Mak i Zak

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

ivcha1976
Posts: 8
Joined: 31/12/2007 22:58

#1 Mak i Zak

Post by ivcha1976 »

Postovani,

trazim serijal iz naslova, mislim da mi jedino to treba i imacu svoje celokupno detinjstvo u posedu.
Nadam se da se bar neko seca, islo je 80-ih na TVSA, pa kontam da ako neko ima, onda su to sarajlije!
Ziveli!

Hvala svima dobre volje!
User avatar
Chisum
Posts: 4685
Joined: 12/02/2009 13:25
Location: SARAJEVO

#2 Re: Mak i Zak

Post by Chisum »

E to ces tesko naci.

Sjecam se pomenute zajebancije, tandem - najveci sarajevski grebator, Mirza Tanovic.... pa onda Zeljko Nincic i Senad Basic... bilo je rock n' rolla i zajebancije koja je bila mnogo dublja od puke djecije sale.

Ja se ne sjecam da sam ikada uhvatio reprizu...
ivcha1976
Posts: 8
Joined: 31/12/2007 22:58

#3 Re: Mak i Zak

Post by ivcha1976 »

Bravo prijatelju, to je to!
Pominju ih i u leksikonu ExYU mitologije, koju toplo preporucujem svima, fenomenalna knjiga!
Dakle, ako ima ljudi dobre volje koji bi jednog coveka ucinili sretnim, neka se jave sa snimkom Mak i Zak!
Unapred zahvalan,

Ivan
ivcha1976
Posts: 8
Joined: 31/12/2007 22:58

#4 Re: Mak i Zak

Post by ivcha1976 »

Pozdrav svma!!


Ima li kakvih vesti,ja ne odustajem!!

[email protected]
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#5 Re: Mak i Zak

Post by johnnykola »

<3<3<3
User avatar
karanana
Posts: 47203
Joined: 26/02/2004 00:00

#6 Re: Mak i Zak

Post by karanana »

jesu li se u ovoj seriji lupali nekakvim cekicima po glavi ili sam ja nesto sanjo?
ako je to-to i ako se dobro sjecam znam da sam se odvaljivo od smijeha ponekad u toj seriji. i jeste, mislim da se sjecam mirze tanovica.
ivcha1976
Posts: 8
Joined: 31/12/2007 22:58

#7 Re: Mak i Zak

Post by ivcha1976 »

Apsolutno, ogromni cekici, pa po glavi.
Ne znam kako bi mi to leglo danas, ali iz ciste nostalgije bh to voleo da vidim.
Secam se i scene - ako nisam pomesao- lampion ulicni, neka strma ulica i parkirani auto pored...u studiju setup.

Ako ima neko nekoga u TVSA i ako je prezivelo nesrecu koja nas je zadesila, bio bih zahvalan ako nadjemo!

Pa da se opet odvaimo od smeha.

Ziveli i veseli bili!
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#8 Re: Mak i Zak

Post by insomnia78 »

Joj kad se sjetim Tanovica i one njegove emisije “da se najezis”
ivcha1976
Posts: 8
Joined: 31/12/2007 22:58

#9 Re: Mak i Zak

Post by ivcha1976 »

O daaaaa, ali ne zelim da poverujem da ne mozemo da nadjemo!!!
Zeljko Nincic i Mirza Tainovic, fenomenalno!!!

Ajmo da pokusamo!!
Veliki pozdrav!!
ivcha1976
Posts: 8
Joined: 31/12/2007 22:58

#10 Re: Mak i Zak

Post by ivcha1976 »

Ima neko neki kontakt sa Mirzom, Zeljkom?
Hvala
developer10
Posts: 785
Joined: 12/12/2012 13:45
Location: München, DE

#11 Re: Mak i Zak

Post by developer10 »

Pa vjerovatno ima TVSa u arhivi??
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#12 Re: Mak i Zak

Post by insomnia78 »

Dobro ba. Pomalo
Nije bas da je rijec o najboljoj emisiji u povjesti televizije
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40651
Joined: 29/06/2011 23:39

#13 Re: Mak i Zak

Post by dječak sa šibicama »

Bila je repriza na bht ili ftv poslije rata, ne znam koje godine ali gledao sam par epizoda. Udaraju se onim cekicima i tako dalje.

Naravno da imaju u arhivu, sivi dom u arhivu ima i ponajbolje drame bivse drzave koje je snimala TVSA, ali odavno nista ne emituju.

Ja bi i cap carap volio vidjeti, koliko god debilno bilo :D
mokhac
Posts: 433
Joined: 02/06/2012 21:15

#14 Re: Mak i Zak

Post by mokhac »

Mak i Zak se reprizirao proteklih godina i to nekoliko puta u djecijem programu, oni jutarnji termini federalne.

Pitanje za postavljaca teme, kaze da ima dosta toga, a ja bih volio vidjeti, jer mi je duboko u sjecanju ostala urezana serija sa glavnim likom imena Kurent... tvsa radila sredinom 80ih. Tome tek ni traga nema... ako imas, mozes li zakaciti negdje?
ivcha1976
Posts: 8
Joined: 31/12/2007 22:58

#15 Re: Mak i Zak

Post by ivcha1976 »

Kurent mi nije poznato ni malo...
Imas mozda ime serije, nesto vise?
A za mak i zak nudim nesto u zamenu, ima interesantnih stvari - smogovci, tln..
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#16 Re: Mak i Zak

Post by Fudo387 »

karanana wrote:jesu li se u ovoj seriji lupali nekakvim cekicima po glavi ili sam ja nesto sanjo?
ako je to-to i ako se dobro sjecam znam da sam se odvaljivo od smijeha ponekad u toj seriji. i jeste, mislim da se sjecam mirze tanovica.
Jesu, al' nije cekic vec ga Mak opali macolom po glavi kad su raji objasnjavali sta je alternativna medicina.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40651
Joined: 29/06/2011 23:39

#17 Re: Mak i Zak

Post by dječak sa šibicama »

Nestasni Kurent ili Price iz davnine
goshpar
Posts: 278
Joined: 21/12/2003 00:00

#18 Re: Mak i Zak

Post by goshpar »

:)

roker senad bašić hoće da ukljuci gitaru u struju, pa mu mak i zak govore ne bas direkt u struju. a on uporan. e hocu bas, direkt u struju. i onda ga opali struja :)

institut za dosadu i spori govor :)

sjecam se povrsno, bilo je dobrih fazona

btw, ja sam pokusavao nekad pronaci seriju trinaestogodisnjaci. cini mi se da je i to bilo na tvsa, ali isto nikad nisam nista pronasao...
User avatar
dulekrele
Posts: 3835
Joined: 10/04/2014 18:25

#19 Re: Mak i Zak

Post by dulekrele »

I TV emisija ZNAK je bila odlicna


User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40651
Joined: 29/06/2011 23:39

#20 Re: Mak i Zak

Post by dječak sa šibicama »

ovaj mali 'onda skuuuhaum jeeeuuudnooou jaaaauuujeeee' je meni legenda
mokhac
Posts: 433
Joined: 02/06/2012 21:15

#21 Re: Mak i Zak

Post by mokhac »

dječak sa šibicama wrote:Nestasni Kurent ili Price iz davnine
Jeste, mislim da je to naziv. Sadrzaj je otprilike taj da se kroz epizode prati Kurent, na pocetku nestasni djecak, saljivdzija, kojeg iz sela otjeraju jer ih je zezao a prevrsio je mjeru kad je obojio kravu u ljubicasto, iz epizode u epizodu dogadjaju mu se razne slicne dogodovstine pri cemu susrece razlicite likove, u vise epizoda pojavljuje se djavo kojeg Kurent uvijek nasamari. Na kraju po njega dodje djevojka, koja je zapravo smrt i odvede ga u podzemni svijet. Krenuo je prema paklu ali djavo kad ga je vidio panicno naredjuje da se zakljucaju kapije i da se ne dozvoli Kurentu ulazak. Ode onda Kurent do raja, na vratima zatice Sv. Petra koji spava, Kurent mu ukrade kljuc i udje u raj. No i tu ne bude mjesta za njega, vidi sve one ljude s kojima se segacio kako se dosadjuju i on nastavi putovanje nekom stazom izmedju... ne sjecam se bas najbolje, ali otprilike ovako nekako...
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 5949
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#22 Re: Mak i Zak

Post by studiorum_tuzlaensis »

mokhac wrote:
dječak sa šibicama wrote:Nestasni Kurent ili Price iz davnine
Jeste, mislim da je to naziv. Sadrzaj je otprilike taj da se kroz epizode prati Kurent, na pocetku nestasni djecak, saljivdzija, kojeg iz sela otjeraju jer ih je zezao a prevrsio je mjeru kad je obojio kravu u ljubicasto, iz epizode u epizodu dogadjaju mu se razne slicne dogodovstine pri cemu susrece razlicite likove, u vise epizoda pojavljuje se djavo kojeg Kurent uvijek nasamari. Na kraju po njega dodje djevojka, koja je zapravo smrt i odvede ga u podzemni svijet. Krenuo je prema paklu ali djavo kad ga je vidio panicno naredjuje da se zakljucaju kapije i da se ne dozvoli Kurentu ulazak. Ode onda Kurent do raja, na vratima zatice Sv. Petra koji spava, Kurent mu ukrade kljuc i udje u raj. No i tu ne bude mjesta za njega, vidi sve one ljude s kojima se segacio kako se dosadjuju i on nastavi putovanje nekom stazom izmedju... ne sjecam se bas najbolje, ali otprilike ovako nekako...
To je to, vratio si mi kompletno sjećanje na seriju....

nikad neću zaboraviti ono kad đavo kaže: "kurenteeeeeeeeeeeeeeeeee, vratit ću ti za ovooooooO" :lol: :lol: :mrgreen:
User avatar
karanana
Posts: 47203
Joined: 26/02/2004 00:00

#23 Re: Mak i Zak

Post by karanana »

a kako se zvala lutkarska emisija sa onim beduinom i kamilom i lesinarom?
beduin je bio zaljubljen u kamilu ja mislim ali ona je bila zaljubljena u lesinara.

i sjecam se da je kamila pjevala lesinaru: o zasto neeeemas cetiri nogeeee, da zajedno idemo po svjetuuuuuu.

Edit: lutkomedia. Ima klipova. Beduin spira.

mislim da smo nekad davno imali aktivnu slicnu temu sa memorijama o emisijama iz 80ih.
ivcha1976
Posts: 8
Joined: 31/12/2007 22:58

#24 Re: Mak i Zak

Post by ivcha1976 »

Kako mi je drago kada vidim isti osecaj i nostalgiju za ovakvim stvartma!!
Nadam se da postoji neko ko je uspeo da snimi Mak i Zak makar malo...
Da li ima nekog od Sarajlija medju nama? Mozda nadjemo nekog na TVSA ko moze da nam iskopa ovo iz arhive...
Ajmo Sarajlije !!

Veliki pozdrav svim dobrim ljudima!
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#25 Re: Mak i Zak

Post by insomnia78 »

karanana wrote:a kako se zvala lutkarska emisija sa onim beduinom i kamilom i lesinarom?
beduin je bio zaljubljen u kamilu ja mislim ali ona je bila zaljubljena u lesinara.

i sjecam se da je kamila pjevala lesinaru: o zasto neeeemas cetiri nogeeee, da zajedno idemo po svjetuuuuuu.

Edit: lutkomedia. Ima klipova. Beduin spira.

mislim da smo nekad davno imali aktivnu slicnu temu sa memorijama o emisijama iz 80ih.
To o beduinima zaljubljenim u kamile je ipak novijeg datuma. :lol:
Ipak je lesinar bio zaljubljen u kamilu
Post Reply