Manifestacija "Ljeto u Orahovi"

Vijesti i zbivanja u Banjoj Luci, Mrkonjić Gradu, Prijedoru, Bos. Gradišci, Prnjavoru, Tesliću, Derventi, Bos. Brodu...

Moderator: banjaluka078

Post Reply
KulinBan
Posts: 5
Joined: 02/05/2007 15:49

#1 Manifestacija "Ljeto u Orahovi"

Post by KulinBan »

Kulturno-sportska manifestacija "Ljeto u Orahovi" postala je tradicionalna i odrzavace se svake godine u zadnjoj sedmici jula mjeseca.
Ovogodisnja manifestacija bice odrzana od 25.7. do 29.7. (od srijede do nedjelje) sa prosirenim programom- 3 muzicke veceri, takmicenje ribolovaca i eventualno seoske sportke igre.
Za folklorni program rezervirano je vrijeme od 18.00 do 21.00 u subotu 28.7. i od 18.00 do 21.00 (zajedno sa dramskom sekcijom) u nedjelju od 29.7. sto ukupno cini sest sati programa.


Manifestacija "Ljeto u Orahovi" je zamisljena kao okupljanje svih gradjana naseg lijepog mjesta kao i ostalih gostiju sa podrucja opstine B. Gradiska. Vecina mjestana Orahove zivi u inostranstvu i cilj je da se prezentuju muzicka, kulturna i sportska dostignuca i mogucnosti svih njenih gradjana, a pogotovo nase djece.


Cilj manifestacije je da se Orahova bar u toku ljetnih mjeseci ucini atraktivnim mjestom boravka za nasu djecu, omladinu i odrasle, da nam u goste dodju svi dobronamjerni i tako daju doprinos ovom cilju.

Cilj manifestacije je i poticanje privrednog razvoja i otvaranje radnih mjesta koja ce zadrzati radno-sposobno stanovnistvo u nasoj mjesnoj zajednici.

Cilj manifestacije je takodje i ostvarivanje odredjenih finansijskih sredstava koja se koriste za osposobljavanje infrastrukturnih objekata u mjesnoj zajednici (skola, skolsko igraliste, otkupna stanica za mlijeko i sl.) kao i za izgradnju objekata vaznih za kulturu i sport, te za kupovinu knjiga i skolskih stvari za svu djecu iz Orahove i pomoganje osoba kojima je pomoc potrebna.

Pozivam Vas da date svoj doprinos da "Ljeto 2007" bude jos uspjesnije nego proslo."

Specialni gost za Rock Night 27.07. MIRZINO JATO
sarlo
Posts: 1350
Joined: 31/07/2006 21:57

#2

Post by sarlo »

U Orahovoj ovog ljeta svakog vikenda iskljucuju struju i vodu. Znaju da tada dolazi dosta ljudi pa im pripreme docek, da znaju gdje su dosli. I situacija u cjeloj opcini B. Gradiska je dosta losija u zadnjih godinu dana otkako je Dodik odsao na vlast. Kao i na ostalim okupiranim teritorijama. Lokalna administracija pravi probleme oko izdavanja obicnog papira, a cesto zbog sitnica moras ici na sud...
..prica mi prijatelj, iz prve ruke, gotovo svakog vikenda je tamo...
KulinBan
Posts: 5
Joined: 02/05/2007 15:49

#3

Post by KulinBan »

sarlo wrote:U Orahovoj ovog ljeta svakog vikenda iskljucuju struju i vodu. Znaju da tada dolazi dosta ljudi pa im pripreme docek, da znaju gdje su dosli. I situacija u cjeloj opcini B. Gradiska je dosta losija u zadnjih godinu dana otkako je Dodik odsao na vlast. Kao i na ostalim okupiranim teritorijama. Lokalna administracija pravi probleme oko izdavanja obicnog papira, a cesto zbog sitnica moras ici na sud...
..prica mi prijatelj, iz prve ruke, gotovo svakog vikenda je tamo...
tu ti dajem pravo .....ali ima agregat :-D
bhxxl
Posts: 229
Joined: 14/10/2007 14:38

#4

Post by bhxxl »

pozdrav za sve orahovce ja sam porijeklom iz orahove tacnije moja nana je orahovka ;) . puno lijepih uspomena nosim iz orahove jedno lijepo idilicno mjesto ....
cerimusa
Posts: 19
Joined: 18/01/2008 08:36

#5

Post by cerimusa »

Ja imam dva jako dobra prijatelja iz Orahove mislim da su jako fini ljudi iz tog mjesta :D
Post Reply