastojala u tome što se zaoštrila situacija. Muslimani su zbijeni na jedan mali prostor i nacionalna netrpeljivost je rasla. Jedno vrijeme se u nekim ustanovama moralo nazivati selam, bilo je verbalnih uvreda i provokacija, bile su onemogućene ateističke sahrane(ali ne i pravoslavne i katoličke), i armija je islamizovana (korišteni su vjerski pozdravi).....i to je otprilike to. Tu je završavala ta strašna islamizacija o kojoj govoriš.

Druge dvije strane zajedno porušile su oko 1000 džamija, pobili desetine hiljada civila (according to Mirsad Tokača).....protjerali maltene sve što se može protjerati a rijetki koji su nekako ostali (endemični primjerci) nisu smjeli oka promoliti na ulicu. Tako je bilo i sa banjalučanima Osmanom Selakom i Fuadom Turalićem.

A da ne pričam o urbanističkim planovima kojima se brišu svi tragovi Islama na određenom prostoru.

I što je najbitnije sve je rađeno planski. Masovne egzekucije i silovanja, masovne grbnice i premještanje istih, plansko rušenje islamskih bogomolja u gradovima koji su u nekim slučajevima udaljeni oko 100 kilometara od najbližeg fronta.

Na osnovu onoga što je učinjeno može se zaključiti da su Srbi i Hrvati imali cilj da u potpunosti istrijebe Bošnjake. Sud u Hagu je odbio da to verifikuje kao genocid ali to ne znači da ću se ja složiti sa perfidnim izjednačavanjem.

Alija je meni potpuno nebitan i ne pišem ovo da bih odbranio lik i djelo bilo koga. Znam samo da nikad neću prihvatiti gnusne laži kojima se pokušava izjednačiti ono što je učinila Armija Bih sa onim što su učinile VRS, HVO, Srbija, Crna Gora i Hrvatska.

Da je ovo tačno najbolje dokazuje ova skalamerija koju zovemo država i politički potezi onih koji su se nekoć borili za uništenje Bosne, uništenje jednog od njenih konstitutivnih naroda i njihovog kulturnog i historijskog nasljeđa i podjelu BiH između Srbije i Hrvatske.
Ne mogu se sloziti sa tobom i tvojim odgovorom. Zakljucak da su "da su Srbi i Hrvati imali cilj da u potpunosti istrijebe Bošnjake" je potpuno besmislen.

To bi bilo isto kada bih ja ustvrdila da ABIH imala za cilj da u potpunosti istrijebi Hrvate srednje Bosne gdje je odista protjerano dosta toga zahvaljujuci 7 muslimanskoj. Ali nikada ne bih ustvrdila da su zeljeli da ih istrijebe bez obzira na zlocine koji su tamo pocinjeni.

Srbi su imali plan kao i Hrvati i Bosnjaci. Tocno ali je potpuno suludo i zaslijepljeno tvrditi da je netko imao plan istrijebljenja jednoga naroda.
I Hrvati su imali plan a i Bosnjaci su imali plan.
Vjerovatno su Srbi pocinili najvise zlocina, zatim Hrvati pa Bosnjaci ali su ih svi cinili i svatko je gledao da ostvari svoj plan.
Srbi Rep. Srpsku, Hrvati Herceg Bosnu a Bosnjaci jedinstvenu i islamizovanu Bosnu.
Na kraju krajeva su jedino Srbi oni koji mogu biti najzadovoljniji.Hrvati su dovedeni a marginu a Bosnjaci pokusavaju mission impossible da ukinu Srpsku.
Kasno je sada.Svi su trebali da misle o tome na vrijeme.
basta sljezove boje
Posts: 3623
Joined: 16/03/2007 14:54

#73

Post by basta sljezove boje »

finta wrote:
1) Zasto bi te u Americi , Kanadi , Australiji neko malteritaro ako se zoves Milosevic ? Zasto ? Niti je Milosevic srusio hiljadu protestantskih crkava niti je silovao i klao i napravio genocid u doticnim zemljama .Da je samo ubio deset Amerikanca ,i silovao jednu Amerikanku i stavio dva Amerikanca u konclogor tipa Manjaca , Amerikanci bi pobili sve Srbe od Chicaga do Toronta i od Nisa Do Novog Sada pa onda zaredali po Bosni .Kokunili bih sve i jednog .
Pod 2) Ne samo da izgleda nego se podrazumijeva po tebi da je u sarajevu sasvim normalno izivljavati se na nekome ko je Srbin , ko ima prezime Milosevic ( mada ima Milosevica koji su i Hrvati ) po tebi je normalno "izivljavati se " ( mada su tvoje rijeci ) u Sarajevu nad Srbima jer su oni napali Bosnu i zapalili Vijecnicu ali je za tebe potpuno nenormalno da se isti arsin ( iz tvoje maste ) upotrijebi za one koji su srusili Mostar i Stari Most i napravili Dretelj i Heliodrom i Vojno .Interesantno .Kada bi recimo neki Srbin sa prezimenom Petkovic( Milovoj Petkovic [ Hrvat ] , general HVO ratni zlocinac ) imao problema( potencijalimih ) u tzv istocnom Mosratru , mene interesuje da li bi se ti javila i rekla .
" Svaka minderpuza u opcini u Mostaru se izvivljava nad prezimenom Petkovic mada uopce nisu hrvatske nacinalnosti " :D
po meni je nenormalno izivljavati se nad nevinim ljudima samo zato sto nose "pogresno" ime i prezime, a sto u Sarajevu apsolutno svi rade. Potpuno je dvolicno bacati se izjavama "Zasto se ne vracaju Srbi i Hrvati u Sarajevo" kad ih svi na svakom koraku diskriminiraju pocev od predstavljanja pa nadalje. Ko ne vjeruje nek potrazi bilo kakvu uslugu u nekoj od opcina ili posao u Elektroprivredi ili Bosnalijeku. Nedavno je bio konkurs na kojem su trazili vrlo specificnu specijalizaciju koja je rijetka. Uslove su ispunjavali samo jedan Srbin i jedan Hrvat. Na mjesto nije primljen nijedan ni drugi mada su ispunjavali sve uvjete. Nije primljen niko. Valjda je nepisani uvjet bio da bude Bosnjak, a takvog nije bilo.

sreca da u Beogradu i Zagrebu funkcionira normalna pravna drzava za razliku od Sarajeva, pa tamo ne postoji plemenska kolektivna odgovornost za ono sto je uradio neko od suplemenika. :-D
finta
Posts: 170
Joined: 03/07/2007 16:18
Location: express station
Contact:

#74

Post by finta »

basta sljezove boje wrote:
finta wrote:
1) Zasto bi te u Americi , Kanadi , Australiji neko malteritaro ako se zoves Milosevic ? Zasto ? Niti je Milosevic srusio hiljadu protestantskih crkava niti je silovao i klao i napravio genocid u doticnim zemljama .Da je samo ubio deset Amerikanca ,i silovao jednu Amerikanku i stavio dva Amerikanca u konclogor tipa Manjaca , Amerikanci bi pobili sve Srbe od Chicaga do Toronta i od Nisa Do Novog Sada pa onda zaredali po Bosni .Kokunili bih sve i jednog .
Pod 2) Ne samo da izgleda nego se podrazumijeva po tebi da je u sarajevu sasvim normalno izivljavati se na nekome ko je Srbin , ko ima prezime Milosevic ( mada ima Milosevica koji su i Hrvati ) po tebi je normalno "izivljavati se " ( mada su tvoje rijeci ) u Sarajevu nad Srbima jer su oni napali Bosnu i zapalili Vijecnicu ali je za tebe potpuno nenormalno da se isti arsin ( iz tvoje maste ) upotrijebi za one koji su srusili Mostar i Stari Most i napravili Dretelj i Heliodrom i Vojno .Interesantno .Kada bi recimo neki Srbin sa prezimenom Petkovic( Milovoj Petkovic [ Hrvat ] , general HVO ratni zlocinac ) imao problema( potencijalimih ) u tzv istocnom Mosratru , mene interesuje da li bi se ti javila i rekla .
" Svaka minderpuza u opcini u Mostaru se izvivljava nad prezimenom Petkovic mada uopce nisu hrvatske nacinalnosti " :D
po meni je nenormalno izivljavati se nad nevinim ljudima samo zato sto nose "pogresno" ime i prezime, a sto u Sarajevu apsolutno svi rade. Potpuno je dvolicno bacati se izjavama "Zasto se ne vracaju Srbi i Hrvati u Sarajevo" kad ih svi na svakom koraku diskriminiraju pocev od predstavljanja pa nadalje. Ko ne vjeruje nek potrazi bilo kakvu uslugu u nekoj od opcina ili posao u Elektroprivredi ili Bosnalijeku. Nedavno je bio konkurs na kojem su trazili vrlo specificnu specijalizaciju koja je rijetka. Uslove su ispunjavali samo jedan Srbin i jedan Hrvat. Na mjesto nije primljen nijedan ni drugi mada su ispunjavali sve uvjete. Nije primljen niko. Valjda je nepisani uvjet bio da bude Bosnjak, a takvog nije bilo.

sreca da u Beogradu i Zagrebu funkcionira normalna pravna drzava za razliku od Sarajeva, pa tamo ne postoji plemenska kolektivna odgovornost za ono sto je uradio neko od suplemenika. :-D
:lol: :-)
basta sljezove boje
Posts: 3623
Joined: 16/03/2007 14:54

#75

Post by basta sljezove boje »

finta wrote:
basta sljezove boje wrote:
finta wrote:
1) Zasto bi te u Americi , Kanadi , Australiji neko malteritaro ako se zoves Milosevic ? Zasto ? Niti je Milosevic srusio hiljadu protestantskih crkava niti je silovao i klao i napravio genocid u doticnim zemljama .Da je samo ubio deset Amerikanca ,i silovao jednu Amerikanku i stavio dva Amerikanca u konclogor tipa Manjaca , Amerikanci bi pobili sve Srbe od Chicaga do Toronta i od Nisa Do Novog Sada pa onda zaredali po Bosni .Kokunili bih sve i jednog .
Pod 2) Ne samo da izgleda nego se podrazumijeva po tebi da je u sarajevu sasvim normalno izivljavati se na nekome ko je Srbin , ko ima prezime Milosevic ( mada ima Milosevica koji su i Hrvati ) po tebi je normalno "izivljavati se " ( mada su tvoje rijeci ) u Sarajevu nad Srbima jer su oni napali Bosnu i zapalili Vijecnicu ali je za tebe potpuno nenormalno da se isti arsin ( iz tvoje maste ) upotrijebi za one koji su srusili Mostar i Stari Most i napravili Dretelj i Heliodrom i Vojno .Interesantno .Kada bi recimo neki Srbin sa prezimenom Petkovic( Milovoj Petkovic [ Hrvat ] , general HVO ratni zlocinac ) imao problema( potencijalimih ) u tzv istocnom Mosratru , mene interesuje da li bi se ti javila i rekla .
" Svaka minderpuza u opcini u Mostaru se izvivljava nad prezimenom Petkovic mada uopce nisu hrvatske nacinalnosti " :D
po meni je nenormalno izivljavati se nad nevinim ljudima samo zato sto nose "pogresno" ime i prezime, a sto u Sarajevu apsolutno svi rade. Potpuno je dvolicno bacati se izjavama "Zasto se ne vracaju Srbi i Hrvati u Sarajevo" kad ih svi na svakom koraku diskriminiraju pocev od predstavljanja pa nadalje. Ko ne vjeruje nek potrazi bilo kakvu uslugu u nekoj od opcina ili posao u Elektroprivredi ili Bosnalijeku. Nedavno je bio konkurs na kojem su trazili vrlo specificnu specijalizaciju koja je rijetka. Uslove su ispunjavali samo jedan Srbin i jedan Hrvat. Na mjesto nije primljen nijedan ni drugi mada su ispunjavali sve uvjete. Nije primljen niko. Valjda je nepisani uvjet bio da bude Bosnjak, a takvog nije bilo.

sreca da u Beogradu i Zagrebu funkcionira normalna pravna drzava za razliku od Sarajeva, pa tamo ne postoji plemenska kolektivna odgovornost za ono sto je uradio neko od suplemenika. :-D
:lol: :-)
slobodno se smij, ali nemoj te dvolicne "zasto odlaze iz Sarajeva svi koji nisu Bosnjaci" :-)

znam jako puno Bosnjaka koji 20, 30, 40 godina zive u Zagrebu i Beogradu i koji nemaju namjeru seliti se nekuda. Znam i puno Srba i Hrvata koji su 20, 30, 40 godina zivjeli u Sarajevu i koji se nemaju namjeru u njega vracati. Toliko o multikulturalnosti grada sa 99% pripadnika jedne jedine nacije
Post Reply