"Majstori" parkiranja Vol.2

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
lavic
Posts: 3081
Joined: 14/04/2011 15:03

#876 Re: "Majstori" parkiranja Vol.2

Post by lavic »

EFD22 wrote: 24/05/2022 10:52 Rješenje za taj problem koji postoji oduvijek i svugdje jeste vlastita avlija/parking (život u kući a ne u zgradama zajedničkog življenja) i naravno full kasko za momente kad nisi u avliji.

Znači, ko ima za bengu, treba da ima i za full kasko, pa onda budi gospodin do kraja. Prst u hou.
Mogu li svi U Sa, Tz, Ze, Mo... zivjeti u kuci, ili svaka 2-3 mejseca poytezati Kasko za farbanje vrata?
Naslovnica
Posts: 27902
Joined: 20/03/2013 15:38

#877 Re: "Majstori" parkiranja Vol.2

Post by Naslovnica »

lavic wrote: 24/05/2022 10:18
chudjenhe wrote: 23/05/2022 23:37 postaje pravilo

Image


haj ti raazumi savremene furke :D
Bahati seljaci i neznalice parkiraju blizu i udaraju vratima. Boli ih neka stvar za tvoju imovinu...i ljudi su primorani se ovako pokusati stitit.
Mora da se šališ kada ovakvo parkiranje opravdavaš zaštitom imovine, izbjegavanjem ogrebotina na vratima i slično? :lol:
User avatar
Ateista
Posts: 46539
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#878 Re: "Majstori" parkiranja Vol.2

Post by Ateista »

lavic wrote: 24/05/2022 11:17
EFD22 wrote: 24/05/2022 10:52 Rješenje za taj problem koji postoji oduvijek i svugdje jeste vlastita avlija/parking (život u kući a ne u zgradama zajedničkog življenja) i naravno full kasko za momente kad nisi u avliji.

Znači, ko ima za bengu, treba da ima i za full kasko, pa onda budi gospodin do kraja. Prst u hou.
Mogu li svi U Sa, Tz, Ze, Mo... zivjeti u kuci, ili svaka 2-3 mejseca poytezati Kasko za farbanje vrata?
Ne mogu, ali mogu kupiti kucu u nekoj zabiti. Ako hoce da zive u gradu a nemaju dovoljno para za kucu u gradu, trebaju ptihvatiti i rizike koje to nosi, od toga da ce ti komsija izbad skakati po glavi, pustati glasnu muziku, do toga da ti neko moze izgrebati auto. Kome se ne svidja ima mogucnost da se preseli u neku zabit i ima tamo kucu.
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 10419
Joined: 10/03/2022 22:16

#879 Re: "Majstori" parkiranja Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

Da se razumijemo, volim auta možda i najviše od svih, baš ono graniči s bolešću, auta su mi strast.
Ali treba biti pragmatičan. Mene svaka packa i ogrebotina zaboli, i na tuđem autu, ali šta onda.
Jebem ga, dođe ti iz salona ogreban, nema teorije da će biti cijeli životni vijek netaknut.
Ne može nam to biti patnja.
Izudarali su me vratima na parkinzima, i to svaki put odmah čim dovezem novo auto, tako da, šta bih. Sačekam da se skupi, riješim preko kaska i tako. Neću za svaku dlaku zvat’ agenta nisam lud.

Ja imam kuću i okućnicu, ali je auto redovno na kiši/snijegu/ledu, jer ne patim.

Ko pati, kupi sebi auto, parkira ga u dnevnu sobu, i ne mrda.

Ja prelazim godišnje 55000km, i ne postoji ta pažnja koja će očuvati auto s tim tempom korištenja. Nisam idiot pa da ga ne pazim i da lupam, krham, nanosim itd., al’ isto tako nemam vremena ni da ga ližem konstantno.

Priuštim mu tu i tamo dobru zaštitu, dubinsko pranje i to je to.

Evo neki dan me debil na parkingu zgnječio, uvalio suvozačeva vrata, al’ srećom imaju kamere, ja iskoristio kasko, naručio nova vrata, a moje osiguranje će pritisnuti njegovo da im se što prije to vrati.

I šta sad, treba da plačem aaaa udario mi auto, jebat ga popravit će se bit će k’o novo. Čim ga otplatim prodat ga uzet novo itd.
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 10419
Joined: 10/03/2022 22:16

#880 Re: "Majstori" parkiranja Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

Ateista wrote: 24/05/2022 11:23
lavic wrote: 24/05/2022 11:17

Mogu li svi U Sa, Tz, Ze, Mo... zivjeti u kuci, ili svaka 2-3 mejseca poytezati Kasko za farbanje vrata?
Ne mogu, ali mogu kupiti kucu u nekoj zabiti. Ako hoce da zive u gradu a nemaju dovoljno para za kucu u gradu, trebaju ptihvatiti i rizike koje to nosi, od toga da ce ti komsija izbad skakati po glavi, pustati glasnu muziku, do toga da ti neko moze izgrebati auto. Kome se ne svidja ima mogucnost da se preseli u neku zabit i ima tamo kucu.
Tačno/točno/exactly
lavic
Posts: 3081
Joined: 14/04/2011 15:03

#881 Re: "Majstori" parkiranja Vol.2

Post by lavic »

Naslovnica wrote: 24/05/2022 11:19
lavic wrote: 24/05/2022 10:18

Bahati seljaci i neznalice parkiraju blizu i udaraju vratima. Boli ih neka stvar za tvoju imovinu...i ljudi su primorani se ovako pokusati stitit.
Mora da se šališ kada ovakvo parkiranje opravdavaš zaštitom imovine, izbjegavanjem ogrebotina na vratima i slično? :lol:
Ne opravdavam ali razumijem,
lavic
Posts: 3081
Joined: 14/04/2011 15:03

#882 Re: "Majstori" parkiranja Vol.2

Post by lavic »

EFD22 wrote: 24/05/2022 11:27 Da se razumijemo, volim auta možda i najviše od svih, baš ono graniči s bolešću, auta su mi strast.
Ali treba biti pragmatičan. Mene svaka packa i ogrebotina zaboli, i na tuđem autu, ali šta onda.
Jebem ga, dođe ti iz salona ogreban, nema teorije da će biti cijeli životni vijek netaknut.
Ne može nam to biti patnja.
Izudarali su me vratima na parkinzima, i to svaki put odmah čim dovezem novo auto, tako da, šta bih. Sačekam da se skupi, riješim preko kaska i tako. Neću za svaku dlaku zvat’ agenta nisam lud.

Ja imam kuću i okućnicu, ali je auto redovno na kiši/snijegu/ledu, jer ne patim.

Ko pati, kupi sebi auto, parkira ga u dnevnu sobu, i ne mrda.

Ja prelazim godišnje 55000km, i ne postoji ta pažnja koja će očuvati auto s tim tempom korištenja. Nisam idiot pa da ga ne pazim i da lupam, krham, nanosim itd., al’ isto tako nemam vremena ni da ga ližem konstantno.

Priuštim mu tu i tamo dobru zaštitu, dubinsko pranje i to je to.

Evo neki dan me debil na parkingu zgnječio, uvalio suvozačeva vrata, al’ srećom imaju kamere, ja iskoristio kasko, naručio nova vrata, a moje osiguranje će pritisnuti njegovo da im se što prije to vrati.

I šta sad, treba da plačem aaaa udario mi auto, jebat ga popravit će se bit će k’o novo. Čim ga otplatim prodat ga uzet novo itd.
A sta da nemas kameru, ili da nemas kasko. Mom se komsiji isto desilo. gdja sa MB u rikverc i udari u vrata, ima kamera, snimak ali se bas ne vide tablice i Policija kaze sorry mi nemozemo nitsa uraditi. Problem je u mentalitetu,odgoju, sto i ko vidi nece da prijavi.

Ne govorim samo o skupim autima, neko ima auto od 10 milja i zeli da mu je lijep, dobar,... i ne moze mu biti kasko sta on da radi?
Da kupi kucu, da seli iz grada u selo, daj ne glupirajte se!
Naslovnica
Posts: 27902
Joined: 20/03/2013 15:38

#883 Re: "Majstori" parkiranja Vol.2

Post by Naslovnica »

lavic wrote: 24/05/2022 11:31
Naslovnica wrote: 24/05/2022 11:19
Mora da se šališ kada ovakvo parkiranje opravdavaš zaštitom imovine, izbjegavanjem ogrebotina na vratima i slično? :lol:
Ne opravdavam ali razumijem,
Ja fakat ne razumijem da neko misli da će kontra parkiranjem mimo svih pravila, zauzimanjem dva i više mjesta i sličnim stvarima - sačuvati automobil od parnica, ogrebotina i sl.
Pogotovu ovi sa kojekakvim wannabe premiumima, a ustvari poluispravnim razdrkanim skulama.
Evo ja lakirao auto prije godinu dana, do sada dvije manje "pinkice" od parkinga, ništa strašno, a i da je strašno nikada ne bih sebi mogao dozvoliti da parkiram kao zadnji papak i debil, i da komšijama zauzimam parking mjesta.
Ovo nije čuvanje automobila nego ispoljavanje primitivizma, čemu smo, uostalom, svjedoci u svim sferama života u Sarajevu.
Japaja, a za ostale me zamoli qrko.
Čorba ih davno opjevao.

Oko mene kurve i džankoze
Prave frku i ljute nervoze
Oko mene sve sami smradovi
Oko mene sela i gradovi

Oko mene pederi, ubice
I topovi, teške haubice
Gospode, gde li pronalaze
Onoliku đubrad i mamlaze

Oko mene mračne pijandure
Ne mogu da prebrojim pandure
Neki novi bezobrazni klinci
Misliš džukci, ono šarplaninci

Oko mene sve su ponavljači đaci
Ili bolesnici, ili manijaci
Oko mene neki mnogo jaki momci
To su KP doma zaslužni pitomci
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#884 Re: "Majstori" parkiranja Vol.2

Post by bitanga_sa_otesa »

čorba je prije 30 godina bio svjestan papanluka i stanja na balkanu :thumbup:
za to mu skidam kapu ,ispade pocetkom 90-ih i nadalje ne bih komentarisao :run:
User avatar
Ateista
Posts: 46539
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#885 Re: "Majstori" parkiranja Vol.2

Post by Ateista »

lavic wrote: 24/05/2022 11:37
EFD22 wrote: 24/05/2022 11:27 Da se razumijemo, volim auta možda i najviše od svih, baš ono graniči s bolešću, auta su mi strast.
Ali treba biti pragmatičan. Mene svaka packa i ogrebotina zaboli, i na tuđem autu, ali šta onda.
Jebem ga, dođe ti iz salona ogreban, nema teorije da će biti cijeli životni vijek netaknut.
Ne može nam to biti patnja.
Izudarali su me vratima na parkinzima, i to svaki put odmah čim dovezem novo auto, tako da, šta bih. Sačekam da se skupi, riješim preko kaska i tako. Neću za svaku dlaku zvat’ agenta nisam lud.

Ja imam kuću i okućnicu, ali je auto redovno na kiši/snijegu/ledu, jer ne patim.

Ko pati, kupi sebi auto, parkira ga u dnevnu sobu, i ne mrda.

Ja prelazim godišnje 55000km, i ne postoji ta pažnja koja će očuvati auto s tim tempom korištenja. Nisam idiot pa da ga ne pazim i da lupam, krham, nanosim itd., al’ isto tako nemam vremena ni da ga ližem konstantno.

Priuštim mu tu i tamo dobru zaštitu, dubinsko pranje i to je to.

Evo neki dan me debil na parkingu zgnječio, uvalio suvozačeva vrata, al’ srećom imaju kamere, ja iskoristio kasko, naručio nova vrata, a moje osiguranje će pritisnuti njegovo da im se što prije to vrati.

I šta sad, treba da plačem aaaa udario mi auto, jebat ga popravit će se bit će k’o novo. Čim ga otplatim prodat ga uzet novo itd.
A sta da nemas kameru, ili da nemas kasko. Mom se komsiji isto desilo. gdja sa MB u rikverc i udari u vrata, ima kamera, snimak ali se bas ne vide tablice i Policija kaze sorry mi nemozemo nitsa uraditi. Problem je u mentalitetu,odgoju, sto i ko vidi nece da prijavi.

Ne govorim samo o skupim autima, neko ima auto od 10 milja i zeli da mu je lijep, dobar,... i ne moze mu biti kasko sta on da radi?
Da kupi kucu, da seli iz grada u selo, daj ne glupirajte se!
To je realnost, sve ima svoje prednosti i mane, zivot u gradu, na selu, provinciji, centru grada, treba biti svjestan toga i izabrati ono sto ti najvise odgovara i sto mozes priustiti i prihvatiti rizike. Cak i sa ovakvim parkiranjem te neko moze lupiti i pobjeci i to nije rjesenje. Ja bih rado ovakve papke isparao namjerno, ali se ne zelim spustati na taj nivo, zato ostavljam poruke parking papak ovakvima.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#886 Re: "Majstori" parkiranja Vol.2

Post by bitanga_sa_otesa »

papirne poruke ne doticu ovakve,samo poruka koja boli ...po glavudzi ili po novcaniku...
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#887 Re: "Majstori" parkiranja Vol.2

Post by beni-bu-man »

Image
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#888 Re: "Majstori" parkiranja Vol.2

Post by beni-bu-man »

chudjenhe wrote: 23/05/2022 23:37 postaje pravilo

Image


haj ti raazumi savremene furke :D
Ja ih znam nekad zagraditi
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#889 Re: "Majstori" parkiranja Vol.2

Post by beni-bu-man »

Ova beNbara je tolko izlupana sa strana a i sami lik je oksimoron na nivou
User avatar
Ateista
Posts: 46539
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#890 Re: "Majstori" parkiranja Vol.2

Post by Ateista »

bitanga_sa_otesa wrote: 24/05/2022 13:41 papirne poruke ne doticu ovakve,samo poruka koja boli ...po glavudzi ili po novcaniku...
To je tacno, ali opet ne mogu da se spustam na taj nivo iako dobijem zelju.
bitangeIprinceze
Posts: 4439
Joined: 29/01/2018 22:14

#891 Re: "Majstori" parkiranja Vol.2

Post by bitangeIprinceze »

chudjenhe wrote: 23/05/2022 23:37 postaje pravilo

Image


haj ti raazumi savremene furke :D
Ko je ovde majstor i zašto?
User avatar
Evolution_IV
Posts: 13209
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti

#892 Re: "Majstori" parkiranja Vol.2

Post by Evolution_IV »

bitangeIprinceze wrote: 24/05/2022 18:33
chudjenhe wrote: 23/05/2022 23:37 postaje pravilo

Image


haj ti raazumi savremene furke :D
Ko je ovde majstor i zašto?
debilcina sa rugobom serije 1, svi glupi jedino on pametan i u kontru, zauzeo 2 mjesta hladno :)
Dimu1927
Posts: 3974
Joined: 24/05/2020 17:41
Location: Sarajevo

#893 Re: "Majstori" parkiranja Vol.2

Post by Dimu1927 »

lavic wrote: 24/05/2022 10:18
Bahati seljaci i neznalice parkiraju blizu i udaraju vratima. Boli ih neka stvar za tvoju imovinu...i ljudi su primorani se ovako pokusati stitit.
ma i dalje ga mogu udariti druga auta prilikom parkiranja

ovo mi prije lici kao da svjesno zauzima jos jedno mjesto za drugo auto, pa onda ovo auto popravi i parkira oba uredno. mada mi ni to nema neke logike s obzirom da ovaj parking nije toliko problematican s nedostatkom mjesta kao neki drugi u okolini
bitangeIprinceze
Posts: 4439
Joined: 29/01/2018 22:14

#894 Re: "Majstori" parkiranja Vol.2

Post by bitangeIprinceze »

Šta je kontra a šta kontra kontre?? Ja ne vidim nijedno mjesto. Ni dva, ni tri ....
User avatar
kabal1337
Posts: 8067
Joined: 11/02/2012 21:08
Location: DIY
Vozim: Destroy it yourself

#895 Re: "Majstori" parkiranja Vol.2

Post by kabal1337 »

Evolution_IV wrote: 24/05/2022 18:37

debilcina sa rugobom serije 1
Sto si nervozan, sta ti je auto krivo
User avatar
Evolution_IV
Posts: 13209
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti

#896 Re: "Majstori" parkiranja Vol.2

Post by Evolution_IV »

kabal1337 wrote: 24/05/2022 18:42
Evolution_IV wrote: 24/05/2022 18:37

debilcina sa rugobom serije 1
Sto si nervozan, sta ti je auto krivo
ma nisam, samo mi puna kapa samozivih debila...a ovaj fl je bas ruzan bmw :D
noviclan
Posts: 10903
Joined: 31/10/2013 06:48

#897 Re: "Majstori" parkiranja Vol.2

Post by noviclan »

mk ultra wrote: 19/05/2022 15:59 Image
Izgleda da je hitno morao u apoteku izlazeci kroz gepek
User avatar
nepass1
Posts: 9670
Joined: 06/07/2017 07:35

#898 Re: "Majstori" parkiranja Vol.2

Post by nepass1 »

Franjevacka i konak ponedeljak i utorak sve popisano, od pivare do careve
User avatar
chudjenhe
Posts: 527
Joined: 02/11/2012 13:52

#899 Re: "Majstori" parkiranja Vol.2

Post by chudjenhe »

bitangeIprinceze wrote: 24/05/2022 18:40 Šta je kontra a šta kontra kontre?? Ja ne vidim nijedno mjesto. Ni dva, ni tri ....
Pa kontra je valjda to sto je parkirao kontra no svi ostali. Istina, na ovom dijelu parkinga se ne vide linije, ali postoje. A da i ne postoje ima nekoliko auta parkiranih, nije tesko zakljuciti 😀
bitangeIprinceze
Posts: 4439
Joined: 29/01/2018 22:14

#900 Re: "Majstori" parkiranja Vol.2

Post by bitangeIprinceze »

chudjenhe wrote: 25/05/2022 08:08
bitangeIprinceze wrote: 24/05/2022 18:40 Šta je kontra a šta kontra kontre?? Ja ne vidim nijedno mjesto. Ni dva, ni tri ....
Pa kontra je valjda to sto je parkirao kontra no svi ostali. Istina, na ovom dijelu parkinga se ne vide linije, ali postoje. A da i ne postoje ima nekoliko auta parkiranih, nije tesko zakljuciti 😀
A možda su svi drugi kontra ovog što je sam. :D I te postojeće ali nevidljive linije :) su isto Loto, imaš 6-icu a nemaš je. Mislim da se radi o slobodnom prostoru, koji možda nije ni označen, tako da možeš i biciklo parkirati al kako hoćeš
Post Reply