"Majstori" parkiranja Vol.2

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
TLOP
Posts: 296
Joined: 23/01/2020 11:12

#3101 Re: "Majstori" parkiranja Vol.2

Post by TLOP »

_BataZiv_0809 wrote: 17/03/2024 14:39
Optimist wrote: 14/03/2024 22:06 Image

Kad nije dovoljno da si malo bezobrazan, vec moras biti puno bezobrazan.
Yebotehljeb
U bccu mi je uvijek misterija guzva napolju
Gore se jedva provuces od papaka na sve strane a dole garaza skoro prazna i jos besplatna :?
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66249
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#3102 Re: "Majstori" parkiranja Vol.2

Post by _BataZiv_0809 »

Ono je za izucavanja fakat
Naslovnica
Posts: 27936
Joined: 20/03/2013 15:38

#3103 Re: "Majstori" parkiranja Vol.2

Post by Naslovnica »

možese proći konforno ne dramite
User avatar
Qler
Posts: 23608
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#3104 Re: "Majstori" parkiranja Vol.2

Post by Qler »

Debili i stoka. U ovim BCC kao da se takmiče ko je veći seljak. Bože sačuvaj.
User avatar
drug_profi
Posts: 50618
Joined: 16/07/2012 16:00

#3105 Re: "Majstori" parkiranja Vol.2

Post by drug_profi »

U garaži uvijek mjesta. I nikad nisam daleko parkirao.
User avatar
Logovan
Posts: 94417
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#3106 Re: "Majstori" parkiranja Vol.2

Post by Logovan »

TLOP wrote: 17/03/2024 15:34 U bccu mi je uvijek misterija guzva napolju
Gore se jedva provuces od papaka na sve strane a dole garaza skoro prazna i jos besplatna :?
Znaš šta je još veća misterija? Svi se nabiju u centar parkinga, a na krajevima parkinga bude slobodnih mjesta.
User avatar
Laplace
Posts: 10445
Joined: 19/11/2012 18:37

#3107 Re: "Majstori" parkiranja Vol.2

Post by Laplace »

Naš narod (tu mislim na kompletan Zapadni Balkan) je za detaljna psihijatrijska posmatranja, u svim sferama života. Narod koji ne trpi red, koji ne trpi lijepo i uredno, koji se gnuša pravila i propisa i koji se naprosto svim silama bori da mu bude što gore izmišlja kompleksne psihodelične teorije zavjera koje bi trebale objasniti zašto je "truhli Zapad" toliko bogat i napredan u odnosu na nas.
User avatar
muha_sa
Posts: 128647
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#3108 Re: "Majstori" parkiranja Vol.2

Post by muha_sa »

Laplace wrote: 18/03/2024 07:05 Naš narod (tu mislim na kompletan Zapadni Balkan) je za detaljna psihijatrijska posmatranja, u svim sferama života. Narod koji ne trpi red, koji ne trpi lijepo i uredno, koji se gnuša pravila i propisa i koji se naprosto svim silama bori da mu bude što gore izmišlja kompleksne psihodelične teorije zavjera koje bi trebale objasniti zašto je "truhli Zapad" toliko bogat i napredan u odnosu na nas.
Nisu na Zapadu ništa bolji od nas al imaju sistem koji te opali po novcaniku bez privilegovanih pa bujrum ako ti se isplati. Najbolja vaspitna metoda je udar po dzepu--zacas se nauciš redu :D
User avatar
Laplace
Posts: 10445
Joined: 19/11/2012 18:37

#3109 Re: "Majstori" parkiranja Vol.2

Post by Laplace »

muha_sa wrote: 18/03/2024 07:13
Laplace wrote: 18/03/2024 07:05 Naš narod (tu mislim na kompletan Zapadni Balkan) je za detaljna psihijatrijska posmatranja, u svim sferama života. Narod koji ne trpi red, koji ne trpi lijepo i uredno, koji se gnuša pravila i propisa i koji se naprosto svim silama bori da mu bude što gore izmišlja kompleksne psihodelične teorije zavjera koje bi trebale objasniti zašto je "truhli Zapad" toliko bogat i napredan u odnosu na nas.
Nisu na Zapadu ništa bolji od nas al imaju sistem koji te opali po novcaniku bez privilegovanih pa bujrum ako ti se isplati. Najbolja vaspitna metoda je udar po dzepu--zacas se nauciš redu :D
Jasno, ali taj sistem čine ljudi. Naš policajac uredno prođe (šta prođe - provuče se na centimetar) između dva nepropisno parkirana auta na raskrsnici i produži dalje kao da se ništa neobično nije dogodilo.
User avatar
darius_maximus
Posts: 3252
Joined: 22/01/2007 02:18
Location: Sarajevo

#3110 Re: "Majstori" parkiranja Vol.2

Post by darius_maximus »

muha_sa wrote: 18/03/2024 07:13
Laplace wrote: 18/03/2024 07:05 Naš narod (tu mislim na kompletan Zapadni Balkan) je za detaljna psihijatrijska posmatranja, u svim sferama života. Narod koji ne trpi red, koji ne trpi lijepo i uredno, koji se gnuša pravila i propisa i koji se naprosto svim silama bori da mu bude što gore izmišlja kompleksne psihodelične teorije zavjera koje bi trebale objasniti zašto je "truhli Zapad" toliko bogat i napredan u odnosu na nas.
Nisu na Zapadu ništa bolji od nas al imaju sistem koji te opali po novcaniku bez privilegovanih pa bujrum ako ti se isplati. Najbolja vaspitna metoda je udar po dzepu--zacas se nauciš redu :D
I ovo je samo djelimično tačno.
Nisu bili ništa bolji od nas nekada davno, kada su kretali od nule.
Međutim, iz generacije u generaciju se, kroz kazne, običaje, bonton, itd. oblikuje društvo i društveno prihvatljivo ponašanje, tako da su po defaultu ljudi sada naučeni ne gurati se svugdje preko reda, ne stvarati drugima problem, ne gledati kako odmah zajebati sistem, ne nuditi za sve mito i nositi koverte, itd.
User avatar
Truba
Posts: 81800
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#3111 Re: "Majstori" parkiranja Vol.2

Post by Truba »

Vala ste dosadni s tim.opaljivanjrm po novcaniku

Bio sam u francuskoj 2002 ljudi novu godinu docekaju u redu za mekdonalds
Jeeeeeee izljube se i to je to...
Francuzi obozavaju stajati u redu...strpljivost im je na zom planu izuzetna

Mi nismo takvi
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10802
Joined: 27/04/2021 22:52

#3112 Re: "Majstori" parkiranja Vol.2

Post by tramvajtrojka »

Logovan wrote: 17/03/2024 23:45
TLOP wrote: 17/03/2024 15:34 U bccu mi je uvijek misterija guzva napolju
Gore se jedva provuces od papaka na sve strane a dole garaza skoro prazna i jos besplatna :?
Znaš šta je još veća misterija? Svi se nabiju u centar parkinga, a na krajevima parkinga bude slobodnih mjesta.
kod KFCa uvijek ima desetak slobodnih mjesta al haj valja protegnuti noge malo :lol: , il u garazi dole na kraju uvijek slobodno al lole parkiraju na sve strane

al kad vidis one zaostale i seljacke face u samoj radnji sve ti bude jasno za onaj urnebes, kakva radnja takvi i kupci u njemu
User avatar
Qler
Posts: 23608
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#3113 Re: "Majstori" parkiranja Vol.2

Post by Qler »

Mene bas ispizdi taj nivo bolikurca i parkiranje na samoj cesti... tacno treba neko da im osteti auto, nanese neku stetu samo radi tog stava ja mogu. Neko jutro sjedio sa jaranom, i gledam lika, poluprazan parking, znaci pod rucnom moze na parking mjestu da uleti, parkira Tiguana u traci, preko puta one Vatra, Metropolis, koji li je do kina... hladno ga ostavi i udje na kafu... Ja govorim jaranu gledaj debila, do nas sjede neki ne komentarisu, udje lola i sjede sa njima... nadam se da su mu bar rekli da je papak...
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45505
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#3114 Re: "Majstori" parkiranja Vol.2

Post by Chmoljo »

Optimist wrote: 14/03/2024 22:06 Image

Kad nije dovoljno da si malo bezobrazan, vec moras biti puno bezobrazan.
parkiravayu svoya byesna kola gdje stignu...
User avatar
muha_sa
Posts: 128647
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#3115 Re: "Majstori" parkiranja Vol.2

Post by muha_sa »

Qler wrote: 18/03/2024 09:55 Mene bas ispizdi taj nivo bolikurca i parkiranje na samoj cesti... tacno treba neko da im osteti auto, nanese neku stetu samo radi tog stava ja mogu. Neko jutro sjedio sa jaranom, i gledam lika, poluprazan parking, znaci pod rucnom moze na parking mjestu da uleti, parkira Tiguana u traci, preko puta one Vatra, Metropolis, koji li je do kina... hladno ga ostavi i udje na kafu... Ja govorim jaranu gledaj debila, do nas sjede neki ne komentarisu, udje lola i sjede sa njima... nadam se da su mu bar rekli da je papak...
Jebeno se rastat od dvije marke za parking a još jebenije ostavit auto a da ne gleda u svog ljepotana :D

Evo kod mene preko puta i oko nekdašnjeg Hepoka a sad Merkura-Binga svaki dan mogu na kaznama par milja uzet--al jok :-) murija dodje i prodje--nekad se sjete da nekom i i cestitku za brisac natakare :-)
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45505
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#3116 Re: "Majstori" parkiranja Vol.2

Post by Chmoljo »

inače, u subotu ispred alte dolazi policija i krenula pisati za parkiranje na invalidskim.

kreno odmah da istužakam gospoju koja je parkirala na invalidsko ispred crvene jabuke, iako je vidjela da pored nje idu ljudi sa regularnog mjesta. mrsko joj bilo.

kaže policajac može, ima li horizontalna signalizacija i znak, reko samo horizontalna, kaže ne može. mora biti znak.

:roll:
User avatar
Optimist
Posts: 13659
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#3117 Re: "Majstori" parkiranja Vol.2

Post by Optimist »

Sta cemo sa ovim mjestom, ima znak a nije iscrtano?

Image
noviclan
Posts: 10992
Joined: 31/10/2013 06:48

#3118 Re: "Majstori" parkiranja Vol.2

Post by noviclan »

Optimist wrote: 18/03/2024 10:08 Sta cemo sa ovim mjestom, ima znak a nije iscrtano?

Image
Privatni znak
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45505
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#3119 Re: "Majstori" parkiranja Vol.2

Post by Chmoljo »

Optimist wrote: 18/03/2024 10:08 Sta cemo sa ovim mjestom, ima znak a nije iscrtano?

Image
pitanje je jel ga ministarstvo saobraćaja postavilo.
User avatar
Optimist
Posts: 13659
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#3120 Re: "Majstori" parkiranja Vol.2

Post by Optimist »

I kako ce to obican gradjanin znati i da li na kraju smije parkirati?
User avatar
Truba
Posts: 81800
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#3121 Re: "Majstori" parkiranja Vol.2

Post by Truba »

piratski prometni znakovi
PPZ
User avatar
Ateista
Posts: 46594
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#3122 Re: "Majstori" parkiranja Vol.2

Post by Ateista »

darius_maximus wrote: 18/03/2024 09:24
muha_sa wrote: 18/03/2024 07:13
Laplace wrote: 18/03/2024 07:05 Naš narod (tu mislim na kompletan Zapadni Balkan) je za detaljna psihijatrijska posmatranja, u svim sferama života. Narod koji ne trpi red, koji ne trpi lijepo i uredno, koji se gnuša pravila i propisa i koji se naprosto svim silama bori da mu bude što gore izmišlja kompleksne psihodelične teorije zavjera koje bi trebale objasniti zašto je "truhli Zapad" toliko bogat i napredan u odnosu na nas.
Nisu na Zapadu ništa bolji od nas al imaju sistem koji te opali po novcaniku bez privilegovanih pa bujrum ako ti se isplati. Najbolja vaspitna metoda je udar po dzepu--zacas se nauciš redu :D
I ovo je samo djelimično tačno.
Nisu bili ništa bolji od nas nekada davno, kada su kretali od nule.
Međutim, iz generacije u generaciju se, kroz kazne, običaje, bonton, itd. oblikuje društvo i društveno prihvatljivo ponašanje, tako da su po defaultu ljudi sada naučeni ne gurati se svugdje preko reda, ne stvarati drugima problem, ne gledati kako odmah zajebati sistem, ne nuditi za sve mito i nositi koverte, itd.
I pored svega imaju izgradjen sistem gdje bez svega nabrojanog mozes imati sve sto ti treba uz minimum truda, ovdje se od malih nogu djeca uce da ti treba stela ili da platis da prodjes neke ispite, da moras platiti za dobro radno mjesto, da samo muljazom mozes zaraditi i slicno.
User avatar
Ateista
Posts: 46594
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#3123 Re: "Majstori" parkiranja Vol.2

Post by Ateista »

Chmoljo wrote: 18/03/2024 10:06 inače, u subotu ispred alte dolazi policija i krenula pisati za parkiranje na invalidskim.

kreno odmah da istužakam gospoju koja je parkirala na invalidsko ispred crvene jabuke, iako je vidjela da pored nje idu ljudi sa regularnog mjesta. mrsko joj bilo.

kaže policajac može, ima li horizontalna signalizacija i znak, reko samo horizontalna, kaže ne može. mora biti znak.

:roll:
Mene zanima da li svako mjesto mora imati svoj znak, ili bar da na znaku pise broj mjesta? Kod mene ima jedan znak i dva ili tri mjesta jedna do drugog iscrtana, na znaku ne pise koliko mjesta. Da li se moze odnositi na sva mjesta ili samo jedno? Posebno pitam zato sto pored ta tri mjesta sa jednim znakom, ima i jedno mjesto koje je nekad bilo invalidsko, kad su ponovo crtali pomjerili su mjesta, ali ostale i stare oznake. Vidio sam par puta da i tu pisu kazne iako ne bi smjeli, ne da mi se zajebavati po sudu...
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45505
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#3124 Re: "Majstori" parkiranja Vol.2

Post by Chmoljo »

Ateista wrote: 18/03/2024 12:30
Chmoljo wrote: 18/03/2024 10:06 inače, u subotu ispred alte dolazi policija i krenula pisati za parkiranje na invalidskim.

kreno odmah da istužakam gospoju koja je parkirala na invalidsko ispred crvene jabuke, iako je vidjela da pored nje idu ljudi sa regularnog mjesta. mrsko joj bilo.

kaže policajac može, ima li horizontalna signalizacija i znak, reko samo horizontalna, kaže ne može. mora biti znak.

:roll:
Mene zanima da li svako mjesto mora imati svoj znak, ili bar da na znaku pise broj mjesta? Kod mene ima jedan znak i dva ili tri mjesta jedna do drugog iscrtana, na znaku ne pise koliko mjesta. Da li se moze odnositi na sva mjesta ili samo jedno? Posebno pitam zato sto pored ta tri mjesta sa jednim znakom, ima i jedno mjesto koje je nekad bilo invalidsko, kad su ponovo crtali pomjerili su mjesta, ali ostale i stare oznake. Vidio sam par puta da i tu pisu kazne iako ne bi smjeli, ne da mi se zajebavati po sudu...
nisam siguran, ali mislim da reče da treba pisati broj mjesta.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45505
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#3125 Re: "Majstori" parkiranja Vol.2

Post by Chmoljo »

Optimist wrote: 18/03/2024 11:36 I kako ce to obican gradjanin znati i da li na kraju smije parkirati?
zovne inspekciju da ukloni znak.

mi smo jednom gospodinu zvali koji je udario čunj ispred zgrade. može mu se, jel. došla inspekcija, potrajalo jeste, al bilo je lijepo kad smo vidjeli policiju i šokiranog predstavnika etažnih vlasnika koji mu je to prešutno aminovao.

ima raznih seljačkih varijanti, od gajbi do znaka. pitanje je samo šta je važeće.

slažem se s tobom, ja prije ne bih, nego što bih parkiro tu. i da sam u pravu, haj se zezaj sa sudovima.

ali ima i do nas. trebamo biti dosljedni ko građani u ovim stvarima. prijavljuj dok se nešto ne desi. da pededset ljudi prijavi nelegalan parking znak, volio bih vidjeti koja će inspekcija to izignorisati, ali uglavnom svi kukamo i čekamo da inspekcija "hoda" i sama "vidi". iako imamo alate da sami pokrenemo konkretnu stvar.
Post Reply