Making a murderer (dozvoljeni spoileri)

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

User avatar
karanana
Posts: 47252
Joined: 26/02/2004 00:00

#51 Re: Making a murderer (dozvoljeni spoileri)

Post by karanana »

Evo druga sezona sredinom oktobra
User avatar
eltroxin
Posts: 2058
Joined: 30/08/2009 23:35

#52 Re: Making a murderer (dozvoljeni spoileri)

Post by eltroxin »

karanana wrote:Evo druga sezona sredinom oktobra
:thumbup: 19. oktobra
User avatar
Partijaner
Posts: 15365
Joined: 17/10/2010 13:56
Location: Südkurve München

#53 Re: Making a murderer (dozvoljeni spoileri)

Post by Partijaner »

Jeste li pregledali drugu sezonu ? :-D

Izgleda po svemu sudeci da njih dvojica nece nikad izac.
User avatar
karanana
Posts: 47252
Joined: 26/02/2004 00:00

#54 Re: Making a murderer (dozvoljeni spoileri)

Post by karanana »

evo svrsih drugu sezonu.

znatno sporija i dosadnija od prve.
da, ja isto mislim da su ispucali sve mogucnosti. mali ce izaci nekad, vjerovatno za nekih 20-30 godina.
opet kazem, vjerovatno su krivi, serija definitivno naginje na jednu stranu, posebno u ovoj drugoj sezoni, nista apsolutno nismo vidjeli sta je tuzilastvo radilo.
ali i pored toga sto su vjerovatno krivi, zakonski bi ih trebali osloboditi zbog svih sranja oko istrage, posebno sa ovim malim.
a opet mozda i nisu krivi.
a ona advokatica definitivno uzela ovaj slucaj samo da bi bila na netflixu.
User avatar
Partijaner
Posts: 15365
Joined: 17/10/2010 13:56
Location: Südkurve München

#55 Re: Making a murderer (dozvoljeni spoileri)

Post by Partijaner »

karanana wrote:evo svrsih drugu sezonu.

znatno sporija i dosadnija od prve.
da, ja isto mislim da su ispucali sve mogucnosti. mali ce izaci nekad, vjerovatno za nekih 20-30 godina.
opet kazem, vjerovatno su krivi, serija definitivno naginje na jednu stranu, posebno u ovoj drugoj sezoni, nista apsolutno nismo vidjeli sta je tuzilastvo radilo.
ali i pored toga sto su vjerovatno krivi, zakonski bi ih trebali osloboditi zbog svih sranja oko istrage, posebno sa ovim malim.
a opet mozda i nisu krivi.
a ona advokatica definitivno uzela ovaj slucaj samo da bi bila na netflixu.
A ne vjerujem da su krivi, vidio si da je na onom kompjuteru dokazano da nije da su ga dobro ispitivali par sati i da je suradjivao sa njima nije bio nervozan sta znam, oni su ovo ja msm njemu natovarili samo da mu ne isplate tu odstetu, neko je se dobro natovario na njega da ga zatvori ja ipak mislim da je neko ko je bio blizak njoj ubica, niko od njih nije bio na saslusavanju nego odmah prstom u njega on je ubica itd.
User avatar
karanana
Posts: 47252
Joined: 26/02/2004 00:00

#56 Re: Making a murderer (dozvoljeni spoileri)

Post by karanana »

Partijaner wrote:
karanana wrote:evo svrsih drugu sezonu.

znatno sporija i dosadnija od prve.
da, ja isto mislim da su ispucali sve mogucnosti. mali ce izaci nekad, vjerovatno za nekih 20-30 godina.
opet kazem, vjerovatno su krivi, serija definitivno naginje na jednu stranu, posebno u ovoj drugoj sezoni, nista apsolutno nismo vidjeli sta je tuzilastvo radilo.
ali i pored toga sto su vjerovatno krivi, zakonski bi ih trebali osloboditi zbog svih sranja oko istrage, posebno sa ovim malim.
a opet mozda i nisu krivi.
a ona advokatica definitivno uzela ovaj slucaj samo da bi bila na netflixu.
A ne vjerujem da su krivi, vidio si da je na onom kompjuteru dokazano da nije da su ga dobro ispitivali par sati i da je suradjivao sa njima nije bio nervozan sta znam, oni su ovo ja msm njemu natovarili samo da mu ne isplate tu odstetu, neko je se dobro natovario na njega da ga zatvori ja ipak mislim da je neko ko je bio blizak njoj ubica, niko od njih nije bio na saslusavanju nego odmah prstom u njega on je ubica itd.
mislim da ona tehnologija mjerenja mozga i onaj kompjuter nisu mjerodavni i prihvatljivi na sudu. to moze nesto da znaci onoj advokatici jer ona kao nece nikog da proba da vadi ako zna da je kriv. mislim da je ona bacala na kraju raznorazne kvake i teorije koje su mi zavrtile glavu pa sam onda reko da je nemoguce da se sve to uklopi nego da je steve ipak ubica.
jer trebala bi onda da postoji neka vrsta saradnje izmedju stvarnih ubica i policije da se ova citava teorija ostvari da je nju ubio neko drugi a onda ga policija namjestila. onda shara da je ubica njen momak, pa tadici, pa onaj komsija.....ali to joj je i bio zadatak radi onog deni zakona gdje mora iznijeti alternativne mogucnosti. i mada stvarno ima stvari koje su totalno nejasne, ali stvarno ne vjerujem da se sve tako poklopilo. mozda je mali nevin.

i kad smo kod odstete, kako njegovo zatvaranje utice na tuzbu od ranije? kako ti ima veze jedno sa drugim? to bi ja pitao ove u netflixu. da li je automatski tuzba ukinuta jer je steven ubica u nekom drugom slucaju?
klosar pravi
Posts: 2720
Joined: 26/05/2018 12:00

#57 Re: Making a murderer (dozvoljeni spoileri)

Post by klosar pravi »

O cemu se radi ovdje?

Ko neko dokumentarac?
User avatar
Dasi
Posts: 2227
Joined: 27/05/2006 01:06

#58 Re: Making a murderer (dozvoljeni spoileri)

Post by Dasi »

Meni je ona njegova mater sumnjiva, davno bi ja ono u prdekanu. Likovi ko iz filma Pogresno skretanje, pojeli je 100%.
User avatar
jasko_ba
Posts: 7806
Joined: 13/11/2006 17:47

#59 Re: Making a murderer (dozvoljeni spoileri)

Post by jasko_ba »

Jimmy McNulty wrote:Pregledah čitavu sezonu.

Na kraju mi je ostavila gorak okus. Mislim da Steven i Brendan definitivno nisu krivi za ubistvo Terese Halbach i ne mogu vjerovat da ni jedan od 12 porotnika nije prepoznao ofirnu namještaljku po meni.Doduše kada se uzme u obzir da je u poroti npr bio otac od onog Andy Colburna sve bude jasno. :shock: Ima dosta toga što se logično ne uklapa.

Kao prvo ne mogu shvatit zašto bi Steven ubio djevojku za koju je znao da i ostali znaju da ide njemu uslikati onaj kombi. Dakle prvo to, zna da će se krenuti od njega a on je ipak odluuči ubiti, zapaliti, pola dokaza kako tužiteljstvo kaže maestralno očistiti a pola ostaviti da leži naokolo. :? Jer kao npr počistio je garažu i šta ti ja znam, ali je zato ostavio njene kosti i svoju krv u njenom džipu na svom posjedu. Dakle na trenutke je genijalni i hladnokrvni ubica a na trenutke je glupan prve klase. I sve se to dešava u vrijeme kada treba dobiti odštetu od 36 miliona dolara i kada se policajcima iz Manitowoc okruga sudi da su mu namjestili prvi odlazak u zatvor. :lol:

Zatim od samog početka čitava istraga policije i tužiteljstva je usmjerena ka njemu, nije ispitan ama niko drugi u vezi njenog nastanka. Standardna procedura je da se ispitaju sve bliske osobe da bi se uklonile sa liste osumnjičenih, to čak i bh murija zna ali jok, tamo je od prvog trenutka vladalo mišljenje da je on kriv. Odmah u početku je jasno bilo da ih ne zanima eventualni ubica koji je na slobodi i njegovo otkrivanje nego kako zgodno namjestit Averyu.

Druga stvar koja me je apsolutno najviše frapirala je kako je onaj Andy Colburn dva dana prije nego što je auto otkriveno tražio provjeru tablicu i na kraju pita u fazonu "toyota rav 4, jelde" :shock: pa Bog me lično ne može ubijedit da u tom trenutku nije bio pored tog auta. :run: Rijetko viđen papak, još su ga advokati uhvatili kako laže pod zakletvom :o

Kad je Avery već uhapšen ne mogu shvatit kako su mu toliko puta pretresli kuću, dakle bukvalno ključ se pronalazi u sedmoj potrazi i pronalaze ga policajci koji nisu smjeli učestvovati u pretresu zbog sukoba interesa (već spomenuti Colburn i onaj Lenk)

Idemo dalje, priča ide da je silovana i zatim spaljena a u gepeku od njenog auta pronađena njena krv. Kako je njena krv dospjela tamo ako nije bila u tom autu? To me podsjeti, ona žena što je pronašla auto, na ogromnom posjedu posrećilo se da nakon 30 min pronađe auto? I od toliko ljudi koji su učestvovali u potrazi jedino je ona tog dana imala kameru?

Zatim testirana krv? Ona laborantica nikad nije napravila grešku u karijeru osim kad je imala baš najvažniji slučaj u karijeri, a istražitelji Wiegert i Fassbender su od nje zahtijevali da rezultat bude da u krvi nema tih EDTA tragova jer bi to značilo da je krv iz one probušene ampule? I gle čuda, krv kontaminirana i ne može se taj test opet izvršit. :-)

Već spomenuti ključ koji je se magično pojavio u 7 pretresu sadrži samo Stevenovu DNA? Valjda bi bilo logično ako ga je ona koristila tog dana da upali svoje auto da bi se pronašla i njena DNA?

Izbrisane glasovne poruke sa njenog telefona? :lol:

Da ne pominjem kako su tek jadno manipulirali Brendanom. Ono je bilo žalosno.

Ne znam jesam li šta propustio ali fakat se vidi da je od početka jedino bilo bitno da on bude osuđen i da se spere ljaga. Na kraju ne znam šta da kažem, mogu samo mislit šta ima ovakvih slučajeva po cijeloj Americi koji nemaju tu medisjku pažnju kakav je ovaj imao.

Dean Strang i Jerry Buting - šta reći o njima, toliko dobri advokati da sam na momente imao osjećaj da gledam neki holivudski film sa A liste, toliko dobro su odradili svoj posao. I najbolje se ovdje vidjelo šta znači imat dobrog advokata a šta kad ti država dodijeli. Vjerovatno su i papreno skupi, ali vrijede svakog centa. Mene su naprosto oduševili, raskrinkali su mnoge osobe i po meni uspjeli su u namjeri sa opravdanom sumnjom. Samo jbg, uzeli su slučaj koji je bio osuđen na neuspjeh.

Na kraju da dodam da je onaj Kratz posebna pizda, eno vidim i da je optužen za seksualno uznemiravanje, Koja ljiga od čovjeka. :run:
:thumbup: Evo upravo i ja izgledao sve ovo. Prosto ne mogu vjerovati i evo upravo citam da je i dalje u zatvoru. :roll: Kakav pokvaren i poremecen sistem

User avatar
karanana
Posts: 47252
Joined: 26/02/2004 00:00

#60 Re: Making a murderer (dozvoljeni spoileri)

Post by karanana »

subjektivno.....ma on je rokno, nema ko drugi.

ali da se ponovim ponovo po ko zna koji put....iz onog sto smo vidjeli, ima sasvim dovoljno rupa da se obojica proglase neduznim i da nema sanse da ih mogu proglasiti krivim kako ono oni kazu "beyond reasonable doubt", jer taj doubt je sigurno stvoren kroz mnoge rupe.

e da pitam, mozda sam vec i pito.....recimo kao glavni razlog sto je manitowoc policija njemu podvalila ubistvo je taj jer ih je on tuzio za ono prvo hapsenje gdje je nevin odlezao 18 godina...ali moje pitanje je po cemu to da ta tuzba pada kad ona nema nikakve veze sa novom konvikcijom? ili automatski pada kad ovaj ide u zatvor za ubistvo? kontate sta pitam? jel on i dalje moze tuziti manitowoc za onu prvu pogresnu konvikciju? pravno je pitanje vjerovatno.
User avatar
jasko_ba
Posts: 7806
Joined: 13/11/2006 17:47

#61 Re: Making a murderer (dozvoljeni spoileri)

Post by jasko_ba »

Advokatski tim koji trenutno brani Stevena. Nazalost, ovo ce sve ici sporo, ali ce ga osloboditi na kraju. Jadan covjek u tri lijepe :roll:
https://twitter.com/ZellnerLaw
User avatar
karanana
Posts: 47252
Joined: 26/02/2004 00:00

#62 Re: Making a murderer (dozvoljeni spoileri)

Post by karanana »

ma nema od nje nista ba.
ocigledno je treba htjela da se eksponira i da bude dio serije, voli kameru i publicitet.
ali sumnjam da ce ist konkretno uraditi posto ja mislim da ni ne postoje nikakve druge legalne opcije. otislo do vrhovnog suda, oni odbili da gledaju i dec it, nema dalje. ili je to bilo samo za malog?
User avatar
black
Posts: 17169
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#63 Re: Making a murderer (dozvoljeni spoileri)

Post by black »

Pedesetsedmogodišnji Steven Avery iz Manitowoc Countyja u Wisconsinu, 1985. osuđen je za silovanje i pokušaj ubistva na 32 godine zatvora. Nakon što je odslužio 18 godina, istraga je pokazala da je Avery nevin, pa je pušten na slobodu.

Godine 2003. protiv bivšeg šerifa i bivšeg okružnog tužitelja Manitowoc Countyja Steven je podigao tužbu i tražio odštetu od 36 miliona američkih dolara. U novembru 2005. Avery je ponovo uhapšen nakon što su na njegovom imanju pronađeni posmrtni ostaci 25-godišnje fotografkinje Terese Halbach.

Dvije godine kasnije osuđen je na doživotnu kaznu zatvora bez mogućnosti pomilovanja.

Osim njega, osuđen je i njegov rođak Brandon Dassey (29).

"Making a Murderer" kroz dvije do sada izašle sezone serije bavi se brojnim nekonzistentnostima u istrazi ubistva Terese Halbach, dok Avery i danas tvrdi da je žrtva osvete lokalne policije zbog toga što je protiv tog okruga podigao tužbu.

No, sada bi, sudeći prema najnovijim informacijama, cijeli slučaj mogao dobiti novi epilog.
Naime, prema pisanju američkih medija, jedan drugi, za sada anonimni zatvorenik iz Wisconsina, priznao je ubistvo Terese Halbach.

Nakon što je i sam pogledao serijal, a onda i sam počeo istraživati slučaj, reditelj Shawn Rech uvidio je brojne propuste u "Making a Murderer,“ pa je odlučio snimiti vlastiti dokumentarac: "Convicting a Murderer."

Rech kaže da je za vrijeme snimanja dobio i snimio priznanje drugog zatvorenika.

Sve je odmah prijavio nadležnim tijelima, a za sada s identitetom zatvorenika koji je priznao ubistvo ne smije izlaziti u javnost, jer priznanje još nije proglašeno legitimnim.

- Još nemamo potvrdu legitimnosti priznanja, a s obzirom na to da se radi o optuženom ubici iz Wisconsina, osjećamo odgovornost da sve prikupljene dokaze dostavimo nadležnim tijelima – izjavio je Rech.
Reditelj je otkrio da je tokom prethodnih 20 mjeseci, koliko radi na novom dokumentarcu, došao do puno novih dokaza.

- Nakon što sam pogledao "Making a Murderer," osjećao sam stid kao Amerikanac zbog onoga što se dogodilo Averyju i njegovom rođaku Brandonu. I sam sam odlučio istražiti slučaj, shvatio sam ne samo da nisam dobio sve informacije, već i da me serije "navukla" na pogrešne zaključke – kazao je Rech.

- U subotu smo primili pisano priznanje, ali ono je bezvrijedno sve dok ne bude potvrđeno, objavila je Kathleen Zellner, čiji je tim ranije objavio da nudi 100.000 dolara onome ko im da informacije koje bi dovele do hapšenja pravog ubice Terese Halbach.
Convicting A Murderer is set for release in 2019, although an exact release date is yet to be announced by Transition Studios, the company behind the documentary.

Production for Convicting A Murderer began on February 22, 2018, with film-maker Shawn Rech and Chicago Attorney Andrew Hale the brains behind the project.

According to a press release on Transition Studios’ website, production is scheduled to end in the Fall of 2019 – between September and December.

Making A Murderer season one dropped on Netflix on December 18, 2015, while the second season was released on October 19, 2018.

Whether Convicting A Murder will be released at a similar date to either of the Making A Murderer series is yet to be revealed.
'Making a Murderer': Brendan Dassey seeks clemency, release from prison in Teresa Halbach case
Oct. 2, 2019
https://www.usatoday.com/story/entertai ... 840762002/
Post Reply