Mango pernate jakne

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
MNGSuit
Posts: 6
Joined: 13/12/2015 01:30

#1 Mango pernate jakne

Post by MNGSuit »

Inspirisana "problemom" napravih account sa imenom MNGSuit :roll: i otvorih prvu temu :D
nadam se da nisam kakva pravila prekrsila..
Naime, prije tacno 10 dana sam kupila mango jaknu iz aktuelne kolekcije - link ispod
http://shop.mango.com/BA/p0/women/cloth ... p=1&page=1
iz koje poprilicno ispada perje :? (sad je jos i dobro kako je bilo prva 3-4 dana) vanjska strana mi je normalna, i sa Zarinom sam imala isti problem, ali za razliku od Zarine, Mango jakni perje ispada i iznutra, doslovno nakon sto skinem jaknu moram fin komad vremena da odvojim na skidanje perkica sa odjece :cry:
*zanimaju me vasa iskustva? Ja se sve nadam da se jakna jos uvijek "razradjuje" (neka moja teorija) :lol: i da ce to prestati :(
Kud ranije ne postavih temu, nije mi palo na pamet, mango sam racunala kao fakat dobru marku, mada nisam nikad ranije njihove pernate jakne kupovala..

*da stvar bude jos gora, platih je 139KM, sinoc vidim da je osvanula za 99KM :-x

unaprijed hvala zene! :)


*sve osim perja je fenomenalno, preporuke zenama koje ispadanje perja ne nervira :mrgreen: (ako takve postoje)
divno stoji, prakticna je i pretopla!
User avatar
Sephora
Posts: 9477
Joined: 01/07/2013 14:37

#2 Re: Mango pernate jakne

Post by Sephora »

Ja imam jednu pernatu jaknu, i nisam primjetila da perje ispada...nosim je vec treca godina..

U tvom slucaju, mozda kad je operes, manje ce perje ispadati...
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#3 Re: Mango pernate jakne

Post by sheilak »

meni je najkrvavije kad sam kod jedne takve jakne imala perje i u kosi. a i ostavljala sam pernati trag pri hodanju :D ne sjecam se koja je marka bila.

al vidi odakle ispada i ako je previse, reklamiraj ju.
Ljube
Posts: 90
Joined: 02/12/2011 16:14

#4 Re: Mango pernate jakne

Post by Ljube »

Moram te razočarati, jer perje teško da će prestati da ispada...imala isti problem,ne s Mango jaknom,ali eto, nikad nije prestalo ispadati.
Ovu tvoju sa slike ima i moja sestra,i ispada perje...posebno se vidi na crnom :-)
Ja sad imam Mango pernatu, iz kolekcije od prije 3-4 godine, i ponekad bude pokoja perka...ali stvarno nista značajno.
Stvar je u podstavi,ako je tanka podstava i više proštepana perje ispada :-)
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#5 Re: Mango pernate jakne

Post by KB9 »

al se vi zene patite oko tih pernatih jakni, haman to nije za vas :mrgreen:
MNGSuit
Posts: 6
Joined: 13/12/2015 01:30

#6 Re: Mango pernate jakne

Post by MNGSuit »

Ljube wrote:Moram te razočarati, jer perje teško da će prestati da ispada...imala isti problem,ne s Mango jaknom,ali eto, nikad nije prestalo ispadati.
Ovu tvoju sa slike ima i moja sestra,i ispada perje...posebno se vidi na crnom :-)
Ja sad imam Mango pernatu, iz kolekcije od prije 3-4 godine, i ponekad bude pokoja perka...ali stvarno nista značajno.
Stvar je u podstavi,ako je tanka podstava i više proštepana perje ispada :-)

djeluje mi da su sve prethodne mango jakne bolje od ove sto se toga tice, koga god sam pitala - svi ih hvale :twisted: :twisted: :twisted: crno vise ni ne pokusavam nositi ispod nje, nemam zivaca da se cistim ili maltretiram raju oko sebe sa pitanjem "imal mi perja po odjeci" :sad: ovako kad je bijelo il sareno teze je uociti :mrgreen: :mrgreen:
MNGSuit
Posts: 6
Joined: 13/12/2015 01:30

#7 Re: Mango pernate jakne

Post by MNGSuit »

sheilak wrote:meni je najkrvavije kad sam kod jedne takve jakne imala perje i u kosi. a i ostavljala sam pernati trag pri hodanju :D ne sjecam se koja je marka bila.

al vidi odakle ispada i ako je previse, reklamiraj ju.

jos mi samo po kosi fali i odoh se objesit :-D :-) hahaha. Sumnjam da bi mi uvazili reklamaciju, a ispada sa raznih mjesta, doslovno nema pravila, rukavi, ledja, sve... :shock:
MNGSuit
Posts: 6
Joined: 13/12/2015 01:30

#8 Re: Mango pernate jakne

Post by MNGSuit »

Sephora wrote:Ja imam jednu pernatu jaknu, i nisam primjetila da perje ispada...nosim je vec treca godina..

U tvom slucaju, mozda kad je operes, manje ce perje ispadati...

Hvala na prijedlogu :) Pokusat cu dok je jos malo pronosam, ako ne poludim :| zao mi da je odmah "habam" pranjem.. :D
User avatar
Rijeka_snova
Posts: 1265
Joined: 26/07/2011 01:12

#9 Re: Mango pernate jakne

Post by Rijeka_snova »

Imam ja Espritovu pernatu, vani slabo ispada, ali unutra :shock: Nista nisam pokusavala, rijetko je i nosim, a i kad nosim gledam da bude sta svjetlije :lol:
MNGSuit
Posts: 6
Joined: 13/12/2015 01:30

#10 Re: Mango pernate jakne

Post by MNGSuit »

Image
ovo juce mi je bio vrhunac stvarno.. :( :?
suspect_zero
Posts: 25760
Joined: 11/10/2008 21:45

#11 Re: Mango pernate jakne

Post by suspect_zero »

joj slatke perke :-D

iskoristi je za napraviti naušnice :-D ......ili dotrpaj u jastuk :D
MNGSuit
Posts: 6
Joined: 13/12/2015 01:30

#12 Re: Mango pernate jakne

Post by MNGSuit »

suspect_zero wrote:joj slatke perke :-D

iskoristi je za napraviti naušnice :-D ......ili dotrpaj u jastuk :D
Kad je nadjes ZABODENU na haljini u kojoj si hodo citav dan, ne bude ti bas slatka :-) :run:

A jest impresivna, najljepsa koja je ispala do sad! Hahahahahahahaha, bacila sam je, fuj!!!
Post Reply