Malularni edem-iskustva

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
ibnudu
Posts: 46
Joined: 10/02/2021 22:05

#1 Malularni edem-iskustva

Post by ibnudu »

Pozdrav raja. Pretrazivao sam forum nisam nista nasao na ovu temu. Naime prije godinu dana sam otkrio da imam upalu makularnog edema oka.
Vid je drasticno pao, sada kad sam vec ukljucio terapiju (kapi za oci i diamox) sve ide tako sporo.
Slika je zamagljena i kriva. O citanju sanjam, jedva poznam osobu na lijevo oko gdje je upaljenja makula.
Ima li iko iskustva sa ovim, bilo kakav savjet?
lacrima
Posts: 954
Joined: 29/07/2012 18:12

#2 Re: Malularni edem-iskustva

Post by lacrima »

ibnudu wrote: 09/10/2022 22:47 Pozdrav raja. Pretrazivao sam forum nisam nista nasao na ovu temu. Naime prije godinu dana sam otkrio da imam upalu makularnog edema oka.
Vid je drasticno pao, sada kad sam vec ukljucio terapiju (kapi za oci i diamox) sve ide tako sporo.
Slika je zamagljena i kriva. O citanju sanjam, jedva poznam osobu na lijevo oko gdje je upaljenja makula.
Ima li iko iskustva sa ovim, bilo kakav savjet?
Koji je uzrok, jel radjena dalja dijagnostika? MRI, nalazi krvi itd?
ibnudu
Posts: 46
Joined: 10/02/2021 22:05

#3 Re: Malularni edem-iskustva

Post by ibnudu »

lacrima wrote: 26/12/2022 01:53
ibnudu wrote: 09/10/2022 22:47 Pozdrav raja. Pretrazivao sam forum nisam nista nasao na ovu temu. Naime prije godinu dana sam otkrio da imam upalu makularnog edema oka.
Vid je drasticno pao, sada kad sam vec ukljucio terapiju (kapi za oci i diamox) sve ide tako sporo.
Slika je zamagljena i kriva. O citanju sanjam, jedva poznam osobu na lijevo oko gdje je upaljenja makula.
Ima li iko iskustva sa ovim, bilo kakav savjet?
Koji je uzrok, jel radjena dalja dijagnostika? MRI, nalazi krvi itd?
Radio sam nalaze, nalazi su uredu, nasli su mi parazite ali nista vise od toga.
Primio sam tri injekcije pored oka i kapam kapi ali stanje je evo vise od godinu dana isto. nema pomaka.
Inace sretna nova, hvala na odgovoru.
Post Reply