Malware

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

User avatar
crnivrag
Posts: 12921
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#26 Re: Malware

Post by crnivrag »

supercali wrote: Naravno da ga napadam kad prica nesto o meni a ne zna me uopste
Ja ne pričam ništa, nego samo konstantiram kakvo je tvoje online ponašanje prema djevojkama/ženama i da nemaš nimalo poštovanja prema njima.

Inače, ovdje ćemo završiti ovu priču, odnosno ja se neću više nadovezivati na tvoje postove koje smatram neprikladnim, a ni ti nemoj mene podbadati i kačiti se na moje postove, i od ovog trenutka možemo resetovati naše nedoumice na početnu tačku, i normalno se ponašati jedan prema drugome.
sandra01
Posts: 1433
Joined: 19/02/2008 03:19
Location: na grani

#27 Re: Malware

Post by sandra01 »

supercali wrote:
sandra01 wrote:Vidi diskusije ovde :-)
Vrag je uradio ODLICAN posao profesionalno ,efikasno i kako treba sve preporuke za njega :thumbup:
Istina je da mi je laptop bio pred eksplozijom i da je bilo skoro pa nemoguce na njemu raditi
I ja ne znam kako da se Vragu zahvalim za njegovu pomoc.Svi maliciozni komentari vise govore o vama nego o njemu ne mogu da vjerujem da postoje ljudi koji covjeka koji se sam ponudio da pomogne i to uradio vise nego znalacki i profesionalno ovako napadaju bez ikakve podloge i razloga .
Naravno da ga napadam kad prica nesto o meni a ne zna me uopste
Ti si prvi poceo :mrgreen:
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#28 Re: Malware

Post by supercali »

crnivrag wrote:
supercali wrote: Naravno da ga napadam kad prica nesto o meni a ne zna me uopste
Ja ne pričam ništa, nego samo konstantiram kakvo je tvoje online ponašanje prema djevojkama/ženama i da nemaš nimalo poštovanja prema njima.

Inače, ovdje ćemo završiti ovu priču, odnosno ja se neću više nadovezivati na tvoje postove koje smatram neprikladnim, a ni ti nemoj mene podbadati i kačiti se na moje postove, i od ovog trenutka možemo resetovati naše nedoumice na početnu tačku, i normalno se ponašati jedan prema drugome.
Nemoj ti nista konstatovati ne ide ti
I nemoj vise nikad o meni nista konstatovati ziv bio
Pa ti imas nedoumice jer ti nesto konstatujes i izvlacis zakljucke i to ovo ti nije prvi put al ce ti biti zadnji
User avatar
crnivrag
Posts: 12921
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#29 Re: Malware

Post by crnivrag »

supercali wrote: Nemoj ti nista konstatovati ne ide ti
I nemoj vise nikad o meni nista konstatovati ziv bio
Pa ti imas nedoumice jer ti nesto konstatujes i izvlacis zakljucke i to ovo ti nije prvi put al ce ti biti zadnji
Kao što sam i predložio, ja sam spreman da svu ovu nedoumicu i "zlu krv" ostavimo iza nas, i da započnemo normalnu komunikaciju na forumu od nule.

Ovim putem ti se izvinjavam ako sam te uvrijedio ili ponizio na bilo koji način, i zaista ne želim nikoga da imam za neprijatelja i da me mrzi zbog mojih postupaka.

Nadam se da ćeš moći preći preko svega ovoga i da će svi loši postovi koje smo međusobno razmjenjivali ostati iza nas.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#30 Re: Malware

Post by supercali »

crnivrag wrote:
supercali wrote: Nemoj ti nista konstatovati ne ide ti
I nemoj vise nikad o meni nista konstatovati ziv bio
Pa ti imas nedoumice jer ti nesto konstatujes i izvlacis zakljucke i to ovo ti nije prvi put al ce ti biti zadnji
Kao što sam i predložio, ja sam spreman da svu ovu nedoumicu i "zlu krv" ostavimo iza nas, i da započnemo normalnu komunikaciju na forumu od nule.

Ovim putem ti se izvinjavam ako sam te uvrijedio ili ponizio na bilo koji način, i zaista ne želim nikoga da imam za neprijatelja i da me mrzi zbog mojih postupaka.

Nadam se da ćeš moći preći preko svega ovoga i da će svi loši postovi koje smo međusobno razmjenjivali ostati iza nas.
Nemoj vise nikome konstatovati sta kako radi posebno ako ga ne poznajes kao mene

Nisi ti mene ni uvrijedio ni ponizio nego si dao losu sliku drugima a ne znas me uopste da bi imao pravo bilo sta pisati
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10189
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#31 Re: Malware

Post by Benq »

Image
User avatar
crnivrag
Posts: 12921
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#32 Re: Malware

Post by crnivrag »

supercali wrote: Nemoj vise nikome konstatovati sta kako radi posebno ako ga ne poznajes kao mene

Nisi ti mene ni uvrijedio ni ponizio nego si dao losu sliku drugima a ne znas me uopste da bi imao pravo bilo sta pisati
Ok, evo javno se izvinjavam i neće se više to ponoviti ni tebi ni bilo kome drugom.

Jesmo li sad cool?
User avatar
ortodont
Posts: 1834
Joined: 02/02/2011 12:34
Location: Sarajevo

#33 Re: Malware

Post by ortodont »

Trebala je laptop u lavor da očisti viruse. :P
User avatar
liaar
Posts: 3785
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#34 Re: Malware

Post by liaar »

Ja na osnov ove respine rasprave, itekako bespotrebne mogu zaključit da mu je merak osporavat sve što neko drugi kaže, uradi i pokuša.
User avatar
kafanski_covjek
Posts: 2329
Joined: 09/10/2016 18:38

#35 Re: Malware

Post by kafanski_covjek »

@crni, snimi mu video :D
User avatar
crnivrag
Posts: 12921
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#36 Re: Malware

Post by crnivrag »

kafanski_covjek wrote:@crni, snimi mu video :D
Nešto ovako?

User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#37 Re: Malware

Post by supercali »

liaar wrote:Ja na osnov ove respine rasprave, itekako bespotrebne mogu zaključit da mu je merak osporavat sve što neko drugi kaže, uradi i pokuša.
Boga ti nemoj ti nista zakljucivati kao sto ovaj konstatuje
User avatar
Sanjarko
Posts: 23274
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#38 Re: Malware

Post by Sanjarko »

Pokupio Malware i to neki control.kochava.com, ni Malwarebytes, Adwcleaner, ni Windows-ov AV, ga nemogu rijesiti. Samo na nekim sajtovima mi izbacuje ga i na onoj vremenskoj prognozi od Microsoft-a mi izbacuje Narasaraopet kao lokaciju.

Probao cak i Spybot nece. Sta uraditi? Kako ga se rijesiti?
adsubzero
Posts: 3003
Joined: 08/02/2013 15:52

#39 Re: Malware

Post by adsubzero »

Sanjarko wrote: 09/11/2022 08:11 Pokupio Malware i to neki control.kochava.com, ni Malwarebytes, Adwcleaner, ni Windows-ov AV, ga nemogu rijesiti. Samo na nekim sajtovima mi izbacuje ga i na onoj vremenskoj prognozi od Microsoft-a mi izbacuje Narasaraopet kao lokaciju.

Probao cak i Spybot nece. Sta uraditi? Kako ga se rijesiti?
Kad ti se ugnijezde neke baje, nekad je jedino pravo rjesenje instalirati sistem nanovo
User avatar
Sanjarko
Posts: 23274
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#40 Re: Malware

Post by Sanjarko »

adsubzero wrote: 09/11/2022 12:01
Sanjarko wrote: 09/11/2022 08:11 Pokupio Malware i to neki control.kochava.com, ni Malwarebytes, Adwcleaner, ni Windows-ov AV, ga nemogu rijesiti. Samo na nekim sajtovima mi izbacuje ga i na onoj vremenskoj prognozi od Microsoft-a mi izbacuje Narasaraopet kao lokaciju.

Probao cak i Spybot nece. Sta uraditi? Kako ga se rijesiti?
Kad ti se ugnijezde neke baje, nekad je jedino pravo rjesenje instalirati sistem nanovo
Tek je sistem instaliran. Samo ovo na Firefox-u je izgleda. Kako prodze svu ovu zastitu i kako ona nemoze otkriti gdje je, neznam. :?
User avatar
Sanjarko
Posts: 23274
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#41 Re: Malware

Post by Sanjarko »

Kontaktirao sad Mozillu preko Fejsa, napisao sta je problem i da samo na Firefox na par sajtova to dobijem tj., preusmjeri me, ali stane s loading-om te stranice. Ima softver za uklanjanje ovoga ali nije besplatan, ni u besplatnoj verziji kao proba, ili jest ali ja neznam kako.

Kaze da se resetuje brauzer. Gdje ovo i kako ovo pokupi stvarno neznam, a da Windows AV nije reagirao.
User avatar
Praetorious
Posts: 1535
Joined: 07/09/2012 07:07
Contact:

#42 Re: Malware

Post by Praetorious »

Pogledaj ovdje, možda nešto uspije za uklanjanje tog nametnika:

Code: Select all

https://cureyoursystem.com/how-to-remove-control-kochava-com-page/
User avatar
Sanjarko
Posts: 23274
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#43 Re: Malware

Post by Sanjarko »

Praetorious wrote: 09/11/2022 14:07 Pogledaj ovdje, možda nešto uspije za uklanjanje tog nametnika:

Code: Select all

https://cureyoursystem.com/how-to-remove-control-kochava-com-page/
+1 Hvala, znaci reset brauzera mi ne gine. Jb-te tek ga nastimao. Kako Windows AV nije otkrio ga itd.
User avatar
Mr.Sojic
Posts: 3688
Joined: 23/04/2011 12:21

#44 Re: Malware

Post by Mr.Sojic »

Sanjarko wrote: 09/11/2022 14:12
Praetorious wrote: 09/11/2022 14:07 Pogledaj ovdje, možda nešto uspije za uklanjanje tog nametnika:

Code: Select all

https://cureyoursystem.com/how-to-remove-control-kochava-com-page/
+1 Hvala, znaci reset brauzera mi ne gine. Jb-te tek ga nastimao. Kako Windows AV nije otkrio ga itd.
Sanjarko bolan probaj sa Avast, Avira...

Ima i hrpa AV gdje napravis boot verziju i oreko usb preskeniras u startu,
User avatar
Sanjarko
Posts: 23274
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#45 Re: Malware

Post by Sanjarko »

Mr.Sojic wrote: 09/11/2022 14:14
Sanjarko wrote: 09/11/2022 14:12

+1 Hvala, znaci reset brauzera mi ne gine. Jb-te tek ga nastimao. Kako Windows AV nije otkrio ga itd.
Sanjarko bolan probaj sa Avast, Avira...

Ima i hrpa AV gdje napravis boot verziju i oreko usb preskeniras u startu,
Znam za Avast, Aviru, ali ovo ostalo neznam, duduk sam za informatiku. Jer mi nema ko nista pokazati, samouk. Vidim kako, sta itd. Mozda resetujem brauzer. Izgleda je to rjesenje. Samo na Firefox se ovo desava izgleda.

Zao mi dirati Windows AV. Iako je izgleda sad on iskljucen, a ukljucen Spybot.

+1 Hvala.

PS. Chrome radi normalno. Edge nisam pokusavao. Posto previse spavam sve mi je tesko odraditi. Vidjet cu, sta cu.
User avatar
Praetorious
Posts: 1535
Joined: 07/09/2012 07:07
Contact:

#46 Re: Malware

Post by Praetorious »

Ako imaš puno podataka u FireFoxu - bookmarke, razne custom postavke i sl, možeš napraiti kopiju tih podataka. Ovdje imaš upute kako:

Code: Select all

https://support.mozilla.org/en-US/kb/back-and-restore-information-firefox-profiles
Nakon toga deinstaliraj FF, sa nekim programom za čišćenje sistema i registry baze prečešljaj komp - ja lično koristim CCleaner za to, te nanovo instaliraj FireFox. Onda povrati backup podataka koji si napravio ranije, prateći onaj link i to je to.

Jednostavnija verzija je da samo napraviš backup bookmarka, te onda samo njih vratiš nakon reinstalacije. Ostale postavke nije (pre)teško iznova naštimati.

A prije svega, idi na Nortonovu stranu i odradi sken:

Code: Select all

https://support.norton.com/sp/en/uk/home/current/solutions/kb20100824120155EN
Možda ti uspije ukloniti šta je već u pitanju bez daljih postupaka oko čišćenja.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23274
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#47 Re: Malware

Post by Sanjarko »

Praetorious wrote: 09/11/2022 16:31 Ako imaš puno podataka u FireFoxu - bookmarke, razne custom postavke i sl, možeš napraiti kopiju tih podataka. Ovdje imaš upute kako:

Code: Select all

https://support.mozilla.org/en-US/kb/back-and-restore-information-firefox-profiles
Nakon toga deinstaliraj FF, sa nekim programom za čišćenje sistema i registry baze prečešljaj komp - ja lično koristim CCleaner za to, te nanovo instaliraj FireFox. Onda povrati backup podataka koji si napravio ranije, prateći onaj link i to je to.

Jednostavnija verzija je da samo napraviš backup bookmarka, te onda samo njih vratiš nakon reinstalacije. Ostale postavke nije (pre)teško iznova naštimati.

A prije svega, idi na Nortonovu stranu i odradi sken:

Code: Select all

https://support.norton.com/sp/en/uk/home/current/solutions/kb20100824120155EN
Možda ti uspije ukloniti šta je već u pitanju bez daljih postupaka oko čišćenja.
Hvala, odradim kad se vratim, kad mognem. Jb-na neka buba, od 2016 godine stara.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23274
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#48 Re: Malware

Post by Sanjarko »

Praetorious wrote: 09/11/2022 16:31 .....
+1 Hvala, nije Norton pomogao, morao sam refresh Firefox napraviti. Sve se skoro vratilo. Radi, popravilo je se sad. Svaka cast. :kakoste:
User avatar
Praetorious
Posts: 1535
Joined: 07/09/2012 07:07
Contact:

#49 Re: Malware

Post by Praetorious »

Drago mi je da si uspio istjerati bubu :thumbup:
Ja sam zadnji put fasov'o baju na Win 95 i nakon brojnih sati pokušaja izbacivanja iste zaključio sam da je jedino pravo rješenje reinstalacija sistema. Od tada nisam imao problema, osim što je uTorrent pokušao instalirati bitcoin rudara, onako ispotiha i podmuko, ali to je bilo kad se tek pojavila verzija 3.x. Tad sam prešao na qBittorent, no... era tog transfera podataka je već prolazila...

Enivei, ako bude još kakvih problema reci, pa da tražimo rješenje :)

Image
User avatar
Sanjarko
Posts: 23274
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#50 Re: Malware

Post by Sanjarko »

Praetorious wrote: 10/11/2022 12:36 Drago mi je da si uspio istjerati bubu :thumbup:
Ja sam zadnji put fasov'o baju na Win 95 i nakon brojnih sati pokušaja izbacivanja iste zaključio sam da je jedino pravo rješenje reinstalacija sistema. Od tada nisam imao problema, osim što je uTorrent pokušao instalirati bitcoin rudara, onako ispotiha i podmuko, ali to je bilo kad se tek pojavila verzija 3.x. Tad sam prešao na qBittorent, no... era tog transfera podataka je već prolazila...

Enivei, ako bude još kakvih problema reci, pa da tražimo rješenje :)

Image
Samo mi nikako nije jasno kako prodze zastitu? Pukao kondom izgleda. :lol: :-? Nabacio sam malo jace postavke. Valjda sve bude sad uredu. Evo instalirao i od programa sta mi treba. Igrao maloprije igricu. Vratio telku i sl. Malo jos trebam postaviti nesto i tjt.

Mislim da ce sad teze zastitu proci. Jer mi izbaci juce na jednom programu PUA, dok prije nije izbacivalo. Jb-ga kad nemam naviku i preskenirati apps itd., online na netu prije instalacije. Imaju oni online AV programi za to.

Uglavnom sam se rijesio ovoga. Jb-no tehnika napreduje, a mi nemozemo bas u korak ic s njom, tesko je pratit, toliko napreduje sve, svaki dan.
Post Reply