Mali Šengen

Post Reply
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#2001 Re: Mali Šengen

Post by General War »

Alfons Kauders wrote: 13/08/2021 17:16
Tanqueray wrote: 13/08/2021 16:44
Sta ima veze sto su propali politicari, znaci sta kaze Bakir to je zakon :D Fahro je bizMismen, znaci on zna kako se vrte pare, a Zlatko je prof dr, znaci nije glup. Ubjedjen sam da ce vecina Bosnjaka prihvatiti ovu inicijativu kada pritisnu Baketa, pa i on to podrzi :D
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Pa ti se sinko u bosansku politiku razumiješ otprilike kao neko ko nikad nije prenoćio u Bosni. Ne blamiraj se više svega ti, hvala što si nas nasmijao. :)
Nije mi jasno, jel mislis da je konzistentna politika ili nekozinstentna...
Turković: Inicijativa „Mali Šengen“ postaje dio Berlinskog procesa pod okriljem EU
Nakon što Predsjedništvo usvoji deklaraciju CRM, Bosna i Hercegovina bi se mogla pridružiti ovoj inicijativi na Samitu 10.11.2020. godine u Sofiji
https://www.aa.com.tr/ba/politika/turko ... u-/2023835
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#2002 Re: Mali Šengen

Post by Alfons Kauders »

Otkad to Bisera vodi vanjsku politiku EU?

I de molim te fino pročitaj šta piše u tekstu koji dijeliš. Govori da se nada da će dobiti tu podršku. Koji kurac se ima nadati ako je ta podrška već tu?! Stvarno više, kako vam ne dosadi to hvatanje za slamke?

I po ko zna koji put - SAD i EU ne trebaju ni Ramu, ni Vučića, ni Biseru, ni Zaeva, niti Radončića da govori u njihovo ime. Zaista ne trebaju, vjeruj mi. Imaju oni ljude i institucije za to.

Evo 85 stranica.

85 stranica na kojim niko nije naveo nijedan primjer javne, eksplicitne podrške za ovu inicijativu. Pa zar je tako teško naći neke izjave i dokumente koji bi potvrdili da SAD i EU ovo podržavaju?

Dajte ljudi, nismo djeca, ne blamirajte se bezveze...
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#2003 Re: Mali Šengen

Post by General War »

Alfons Kauders wrote: 13/08/2021 23:42 Otkad to Bisera vodi vanjsku politiku EU?

I de molim te fino pročitaj šta piše u tekstu koji dijeliš. Govori da se nada da će dobiti tu podršku. Koji kurac se ima nadati ako je ta podrška već tu?! Stvarno više, kako vam ne dosadi to hvatanje za slamke?

I po ko zna koji put - SAD i EU ne trebaju ni Ramu, ni Vučića, ni Biseru, ni Zaeva, niti Radončića da govori u njihovo ime. Zaista ne trebaju, vjeruj mi. Imaju oni ljude i institucije za to.

Evo 85 stranica.

85 stranica na kojim niko nije naveo nijedan primjer javne, eksplicitne podrške za ovu inicijativu. Pa zar je tako teško naći neke izjave i dokumente koji bi potvrdili da SAD i EU ovo podržavaju?

Dajte ljudi, nismo djeca, ne blamirajte se bezveze...
Pa de pogledaj sta sam ti podvukao.
Ti rekao politka BiH, ja ti postavio sta je Turkovicka kazala..i ti onda opletes nesto sasvim trece. :?
Sta ti znaci explicitno za "inicijativu"? Treba da se Bajden ocituje, merkelova? Ko? Nit se tacno zna kako i sta ni koliko..niti hoce li sta biti od toga.
BELGRADE – The United States wholeheartedly supports efforts in the Western Balkans to deepen and strengthen inclusive regional economic integration in line with European Union rules and standards, a State Department spokesman told the Serbian branch of Voice of America.

This outlet asked the State Department to comment on the position of the United States when it comes to the “Open Balkan” initiative on the one hand and the Berlin Process on the other.

“We encourage regional leaders to look for opportunities to reduce trade barriers, raise economic competitiveness and build regionally integrated and resilient economies, which provide what citizens need,” the State Department spokesman said in a statement, adding that “creating a common regional market – which ensures the free movement of people, goods and services – is crucial to attracting investment and stimulating economic growth”.

“The Western Balkans is a region of enormous untapped potential, embodied in the vision and efforts of the people living there to become a successful and prosperous region, fully integrated into the European Union,” the State Department spokesman concluded.

Yesterday, a spokesman for the German government told Kosovo’s Gazeta Express that any regional cooperation is useful and should be inclusive and open to all six countries in the region. The support of the Government of Germany to the Common Regional Market initiative, whose members are all the countries of the Western Balkans, was expressed.
WarrenGrozni
Posts: 469
Joined: 08/08/2021 16:04

#2004 Re: Mali Šengen

Post by WarrenGrozni »

Ajmo još jednom za ove sa slabijim kognitivnim sposobnostima koji ne umiju ni guglati.

Grenell welcomes mini-Schengen initiative, says Kosovo should be included

BERLIN – “We welcome the Western Balkans’ ‘mini-Schengen’ initiative as a way to jump start the free movement of people and commerce”, reads the statement released by the US Embassy in Germany on Thursday.

https://europeanwesternbalkans.com/2019 ... -included/


Pa onda godinu dana kasnije

Kosovo and Serbia have signed separate documents rather an agreement at the White House on Friday.

Image

Image

Image

Image
WarrenGrozni
Posts: 469
Joined: 08/08/2021 16:04

#2005 Re: Mali Šengen

Post by WarrenGrozni »

Znači, Amerikanci bukvalno dovukli za uši Vučića i Hotija i natjerali ih potpisati dokumenta u kojima se izmedju ostalog obavezuju da će Srbija i Kosovo biti dio Mini Šengen inicijative.

I onda treba nekom dokazivati da Ameri stoje iza te inicijative.

Pa treba...frustriranim trolovima i onim što teže obradjuju informacije.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#2006 Re: Mali Šengen

Post by Alfons Kauders »

General War wrote: 14/08/2021 00:15
Alfons Kauders wrote: 13/08/2021 23:42 Otkad to Bisera vodi vanjsku politiku EU?

I de molim te fino pročitaj šta piše u tekstu koji dijeliš. Govori da se nada da će dobiti tu podršku. Koji kurac se ima nadati ako je ta podrška već tu?! Stvarno više, kako vam ne dosadi to hvatanje za slamke?

I po ko zna koji put - SAD i EU ne trebaju ni Ramu, ni Vučića, ni Biseru, ni Zaeva, niti Radončića da govori u njihovo ime. Zaista ne trebaju, vjeruj mi. Imaju oni ljude i institucije za to.

Evo 85 stranica.

85 stranica na kojim niko nije naveo nijedan primjer javne, eksplicitne podrške za ovu inicijativu. Pa zar je tako teško naći neke izjave i dokumente koji bi potvrdili da SAD i EU ovo podržavaju?

Dajte ljudi, nismo djeca, ne blamirajte se bezveze...
Pa de pogledaj sta sam ti podvukao.
Ti rekao politka BiH, ja ti postavio sta je Turkovicka kazala..i ti onda opletes nesto sasvim trece. :?
Sta ti znaci explicitno za "inicijativu"? Treba da se Bajden ocituje, merkelova? Ko? Nit se tacno zna kako i sta ni koliko..niti hoce li sta biti od toga.
BELGRADE – The United States wholeheartedly supports efforts in the Western Balkans to deepen and strengthen inclusive regional economic integration in line with European Union rules and standards, a State Department spokesman told the Serbian branch of Voice of America.

This outlet asked the State Department to comment on the position of the United States when it comes to the “Open Balkan” initiative on the one hand and the Berlin Process on the other.

“We encourage regional leaders to look for opportunities to reduce trade barriers, raise economic competitiveness and build regionally integrated and resilient economies, which provide what citizens need,” the State Department spokesman said in a statement, adding that “creating a common regional market – which ensures the free movement of people, goods and services – is crucial to attracting investment and stimulating economic growth”.

“The Western Balkans is a region of enormous untapped potential, embodied in the vision and efforts of the people living there to become a successful and prosperous region, fully integrated into the European Union,” the State Department spokesman concluded.

Yesterday, a spokesman for the German government told Kosovo’s Gazeta Express that any regional cooperation is useful and should be inclusive and open to all six countries in the region. The support of the Government of Germany to the Common Regional Market initiative, whose members are all the countries of the Western Balkans, was expressed.

Common Regional Market (CRM) je druga inicijativa koja nema blage veze s ovim srpsko-albanskim cirkusom. To je zapadna inicijativa koju podržavam i kraj nje nema potrebe za ovom.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#2007 Re: Mali Šengen

Post by Alfons Kauders »

WarrenGrozni wrote: 14/08/2021 08:21 Znači, Amerikanci bukvalno dovukli za uši Vučića i Hotija i natjerali ih potpisati dokumenta u kojima se izmedju ostalog obavezuju da će Srbija i Kosovo biti dio Mini Šengen inicijative.

I onda treba nekom dokazivati da Ameri stoje iza te inicijative.

Pa treba...frustriranim trolovima i onim što teže obradjuju informacije.
Vama Srbima izgleda nemoguće objasniti da se sporazumi Srbije i Kosova ne odnose na BiH?

Opet zaboravljate da je Drina granica i da Srbija ne može potpisivati ništa u moje ime...
WarrenGrozni
Posts: 469
Joined: 08/08/2021 16:04

#2008 Re: Mali Šengen

Post by WarrenGrozni »

Alfons Kauders wrote: 14/08/2021 08:24

Common Regional Market (CRM) je druga inicijativa koja nema blage veze s ovim srpsko-albanskim cirkusom. To je zapadna inicijativa koju podržavam i kraj nje nema potrebe za ovom.
:lol:

Nema blage veze?

Još kad bi ti znao u čemu je razlika izmedju te dvije inicijative.

Evo ako možeš navesti jednu suštinsku razliku izmedju Common Regional Market i Open Balkan, ja ću reći da si šampion.

Kaže, to je zapadna inicjativa... :lol:

A ti misliš da su NATO članice S.Makedonija i Albanija prihvatile neku rusko-kinesku inicijativu .
Last edited by WarrenGrozni on 14/08/2021 09:25, edited 1 time in total.
WarrenGrozni
Posts: 469
Joined: 08/08/2021 16:04

#2009 Re: Mali Šengen

Post by WarrenGrozni »

Alfons Kauders wrote: 14/08/2021 08:26
WarrenGrozni wrote: 14/08/2021 08:21 Znači, Amerikanci bukvalno dovukli za uši Vučića i Hotija i natjerali ih potpisati dokumenta u kojima se izmedju ostalog obavezuju da će Srbija i Kosovo biti dio Mini Šengen inicijative.

I onda treba nekom dokazivati da Ameri stoje iza te inicijative.

Pa treba...frustriranim trolovima i onim što teže obradjuju informacije.
Vama Srbima izgleda nemoguće objasniti da se sporazumi Srbije i Kosova ne odnose na BiH?

Opet zaboravljate da je Drina granica i da Srbija ne može potpisivati ništa u moje ime...
Ma slobodno se ti ogradi tarabom i zatvori svoj tor.

Nego se dogovori sa sobom o čemu pišeš ovdje.

Jel te interesovalo da li Ameri podržavaju Mini Šengen.

Dobio si nedvosmislene dokaze da vjerovatno oni čak i stoje iza te inicijative.
Jer nekako se prelagano dogovaraju Vučić, Rama i Zaev.


Šta BiH ima s tim?
Nema ništa.

Ovdje bi prije trebalo biti tema o Berlinskom procesu i Zajedničkom regionalnom tržištu, jer je BiH potpisnica niza sporazuma iz te agende.

I meni je kroz prizmu ove teme najzanimljivije kako to hoćemo sa Srbijom kroz Berlinski proces, a nećemo kroz Mini Šengen ili Otvoreni Balkan.

U čemu je razlika? Gdje je tu granica na Drini?

Tu vidim pamet i intelegenciju takvih poput tebe.

To jest, ne vidim ih.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#2010 Re: Mali Šengen

Post by Alfons Kauders »

Ovo su neke ozbiljnije dijagnoze...
meridiyan
Posts: 3617
Joined: 08/10/2020 13:50

#2011 Re: Mali Šengen

Post by meridiyan »

Alfons Kauders wrote: 14/08/2021 09:32 Ovo su neke ozbiljnije dijagnoze...
Stejt department: Zajedničko regionalno tržište ključno za prosperitet Balkana

Stejt department smatra da je "stvaranje zajedničkog regionalnog tržišta - koje osigurava slobodno kretanje ljudi, robe i usluga - ključno za privlačenje investicija i podsticanje ekonomskog rasta"

https://avaz.ba/vijesti/bih/673753/stej ... et-balkana
User avatar
Truba
Posts: 82354
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#2012 Re: Mali Šengen

Post by Truba »

I ja sam to vidio al mimrsko kacit vise
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#2013 Re: Mali Šengen

Post by daddy-kool »

Naravno da podrzavaju to je standardni diplomatic speak. Ali da podvucemo, nije njihova ideja, ne stoje iza toga politicki, organizaciono, sa parama.
BELGRADE – The United States wholeheartedly supports efforts in the Weste rn Balkans to deepen and strengthen inclusive regional economic integration in line with European Union rules and standards, a State Department spokesman told the Serbian branch of Voice of America.
A podvuceno je kljucno. :D

E jest se ekipa okupila oko srpskog sveta, sve su angazovali, ali ne ide ni pokajmaceno. :lol: :lol:
WarrenGrozni
Posts: 469
Joined: 08/08/2021 16:04

#2014 Re: Mali Šengen

Post by WarrenGrozni »

daddy-kool wrote: 14/08/2021 12:00 Naravno da podrzavaju to je standardni diplomatic speak. Ali da podvucemo, nije njihova ideja, ne stoje iza toga politicki, organizaciono, sa parama.

:lol:
Do maloprije je bilo "nema traga nikakvoj podršci", a sad "naravno da podržavaju, ali..."
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#2015 Re: Mali Šengen

Post by spreca »

meridiyan wrote: 14/08/2021 10:38
Alfons Kauders wrote: 14/08/2021 09:32 Ovo su neke ozbiljnije dijagnoze...
Stejt department: Zajedničko regionalno tržište ključno za prosperitet Balkana

Stejt department smatra da je "stvaranje zajedničkog regionalnog tržišta - koje osigurava slobodno kretanje ljudi, robe i usluga - ključno za privlačenje investicija i podsticanje ekonomskog rasta"

https://avaz.ba/vijesti/bih/673753/stej ... et-balkana
Ja Avazu vjerujem samo kad ga ono malo izguzvam pa obrisem guzicu, jer nisam imao vode
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#2016 Re: Mali Šengen

Post by daddy-kool »

https://balkans.aljazeera.net/teme/2021 ... hegemonija

Dodatni politički korak
Ulazak u inicijativu, barem na način kako se govori u posljednje vrijeme, podrazumijevao bi još jedan politički korak dodaje Huskić:

„Ja ne znam kakve će točno obrise imati Otvoreni Balkan, ali znam da bi integracija u onom smislu o kojem se govori zadnjih dana podrazumijevala i supranacionalizaciju određenih ovlasti, točnije uspostavu nadnacionalnih institucija, te sasvim sigurno i uspostavu suda, koji bi bio supranacionalni i ko je bio vrhovni autoritet po pitanju rješavanja sporova koji će proizaći primjenom sporazuma unutar Otvoreni Balkan inicijative“.

Na pitanje postoji li strah da bi kroz inicijativu Srbija nametnula svoju hegemoniju ostatku regije, kako mnogi razumijevaju motive stvaranje takvog procesa, Huskić odgovara:

„Ne znam na koju vrstu hegemonije se točno misli. U aranžman se ulazi dobrovoljno, radi se o međudržavnom sporazumu, a svaka država će sama ocijeniti je li im to u interesu ili ne. Ono čega moramo biti svjesni je da je bolje bit za stolom kada se određuju pravila, nego se kasnije priključivati i njima prilagođavati bez mogućnosti da se na njih utiče“.
Vidi, vidi, nadnacionalne institucije velikosrpskog i velikoalbanskog sveta. Ulazi se dobrovoljno, a izlazi kada se milorad slozi - nikada. Samo mozemo uci u 2 nadnacionalne tvorevine: eu i nato, ostalo mahanje i vozdra.
El_comadante
Posts: 8031
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#2017 Re: Mali Šengen

Post by El_comadante »

WarrenGrozni wrote: 14/08/2021 12:41
daddy-kool wrote: 14/08/2021 12:00 Naravno da podrzavaju to je standardni diplomatic speak. Ali da podvucemo, nije njihova ideja, ne stoje iza toga politicki, organizaciono, sa parama.

:lol:
Do maloprije je bilo "nema traga nikakvoj podršci", a sad "naravno da podržavaju, ali..."
EU podržava svaki vid saradnje i dogovora koji se države regije same dogovore. to što EU podržava neznaći sad da posebno nešto EU gura, finansira i podržava ovaj projekat. evo sad da BiH i Srbija potipišu nekakav, bilo kakav, dogovor EU bi to podržala ali neznaći da sam EU stoji iza toga.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#2018 Re: Mali Šengen

Post by General War »

Alfons Kauders wrote: 14/08/2021 08:24
General War wrote: 14/08/2021 00:15
Pa de pogledaj sta sam ti podvukao.
Ti rekao politka BiH, ja ti postavio sta je Turkovicka kazala..i ti onda opletes nesto sasvim trece. :?
Sta ti znaci explicitno za "inicijativu"? Treba da se Bajden ocituje, merkelova? Ko? Nit se tacno zna kako i sta ni koliko..niti hoce li sta biti od toga.


Common Regional Market (CRM) je druga inicijativa koja nema blage veze s ovim srpsko-albanskim cirkusom. To je zapadna inicijativa koju podržavam i kraj nje nema potrebe za ovom.
Koliko natucam engleski jezik, ono sto sam podvukao se odnosi na mali balkan i podrska usa tj, state departmenta...
A drugo; Znaci ti podrzavas ekonomsku uniju sa srbijom samo to zapad treba reci?
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#2019 Re: Mali Šengen

Post by General War »

daddy-kool wrote: 14/08/2021 18:07
https://balkans.aljazeera.net/teme/2021 ... hegemonija

Dodatni politički korak
Ulazak u inicijativu, barem na način kako se govori u posljednje vrijeme, podrazumijevao bi još jedan politički korak dodaje Huskić:

„Ja ne znam kakve će točno obrise imati Otvoreni Balkan, ali znam da bi integracija u onom smislu o kojem se govori zadnjih dana podrazumijevala i supranacionalizaciju određenih ovlasti, točnije uspostavu nadnacionalnih institucija, te sasvim sigurno i uspostavu suda, koji bi bio supranacionalni i ko je bio vrhovni autoritet po pitanju rješavanja sporova koji će proizaći primjenom sporazuma unutar Otvoreni Balkan inicijative“.

Na pitanje postoji li strah da bi kroz inicijativu Srbija nametnula svoju hegemoniju ostatku regije, kako mnogi razumijevaju motive stvaranje takvog procesa, Huskić odgovara:

„Ne znam na koju vrstu hegemonije se točno misli. U aranžman se ulazi dobrovoljno, radi se o međudržavnom sporazumu, a svaka država će sama ocijeniti je li im to u interesu ili ne. Ono čega moramo biti svjesni je da je bolje bit za stolom kada se određuju pravila, nego se kasnije priključivati i njima prilagođavati bez mogućnosti da se na njih utiče“.
Vidi, vidi, nadnacionalne institucije velikosrpskog i velikoalbanskog sveta. Ulazi se dobrovoljno, a izlazi kada se milorad slozi - nikada. Samo mozemo uci u 2 nadnacionalne tvorevine: eu i nato, ostalo mahanje i vozdra.
A dje ti je velika makedonija? :D
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#2020 Re: Mali Šengen

Post by General War »

daddy-kool wrote: 14/08/2021 12:00 Naravno da podrzavaju to je standardni diplomatic speak. Ali da podvucemo, nije njihova ideja, ne stoje iza toga politicki, organizaciono, sa parama.
BELGRADE – The United States wholeheartedly supports efforts in the Weste rn Balkans to deepen and strengthen inclusive regional economic integration in line with European Union rules and standards, a State Department spokesman told the Serbian branch of Voice of America.
A podvuceno je kljucno. :D

E jest se ekipa okupila oko srpskog sveta, sve su angazovali, ali ne ide ni pokajmaceno. :lol: :lol:
:lol:
Car, pa valjda je mini "sengen"...sengen ono kljucno za evropu. Jbm ako ne pocnete gradit bunkere ko za vrijeme Envera Hodje :D
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#2021 Re: Mali Šengen

Post by spreca »

General War wrote: 14/08/2021 19:37
daddy-kool wrote: 14/08/2021 12:00 Naravno da podrzavaju to je standardni diplomatic speak. Ali da podvucemo, nije njihova ideja, ne stoje iza toga politicki, organizaciono, sa parama.



A podvuceno je kljucno. :D

E jest se ekipa okupila oko srpskog sveta, sve su angazovali, ali ne ide ni pokajmaceno. :lol: :lol:
:lol:
Car, pa valjda je mini "sengen"...sengen ono kljucno za evropu. Jbm ako ne pocnete gradit bunkere ko za vrijeme Envera Hodje :D
Nismo gradili bunkere ni 92-95 pa su mnogi zube odnijeli u kesi,kakav je vas interes da ubjedjujete da udjemo u nesto sto je veliko sranje a pogotovu sa srbijom.Kad srbija ispuni sve sto smo vec gore pisali i ne vrati sve opljackano,zabrani negiranje genocda ,plati pljacku Drine 30 godina i jos mnogo toga,tad mozda i razmislimo predlogu,Inace moze ali bez Srbije,tu bi se odmah slozilo i kosovo i GG
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#2022 Re: Mali Šengen

Post by spreca »

General War wrote: 14/08/2021 19:34
Alfons Kauders wrote: 14/08/2021 08:24


Common Regional Market (CRM) je druga inicijativa koja nema blage veze s ovim srpsko-albanskim cirkusom. To je zapadna inicijativa koju podržavam i kraj nje nema potrebe za ovom.
Koliko natucam engleski jezik, ono sto sam podvukao se odnosi na mali balkan i podrska usa tj, state departmenta...
A drugo; Znaci ti podrzavas ekonomsku uniju sa srbijom samo to zapad treba reci?
On to ni pijan nebi rekao,koji zapad
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#2023 Re: Mali Šengen

Post by General War »

spreca wrote: 14/08/2021 19:46
General War wrote: 14/08/2021 19:37

:lol:
Car, pa valjda je mini "sengen"...sengen ono kljucno za evropu. Jbm ako ne pocnete gradit bunkere ko za vrijeme Envera Hodje :D
Nismo gradili bunkere ni 92-95 pa su mnogi zube odnijeli u kesi,kakav je vas interes da ubjedjujete da udjemo u nesto sto je veliko sranje a pogotovu sa srbijom.Kad srbija ispuni sve sto smo vec gore pisali i ne vrati sve opljackano,zabrani negiranje genocda ,plati pljacku Drine 30 godina i jos mnogo toga,tad mozda i razmislimo predlogu,Inace moze ali bez Srbije,tu bi se odmah slozilo i kosovo i GG
sjooo, ne znam ko je ovdje zipovan, srbija nece to ispuniti jer niko je ne obavezuje za to...za pljacke i ostalo moras se potrudit dokazati, postavio sam snimak...bookir nesto presucuje, pa njega uspitajte.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#2024 Re: Mali Šengen

Post by spreca »

General War wrote: 14/08/2021 19:55
spreca wrote: 14/08/2021 19:46
Nismo gradili bunkere ni 92-95 pa su mnogi zube odnijeli u kesi,kakav je vas interes da ubjedjujete da udjemo u nesto sto je veliko sranje a pogotovu sa srbijom.Kad srbija ispuni sve sto smo vec gore pisali i ne vrati sve opljackano,zabrani negiranje genocda ,plati pljacku Drine 30 godina i jos mnogo toga,tad mozda i razmislimo predlogu,Inace moze ali bez Srbije,tu bi se odmah slozilo i kosovo i GG
sjooo, ne znam ko je ovdje zipovan, srbija nece to ispuniti jer niko je ne obavezuje za to...za pljacke i ostalo moras se potrudit dokazati, postavio sam snimak...bookir nesto presucuje, pa njega uspitajte.
Sve ce to doci nared samo da se malo sredi sudstvo i tuzilastvo, a sto se tic privatnih tuzbi takvih je mnogo po americkim sudovima i takve presude su obavezujuce za sve zemlje tuzbe su podnijete protiv srbije i rs za zlocine i silovanja,pljacku unistenje dobara,sve te tuzbe su privatne,ko jebe Bakira,ne jebe ga ni zena 2%
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#2025 Re: Mali Šengen

Post by General War »

spreca wrote: 14/08/2021 20:02
General War wrote: 14/08/2021 19:55
sjooo, ne znam ko je ovdje zipovan, srbija nece to ispuniti jer niko je ne obavezuje za to...za pljacke i ostalo moras se potrudit dokazati, postavio sam snimak...bookir nesto presucuje, pa njega uspitajte.
Sve ce to doci nared samo da se malo sredi sudstvo i tuzilastvo, a sto se tic privatnih tuzbi takvih je mnogo po americkim sudovima i takve presude su obavezujuce za sve zemlje tuzbe su podnijete protiv srbije i rs za zlocine i silovanja,pljacku unistenje dobara,sve te tuzbe su privatne,ko jebe Bakira,ne jebe ga ni zena 2%
Haj daj boze...
Post Reply