MALI Šengen

Locked
radostan dan
Posts: 27092
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#651 Re: MALI Šengen

Post by radostan dan »

za 50??? optimističan si kiki, optimističan... 8-)
ni za 500 druže, ni za 500.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#652 Re: MALI Šengen

Post by Kikibombona »

radostan dan wrote: 22/12/2019 19:32 za 50??? optimističan si kiki, optimističan... 8-)
ni za 500 druže, ni za 500.
Pretjerujes, osim ako ne smatras da ce se EU raspasti, sto nije nemoguce.

...

EU se gadno opekla sa Rumunima i Bugarima. Morali su ih uvesti radi Rusa.

Srbija, Makedonija i BiH su zakljucane zemlje, strateski nebitne.

Albanija i Crna Gora u ubacene u NATO sto je zapadu bilo vazno uraditi upravo radi Rusa.

...

Dakle, Balkan je zavrsen. Evropa se mora konsolidovati, reorganizovati. Mi smo sada u drugom planu. Primit ce nas kada se srede i ako mi u tom periodu ostvarimo napredak.

...

Ako ne krenemo naprijed, ako se ne vrati optimizam, plasim se da je pred BiH crna buducnost. Izgubit cemo mlado stanovnistvo i drzava ce biti egzistencijalno ugrozena.
radostan dan
Posts: 27092
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#653 Re: MALI Šengen

Post by radostan dan »

2012. se čini tako daleko...tada sam prvi put napisao da srbija i turska nikada vidjeti eu neće, kao odgovor na tvrdnju nekog od forumaša - evo samo što nisu, i turska i srbija, pa će i bih.

dakle...nikad, a možda ni tad.
ne kontam na kojim premisama zaključuješ da mi trebamo evropi?
zapadnoj evropi ono što treba od nas ona uzima i bez toga da nas prime u svoju kuću.
zna se gdje je granica istoka i zapada, i gdje je tampon zona - bila, jeste i biće.

tako da, ne razumijem čime toviš taj tvoj optimizam...
Evropa se mora konsolidovati, reorganizovati. Mi smo sada u drugom planu. Primit ce nas kada se srede i ako mi u tom periodu ostvarimo napredak.
nema se šta, niti će se evropa šta reorganizovati. ovakva kakva je će postojati dok ima koristi...kad ne bude imala (ili zaključi da je postojeća dobit mala), raskurcaće se sami od sebe, i resetovaće se na period prije devedesetih.
i to je to..da neće zvati srbiju i bih i makedoniju da je izliječe?
Ako ne krenemo naprijed, ako se ne vrati optimizam, plasim se da je pred BiH crna buducnost. Izgubit cemo mlado stanovnistvo i drzava ce biti egzistencijalno ugrozena.
a sad ne gubi, i nije egzistencijalno ugrožena...ah divna forumska vremena, kad se sva diskusija i upozorenja kako idemo u sunovrat završavala na način da se pukne par smajlija, kme, kme i slično, uz konstataciju - boli nas kurac, pogledaj priraštaj unsko sanskog kantona i hercegovine, sarajevskog i bijeljine, itd, itd...ili dođu čuveni forumski analitičari -rahatpatnjičari- i kažu - tako treba, sve ostalo je fgr ubleha.

i na kraju krajeva, koja kurčeva država----ti ovo u čemu živiš zoveš državom? pa ne znam da li se crna gora i srbija koje nemaju DMS i visokog predstavnika mogu nazvati državom, a ne ovaj protektorat kojem su date zvižduća himna, trougao od zastave i reprezentacija, samo iz razloga - da se vlasi ne dosjete-...pod vlasima kontam svo troje konstutivnih.
i to je još dobro, u odnosu na sjevernu makedoniju, kojoj svako malo mjenjaju ustav, ime, službeni jezik, itd...

države???
u kojoj se vlade sastavljaju po stranim ambasadama, u kojoj se narodni poslanici i vojna lica hvataju kao špijuni po restoranima, sa sve kompromitujućim materijalima (srbija), i slično???
ma hajte molim vas....

imaš platu redovnu, moš se obuć, najest, krov ne prokišnjava, djeca ne cvrče??? puna kapa, sve nogom u guzicu...eto to ti je realni presjek stanja i prognoza u budućih par desetljeća, i to ako imaš sreće.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23245
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#654 Re: MALI Šengen

Post by Sanjarko »

Sta cemo im mi. Mogu samo belaja navuci. :evil: Realno EU trebamo i mi i Rusija ali nije realno. :zoka: To je samo zelja.
Haman2
Posts: 3998
Joined: 09/12/2016 20:04

#655 Re: MALI Šengen

Post by Haman2 »

Nisam preistalica ni malog ni velikog Sengena ali imam dojam da ce nas mocnici prisiliti.
neko_sa_strane
Posts: 2687
Joined: 04/04/2013 12:06

#656 Re: MALI Šengen

Post by neko_sa_strane »

Zar vi stvarno mislite da je ideja o osnivanju tzv. malog Šengena potekla od Vučića i kolega mu iz Albanije i Sjeverne Makedonije? Ideja je stara nekoliko godina i potiče iz Njemačke. Vjerovatno je cilj čitav region nekada zajedno ugurati u EU i to uglavnom zbog Kosova odnosno kako bi se izbjegle blokade.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#657 Re: MALI Šengen

Post by spreca »

neko_sa_strane wrote: 23/12/2019 18:06 Zar vi stvarno mislite da je ideja o osnivanju tzv. malog Šengena potekla od Vučića i kolega mu iz Albanije i Sjeverne Makedonije? Ideja je stara nekoliko godina i potiče iz Njemačke. Vjerovatno je cilj čitav region nekada zajedno ugurati u EU i to uglavnom zbog Kosova odnosno kako bi se izbjegle blokade.
Nema od toga nista...Evropa nece pristati na to dok kosovo ne bude priznato od Srbije,evropi nije potrebam taj nerjeseni problem gdje su obje strane maximalisticke u svojim zahtjevima.....mi vec imamo taj sngen.....nemamo viza a sto se tice carina imamo Ceftu sta nam vise treba.....teze ce biti napraviti taj Tkz Mali Sengen nego uci u EU
neko_sa_strane
Posts: 2687
Joined: 04/04/2013 12:06

#658 Re: MALI Šengen

Post by neko_sa_strane »

Ja ne bih imao ništa protiv da potpišemo sa EU identičan sporazum koji je potpisala i Norveška. Nisi član EU ali si dio zajedničkog tržišta, protoka roba i kapitala i imaš pristup EU tržištu rada kao i državljani zemalja članica EU. Mislim da je Makron i govorio o takvom sporazumu. A ako neka od zemalja ima najveće šanse da postane iduća članica EU onda je to Sjeverna Makedonija jer jedini imaju želju da se učlane u klub.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#659 Re: MALI Šengen

Post by Kikibombona »

Amerikanci su se vratili na Balkan :!:

Mali Sengen je danas dobio AMIN Amerike.

Sigurno ulaze, od ranije dogovoreno:

1. Srbija
2. Makedonija
3. Albanija

Danas je zvanicno pristupilo Kosovo.

Nema dileme da ce primjer slijediti Crna Gora i BiH.

Izvrsna vijest.
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#660 Re: MALI Šengen

Post by exliberal-ex »

Kikibombona wrote: 04/09/2020 21:48 Amerikanci su se vratili na Balkan :!:

Mali Sengen je danas dobio AMIN Amerike.

Sigurno ulaze, od ranije dogovoreno:

1. Srbija
2. Makedonija
3. Albanija

Danas je zvanicno pristupilo Kosovo.

Nema dileme da ce primjer slijediti Crna Gora i BiH.

Izvrsna vijest.
Zavisi sa koje strane gledas. Procitah negdje komentar da bi po americkom vidjenju ta mini liga bila organizovana kao manje vise udruzenje albanije i srbije...gdje bi albanija pokrivala djelove gdje su albanci vecina dok bi ostalo bilo pod srbijanskom sapom...kako bi se to odrazilo na cg makedoniju i bih?
Sociolog
Posts: 4343
Joined: 06/05/2008 17:44
Location: Sarajevo

#661 Re: MALI Šengen

Post by Sociolog »

Vucic veceras rece da bi BIH i Crna Gora trebala pristupiti tom Mini Sengenu
User avatar
geralt
Posts: 5187
Joined: 14/09/2017 12:45

#662 Re: MALI Šengen

Post by geralt »

Kikibombona wrote: 04/09/2020 21:48 Amerikanci su se vratili na Balkan :!:

Mali Sengen je danas dobio AMIN Amerike.

Sigurno ulaze, od ranije dogovoreno:

1. Srbija
2. Makedonija
3. Albanija

Danas je zvanicno pristupilo Kosovo.

Nema dileme da ce primjer slijediti Crna Gora i BiH.

Izvrsna vijest.
Ne znam zasto te to raduje. Meni ova vijest, zajedno s Macronovim izjavama, znaci da nijedna od ovih zemalja nikad nece uci u EU, i da je EU zavrsila sa sirenjem. Hrvati su uhvatili zadnji voz.

Mi ostali Balkanci cemo biti zgurani u paralelnu, odvojenu konfederaciju koja ce sluziti EU za parking migranata i premjestanje industrije koja ne zadovoljava eko standarde. Javnosti ce ta konfederacija biti prodana kao cekaonica za EU, ali iz te cekaonice nikad niko nece izaci.

Usput ce na nju biti prebaceno dovoljno ovlasti da se smire strasti Srba i Albanaca, te da bi prvi mogli da tvrde da su Srbija, RS, Kosovo i Crna Gora zapravo jedna drzava, a drugi isto to za Albaniju, Kosovo i Makedoniju. Velika Srbija i Velika Albanija o istom trosku. Ili, kome je draze, Jugoslavija 3 sa Albanijom umjesto Slovenije i Hrvatske, te s Vucicem umjesto Tita.
User avatar
Prpa.ba
Posts: 10978
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#663 Re: MALI Šengen

Post by Prpa.ba »

Apsolutno protiv bilo kakvih institucionalnih uvezivanja sa propalim drzavama sa istoka. Da i ovdje ponovm svoj stav sa teme o Srbiji, mi smo vec dozvolili previse. Od uvoza srbijanskog smeca bez carine, pa do slobodnog hodanja pravoslavnih terorista preko granice, da se slobodno mogu setkati prostorom na kojem su vrsili genocid.

Teritorija Srbije, bez ikakve demokratske tradicije, leglo pravoslavnog ekstremizma i terorizma, bijednih ekonomskih pokazatelja cak i u odnosu na paralizovanu i ratom razrusenu BiH, svojim progonom i presudjivanjem djelatnicima Armije Republike BiH, a institucionalnom zastitom trazenih i presudjenih pravoslavnih ekstremista i terorista, je prostor sa kojeg moramo pazljivo pustati ljude unutar BiH.

Na drzavnoj granici uvesti vizni rezim, a svaku osobu sa teritorije Srbije provjeriti sa haskim i bazama tuzilastva BiH, pa tek onda pustiti preko granice. Vize na trajanje od godinu dana, s obzirom da se grobnice jos otvaraju, a novi slucajevi pokrecu i dalje.

Kada Srbija ostvari napredak po pitanju svoje drzavotvornosti, ostvari kakvu-takvu demokratsku tradiciju, izvini se za poticanje pobune pravoslavne manjine u BiH i agresiju, ucini reparacije prema BiH, oslobodi sve Bosnjacke politicke zatvorenike i izruci sve koje institucije BiH traze ili su osudile zbog ratnih zlocina, onda mozemo pricati o ukidanju viznog rezima i nekakvoj maloj ekonomskoj saradnji.

Ionako nam rade o glavi, jos im trebamo i aktivno pomagati i podrivati ono malo suvereniteta sto imamo.

Na ovom pitanju cemo vidjeti koliko smo kao narod sazrili, a koliko dio nas i dalje sniva sne o "dobrim komsijama" i Jugoslaviji - Srboslaviji.
User avatar
geralt
Posts: 5187
Joined: 14/09/2017 12:45

#664 Re: MALI Šengen

Post by geralt »

Sreca pa u Predsjednistvu imamo drzavnicke gigante Dzaferovica i Komsica koje ce to sprijeciti.

Uskoro ide spin iz SDA kako je to pozitivno zbog ujedinjenja sa Bosnjacima Sandzaka.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#665 Re: MALI Šengen

Post by Kikibombona »

geralt wrote: 05/09/2020 07:23Ne znam zasto te to raduje. Meni ova vijest, zajedno s Macronovim izjavama, znaci da nijedna od ovih zemalja nikad nece uci u EU, i da je EU zavrsila sa sirenjem. Hrvati su uhvatili zadnji voz.

Mi ostali Balkanci cemo biti zgurani u paralelnu, odvojenu konfederaciju koja ce sluziti EU za parking migranata i premjestanje industrije koja ne zadovoljava eko standarde. Javnosti ce ta konfederacija biti prodana kao cekaonica za EU, ali iz te cekaonice nikad niko nece izaci.

Usput ce na nju biti prebaceno dovoljno ovlasti da se smire strasti Srba i Albanaca, te da bi prvi mogli da tvrde da su Srbija, RS, Kosovo i Crna Gora zapravo jedna drzava, a drugi isto to za Albaniju, Kosovo i Makedoniju. Velika Srbija i Velika Albanija o istom trosku. Ili, kome je draze, Jugoslavija 3 sa Albanijom umjesto Slovenije i Hrvatske, te s Vucicem umjesto Tita.
Ja 'mali Sengen' vidim kao civilizacijski test za zemlje regiona. Odlicno osmisljeno. Sve do kosti posvadjane drzave strpane u jednu ekonomsku uniju.

Nas napredak na putu ka EU je nikakav. Nesto se mora mijenjati. Izgubit cemo jarane stanovnistvo, ostat cemo bez ljudi, a onda vise nista nece biti vazno. Niko ne govori o tome. Niko ne govori da Bosni i Hercegovini prijeti kolaps i nestanak radi uzasnih demografski pokazatelja.

Ohrabruje me sto je bratska Amerika pokrovitelj ovog dogovora, a siguran sam da ce EU znacajno pomoci da konacno krenemo naprijed putem ka uniji evropskih naroda.

Nas ce Evropa odmah primiti kada ispunimo sve uslove. Nije do njih vec do nas. I odbijam teorije o migrantima. Uopste ih nema puno u poredjenju sa zemljama zapada. Ovo nije problem koji se ne moze rijesiti. Vec smo sa Pakistanom postigli dogovor o vracanju migranata u maticnu zemlju.

Mali Sengen je gotova stvar. Vec su potpisale Albanija, Srbija i Makedonija. Kosovo juce potpisalo. Crna Gora ide sigurno. I mi moramo, Uncle Sam ne prihvata ne kao odgovor. I nema razloga da budemo protiv.
User avatar
geralt
Posts: 5187
Joined: 14/09/2017 12:45

#666 Re: MALI Šengen

Post by geralt »

Kikibombona wrote: 05/09/2020 09:59
geralt wrote: 05/09/2020 07:23Ne znam zasto te to raduje. Meni ova vijest, zajedno s Macronovim izjavama, znaci da nijedna od ovih zemalja nikad nece uci u EU, i da je EU zavrsila sa sirenjem. Hrvati su uhvatili zadnji voz.

Mi ostali Balkanci cemo biti zgurani u paralelnu, odvojenu konfederaciju koja ce sluziti EU za parking migranata i premjestanje industrije koja ne zadovoljava eko standarde. Javnosti ce ta konfederacija biti prodana kao cekaonica za EU, ali iz te cekaonice nikad niko nece izaci.

Usput ce na nju biti prebaceno dovoljno ovlasti da se smire strasti Srba i Albanaca, te da bi prvi mogli da tvrde da su Srbija, RS, Kosovo i Crna Gora zapravo jedna drzava, a drugi isto to za Albaniju, Kosovo i Makedoniju. Velika Srbija i Velika Albanija o istom trosku. Ili, kome je draze, Jugoslavija 3 sa Albanijom umjesto Slovenije i Hrvatske, te s Vucicem umjesto Tita.
Ja 'mali Sengen' vidim kao civilizacijski test za zemlje regiona. Odlicno osmisljeno. Sve do kosti posvadjane drzave strpane u jednu ekonomsku uniju.

Nas napredak na putu ka EU je nikakav. Nesto se mora mijenjati. Izgubit cemo jarane stanovnistvo, ostat cemo bez ljudi, a onda vise nista nece biti vazno. Niko ne govori o tome. Niko ne govori da Bosni i Hercegovini prijeti kolaps i nestanak radi uzasnih demografski pokazatelja.

Ohrabruje me sto je bratska Amerika pokrovitelj ovog dogovora, a siguran sam da ce EU znacajno pomoci da konacno krenemo naprijed putem ka uniji evropskih naroda.

Nas ce Evropa odmah primiti kada ispunimo sve uslove. Nije do njih vec do nas. I odbijam teorije o migrantima. Uopste ih nema puno u poredjenju sa zemljama zapada. Ovo nije problem koji se ne moze rijesiti. Vec smo sa Pakistanom postigli dogovor o vracanju migranata u maticnu zemlju.

Mali Sengen je gotova stvar. Vec su potpisale Albanija, Srbija i Makedonija. Kosovo juce potpisalo. Crna Gora ide sigurno. I mi moramo, Uncle Sam ne prihvata ne kao odgovor. I nema razloga da budemo protiv.
Moram ti reci da si puno veci optimista od mene.

Meni kao anti-nacionalisti iz multietnicke porodice brisanje granica samo po sebi ne smeta. Smeta mi sto ce ona prema Zapadu za nasih zivota nece brisati, vec samo dodatno podebljati, i sto cemo umjesto u EU uci u BU (Balkansku uniju) da razmjenjujemo skart robu sa gorima od sebe, i da se ljeti guramo za mjesto na plazi u Sutomoru ili Dracu.

Sreca pa sam djeci izvadio domovnice.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66051
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#667 Re: MALI Šengen

Post by _BataZiv_0809 »

Ma nema od ovog nista
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#668 Re: MALI Šengen

Post by Kikibombona »

geralt wrote: 05/09/2020 10:27Moram ti reci da si puno veci optimista od mene.

Meni kao anti-nacionalisti iz multietnicke porodice brisanje granica samo po sebi ne smeta. Smeta mi sto ce ona prema Zapadu za nasih zivota nece brisati, vec samo dodatno podebljati, i sto cemo umjesto u EU uci u BU (Balkansku uniju) da razmjenjujemo skart robu sa gorima od sebe, i da se ljeti guramo za mjesto na plazi u Sutomoru ili Dracu.

Sreca pa sam djeci izvadio domovnice.
Js sam siguran da cemo svi zajedno uci u periodu od 5 do 10 godina. Trenutno tapkamo u mjestu, neka promjena je neophodna. Mali Sengen ce uvezati ekonomiju, drastično smanjiti troškove transporta.

Strane investitore najviše privlači to sto cemo priznati jedni drugima diplome, sto ce covjek sa Kosova moci za jedan dan dobiti radnu dozvolu ako dobije posao u BiH. Strani investitori zele vece trziste. Mala i siromasna drzava od tri miliona stanovnika nikome nije zanimljiva. Nije isto kada imas trziste od 3 ili 20 miliona.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#669 Re: MALI Šengen

Post by Maraschino »

Kakav Sengen, otvoreno trziste za Srbiju.
Sve dok Dodik blokira BiH u svemu i svacemu nema nista od toga. Po mogucnosti zid podici duz Drine.
User avatar
Nekako s proljeća
Posts: 4797
Joined: 01/12/2006 22:59
Location: Pozdrav domovini!

#670 Re: MALI Šengen

Post by Nekako s proljeća »

Truhli kompromis dva velikodržavna projeketa, sa jedne strane Velike Srbije a sa druge strane Velike Albanije, tako nekako. Neka se ta dva hegemonistička ''projekta'' međusobno rješavaju bez uvlačenja drugih. To je dugoročno bolje rješenje, umjesto prolongiranja rješenja truhlim kompromisom o kojem je sada riječ. Kada se slonovi tuku strada ...trava.
User avatar
Veigar
Posts: 2346
Joined: 07/01/2020 12:17

#671 Re: MALI Šengen

Post by Veigar »

neko_sa_strane wrote: 23/12/2019 23:36 Ja ne bih imao ništa protiv da potpišemo sa EU identičan sporazum koji je potpisala i Norveška. Nisi član EU ali si dio zajedničkog tržišta, protoka roba i kapitala i imaš pristup EU tržištu rada kao i državljani zemalja članica EU. Mislim da je Makron i govorio o takvom sporazumu. A ako neka od zemalja ima najveće šanse da postane iduća članica EU onda je to Sjeverna Makedonija jer jedini imaju želju da se učlane u klub.
Definitivno najbolje rješenje za nas, ni ja nisam pobornik učlanjenju u EU.
User avatar
geralt
Posts: 5187
Joined: 14/09/2017 12:45

#672 Re: MALI Šengen

Post by geralt »

Maraschino wrote: 05/09/2020 10:39 Kakav Sengen, otvoreno trziste za Srbiju.
Sve dok Dodik blokira BiH u svemu i svacemu nema nista od toga. Po mogucnosti zid podici duz Drine.
Ako mislis da smo suverena drzava koja ce se nesto pitati, javi mi se u privatne poruke, prodajem Vijecnicu po jako povoljnoj cijeni.

Mislis li da je unija sa Srbijom koju je Hoti jucer potpisao izraz volje kosovskog naroda? Ameri su jednostavno mijenjali lidere dok nisu nasli nekog spremnog da potpise. Thaciju je osvanula nova haska optuznica cim se malo uskurcio, Haradinaj je sletio s vlasti, a Kurti je od pobjednika izbora preko noci postao gubitnik.

Ameri nece dozvoliti da im se ponovi fijasko sa aprilskim paketom. Nasi mulci iz Predsjednistva ce biti dovedeni u sobu na potpisivanje isto kao i Vucic i Hoti, samo sto sa njima nece sjediti Trump vec neki nizerangirani lik iz State Departmenta. Ako se neko glasno usprotivi, Sud BiH ce odjednom poceti da radi svoj posao.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#673 Re: MALI Šengen

Post by Maraschino »

geralt wrote: 05/09/2020 10:52
Maraschino wrote: 05/09/2020 10:39 Kakav Sengen, otvoreno trziste za Srbiju.
Sve dok Dodik blokira BiH u svemu i svacemu nema nista od toga. Po mogucnosti zid podici duz Drine.
Ako mislis da smo suverena drzava koja ce se nesto pitati, javi mi se u privatne poruke, prodajem Vijecnicu po jako povoljnoj cijeni.

Mislis li da je unija sa Srbijom koju je Hoti jucer potpisao izraz volje kosovskog naroda? Ameri su jednostavno mijenjali lidere dok nisu nasli nekog spremnog da potpise. Thaciju je osvanula nova haska optuznica cim se malo uskurcio, Haradinaj je sletio s vlasti, a Kurti je od pobjednika izbora preko noci postao gubitnik.

Ameri nece dozvoliti da im se ponovi fijasko sa aprilskim paketom. Nasi mulci iz Predsjednistva ce biti dovedeni u sobu na potpisivanje isto kao i Vucic i Hoti, samo sto sa njima nece sjediti Trump vec neki nizerangirani lik iz State Departmenta. Ako se neko glasno usprotivi, Sud BiH ce odjednom poceti da radi svoj posao.
Ovo vise gura EU za koju znamo da je kilava i mlohava i mozes je ponizavati do mile volje(citaj Mile) a ovo sa Srbijom i Kosovom je nezavrsen americki posao pa se proba preko ekonomije.
Kada Mile rece da nece da vidi migrante na svojoj terittoriji ne vidjeh nikoga da prstom mrdnu.
emirolini
Posts: 3500
Joined: 26/11/2007 15:35
Location: TUZLA

#674 Re: MALI Šengen

Post by emirolini »

Maraschino wrote: 05/09/2020 10:39 Kakav Sengen, otvoreno trziste za Srbiju.
Sve dok Dodik blokira BiH u svemu i svacemu nema nista od toga. Po mogucnosti zid podici duz Drine.
Da, otvoreno trziste za Srbiju, po nase proizvodjace pogubno.

Treba ovo izbjegavati maksimalno, ali naravno mi ovdje sto pricamo apsolutno nikakve veze nema sa nasim bez-mudo-nje politicarima ovo ce biti prihvaceno bez ikakvog prevelikog razmislja.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#675 Re: MALI Šengen

Post by Kikibombona »

emirolini wrote: 05/09/2020 10:58
Maraschino wrote: 05/09/2020 10:39 Kakav Sengen, otvoreno trziste za Srbiju.
Sve dok Dodik blokira BiH u svemu i svacemu nema nista od toga. Po mogucnosti zid podici duz Drine.
Da, otvoreno trziste za Srbiju, po nase proizvodjace pogubno.

Treba ovo izbjegavati maksimalno, ali naravno mi ovdje sto pricamo apsolutno nikakve veze nema sa nasim bez-mudo-nje politicarima ovo ce biti prihvaceno bez ikakvog prevelikog razmislja.
Nema to veze sa mudima. Ameriku ne mogu odbiti ni puno jace drzave od ovih kurton raspalih balkanskih drzavica.

Mali Sengen je zavrsena prica i stupa na snagu vec pocetkom naredne godine. Tu su potpisi Srbije, Albanije, Makedonije i Kosova. Jos trebamo potpisati mi i Crnogorci. Ocekujem gospodina Grenela u Sarajevu i Podgorici u narednih par sedmica da zavrsi posao.

...

Pogledaj kako Ameri zavrnuse ruku Srbima. Potpisase da sele ambasadu u Jeruzalem i da je Hezbolah teroristicka organizacija. Od ovoga ce Srbija imati ogromnu stetu ali ko ih pita za zdravlje. I jos potpisase da Kinezi ne mogu graditi 5G mrezu u Srbiji sto je jos veca katastrofa.

...

Samo lomite ruke braco Ameri, uvrcite dok ne krene pucati. Nema drugog nacina sa stokom.
Locked