"Majstori" parkiranja Vol.2

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
kabal1337
Posts: 8308
Joined: 11/02/2012 21:08
Location: DIY
Vozim: Destroy it yourself

#3251 Re: "Majstori" parkiranja Vol.2

Post by kabal1337 »

zar ne bi to trebali stalno da rade,
a ne samo kad ih zovnu p. kazne da pisu
User avatar
topcam
Posts: 5093
Joined: 08/07/2007 12:49

#3252 Re: "Majstori" parkiranja Vol.2

Post by topcam »

mega_mashcine wrote: 30/04/2024 13:43 Nedavno vozim dijete u kolicima, i naravno ne možeš trotoarom proći.. i hajd što je na trotoaru, nego tačno posred parkirao da se ne može kolicima proći, da je samo na jednu stranu do kraja se pomakao, mogao bih kolicima proći, ali retard bezglavi direkt na sredinu. Okolo parking mjesta koliko hoćeš, usred bijela dana, nije noć da se ne može naći mjesto. Sidjem na ulicu s kolicima, vijam glavom hoće li me kakvo auto dočekati. Nazovem policiju i produžim.

Završio u prodavnici i rekoh odoh se istim putem vratiti, ali ovaj put neću silaziti sa trotoara. I uspio sam se provući nekako pored audija, jest da sam ga podobro zakačio kolicima i iskrivio retrovizor, ali uspio sam proći.
Sjedem tu u blizini na klupi, kontam da opet zovem policiju, kad eto ti ih idu. Prvo su nešto vijećali u autu desetak minuta i pravili krugove, a onda su zašli i 5 auta popisali. Eto minimalno stoja laganica :izet:
Prvo boldirano djetnjasto, bezobrazno, drsko bas dno dna s´tvoje strane, bez rijeci sam, oba ste na istom nivou.

Drugo boldirano. Sta ocekujes od policije? Da postupa kao ti ? Naravno da ce po zakonu i ljudski.
Svaka cast patroli, ja se nadam da ce on platiti kaznu, a ti njemu nadoknaditi stetu koju si namjerno napravio.
User avatar
SmokingMan
Posts: 18851
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#3253 Re: "Majstori" parkiranja Vol.2

Post by SmokingMan »

holowey wrote: 30/04/2024 18:00
SmokingMan wrote: 30/04/2024 16:57
noviclan wrote: 29/04/2024 14:12


Specijalizirana Google Street View vozila stigla na ulice Sarajeva
http://www.klix.ba/clanak/240429064
Kako su došli do dozvole, jer privatno lice ima pravo da zabranji snimanje privatnog posjeda tj, da zahtjeva da zamagli "osjetljiv" sadržaj.
tako sto po defaultu sve sto te moze id-ati, tipa tablice, lice, grafit, neka tako glupost, sve bude blurovano prije javne objave... ako naknadno nesto upratis, uvijek to mozes prijaviti
Tačno, u nekim gradovima EU su legislative država naložile da se zamagle registarske tablice. Mislim da je i Barcelona među njima.

Sjećaš se skandala iz 2010 i nelegalnog prikupljanja SSiD.ova MAC adresa, ljudima su sa rutera skidali passworde mailova, historiju pregleda...
User avatar
oldtajmer
Posts: 5136
Joined: 13/04/2013 09:43
Location: Royston Vasey

#3254 Re: "Majstori" parkiranja Vol.2

Post by oldtajmer »

prolazim maloprije kroz mojmilo, na trgu zabrana parkirano bar 10 automobila, zovem dva broja policije novi grad niko se ne javlja :-)
noviclan
Posts: 11162
Joined: 31/10/2013 06:48

#3255 Re: "Majstori" parkiranja Vol.2

Post by noviclan »

oldtajmer wrote: 30/04/2024 20:01 prolazim maloprije kroz mojmilo, na trgu zabrana parkirano bar 10 automobila, zovem dva broja policije novi grad niko se ne javlja :-)
Uvijek122, i trazis pu brzo te prevace
User avatar
oldtajmer
Posts: 5136
Joined: 13/04/2013 09:43
Location: Royston Vasey

#3256 Re: "Majstori" parkiranja Vol.2

Post by oldtajmer »

noviclan wrote: 30/04/2024 20:05
oldtajmer wrote: 30/04/2024 20:01 prolazim maloprije kroz mojmilo, na trgu zabrana parkirano bar 10 automobila, zovem dva broja policije novi grad niko se ne javlja :-)
Uvijek122, i trazis pu brzo te prevace
:thumbup:

prijavljeno
Naslovnica
Posts: 28098
Joined: 20/03/2013 15:38

#3257 Re: "Majstori" parkiranja Vol.2

Post by Naslovnica »

oldtajmer wrote: 30/04/2024 20:01 prolazim maloprije kroz mojmilo, na trgu zabrana parkirano bar 10 automobila, zovem dva broja policije novi grad niko se ne javlja :-)
Opet počela bagra po trgu parkirati?!
Ovdje ništa drugo ne pomaže samo minirati prilaze, mater jebavali seljačku vazda
DonieBrasco
Posts: 15836
Joined: 31/08/2016 16:09

#3258 Re: "Majstori" parkiranja Vol.2

Post by DonieBrasco »

Image

Danas prolazim ulica Kranjceviceva - Odobasina i gdje sam crveno obiljezio parkiran Audi Q3, znaci auto na pjesackom ulazu na trotar s time da pola metra auta izlazi na zebru i ovo iskljucenje iz Odobasine gdje auta sto idu odozgo moraju da ga zaobilaze.

Ovo je stari street view jer sada na trotoaru imaju oni pudignuti djelovi kao pravougaonici da se auta ne mogu dizati tj. parkirati na trotoar, a on ili ona ga bas između ta dva tu parkira.

Zao mi je sto nisam slikao u zurbi bio taj nivo bezobrazluka gdje lik ili likusa parkirao/la, morao sam maksuz da trazim ovaj street view da vam ilustraujem.
User avatar
oldtajmer
Posts: 5136
Joined: 13/04/2013 09:43
Location: Royston Vasey

#3259 Re: "Majstori" parkiranja Vol.2

Post by oldtajmer »

Naslovnica wrote: 30/04/2024 20:12
oldtajmer wrote: 30/04/2024 20:01 prolazim maloprije kroz mojmilo, na trgu zabrana parkirano bar 10 automobila, zovem dva broja policije novi grad niko se ne javlja :-)
Opet počela bagra po trgu parkirati?!
Ovdje ništa drugo ne pomaže samo minirati prilaze, mater jebavali seljačku vazda
debilcine naredali sve neke suvove ko sretni a bar na mojmilu pun k. parkinga,al ne daj boze prohodati 100 metara,prolazim maloprije vidim makli su se garant je bila policija
User avatar
Truba
Posts: 82179
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#3260 Re: "Majstori" parkiranja Vol.2

Post by Truba »

Optimist wrote: 30/04/2024 17:40
Naslovnica wrote: 30/04/2024 16:49
mega_mashcine wrote: 30/04/2024 13:43 Nedavno vozim dijete u kolicima, i naravno ne možeš trotoarom proći.. i hajd što je na trotoaru, nego tačno posred parkirao da se ne može kolicima proći, da je samo na jednu stranu do kraja se pomakao, mogao bih kolicima proći, ali retard bezglavi direkt na sredinu. Okolo parking mjesta koliko hoćeš, usred bijela dana, nije noć da se ne može naći mjesto. Sidjem na ulicu s kolicima, vijam glavom hoće li me kakvo auto dočekati. Nazovem policiju i produžim.

Završio u prodavnici i rekoh odoh se istim putem vratiti, ali ovaj put neću silaziti sa trotoara. I uspio sam se provući nekako pored audija, jest da sam ga podobro zakačio kolicima i iskrivio retrovizor, ali uspio sam proći.
Sjedem tu u blizini na klupi, kontam da opet zovem policiju, kad eto ti ih idu. Prvo su nešto vijećali u autu desetak minuta i pravili krugove, a onda su zašli i 5 auta popisali. Eto minimalno stoja laganica :izet:
Mene interesuje šta imaju vijećati i razmišljati?!
Vidiš prekršaj, sankcioniši.
Ponekad imam osjećaj da imaju direktivu da što manje kažnjavaju, da ne talasaju i sično.
Nase standardno, prvo provjere tablice cija su vozila, i onda pisu.
Nisam jednom svjedocio kako to rade.
Provjeravaju je li ukradeno i jesu li vazece tablice
Na drugoj strani ima suplja voza skupo auto a kazne stizu tetki...
User avatar
Optimist
Posts: 13717
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#3261 Re: "Majstori" parkiranja Vol.2

Post by Optimist »

Da su bogdo.
Slusao kako na motorolu prvi diktira tablice, a drugi glas iza nakon provjere govori, pisi, pisi, pisi, ne diraj, pisi, pisi, ne diraj.
User avatar
drug_profi
Posts: 50780
Joined: 16/07/2012 16:00

#3262 Re: "Majstori" parkiranja Vol.2

Post by drug_profi »

Mene su ovdje nazivali svakakvim imenima kad sam pretpostavio da kazne pišu po nekom svom kriteriju.
User avatar
Continental
Posts: 77
Joined: 19/12/2019 20:37

#3263 Re: "Majstori" parkiranja Vol.2

Post by Continental »

Pozdrav. Doselio sam se krajem prošle godine u Geteovu i u odnosu na Dobrinju gdje smo ranije imali veci parking i bolje pozicioniran nisam navikao na ovu situaciju. Automobili su parkirani u zabrani, u saobraćajnoj traci, sve je regulisano kako horizontalnom tako i vertikalnom signalizacijom. Navečer zaista razumijem - nema mjesta, ali preko dana parking poluprazan, a ovaj dio na cesti pun. Raja je navikla parkirati u ulaz ako mogu. Imamo stariju komsinicu po koju hitna ne moze prici od automobila, dostavno vozilo ne moze prici zgradi, komunalci također.
Zvao sam policiju nekoliko puta, niti jednom nisu pisali kazne. Jednom sam ih doslovno sačekao da dođu i izgovor je bio puno je to auta za pisati (oko 20 u tom trenutku), jer će oni platiti kazne, a doći će drugi i tako sve u krug. Također je njima žao stanara koji dođu sa posla i nemaju gdje parkirati pa im zbog toga gledaju kroz prste.

Sta je pametno raditi? Nisam papak, razumijem sve njih, ali zbog njih ispašta puno veći krug ljudi, sigurnost pješaka je ugrožena provlače se između automobila, a često haos nastane jer ljudi sa parkinga moraju izletiti punom brzinom da stignu izaći iz naselja dok nema automobila iz suprotnog smjera

Image
noviclan
Posts: 11162
Joined: 31/10/2013 06:48

#3264 Re: "Majstori" parkiranja Vol.2

Post by noviclan »

DonieBrasco wrote: 30/04/2024 20:16 Image

Danas prolazim ulica Kranjceviceva - Odobasina i gdje sam crveno obiljezio parkiran Audi Q3, znaci auto na pjesackom ulazu na trotar s time da pola metra auta izlazi na zebru i ovo iskljucenje iz Odobasine gdje auta sto idu odozgo moraju da ga zaobilaze.

Ovo je stari street view jer sada na trotoaru imaju oni pudignuti djelovi kao pravougaonici da se auta ne mogu dizati tj. parkirati na trotoar, a on ili ona ga bas između ta dva tu parkira.

Zao mi je sto nisam slikao u zurbi bio taj nivo bezobrazluka gdje lik ili likusa parkirao/la, morao sam maksuz da trazim ovaj street view da vam ilustraujem.
Mozda otisao kod brice da mu malo bradu popravi
adsubzero
Posts: 3010
Joined: 08/02/2013 15:52

#3265 Re: "Majstori" parkiranja Vol.2

Post by adsubzero »

topcam wrote: 30/04/2024 19:26
mega_mashcine wrote: 30/04/2024 13:43 Nedavno vozim dijete u kolicima, i naravno ne možeš trotoarom proći.. i hajd što je na trotoaru, nego tačno posred parkirao da se ne može kolicima proći, da je samo na jednu stranu do kraja se pomakao, mogao bih kolicima proći, ali retard bezglavi direkt na sredinu. Okolo parking mjesta koliko hoćeš, usred bijela dana, nije noć da se ne može naći mjesto. Sidjem na ulicu s kolicima, vijam glavom hoće li me kakvo auto dočekati. Nazovem policiju i produžim.

Završio u prodavnici i rekoh odoh se istim putem vratiti, ali ovaj put neću silaziti sa trotoara. I uspio sam se provući nekako pored audija, jest da sam ga podobro zakačio kolicima i iskrivio retrovizor, ali uspio sam proći.
Sjedem tu u blizini na klupi, kontam da opet zovem policiju, kad eto ti ih idu. Prvo su nešto vijećali u autu desetak minuta i pravili krugove, a onda su zašli i 5 auta popisali. Eto minimalno stoja laganica :izet:
Prvo boldirano djetnjasto, bezobrazno, drsko bas dno dna s´tvoje strane, bez rijeci sam, oba ste na istom nivou.

Drugo boldirano. Sta ocekujes od policije? Da postupa kao ti ? Naravno da ce po zakonu i ljudski.
Svaka cast patroli, ja se nadam da ce on platiti kaznu, a ti njemu nadoknaditi stetu koju si namjerno napravio.
Nista tu nije djetinjasto. Ja ne bih ni prvi put kao on prosao. Hej halo, sa djetetom u kolicima na cestu izlaziti zbog nekog majmuna. Nece njemu niko nadoknadjivati stetu, niti bilo ko odgovara, osim njega samog koji je odlucio da ostavi auto tamo gdje NE SMIJE.
User avatar
nepass1
Posts: 9859
Joined: 06/07/2017 07:35

#3266 Re: "Majstori" parkiranja Vol.2

Post by nepass1 »

kabal1337 wrote: 30/04/2024 18:56 zar ne bi to trebali stalno da rade,
a ne samo kad ih zovnu p. kazne da pisu
Kad ih zovnes da pisu nece da pisu
User avatar
nepass1
Posts: 9859
Joined: 06/07/2017 07:35

#3267 Re: "Majstori" parkiranja Vol.2

Post by nepass1 »

Continental wrote: 01/05/2024 00:42 Pozdrav. Doselio sam se krajem prošle godine u Geteovu i u odnosu na Dobrinju gdje smo ranije imali veci parking i bolje pozicioniran nisam navikao na ovu situaciju. Automobili su parkirani u zabrani, u saobraćajnoj traci, sve je regulisano kako horizontalnom tako i vertikalnom signalizacijom. Navečer zaista razumijem - nema mjesta, ali preko dana parking poluprazan, a ovaj dio na cesti pun. Raja je navikla parkirati u ulaz ako mogu. Imamo stariju komsinicu po koju hitna ne moze prici od automobila, dostavno vozilo ne moze prici zgradi, komunalci također.
Zvao sam policiju nekoliko puta, niti jednom nisu pisali kazne. Jednom sam ih doslovno sačekao da dođu i izgovor je bio puno je to auta za pisati (oko 20 u tom trenutku), jer će oni platiti kazne, a doći će drugi i tako sve u krug. Također je njima žao stanara koji dođu sa posla i nemaju gdje parkirati pa im zbog toga gledaju kroz prste.

Sta je pametno raditi? Nisam papak, razumijem sve njih, ali zbog njih ispašta puno veći krug ljudi, sigurnost pješaka je ugrožena provlače se između automobila, a često haos nastane jer ljudi sa parkinga moraju izletiti punom brzinom da stignu izaći iz naselja dok nema automobila iz suprotnog smjera

Image
Nemam pojma, trazio od policije da napismeno da izjavu da nece pisati jer im je mrsko?
Dati u medije, mada ce tad 90% ljudi komentarisati da si papak, debil, sta fali da parkiraju.
Biti uporan sa zvanjem policije, pisati opstini?
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 11015
Joined: 10/03/2022 22:16

#3268 Re: "Majstori" parkiranja Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

Odseliti negdje gdje se zakon primjenjuje jednako i uvijek? :bih:
User avatar
Haris.ba
Posts: 25082
Joined: 08/09/2005 20:08

#3269 Re: "Majstori" parkiranja Vol.2

Post by Haris.ba »

Continental wrote: 01/05/2024 00:42 . Jednom sam ih doslovno sačekao da dođu i izgovor je bio puno je to auta za pisati (oko 20 u tom trenutku), jer će oni platiti kazne, a doći će drugi i tako sve u krug.
Mrsko im raditi. Kad redovno pocnu pisati na nekoj lokaciji, to se procuje i vise se ne parkira.

Dogovorite se ispred ulaza kojima to smeta da konstantno zajednicki zovete svaki dan. Biljezite vrijeme poziva i vrijeme dolaska ili nedolaska. Tako jedno 5 dana. I onda to na papir pa preko ceste u zgradu mupa na protokol uz upozorenje da ce se ici u medije i u ministarstvo. Te da ce se traziti imena komandira koji naredjuje da se ne pise na toj lokaciji.
User avatar
kabal1337
Posts: 8308
Joined: 11/02/2012 21:08
Location: DIY
Vozim: Destroy it yourself

#3270 Re: "Majstori" parkiranja Vol.2

Post by kabal1337 »

nepass1 wrote: 01/05/2024 07:27
Continental wrote: 01/05/2024 00:42 Pozdrav. Doselio sam se krajem prošle godine u Geteovu i u odnosu na Dobrinju gdje smo ranije imali veci parking i bolje pozicioniran nisam navikao na ovu situaciju. Automobili su parkirani u zabrani, u saobraćajnoj traci, sve je regulisano kako horizontalnom tako i vertikalnom signalizacijom. Navečer zaista razumijem - nema mjesta, ali preko dana parking poluprazan, a ovaj dio na cesti pun. Raja je navikla parkirati u ulaz ako mogu. Imamo stariju komsinicu po koju hitna ne moze prici od automobila, dostavno vozilo ne moze prici zgradi, komunalci također.
Zvao sam policiju nekoliko puta, niti jednom nisu pisali kazne. Jednom sam ih doslovno sačekao da dođu i izgovor je bio puno je to auta za pisati (oko 20 u tom trenutku), jer će oni platiti kazne, a doći će drugi i tako sve u krug. Također je njima žao stanara koji dođu sa posla i nemaju gdje parkirati pa im zbog toga gledaju kroz prste.

Sta je pametno raditi? Nisam papak, razumijem sve njih, ali zbog njih ispašta puno veći krug ljudi, sigurnost pješaka je ugrožena provlače se između automobila, a često haos nastane jer ljudi sa parkinga moraju izletiti punom brzinom da stignu izaći iz naselja dok nema automobila iz suprotnog smjera

Image
Nemam pojma, trazio od policije da napismeno da izjavu da nece pisati jer im je mrsko?
Dati u medije, mada ce tad 90% ljudi komentarisati da si papak, debil, sta fali da parkiraju.
Biti uporan sa zvanjem policije, pisati opstini?
napraviti vise parking mjesta? Ocito problem postoji niko ne zeli da ga rijesi. Vozila sve vise, a infrastruktura nije makla decenijama.
Sankcionisati nakon toga ove sto parkiraju u traci
Naslovnica
Posts: 28098
Joined: 20/03/2013 15:38

#3271 Re: "Majstori" parkiranja Vol.2

Post by Naslovnica »

Ne smeta, može se proći.
User avatar
nepass1
Posts: 9859
Joined: 06/07/2017 07:35

#3272 Re: "Majstori" parkiranja Vol.2

Post by nepass1 »

kabal1337 wrote: 01/05/2024 08:06
nepass1 wrote: 01/05/2024 07:27
Continental wrote: 01/05/2024 00:42 Pozdrav. Doselio sam se krajem prošle godine u Geteovu i u odnosu na Dobrinju gdje smo ranije imali veci parking i bolje pozicioniran nisam navikao na ovu situaciju. Automobili su parkirani u zabrani, u saobraćajnoj traci, sve je regulisano kako horizontalnom tako i vertikalnom signalizacijom. Navečer zaista razumijem - nema mjesta, ali preko dana parking poluprazan, a ovaj dio na cesti pun. Raja je navikla parkirati u ulaz ako mogu. Imamo stariju komsinicu po koju hitna ne moze prici od automobila, dostavno vozilo ne moze prici zgradi, komunalci također.
Zvao sam policiju nekoliko puta, niti jednom nisu pisali kazne. Jednom sam ih doslovno sačekao da dođu i izgovor je bio puno je to auta za pisati (oko 20 u tom trenutku), jer će oni platiti kazne, a doći će drugi i tako sve u krug. Također je njima žao stanara koji dođu sa posla i nemaju gdje parkirati pa im zbog toga gledaju kroz prste.

Sta je pametno raditi? Nisam papak, razumijem sve njih, ali zbog njih ispašta puno veći krug ljudi, sigurnost pješaka je ugrožena provlače se između automobila, a često haos nastane jer ljudi sa parkinga moraju izletiti punom brzinom da stignu izaći iz naselja dok nema automobila iz suprotnog smjera

Image
Nemam pojma, trazio od policije da napismeno da izjavu da nece pisati jer im je mrsko?
Dati u medije, mada ce tad 90% ljudi komentarisati da si papak, debil, sta fali da parkiraju.
Biti uporan sa zvanjem policije, pisati opstini?
napraviti vise parking mjesta? Ocito problem postoji niko ne zeli da ga rijesi. Vozila sve vise, a infrastruktura nije makla decenijama.
Sankcionisati nakon toga ove sto parkiraju u traci
Parking poluprazan po danu kako kolega kaze, to isto oao kod mene. Iza zgrade uvjek mjesta ali nmz se voziti okolo vec pred ulaz.
Naslovnica
Posts: 28098
Joined: 20/03/2013 15:38

#3273 Re: "Majstori" parkiranja Vol.2

Post by Naslovnica »

ima bolesni judi bolehin noge koljena nimae teško i dese dvaes meteri pješe do parginga pa kakeste to komšie budibogsnami
User avatar
Truba
Posts: 82179
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#3274 Re: "Majstori" parkiranja Vol.2

Post by Truba »

ZoomZoomKiwi wrote: 01/05/2024 07:29 Odseliti negdje gdje se zakon primjenjuje jednako i uvijek? :bih:
Ureknut ces se bolan suti i muti
Qwerty1234
Posts: 772
Joined: 27/05/2021 09:57

#3275 Re: "Majstori" parkiranja Vol.2

Post by Qwerty1234 »

Da mi je nafatat ove sto retrovizore iskrivljuju u akciji… jooj 😂
Post Reply