MAJSTORI PREVARANTI

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
Mustafapasa
Posts: 1078
Joined: 16/06/2010 11:19

#1 MAJSTORI PREVARANTI

Post by Mustafapasa »

Ne znam da li postoji ovakva tema, ako da izvinjavam se, a ako ne vjerujem da će dobro doći da se ima lista majstora prevaranata.

Ja sam lično nedavno prevaren od strane dva tipa:

IRFAN ALIČKOVIĆ iz Sarajeva - Baruthana 11, +387 61 141 964. Ćelav nabijen lik, primitivnog govora i izgleda, obavlja posleve autoprevoznika kamionom. Uzeo pare za dogovoren posao koji nije završio, naknadna saradnja sa istim oko završetka posla s njim nije uspostavljena.

SENAD BIOGRADLIĆ sa Breke 061 158 800 bagerista, ista stvar.

oboicu izbjegavati u širokom luku...prijavljeni u policiji i slijedi pokretanje krivične prijave.
User avatar
liaar
Posts: 3785
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#2 Re: MAJSTORI PREVARANTI

Post by liaar »

haj ti meni detaljno objasni kako te Senad "prevario", čovjek mi je rod, pa me baš interesuje
Mustafapasa
Posts: 1078
Joined: 16/06/2010 11:19

#3 Re: MAJSTORI PREVARANTI

Post by Mustafapasa »

liaar wrote:haj ti meni detaljno objasni kako te Senad "prevario", čovjek mi je rod, pa me baš interesuje
Senad je radio za ovog prvog, prvi je dogovorio posao i uzeo pare od mene za isti a Senad je izvršitelj tog posla. I meni je komšija sa Breke, pitaj ga gdje je i kome u susjednom naselju prije par dana radio iskop i nije ga završio kako je dogovoreno već naprotiv, na 40% izvršenja posla je otišao, usput mi uništio stablo jabuke, prolaz kojim je silazio bagerom je ostavio izrovljen i na koncu slomio mi je betonsku cijev koju je trebao da postavi u iskop. Poslije sam ga na desetine puta zvao na telefon (jer me je prvi otkačio - kao nisam mu obezbjedio i nekog dodatnog radnika kojeg je tražio nakon što smo dogovorili posao i nakon što je uzeo pare, pa da na mene svali i prebaci loptu neizvršenog posla) i nikad nije htio da se javi...pa brate vidiš 50 propuštenih poslova od komšije što se ne javiš za dogovor!!!!
Tipično majstorsko bahato ponašanje kada uzme pare prije posla, a ja levat dao pare odmah ujutro kad sam krenuo ka svom poslu, jer tokom dana neću biti prisutna dok oni budu radili, a ne volim da sam dužan, te on je komšija itd. Ako treba SMS poruke, slike da postavim da se dodatno dokaže sve nema problema...al ovako se neće završiti. Živimo u šupku države gdje se svako ponaša kako hoće i želi pa vidjet ćemo...
Last edited by Mustafapasa on 02/11/2017 11:35, edited 1 time in total.
colt
Posts: 1016
Joined: 11/10/2007 00:19

#4 Re: MAJSTORI PREVARANTI

Post by colt »

Mustafapasa wrote:
liaar wrote:haj ti meni detaljno objasni kako te Senad "prevario", čovjek mi je rod, pa me baš interesuje
Senad je radio za ovog prvog, prvi je dogovorio posao i uzeo pare od mene za isti a Senad je izvršitelj tog posla. I meni je komšija sa Breke, pitaj ga gdje je i kome u susjednom naselju prije par dana radio iskop i nije ga završio kako je dogovoreno već naprotiv, na 40% izvršenja posla je otišao, usput mi uništio stablo jabuke, prolaz kud je silazio bagerom je ostavio izrovljen i slomio mi je betonsku cijev koju je trebao da postavi u iskop. Poslije sam ga na desetine puta zvao na telefon (jer me prvi otkačio jer mu kao nisam obezbjedio i nekog dodatnog radnika kojeg je tražio nakon što smo dogovorili posao i nakon što je uzeo pare, pa kao da na mene svali i prebaci loptu i radi toga sam prvog i prijavio u policiju) i nikad nije htio da se javi...pa brate vidiš 50 propuštenih poslova od komšije što se ne javiš za dogovor!!!!
tipično majstorsko bahato ponašanje kada uzme pare prije posla a ja levat dao pare odmah ujutro kad sam krenuo na svoj posao jer tokom dana neću biti tu, ne volim da sam dužan, tu je i komšija itd. Ako treba SMS poruke, slike da postavim da se dodatno dokaže sve nema problema...al ovako se neće završiti. Šivimo u šupku države gdje se svako ponaša kako hoće i želi pa vidjet ćemo...
I ja sam se par puta opekao i rekao sam, nikad više preko lica gdje nemaju registrovanu djelatnost. Jest da i firme mogu praviti belaje (mada nisam imao loša iskustva), ali je mnogo sigurnije nego kod ovih lokalnih kabadahija. Skuplje jeste (preko registrovanih firmi gdje ti izdaju papire, fakture, priznanice), ali su barem živci sačuvani i posao završen.
Mustafapasa
Posts: 1078
Joined: 16/06/2010 11:19

#5 Re: MAJSTORI PREVARANTI

Post by Mustafapasa »

colt wrote:
Mustafapasa wrote:
liaar wrote:haj ti meni detaljno objasni kako te Senad "prevario", čovjek mi je rod, pa me baš interesuje
Senad je radio za ovog prvog, prvi je dogovorio posao i uzeo pare od mene za isti a Senad je izvršitelj tog posla. I meni je komšija sa Breke, pitaj ga gdje je i kome u susjednom naselju prije par dana radio iskop i nije ga završio kako je dogovoreno već naprotiv, na 40% izvršenja posla je otišao, usput mi uništio stablo jabuke, prolaz kud je silazio bagerom je ostavio izrovljen i slomio mi je betonsku cijev koju je trebao da postavi u iskop. Poslije sam ga na desetine puta zvao na telefon (jer me prvi otkačio jer mu kao nisam obezbjedio i nekog dodatnog radnika kojeg je tražio nakon što smo dogovorili posao i nakon što je uzeo pare, pa kao da na mene svali i prebaci loptu i radi toga sam prvog i prijavio u policiju) i nikad nije htio da se javi...pa brate vidiš 50 propuštenih poslova od komšije što se ne javiš za dogovor!!!!
tipično majstorsko bahato ponašanje kada uzme pare prije posla a ja levat dao pare odmah ujutro kad sam krenuo na svoj posao jer tokom dana neću biti tu, ne volim da sam dužan, tu je i komšija itd. Ako treba SMS poruke, slike da postavim da se dodatno dokaže sve nema problema...al ovako se neće završiti. Šivimo u šupku države gdje se svako ponaša kako hoće i želi pa vidjet ćemo...
I ja sam se par puta opekao i rekao sam, nikad više preko lica gdje nemaju registrovanu djelatnost. Jest da i firme mogu praviti belaje (mada nisam imao loša iskustva), ali je mnogo sigurnije nego kod ovih lokalnih kabadahija. Skuplje jeste (preko registrovanih firmi gdje ti izdaju papire, fakture, priznanice), ali su barem živci sačuvani i posao završen.
Zato je dobro da ova tema postoji da se i drugi ljudi ne bi opekli kao i ja...na žalost ovo je jedan od vidova borbe protiv ovakvih tipova "majstora".
esso_sa
Posts: 1667
Joined: 29/10/2005 16:20
Location: U 'Namu

#6 Re: MAJSTORI PREVARANTI

Post by esso_sa »

Ne trebaju nikakve firme ni registrovane djelatnosti. Fino dogovor sa majstorom da ces mu platiti iskljucivo po obavljenom poslu i kraj price...
Ako mu treba materijal, odes lijepo i kupis mu, a po obavljenom poslu provjeris da li je taj isti materijal i ugradio
I ptice na grani znaju da se majstorima nikada ne daje novac unaprijed. Ja ne znam nikoga da dobro prosao u takvom aranzmanu.
colt
Posts: 1016
Joined: 11/10/2007 00:19

#7 Re: MAJSTORI PREVARANTI

Post by colt »

esso_sa wrote:Ne trebaju nikakve firme ni registrovane djelatnosti. Fino dogovor sa majstorom da ces mu platiti iskljucivo po obavljenom poslu i kraj price...
Ako mu treba materijal, odes lijepo i kupis mu, a po obavljenom poslu provjeris da li je taj isti materijal i ugradio
I ptice na grani znaju da se majstorima nikada ne daje novac unaprijed. Ja ne znam nikoga da dobro prosao u takvom aranzmanu.
Sve je to jasno, ali nijedan privatnik ne radi u tom fazonu (barem ja nisam tako naletio). Hoce on avans da ti njega nećeš zajebati, a kad dobije onda on zajebava/fušeri (a ti odmah ne možeš prepoznati fušeraj). Pokušao sam ja sve fazone tog privatluka, ali svaki put sam donji. Zato ne idem preko neregistrovane djelatnosti . .

Zamisli fazona da hoćeš ugradbenu kuhinju. I sad zamisli da mu ti kupuješ materijal (Barem ja ne bi znao to kupiti). I da znaš kupiti (i kupiš mu), to nije garancija da će odmah početi posao u svojoj garaži, nego te može zajebavati i izmišljati razloge što niie počeo. Šta bi ti uradio. Pokupio bi materijal od njega i onda tražio drugog majstora (a možda ni taj ne želi prihvatiti tvoje uslove). Ma zajebancija živa . .
preludezalude
Posts: 5626
Joined: 07/03/2012 00:09

#8 Re: MAJSTORI PREVARANTI

Post by preludezalude »

Gradjevinska firma, vlasnik Halilovic Mevludin iz Gradacca. Covjek ima pricu vrhunsku. Pogodi posao uzme avans od 50%, posalje radnike, rade dan - tri ne rade. Tako vuku posao 15-ak dana i odjednom prestanu dolaziti. Gazda prestane koristiti poznati broj mobitela i vise ga ne mozes uganjati.
Mustafapasa
Posts: 1078
Joined: 16/06/2010 11:19

#9 Re: MAJSTORI PREVARANTI

Post by Mustafapasa »

preludezalude wrote:Gradjevinska firma, vlasnik Halilovic Mevludin iz Gradacca. Covjek ima pricu vrhunsku. Pogodi posao uzme avans od 50%, posalje radnike, rade dan - tri ne rade. Tako vuku posao 15-ak dana i odjednom prestanu dolaziti. Gazda prestane koristiti poznati broj mobitela i vise ga ne mozes uganjati.
Hvala, neka si nam rekao da znamo... žao mi je :bih:
prezimenko
Posts: 301
Joined: 26/12/2009 17:30

#10 Re: MAJSTORI PREVARANTI

Post by prezimenko »

Ma uzmu tri posla odjednom da ga ne bi neko drugi uzeo a niti jedan ne zavrse to je najveci problem nasih kvazi majstora
Paco
Posts: 778
Joined: 01/03/2009 20:06

#11 Re: MAJSTORI PREVARANTI

Post by Paco »

Zuhdija, stolar
Kuca i garaza su mu negdje na ulazu u Srebrenik (kad se ide iz pravca Tuzle).
Pogodio sam s njim posao da mi uradi komplet stolariju za stan - vrata i stokovi, kuhinja, plakari, pregrade, police i jos neke stvari za dnevni boravak. Uredno mu platio akontaciju da bi lik nakon toga jednostavno nestao. Prestao se skroz javljati a i telefon je iskljucivao. Odem mu s ekipom kuci, zena kaze - bolestan, u bolnici je u Tuzli. I bas mi je nesto bilo krivo i zao sto sam se ljutio na covjeka sve do trenutka kad sam ga u povratku sreo kako ide s nekog drugog mjesta, gdje je vjerovatno nekog drugog zeznuo isto kao i mene. Tu "fino porazgovaramo" i on mi obeca da ce "jos veceras" poceti da radi na svemu sto sam imao. Napominjem da je vec dvije sedmice probijen dogovoreni rok zavrsetka radova, a oni jos nisu ni poceli :-) .

Stan je bio generalno renoviran i cekao se samo "gospodin Zuhdija" da ubaci stolariju. Istina, kroz par dana donio je neke daske, kao da sklapa kuhinju, pa kad je to sklopio onda je donio i vrata i stokove. Sve je to bilo daleko od onog sto smo dogovorili, kvalitet i izvedba nula bodova ali zbog toga sto mi je bilo hitno da uselim pustio sam da ugradi to sto je ugradio i onda ga otjerao tamo gdje mu je i mjesto. Otprilike, akontacija koju sam platio pokrila je troskove do tada uradjenog (vise-manje), nasao sam drugog stolara koji me maksimalno ispostovao, cak popravio i sredio fuseraj koji je taj Zuhdija napravio.

Ne znam da li je Zuhdija jos uvijek ziv i da li radi (ovo je bilo prije nekih 5 godina), ali ako jeste - izbjegavajte ga u sirokom luku!
User avatar
Truba
Posts: 81766
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#12 Re: MAJSTORI PREVARANTI

Post by Truba »

:lol: :lol: :lol:
eeeeee svašta...

treba ostavljati sve koji vas zajebu ovdje

barem mlađi ljudi znaju proguglati pa iskoče teme
User avatar
van Basten
Posts: 7547
Joined: 21/09/2006 02:59

#13 Re: MAJSTORI PREVARANTI

Post by van Basten »

ima slična tema na raznim diskusijama, već godinama.
Tu sam "nahvalio" Halvadžiju Esada i njegovu firmu Hejzing... majstor za plinske bojlere kao... ovdje samo da ga ponovo spomenem... ako se nekad zaronim možda i nađem svoje postove o njemu s te teme
Mustafapasa
Posts: 1078
Joined: 16/06/2010 11:19

#14 Re: MAJSTORI PREVARANTI

Post by Mustafapasa »

Mirza Folije sa Vraca - zaljepio mi foliju na krov koja se sutradan podigla, nakon nekoliko obećanja da će popraviti greške isti više niti odgovara na moje poruke/pozive a ni kući ga ne mogu naći.
Turčin sa Ilidze koji je nekad radio cipTuning (CarTech) ista stvar, dok nađem mapu javit ću se i nema ga...poruke i pozivi na ignore...
U vezi oboice imam jasne dokaze dopisivanja. Oboicu izbjegavati...
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#15 Re: MAJSTORI PREVARANTI

Post by moonca »

Ne znam da li postoji ovakva tema, ako da izvinjavam se, a ako ne vjerujem da će dobro doći da se ima lista majstora prevaranata.
Treba biti oprezan, da se ne pocnu javljati -konkurencije i navoditi lazne klevete, za pojedine uspjesne majstore. :-)
Mustafapasa
Posts: 1078
Joined: 16/06/2010 11:19

#16 Re: MAJSTORI PREVARANTI

Post by Mustafapasa »

moonca wrote:
Ne znam da li postoji ovakva tema, ako da izvinjavam se, a ako ne vjerujem da će dobro doći da se ima lista majstora prevaranata.
Treba biti oprezan, da se ne pocnu javljati -konkurencije i navoditi lazne klevete, za pojedine uspjesne majstore. :-)
Ja sam osteceni korisnik, ako treba da postavim komunikaciju izmedju navedenih osoba kao dokaz mogu i to...
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#17 Re: MAJSTORI PREVARANTI

Post by moonca »

Mustafapasa wrote:
moonca wrote:
Ne znam da li postoji ovakva tema, ako da izvinjavam se, a ako ne vjerujem da će dobro doći da se ima lista majstora prevaranata.
Treba biti oprezan, da se ne pocnu javljati -konkurencije i navoditi lazne klevete, za pojedine uspjesne majstore. :-)
Ja sam osteceni korisnik, ako treba da postavim komunikaciju izmedju navedenih osoba kao dokaz mogu i to...
Ne trebas, samo skrecem paznju da se mogu pojaviti i zlonamjerne kritike koje niko ne moze provjeriti jesu li tacne.

Bilo bi dobro da se i 'prozvani' jave i napisu svjoje gledanje, ako kojim slucajem prate Forum.
:)
Post Reply