Mamini sinovi

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
madner
Posts: 56763
Joined: 09/08/2004 16:35

#251 Re: Mamini sinovi

Post by madner »

Eki kod Hrvata nema :D
User avatar
Filter
Posts: 8051
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#252 Re: Mamini sinovi

Post by Filter »

madner wrote:Eki kod Hrvata nema :D
oni su djecki
User avatar
otherside
Posts: 4917
Joined: 30/10/2004 00:32
Location: sarajevo

#253 Re: Mamini sinovi

Post by otherside »

@rman wrote:Muškarac može biti samo jedno od dvije opcije, mamin sin ili ženin sin, sve ostalo je samoobmanjivanje. Naravno da ću (suštinski) poštovati mamu više nego ijednu ljubavnicu ili bračnog druga, ili, koliko puta čujete da je nekoga žena napustila a koliko puta majka?

Usput, mislim da kod nas na Balkanu, posebno u BiH, CG i Srbiji, ima mnogo više maminih djevojčica nego sinova...
supruga je tebi ljubavnica i bracni drug? a kuharica,spemacica, stroj za produkciju djece?
zena koja je rodila tvoje dijete ne zasluzuje isto postovanje kao zena koja je tebe rodila?
haj ba... :roll:
svaki put kad procitam ovakve budalastine zavolim svog muza jos vise :D
User avatar
@rman
Posts: 93
Joined: 22/05/2011 18:38

#254 Re: Mamini sinovi

Post by @rman »

otherside wrote:
@rman wrote:Muškarac može biti samo jedno od dvije opcije, mamin sin ili ženin sin, sve ostalo je samoobmanjivanje. Naravno da ću (suštinski) poštovati mamu više nego ijednu ljubavnicu ili bračnog druga, ili, koliko puta čujete da je nekoga žena napustila a koliko puta majka?

Usput, mislim da kod nas na Balkanu, posebno u BiH, CG i Srbiji, ima mnogo više maminih djevojčica nego sinova...
supruga je tebi ljubavnica i bracni drug? a kuharica,spemacica, stroj za produkciju djece?
zena koja je rodila tvoje dijete ne zasluzuje isto postovanje kao zena koja je tebe rodila?
haj ba... :roll:
svaki put kad procitam ovakve budalastine zavolim svog muza jos vise :D
Nemaš potrebe se toliko uzbuđivati, ono što nije tebi po mjeri ne mora biti odmah budalaština, budimo manje egocentrični... Kada preferiram veće poštovanje prema majci, naglasio sam da bi to po pravilu i suštinski trebalo biti tako, ali uvijek postoje izuzeci... Floskula "isto poštovanje" je jedna konstrukcija neiskrenih, osjećaji nisu brojke, tako da uvijek moraju na jednu stranu prevagnuti,...

Supruga dobije gotov produkt mužijaka kojeg je njegova majka konstruisala, vrijeme, zdravlje i sve ostalo u njega uložila, i sada bi on trebao svoju suprugu više poštovati nego svog ( da se teološki izrazim) kreatora? Pa gdje bi mu bili obraz, pamet, savjest? Saberi se, spusti svoj ego, i tek onda napiši šta o ovome misliš.
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#255 Re: Mamini sinovi

Post by Michun »

@rman wrote:
otherside wrote:
@rman wrote:Muškarac može biti samo jedno od dvije opcije, mamin sin ili ženin sin, sve ostalo je samoobmanjivanje. Naravno da ću (suštinski) poštovati mamu više nego ijednu ljubavnicu ili bračnog druga, ili, koliko puta čujete da je nekoga žena napustila a koliko puta majka?

Usput, mislim da kod nas na Balkanu, posebno u BiH, CG i Srbiji, ima mnogo više maminih djevojčica nego sinova...
supruga je tebi ljubavnica i bracni drug? a kuharica,spemacica, stroj za produkciju djece?
zena koja je rodila tvoje dijete ne zasluzuje isto postovanje kao zena koja je tebe rodila?
haj ba... :roll:
svaki put kad procitam ovakve budalastine zavolim svog muza jos vise :D
Nemaš potrebe se toliko uzbuđivati, ono što nije tebi po mjeri ne mora biti odmah budalaština, budimo manje egocentrični... Kada preferiram veće poštovanje prema majci, naglasio sam da bi to po pravilu i suštinski trebalo biti tako, ali uvijek postoje izuzeci... Floskula "isto poštovanje" je jedna konstrukcija neiskrenih, osjećaji nisu brojke, tako da uvijek moraju na jednu stranu prevagnuti,...

Supruga dobije gotov produkt mužijaka kojeg je njegova majka konstruisala, vrijeme, zdravlje i sve ostalo u njega uložila, i sada bi on trebao svoju suprugu više poštovati nego svog ( da se teološki izrazim) kreatora? Pa gdje bi mu bili obraz, pamet, savjest? Saberi se, spusti svoj ego, i tek onda napiši šta o ovome misliš.
Jes' aha! Inace smo svi formirani kad se udamo/ozenimo i ne mjenjamo se. Ni na bolje ni na gore!
User avatar
otherside
Posts: 4917
Joined: 30/10/2004 00:32
Location: sarajevo

#256 Re: Mamini sinovi

Post by otherside »

@rman wrote: Nemaš potrebe se toliko uzbuđivati, ono što nije tebi po mjeri ne mora biti odmah budalaština, budimo manje egocentrični... Kada preferiram veće poštovanje prema majci, naglasio sam da bi to po pravilu i suštinski trebalo biti tako, ali uvijek postoje izuzeci... Floskula "isto poštovanje" je jedna konstrukcija neiskrenih, osjećaji nisu brojke, tako da uvijek moraju na jednu stranu prevagnuti,...

Supruga dobije gotov produkt mužijaka kojeg je njegova majka konstruisala, vrijeme, zdravlje i sve ostalo u njega uložila, i sada bi on trebao svoju suprugu više poštovati nego svog ( da se teološki izrazim) kreatora? Pa gdje bi mu bili obraz, pamet, savjest? Saberi se, spusti svoj ego, i tek onda napiši šta o ovome misliš.
A sta je sa onim muzjacima koji su godinama prije braka zivjeli odvojeni od mamice i njene kuhinje, ves masine, pegle, i ostalih usluga...naravno, odvojeni i od njenih "uputa" o zivotu? kako su oni kreirani? ciji su oni produkt?
Da se razumijemo, ovo se ne odnosi na majke muske djece koje imaju zdrave psihosocioseksualne modele odgoja.
takodje, nigdje ne rekoh da se majka ne treba dozivotno postovati, to vazi i za sinove i kcerke podjednako.
po tvom, muskarci se u zivotu ne mogu nadogradjivati, tj. nisu sposobni odmaci ni pedlja dalje u svom mentalnom svijetu od onoga sto ih je mama naucila? :D
kad se saberem opet tvoja banalnost bude veca od mog ega :D
User avatar
madner
Posts: 56763
Joined: 09/08/2004 16:35

#257 Re: Mamini sinovi

Post by madner »

Tesko njima, oni i kada se zene ne gledaju prave vrijednosti :(
User avatar
@rman
Posts: 93
Joined: 22/05/2011 18:38

#258 Re: Mamini sinovi

Post by @rman »

A sta je sa onim muzjacima koji su godinama prije braka zivjeli odvojeni od mamice i njene kuhinje, ves masine, pegle, i ostalih usluga...naravno, odvojeni i od njenih "uputa" o zivotu? kako su oni kreirani? ciji su oni produkt?
Ne radi se ovdje o kuhinji, hrani i veš mašini, već o karakteorloškom profilu, emocijama, toj vrsti sprege a koja se konstruira najkasnije do 15-te godine života ( a po stavovima mnogih psihologa i do 6-te godine), ostalo je samo šminka. Stoga, koliko god takvi tipovi misle da su nezavisni i odvojeni od svog "kreatora", toliko su u zabludi.
po tvom, muskarci se u zivotu ne mogu nadogradjivati, tj. nisu sposobni odmaci ni pedlja dalje u svom mentalnom svijetu od onoga sto ih je mama naucila? :D
kad se saberem opet tvoja banalnost bude veca od mog ega :D
Jesam banalan jer je i stvarnost banalna, koliko god ti od toga bježala,... vjeruj mi, samo džaba se tješiš tim romantičarskim, slijepim uvjerenjem da su ljudi vječni plastelin. Ja govorim o karakteru, ne govorim ni o temperamentu ( koji je više genetski uslovljen) ni obrazovanju, znači, osnovne crte karaktera su ti u porodici uklesani, a kao što sam već napisao, ostalo je samo maskara....
User avatar
otherside
Posts: 4917
Joined: 30/10/2004 00:32
Location: sarajevo

#259 Re: Mamini sinovi

Post by otherside »

ne tjesim se ja, nemam razloga...
u braku dvoje emotivno i duhovno zrelih ljudi, kad se pojavi problem, bilo zajednicki ili individualni, pomoc, podrska ili savjet se trazi od supruznika prvo, ne od majke, oca, prijatelja, djece,... to ne znaci da neces mozda priupitati i roditelje - ne nuzno samo majku, ali bracni partner bi trebao biti prva stanica.
za plastelin si u pravu :D tolika meHkoca :D ne postoji i nadati se da nekoga mozes iz korijena promjeniti je utopija.
promjene nijansi u razmisljanju i ponasanju itekako postoje. a kad su kompromisi u pitanju nijanse su presudne :wink:
ja sama nemam iste poglede na zivot kao prije desetak godina. i bolje da nemam :D
Post Reply