"Majstori" parkiranja Vol.2

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 4230
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistanski Dikitaturistan

#901 Re: "Majstori" parkiranja Vol.2

Post by skrbavi-admin »

User avatar
problemnatravunu
Posts: 15636
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#902 Re: "Majstori" parkiranja Vol.2

Post by problemnatravunu »

Niko nema pravo ovo raditi, bez obzira kako se i ko parkirao ovaj lik će tek najebati !

Sa druge strane, da se ikada parkiram nepropisno i BAHATO , realno mogao bih očekivati da mi se i desi nešto ovako sa autom...

Kad vidim bahato parkirani auto, uvijek kažem u sebi , da je vlasnik svjesno "uzeo u račun" da bi mogao biti, oštećen, slučajno ili namjerno....pa ko ga hebe
noviclan
Posts: 10962
Joined: 31/10/2013 06:48

#903 Re: "Majstori" parkiranja Vol.2

Post by noviclan »

Sto je brale zaredao svaka mu cast, je li ovo frajer izasao iz autobusa jer bus ne moze proci pa im skrenuo paznju da ne trebaju parkirati na nedozvoljenom mjestu :thumbup:
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 4230
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistanski Dikitaturistan

#904 Re: "Majstori" parkiranja Vol.2

Post by skrbavi-admin »

noviclan wrote: 26/05/2022 06:51
Sto je brale zaredao svaka mu cast, je li ovo frajer izasao iz autobusa jer bus ne moze proci pa im skrenuo paznju da ne trebaju parkirati na nedozvoljenom mjestu :thumbup:
jeste :mrgreen: :thumbup:
User avatar
chudjenhe
Posts: 527
Joined: 02/11/2012 13:52

#905 Re: "Majstori" parkiranja Vol.2

Post by chudjenhe »

bitangeIprinceze wrote: 25/05/2022 17:19
chudjenhe wrote: 25/05/2022 08:08

Pa kontra je valjda to sto je parkirao kontra no svi ostali. Istina, na ovom dijelu parkinga se ne vide linije, ali postoje. A da i ne postoje ima nekoliko auta parkiranih, nije tesko zakljuciti 😀
A možda su svi drugi kontra ovog što je sam. :D I te postojeće ali nevidljive linije :) su isto Loto, imaš 6-icu a nemaš je. Mislim da se radi o slobodnom prostoru, koji možda nije ni označen, tako da možeš i biciklo parkirati al kako hoćeš
e takvi i parkiraju ovako :D
postoje linije, gotov izblijedile, al ne vide se na slici. Jasnije? Na pocetku/kraju parkinga se bas vide

parking u hrasnom prije skole, na lijevu stranu. otidji obavi uvidjaj ;)
Naslovnica
Posts: 27907
Joined: 20/03/2013 15:38

#906 Re: "Majstori" parkiranja Vol.2

Post by Naslovnica »

Image
User avatar
Laplace
Posts: 10412
Joined: 19/11/2012 18:37

#907 Re: "Majstori" parkiranja Vol.2

Post by Laplace »

Ko kaže da se čuda više ne događaju?

Image
Dead Man Walking
Posts: 6372
Joined: 28/05/2004 21:49

#908 Re: "Majstori" parkiranja Vol.2

Post by Dead Man Walking »

Mene lik udario parkiranog, uredno ostavio ceduljicu na brisacu sa podacima, osiguranje sve rijesilo brzinski. Al u Americi. :mrgreen:

Kod nas lika iz rent-a-car sliko radar negdje u RSu, on dao moje podatke kao da sam ja vozio. :-) Sve je do mentaliteta.
axe22
Posts: 1805
Joined: 11/03/2013 21:21

#909 Re: "Majstori" parkiranja Vol.2

Post by axe22 »

Dead Man Walking wrote: 27/05/2022 07:55 Mene lik udario parkiranog, uredno ostavio ceduljicu na brisacu sa podacima, osiguranje sve rijesilo brzinski. Al u Americi. :mrgreen:

Kod nas lika iz rent-a-car sliko radar negdje u RSu, on dao moje podatke kao da sam ja vozio. :-) Sve je do mentaliteta.
Mene djevojka udari na parkingu, ja parkiran, sjedim u kolima, 90% parkinga slobodno, ona dolazi s kolima, i hoce da se parkira kraj mene i zabije se u desni blatobran, gleda u mene i lagano u rikverc da ode.
Izadjem, zaustavim, kazem da me udarila, pokazem i gdje ali djevojka i njezima mati (bile su zajedno) prave mene budalom da me nisu one udarile, kad sam rekao da ima video nadzor garaze onda su izasle iz kola i pogledale.
Sreca kod nje branik na ford fokusu citav kitovan pa se samo sastrugala njezina boja od moj blatobran pa sam je pustio samo da ode.
(kasnije razmisljam, trebao sam samo zbog bezobrazluka i ponasanje, da te prave budalom, pozvat policiju).

tek kad sam izasao iz garaze, vidim da je i kod mene izgrebana boja.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#910 Re: "Majstori" parkiranja Vol.2

Post by bitanga_sa_otesa »

ma takvima treba zvati policiju odmah ili im uzeti 5 glava na licu mjesta :thumbup:
User avatar
emotivac
Posts: 1612
Joined: 01/03/2013 14:24

#911 Re: "Majstori" parkiranja Vol.2

Post by emotivac »

axe22 wrote: 27/05/2022 13:58
Dead Man Walking wrote: 27/05/2022 07:55 Mene lik udario parkiranog, uredno ostavio ceduljicu na brisacu sa podacima, osiguranje sve rijesilo brzinski. Al u Americi. :mrgreen:

Kod nas lika iz rent-a-car sliko radar negdje u RSu, on dao moje podatke kao da sam ja vozio. :-) Sve je do mentaliteta.
Mene djevojka udari na parkingu, ja parkiran, sjedim u kolima, 90% parkinga slobodno, ona dolazi s kolima, i hoce da se parkira kraj mene i zabije se u desni blatobran, gleda u mene i lagano u rikverc da ode.
Izadjem, zaustavim, kazem da me udarila, pokazem i gdje ali djevojka i njezima mati (bile su zajedno) prave mene budalom da me nisu one udarile, kad sam rekao da ima video nadzor garaze onda su izasle iz kola i pogledale.
Sreca kod nje branik na ford fokusu citav kitovan pa se samo sastrugala njezina boja od moj blatobran pa sam je pustio samo da ode.
(kasnije razmisljam, trebao sam samo zbog bezobrazluka i ponasanje, da te prave budalom, pozvat policiju).

tek kad sam izasao iz garaze, vidim da je i kod mene izgrebana boja.
Ma nema oprosta takvim osobama, udari te još kaže da nije, koja đubrad, samo treba zvat policiju pa nek lijepo plati kaznu i veću registraciju haya.
Jbte kad bih nekog zakačio ostavio bih papirić sa brojem tel da me nazove ako vlasnik auta nije tu, šta znam u kakvoj je situaciji čovjek, da li teško živi, da li ima nekog bolesnog u porodici, stavi se u njegovu poziciju kakav bi bio kad bi te neko zakačio i pobjegao... Svakakvih idiota ima...
Naslovnica
Posts: 27907
Joined: 20/03/2013 15:38

#912 Re: "Majstori" parkiranja Vol.2

Post by Naslovnica »

Moj je jaran tako, lupila ga neka treba.
Halo, vrati se, nisam ja, ovo-ono, pravi se luda.
Jel nisi?
Nisam.
I frajer joj kružnim razbije štopku.
Eto, ko ti jebe mater.
User avatar
emotivac
Posts: 1612
Joined: 01/03/2013 14:24

#913 Re: "Majstori" parkiranja Vol.2

Post by emotivac »

Naslovnica wrote: 27/05/2022 14:31 Moj je jaran tako, lupila ga neka treba.
Halo, vrati se, nisam ja, ovo-ono, pravi se luda.
Jel nisi?
Nisam.
I frajer joj kružnim razbije štopku.
Eto, ko ti jebe mater.
Ma ne valja ni to, onda ona tebi nazove policiju i naj3beš totalno, ispadneš glup.
kakaljin
Posts: 11648
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#914 Re: "Majstori" parkiranja Vol.2

Post by kakaljin »

Naslovnica wrote: 27/05/2022 14:31 Moj je jaran tako, lupila ga neka treba.
Halo, vrati se, nisam ja, ovo-ono, pravi se luda.
Jel nisi?
Nisam.
I frajer joj kružnim razbije štopku.
Eto, ko ti jebe mater.
I onda on kriv za unistavanje tudje stvari.

Fino pokusas zadrzati ako ne pozoves policiji i kazes tablice i kazes da je pobjegla sa lica mjesta
Naslovnica
Posts: 27907
Joined: 20/03/2013 15:38

#915 Re: "Majstori" parkiranja Vol.2

Post by Naslovnica »

Jaran se pokupio i otišao, nikada mu ništa nije došlo.
kakaljin
Posts: 11648
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#916 Re: "Majstori" parkiranja Vol.2

Post by kakaljin »

Naslovnica wrote: 27/05/2022 15:11 Jaran se pokupio i otišao, nikada mu ništa nije došlo.
Sve do jednom, a onda ce donji biti
User avatar
Ateista
Posts: 46573
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#917 Re: "Majstori" parkiranja Vol.2

Post by Ateista »

Dead Man Walking wrote: 27/05/2022 07:55 Mene lik udario parkiranog, uredno ostavio ceduljicu na brisacu sa podacima, osiguranje sve rijesilo brzinski. Al u Americi. :mrgreen:

Kod nas lika iz rent-a-car sliko radar negdje u RSu, on dao moje podatke kao da sam ja vozio. :-) Sve je do mentaliteta.
Ja sam jedno jutro nasao ceduljicu, covjek mi ostavio kontakt jer mi je zagrebao auto. Pogledam, nesto skroz malo a vec sam imao ogrebotina i trebao kod limara, nazvao ga, zahvalio mu se i rekao da mi ne treba nista placati, dovoljno mi je sto je bio fer i javio se. Jos par puta pita jesam siguran, reko jesam, sve ok.
User avatar
Laplace
Posts: 10412
Joined: 19/11/2012 18:37

#918 Re: "Majstori" parkiranja Vol.2

Post by Laplace »

Ateista wrote: 27/05/2022 16:45
Dead Man Walking wrote: 27/05/2022 07:55 Mene lik udario parkiranog, uredno ostavio ceduljicu na brisacu sa podacima, osiguranje sve rijesilo brzinski. Al u Americi. :mrgreen:

Kod nas lika iz rent-a-car sliko radar negdje u RSu, on dao moje podatke kao da sam ja vozio. :-) Sve je do mentaliteta.
Ja sam jedno jutro nasao ceduljicu, covjek mi ostavio kontakt jer mi je zagrebao auto. Pogledam, nesto skroz malo a vec sam imao ogrebotina i trebao kod limara, nazvao ga, zahvalio mu se i rekao da mi ne treba nista placati, dovoljno mi je sto je bio fer i javio se. Jos par puta pita jesam siguran, reko jesam, sve ok.
Ono, nazoveš broj i javi ti se ambasada Južnoafričke Republike. :D
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3543
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#919 Re: "Majstori" parkiranja Vol.2

Post by JavierBosnia »

bitanga_sa_otesa wrote: 27/05/2022 14:01 ma takvima treba zvati policiju odmah ili im uzeti 5 glava na licu mjesta :thumbup:
Ti si malo iskusniji, pa daj savjet zlu ne trebalo :D

Sta u situaciji neko te pukne nazad, ne puno, al dovoljno da osteti lupam 1 stopku, karambolku. A tebi stopke i karambolka nisu klasicni nego dijelovi koje je malo teze naci (hajmo reci modifikovani) i posto on sigurno nece izvalit 5-6 stoja, osiguranje kako to gleda? Uzima cijenu novog aftermarket dijela, ako je to trosak nabavke iz druge drzave, sve sto ide. Uglavnom sve se svodi na neku procjenu, a ti kasnije molis boga da izvuces sto vise i da te dijelove nadjes tako da ne budes na novcanom gubitku da vratis u prijasnje stanje? A vrijeme se valjda racuna da ces svakako izgubiti
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#920 Re: "Majstori" parkiranja Vol.2

Post by bitanga_sa_otesa »

JavierBosnia wrote: 28/05/2022 00:29

Ti si malo iskusniji, pa daj savjet zlu ne trebalo :D

Sta u situaciji neko te pukne nazad, ne puno, al dovoljno da osteti lupam 1 stopku, karambolku. A tebi stopke i karambolka nisu klasicni nego dijelovi koje je malo teze naci (hajmo reci modifikovani) i posto on sigurno nece izvalit 5-6 stoja, osiguranje kako to gleda? Uzima cijenu novog aftermarket dijela, ako je to trosak nabavke iz druge drzave, sve sto ide. Uglavnom sve se svodi na neku procjenu, a ti kasnije molis boga da izvuces sto vise i da te dijelove nadjes tako da ne budes na novcanom gubitku da vratis u prijasnje stanje? A vrijeme se valjda racuna da ces svakako izgubiti
nisam imao takvih iskustava,ali mislim da to kod nas nije bas definisano kako treba... nego kako znas da ja imam aftermarket stopke??
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#921 Re: "Majstori" parkiranja Vol.2

Post by bitanga_sa_otesa »

Laplace wrote: 27/05/2022 22:44

Ono, nazoveš broj i javi ti se ambasada Južnoafričke Republike. :D
mi smo nekad dali broj od jednog jarana i napisali oglas u novinama - pravimo sinove,al srecom niko ga nije zvao :lol:
User avatar
Laplace
Posts: 10412
Joined: 19/11/2012 18:37

#922 Re: "Majstori" parkiranja Vol.2

Post by Laplace »

bitanga_sa_otesa wrote: 28/05/2022 07:38
Laplace wrote: 27/05/2022 22:44

Ono, nazoveš broj i javi ti se ambasada Južnoafričke Republike. :D
mi smo nekad dali broj od jednog jarana i napisali oglas u novinama - pravimo sinove,al srecom niko ga nije zvao :lol:
:-D
User avatar
Truba
Posts: 81760
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#923 Re: "Majstori" parkiranja Vol.2

Post by Truba »

Naslovnica wrote: 27/05/2022 14:31 Moj je jaran tako, lupila ga neka treba.
Halo, vrati se, nisam ja, ovo-ono, pravi se luda.
Jel nisi?
Nisam.
I frajer joj kružnim razbije štopku.
Eto, ko ti jebe mater.
Klasicno zensko ponasanje
kakaljin
Posts: 11648
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#924 Re: "Majstori" parkiranja Vol.2

Post by kakaljin »

JavierBosnia wrote: 28/05/2022 00:29
bitanga_sa_otesa wrote: 27/05/2022 14:01 ma takvima treba zvati policiju odmah ili im uzeti 5 glava na licu mjesta :thumbup:
Ti si malo iskusniji, pa daj savjet zlu ne trebalo :D

Sta u situaciji neko te pukne nazad, ne puno, al dovoljno da osteti lupam 1 stopku, karambolku. A tebi stopke i karambolka nisu klasicni nego dijelovi koje je malo teze naci (hajmo reci modifikovani) i posto on sigurno nece izvalit 5-6 stoja, osiguranje kako to gleda? Uzima cijenu novog aftermarket dijela, ako je to trosak nabavke iz druge drzave, sve sto ide. Uglavnom sve se svodi na neku procjenu, a ti kasnije molis boga da izvuces sto vise i da te dijelove nadjes tako da ne budes na novcanom gubitku da vratis u prijasnje stanje? A vrijeme se valjda racuna da ces svakako izgubiti
Na osnovu predracuna ti osiguranje isplacuje iznos, i njihove procjene u zavisnosti od starosti auta. Tako da je vrlo jednostavno.
User avatar
Ateista
Posts: 46573
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#925 Re: "Majstori" parkiranja Vol.2

Post by Ateista »

Laplace wrote: 27/05/2022 22:44
Ateista wrote: 27/05/2022 16:45

Ja sam jedno jutro nasao ceduljicu, covjek mi ostavio kontakt jer mi je zagrebao auto. Pogledam, nesto skroz malo a vec sam imao ogrebotina i trebao kod limara, nazvao ga, zahvalio mu se i rekao da mi ne treba nista placati, dovoljno mi je sto je bio fer i javio se. Jos par puta pita jesam siguran, reko jesam, sve ok.
Ono, nazoveš broj i javi ti se ambasada Južnoafričke Republike. :D
Cuo sam i za takve slucajeve, bude nekom ofirno zbog komsiluka pa kao ostavi ceduljicu, a na njoj ko zna sta pise. :D
Post Reply