Mala skola logicke retorike u forumskoj komunikaciji

Kulturna dešavanja, predstave, izložbe, festivali, obrazovanje i budućnost mladih...

Moderator: Chloe

Helem
Posts: 1386
Joined: 05/07/2006 06:12
Location: za kompjuterom

#26

Post by Helem »

Stigao je i Gargamel,po crtanom filmu, los znak ali ne znaci tako,losi ljudi,indikativno su dobri u dusi ali cesto vjesto skrivaju unutrasnje,obicno ljubavne simptome,prikrivaju to velikom druzeljubivoscu i komunikacijom.

Ipak Gargamele ne treba dirati,bolje je.Dobri su jarani,sa njima se ne trebaju uspavljivati djeca.

Zanatlije su majstori,a nad majstorom nema toga znalca.Meni se cini Gargamel.
Ostavljamo te u skoli i dajemo ti vec prvi ukor radi dobrog vladanja,
uglavnom skrenuo si izuzetnu pozornost,paznju i zaista impresivan dojam sa zaista odlicnom dosjetkom,take pojave nisu neuobicajene u socijalnom vladanju.

Divim se Gargamel.
Bujrum,izvolite u retoricku skolu...

Opaska....

Ciceron je vjezbao retoriku odlazeci pokraj velike rijeke,veoma sumna i bucna rijeka,uzimao ostar kamen i stavljao kamen pod jezik,u usta.
Rijeka je sumila a Ciceron je govorio,galamio,onaj ostri kamen ispod jezika ranjavao mu je jezik,nepca,usne,pljuvacka i krv su se mijesale,Ciceron je pokusavao da nadavice rijeku.
Smarao se.

Ciceron je najpoznatiji govornik,retoricar.

Slijedeci dobar govornik, dobar govornik,(2 x) je Momir Bulatovic iz Crne Gore.

Momir zna da prica satima bez prestanka i da mu kao slusaoc ne upamtis ni jednu jedinu recenicu koju je rekao.

Cicerona,Cicu i Momira,Momu, proucavamo u skoli retorike.
User avatar
ahmed&nedzad
Posts: 858
Joined: 03/06/2006 00:54

#27

Post by ahmed&nedzad »

Helem wrote:Stigao je i Gargamel,po crtanom filmu, los znak ali ne znaci tako,losi ljudi,indikativno su dobri u dusi ali cesto vjesto skrivaju unutrasnje,obicno ljubavne simptome,prikrivaju to velikom druzeljubivoscu i komunikacijom.

Ipak Gargamele ne treba dirati,bolje je.Dobri su jarani,sa njima se ne trebaju uspavljivati djeca.

Zanatlije su majstori,a nad majstorom nema toga znalca.Meni se cini Gargamel.
Ostavljamo te u skoli i dajemo ti vec prvi ukor radi dobrog vladanja,
uglavnom skrenuo si izuzetnu pozornost,paznju i zaista impresivan dojam sa zaista odlicnom dosjetkom,take pojave nisu neuobicajene u socijalnom vladanju.

Divim se Gargamel.
Bujrum,izvolite u retoricku skolu...

Opaska....

Ciceron je vjezbao retoriku odlazeci pokraj velike rijeke,veoma sumna i bucna rijeka,uzimao ostar kamen i stavljao kamen pod jezik,u usta.
Rijeka je sumila a Ciceron je govorio,galamio,onaj ostri kamen ispod jezika ranjavao mu je jezik,nepca,usne,pljuvacka i krv su se mijesale,Ciceron je pokusavao da nadavice rijeku.
Smarao se.

Ciceron je najpoznatiji govornik,retoricar.

Slijedeci dobar govornik, dobar govornik,(2 x) je Momir Bulatovic iz Crne Gore.

Momir zna da prica satima bez prestanka i da mu kao slusaoc ne upamtis ni jednu jedinu recenicu koju je rekao.

Cicerona,Cicu i Momira,Momu, proucavamo u skoli retorike.
Koliko freak treba biti da bi napisao ovoliki post nakon jedne moje replike?! :-) :-)

Go offline, and get a life. :P
:D :D :D
Helem
Posts: 1386
Joined: 05/07/2006 06:12
Location: za kompjuterom

#28

Post by Helem »

uhh,nestasni Gargamel,

uzivam ja u zivotu,bogatstvo pravo,riznica biljura...ali,u skoli retorike na forumu,samo dajem svoj doprinos.

Insan za zivota,barem cesmu sacini,da se putnik ili prolaznik,osvjezi vodom,umije taze vodom, i malo povrati dusu,da dobije kuvet i snagu za daljnji put....

Jednog lijepog dana,i ja cu na taj put, Gargamele,duso draga.Sa uzitkom koji vec sada je u mojemu vladanju i kojeg bi da evlad nas,ponosan,ponese na plecima Bosne,podnese.
Da ljudi ne slice tebi Gargamele,
ne bi bilo ni skole.
Gdje tu ima logike?
A baska logicko promisljanje,pobaska,znas li da logika nije uvijek,najcesce u pravu.

Zdrav um je vazan i jaci,svrsishodniji i potrebniji od bilo kakve logike,ne budi nelogican.
Spaznaja se razlikuje od znanja i jaca je od znanja,Gargamele.
Logicno kad spoznas,lakse prodjes i manje se napatis u zivotu.

I..hoces li ti u skolu ili neces...????
Last edited by Helem on 13/07/2006 20:24, edited 2 times in total.
User avatar
ahmed&nedzad
Posts: 858
Joined: 03/06/2006 00:54

#29

Post by ahmed&nedzad »

Helem wrote:uhh,nestasni Gargamel,

uzivam ja u zivotu,bogatstvo pravo,riznica biljura...ali,u skoli retorike na forumu,samo dajem svoj doprinos.

Insan za zivota,barem cesmu sacini,da se putnik ili prolaznik,osvjezi vodom i malo povrati dusu,da dobije kuvet i snagu za daljnji put....

Jednog lijepog dana,i ja cu na taj put, Gargamele,duso draga.Sa uzitkom koji vec sada je u mojemu vladanju i kojeg bi da evlad nas,ponosan,ponese na plecima Bosne,podnese.
Da ljudi ne slice tebi Gargamele,
ne bi bilo ni skole.
Hvala Bogu da ima škola, i Bimbo u njoj. (Mada se i njemu nekad provuku takvi k'o ti, pa je završe.) :P :P :P
Helem
Posts: 1386
Joined: 05/07/2006 06:12
Location: za kompjuterom

#30

Post by Helem »

ali je zavrse,
ipak ja nisam zavrsio,ovo mi je dopunska u skoli retorike.
User avatar
CiCiban
Posts: 2075
Joined: 17/02/2002 00:00

#31

Post by CiCiban »

ovo ti je stage :cry: ..

da li to znaci..da je ciceron ..na kraju.. mogao usmrtiti publiku, ne pomaknuvsi se s mjesta ?
Helem
Posts: 1386
Joined: 05/07/2006 06:12
Location: za kompjuterom

#32

Post by Helem »

logicki i retoricki nije,
publika je ostala ziva.
Ciceron je umro.

publika ima reprodukciju,sistem autoreprodukcije,kao morske zvijezde.

Jedan je Cicero.

Ciciban,sta hoces da ti kupim dar,pjevuseci,u skolu,retorike na forumu.
User avatar
CiCiban
Posts: 2075
Joined: 17/02/2002 00:00

#33

Post by CiCiban »

2 kg sladoleda od oraha :razz: :razz:
i crtez hitlerovih retorickih sposobnosti
Helem
Posts: 1386
Joined: 05/07/2006 06:12
Location: za kompjuterom

#34

Post by Helem »

izgleda da nema darova ni nagrada....
cista retorika....
kub lajkan
Posts: 3514
Joined: 03/12/2004 19:20

#35

Post by kub lajkan »

Ovo bi mogla biti zanimljiva tema...

Jedino mi nije jasno sta je to logicka retorika... :roll:
Post Reply